danaïden veilig in de middenmoot WINST J0NGADEENN0RTHA i Fiks verslaat farmond:7-3 Kangeroes: geen eenheid Goede generale Foreholtedames Roomburg nog aan de leiding Ifd. Gouda 1 SPORTBIJLAGE L 2 •nie Slegtenhorst 73 (47), 74 (55), 7—5 (60), Aad Rusman 8 -5 (61), S—6 (70), Lenie Sleg tenhorst 9—6 (82). streekderby tussen Warmond »n Fiks viel zoals te verwachten ten gunste uit van de jegstgeestenaren, die door de T\x\xoe 73 zege de reeks der ovffwinningen voortzetten. Een <typer tegenstand biedend War- u nond kon mét de rust de scha wl1 de beperken tot 2—1, maar in de tweede helft moesten de Mauwwitten lossen. Toen War mond nog enigszins verrassend tot 3—5 kon terugkomen, beslis te Fiksspeelster Herma Tobé de strijd met 2 gave treffers. IREVERLOOP: Fred de Gruijl 0—1, Corry Koning 1—1, Hans van Sprang 1—23. RUST. Hans van Sprang 1—3, Trineke Paauw 14, Gerrit Kamphorst 2—4, Mary Huizing 25, Henny Kuhn 3—5, Herma Tobé 3—6 en 3-7. «3D! er#Madjoe ging ten onder tegen Oranje Nassau, dat de Rijnsbur gers met 7—2 aan de kant zette. Bij de rust was de achterstand nog niet onoverkomelijk, maar toen de score eenmaal opgelo pen was tot 51, was Madjoe een geslagen ploeg. Voor de twee Madjoe treffers zorgden Gerrit Ravensbergen en Bart van Zandwijk. Fluks Noordwijk blijft op het pad der overwinningen. Het on bekende RWR werd met grote cijfers geklopt. De thuisclub kon aanvankelijk een 2—0 achter stand goedmaken, maar daarna drukte een veel sterker Fluks door en finishte zonder meer verdiend met 105. Voor de hoge score stonden Han Pas- schier (3x), Peter v.d. Berg (3x), Jan Mulder (2x), Siem ~'.d. Haak en Dirk Meyer borg. I—T'elocitas deelde de punten met Maassluis. Na een voortdurend gelijkopgaand duel moest Velo- in de spannende slotfase een 5—3 voorsprong laten glip pen, waardoor met 5—5 de vre de getekend werd. Carel Hooijer (2x), Arie Meerburg, Gerrit van Rijn en Jan Bruins schoten voor de Leiderdorpers de punten bij elkaar. Het Sassenheimse Top deed ein delijk van zich spreken door het sterke Jodan Boys in Gouda nog wel te kloppen met 5—2. Wilma Kuhn en Rob Meyer schoten hun-ploeg naar een uitzichtrijke 1—2 ruststand, waarna Annema- rie Keunig, Dik Imandse en Wilma Kuhn voor de uiteindelij ke zege van 5—2 zorgdroegen. Misschien dat TOP nu de juiste weg heeft ingeslagen. De wedstrijden van Ons Eiland, Noorderkwartier en Crescendo werden uitgesteld. STANDEN Hoofdklasse Blauw Wit 7—12, Ons Eibernest 7—11, Rbhda 7—11, Die Haghe 7-9. Luto 7—9, PKC 7-6, De Danaiden 75, Archipel 74, Westerkwartier 7—2, Samos 7—1. Overgangsklasse A: HKV 6—10, DEN HAAG De zevende com petitiedag van de korfbalhoofd klasse stond in het teken van het falen van de twee brutaalste ploegen op dit moment: Blauw Wit en Die Haghe. De Amster dammers, die tot gisteren nog geen enkel verliespunt incas seerden, werden verrassend royaal verslagen door stadge noot Rohda, dat dit jaar overi gens goed lijkt te draaien (9— 6). Daardoor naderden Ons Ei bernest en Rohda tot op een punt, hetgeen de nodige span ning belooft voor de komende competitiezondagen. Die Haghe, dat van de misstap van de lijstaanvoerder eveneens had kunnen profiteren, verloor van een sterk spelend Danaïden de thuiswedstrijd (78) en viel daardoor voorlopig terug bij de strijd om de bovenste plaatsen. De Leidenaars zijn bezig het in de eerste wedstrijden zo ge deukte prestige te herstellen. Ons Eibernest profiteerde dus wel van de nederlaag van Blauw Wit. In Amsterdam werd met 65 van Archipel gewon nen. Luto, won met 4—3 van Westerkwarier. Het duel tussen beide debutanten Samos en PKC eindigde in een toch wel verrassend gelijkspel van 8—8. Stand: Blauw Wit 7—12 Ons Eibernest 711 Rohda 7—11 Die Haghe 7— 9 Luto 7— 9 PKC 7— 6 Danaïden 75 Archipel 74 Westerkwartier 7— 2 Samos 7— 1 ,Had ik maar even gewacht met sohieten", verzuchtte Chris Schmidt na afloop van de wed strijd Die HagheDanaïden. „Het waaide net even op het moment, dat ik schoot". Daar mee doelde de speler van die Haghe op het feit, dat hij de hem in de laatste minuut toege kende strafworp miste, waar mee hij zijn ploeg aan een ge lijkspel van 8—8 had kunnen helpen. De thuisclub heeft deze wedstrijd vooral in de beginfase, waarin die Haghe verreweg het beste van het spel had, verloren. Het onderwerp „scoren" werd daar- by echter overgeslagen, hetg en een reactie van Deanaïden nit uit kon doen blijven: Dankzij een schitterende actie van Wim Brugman en een daarvoor ge scoorde treffer door Filemon De ruststand werd bepaald op 4 —5 dankzij Haagse treffer van Chris Schmidt, Lenie de Vries, Herman Hulsman en Peter Ab- 'benhuis (fraaie doorbraak). De algemene verwachting was, dat de kanaries in de rust voldoen de krachten zouden kunnen op doen om met gericht doeltref fend combinatiespel de bezoe kers op de knieën te krijgen. verwachtingen bepaald niet te delen en slaagde er niet in het niveau van het begin opnieuw te bereiken. Daardoor konden de Leidenaars het initiatief geheel in handen r.emen, hetgeen fris spel én doelpunten opleverde, waardoor die Haghe na 25 mi nuten tegen een vrijwel onover brugbare achtrstand van 8—4 aankeek. Het pleit voor de thuisclub, dat men daarna nog aan een tegen offensief durfde te beginnen, al was het natuurlijk wel wat te laat. VOORBURG De zaterdag in „De Vliegermolen" te Voorburg gespeelde wed strijd P.V.C.—Kangeroes heeft wederom duidelijk aangetoond dat het Leidse team nog lang niet die vorm heeft om ook dit sei zoen een ernstig kandidaat te kunnen zijn voor de titel in de hoofdklasse-west. De eenheid in het team, vo- iig seizoen een zeer sterk wapen, is thans ver te zoe ken, terwijl ook de defensie zowel aan het net als in het achterveld zeer slecht verzorgd is. P.V.C. kan zeker niet tot de sterkste teams in de hoofd klasse worden gerekend, maar wist zaterdag de vele fouten van Kangeroes uit te buiten en door te stoten naar een 3—2 overwinning. Door deze nederlaag heeft Kangeroes nu al na drie wedstrijden vier verliespun- ten moeten incasseren. Coach Johan Kwestroo stuur de in de eerste set de ba sisformatie, bestaande uit Koos Taconis, Wybe Pera, Eduard Huussen, Piet van Zwieten, Jan Bloot en Hans Oudeman, in het veld. Vooral in defensief opzicht lieten de Leidenaars vele onnodige steken vallen en de in hoog tempo spelende Hagenaars konden dan ook vrij gemakkelijk de eerste set met 156 op hun naam brengen. Lange tijd zag het er in de 2e set naar uit dat Kangeroes ook nu niet tot winst zou komen, maar toen de P.V.C. aanval even haperde wisten Taconis c.s. met veel gelijk de set toch op hun naam te brengen: 1315. Een fel offensief van P.V.C. bracht de Hage naars in de 3e set een rui me voorsprong (93) en hoewel Kangeroes daarna nog even sterk terug kwam vooral door goed aan- valsspel van Oudeman en Huussen ging ook nu de setwinst naar P.V.C.: 15— 11. In de 4e set kwam Kangeroes eindelijk tot behoorlijk spel. De snelle en vaak ook gevarieerde aanvallen van Kangeroes stelden de P.V.C. verdediging herhaal delijk voor onoplosbare problemen en via een zeer duidelijke setzege (7—15) brachten de Leidenaars de score weer in evenwicht. De 5e en dus beslissende set gaf helaas van Kangeroes zijde weer slecht spel te zien. De aanval werd slechts zelden goed afge werkt en ook in de verdedi ging klopte het regelmatig niet. De Hagenaars trokken ten slotte met 169 verdiend aan het langste eind. In de overgangsklasse wer den deze week twee wed strijden gespeeld, namelijk Argos—Molenwiek (dames) en Kangeroes 2K.V.A. (heren). Beide wedstrijden eindigden in een Leidse overwinning, waarbij voor al de ruimte 3—0 zege van Kangeroes 2 heren heeft zijn aanhang lang in het onze kere gelaten omtrent de uitslag van de wedstrijd. Spelend zoals in de le set hadden de Leidenaars zonder meer tot een 30 zege kunnen doordrukken, maar na dit goede begin zakten zij ver terug en hebben zij nog alle zeilen moeten bijzetten om een 3—2 overwinning uit het vuur te slepen. Na een 1—2 achterstand wisten Kwestroo c.s. op het nip pertje de 4e set te winnen om daarna ook de 5e set op hun naam te schrijven. Cij fers: 15—9, 13—15, 6—15, 15—13 en 15—9. COB1 ELSTGEEST (MMO) zeven treffers Fortuna 7—9, ZKV 7—7, Het Zuiden 6—6, Pernix 6—6, Vicus Orientis 6—6, Koog Zaandijk 6 4, Allen Weerbaar 64, Zui- |Tegen wind speelde Nicolaas Boys een goede partij. In de 15.e mi- I nuut werd dit beloond toen links I buiten Harry Verhaar goed I voorzette en Adriaan Hooger- I vorst de bal in Gouderakse doel 1 werkte. fïierna poogde Nicolaas Boys de I voorsprong te vergroten, maar f de bal ging telkens naast. Na de I rust werd het goede spel van I Nic. Boys niet voortgezet. Ze I speelden te veel op rechts. In I de laatste minuten kropen de 1 Boys door het oog van de naald. 1 Eerst redde keeper Van Lith ternauwernood Vervolgens I werd een hoekschop door Gou- 1 derakt egen de paal geschoten V en daarna overgekopt. Ll'tslagen: FloreantSoccer Boys I *-0. WSE—Haastrecht 1-1. K Gouderak—Nic. Boys 0—1. Ou- Idewater—Schoonhoven 3—3. Hand GVB: Floreant 6—10. t Schoonhoven 6—8. Haastrecht T 6—8. Nic. Boys 6—8. Nieuwkoop f 6—6. WSE 6—5. Gouderak 64. r Soccer Boys 64. Oudewater 6-2. RVC 4—1. Amstelveen Door de lastige wedstrijd tegen Myra uit Am stelveen te winnen heeft Room burg de bovenste plaats behou den. Myra moest winnen om de aansluiting met de bovenste clubs niet te verliezen. De eer ste schermutselingen waren dan ook gelijk zeer grimmig. Room burg begon met een flitsende aanval. Myra's antwoord hierop was een stevig offensief, maar Roomburg nam langzamerhand het initiatief over. Dit resulteerde in een treffer van Stef Linthorst. Hij kogelde een van de keeper terugspringende bal keihard in. In de tweede helft verdedigde Roomburg zijn voorsprong. Een flitsende kombinatie tussen Lex en Hans Montanus, koel bloedig afgeremd door Jacques Gerris, leverde de tweede tref fer op. Roomburg hield deze voorsprong in handen en verste vigde daarmee zijn leidersposi tie. Ring Pass 1—Roomburg 1 00 Roomburg moest ditmaal aantre den tegen Ring Pass uit Delft. Tevoren stond reeds vast dat dit een moeilijke wedstrijd zou wor den, omdat Ring Pass een van de grootste concurrenten is voor Roomburg. De wedstrijd gaf in het begin een zenuwach tig spel te zien, waarbij beide partijen veel fouten maakten. Ring Pass had een goede verde diging. De voorhoede van Roomburg slaagde er niet in, tot de gewone snelheid te ko men, het grootste wapen van de Roomburgploeg. Na rust kwamen er enige zeer ge vaarlijke uitvallen van Room burg, die niet in doelpunten re sulteerden. De achterhoede, met als uitblinkster Helga Kengen, maakte het Ring Pass onmoge lijk te scoren. LHMC—HBS 0-0 Deze wedstrijd, gespeeld in de 2e klas van de Hockey Bond, bood een weinig plezierig kijkspel. Vooral Leiden speelde keihard. Toch kreeg het geen voet aan de grond bij Bloemendaal. Vlak voor het einde ontstond er een vreemde situatie in de HBS-ach- terhoede. Leiden kon hier echter geen profijt uit trekken. De bal ging tegen de paal. Het spel speelde zich hoofdzakelijk in het middenveld af. De dames van LMHC speelden gisteren een wedstrijd tegen Dordrecht dat tamelijk laag staat in de 3e klas. In de eerste helft beheersten de Leidse da mes dan ook het veld. Wat al snel in een doelpunt resulteer de: 1—0. Dit gaf Dordrecht de stimulans om beter te gaan spelen en ze scoorden. Uit een corner en een goede combinatie konden de Leidse dames de bal weer in het Dordrechtse doel laten ver dwijnen. In de tweede helft speelde LHMC uitgesproken slecht. Toch zag het nog een maal kans de Dordrechtse kee per het nakijken te geven: 3—1. DEN HAAG Op het verharde 7-handbalveId van A.H.C. in Den Haag hebben de dames van Foreholte een technische meer derheid bekwaam in doelpunten uitgedrukt. De Voorhoutse da mes atartten in hoog tempo en scoorden reeds in de tweede mi nuut door een hoog afstands schot van Nora van Niekerk. De zeer snelle doelvrouwe Anuska Fontein stelde even later Anne- mieeke de Bruyn en Nora van Niekerk in staat een break-out met succes te bekronen: 0—2. Een mooie schijnbeweging van Hannie Boskamp bracht haar plotseling vrij voor het doel en dat betekende 0—3. A.H.C. kwam iets terug door een plot selinge schuiver tussen de Voor houtse benen door waarmee zij Anuska Fontein volkomen ver raste. Nadat Hannie Boskamp een strafworp had benut, ver zuimde de Foreholte-defensie uit te stappen en het was 24. Vlak voor rust bracht Hannie Boskamp de stand op 25. Na rust scoorden de Haagse da mes nog eenmaal en Foreholte bracht via Hannie Boskamp en Annemieke de Bruyn de eind stand op 37. HVL De heren van H.V.L. hebben het Velense IJmond in de eerste helft goed partij gegeven. Welis waar nam IJmond met 02 de leiding, doch schoten van Hans Kagie en George Tiesema brachten beide partijen wer op gelijke hoogte. Weer nam IJ mond de leiding en weer kwam H.V.L. gelijk door een afstands schot van Piet Hiestand. Met een 43 voorsprong ging IJ mond rusten middels een goed genomen strafworp. De heren uit Velzen buiten de winst rust goed uit en namen snel af stand: 39. Door doelpunten van Jans Heze- ken, Jan Siebert en Hans Kagie werd de nederlaag nog alleszins redelijk :6—10. Dames De Leidse dames verstevigden hun ongeslagen leiderspositie door concurrent E.H.C. 2 met 9—5 terug te wijzen. Els Kneij- ber had met 3 doelpunten een groot aandeel in de Leidse zege. evenals Gonnie Eradus en Rai Ammerlaan, die beiden 2x SCOORDEN. Hoeveel zelfver trouwen H.V.L. had blijkt uit het feit dat aanvoerster Wil v. d. Drift haar doel onbeheerd achterliet om zelf een straf schop beheerst te benutten. Na een ruststand van 42 werd met 95 verdiend gewonnen. Jong Ade In de uitwedstrijd tegen de i ves van Union Sport hebben de dames van Jong Ade hun zege reeks voortgezet. Voor rust bouwden zij door doelpunten van Hel ma v. d. Geest (2x) en Plony Olijerhoek (lx) een 3—1 voorsprong. Ook na rust bleef Jong Ade duidelijk sterker en Helma v. d. Geest en Plonie Olijerhoek voegden er ieder nog 2 doelpunten aan toe. Eindstand 47 voor de Oud-Adese dames. HSV—Skania 2—2 De heren van H.V.S. leden een kleine nederlaag tegen de reser ves van Northa. De Stompwijk- se heren speelden zonder wis sels en kwamen daardoor met 74 achter bij de rust. Na rust bleef Northa haar voorsprong houden, totdat 10 minuten voor het einde nog 2 Stomwpijkse wissels zich aandienden. De tijd was echter te kort en verder dan 1413 kwamen zij niet meer. De Gebr. Havik en Joop ten Dekker waren de schutters voor H.V.S. De dames van HV.S. begonnen hoopvol tegen het Haagse Wings. Sjanie v. d. Bosch ver ving Truus Olsthoorn onder de laat en deed dat uitstekend. Fel verdedigen was er de oorzaak van dat het tot 5 minuten voor rust duurde eer Lenie v. d. Salm de thuisclub de leiding gaf. Een minuut later scoorde zij echter walweer waardoor H.V.S met een 20 voorsprong ging rusten. Na rust kwam een herboren Wings in het veld en werden de Stompwijkse dames volkomen overspeeld, ia Loos- en had nog wel een keer succes maar de snelle Haagse dames namen de puntjes met 3—7 mee naar huis en voeren nu trots de ranglijst aan. Warmunda D e heren van Warmunda gaven het Haagse Flamingo's wel goed partij doch te veel solis tisch spel van Henk Link stond succes in de weg. Bij de rust had Warmunda een 410 ach terstand. Na rust kwamen zij aanvankelijk goed terug maar toen de heren in de aanval te kort in het spel werden betrok ken, hadden zij ook geen lust meer om snel terug in de verde diging te gaan. Flamingo's ze gevierde met 14—28. De dames v. Warmunda toonden totaal geen inzet tegen de snelle Northa-reserves. Veel break outs waren er het gevolg van dat de dames met 2—22 roem- te echter toch in een ruime 9—3 loos ten onder gingen. zege. Northa De heren van Northa blijven op 't overwinningspad. De Noord- wijkerhouters kregen voor rust felle tegenstand van het Haagse Union Sport, doch goed verdedi gen hield de schade beperkt tot een 43 achterstand. Na rust werd Union Sport langzaam maar zeker op 'n achterstand gespeeld. Er werden zelfs nog 5 Noordwijkerhoutse treffers afge keurd. Het einde kwam met een verdiende 7—10 overwinning voor Northa. De dames gingen op bezoek bij D.S.O in Zoetermeer en start ten direkt met een offensief wat hen een 40 voorsprong ople verde. D.S.O kwam voor rust echter nog terug tot 24. Na rust speelden de Northa-da- mes beter en de Zoetermeerse dames moesten nogal eens aan de noodrem trekken. Van de hierdoor ontstane strafworpen wist Northa er 2 te benutten, terwijl er evenveel onbenut ble ven. 't grote Noordwijkerhout se overwicht resulteerde tenslot- r-Duel uit de handbalwedstrijd tussen Foreholte 2 en MMO M.M.O. De M.M.O.-heren hielden 't Voor- schotense H.V.V. tot de rust in bedwang in een zeer harde wed strijd. Van beide partijen moest de zwak leidende scheidsrechter een man voor 5 minuten uitslui ten. De ruststand was 5—5. Na rust had de Hoogmadese ploeg niets meer in te brengen. H.V.V. was veel sneller en de verdediging van M.M.O. werd van het kastje naar de muur schotense HW tot de rust in wonnen dan ook met niet min der dan 6—20. De dames hebben hun ongeslagen koppositie behouden. Concurrent Foreholte 2 (één verliespunt) nam weliswaar dooor Ineke Slobbe 2x en Mariëtte Lange- veld een 30 voorsprong doch de technisch betere M.M.O.-da- mes kwamen nog voor rust op 4—5. Na rust liep M.M.O. uit naar een 6—10 overwinning. Ineke Slobbe scoorde nog 2x voor Foreholte en Riet Görts nam de zesde treffer voor haar rekening. Voor M.M.O. scoorde Cobf Elstgeest liefst 7x, Margriet Mooren deed dat 2x en Margré Elstgeest IX. Apollo De heren van Apollo hebben een nieuwe aanvalsleider in hun ge lederen, n.l. Thijs de Haan (ex Operatie '55). Wel, dat hebben de heren van het Haagse Wings aan den lijve ondervonden want liefst 7x rondde hij een goede aktie met een treffer af. Andere uitblinkers: Koerst en Lannoy (beiden ex-Operatie '55) en Sannes (ex Rapiditas). De over- winning was dan ook royaal 5— 19. N.I.O. De dames van Nio speelden thuis tegen Elandia uit Den Haag. De Haagse dames scoorden één doelpunt en zo ging de rust in met een voor handbal uitzonder lijk lage score: 0—1. Na rust werd de strijd iets feller en ging de score tot 33 gelijk op. Toen echter nam Elandia het initiatief. Met 36 won Elandia. M.S.V. De Noordwijkse heren speelden een pittige wedstrijd tegen het Haagse Kwiek Sport. Het werd een zeer regelmatige zege voor M.S.V. Görtz, Stromer, Hoge- nelst en de gebroeders Koele- wijn waren de schutters voor de Noordwijkers die de strijd met 21—13 in hun voordeel beslisten

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7