Officiële waarschuwing voor Jan Pijnacker ZWARE SLAG VOOR LUGDUNUM lannaart matchwinnaar erdedigend Roodenburg Sterk spel AZC Produktief LFC aan kop Overwinning Lisse-jeugd Blauw geen Zwart geluk UVS sterker; zege Xerxes Onderlinge van AV Leiden TO, SPORTBIJLAGE Leiden. Joop de Busser, heldhaftig overeind gebleven op de vrij wel schoongeregende reservebank van Lugdunum, telde het verlies nuchter uit: een 2—0 nederlaag tegen Gouda, twee blessures en een officiële waarschuwing voor Jan Pijnacker. Vooral de strafmaatre gel van Purmerendse arbiter H. Prins, die natrappen van Pijnacker op een meter afstand aanschouwde zal zwaar wegen. Pijnacker was namelijk nog een van de weinigen, die tijdens de invallende natte moesson, een redelijk niveau witen te bereiken. Het uitvallen van Hennie de Klerk na amper vijf minuten en het zich tot 45 minuten beperkende optreden van Henk de Cler hadden vooral na rust de overtuigend en spelverband doen wegnemen. Koos van Es, gister- Idag onopvallende linkervleu- ipeler van Roodenburg, ihitterende eenmaal. Dat was de 40e minuut toen hij een rzet losliet, die door de ge ile Neptunusverdediging, inclu- doelman Crans van Deursen rerd gemist. Hans Hannaart ifiteerde dankbaar van deze lordelingsfout door de Rotter- lammers en schoot zonder te p aarzelen in: 1—0. Het zou de in overwinning betekenen voor een zin, ook nu vanuit de verdediging spelend Roodenburg. dooi brui i en ok nu werden de aanvallen (ogenschijnlijk tergend langzaam rtij opgezet. Sam den Os fungerde s daarbij als eenzame spits. De 61 tweede helft was voornamelijk voor Neptunus, dat ondanks de nederlaag in trainer J. Dool- aard een tevreden man had: Z1C „Wij zijn het geweest, die de f. pg wedstrijd hebben gemaakt, uldi Vooral in de tweede helft heb ben wij het Roodenburgdoel constant onder druk gehad en met wat meer geluk hadden we gelijkspel kunnen behalen". eerste helft was voor Rooden- T burg, althans qua kansen. Rot terdams laatste man Ger Kort verkeek zich lelijk op een diep tepass van Hennie de Klerk. Zo doende kon Maarten van Koope een hard schot loslaten, Jdat invaller-doelman Van Deur sen met uiterste krachtsinspan- ALPHEN Het is AZC niet gelukt om de eerste punten binnen te halen, lp een ge- lijkopgaande wedstrijd werd met 1—0 van Nereus verloren. Coach Van de Neut stuurde zijn ploeg het water in, met de opdracht om viö een versterkte ver dediging de geroutineerde aanvallers, Hans Stam en Bram Kamphuis en de ge vaarlijk opkomende Ton Stam uit te schakelen. Deze methode lukte uitste kend; slechts eenmaal werd de defensie van de Alphenaren gepasseerd. Het tweede deel van de taktiek, door middel van massale uitbraken openin gen te forceren, slaagde minder goed, want er wer den weinig kansen gescha pen. Do scoringsmogelijk- heden die de Alphenaren kregen werden niet benut. Tijdens numerieke meer derheden vuurden Hans 't Hart en Frank van de Ak ker tegen het houtwerk, terwijl een schot van Eddy Gesman, dat caramboleer de via de paal en het hoofd van de keeper, op de doel lijn bleef dobberen. Hans Stam was tenslotte de ma ker van dit winnende doel punt. De Zijl/LGB De Zijl/LGB heeft zondag avond getoond geleerd te hebben van fouten van het vorige jaar. Vorig seizoen werden drie punten ver speeld aan SVH, nu over speelden de rootwitten de Rotterdammers. De Leidenaars hadden de op dracht van coach Hans van de Moolen gehad om vooral vanuit de achterhoede weg te zwemmen. De gevaarlij ke midvoor, 't Hooft, raak te door deze speelwijze zo uitgeput, dat hij aan het einde van de tweede perio de de kant op moest om op adem te komen. Kort na het beginsignaal van de strak-leidende scheids rechter Brokke trof Albert Spijker met een hard schot doel. Even later werd een dekkingsfout van de defen sie van de Zijl/LGB afge straft. In het tweede speldeel kwa men door goed opzwemmen van de achterhoede veel kansen. Eerst was het Wim Bergman, die profiteerde, daarna scoorde Albert Spij ker 3Een strafworp te gen Rob Schouten bracht de Rotterdammers nog tot 3 2. Leo Onderwater liep een wenkbrauwblessure op. Ja cob Spijker 2 x en Kees Pont brachten de stand ten slotte op 62. Ook het middenveld stelde toen weinig meer voor.. De voor De ingevallen Gé van Delft assis teerde voornamelijk de verdedi ging en Van Dissevelt bleek voorkeur te hebben voor de rechtervleugel. De Busser kampt ook met een keeperspro bleem. Lou Honsbeek brak tij dens de training in de afgelopen week het middenhandsbeentje. „Als vervanger heb ik André Sloos genomen. Ik kende alleen hem. Ik heb me wel laten ver tellen dat Lugdunum nog twee keepers bezit. Peters en Waas dorp". De Busser die als inval ler-trainer nog nauwelijks weet wie de jongens zijn, die zijn se- lectiegroep vormen, lijkt ver keerd te hebben gegokt met de keuze van Sloos. Sloos bleek een jonge, onervaren doelman, die zijn verdedigers het laatste restje vertrouwen ontnam door grove fouten en weifelende ingrijpen. Het gele genheidselftal van Lugdunum had niettemin de eer aan zich zelf kunnen houden. Voordat Van Delft namelijk zijn defen sieve houding aannam, nam hij tweemaal doelman Leen Bezem onder vuur. Eenmaal deed hij het te zacht, in het andere ge val griste Bezem de bal nog juist uit de hoek. Jan Pijnacker, prachtig in de schoten vallend, om met de hardlopers te spre ken, dook de bal na een voorzet van Collé onder de handen van Bezem weg, maar kon de pa niek niet uitbuiten. Gouda, dat „dank zij" spelbederf van Pols ook een officiële boe king kreeg, zou tien minuten voor rust even knap als onge hinderd scoren. Vanaf de linker vleugel zett Groenewoud voor, Noordermeer kopte de bal naar de In de spits staande Van Dij ken, die koel intikte: 9—1. Noordermeer, die nog eenmaal op de lat zou schieten, zou ook een belangrijke schakel zijn bij de tweede goal, dertien minuten na rust. Gerrie Clement, onbezol digd voetballer na zijn semi- profcarrière* bij Telstar te heb ben afgesloten, werd kordaat opzij gezet door Redel en Ver mond, maar wist nog juist de bal naar Noordermeer te schui ven. De ketting bleek te sluiten toen Westra aangespeeld werd. Diens inzet deed de bal juist on der de lat neerploffen: 02. De te individuele bedrij vigheid van de „Kikkers", die op den duur wat al te provoce rend gekwaak lieten horen, ma nifesteerde de uitzichtloosheid, die slechts sporadisch werd on- dèrbroken. Zo schoot Gijs Collé, in vorstelijke positie staande, de bal uit een hoekschop van te leurstellende v.d. Starp nog voor langs het doel en nam Wim de Roo debal uit een voor zet van Pijnacker ineens op de slof. Bezem arriveerde ook nu op tijd. Het waren de weinige momenten waarop Lugdunum tegen de striemende regenvla gen behoefde op te tornen. Gou da, dat een accu niet niet eens volledig oplaadde, zorgde voor het overige gedeelte van de „strijd" voor een vreedzaam beleg. Alleen Van Dijken stormde nog eenmaal langs de linies, maar kon na hardhandige interventie slechts vaststellen dat het Lug- dunumveld terecht wordt verla ten door de Leidenaars, die de straf van een penalty bespaard bleef. het vierde LFC-doelpunt AV Leiden organiseerde 9 en 16 oktober onderlinge wedstrijden op de sintelbaan in de Leidse Hout. Er werden goede presta ties geleverd: Pupillen: Daphne ten Hooven, ko gelstoten: 6.39 m. Meisjes D: Marga Borsboom, hoogsprin gen: 1.20 m; 60 m: 91 sec. Meisjes C: Sandra de Graaf, 80 m: 11.5 sec.; 400 m 69.3 sec.; hoogspringen: 1.25 m; versprin gen: 4.05 m, Anja Visser, 80 m: 12.0 sec. Nienke van Bekkum, verspringen: 4.01 m. Meisjes B: Wilma Neuteboom, hoogsprin gen: 1.40 m; 400 m: 67.6 sec. Meisjes A: Marjan Bruinsma, verspringen 4,61 m; 100 m 13.5 sec. Hester de Boo, ver springen: 4.52 m; discuswer pen: 24.64 m. Dames: Els Wink, 100 m: 13,1 sec.; verspringen 4.71 m. Mariet Boor, versprin gen: 4.55 m. Anja Vermond en Allet Uittenbogaard, 400 m: 66.0 sec. Teuni van Houten, speer werpen: 23.33 m. Truus van Wijk, discuswerpen: 23.60 m; kogelstoten; 8.04 m. Jongens B: Dick-Jan Nieuwenhuyzen, 100 m: 12.5 sec.; 400 m: 60.2 sec. lend een keihard schot tegen- groot, in ieder geval niet de over van Wim Wolvers na een precisie, al had Keereweer heel inzet van de ver opgekomen wat moeite met een verradelij- John Wijers. ke boogbal van Wim Wolvers. ging ternauwernood over Keereweer had ook eenmaal het het doel van Keereweer. De tweede akte van dit niet al te levendige duel bood een overbe volking te zien in het Leidse strafschopgebied. De schotvaar digheid was echter niet al te geluk dat een inzet van dezelfde Wolvers tegen de paal belandde, terwijl Mattie zelf kansloos was. Fortuin voor de doelman, die zoveel onfortuln misschien bo ven het hoofd hangt. WASSENAAR Dankzij voortref felijk werk van DRL-doelman Haaster heeft Blauw Zwart een 1-0 nederlaag geleden. De Was- senaarders, die zich via Siem en Ren v.d. Ham bijzonder schietgraag toonden, zagen in de eerste helft een hevig offen sief niet beloond. DRL, dat op zijn beurt na rust aandrong, had wel succes. In de 23e minuut kopte Martens uit een vrije trap van Hokken de bal juist onder de lat in: 0-1. De zelfde Martens zou daarna even als ploeggenoot v.d. Klooster on dervinden dat ook Blauw Zwart- doelman Pieterse uit het dege lijke keepershout is gesneden. Tweemaal redde Pieterse fabu leus op schoten van het DRL- duo. Blauw Zwart, dat zich na rust tot uitvallen moest beper ken drong eenmaal hevig aan. Een dieptepass van Pieter Do- nath bereikte de voor Roel Tim mer ingevallen Barnhoorn, die meteen op de uiterste hoek mik te. Terwijl doelman Haaster reeds een verslagen man was dook rechtervleugelverdediger Velte- naar als redder op de doellijn op LEIDEN LFC is dankzij een opvallend grote over winning op DHL, 7-3, aan de kop gekomen van de tweede klas. De Delftena ren, die in de eerste helft de beweeglijke LFC-aanval nog konden intomen, wer den na rust weggespeeld. LFC, dat in Van Laarho ven en middenvelder v.d. Linden zijn animators had, en in de technisch knappe Cockie van Weerle een nut tige stoorzender, nam al snel een 2-0 voorsprong.é lil de 7e minuut zette Piet Gubler de bal voor, die na een over stapje van Van Laarhoven bij Wim v.d. Linden belandde. Diens schot was onhoudbaar voor ex-Feijenoorddoelman Pandman. Drie minuten later was het al 2-0. De pass was van Teun Hoek, de afwerking van Peter van Laarhoven. DHL, dat zijn conditie in de eerste helft te zeer zou moeten aanspreken, kwam sterk terug. In de 25e en 40e minuut waren het Schilperoort en v.d. Ende, die voor een 2-2 ruststand zorg den. Het waren vrijwel de laat ste wapenfeiten van DHL, dat door doelpunten van Van Laar hoven, Gubler en Moesman na rust op een kansloze 5-2 achter stand werd gezet. Zelfs een te- gengoal van v.d. Ende, die dankzij een beoordelingsfout van Wim Visser scoorde, kon daar niets aan veranderen. Teun Hoek en Piet Gubler bepaal den de voor LFC vorstelijke eindstand op 7-3. LFC wisselde tweemaal. Leo de Jong viel in voor jeugdspeler René Holswil- der en Bouwmeester loste Vis ser af. Bij DHL nam Smit de plaats in van Van Dijk. (otterdam De jeugd van Roo denburg, die met weinig enthou siasme begon, kreeg naarmate de wedstrijd vorderde de smaak tegen Xerxes steeds meer te pakken. De eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien. le ver der kreeg wel wat kansen, H maar die werden niet benut. la de rust werd Mieremet in het strafschopgebied „gemangeld", eet penalty, die daarop volgde wist H. Tisseur te benutten. Een kwartier voor het einde kreeg h Bram Ruis de gelegenheid de k bal in de touwen te werken: 2 K1 0. Via een voorzet van links kon Ruis de eindstand van 3—0 bewerkstelligen. |Vd£ ['VS—Excelsior 0—2 (rust 0—1) ooral in de eerste helft ging het niet zo goed met de jeugd van UVS. De verdedigers van UVS lieten De Leeuw van Excelsior te veel vrijlopen. Uit een voor zet van Hans van Ash kon De Leeuw scoren. Na rust gingèn de DVS'ers meer aanvallen, doch stuitten op de keeper van de gasten. Acht minuten voor tijd verstevigde Van der Berg de erffl voorsprong voor Excelsior. Dit werd meteen de einduitslag: 0 —2. Sportclub Lisse—Westlandia 2—1 (rust 10) Deze wedstrijd heeft voor de Sportclub de overwinning ge bracht. In de 22e minuut van de eerste helft raakte Van der Klauw van Spel. Lisse de bal met de hand. De penalty, die daaruit volgde werd goed benut door Westlan dia: 0—1. In de tweede helft kwam Spel. Lisse opzetten met enkele gevaarlijke aanvallen. De gelijkmaker werd gescoord uit een penalty. Goodylla scoor de toen Oude Velthuys werd ge vloerd. Een paar minuten voor het einde zette Hans Bisschops de bal goed voor, waar uit Van Eeuwwijk via de handen van de keeper voor Lisse kon inkop pen: 21. UVS—Excelsior O—'2, XerxesRooden burg 0—3, Spel. LisseWestlandia 2—1, Feyenoord—Sparta 3—a, Mu- Stand Feyei Excelsior 7—7, SVV 6 Reinier Verkuylen vuurt op het doel van Neptunus. ROTTERDAM UVS, dat tactisch beter speelde dan Xerxes is onverdiend met een 20-verlies naar huis gegaan .Dat de Leidenaren geen doelpunten konden maken was vooral te wij ten aan het gebrek van een afmaker in de voorhoede. Kansen deden zich wel voor, vooral omdat de cle- verdediging van de Rotter dammers niet goed op dreef was. De combinaties van UVS tot aan het 16 metergebied waren voor treffelijk. Alsof er een muur voor dat gebied stond zakte de aanval bij het bereiken ervan in elkaar. Het eerste doelpunt werd dan oo ktegen de verhou ding in, na een vrije trap van Joop Blanhorst door Guus Spek in de Leidse touwen geschoten. Betere ploeg Na rust ging Desar goed naar vo ren. aar ondanks het feit dat UVS de betere ploeg bleef miste het de stootkracht, die nodig was om de Xerxes-verdediging te ontrafelen. De definitieve klap voor UVS kwam zeven mi nuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Nederpelt. Uit buitenspelpositie scoorde Henny Muylaart. Alle protesten ten spijt, de arbiter was onverbid delijk, het bleef 20. Va banque UVS ging na dit onverdiende doel punt alles op alles spelen. Bart Larde Jan Leget en Adri Lagen dijk gingen nu met vloeiende combinaties de Xerxes-verdedi ging uiteenrukken. Maar om te scoren was het te laat. De Rot terdamse verdediging liet de Leidenaren na deze voorsprong geen ruimte meer.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11