IJsclub Lisse en gemeente ruziën om ij sbaanterrem Slechte behuizing excuus voor kraker Molen gemaal 44 Ook sfeer kost geld Broekriem aanhalen na zeven vette jaren Vernield groen kost veel geld PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 12 OKTOBER 1971 Lisse Groot vraagteken gister avond tijdens de jaarvergade ring van de Lissese IJsclub was hoe dit jaar aan een terrein voor een ijsbaan te komen. Tot nu toe was de ijsbaan altijd op het terrein van het Fioretti's college maar aangezien deze in stelling de gronden nu zelf no dig heeft zit de Lissese IJsclub omhoog. Geruime tijd heeft men onderhan delingen gevoerd over aankoop van een terrein ten noorden van de bestaande ijsbaan doch door de N.V., Grondmij is ge rapporteerd dat dit terrein niet waterhoudend en dus niet ge schikt is. Hoewel het bestuur van de Lissese IJsclub het oog blijft houden op het terrein in Lisse-noord heeft de gemeente op advies van de sport- en re creatiecommissie de plannen af gewezen. Geadviseerd werd te overwegen een fusie aan te gaan met de IJsclub Lisser- broek. In Lisse voelt men daar erg weinig voor. Men blijft op het standpunt dat het teleurstel lend is dat de Lissese IJsclub met haar 1600 leden niet meer medewerking krijgt van de ge meente. Opgemerkt werd dat er een gebrek aan samenwerking is tussen b. en w. en de sport en recreatiecommissie.Van ge meentezijde is nu voorgesteld om voor de kinderen wat „krab- belbaantjes" aan te leggen maar de ijsclub stelt zich op het standpunt dat het onverant woord is de kinderen op een niet onder controle staan de ijs baan te laten rijden. Het wach ten is nu op de gemeente. Be sloten werd de contributie op 4 gulden te handhaven. .eiden De kantonrechter heeft een 25-jarige stratenmaker van de Uiterste Gracht veroordeeld tot een tientje boete omdat hij in augustus en huis aan de Prinsenstraat gekraakt heeft. Us excuus voerde de man zijn slechte behuizing aan. In zijn huis is geen waterleiding, zodat hij emmers water bij de buren moest gaan lenen. De rechter toonde begrip voor de situatie, gezien het vonnis van 160,— boete, waarvan 150,— voor waardelijk. Leiden De grondzeiler die vroeger de Ro- denburger- en Cronestein- sche polder bemaalde, trekt door gaans nogal veel bekijks bij de stede ling. Het fiets pad langs de Kanaalweg loopt er vlak langs en treft men het dat de deur open staat dan is gauw gezien welke ruimte het mole naarsgezin vroeger ter beschikking had. Na de res tauratie in 1959 verkeert de molen uitwendig in uit stekende staat, maar hij is niet meer bedrijfsvaar- dig. De molen dateert uit 1893. Zijn voorganger on derging het lot van zovele molens: hij verbrandde. Op de romp van de verwoeste molen werd weer een nieuwe molen gezet. Brug verbindt oud en nieuw Nieuwkoop De werkzaamheden aan de nieuwe Kennedybrug over de Ringvaart in Nieuwkoop naderen hun voltooiing. Zodra binnenkort de brug voor het verkeer wordt opengesteld bete kent dit dat een belangrijke schakel is gelegd in de verbin ding tussen de Dorpsstraat en de nieuwbouw. i &3K •eidschendam Behalve de ge middeld 50 procent verhoging van de leges voor huwelijksvol trekkingen willen B. en W. van Leidschendam een speciaal ta rief instellen voor de trouwlusti- gen die in Leidschendam willen trouwen, maar geen enkele bin ding met de gemeente hebben. >e toenemende wens van vele paartjes om in 'n gemeente met 'n pittoresk of artistiek raadhuis te trouwen of in 'n speciale, liefst romantische, omgeving is ook Leidschendam niet ontgaan. Het fraaie raadhuis van Krop holler en de moote plantsoen- aanleg hebben al velen doen besluiten elkaar het jawoord in Leidschendam te geven. Het ge meentebestuur vindt blijkbaar dat mensen die anders nooit in Leidschendam komen maar ex tra moeten betalen voor de mooie entourage die ze bij de huwelijksplechtigheid krijgen. Leidschendam Uit de Leid- schendamse toelichting op de gemeentebegroting voor 1972 blijkt dat de vette jaren voor deze gemeente voorbij zijn. Vanaf 1964 konden de opeenvol gende dienstjaren met een batig saldo worden afgesloten, het verwachte batig saldo over 1970 bedroeg nog 650.000 gulden zelfs over dit jaar wordt nog een, zij het klein, overschot verwacht. Een van de belangrijkste oorza ken van de ruimere financiële armslag zijn de uitkeringen ge weest die Leidschendam van het rijk heeft gehad op grond van het feit dat de gemeente tot een „snelgroeiende" gemeente werd verklaard. Alleen op grond van deze regeling werd in 5 faar in totaal ruim 2.2 miljoen gulden ontvangen. Tariefsverhogingen van plaatselij ke belastingen zijn er de laatste jaren dan ook niet geweest. De inkomsten uit gemeentelijke heffingen, die bij de aanvang van de vette jaren nog 10.4% van het totaal aan inkomsten bedroegen daalden langzaam maar zeker naar 6.9% in 1971. De verhogingen van bijna 100% voor de straatbelasting en de rioolbelasting zullen wel enig weerwerk oproepen. Misschien was het beter geweest de verho ging wat geleidelijker te doen verlopen. De ingezetenen van Leidschendam zullen de broekriem wat nai moeten aanhalen. VROUW OVERLEDEN Slachtoffer van val pas na vele uren gevonden «iden Een zich verslapende I seinwachter heeft vanmorgen al j dromend het treinverkeer tus sen Utrecht en Leiden in de war gestuurd. De trein van vier mi- 1 nuten voor zes uit Utrecht liep omstreeks half zeven vast op ten rood sein vlakbij Leiden en was gedwongen daar een half uur te blijven staan. Dat had, mede omdat tussen Woerden en Leiden enkel spoor ligt, tot on geveer acht uur gevolgen voor reizigers op dit traject. Enkele treinen moesten uitvallen. Leimuiden De school aan de Willem van der Veldeweg in Leimuiden heeft zijn langste tijd gehad. Het ge bouw, eenzame steenklomp tus sen Leimuiden en Rijnsater- woude, werd vijf jaar geleden om medische gronden afgekeurd. Inmiddels zijn de tekeningen voor de nieuw te bouwen school in de nieuwbouw De Kuil goed gekeurd. Volgend jaar hoopt men met de bouw te kunnen starten. Sassenheimer al vier keer geen rijbewijs Leiden-Sassenheim De Leidse kantonrechter heeft gisteren een 49-jarige fabrikant uit Sassen- heim veroordeeld tot 'n geldboe te van 500,— of 50 dagen hechtenis. De fabrikant was al driemaal eer der veroordeeld voor het rijden zonder rijbewijs. Enkele maan den geleden was hij op een voor hem rijdende auto gereden. Hij bleek nog steeds geen rijbewijs te hebben. Hij verscheen giste ren ook niet ter zitting. Katwijk De boulevard wordt ge reconstrueerd. Deze week is men begonnen met het noordelijke ge- deelte, van het VVV-kantoor tot hotel Savoy. De rijweg wordt van 9 tot 7 meter teruggebracht. Met de ruimte die men daar mee wint wordt echter een dui delijk van de weg gescheiden parkeerstrook gecreëerd. Behal ve deze verandering wordt de weg ook geasfalteerd en komt er een nieuwe verlichting. De rest van de Boulevard wordt na het volgende seizoen op deze wijze behandeld. Hoogmade De nauwe Kerkstraat in Hoogmade biedt voor de voetgangers vooral in het weekeinde ujpinig i geleden gemaakte en veel besproken saneringsplan dat ruimte moet maken voor de voetganger laat nog s" moet wandelen in de Kerkstraat een schichtig gebeuren blijven. Praten over nieuw geluid in Voorhout Voorhout Op initiatief van de dekenale werkgroep voor vol- wassen-katechese zullen in Voorhout ook zgn. toerustings avonden worden gehouden. De bedoeling is om volwassenen gelegenheid te bieden zich te oriënteren op de nieuwe gelui den in de theologie. In Voorhout worden deze avonden eens per maand geleid door dr. A. van Eijk, kapelaan te Warmond. In lichtingen over deze avonden zijn te verkrijgen bij de r.-k. pastorie. Rijpwetering Ook de RKSV Rijpwetcring gaat meedoen met de voetbaltoto. Deze week gaat een wervingsactie van start om de Rippers te bewegen om via de toto de kas van de vereni ging te spekken. Bezoekurei ziekenhuize Leidschendam B. en W. van Leidschendam noemen de non chalance waarmee een deel van de bevolking het gemeenschap pelijk bezit aan groenvoorzienin gen behandelt een probleem. Een voorzichtige becijfering heeft hen geleerd dat in 1971 circa 22.000 gulden moest wor den uitgegeven aan herstel van vernielingen. Veel geld gaat verloren aan her stel van vernielde bomen en grastaluds, vertrapte struiken, opgebroken tegelpaden en speel plaatsen. Ook de verwijdering van rondslingerend papier uit beplantingen vraagt veel tijd en daarmee geld. Waardering heeft het college voor de activiteiten van de plantsoen- wacht en de flatcommissie van de Algemene Woningbouwver eniging, die de jeugd aan spoort plantsoenen schoon te maken en schoon te houden. Ge hoopt wordt op navolging van dit initiatief van 'n deel van de bevolking. De totale oppervlakte groen in de gemeente is gestegen tot 70 ha, het aantal straat- en parkbomen is 6500. Chemische middelen voor de on- kruidbestrijding worden door de plantsoenendienst met de groot ste voorzichtigheid gebruikt. Ze worden gebruikt omdat het aan tal uren voor onderhoud anders met ca. 40 procent zou stijgen. /an 15.0015.30 fc 18.00—18.30 uur, alle Kinderen beneden toegang op de klnde

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4