Bouw Elisabeth in Leiderdorp verloopt geheel [volgens plannen Hutspottocht succes ondanks ongeluksgetal' Lisse naar vijfde plaats in Zeskamp JEUGDWERK ALPHEN IS IN GEVAAR Geslaagde dierendag in Warmond „De Rippers" herkozen J. van Berkel Zwembad van Boskoop is weer open lElDSE COURANT MAANDAG 11 OKTOBER 1971 PAGINA 3 - den Welgemoed vertrokken 26 wandelaars zaterdagmid- ir tochten van 5, 10, 15 22 km over de Leidse wegen, dertiende Hutspotwandel- was begonnen, 's Morgens heel vroeg waren de eerste eelnemers in Leiden. Uren de start stonden zij al laar bij de Romanuszaal, om let als laatste te hoeven ver- KIK begint vanavond bij K. en O. den Vanavond gaat in het en O.-gebouw, Oude Vest 45, IK van start. I staat voor Kollektief Indivi- leel Kreëren. Hetgeen inhoudt it iedereen kan doen waar hij zij zin in heeft. Zo kan men tseren, pottenbakken, email- in, solderen, timmeren, foto- feren, schilderen, tekenen, laar zitten kijken of praten teian. KIK is voor alle leef den, voor alle mensen met alle /feeën, K. en O.-inschrijver If 4 irmond De zaterdag door de eugdraad georganiseerde die- tndag op het pleintje bij De 'omp is een groot succes ge- iet minder dan 126 dieren wer- den door de jeugd onder de gen van de jury gebracht. Dat Waren; 33 honden, 6 poezen, 8 1 lamsters, 6 marmotten, 20 ko- ijnen, 6 cavia's, 15 vissen, 12 ^gels, 4 schildpadden en 16 mjeiten. Voor ieder was er na af- oej top van de keuring een prijs in pr;ile vorm van voer voor de die- ele#n. Recordopbrengst Jissiethuisfront •woude/HR De huis-aan- •collecte van het Missie- lisfrons ten behoeve van de •sionarissen van de eigen -g-parochie heeft een re- opgeleverd: nende giften kunnen nog len gedeponeerd in de brie van de pastorie of ge- t worden op giro 737433 van Goddijn te L'dorp met ver leiding van de letters MTM. wetering De heer J. van Mei is op de jaarvergadering in de jeugd- en sportvereni- Di .,De Rippers" herkozen tot •orzitter. De heer W. Zoet- elk werd als nieuw bestuurslid ikozen in plaats van de heer an Leeuwen ouders gingen akkoord met t voorstel om de kosten voor kampweek met 2,50 tot .50 te verhogen. Behalve week naar Breda bestaan °ok plannen om een uit- idagje naar de Efteling te in. Er wordt hierover een luète gehouden. Op clubmid- 5en zal voortaan met twee «pen gewerkt worden. De jtuten en het huishoudelijk re- ment van „De Rippers" zal Waan in een boekje verkrijg- u zijn bij de heer Pouw, Bin- ïweg 8. Vtscollcge OASE orga- rQe zijn öe ■»- itrljd de stilt.' ik5lUKSschoutens: 395 gr.. J' Ridder 310 gr., 1 stuk; kL20? 2 stuks; Houthulzen: L5U 1 sluk: Keyzer 125 gr., 2 st. noergon; 95 gr., 1 stuk; Leve- f 1 m ?r\ 1 stukHlllebrand: 75 - 1 «uk; Hoppers: 70 gr., 1 stuk. trekken. "Dat late vertrek bleek naderhand geen hinderpaal want de laatste wandelaars, die zaterdagmiddag moedig de tocht aanvaardden, vertrokken pas om kwart voor vier. Wel met speciale toestemming van de wedstrijdleiding. Alle deelnemers kliepen de tocht ook helemaal uit. Als beloning kregen ze óf een potje óf een schildje. Voor de hongerige wandelaars was er een flinke portie stamppot. „Dat stamppot idee was erg goed", vond ie mand van de wedstrijdleiding. Misschien is dat ook wel de re den, waarom er veel meer men sen meegedaan hebben dan vo rig jaar. Er waren opvallend veel groepen deze keer. Vooral uit de omge ving. Om er maar een paar te noemen. De Aloysiusschool uit Z'woude, de F. van der Stoel school van 't Engelendaalschool uit Leiderdorp (de laatste met een groep van 78 mensen), Hui ze St. Ursula uit Nieuwveen. Een groep van het vormings werk geestelijk gehandicapten, de grootste groep, van de Mees ter Jan van den Berghstichting uit Noordwij k (104). Al deze. groepen bestonden voor het grootste deel uit jonge men sen. Dat was de heer A. G. van Dopp, met zijn 82 jaren beslist niet meer. Maar ook bij liep de tocht (10 km) helemaal uit. De dertiende Hutspotwandeltocht is ondanks het ongeluksgetal een succes geworden. AVG afd. Boskoop koos afgevaardigde Boskoop Als afgevaardigde van Boskoop op de algemene leden vergadering van de AVG op 15 en 16 november is benoemd de heer J. P. Straver. Het voorstel dat de afdeling Bos koop op deze vergadering ter tafel zal brengen is te komen tot nauwere samenwerking met de CBAT en AVB jn één organi satie. Men heeft van werkne merszijde gemerkt dat, bij de loononderhandelingen, dé werk gevers in Boskoop eert grotere eenheid vormen dan de werkne mers. Sinds twee jaar bestaat er een u pie vorming als een prill begin. Het AVG-bondsbestuur juicht iedere samenwerking die plaatselijk gerealiseerd kan worden toe. Leiden De nieuwbouw van het St. Eltsabethziekenhuis te Lei derdorp heeft tot begin van dit jaar bijna f. 25 miljoen gekost, zo meldt het laatste jaarver slag. Nog voor de winter zullen zowel het ziekenhuis als het zus terhuis glasdicht worden ge maakt, zodat de afbouw, die al in volle gang is gedurende de winter ongestoord door kan gaan. Het bouwtempo is tot nu toe volgens schema aangehou- In de bedragen, die het zieken huisbestuur al heeft moeten uit trekken voor de nieuwbouw is ook een bedrag begrepen van bijna twee ton, zijnde het te verwachten rente verlies op het terrein aan de Haagweg te Lei den. Dat terrein was aanvanke lijk bestemd voor de nieuwbouw van het ziekenhuis. Toen de plannen daar niet tijdig gereali seerd konden worden, besloot mèn te gaan bouwen in Leider dorp. Inmiddels is al wel een akkoord bereikt tussen het Eli- sabeth-ziekenhuis en de Leidse Universiteit over overdracht van deze grond alsmede over de verkoop van het oude ziekenhuis aan de Hooigracht. In het jaarverslag 1970 brachten 8.845 patiënten samen 119.861 verpleegdagen in het ziekenhuis door; dat is 14 dagen gemiddeld per patiënt. De gemiddelde be zettingsgraad van het ziekenhuis was 92,5 pet. In totaal werden 2933 grote ingrepen verricht en 3599 kleine. Verder werden in het ziekenhuis 730 bevallingen gedaan en werden 16.592 rönte- nonderzoeken verricht. Rotterdam Van de bijna 6000 schreeuwende, juichende en met spandoeken zwaaiende menigte in de Ahoy-hallen in Rotterdam viel zaterdagavond tijdens de eerste ronde van de Zeskamp één groep in het bijzonder op. Dat waren de supporters van Lisse. Onder aanvoe ring van feestpromotor Rien Faas schalden al lang voordat de ne gen Zeskampploegen aan hun zware taak begonnen de yells van de Lissese supportersschare van de tribune en daaruit kwam duidelijk naar voren dat er maar een ploeg was die ging winnen: Lisse. Het is er niet van gekomen. John van der Horst, lid van de Lissense Zeskampploeg, staat klaar om het gevecht met de reus te beginnen. In 18.8 sec. wist hij het ge vaarte te bedwingen. Een prestatie die hem desondanks toch maar 3 punten opleverde. 's Middags tijdens de generale re petitie al had de Lissese Zes kampploeg laten zien niet tot de sterksten te behoren. Met totaal 2 punten eindigde het toen op de 6e plaats. Maar ja, het ging per slot van rekening om de avond en daar vertrouwden ook de supporters op. De start van Lisse was niet al te overtuigend. Martien Tjoelker ging weliswaar in het eerste on derdeel, de olympische fakkel race, tot op de bodem van zijn krachten, meer dan een vijfde plaats zat er voor hem niet in. De olympische ringen, het twee de onderdeel, bracht ook al geen succes. Aanvankelijk zag het er nog naar uit dat 't Lis sese vijftal als tweede in de se rie over de streep zou komen maar een val op de laatste me- PAK-hearing Leiden-oost Leiden De PAK-partijen, PvdA, PSP, D'66 en PPR, gaan on der aanvoering van de „wijk raadsleden", de heren M. van Aken en R. J. in 't Veld, een hoorzitting houden in Leiden- oost. Donderdagavond staat de kantine Roomburg aan de Verlengde Asserstraat vanaf half negen open voor alle bewoners van Burgemeesters- en Profesoren- wijk, die iets te klagen, te vra gen of te wensen hebben op het gebied van de Leidse politiek. Belangstellenden kunnen ook cone tact opnemen met de beide raadsleden, die in het bijzonder de belangen van Leiden-oost be hartigen. Hun adressen zijn: M. van Aken Torenflat Van Vollen- hovenplein 79 (tel.: 31335) en R. J. in 't Veld, Duyvendakstraat 5 (tel.: 22921). bekende wielrenner Herman Zui- trapwagens, langs de strobalen. ter drong de ploeg terug naar de laatste plaats. Toen kwam plotseling de omme keer voor Lisse. Bij 't gewicht heffen met zandzakken snelden krachtpatser Frans Prins en de gezusters Marga en Lia Korte- kaas naar de rapste tijd, Dat le verde Lisse negen vette punten op. Dezelfde krachttoer leek de ploeg te gaan maken bij't au torennen waarvoor het sportieve echtpaar Hermanen AlieZui- derduin werd ingezet. De race met hindernissen in een zelfge bouwde trapkar, rond een met strobalen afgezet parcours, be gon niet sterk. Alie startte in haar serie met een lichte ach terstand en gaf in tweede posi tie de trapkar over aan Her man. Deze nam direct de lei ding over en stoof weg. De wiel renner. gewend aan zwaar pe- daalwerk, ranselde de auto over de hindernissen en met 'n rui me voorsprong ging hij als eer ste over de streep. Lisse dacht goed te zitten maarkreegtoch nog de kous op de kop toen drie andere ploegen met nog snellere tijden uit de bus kwamen. John van der Horst, de Lissenaar die in 'n waterbassin 'n gevecht met 'n reus moest aanbinden, lukte het ook al niet om erg veel punten voor zijn ploeg te vergaren. Hij drukte z'n lijvige tegenstander weliswaar al na 18 seconden met de rug op de grond, anderen deden er aan zienlijk minder overzodatook op dit onderdeel de punten ver loren gingen. Toch zou Lisse nog in de slotfase een bravourstukje uithalen bij het onderdeel olympische me dailles. In een ijltempo, waarbij de door Fred Timmer gecoachte raderen ragfijn in elkaar gre pen, werd de hindernisrace met de gouden metailles in precies 53.4 sec. afgelegd. Daarmee pakte de ploeg op de valreep nog negen punten mee. De to taalscore kwam daardoor nu op 33, goed voor een vijfde plaats. Uitslag: 1. Venray 37 pnt. 2. IJs- selstein 35 pnt. 3 en 4. Zelhem en Bladel 34 pnt. 5. Lisse 33 pnt. 6. Franeker 30 pnt. 7. Em- meloord 28 pnt. 8. Ridderkerk 25 pnt. Veendam 15 pnt. Alphen Na een maandenlange voorbereiding hebben gistermorgen een zestal gehandicapten hun zwem diploma's behaald in het bad „De Dillen". De mogelijkheid voor deze diploma's te worden opgeleid gaat uit van een groep bijzonder actieve vrijwilligers o.l.v. de directeur van het zwembad de heer Van Winsen. Oegstgeest De inspecteur van het onderwijs, de heer A. Boogaard en de wethouder van erm te Oegstgeest, de heer J. .7. Thorn, hebben zaterdagochtend ,,De familie Kriek" onthuld. Zo wordt de speelplastiek genoemd, die naar ontwerp van de kunstenaar Stefan Buys in drie weken, voornamelijk op de zaterdagen, werd opgericht op de speelplaats van de r.-k. Jenaplanschool. Daarbij ontstond zelfs een nieuw begrip: Bielisme. De beoefenaars van deze kunst waren behalve het onderwijzend personeel van de school de heren Ebskamp, Zecha, Van der Geest, Driessen en Van Steen. Vooral de laatste ontpopte zich als een Hercules, die de 70 kilo zware bielzen vaak hanteerde alsof het luciferhoutjes waren. Bij de onthulling van het eindresultaat, zaterdagmorgen, dankte de heer Tulkens, voorzitter van het schoolbestuur hen allen voor hun medewerking. De heer Buys werd een geschenk overhandigd. Alphen Het bestuur van de jon gerengroep „Madonna", Henk Mekenkamp en Piet van Ooste- rom, cultureel werkers bij de stichting Jeugdhaven, en Ma rianne van Heyningen, stagiaire van de Sociale Akademie en werkzaam in Alphen, hebben een noodkreet geslaakt: het jeugdwerk in Alphen is in ge- Er is volgens hen geen onderko men voor het bloeiende jeugd- wezen. Op het ogenblik hebben ze de beschikking over een klein, houten clubhuis in de Wil lemstraat. Vorig jaar kwamen daar 13.867 bezoekers. De om standigheden waaronder men moet werken zijn niet ideaal. Het gebouwtje is te gehorig om er muziek te maken en te klein om alle groepen aan de beurt te laten komen. Bovendien moet het over twee jaar weg. En wat dan?, vragen de jeugdwerkers zich af. Ze willen het probleem naar de gemeenteraad verschui ven. Er moet een stenen cultu reel jongerencentrum komen in Alphen. In afwachting daarvan wil men een houten gebouw op trekken op het braak liggende terrein van de firma Sluis. De oplossing mag, volgens hen niet op de lange baan verschoven worden. Zij hebben de indruk dat het jeugdwerk een van de problemen is die de dupe drei gen te worden van de wens om van Alphen een stad met 100.000 te maken. Ballon hersteld BOSKOOP Het Boskoopse zwembad is weer geopend. De ballon-overkapping is grondig heisteld en waar nodig zijn nieuwe banen ingezet om de druk binnen de ballon beter te verdelen. Men hoopt daarmee te voorkomen dat de naden opnieuw zullen loslaten. De tarieven blijven tot en met 31 december hetzelfde. De abonne menten eerder geldig tot sep tember blijven nu gangbaar tot 31 december. Ook de nog niet volgeknipts leskaarten blijven geldig. Alphen Met ingang van zater dag jl. kunnen de bewoners van de Eurowoningen in Alphens Ridderveld in de Componisten- wijk via het centraal antenne systeem televisiebeelden ontvan gen uit Duitsland. Deze ontvangst is mogelijk geworden dank zij de activiteiten van een aantal inwoners van de wijk, die zich verenigd hebben in een belangen vereniging. Midden in de wijk is een veertig meter hoge mast (foto) geplaatst met ontvang- antennes voor Duitsland 1 en 2. De bewoners betalen hiervoor f 15 per jaar. Er wordt een ga rantie gegeven dat men 85 van de 100 dagen goed beeld heeft. Leiderdorpse raad tegen „Alecto" Leiderdorp Tien gemeenteraads leden en de burgemeester van Leiderdorp hebben zaterdag een mixed hockeywedstrijd gespeeld tegen de Leiderdorpse hocky- club „Alecto". Deze club vierde zaterdag de ope ning van haar clubhuis. De bur gemeester bood de voorzitter van de club, die 150 leden telt en één veld telt, een vlag aan. Daarna begon de wedstrijd. Met veel handen en voeten werk werd de uitslag 33. Waarbij het nog de vraag is of deze doelpunten terecht werden toe gekend, aangezien er vaak meer dan één bal in het veld Zwitsers jeugdorkest in Leiden Leiden Een jeugdorkest uit Zil- rich is gisteren in Leiden aange komen voor een 7-daags bezoek aan de Sleutelstad. De Zwitsers zijn ondergebrachl bij leden van het Jeugdkamer- orkest Leiden. Het is de bedoe ling dat de leden van het JKL volgend jaar een tegenbezoek aan Ziirich brengen. Het Zwit serse orkest geeft dinsdagavond een concert in „de Zeven sprong" aan de Bernardkade, woensdagavond in de Zuider- kerk, donderdag- en vrijdagmid dag in het Cultureel Centrum van Voorschoten. Michelshuis Hazerswoude centrum van activiteiten Hazerswoude Het Hazerswoud- se Michelshuis is deze week weer centrum van diverse acti viteiten. Vanavond, om acht uur, is er een bijeenkomst van de parochieraad van de H.H. Engelbewaarders parochie. Dinsdagavond, even eens om acht uur, viert de plaatselijke afdeling van da Vrouwenbeweging van het NKV er het zilveren jubileum van de landelijke organisatie. Vrijdag avond, om acht uur. slaan de KPJ-'ers er aan het kaarten. Zaterdag- en zondagavond, om acht uur, wordt in het Michels huis een filmprogramma afge werkt. De baten vloeien voort naar de Hazerswoudse pater naar de Hazerswoudse pater Jan Koot, die binnenkort weet naar de missie vertrekt. Zon dagmorgen, tussen 11.00 en 14.00 uur, is er in het Michelshuis „praathuis". 's-Middags, tussen 15.00 uur en 18.00 uur, opereert Honky Tonky er. Honky Tonky is de opvolger van 't Michieltje, de instantie die tekent voor de organisatie van de discobijeen komsten voor de jongste jeugd. Forum over bejaardenwerk Leiden Het comité open bejaar denwerk belegt voor instellingen en particulieren die zich met dat werk bezighouden, een ge- dachtenwisseling. Dinsdagavond om kwart voor acht is er een bijeenkomst in een van de zalen van de Zuider- kerk aan de Lammenschans- weg. Mevrouw W. E. Swart- Obenhuijsen zal een inleidend woord spreken, waarna een fo rum een antwoord: tracht te ge ven op vragen van belangstellen den. Het farum zal bestaan uit deskundigen uit kringen van het Dienstencentrum, Sociale Zaken, Huisvesting en de inspectie be jaardenoorden in Zuid-Holland. Het forum staat onder leiding van mejuffrouw A. van Nienes directrice van „Rijn en Vliet". Overwinning Forwodians Voorhout Forwodians heeft in Gouda de eerste overwinning van het seizoen behaald op de oude rivaal Springers; een ploeg met veel lengte en gedis ciplineerd spel, maar weinig systeem. De wedstrijd waarin beide teams een zone-verdediging speelden had een spannend karakter. Bij de rust was de stand 22—18 in het voordeeld van de Voorhou- ters. De eindstand was 43—53. Score: H. Buck 15 punten, Uh- lenbeck 12, Kruis 11. Bakker 9, F. Buck 5, L. Bupk 2. Zoelerwoude Voor do eerste kaart avond die het KPJ In Don Bosco or ganiseerde bestond grote belangstel ling. De resultaten zijn: klaverjas sen: 1. Jan Berg, 5393 pnt; 2. Ge rard den Blanken 5317 pnt: 3. Thijs v. d. SaJm. 5364 pnt: 4. Jan MooiJ- man 5174 p.5. Jan Borst 4977 p.6. Joke v. d. Salm. 4947 pnt; 7. Theo den Blanken, 4941 ont. Kruisjassen: 1. Mevr. Börst-Stralil- hnf 40051 pnt.: 2. Mevr. Straathof- Berg 38432 pnt; 3. Mevr. Veldhul- zen-v. d. Salm 35903 pnt.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3