FEIJENOORD: DAVEREND SLOT TEGEN JEUGD ROODENiURG Telstar vlot langs futloos Quick Boys ZWARE KLAP TER LEEDE D0SR zonder geschil SPARTAANZEGE Weer zege voor DI0K Leiden Het le elftal van Roodenburg, gerevalueerd na de zege op Xerxes, heeft otk het regionale jeugdelftal geïnspireerd tot een wat professioneler aanpak. Zaterdag werd de wedstrijd tegen Feijenoord met alle zorgen omgeven. Op het dak van de tribune volgde het kri tische oog van een video-recorder het door zo'n 500 toeschouwers bijgewoonde duel en 's morgens zaten de spelers aan aan een eten tje. Alleen de prestaties van het eerste elftal worden nog niet zo best gekopieerd, althans zaterdag niet. Feijenoord, met slechts enkele Rotterdammers in het gerenommeerde gezelschap, verpulverde in de slotfase alle illusies van een in mentaal opzicht vermoeid Roo denburg. i niet verder komen dan halverwege het middenveld Katwijk Quick Boys heeft een zekere faam verworven met het spelen van wedstrijden tegen clubs uit het betaalde voetbal. In het nu al grijze verleden groeiden zulke ontmoetingen vaak uit tot happenings van niet gering formaat. Een ongeïnspi reerd Telstar had geen enkele moeite met een machteloos Quick Boys, dat geen schaduw meer is van het team dat voor heen clubs-van-naam tot een ui terste krachtinspanning dwong. Het duel van zaterdag, dat door Telstar met 3-0 gewonnen werd, bevestigde nog eens wat er aan schort bij Quick Boys. Het team mist zelfvertrouwen. Er wordt risicoloos en daardoor zeer dor voetbal gespeeld. Commentaar van trainer Halkes: „Ik heb deze wedstrijd juist aan willen grijpen om de rust in de ploeg terug te brengen. Om nu eens zonder de druk van het moeten winnen te spelen, eens lekker te ontspannen. Daarom heb ik ook doelman Schaap en centrale verdediger Haasnoot net als vo rige week naast de ploeg gela ten. Niet dat hun vervangers beter zijn, maar zij brengen in ieder geval rust in de verdedi ging". Deze opmerking van Halkes is echter nogal betrekkelijk want al na enkele minuten vielen alle zelfbewuste plannen in duigen. Een scherpe pass van Stout spleet de Katwijkse defensie open, Paul van Egmond sprintte in de vrije ruimte en schoot droog raak: 0-1. Telstar scha kelde terug en Quick Boys ging geschrokken over op een andere strijdwijze. De verdedigers groe peerden zich op één lijn om de Telstaraanval in de buitenspel- val te lokken. Dat lukte uitste kend. Keer op keer vergisten de zwak spelende Dick Bond en Jonker zich in hun positie. Quick Boys slaagde er op deze manier in het evenwicht te herstellen en kwam vooral via schakelspeler Leo Haasnoot tot een aantal te- PERNIS Ter Leede heeft een zwaar verlies geleden tegen DOTO in Pernis. Naast een 4—0 nederlaag zagen de Sassenhei- mers Nanne Sluymer wegens natrappen naar de kleedkamers gestuurd, waarna H. Tijsen nog een officiële waarschuwing op liep. Al na zeven minuten kopte Piet de Bruin onder een hoge voorzet door, waardoor J. de Ronde van drie meter afstand doelman Van Harskamp kon kloppen: 1—0. De Ronde, animator van de Doto- aanvallen, zou nog voor rust voor 3—0 zorgen. Het te korte spel van Ter Leede, dat Cees Zwart had vervangen door Nico Rade, was een kolfje naar de hand van Doto, dat al weer via J. de Ronde tot een vierde tref fer kwam. Uit een hoekschop redde Sjoerd Boot de eer. De opmars van TAW is enigszins gestuit door DSO, dat op eigen terrein de Ter Aarders een ge lijk spel afdwong. De ongesla gen status bleef derhalve wel behouden. DSO, dat TAW een lichte veldmeerderheid moest toestaan, beroofde door spits Gillis Heitinga nogal eens onder uit te halen TAW van zijn voornaamste angel, al kopte Heitinga eenmaal op de lat. Ben Heemskerk, die de later naar de tweede lijn verhuizende Heitin ga in de spits afloste, kon de 0 n wegwerken. 1VOW—Randstad Sport 1—0 (0— 0). 1VOW pakte de zege in de vijfde minuut na rust. Rini v. d. Wete ring, die voordien zijn voorbe reidend werk door Jaap Verhoe ven en Jan Borgers niet be kroond zag, werd onderuit ge haald in het strafschopgebied. De penalty verzilverde Piet berg verdiend had tegenge- man, die in de afweerlinie Cock Turk verving. Jan van Heek miste nog een goede kans door, terwijl de Voorschotense doel man reeds was verslagen, over te schieten. 1EVJOUVS 1—1 (0-1). VS heeft een 1—0 voorsprong in de tiende minuut reeds verkre gen niet kunnen vasthouden. Na aangeven van Bram Brand scoorde Jaap Heruer met een diagonaal schot. Koos Valk kop te, kansloos voor doelman Bram Lepelaar tegen de eigen paal. Nadat DEVJO middels Groene- berg verdiend had tegenges- scoord, vuurde Jaap Heruer 20 seconden voor tijd na een voor zet van André Hansen (invaller van Hennie Valk) tegen de bin nenkant paal. HVOBGC. Floreant 1—1 (1—0). Eerst twintig minuten voor tijd heeft BGC. Floreant tenminste een punt aan dit duel weten vei lig te stellen, dank zij een tref fer van Berry van Tienhoven. Van Tienhoven, normaliter linksback had de plaats in de aanval ingenomen van Ewout Bulk. Bertus v. d. Togt fungeer de nu als vleugelverdediger. ARC—PPSC 0—0 ARC heeft tegen een zelden uit de verdediging komend PPSC wel degelijk kansen gehad. Mogelyk- heden voor Chris van Oostrom, Jan de Jeu en vooral Peter Pil grim en Hennie van Duin. Laatstgenoemden verschenen en kele malen voor de PPSC-doei- man, die door sterk uitlopen de sterkste bleef. Oegstgeest—Zevenhoven 0—1 (0 0). Dankzij een uitval in de 25e mi nuut na rust, (Frans Verlaan passeerde tijdens een solo-actie zowel ausputzer Cor Vooys als doelman Van Aalsburg) heeft Zevenhoven verrassend gewon nen. Oegstgeest zelf, iets ster ker na rust, bracht het tot een schot van Jan Jansen tegen de binnenkant van de paal. Doel man Van Aalsburg werd nog tweemaal bedreigd door foutie ve terugspeelballen. Koudekerk—Capelle 0—0. Tegen een hardnekkig verdedi gend Capelle, dat constant vijf man in de afweerlinie posteerde (zelfs bij eigen aanvallen)heeft Koudekerk slechts twee moge lijkheden gekend. Albert Zwee- ris kopte eenmaal op de lat en Piet Vonk schoot in nkasrijke Piet Vonk schoot in kansrijke maakte de grote fout door met hoge ballen in het centrum suc ces te forceren. Een kolfje naar de hand van de lange doelman Baardman. CL—Wieringermeer 00 De afwerking is nog altijd bene den peil bij RCL. Qua spelver- deling en opbouw verloopt het allemaal uitstekend, maar met de kansen weten de voorheen zo schotvaardige Leiderdorpers geen raad. John de Lange, Ton- nie Ederveen (later vervangen door Leo v. d. Berg, die wat meer vaart in het spel bracht) en Ferry van Haver schoten te kort in de afwerking. genstoten. Na een half uur leverde dat zelfs een unieke kans op. Leo Pluimgraaff ontving een verre pass van Haasnoot, nam de bal met de hand mee, rende het strafschopgebied in en werd vervolgens door André vastge houden. Scheidsrechter Hons- beek schopte de bal op de pe naltystip. Pluimgraaff, vorige week nog goed voor twee tref fers uit evenzoveel strafschop pen, schoot nu te zacht en re- serve-doelman Blauw (Van der Meeren had het zaterdag te druk in zijn kapperswinkel) rea geerde attent. Pas in de tweede helft vond Tel star een antwoord op de Kat- wykse tactiek. Jonker was inge wisseld voor Manders en hij was het die met gave dribbels openingen maakte. In de vyfde minuut bereikte een voorzet van hem de vrijstaande Stout en dat betekende 0-2. De onvermoei baar doorsjouwende Koos Klin kenberg slaagde er zowaar in aan de andere kant enkele ma len gevaarlijk te worden. Zijn opponent Driessen was zeer vaak in de voorste linies te vin den, waardoor Klinkenberg tweemaal alleen voor derde doelman Van Bergen kwam te staan. Het rendement was ech ter nihil. Een grove dekkings- fout in de Quick Boys verdedi ging stelde Manders vlak voor tijd in staat de score naar 3-0 te tillen. UTRECHT Eva Bartha, de trainster van de Nederlandse dames turnploeg, heeft besloten Marjan van Beugen niet op te nemen in de nationale afvaardi ging naar de Europese kam pioenschappen in Minsk. Marjan van Beugen heeft tijdens de training een lichte beenblessure opgelopen. In plaats van Mar jan van Beugen zal Ans Dekker met Ans van Gerwene n Ikina Morsch naar Minsk gaan. De Leidenaren, tien minuten voor tijd nog op een allerminst kans loze 1—0 achterstand, werden door drie daverende slotakkoor den van de Feijenoorders als nog weggevaagd: 04. De routi ne, de zelfverzekerdheid en de klasse, die afbreuk werd gedaan door een portie schaaf-, stomp en trekwerk, hadden de onaan tastbare positie, waarin Feijen- oords jeugd zich bevindt (zon der puntenverlies na zes wed strijden) sprankelend tot uit drukking gebracht. Arie Besse- ling, Henk Verburg en Jan Everse (met een magnifieke kopbal) profiteerden van het feit dat tijdens het spitsuur in de Leidse achterhoede het uit gaande verkeer bij Roodenburg chaotische vormen aannam. De mandekking, voorheen onder leiding van aanvoerder Hannie Tisseur, consequent uitgevoerd, was verdwenen, de spelers lie ten zich gemakkelijk weglokken, zodat de afweermuur grote ga ten ging vertonen. En dat ter wijl het sein zo lang op veilig had gestaan. Pas drie minuten voor rust floepte het rode licht aan. Via de handen van doel man Peter van Kooperen depo neerde Maasdam de bal op de paal, waarop Henk Verburg het karwei afrondde: 0—1. In die eerste helft bleek duidelijk dat Roodenburg na een aanpas- ADVERTENTIE) singsperiode als debutant, „goed" is geacclimatiseerd op regionaal niveau. Tegenover een persoonlijke wraakexpeditie van Feijenoords Verburg jegens vleugelspeler Daaf Brands, die tweemaal onverwacht neerzeeg, stelde Roodenburg in de strijd om lijfsbehoud een stevige fy sieke aanpak. Peter Ciere liep in het strafschop gebied een tegenstander venij nig tegen de vlakte; de scheids rechter bleef stoïcijns toekijken. Stormram Bram Ruis, kegelde wat Rotterdammers omver en dat alles in een duel dat toch als sportief werd gekenmerkt, na de „strafexpedities" van Sparta en Excelsior. Niettemin hield Feijenoord aan het btzoek twee boekingen over. Uit de regionale jeugd, het voor portaal voor het eerste elftal, heeft jeugdtrainer Frans v.d. Zeeuw dit jaar tien spelers naar de senioren zien vertrekk.n. Bo vendien hebben jongens als Tis seur, Ruis en Ciere al mogen „proefdraaien" in de hoofd macht. Vooral in aanvallend opzicht is die transplantatie een groot ver lies geworden voor de jeugd. Eerst kort voor tijd werd zij even gevaarlijk toen uit een voorzet van Wil Brouwer Bram Ruis de bal voortreffelijk haalde. Spel. LisseSparta Hoewel Lisse een duidelijk betere partij speelde, kon het dit toch niet in punten uitdrukken. Een schot op 30 meter afstand Hans Bisschop werd door de keeper van Sparta gestuit. Ver wondering ontstond er bij Spel. Lisse toen de scheidsrechter (onterecht?) een penalty toeken de aan Sparta in de 25e minuut Sparta wist hieruit te scoren. De tweede helft gaf nog wat ha chelijke momenten voor de Sparta-achterhoede te zien; Rob Faas schoot huizenhoog over. 2 Minuten voor tijd schoot Hans Bisschops tegen de paal. JAN PREENEN DEN HAAG Tegen HRC 4 kreeg DIOK al in de eerste minuut een strafkick tegen, die echter door HRC werd gemist. Ondanks sterk spel van de Leidse voorwaart- sen kwam DIOK toch achter, weer door een strafkick in de 15e minuut Een prachtige try van Bob Del- prado betekende 34. De con versie werd echter gemist. Nu kwam DIOK pas goed op dreef en scoorde via Hans Görtz in de 28e minuut 3—8. Na rust zette DIOK een enorm of fensief in en dit betekende reeds 3 minuten na rust 3—12 door de zeer snelle Hans Warmendam. Bob van Lierop converteerde goed, 314, en in de 10e minuut was het weer Hans Warmen dam, die scoorde: 318. De conversie werd nu gemist. Ten slotte bepaalde Wil Rijsdam via een try en goed converteren de eindstand op 324 voor DIOK. ARC-verdediger Jan van Heusden weet met een kopbal redding te brengen. Rechts Rinus Griffioen Katwijk—De Lier 2-0 (0-0). Wim van Beelen (solo) en Jaap Haasnoot (afstandsschot) hebben De Lier een 2—0 nederlaag be zorgd. Vooral voor de uitblin kende Haasnoot was dat een be kroning van zijn grote inzet. Doelman Bas Varkevisser toon de zich vooral sterk bij af standsschoten. Rijnsburgse Boys^SIZO 2—0 (1— 0) Een dominerend Rijnsburgse Boys nam tegen SIZO drie mi nuten voor rust de leiding via Andries van Duyvenbode. SIZO, dat zich tot uitvallen moest be perken werd in de 13e minuut na rust definitief op verlies ge zet door Gerrit van Egmond, die van afstand inschoot: 2—0. Harkemase Boys-Noordwijk 1—0 (1-0). Een technisch beter, maar zwaar gehavend Noordwijk (behalve Gerard Duindam, Hans West geest en Rudi Bröring ontbrak nu ook Piet van Dijk) heeft een minimale nederlaag geleden in Friesland. Met Marcel Kuipers en derde elf talspeler Jan Hensbergen, die na rust zou worden vervangen door de 16-jarige junior Anton van Asten faalde de roodwitte ploeg in de aanval, waarin Map Marijt de grote uitblinker Diens broer Anton was bijzon der nauw betrokken bij het be slissende doelpunt even voor rust. Bij het uitverdedigen maakte hij een overtreding, wat hem op een penalty kwam te staan. Hoeksema benutte dit buitenkansje: 1—0. De teleurstellende resultaten van de laatste weken hebben bij DOSR een vermindering van de belangstelling veroorzaakt; dit geheel ten onrechte. Hoewel gis teren een verrassende neder laag werd geleden, was het ver toonde spel tocli wel het aan zien waard. Alphense Boys bouwde in de eerste helft aan een veldoverwicht en dit resul teerde in een doelpunt, echter pas in de 40ste minuut. Een hoge bal vanaf het midden veld werd door Henny de Prie onvoldoende weggewerkt, waar door de Alphense linkerspits Hans Tor een kans werd gebo den, die hij resoluut benutte: 0—1. Sjaak de Koning, die tot dan zijn doel goed had verde digd was kansloos. Na de rust drong DOSR de Alphenaren in de verdediging en begon aan een enorm offensief. Alphense Boys moest zich tot uitvallen beperken en kon nu het lange- trappen spel van de Veners niet meer ontregelen. Doch wat de dapper strijdende Veners ook probeerden, het ontbrak hun nu eenmaal aan een schutter en aan het kleine beetje geluk, wat eveneens onmisbaar is. Zelfs twee vervangingen Hans van Klink voor Pim van der Meer en a-junior Peter Rietbroek voor Ton Konijnenburg mochten niet baten. Alphense Boys ging aldus met een ver diende overwinning naar huis, Jaap Scheerder van Alphense Boys belaagt door Leo Schouten temeer daar hun twee penalty's Jan van Seggelen van Algemene rechtsin duel met e werden onthouden. ter. LEIDEN Landskampioen De Spartaan moest in de eerste wedstrijd tegen het versterkte Herkules dat als trainer/coach Piet van der Kruk had, al met een met zijn sterkste team uit- komen om geen misstap te ma ken. Met het tweehandig drukken werd het Dordtse Herkules al op een achterstand gezet van 20 kg. En door het volledig falen van Ad den Otter met zijn tweede oefe ning, was de strijd beslist. Trai ner Brandt heeft toen zijn pupil len met de laatste oefening het rustig aan laten doen, met het oog op de komende strijd tegen het Haagse Simson. Bij de L.K.V. De Spartaan waren het vooral de jonge krachten die zich lieten gelden, in het bij zonder Harrie Paalvast en Her man Filippo- Vooral laatstge noemde was de grote uitblinker en ook Theo Sanders, pas her stellende van een operatie, was goed op dreef. LEEUWARDEN De Arnhe atleet Egbert Nijstad (A Dwingeloo heeft gisteren dertiende uurloop van Leonl Leeuwarden gewonnen, legdel KILOMETER 383,8< Tweede was Henk tL. (GV V-Rapiditas) met 1B meter 1 52,30 meter en Vink (A tos) met 17 kiloro 858,40 meter. BALTIMORE —De tweede strijdv an de „World series' de Blatimore Oroles de Pittsburgh Pirates is gens regenval uitgesteld, wedstrijd zal in Blatimore den gespeeld. De eerste strijd van de series werd dagdo or Baltimore met wonnen. j

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6