Nieuwe mavo van Alkemade wordt woensdag geopend Knappe prestatie Yivax in „De Lis „DE SPARTAAN HIELD INSTUIF Kopen van een ww-woning in Leimuiden nog niet mogelijk EMM hoopt op recordomzet van 20 miljoen Socialisten van Koudekerk ini eigen Postkantoor Woubrugge verplaatst Leidse 5 agenda BRIDGE- NIEUW LErDSE COURANT MAANDAG 11 OKTOBER 1971 PAGIN/ Alphen Met ingang van maan dag 18 oktober a.s. zal het post kantoor in Woubrugge tijdelijk gevestigd worden in de winkel van W. Muller aan de Comrie- kade 15. Het oude kantoor wordt vrbouwd. Stewardess bij Vrouwengilde Zoeterwoude Mej. A. Fijn, ste- wardes bij de KLM, spreekt woensdagavond over haar werk bij het Katholiek Vrouwengilde van Zoeterwoude. Dat gaat ge beuren in het Don Boscohuis; aanvang 20.00 uur. Ledenvergadering O NKOV- Zoeterwoude Het NKOV houdt zijn jaarvergadering morgen avond in Don Bosco. Bij de bestuursverkiezing zal de heer C. P. J. Paardekooper zich herkiesbaar stellen. Op deze vergadering zal ook het pro gramma voor het komende sei zoen worden aangeboden. Na de vergadering zal er worden ge kaart. Ruim 200 dekens voor Angola Zoeterwoude Ruim 200 dekens en 290gulden, dat was het resul taat van de inzamelingsactie, die op initiatief van de Werk groep „Vrede", zaterdagmorgen in Zoeterwoude werd gehouden. Er was tot deze actie besloten op de slotbijeenkomst van de Vre- desweek, die in de Christus Die- naarkerk enkele weken geleden plaatshad. De opbrengst is be stemd voor Angola. Alkemade Het nieuwe gebouw van de R.K.-mavo te Oudewete ring/ Roelof arendsveen zal aanstaande woensdagmiddag om vier uur geopend worden door de eerste burger van Alkemade. burgemeester P. F. M. Smolders. Een uur aan de openfing vooraf zal in (nieuwe) kerk van de H. Jacobus de meerdere naaste buur van de nieuwe school een eucharistieviering gehouden worden. Rond het afgelopen weekend heeft de verhuizing plaatsgevonden en de 296 leerlingfn mèt de zeven tien leraren en overig personeel hebben inmiddels al bezit geno men van het nieuwe gebouw. Bestuur en directie mewenden, dat de school al ietx al iets in geleefd eiende te zijn alvorens de school ter bezichtiging open te stellen. Terugblikkend op al hetgeen zich in de afgelopen zeven jaar van het bestaan de Mavo afgespeeld heeft, meent de voorzitter van het Mavo-schoolbestuur, de heer J. S. Wagenaar, dat er vele re denen zijn om dankbaar te zijn. Het was een waagstuk om met een dergelijke school te begin nen en nog wel in afgekeurde lokalen van de lagere school te Oudewetering. Hoe zou die school ontvangen worden, was een toen niet te beantwoorden vraag. „Maar het getij heeft meegezeten," aldus de heer Wa genaar. „We konden starten met 46 leerlingen; het dubjpele van wat voorspeld was en thans zijn we de drie honderd gena derd." Sprekende over wat nu? zegt de Mavo-voorzitter: „Mijn persoonlijke mening is, dat we de zaak gezond moeten houden. Voor mij hoeft het niet, dat de schoolbevolking nog groter wordt. Thans kennen de leerlin gen elkaar nog maar een school moet toch eigenlijk geen groot bedrijf worden al wordt dat vee lal gepropagerd. Een probleem is, dat we tien lokalen hebben maar eigenlijk zouden er min stens twee bij moeten, zoveel jeugd is er. En dan nog te be denken hoeveel honderden leer lingen er nog zitten op de LTS en de huishoudschool." Hij is er ook voorstander van om tot een grote samenwerking met die twee laatste scholen te ko men teneinde alle lokaliteiten en leermiddelen en leerkrachten zo goed mogelijk te kunnen be nutten. De heer Wagenaar is ook ver heugd over het feit, dat nage noeg alle leerlingen in de afge lopen examenjaren geslaagd zijn." „Maar we moeten de Mavoschool toegankelijk blijven houden voor elke leerling okm hem een eer lijke kans te geven. Het i: moeilijker maar meer bevre digend een moeilijk lerend kind tot een diploma te brengen dan een van nature be gaafd kind. Daarom ook al moet de school geen mammoet school gaan worden. De nieuwe school kent tien loka len, een gymnastiekzaal, een aula, diverse kamers en vele nevenruimten (onder meer voor schoolartsen). Maar er is ook wel wat weemoed, althans bij de heer Wagenaar. „De noodbe huizing aan de Kerkstraat 13 had ook zijn aantrekkelijkheden. Er was een bepaalde sfeer; ik hoop dat deze sfeer er ook is in de nieuwe behuizing. En dat hangt niet af van nieuwe ste nen, nieuwe gangen, beplantin gen, kunstwerken en zo maar van de leerlingen, hun leraren en concierge." Vol waardering is de Mavo-voor zitter voor het ontzaglijk vele werk, dat de bouwcommisdsie verzet heeft. Deze heeft bestaan uit de hereren Vermeulen en De Graaf uit Leimuiden, de heren Nooy en Kret uit Roelofarends- veen en de heer en mevrouw Caspers. De bouwcommmissie én het bestuur hopen, dat direc teur De Visser en het docenten corps met het nieuwe gebouw vruchtbaar mogen werken voor de jeugd van Alkemade, Lei muiden en Rijnsaterwoude. Voorzieningen aan de noodbehui zing en de kosten van de nieuw bouw hebben ruim twee miljoen gulden bedragen. De nieuwe Mavo-school is een ontwerp van het architectenbureau G. F. Stroek te Oude Wetering. Leimuiden Hoewel er war- schijnlijk een meerderheid ge vonden kon worden, heeft de ge meenteraad van Leimuiden be sloten een definitief oordeel over de verkoop van woningwet woningen aan te houden tot een volgende vergadering. In de vol gende vergadering zal men een uitspraak doen als B. en W. hun standpunt beter geformuleerd hebben. Tegenstander van de verkoop van de woningwetwoningen aan de bewoners was de KVP'er Kea; De gemeente moet die woningen in eigendom houden om de zwakkeren te kunnen helpen. Het bevorderen van het eigen woningbezit (vaak behoord als argument voor verkoop van de huizen aan de bewoners) kan ook op andere manieren gebeu ren, aldus de heer Kea. De heer Van Graas was daarente gen van mening, dat de ge meente uit de opbrengst van verkochte woningen weer nieu we woningwetwoningen kan la ten bouwen. De mogelijkheid, Jos v.d. Weijden won ate rit om Oeli Brennerbeker Alphen Jos van der Weijden heeft gisteren de tijdrit over 35 km. gewonnen die door de wie lervereniging Avanti werd geor- ganiseerd in het kader van de j 'wedstrijden om de Oeli-Bren- j ner-beker. Tijd van Van der •Weijden 54 min., 4 sec. Weede werd Gerard de Hartog in 54 min., 18 sec., derde John j Toor 55 min., 22 sec. Bij de nieuwelingen werd Lammens winnaar in 36 min. 27 sec. Tweede en derde werden Toor i en Smits. Bij de jeugd A won Jos de Bruin, bij de jeugd B Eric Pols. dat de eigenaren uiteindelijk nog eens zouden kunnen specu leren, zou kunnen worden be streden, door een bepaling in het koopcntract, zo meende dit raads lid. De heer J. Gillissen wenste alleen verkoop van woningwetwonin gen aan degenen, die net niet toekomen aan een woning van de Stichting Eigen Woningbezit. Hoogmade Mevrouw Blom heeft vrijdagavond in Huize van der Ploeg de kaartwedstrijd ten bate van de bejaardenkas ge wonnen. Tweede werd S. de Dubbelden, derde Th. Hooge- veen. Inlichtingen voor wijk Meerzicht Zoetermeer Aan de zuidzij de van de wijk Meerzicht zal het bouwbureau Delft-Gouda 116 eengezinswoningen reali seren naar een ontwerp van architect Benno Stegeman. Het plan beoogt een over gangsgebied tussen het park en de verstedelijkte bebou wing te creëren. Dit streven heeft geleid tot een uitzon derlijk ingevoerde groenvoor ziening in het gebied, zo worden de parkeeraccommo daties door een beplante aar den wal aan het gezicht ont trokken. De woningen zijn gelegen aan een voetgangerswereld, die bestaat uit groen met ver hardingen waarin kinder speelplaatsen zijn geprojec teerd. De woningen bevatten onder meer zes kamers, een berging en een terras. Het bouwbureau streeft ernaar de eerste paal nog dit jaar in de grond te slaan. Het ge hele complex, met 75 wonin gen in de premie-, de overi gen in de vrije sector, zal voor het eind van 1973 afge bouwd moeten zijn. Hoogmade De wateren it rond Hoogmade bieden voor vele woonbootbewoners een veilig toe vluchtsoord. De laatste tijd zijn vele woonboten echter gedwon gen van ligplaats te veranderen omdat de waterschappen maat regelen aan het nemen zijn met het oog op de natuurbescherming. Roelofarendsveen Men begint bij de veiling EMM-Roelofa- arendsveen dit jaar aan een re cordomzet van 20 miljoen gul den te denken. Deze zeer snelle groei, EMM is een van de jong ste veilingen in Nederland, heeft tot gevolg dat er vaak uit breidingen nodig zijn. Afgelopen vrijdag is de eerste paal geslagen voor een uitbrei ding van het complex met 7000 vierkante meter. In de afgelo pen weken is gebleken dat deze uitbreiding geen overbodige luxe zal zijn. Er was bijna iede re dag sprake van een topaan- voer. Het mooie weer zorgde er voor dat de buitenchrysanten tot de laatste bos van het veld gehaald konden worden. Er ko men al wat chrysanten meestal geplozen, uit de kassen. De prij zen zijn over het algemeen goed. Bij de tros werd het meest betaald voor Rianneke. Bij de geplozen stuks chrysan ten werden voor Clingendaal, Es corte etc. bedragen van meer dan 60 cent betaald. Jaar- rondchrysanten deden 1,20 tot 2,—. De anjers daalden iets in prijs. Een uitschieter bleef de variëteit Charmeur, op sommi ge dagen tot boven de zestig cent. Het aanbod van rozen blijft het veiling beeld beheer sen. Het prijspeil is stabiel. De tijd van de dahlia's, asters en gladiolen is voorbij. Minder in aanvoer werden ook ornithoga- lum, litaris en irissen. Bij de potplanten' voeren cyclamen, be gonia's en potchrysanten de bo ventoon. Rijpwetering De heer H. Straathof heeft de klaverjas- wedstrijd ten bate van de inva- lidenbond gewonnen. De wed strijd werd gehouden in de Ver gulde Vos. Tweede en derde werden mevr. Van der Meij en S. Strijk. Zoetermeer Aan het einde van dit jaar wordt de wand van de lange gang, tegenover de loket ten van het gemeentehuis te Zoetermeer, versierd met foto's In samenwerking met de fotoclub Zoetermeer wil de gemeente een fotowedstrijd houden voor amateurs. De dia's van de deel nemers worden in het nieuwe automatische daglichtprojectie- apparaat van de gemeentelijke voorlichtingsdienst gestopt. Over de wedstrijdvoorwaarden wordt nog gedacht. Katwijk De openbare sport- en speelveldjes in de Katwijkse nieuwbouwwijken De Hoornes en Cleyn Duin (foto) zijn een succes gebleken. De gemeente Katwijk heeft plannen om ook elders dergelijke speelgelegenhe- den te scheppen. Waar en hoe dat gaat gebeuren hoopt wethou- der Haasnoot begin volgend jaar te vertellen, zo heeft hij de raad toegezegd. KOUDEKERK - HAZERSWOUDE De P.v.d.A.-afdeling Ha- zerswoude-Koudekerk is weer h twee afdelingen gesplitst. Dat gebeurde in het weekeinde op voorstel van een aantal Koude- kerkse socialisten, die de binatie een belemmering vonden voor een efficiënte aanpak van eigen gemeentelijke problemen. De Koudekerkers voelden zich wel aangetrokken tot het Rijndijkse gemeentedeel van Hazerswoude, maar dat is bestuurlijk verbon den met Hazerswoude-Dorp. En dat is te ver weg voor Kou dekerk om er zich betrokken bij te voelen. De scheiding, die tot gevolg had, dat er twee besturen moesten worden gekozen, is overigens geen verbreking van alle ban den. Waar mogelijk zal worden samengewerkt, zoals in ge spreksgroepen over grote lande lijke onderwerpen. Een zeskop- pige kascommissie zal de ko mende tijd de financiële boedel scheiding gaan begeleiden. Naast het besluit om uiteen te gaan kwam men tot de geza menlijke uitspraak, dat het overleg in het Gewest Leiden verlaten kan worden nu beide raden besloten hebben toe te treden tot het Gewest Alphen. De nieuwe besturen zien er thans als volgt uit: Hazerswoude: voorzitter Schouten, secr. mevr. Landstra-Hornix, penningm. Molema; Koudekerk: voorzitter J. Wondergem, secr. H. Karst, penningm. mevr. Kopper-De Vries. Zoeterwoude lPIT'54 in „the winning mood" Zoeterwoude Het eerste junio renteam van Pit'54 is in „the winning mood". Het Oegstgeest- se Orpheus werd met 9—1 ge klopt. Het tweede team moest in Noord- wijk TOV 'n 8—2-zege toestaan. De tegenpunten waren van Rens van Veen en John van Leeuwen. Het derde team had geen enkele kans tegen Reflex Vs. en leed een maximale nederlaag. Op nieuw was de prestatie van het eisjes-pupillenteam opvallend. Tegen Avanti bereikte men een 5—5-resultaat. Juliska Ratkai en Jeanet v. d. Salm zorgden voor twee punten en Els v. d. Lubbe boekte één zege. Nieuwe inwoners maakten kennis met gemeente Er werd door de kersverse Bosko pers stevig gediscussieerd met het gemeentebestuur over een sporthal in Snijdelwijk en het aanleggen van sport- en trap veldjes. Wethouder Van den Dool zei dat hieraan gewerkt wordt. Boskoop Een aantal nieuwe In woners van Boskoop hebben za terdag druk van de gelegenheid gebruik gemaakt om kennis te maken met burgemeester Van Dedem, de wethouders Van den Dool en Tromm en de directeur Gemeentebelangen Klazinga. LEIDEN Een 16-jarige brom fietser liep ernstige verwondin gen op. Hij reed, vermoedelijk met te hoge snelheid op de Ma- resingel richting Rijnsburgersin- gel. Ter hoogte van de Marnix- straat botste hij tegen een school. De bromfietser is met een kaak- en schedelbasisfrac- tuur in het Academisch Zieken huis opgenomen. oogmade Omdat de bouw van de nieuwe lagere school binnen kort gaat beginnen, moet boven staande boerderij met bijbeho rende opstallen worden afgebro ken. De gemeente Woubrugge en de eigenaar hebben er lang ge praat over de koopprijs. Ze schij nen het nu eens te zijn. Lisse In zwembad „De Lis" werden zaterdagavond interna tionale zwemwedstrijden gehou den. Na een strijd van bijna twee uur kwam bij de dames de ploeg van Vivax Oegstgeest als eerste uit de bus en bij de he ren DKR uit Utrecht. Een zeer opvallende prestatie le verde Elly Damhuis van Vivax. Zij zwom de 100 meter vlinder slag in 1.15.5 min. Uitslagen: 50 m schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1 M. Drlessen Vivax. idem jongens: 1. W. de Waard. 100 m. vrije >lag meisjes 14 jaar: Dia na van Diest ZC Lisse, jongens: Dtók van Bcusckom DKR. 10O m vlinderslag meisjes 16 Jaar: Kennis Bosaman ZC Lisse, Jongens: Dick van Beusekom. 100 m rugslag da mes: Mia Leerling DKR. heren: Ar nold van der Leen DKR, 50 m. vrije slag meisjes onder 12 Jaar: Mieke Murk DKR, jongens: Marcel Mol- kenboer ZC Lisse. 100 m schoolslag meisjes onder 14 jaar: Conny S'heiui, Jr- M gens: Bart Verdoorn ZC Lisse; 100 m vrije slag dames: E. Damhuis Vi vax. heren: T. Spaay SCC. 100 m rugslag meisjes onder 14 jaar: Mar- ga van Bakel DK'R jongens Peter Bemelrnan S'helim. 100 m vrije slag meisjes onder 16 jaar: K. Hansen Vivax, jongens: Bram van Rooyen DKR. 100 m sehoolslng dames: E. Damhuis Vivax. heren: Ruud Schoonhoven DKR. Totale uitslag: Utrecht, 2 Vivax Oegstgeest KenO K apel Open informat over KIK. Aanvang 20.0 Museum voor Volkenkunde over Zuidzeereis. Aanvai Stadhuis Gemeenteraad. DINSDAG 12 OKTOBER Rijksmuseum voor Oudhedet over archeologie van drs Zuiderkerk Con< landse Vere VRIJDAG 15 OKTOBER Stadsgehoorzaal Sempre vang 20.00 uur. De Lakenhal Opening i toonstelling „Tabahoran Stadsgehoorzaal Lezing derlandse Christelijke Reis ging. Aanvang 20.00 uur. Katholiek Militair Tehuis S van de Nederlandse Vereniging Oud-Strijders. Aanvang 20.00 ZATERDAG 16 OKTOBER Rijnlandlyce „Hart LAK-theater Robins Speelhuis vang 14.00 uur. loningskerk Bijeenkom: 350-jarig bestaan van Maartensdochter hofje. Aani oorschoten-Katwijk Rally van i| motorclub Voorschoten. Vertrek) start sporthal Cleijn Duin te wijk. Aanvang 1.00 uur. ONDAG 17 OKTOBER AK-theater Poppenspel. De van Hollewier tot Hollewaai. vang 14.00 uur. afgelopen studiejaar hebben j maakt. Aanvang 7 oktobe van olieverf, ho Tel.: 01711-3501. ACADEMIEGEBOUW Zt 'er 19 okt. Gerda Edens met texiMu ÏALERIE 't DUIVENHUYS: Rtf- burgJ34,Jel.: 26513^ dl. tot^en me* met 15 okt. Henr( I José Calslna. grafiek. «rik grafiek. :xpose GALERIE VAN DER VLIST: markt 3, tel.: 22806 di. tot e za. 9.00—18.00 uur 1 okt. tot e 31 oktober Ploos van Amste Het Nederlandse Patriciaat derijen. GALERIE HEUFF: Hof laan 7, 1 naar. tel.01751-2185 ma. tot e za. 10.00—17.00 uur. Tot en okt. Hannie Bal exposeert aq len Gert de Rijk keramiek, tot en met 30 oktober Willi: Kulk exposeert tekeningen, griet Schmidtkeramiek. .TED. MUSEUM DE LAKEN HAL Oude Singel 28. tel.: 44044 m 1971". „Rembrandt's RIJKSMUSEUM VOOR VOL! KUNDE Steenstraat 1, ma. tot en met vr. 9.00—17.00 zo. 13.00—17.00 uur. Tot medio januari: „Tided [toonstelling Irljf van ee: nenlevlng ge tot op de dag van vandaag. GEM. ARCHIEFDIENST: Bo tel.: 20191 tot en met 22 „Wandelen, vroeger en n istelling n prenten, foto's. VLAK BOUWMANWEG LeK» dorp. Citroënexposltie, vr. 8 oï - ('s middags) tot waargenomen doi senhuts. Vrijdag 12 dere werkdagen door het Academisch Zlekenl loktersdienst: 5 maal 2 (zat. voormiddag tot zondag 2. Brandweer: 5 maal 3. Polltlt maal 4. EHBO: 20645 lemeenschap Zuid-West: HulpvA™ Oegstgeest, Soos Vrijdag, zaterdag e Leiderdorp Dc Lelderdorpse bri club speelde fte 9e en 10e ronde li parencompetiitie. De uitslag wa groep rood: 1. Paar de Vrind pnt. 2. Paar Tljssen 798 m. 3. Kins-Rebel 790. Groep groen: 1 Van Gel der-De Jong 799. 2 PT. duin 752. 3. pr. Middc-lburg Groep zwart: pr. Abswoude-Vod Jan Burg- rslag rneis- r S'hel onder 16 jaar: Renn'.e Vivax. heren: an Rooyen DKR. 50 m me isjes onder 12 junr: Elly Vos S. Jonk Vivax; jon- Lisse Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan hield de atle tiekvereniging „De Spartaan" zaterdagmiddag een geslaagde instuif in Mariënburcht. Voorzitter Paardekoper memo reerde in zijn openingsrede de snelle ontwikkeling van de Spar taan. Van de zeven leden die vanaf het begin werkzaam zijn geweest voor de atletiekvereni ging, werden Henk Paardek! en Henk Elfering benoemd lid van verdienste. Marga K tekaas Piet Beelen, Ed Boei Wib van Gerven, Piet Wik burg. Henk Paardekoper Gerrit Verhaar kwamen in if merking voor een kunst*# werp. Velen kwamen naar riënburcht om de jubileren vereniging gelukwensen aan bieden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4