Show Füssen bracht riJSC over desillusie Geulemans koelde woede op Galvez Opening Haags boksseizoen SNELLE DUELS BIJ DE NIEUWELINGEN in een nieuwe opzet DUINDIGT WEER MET HORDENREN vettig, Rol Tilburg se ijshockeyers in Europa Cup lijkt uitgespeeld tpostgiro KNVB Okker in eindstrijd verslag en 5DAG 12 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT rg De rol van TI JSC jppers in het Europa ptoernooi mag als uit- jeeld worden be- >uwd. Gisteren was de erlandse kampioen in bij vlagen spectaculai- lijshockeywedstrijd we iaar niet de mindere de Duitse kampioen 1 Füssen, maar de ne- aag van 52 is te veel l vrijdag in München I een redelijke kans van ten de derde ronde te £n. In deze returnwed- zullen de Duitsers fer niet de Tilburgers ïrschatten. bben ze gisteravond even in. Bij de stand 04 in de Ie periode begingen de ers de fout over te gaan „gallery-play' daarbij de volkomen gedesillusioneerde Trappers van hot naar her stu rend. Füssen was in die faze su perieur en het zou de stand zon der enige extra inspanning naar het dubbele hebben kunnen op voeren. Maar dat wilde het ken nelijk niet. Tilburg, dat aange slagen was, kreeg weer hoop toen Differ het eerste doelpunt aantekende. Ineens was alle matheid verdwenen. De intentie en wil voor een beter resultaat waren er weer en toen moesten de Duitsers alles uit de kast ha len om zich de Tilburgers van het lijf te houden. Als Tilburg minder verkrampt had gespeeld, zou het mogelijk een betere uitgangspositie voor München hebben bereikt. De ne derlaag van Tilburg is eigenlijk minder verrassend dan ver wacht. De Duitse ploeg bleek Tilburg te kennen en wist wat voor tactisch concept de Neder landse. kampioen altijd speelt. Jo Simons, idool van alle Til- burgse ijshockeyfans en topsco rer kreeg geen been aan de grond. Hij neemt nooit deel aan het werk in het eigen verdedi gingsvak, maar wacht rustig tussen de rode en blauwe lijn op een pass en dan kan hij door zijn snelheid met grote regel maat scoren. Tegen Füssen pakte dat anders uit. Coach Siegfried Schubert: „Ik wist wat voor gevaar Simons is, maar ik wist ook hoe hem uit te schakelen en in feite Tilburg lam te leggen. Daarom heb ik Schwimbeck en Volk steeds ge wisseld en hen bij Simons post laten vatten". Het was een ef fectieve zet, want Simons was nergens, faalde zelfs en was daardoor zo weinig geconcen treerd dat hij voor doel een be ginneling leek. Het viel Tilburg moeilijk een an der patroon te vinden. Trou wens, tegen Füssen hielp dat niet omdat de vijftienvoudige Duitse kampioen de kunde bezat om direct op een ander systeem over te schakelen. ,,Ik vind het een armzalig Canadees sys teem" zei Tilburgs' coach Tony Cailam na de eerste periode, toen de stand nog dubbelblank was en de strijd werd over heerst door beide doelverdedi- gers Bob Bulejcik en Toni Kehle. In de tweede periode had Tilburg nauwelijks de kans om op adem te komen. De tandem Egger- Neumann vond elkaar blinde lings en dat resulteerde in twee •minuten in een stand van 0—3. Toen Differ van het uitstekende leidende Zwitserse duo Gerger en Brenzikoffer even verplichte afkoeling moest zoeken, werd dit door de Duitsers uitgebuit via Egger (0-R). Dat hadden de Duitsers in de eerste perio de, toen er maar drie Tilbur gers op het ijs stonden, ver zuimd: „Wij hebben toen ver schrikkelijk goed het penalty- killen toegepast, en met for- checken geen enkele schietkans weggegeven" aldus Tony Cai lam die over het verlies van zijn ploeg niet teleurgesteld Nadat het 04 was geworden, werd doelman Bulejcik die for midabel had gespeeld, gewisseld voor Gerry Göbel. „Als je in eens vier doelpunten achter je Hans Christiaans volgt vol spanning de verrichtingen van zijn mak- Jo Simons had na de wedstrijd tegen EV Füssen alle redenen om c kers op het ijs. Aan de stoere verdediger van Tilburg lag het niet, volkomen uitgeblust bij te zitten. Hij was door een meesterlijke zc dat zijn ploeg met 5—2 van Füssen verloor. van coach Schubert uitgeschakeld, wat in jeite het verlies voor Tii burg betekende. oren krijgt, ga je onzeker spe len en dat risico wilde ik niet lopen" aldus verklaarde Cailam zijn ingreep. Nadat Differ de eer had gered, kwam een tot het uiterste geladen Tilburg voor de laatste periode op het ijs. De wedstrijd leefde op en toen De Heer de stand tot 2—4 terug had gebracht werd de spanning bijzonder groot. De Duitsers moesten constant in ei gen vak blijven maar doelman Kehle capituleerde niet. Van Veghel, Simons en Wenzel Tilburg vertrok gedesillusioneerd Tuma kregen nog enige fraaie naar de kleedkamer, maar kansen, maar de anders zo nuchtere Tilburgers faalden jammerlijk. Een break-out van Füssen betekende door Egger de genadeklap: 25! Tony Cailam toonde zich toe' optimistisch. „Wij zijn in MUr chen niet kansloos, hoewel h< overbruggen van die drie doe: punten een groter probleem i dan het beklimmen van de H malaya". BART HOOGDUII GALVEZ: ondergang tegen (ADVERTENTIE) et de postgiro jonnodig geloop, incasso-of iskosten meer! makkelijk! Amersfoort Hans Vultink heeft ook op de vierde dag van het Eu ropees kampioenschap indivi duele vijfkamp in Amersfoort zijn aanspraken op een medaille behouden. In uitstekende partij en in het libre tegen Galvez en in het 47-2 tegen Weingartner veroverde hij punten om in de race naar de tweede plaats te blijven. Galvez viel voorlopig af door superprestaties van Vul tink en Ceulemans. Nadat Vultink in het vrije spel in een ruk tegen Galvez de hijfhon- derd caramboles had ge scoord, verpieterde een getregde Ceulemans de Spanjaard wat la ter in het 47-2. Zonder ook maar een keer in moeilijkheden te ko men, stootte de secuur spelende Vlaming van acquit door naar Hans Jonas exposeert van 16 ok tober t/m 5 november gouaches en tekeningen in Kunstzaal Pol der, Kleine Kazernestraat 5, Den Haag. Den Haag Ook in de bokssport wordt de hiërarchieke weg gevolgd. Na Amsterdam en Rotterdam opende Den Haag, als der de stad van het land, gisteravond het sei zoen met amateurwedstrijden in „Amici- tia". Een avond, waarop alles nog miet zo vlot liep. Het publiek in de overvolle zaal Twee sterke kerels ramden onge nadig op elkaar in. De Waal is het type van een vechter, die alle middelen te baat neemt om zijn doel te bereiken. Schuman toonde meer beheersing maar moést wel mee met de onge breidelde aanvalsdrift van De Waal. Alle gif, die het tweetal drie ronden spoot, was vergeven en vergeten toen Schuman als winnaar werd uitgeroepen. genoot evenwel, vooral van de daverende uitsmijter, de partij ussen Henk Schu man en De Waal. Helaas werkte dit duel wel prikkeland op de. instincten de la gere wel te verstaan maar het had met „the noble art" weinig te maken. Welk een verschil met het duel tussen de zwaarwelters Lody Koolmees, die twee seizoenen net in de ring was geweest, en Jan Oosterveen. Twee technisch begaafde boksers, van wie Kool mees aan agressiviteit en kracht had gewonnen. Zij niet- wat autoritatre wijze van boksen, zijn wendbaarheid en routine hadden niets geleden. Ooster veen maakte een zeer goede tweede ronde. In de derde deed Koolmees pas waaarop hij al steeds loerde: counteren, waar door hij deze ronde op zijn naam schreef. Het „onbeslist" was na dit uitstekende duel de juiste uitspraak. Oosterveen had meer kunnen forceren als hij niet steeds de aanvallende par tij had vertolkt waardoor hij Koolmees de kans gaf hem op te vangen. Maar dat is nu een- het eind. De Spanjaard was zo verbijsterd dat hij de nastoot miste. Die explosie van Ceule mans kwam niet onverwacht, want hij had in het libre een ne derlaag geleden tegen Dieter Müller, die voor de derde maal in successie een serie van vijf honderd scoorde. Ceulemans, regerend wereldkampioen in deze spelseort, was in zijn eer aangetast en wilde laten zien welk een vergissing deze neder laag was. Hij uitte zijn gram schap eerst in de ontmoeting met Galvez en vervolgens in een naar verhouding nog veel grandiozere partij in 't bands to ten tegen Weingartner. Dielis komt steeds beter in vorm. Gisteravond versloeg hij Cau- lemns in het 71-2 in vier beurten (300—192). Voor een verrassen de wending, die de spanning ook aan de top weer terugbracht zorgde Hans Vultink die geen gebruik maakte van de gelegen heid dichter bij Ceulemans te komen. De Nederlandse kam pioen werd al meteen door Du- fetelle geïntimideerd met een serie van 160 en verloor kans loos. HANS VULTINK kans behouden In de B-klasse werd zwaar gestre den. Middengewicht Landrok had het moeilijk met de te woest optredende Zabania, tegen wie scheidsrechter Mercey te cou lant optrad. De betere techniek bezorgde Landrok een verdiend onbeslist. Grote hilariteit ont stond toen de Utrechter Prins naar de kleedkamer werd ge zonden om zijn snor af te knip pen. De „geschoren" Prins had aan Van Duuren een tegen stander die steeds goed uit het lijf aan lijf kwam. tot Prins zijn toevlucht nam tot wldere prak tijken, waardoor Van Duuren zo geïntimideerd raakte dat hij in de tweede ronde zijn dekking ge heel verwaarloosde, door rechtse pal in het gezicht werd getroffen en hem na acht tellen rust door de scheidrechter der boksen werd ontzegd. [et arsenaal boksers dat de Utrechtse instructeur Van Brie- nen leverde, was weer indruk wekkend. Een van hen was de C-klaser Verbeek die zijn lange re reach tegen Koernap goed uit buitte. De Hagenaar incasseerde echter met opvallend gemak in brandde tegen het eind v« eerste ronde los met een waarop Van Brienen ijlingss de handdoek gooide. Zo ver kwam het niet met Lavan die tegen de Ruiter ook al te wild optrad. De Ruiter, goed ontwijkend en zui verder stotend, ezorgde zijn te genstander tn de tweede ronde acht tellen rust met een rechtse opstoot en bracht hem in de derde nogmaals in grote moei lijkheden. De gong kwam net op tijd voor Lavin. De nieuwelingenklasse was die van de snelle parijen. Batens had tegen Huisstede maar één aanval nodig. Brouwer joeg met een geweldige serie „knallen" Huber nar de k.o. De meeste in druk maakte weltergewicht Samsin die zuiver en hard stoot en al over de nodige variatie beschikt. Met een rechtse op het lichaam, gevolgd door een prachtige linkse behaalde hij een k.o.-zege op Van Haaften, Samsin, een bokser met grote aanleg. De uitslagen waren: A-klasse: zwaar- welter Lodv Koolmees (schoöl Nlco- laas. Rijswijk) onbeslist tgen Jan Oosterveen i school Hoosenband. Den Haag): balfzwaargewicht Henk Schuman (school Jo de Haan Rot- (Hoogenband), middenge- ronde van Verbeek (v. Brienen), De Ruiter (Nlcolaas) w.o.p. van Lavin (Hulzenaar) N-klasse: zwaargewicht Batens (Nlc opgave v. Hulsstec weiter (Hoe ;nband) Gras-Wessellng leler (Te Pas) i) gaven een i Den Haag De KNVB streeft naar reorganisatie. De stuur groep en de structuurcommissie, waarin vertegenwoordigers van alle seoties van de bond zitting hebben, bereikten in be ginsel overeenstem ing over de basis van die reorganisatie. Er zal naar worden gestreefd, zowel het amateur- als hett be taald voetbal een zo groot mogelijke organisatorische, finan ciële en reglementaire zelfstandigheid te geven. Uitgangspunt zal zijn een door mr. M. Tripels (lid stuurgroep), gelanceerde gedachte om het amateur- en betaald voetbal rechtspersoon lijkheid te geven in de vorm van verenigingen,, waarbij alle leden verplicht lid van de KNVB zijn. De structuurcommissie zal op de kortst mogelijke termijn de principes, warop de reorganisatte van de bond zal berusten, nader uitwerken, zodat alle groeperingen in de bond voldoende tijd krijgen de consequenties te bestuderen en ter discussie te stellen. Men hoopt de nieuwe organisatievorm per 1 juli 1972 in werking te doen treden. Van onze paardesportmedewerker Den Haag Duindlgt heeft voor het woensdagmiddagpro gramma zeer behoorlijk bezette velden. In twee gevallen moest zelfs worden uitgeloot omdat meer dan zestien inschrijvingen gehandhaafd waren. Weer geeft Duindigt een horden- ren en dat wordt door het pu bliek zeer gewaardeerd. Negen halfbloeds komen voor de 2900 meter aan de start. Kazachka, winnaar van de vorige maal, wordt wederom door mevrouw A. Smit gereden en deze combi natie legde eerder een dusdanig overwicht aan de dag, dat men er veilig vertrouwen in kan stel len. Ragalom was toen min of meer in de buurt en zou dus in Dodencijfer Attica gestegen Rochester (Reuter) Met het overlijden van een bewaker is het dodencijfer van de opstand van vorige maand in de gevan genis van Attica gestegen tot 44. Bij de bestorming van de ge vangenis door de politie verlo ren 32 gedetineerden en 10 le den van het gevangenisperso neel het leven. Een cipier, die door gevangenen uit een raam was gegooid, stierf enkele da gen later aan zijn verwondingen, j Om half twee is de eerste start. Onze voorspellingen: Kootwijkprijs (2000 m., autostart, met trio): Jako S Jorri Bui tenzorg Imke Way. Outsider: Joan Baker. Kampenprijs (2000 m., autostart): Gay Istanbul Hazleton B. Outsider: Fina. Kaïwijkprijs (2000 m., autostart met trio): Importeur O Ina Brewer Irresistible. Outsider: Ino. Kruiningenprijs (2000 m., autos start met trio): Istolde O Iwan Mac H Geisha Double. Criterium der Amateurrijders (2140 m., met trio): Hyacint Hilma Ina. Outsider: Iwin Buitenzorg. Questionprijs (hordenren, 2900 m.): Kazachka Regalom Tzivist. Kortenhoefprijs (2000 m., auostart, met trio): Jericho L Johny van Zorka Jungfrau. Kortgeneprijs (2140 m.): Edward A Donar Scotch Fils du Coq d'Or. Vancouver Tom Okker heeft de finale van het prof toernooi in Vancouver verloren van de Australiër Ken Rosewall: 62, 62, 64. Hij staat nog steeds tweede in het klassement van het wereldkampioen schap voor profs met 66 punten. Leider is Laver met 71.25 pnt., derde Rose wall met 65, vierde Drys- dale met 58.25 punt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9