verslechtering leefmilieu newest neemt stappen tegen PAK kritiek op het veranderen van goede huizen in winkelpanden „Patiënt niet laten meebetalen voor nderwijs en onderzoek Caroussel trok zich terug uit Hematofest ^VKIJDAG 15 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 VIER STATIONS VOOR METEN VAN LUCHTVERONTREINIGING RHOUT De Bonte Koe is niet meer. Gistermiddag brak het uur van de waarheid aan voor het bekende Voorhoutse café toen een grote igiine grommend het terrein achter het café oprolde. Binnen de twee uur was er van de Bonte Koe zoals de Voorhouters het tot voor kort kenden, niet meer over. ACADEMISCH ZIEKENHUIS: LISSE Woensdag 20 oktober houdt de buurtvereniging Wil- helmina de jaarvergadering in gebouw Rehoboth aan de Achter weg. Leiden Het gewest Leiden gaat stappen ondernemen om de dreigende verslech tering van het leefmilieu tegen te gaan. Zij stelt een krediet beschikbaar van 26.400 voor de aanleg van vier meetstations in het ge west. Er komen vier van deze stations. Twee in Wassenaar, een in Voor schoten en een in Leiden. Op de meetpunten wordt de verontreiniging van de lucht met zwaveldioxide en stof gemeten. De gewestraad maakt zich ook ernstig zorgen over de toene mende geluidshinder. De ge luidshinder in het gebied ten zuiden van de Kaag ook in de Merenwijk is de laatste tijd toegenomen doordat de Rijksluchtvaartdienst steeds meer gebruik maakt van de Noordoost-Zuidwestbaan bij Schiphol. De gewestraad heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat met klem verzocht de geluidshinder in dit gewest zo veel mogelijk te beperken. Zij heeft ook gevraagd zo vlug mo gelijk ingelicht te worden over de eventuele aanleg van een nieuwe luchthaven of uitbrei ding van Schiphol. WASSENAAR Op dinsdag 26 oktober om twee uur zal op uit nodiging van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in Wassenaar in het gebouw van de NPB aan de Lange Kerkdam 46 de schrijfster Hella Haasse spreken over Nederlandse ro mans van na de oorlog. Ook le den van de GSV en van de Bond van Plattelandsvrouwen zijn voor deze middag uitgeno digd. Bij het viaduct „Ruige Hoek" in Noordwijkerhout is men zo goed als klaar met de aanleg van de split' sing van de nieuwe secondaire weg. Omdat de middenberm nog niet geheel gereed is, heeft men over een groot aantal meters tientallen afbakeningsborden op de weg geplaatst. Een automobilistdie nu vanuit Lisse richting Langerv elder slag rijdt, waant zich temidden v j~~i J i zoveel borden in een doolhof. I (ANP) „De voorgeno om verhoging van de verpleeg- ieven bij academische zie- betekent niet, zoals pmigen menen, dat de pa- Couserven- J fabriek weg uit Rijnsburg 'SBURG De N.V. Van der 'ers conservenfabrieken gaat uit Rijnsburg. Volgende id wordt het hoofdkantoor laatst naar Etten-Leur, gevestigd is de firma A. lenburg en Co; het bedrijf, onlangs het Rijnburgse be- f overnam. eind 1972 zullen de bestaan- vestigingen worden beëin- 0n d. De verschillende takken uz. len worden verspreid over de oe\ Ip'hgen van Zwanenburg in Mi 'bant en Zeeland. Het 30 ntf n sterke personeelsbestand cu I Van der Vijvers kan indien s«wenst mee verhuizen. 4 Jemonstratie studenten 0 leden van de Algemene denten Vereniging Amster- gcfln hebben gisteravond bij het ,s' r de politie afgesloten Bin- :°>hof te Den Haag gedemon teerd tegen de teestelijkheden het 2500-jarig estaan van het ïische rijk. demonstraten overhandigden 16J '-minister mr. L. de Block use) a petitie waarin zij proteste- 1 tegen het bezoek van prins rahard aan de feestelijkheden LPerzië; tegen het uitlenen 1 een parlementair ruimte, Ridderzaal, aan de vereni- Nederland-Perzë en tegen 03 ffee bijeenkomst. 'i1,,iPolitie had het Binnenhof ge- •1 afgesloten wegenshet be- •h van de koningin, prinses atrix en prins Claus. Alleen toekers van de Tweede Ka- er konden op ht Binnenhof ko- "i. Toch heeft de Haagse poli- gekregen van mensen die de emene beschouwingen niet 'den bijwonnen. De politie ji^udt echter staande dat ieder- 1 ju die naar de Tweede Kamer 'de toegelaten werd. I.JfSSE In het kerkgebouw de g ereformeerde gemeen- aan de Tulpenstraat werd w' ®teravond een zendingsavond iner houden. Als spreker trad op jat! J. Mol. Deze sprak over het Verwerp ,,De beloften Gods verlossing van zondaren". tiënten gaan meebetalen aan de kosten van wetenschappelijk on derwijs en onderzoek". Dat is de mening van de besturen van de medische faculteit en het academisch ziekenhuis in Lei- Zij hebben een verklaring uitgege ven in reactie op kritiek van en kele ziekenfondsen en publici teitsmedia op he tplan de tarie ven per 1 januari met ongeveer 50,per dag te verhogen. Uit de verklaring van de besturen blijkt, dat het tekort op de be groting voor 1972 van het Leids Academisch Ziekenhuis dat voor rekening voor het ministe rie van onderwijs en weten schappen komt door de ta riefsverhogingen van 35 miljoen op 22,5 miljoen zal worden ge bracht. Ook na invoering van de verho ging zullen de inkomsten geens zins kostendekkend zijn, aldus de besturen. De rijksbijdrage voor het tekort aan het Acade misch Ziekenhuis staat geheel los van de financiering van het medisch onderwijss dte via de be groting van de universiteiten loopt, aldus de besturen van fa culteit en ziekenhuis. ABBENES Wethouder G. J. H. Jongelie heeft vandaag in Abbenes de Mr. Pieter Boekelschool, een ba sisschool voor chr. onderwijs, officieel geopend. Vier weken geleden zijn de kinderen al in de school ge trokken. De nieuwe school bevat 7 lokalen waarvan er vijf als klas zijn ingericht en een voor handen arbeid. Tevens heeft het gebouw een gemeenschapsruimte. WARMOND Dit is de nieuwe postcommandant van Warmond, de heer Portengen. Hij is 37 jaar oud, getrouwd en vader van drie kin deren. In '57 kwam hij in dienst van de Rijkspolitie. Zijn eerste standplaats was Weesp en daarna Aalsmeer. De heer Portegen is, indien hij niet aanwezig is in de politiepost in de Julianastraat, te bereiken op het adres V. d. Woudestraat 57. Staten vragen inzicht in R'damse baan Nè de Leidsebaan gaat nu ook de Rotterdamse Baan naar de Koningskade in Den Haag politieke en publieke belangstel ling krijgen. In antwoord op een vraag van het D'66-Statenlid van Zuid-Holland, drs. A. R. van der Burg, delen G.S. de Staten mede, dat een of ficiële nota over de Rotterdam se Baan hun onbekend is. Maar naar zij vernomen hebben zou deze wel bestaan, maar een vertrouwelijk karakter dragen. Aan de desbetreffende gemeen tebesturen en aan Rijkswater staat is inmiddels gevraagd of er bezwaar bestaat dit rapport ter visi te leggen voor de leden van de Staten en wel vóór 21 oktober, de dag dat de Leidse baan in behandeling komt bij de Staten van Zuid-Holland. In de toneelzaal van het Ned. Congresgebouw ging gister avond Hamatofest van start, het driedaags eenakter-festival van het Haags amateurtoneel, waaraan ditmaal elf verenigin gen deelnemen. De spits werd af gebeten door De Amateur Co- medie, die voor de dag kwam met De zeer beklagenswaardige In haar spel legde deze groep de nadruk op de typering, waarin rechtstreeks wordt aangestuurd op de verrassende plot rond de verschijning van een ontsnapte gevangene. Henk van Leersum en Charles Abbing raakten de juiste toets in schijn en wezen, terwijl Ria Willems en Ludwine Monnikendam slaagden in het zichtbaar maken van de inner lijke omzwaai. De verrassing zou nog groter geweest zijn als het geheel iets meer tempo had De Haard met De kale zangeres van Ionesco en ABC met Sar tres Eerbiedige lichtekooi gooi den eveneens hoge ogen, al is het onvoorzichtig om zich nu al op de wegen van de jury te be geven. Vanavond, morgenmid dag en morgenavond kan men nog terecht voor enig opzienba rend toneelwerk met stukken van schrijvers als Albee, Shaf fer, Mrozek, Tsjechof, de Obal- dia en Hans Adreus. 'ks zorgvuldige voo-be^ ding na vergadering vooraf deed zich evenwel een compli catie voor. Caroussel met De in Pinter, gepro grammeerd voor zaterdag avond, trok zich terug omdat ei te weinig gelegenheid was om in de zaal te repeteren. Afgelo pen zondag kwam de organise rende federatie in buitengewone vergadering bijeen om er als nog een mouw aan te passen. Zonder Succes. De festivallei ding vindt ook, dat teveel stuk ken op één avond technisch moeilijk te realiseren is. Over wogen wordt over twee jaar het Hamatofest een week lang te la ten duren. Schade brand ruim 24.000.- De brandweer is vanmorgen met groot materieel uitgerukt naar een opslagplaats van een was- machinehandel aan het Ruim zicht waardoor onderbekende oorzaak brand was uitgebroken. Tien volautomatische wasmachi nes gingen in de vlammen erlo- ren terwijl een groot deel van de andere opgeslagen machines brandschade opliep. De schade wordt geschat op ruim 24.000,-. Voorlichting over tuinverzorging WASSENAAR De Tuinbouwver- eniging Wassenaar en Omstre ken houdt in samenwerking met de Bloem istenpatroonsvereni- ging en de afdeling van de Kon. Ned. Vereniging voor Bloembol lencultuur een voorlichtings avond op vrijdag 22 oktober om acht uur in het Jeroenhuis in de Kerkstraat. Er zullen deskundi gen aanwezig zijn om allerlei vragen op het gebied van de aanleg en de verzorging van een tuin te beantwoorden. LEIDEN Het Leidse PAK is het niet mee eens, dat B. en W. van Leiden er in hebben toege stemd, dat van enkele goede woningen in de Burgemeesters- en Professorenwijk winkels of banken zijn gemaakt. Het raadslid M. van Aken, P. v. d. A.-raadslid, liet gisteren tijdens een wijkhearing weten, dat hij over deze aangelegenheid vra gen zal gaan stellen. Op deze hoorzitting van het PAK werden door wijkbewoners ook klachten geuit over de straat verlichting, die bij herhaling blijkt uit te vallen, terwijl repa ratie nogal eens lang op zich laat wachten. Naast de vragen over de winkels kan de Leidse gemeenteraad initiatieven tegemoet zien met betrekking tot volkstuinders. De leden van „Roomburg" hebben 'n tijdelijk terrein in het toekom stig Vlietpark bij de Europa- weg. Omdat zij nog niet zeker zijn van een definitief terrein kunnen zij geen duurzame in vesteringen doen in huisjes en fruitbomen. Het PAK wil nu, dat tenminste over dit onderdeel van het Vlietpark snel een be sluit wordt genomen. Ter sprake kwamen verder nog de speeltuin „Rondom de water toren" die, zals werd opgemerkt, tot een vuilnisbelt is geworden en de open riolen achter de Rijn dijkstraat waar ratten zijn ge signaleerd. Ten aanzien van de speeltuin werd de wens geuit, dat er in de wijk een open speel tuin komt. Rugbyteam tegen West-Duitsland Den Haag Het Nederlands vijf tiental rugby dat zaterdag 16 oktober in Bonn tegen West Duitsland zal uitkomen, is als volgt geformeerd: T. van Loos, W. Arend, M. v. d. Gaag, G. Dekker, D. Mulder, J. Altena, J. Rosman, P. v. Loos, G. Boegschoten, C. Schroever, R. Brouwer, Th. Cortwijn, A. van loos, R. Bijloes, A. van Da len. J. Hooimeijer en F. Willtnk. LISSE Maandagavond wordt vanwege de aktie Kruistochten Nederland een evangelisatiesa menkomst gehouden in gasten huis Welkom. Aanvang 20.00 uur. Voorganger is ds. Graven deel. LISSE De collecte voor de dierenbescherming heeft in Lis- se het fraaie bedrag van 1700 opgebracht. Opening Dorpshuis Stompwijk LEIDSCHENDAM. Het dorps huis te Stompwijk met de ge- huis te Stompwijk met de ge meenschappelijke openbare bi bliotheek van de R.K. en Alge mene Openbare bibliotheken wordt zaterdag 30 oktober 's middags om half vier officieel door een afgevaardigde van het college van burgemeester en wethouders geopend. LISSE Op de Van Lyndenweg in Lisse kwam onze fotograaf gisteren dit vreemde verkeersbord tegen. Bij nadere inspectie bleek op het een papieren hand te zijn geplakt met de vermelding ..De Zwarte hand". Voorlopig houden we het er op dat de plakhand het werk is geweest van enkele avontuurlijk aangelegde schoolkinderen. Dainseance WASSENAAR In het kader van een jubileumactie van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond is er vanavond (vrijdagavond H oktober) om half acht in dl aula van het St. Adelbertcollegl aan de Stadhoudersweg een si' multaan-damseance voor mid delbare scholieren, die voorbe reid is door het Wassenaari Damgenootschap. Er zal ge speeld worden tegen twee hoofd klassespelers van het W.D.G< de heren C. de Bruyn en F Noordoven. Inlichtingen over het Wassenaari Damgenootschap kunnen wor den ingewonnen bij de heer J van Vuren, Hyacinthstraat 7 o op de clubavond van het WDG iedere woensdagavond in caf' Flora aan de Oostdorperweg.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3