Dielis was tegenstanders in alle spelsoorten baas VERLOREN SEIZOEN VAN ANDERLECHT Vieuw hockeyteam in wereldtoernooi Laatste etappe biljart marathon LEIDSE COURANT Pagina 15 AMERSFOORT De 26-jarige Belg Ludo Dielis heeft de sensatie voltooid. Nadat hij in de eerste drie dagen in de indivi duele vijfkamp in Amersfoort een haast onoverkomelijke achterstand van acht punten op Raymond Ceulemans had opge lopen, 'werd tenslotte toch Dielis als de Europese kampioen gekroond. Hij behaal de de titel met het kleinst mogelijke ver schil (44—43) mede dank zij een tot nog toe over het hoofd geziene onvolkomen heid in het reglement van de Europese bond, waarin niet duidelijk v/ordt aange geven, wat moet gebeuren bij een remise in een beurt in het libre in de pentath lon. van Dielis in het 71-2 of het driebanden, maar de jonge Belg deed wat van hem verwacht mocht worden. Hij versloeg ge- decidêerd achter elkaar Müller en Galvez en was kampioen. Io Dielis, de nieuwe Europese kampioen in c de atleten. biljartmarathon, die te vergelijken is met de tienkamp Dielis kreeg nu voor zo'n gelijk spel (zaterdag tegen Müller), zoals gebruikelijk is in een ge woon kampioenschap, twee pun ten. Maar volgens een Belgische sportbestuurder zou het de be doeling van het reglement zijn in de vijfkamp een dergelijk ge lijkspel met slechts één punt te belonen. Had men deze bedoe ling" in Amersfoort gevolgd, dan zouden Ceulemans en Dielis in matchpunten gelijk zijn geëindigd en was Ceulemans door een beter proportioneel ge middelde kampioen geworden. De verantwoordelijke Duitse vi- ce-voorzitter van de internatio nale Bond besliste, dat het re glement dan maar eerst moet worden aangepast. Hij riep Die lis tot de nieuwe kampioen uit, een zeer wijs besluit. Dielis im mers was de enige van de ze ven deelnemers, die over de vijf spelsoorten gerekend al zijn te genstanders had verslagen. De beslissing voor de titel viel gistermiddag in de partij band stoten tussen Dielis en Ceule mans. Door een verrassende ne derlaag van Ceulemans in het libre tegen Galvez was hij een punt achtergeraakt op Dielis, die zelf in een beurt Dufetelle had verslagen. Hans Vultink, die n9g zeer verdienstelijk der de werd, zorgde er daarna voor dat Ceulemans weer tijdelijk in het zadel kwam. De Nederland se kampioen, die tevoren Wein- gartner in het libre in één beurt had verslagen, streed voor zijn derde plaats en versloeg Dielis in het 47-2. De sfeer bij het bandstoten was loodzwaar. Vooral Ceulemans was zeer onzeker en kon niet in zijn normale spel komen. Na ze ven beurten leidde Dielis met 7763, een nog aanvaardbare stand voor Ceulemans. In de volgende beurt ging hij echter volkomen knock-out. Dielis, die vijf maanden geleden in Eupen in de finale van het Europees kampioenschap Ceulemans titel houder in het bandstoten had onttroond, bouwde een persoon lijke recordserie op, die pas ein digde toen hij na 123 punten de finish had bereikt. Ceulemans, Europees recordhouder serie met 143, deed nog een wanhoops poging in de nabeurt om het onheil te keren, maar faalde na 30 beurten. De beslissing was gevallen. Ceule mans moest hopen op een fout Paul Roodnat speelt weer Het B-elftal van FC Den Haag speelt morgenmiddag (aanvang 14.30 uur) in het Zuiderpark te gen het B-elftal van Haarlem. In deze ontmoeting zal Paul Roodnat sedert geruime tijd weer aantreden. Volkomen fit is hij nog niet omdat zijn linker been nog wat slap is na de langdurige blessure. In verband hiermee zal Roodnat op rechts FC DEN HAAG-B verschijnt als volgt Doel Loüwersens: ach ter: de Caluwé, Monnee, de Jong, Jansen; midden: Ouwe hand, de Graaf, Lochtenbergh; voor: Roodnat, Looye en v. Ee- rcelona De copa del mundo, de door Pakistan geschon- en trofee voor het eerste wereldhockeytoernooi staat te ronk in het hart van Barcelona. Tien landen, waaronder [ederland, kijken er met een verwachtingsvolle blik laar. 1 een bijzonder zwaar toer- worden. Niet in de laatste :s voor de Nederlandse for- atie, die van de Olympische aeg van 1968 nog slechts twee ilers telt: de gebroeders Nico Frans Spits. Ook ten opzich- van het elftal, dat in septem- in het vorige jaar in Brus- het toernooi om het Euro kampioenschap achter Duitsland tweede werd, ,<r talrijke wijzigingen. De in Brussel nog onder lei- van coach Jules Ancion die lelijk daarna zijn taak over- Grimbergen, nog steeds in het stadium van ibouw met als einddoel de ipische Spelen in 1972. «aardig igd heeft zich op de voor- nd geplaatst, maar noch in oefenwedstrijden noch in de erland tegen Kenia heeft zij rijpheid getoond om op slag- rdige wijze een tegenstander kunnen overmeesteren. En it op die slagvaardigheid, mend op een volledige inzet, het in het toernooi te Barce- i met tegenstanders van ig niveau aankomen, de slechte grasmat was de ste training (woensdag) geen succes maar gistermiddag, in het vervallen stadion op de Montjuich, over welke berg be gin van deze week de race-au to's nog raasden, hadden de spelers hun draai weer gevon- In de officiële ploeg heeft Mari- nus Dijkerman inmiddels de plaats ingenomen van de zater dag aan het oog geblesseerde aanvoerder Heiko van Staveren. Nederland had vandaag een rust dag, "evenals Kenia. Dit bete kent, dat het Nederlands elftal vier wedstrijden achtereen zal moeten spelen: zaterdag tegen Spanje, zondag tegen Pakistan, maandag tegen Australië en dinsdag tegen Japan. De topwedstrijd op de openings dag is Pakistan—Australië, de nummers 1 en 2 van het Olym pisch hockeytoernooi 1968. Den Haag Niet minder dan vier entachtig deelnemers(sters) hebben ingeschreven voor het jaarlijkse districtstoernooi bad minton dat zaterdag en zondag in de Delftse sporthal wordt ge- uur en op zondag van 14 uur (fi- houden. Er moeten 290 partijen TIJEN WORDEN VTRWERKT OPZATERDAG VAN 9 tot 21 nales) af. GEORG KESSLER: Dijk de krant. Hij was toen hij met het Nederlands 1 1 1.00 500 3 461 166,67 (resp. punten, hoogste 10 500 146.36 400 4 311 100.00 Eindstand anker kader 47/2: 1. Dielis 2. Ceulemar 2. Müller 4. DuCelelle 5. Vultink Eindstand bar fi. Wel.Tgantner 11 400 114.28 S 219 66.39 3 87 42.00 145 100.00 102 60.00 9 300 69.50 6 300 32.07 6 157 23.29 4 123 31.09 13 123 13.18 10 101 14.90 pts/qnc/hailen te Berlijn wqrd vannacht een internationaal boks-toemooi gehouden. Op de foto zien Wereldkampioen in het middengewicht, Vincente Rondon uit Venezuela, in actie tegen de Euro- jPQfnP'oeii, de Duitser Conny Velencek (rechts). BRUSSEL De treurwilgen bij het Brusselse Astrid- park hebben de laatste dagen een andere beteke nis gekregen. Zij vormen niet langer meer het sfeer- rijke decor van een Ander- lecht-dynastie, die Feijen- oord en Ajax nog maar een paar jaar geleden er kenden als. een kostbare verworvenheid, maar zij zijn nu de stille getuigen van een rampzalige voet balontwikkeling, die oud- bondscoach Georg Kessler, bijgestaan door Nederland se vedetten als Jan Mulder en Rob Rensenbrink, ver geefs proberen tot staan te brengen. Het dieptepunt van het nieuwe bewind, dat Van den Stock leidt, werd het afgelopen weekeinde be reikt, toen Anderlecht niet alleen vier punten achter raakte op aartsrivaal Stan dard Luik, maar het ook zijn moraal verloor. Jan Mulder, de grote teleurgestel de, die Feijenoord in juni los liet, ziet er helemaal geen gat meer in en stelt doodnuchter, dat de chaos compleet is. „Het seizoen is voor mij verloren. De prestaties kunnen alleen nog maar slechter worden". Zijn Nederlandse collega's, Rob Ren senbrink, Jan Ruiter en Leen Barth, die in hetzelfde schuitje zitten, durven de zaken niet zo duidelijk te stellen. Leen Barth, de Vlnardingse doelman, die in Luik het drama Anderiecht in zijn ware proporties beleefde, zegt bijvoorbeeld: „Reëel ge sproken heeft Jan gelijk. Kam pioen worden is er waarschijn lijk niet meer bij. Maar toch is de soep niet zo heet als ie wordt opgediend, dacht ik. De stem ming onder de spelers laat nau welijks iets te wensen over". Hoewel de Brusselse voetbalwe reld dinsdag aan dat laatste wel twijfelde. Toen schreeuwde Pol Rugbyteam tegen West-Duitsland Den Haag Het Nederlands vijf tiental rugby dat zaterdag 16 oktober in Bonn tegen West Duitsland zal uitkomen, is als volgt geformeerd: T. van Loos, W. Arend, M. v. d. Gaag, G. Dekker, D. Mulder, J. Altena, J. Rosman, P. v. Loos, G. Boegschoten, C. Schroever, R. Brouwer, Th. Cortwijn, A. van loos, R. Bijloes, A. van Da len. J. Hooimeijer én F. Willtnk. Golftitel voor Joyce de Witt ATHENE De Nederlandse Joy ce De Witt Puyt heeft tijdens het vierde jaarlijkse internatio nale golfkampioenschap van Griekenland voor amateurs de damestitel behaald met 76-77- 153. van Himst uit niet langer als de zondebok van de huidige impas se te willen worden aangezien en hij legde in het openbaar een verklaring af, dat hij zó niet verder wilde spelen. Trai ner Georg Kessler, die zoekend naar een verklaring voor de „afgang" ook het Belgische troetelkind nummer één in zijn kritisch betoog betrok, moet daarna beseft hebben in Brussel geen stap verder te komen als het dreigende' conflict niet mét teen de doofpot werd ingestopt. Het op het matje roepen van Paul van Himstliep dan ook uit op een nauwkeurig onderzoek van trainer en spelers, dat uit eindelijk met. een vriendschap pelijke handdruk werd beslecht. Kessler: „Wij moeten gewoon verderwerken en proberen snel mogelijk in óns normale doen terug te komen. Al hou ik mijn kritiek staande, dat Anderlecht verdedigend totaal onvoldoende kwaliteit heeft". Door de spelers wordt de verkla ring van Georg Kessler geac cepteerd. Zij weten dat 't onzin nig is om hem de schuld van de slechte resultaten' in de schoe nen te schuiven. Al zijn sommi gen wel teleurgesteld. De harde lijn, die Kessler bij Sparta pro pageerde, is in Brussel nauwe lijks doorgetrokken. Zijn verkla ring daarvoor berust op begrij pelijke argumenten. Kessler stelt namelijk, dat het niet past in de Belgische mentaliteit om de koers bij Anderlecht meteen honderdtachtig graden om te gooien. „De spelers moeten de tijd hebben om aan me te wen nen" zei de onherkenbare „sfinx" de laatste maanden meer dan eens. Deze voorzichti ge aanpak dreigt hem nu op te breken. Want de „wonderen", die Anderlecht van de geschool de oud-bondscoach Kessler-Van den Stock verwachtte, zijn uit gebleven. Het streven waai'op alles werd gericht: een nieuwe rol voor Anderlecht aan de Eu ropese top, lijkt daardoor ver der dan ooit. Vooral de nieuwelingen, zoals Jean Dockx en Jan Verhcyen, maken momenteel een moeilijke tijd door. Zij werden voor duur geld naar Brussel gelokt om het middenveld van Anderlecht ein delijk wereldallure te geven, maar zij bereikten juist het te genovergestelde. Van de grote vorm van het vorige seizoen is niets meer over. De druk en de spanning om zich waar te ma ken schijnen nog te groot te zijn. Deze tegenvaller werkt tuurlijk mee aan het debacle, maar de grootste schuld schuift de voetbalminnende Belg toch in de schoenen van de Ander- lecht-verdedigers. Jan Mulder: „Wij hebben zo'n sléchte defen sie, dat we op de meest kinder lijke manier gepasseerd wor den, Ik wed, dat er bij iedere eerste divisieclub in Nederland betere verdedigers rondlopen". Anderlecht betreurt momenteel daarom vooral het vertrek van centrumstopper Volkeniers naar FC Brugge, omdat hij de man was die het vorige seizoen de touwtjes in de hand hield. Zijn opvolger Plaskie mist het over zicht en de rust om de verdedi ging te organiseren. Jan Mul der: „Op momenten zoals nu denk je vaak terug aan de ?o tragisch om het leven gekomén Laurent Verbiest. Hij was de man, die we nu duidelijk mis- HANS DE BRUYN Sindstar.ii driebanden: Eindstand kampioenschap: 1. Ludo Dielis (Belg) 30 gesp. 44 pnt.; 2. Raymond Ceulemans (Belg) 30-43; 3. Hans Vultink (Ned) 30-36; 4. Ro land Dufetelle (Fr) 304»; 5. Dieter Müller (W-Dld) 30-24 6, José Galvez tSp) 30-24 7. Halnrich Wcingartnor (Oost) 30-11. Müller eindigde op de vijfde plaals NOG GEEN KAARTJES 0.M.-AJAX AMSTERtDAM Het be stuur van Ajax kan voor alsnog reisbureaus en par ticulieren niet voorzien van toegangsbewijzen voor de wedstrijd Olympique—A- jax, woensdag in Marseil le. Het was de bedoeling dat trainer Kovacs de kaartjes mee naar Nederland zou nemen toen hij in de Franse havenstad een wedstrijd van O.M. volgde. De Fransen weigerden echter de kaartjes af te geven. Ajax hoopt dat de afvaardiging van Mar seille, die de wedstrijd Ajax— DWS bijwoont, de toegangsbe wijzen bij zich zal hebben. Dat zal echter te laat zijn voor een aantal supporters, dat op ei gen gelegenheid naar Marseille reist. Zij kunnen zich vervoegen bij hotel Du Roi René in Aix- en-Provence (op 35 kilometer van Marseille) waar Ajax hen alsnog van plaatskaarten hoopt te voorzien. Weer remise voor Fischer en Petros jan BUENOS AIRES Robert: Fischer en Tigran Petros* jan zijn gisteravond in huil vijfde partij van de finaio van het kandidatentoernooi! op de 38ste —zet remisi- overeengekomen. De groot meesters hebben nu beidei: 21/2 punt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15