INNENDE TREFFER TBS NET TE LAAT Scylla brengt Delta Lloyd in grote moeilijkheden AZC MIS? BEKERFINALE ¥VSB zonder TREFFERSDAMES EN D0C0SHEREN GEEN PROBLEMEN verrassing Topduel verzet Sterk De ZfJI/LGB tegen Hongaren Zege goiffioeg [et gebogen hoofd verlieten de zJ*idenaren het ve'd- Enke'e se* Tonden daarvoor had scheids- ^echter Onrust het nodig gevon- hiedi ien om aan Agon twee straf- te toewiizen. nadat Pe- com Ier Rijswijk half vallend en De ^struikelend bij een allerlaatste poging de bal, onder de handen i van Willem Stol doorhaalde. Rijswijk miste de eerste straf- "dg. worp, maar scoorde de tweede in' i wel en daarmee de stand op 65- corr {g brengend voor Racing Agon. ;e07° Peter de Jong nam snel uit en wegwierp de bal in de richting van 0,1lijn broer André, die direct fcortikte naar Wim S<ol; van aker 15 meter knalde hij de bal 544" de basket. Echter vlak voor- \üj schoot had de jurytafel aSgtóeld, zodat Agon de twee 1 puilen mee naar huis kon ne- km ®n. En dat na een ruststand recbj pin 42-27 voor de subliem spe- .lende Leidenaren. Coach Rob Wallaart was begon- :,dl| nen met de vertrouwde opstel- ling van de laatste wedstrijden. Schitterend spelend veroverden The Stars een lichte voorsprong van 12-6 na 4 minuten spelen, j 2" Het enthousiast meelevende pu- 4. i bliek had toen al menigmaal de f5- J handen op elkaar moeten bren- gen voor de schitterende acties -Blo* \an Harry Stol, André de Jong en Jaap Maassen. Agon kwam even terug, vooral door toedoen van hun twee nieuwe aankopen Peter Rijswijk en de Amerikaan _gBob Ruth: 16-13 in de 7e mi nuut. Bona Stars zag het ge vaar. Via een klein overwicht in de rebound konden the Stars rljxemburg. DeNederlanti kampioen zaalhandbal bij de he- ren Sittardia heeft de eerste y wedstrijd in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen in Luxemburg met 17—1— van de Luxemburgse titelhouder ^^Dudelingen gewonnen. Bij rust had de Nederlandse kampioen reeds een 10—5voorsprong. ONDEN De Zuidafrikaanse «peler Gary Palyer heeft voor devierde maal het internationa- ,1e Piccadilly golftoernooi in Londengew onnen. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Jack "Is'ickalus met 5 en 4. Player 8 kreeg voor zijn prestatie een be- jdrag van 8.500 pond sterling 6(ongeveer 70.000 gulden). Op de sheift van het parkoers (na acht- Jtien holes had Nicklaus nog 4 «en voorsprong van een hole. jfcgen het slot van de finale partij j stortte een gedeelte van een tri bune in elkaar, waarbij acht personen gewond raakten. met snelle aanvallen, scoren meestal via de aalvlugge Harry Stol, die ofwel zelf scoorde, of met slimme passes zijn mede spelers bediende. Bona Stars voelde dat het kon. Agon moest terug. Onder daverend applaus werd een ruststand bereikt van 42-27. Na rust tapten de Amsterdam mers uit een ander vaatje. Met vier lange mannen en de kleine Rijswijk beukten zij binnen 5 minuten the Stars verdediging in elkaar. 43-37. Coach Rob Wallaart vluchtte in een Time-Out. Het mocht echter niet helpen. De uitstekend spe lende Rob Ruth tilde de stand naar 44-43. Bona Stars wilde niet verliezen. Het heeft maar een haartje ge scheeld, of de Nederlandse Ta- feltennisbond had er een rel van de eerste orde bij gehad. Voor zaterdag 16 oktober a.s. staat namelijk de, wedstrijd Tempo Team—Scylla op het program ma, waarvoor een verandering van datum noodzakelijk was. Tempo Team moest 16 oktober uitkomen tegen het Oostenrijkse Omvag in Wenen, dit voor de 2e ronde van de Europacup voor J aarbeurssteden. NTTB's hoofdcompetitieleider Stappers stelde de wedstrijd toen laconiek vast op zondag 10 oktoberde dag na Scylla— Delta Lloyd.De Leidenaars pro testeerden terecht tegen dit on menselijk zware programma: de twee toppers binnen vieren twintig uur. Wat zij ook pro beerden: H.C.L. Stappers bleef bij zijn besluit. Het Scylla-be- stuur besloot toen niét te spelen op 10 oktober; Stappers: dat kost jullie twee punten en een boete. Jammer genoeg kon het beleid van de nieuwe hoofdcompetitie leider niet definittef aan de tand worden gevoeld: Omvag belde af en de Europacup-wedstrijd ging toen niet door. In allerlei heeft Stappersde wedstrijd nu weer vastgesteld op de oor spronkelijke dag: 16 oktober. De problemen zijn dit keer om zeild, maar de topteams weten wat hun te wachten staat. Met man en macht, soms met vier man in de rebound pro beerden de Leidenaren het ini tiatief weer naar zich toe te trekken; hetgeen ten dele lukte 50-43 na 9 minuten spelen. De krachtsinspanning was echter teveel geweest. Langzaam maar zeker kroop Agon naderbij en na 14 minuten namen de Amster dammers via Petrici (ex Suvri- kri) voor het eerst de leiding 59-58. Bona Stars kreeg nog even hoop toen Wim Stol en Pe ter de Jong de stand op 62-59 brachten. Door te nerveus spe len, verspeelden The Stars de mogelijkheid om de stand nog verder op te voeren. Agon nam weer de leiding 62-65 in de 18e minuut. Harry Stol scoorde na een machtige rush 64-65. Even daarna werd Peter de Jong on reglementair vastgehouden. On der hoogspanning scoorde hij de eerste strafworp 65-65. De tweede ketste van de ring af; hoog opspringend probeerde Jaap Maassen de bal erin te tikken, maar Vrouwe Fortuna had de andere zijde gekozen. De hierna volgende aanval van de Amsterdammers leidde tot de fel betwiste strafworpen. Scores: Jaap Maassen 14-5 19; Peter de Jong 8-9 17; Harry Stol 9-7 16; Wim Stol 5-2 7; André de Jong 6-0 6. Strafworpen 17-13. De dames van Bona Stars hebben een produktief weekend achter de rug. Donderdag speelden zij tegen AMVJ in Amsterdam. Deze oefenwedstrijd was vooral in de eerste helft het aankijken bijna niet waard, maar in de tweede helft was het vooral aan de goede verdediging te danken, dat AMVJ de 100 niet haalde. Eindstand 72-30. Het competitie-duel tegen Rowic leverde geen problemen op. Het toch niet zwakke Rowic werd met 36-51 achter de Leidse zege kar gebonden. Topscoorsters waren Lieve Mortelmans 14, Jose Valk 13, Regien Kleiss 10. Het bekerduel zaterdagavond te gen het Groningse Boreas werd ook een ruime overwinning. Het gehele team speelde sterk, er wa ren geen uitschieters, ook niet in de score. Eindstand was 54-36, waarbij aangetekend, dat Bona j Stars met een handicap van 10 punten achterstand was begon- j nen. Opvallend was hier het hoge i percentage strafworpen, dat in punten werd omgezet, namelijk 67'/2 De eerste ontmoeting tussen Runner-up Scylla en landskampioen Del- ta-Lloyd heeft meer strijd opgeleverd dan verwacht werd. Scylla moest immers met ingang van deze competitie twee van zijn kop mannen missen, waarvoor alleen Milan Stencel terugkwam. Verlo ren de Scyllanen vorig jaar nog met 7—3 van de landskampioenen, nu bleek reeds na enige partijen, dat het wegvallen van Bert van der Helm uit de Leidse formatie niet die desastreuze gevolgen had gehad als verwacht werd. Iedereen zat stomverbaasd aan de kant toen achtereenvolgens Gerard Bakker en Milan Stencel hun opene- ningspartijen tegen Karei Deken en Leo Lucas wonnen. Senstatio- neel werd het toen Anton Wil van Zoelen in een magistrale partij Bert Schoofs met 21—15, 11—21 en 21—19 naar de kant wees en Scylla een 30 voorsprong gaf. Het dubbelspel leverde veel pro blemen op. De nog niet goed in gespeelde combiiiatie Bak ker/Stencel verloor ruim in twee games van het al jaren opererend koppel Schoofs/De- ken. Het bat van Milan Stencel bracht Scylla echter weer een stapje verder, ijzig kalm ontre gelde hij de aanval van Karei Deken, won de eerste game met 21—16, moest in de 2de game een 10—5 voorsprong uit handen geven (1421). maar hestelde in de beslissende game: 2118 en 41 voor Scylla. De partij tussen Bakker en Bert Schoofs was een spel van kat en muis. De lange Amsterdammer over speelde zijn opponent in de eer ste game met veel loops en goed getimed aanvalsspel (21 10) en het leek erop dat hij cok in de tweede game op dezelfde manier naar een overwinning zou spelen. Gerard Bakker vond op de stand 7—13 een antwoord, maar zijn tegenspel kwam net niet op tijd, na nog tot 19—0 te hebben ingehaald, moest hij ech gewonnen geven. Daarna liep het mis met de Leidenaars. Ondanks moedige pogingen van Anton Wil van Zoelen (18—21 in de 3e game t gen Lucas) werd het 43. Stencel kwam hele maal in de verdrukking tegen Bert Schoofs, die met een snelle aanval een dermate hoog tempo ontwikkelde dat de nieuwe aan winst van Scylla de ballen aan alle kanten langs zich heen zag vliegen. Schoofs bracht Delta- Lloyd daarmee op eglijke hoogte (44). De spanning steeg in de finale partijen. An ton Wil van Zo len speelde ge weldig goed tegen Deken, haal de met uitstekend contraspel en 1712 voorsprong, maar ging toen twijfelen: prompt ver loor hij met 18—21. In de twee de game ging hij goed van start, maar bij een 9—7 stand kreeg Deken het op zijn heu- en: fel geconfronteerd spelend en aangemoedigd door zijn teamgenoten scoorde hij tien maal achtereen: 9—17! Van Zoelen kwam nog terug tot 1517, maar had toen te veel van zijn krachten gevergd. Het was een gelukkige Deken, die met 21—18 de overwinning voor zich opeiste en zijn team aan een 54 voorsprong hielp. Wat i dereen daarna vreesde: een nederlaag van Gerard Bakker tegen de voor Frans Schoofs in gevallen Leo Lucas werd een Gerard Bakker, achtergrond, in duel met Carel Deken van Delta Lloyd voldongen feit. Na een 2111 zege in de eerste game en een 17—11 voorsprong in de tweede game ging Lucas alles of niets spelen: de brutaal scorende Amsterdammer redde het stuk; hij won de game met 21—19. Hoewel Bakker in de derde game nog 'n 10—7 voorsprong op wist te bouwen, bleek dit ook nu onvoldoende. De onbevangen spelende Lucas won met 2118 en stelde de zege voor Delta- Lloyd veilig. Het enige dat Scyl la nu weet is dat zij nog steeds tot de groten behoren, zowel Delta-Lloyd als Tempo Team zullen met het Leidse team rekening moeten houden. De diep teleurgestelde Scylla- spelers: wij ontmoeten ze dit jaar nog driemaal, het moet gek gaan wil het niet een keer lukken. Bakker—Deken 22—20 21—19 1—0, St ncel—Lucas 16—21 21—19 21—15 2—0, v. Zoelen—Schoofs 21—15 11—21 21—19 3—0, Dubbel 15—21 11—21 3—1, Stencel—De ken 21—16 14—21 21—18 4—1, BakkerSchoofs 1021 1921 42, v. ZoelenLucas 1321 21—19 18—21 4—3, Stencel— Schoofs 6—21 10—21 4—4, v. Zoelen—Deken 18—21 18—21 4— 5, Bakker—Lucas 21—11 19—21 18—21 4—6. Scylla 2 heeft sterk geprobeerd te gen STH. TSB de eerste punten te scoren. Het is hen niet ge lukt. Theo Bakker won van de gebroeders Joëls en de beide broers van Schie kwamen teger. Robby Joëls tot winst. Bert On nes was hen allen te slim af Het werd 64 voor STH. TSB Scylla 4 behaalde de volle winsl en Sojinu bleven ongeslagen té gen Belcrum 2 en dat betekendi een 8—2 overwinning voor Scyl la 4. Het vijfde team versloeg Prowano met 64. Oud-ereklas^ ser Giel Kuiper scoorde hier d« meeste puntjes. Raiffeisenbank fZl Boerenleenbank Het is A.Z.C. niet gelukt om tot de finale om de K.N.Z.B.-beker door te dringen. In een span nende wedstrijd werd met 2—0 van Neptunus verloren. De Amersfoorters waren gehandi capt door het feit dat internatio nal Mart Bras geblesseerd was. Niettemin hielden ze genoeg kwaliteit over, namelijk interna tionals Geutjes, Hoogveld, De Vries, Wiersma en de gerouti neerde Van de Hoofdakker. Te genover deze kwaliteit plaatsten de Alphenaren een grote inzet en een spelpatroon, waarbij het accent op de verdediging lag. In de eerste periode was het Hans Hoogveld, die de score opende. Via een strafworp tegen de uit blinkende Wiersma, bracht Hoogveld de stand op 2—0. In het derde speldeel kreeg A.Z.S. tijdens een numerieke meer derheid de kans om terug te ko men. Feike de Vries bewees echter dat hij niet voor niets ja ren in het Nederlands team heeft gekeept, door de op hem 1 afgevuurde schoten te stoppen. In het vierde partje kwam er een unieke kans via een strafworp voor A.Z.C. De bal werd echter door Wim Verhagen keihard op de lat geschoten. Zaterdagavond in „de Overdekte" is weer eens getoond hoe hoog het waterpoloniveaii bij de clubs in Hongarije ligt. Wat betreft fysieke kracht, behendigheid en balbehandeling overtroefden de Hongaarse spelers hun collega's van de Zijl/L.G.B. En dan was dit nog niet eens de sterkste LUIK De Nederlandse golf- ploeg heeft gisteren voor het eerst sinds 1S62 weer een over winning op België behaald. Op het terrein van de Golfclub Sart Tilman te Luik won Neder land met 54. België had na de foursomes nog de leiding met 2,5—0,5. De singles gingen ech ter met 4,5—1,5 naar Nederland. ploeg van Hongarije, want in de competitie staat zij op de vijfde plaats. Dit in ogenschouw, is het 54 verlies van de Leide naars een uitstekende prestatie. Vooral de manier waarop van een uitzichtloze 41 achterstand werd teruggevochten tot 44 pleit voor het karakter van de rood-witten. De grote inzet van beide ploten en de kleine afmetingen stonden borg voor snel, aantrekkelijk waterpolo. In het tweede spel deel opende Rob Schouten de score met een afstandsschot dat VAROS reageerde fel door voor het einde van deze ronde dé achterstand in een 2—1 voor sprong om te zetten. In het der de partje werd deze voorsprong vergroot tot 41. In de laatste periode kwamen de Leidenaars terug met een over weldigend offensief. Eerst wa9 het Albert Spijker die scoorde, hierna reduceerde Kees Pont da achterstand met een ..uitge kookte" bal. Jacob Spijker trok de stand tenslotte gelijk met een snel schot. Tijdens een nu merieke meerderheid voor F. VAROS scoorden de Hongaren het winnende doelpunt. NOORDWIJKERHOUT VVSB heeft in Delft een surplus aan techniek niet kunnen omzet ten in een overwinning. Daar de Noordwijkerhouters de in vol doende mate aanwezige kansen niet wisten te benutten, kon een forser er directer aanvallend Full-Speed de punten thuishou den. WSB nam met de wind in de rug het initiatief en reeds na !0 minuten kreeg de mee naar voren gekomen Frits de Reus de moiiste kans van de wed strijd. Zijn kopstoot werd echter door het lichaam van een goed opgestelde Delftse verdediger gekeerd. Even later schoot Leo van Wal in vrije positie tegen de keeper. Hoe doeltreffend hoge voorzet ten kunnen zijn, werd halverwe ge de eerste helft bewezen. La ter zou het hieraan bij VVSB echter ontbreken. Een voorzet van Leo van der Weyden werd door Aad Oostdam onhoudbaar- ingeschoten. In de 40ste minuut' werd een gat in de verdediging; Dick Oostdam kwam na een mislukte solo te laat terug WSB noodlottig. Na rust kwam WSB nog beter in zijn spel, doch in de laatste fase van de aanval wist men het niet meer. Het tiktakspel domineer' de boven de verrassing. Gebrek aan variatie en ontbreken van open spel waren derhalve da manco's waaraan WSB leed. kt damesteam van de Veense IJsvereniging heeft een voorbeeldi- 5 ie wedstrijd gespeeld tegen Hel- mond '57. Mary van Ruiten en veronique van der Laan kwa- t men in leder geval niet onder j;de indruk van het spel van de j Jfr&banders. Zij wonnen alles in 1 twee games. Nelly Elstgeest verloor eenmaal: in de tweede Wedstrijd kon zij het tegen Ma- na Nielen (tegenwoordig van 12 der Horst) niet bolwerken. {Jtoakke plek in het spel van De 9 Treffers dames was ook nu het jjdubbelspel. Zij wonnen wel, ,i maar in drie games. 9—1. UI® opmars van het eerste heren- 5 team werd gestuit. Het Amster- damse Valkenberg/AMVJ speel de indrukwekkend. Via 51 scoorden zij 6—2 en 6—4. In deze toch wel spannende wed- 0 "jd scoorde Jacques van Rui ten tweemaal en zijn teamgeno ten Vesseur en van der Zwet ie der eenmaal. Het reserveteam van De Treffers speelde in Am sterdam gelijk tegen medekop loper Delta-Lloyd 3. Jos van der Veer was hier de grote man: hij bleef ongeslagen. DOCOS De thuiswedstrijd tegen het Lim burgse Kluis heeft Doco weinig problemen opge leverd. Het jeugdig team van de Limbur gers (vorig jaar finalist in de landelijke jeugdcompetitie) be zat te weinig routine om het de Leidenaars echt lastig te ma ken. Verder dan een 1—0 voor sprong kwamen zij dan ook niet. Deze misstap van Gerard van der Klaauw werd door het Leidse trio, onder aanvoering van Ed Fallaux snel goedge maakt en door solide spel van de Docosmannen werd het zelfs 91. Merkbaar in de eerste klas is de doorstroming van jong talent: alle teams wonnen, de aanwezigheid van Ton L'Ami in het reserveteam is daar niet vreemd aan. T.O.V. Het eerste winstpunt van TOV werd in Noordwijk met ge mengde gevoelens ontvangen. Het had meer moeten en kun nen zijn. In het team van TOV voldeed vooral Rudy van Alke made. Hij bleef ongeslagen maar kreeg van zijn teamgeno ten onvoldoende hulp om een overwinning te behalen. Door het spelverloop was het toch een meevaller. Na 14 en 25 werd het 5—5 omdat het Noord wij kse trio de laatste drie par tijen won. De eerste over winning van Goof van der Hoorn kwam rus bijzonder wel kom. Hij versloeg de Switfspe- ler Wijnhout in drie games en tekende daardoor het gelijkspel Steeds Vooruit De overwinning van Steeds Voor uit op het Amsterdamse Tem po-Team in de dames Eereklas is een welkome verrassing voor de Warmonders. Na Maas- bree, een van hun grote rivalen profiteerden zij van het onvolle dig uitkomen van het Amster damse team. Nora Broxterman en Nelly van Rijn scoorden ieder twee partij en. Marian van der Helm won alleen van invalster. Kraayinga. In het herenteam staat Nol Sik- king op eenzame hoogte. Voor de derde maal won hij zijn drie partijen, maar zag een mooie 4—1 voorsprong verloren gaan omdat van der Berg slechts eenmaal in de beginfase won. Winst in het dubbelspel be tekende een puntenverdeling te gen Rapidity. AVANTI Het eerste team van Avanti heeft na een bijzonder spannende strijd het onderspit moeten del ven tegen TCS. De 8—2 neder laag doet een groot verschil in sterkte vermoeden, maar de score verraadt andere dingen. Zo werden niet minder dan acht partijen in drie games beslist en gingen 17 games met twee punten verschil verloren. De winstpartijen waren van Straat hof en Van Wetten. Een beteer resultaat boekte het dames team. Met een 100 ining kwamen zij uit de strijd te gen Rawipidity. Zowel Els Vree burg als Liesbeth Smits een Elly Pannebakker bleven dit keer dus ongeslagen in de dames- hoofdklas. In de landelijke jeugd competitie ging het Avanti ook voor de wind. Het meisjesteam versloeg TTVN met 10—0 en het jongensteam haalde in Hilver sum een 82 overwinning op UBTV. Theo Louwers bleef hier als enige ongeslagen. N.S.S.S. Het eerste winstpunt voor NSSS is een feit geworden. Na een aan tal pechvolle wedstrijden was het vooral Bert van Paridon die dit gunstiger resultaat bewerk stelligde.Hij won driemaal en deed ook in het dubbelspel een duit in het zakje. Piet War merdam hielp hem daarbij en scoorde nog eenmaal in de en kelspelen. Kees Berg was twee maal dicht bij een overwin ning. Den Burcht Het Leidse Den Burcht startte in de afdelingscompetitie le klas met een gelijkspel tegen Gossi- ma 4. Otto Verkerk en de nieu we man Hoogendam wonnen e- der tweemaal- en samen het dubbelspel. Voor hun team is nog geen vaste derde man ge- vonden.zij zullen voorlopig met te zwakke invallers moe ten uitkomen. R.T.C. RTC startte met een 3—7 neder laag tegen het Haagse Wibats 5. Voor de Rijnsaterswoudenaren scoorde Joop de Wagenaar twee keer en Piet van Es een keer. Beter ging het hun af in de halj ve finale van de bekerwedstrij den, daarin versloegen zij de Valken met 54. Bouwmeester was toen de grote man door on geslagen te blijven. Nu won hij niets. Play Fair Het herenteam van Play Fair opende de competitie met een monsterscore. Zij verslogen Unitas met 100. Ruud Möllers, Arnold Heuzen en Wim van Eg- mond bleven alle drie zonder verliespartij. Het damesteam won de eerste wedstrijd in de le klas met 8—2. Hier bleven Dine- ke Heuzen en Ada Commissaris ongeslagen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9