IMmi SouAa/tii BELASTING OP BROMFIETSEN; MINDER LASTEN OP AUTO'S fier doden bij botsing Nederlands elftal wint zonder glans Gifmoord op vriendin en verloofde NORDSEE 20 UUR UIT DE LUCHT SANOceL Suggestie confessionelen: Man uit Den Bosch: gracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M- Heruer. tenties (exc. B-T-W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1,63, maand ƒ6,95, kwartaal 20-65, jaar ƒ80,15. Per post: 23,95, per jaar 94,55. 63e jaargang, no. 18.514 MAANDAG 11 OKTOBER 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Televizier magazine besteedt van avond aandacht aan het initia tief om onze regering te dbewe- gen geen directe of indirecte steun te verlenen aan de huidi ge regering van Pakistan. Voorts de Vlaamse Tijl, die Vermeer's Liefdesbrief stal, kwakzalverij en de film Le Mans. De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond: MINDER WIND In het algemeen veel bewolking met plaatselijk wat regen. Tot matig of zwak afnemende zuidwestelijke wind. Minimum temperatuur ongeveer 13, maxima morgen rond 18 gra den. (Van onze parlementaire redactie) Den Haag —De fracties vsji de KVP, AR en CHU willen bij de behandeling van de miljoenen-nota, die morgen in de Tweede Kamer begint, enkele suggesties naar vo ren brengen, om de lastenverzwaring voor de automobilisten enigszins te ver lichten. Daarbij denken deze fracties on der meer aan een belasting op bromfiet sen van vijf gulden per jaar, die in totaal 20 miljoen gulden zou kunnen opbren- gen.Zeker is echter al, dat de VVD en DS '70 tegen deze ideeën zijn. FIAT-RIJDERS: 10—56 KORTIN G op alle onderdelen AUTO-RIJDERS: TOT 30 KORTING itlaten eii accessoires U T O - I T A L I i'rinsegraeht 4» (390965) De eerste vrouwelijke solda ten in Denemarken zijn nu een maand in opleiding. Zij hebben de rang van sergeant met kans op pro motie. Zij zullen straks werken als instructrices van de staf bij de contro le- en waarschuwings dienst. Foto rechts: terug naar de barakken na ondergane training. Foto boven: schietoefenin gen. eerderheid ocialisten n Bremen (DPA) Volgens de opige officiële uitslag van gisteren gehouden parle- Isverkiezingen in Bremen len de socialisten de vol te meerderheid behaald, ben 55,3 pet. van de uitge- ite stemmen op zich ver- (59 zetels). De Christen- ocraten (CDU) won even zetels (31,5 pet. of 34 ze- maar de Liberalen (FDP) een stemmenverlies van percenten (7,13 pet. of ze- zetels). De uiterst rechtse heeft het loodje gelegd en hindernis van 5 pet. niet lekomen. kele Plaatsen voor Dames en Heren GEHUWDEN lag 8.45 - Donderdag 8.30 i evert castelein Van een c verslaggeefsters) DEN HAAG Bij een verkeess- ongeval in Maastricht zijn in de nacht van zaterdag op zondag 3 personen om het leven gekomen. Drie van de slachtoffers zaten in een Volkswagenbusje, de vierde in een personenauto^ Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van de Volkswagenbus linksaf wilde slaan. Een tegenligger, die met grote snelheid aankwam, botste frontaal op het busje toen dit te veel op de linkerweghelft terecht kwam. Door de klap werd een echtpaar (ouders van vier kinderen) uit de wagen geslingerd. De bestuurder (vader van zes kinderen) moest dood uit het busje worden ge zaagd. Een Griekse, die in de an dere auto zat, werd eveneens op het wegdek geslingerd. De be stuurder van deze auto werd zwaar gewond. Een vader en zijn achtjarig zoontje in Strijen werden gisteren bij het opknappen van de buitenkant van hun woning door een slippende personenauto doodgereden. Bij drie ongelukken in Rotterdam werden in het afgelopen week einde drie personen gedood. In Harderwijk en Eindhoven kwa men twee personen om het le ven door botsingen na verkeer de inhaalmanoeuvres. In Maasland en Overasselt ont stonden botsingen door geen voorrang verlenen op kruisingen. Twee personen kwamen hierbij om het leven. Eèn surveilleren de wachtmeester is vrijdag ver ongelukt toen hij met zijn motor over een stuk hout reed dat van een vrachtwagen afviel. De man kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij ter plaatse overleed. In Zuidwolde en Den Bosch von den twee personen de dood toen zij met hun auto over de kop sloegen. Een 65-jarige man werd in Am sterdam overreden toen hij twij felde bij het oversteken. In Bem- mel werd een langs de weg lo llende man doodgereden en in Eibergen werd een bejaarde man op zijn fiets doodgereden. De drie confessionele fracties zul len van hun ideeën geen afge ronde voorstellen maken, omdat zij beseffen, dat zij in het ko mende begrotingsjaar niet ver wezenlijkt kunnen worden. Behalve een belasting op brom fietsen leven nog de volgende ideeën bij de fracties: De CHU denkt aan het belasten van de tweede woning, de ple zierjachten en de schoonheids middelen, De A.R. zou de autokostenfictie willen verhogen van 15 naar 20 procent. Voor het zakelijk ge bruik van auto zou dan min der belastingaftrek berekend mogen worden. De KVP zou nog meer plannen in petto hebben, plannen die ruimte moeten maken voor be langrijke beleidskwesties zoals de confessionele partijen in hun programma opgesteld hebben. De K.V.P. wil hierover nog geen nadere mededelingen doen, maar er tijdens de behandeling van de miljoenen-nota mee te voorschijn komen. De fracties var ie oppositie ko men morgen zoals bekend met een alternatieve begroting. Deze fracties streven naar een ver schuiving van bepaalde uitga ven ten gunste van ontwikke lingshulp, onderwijs en woning bouw. Rome In de tweede- grote actie tegen autodieven in enkele we ken tijd, heeft de politie van Rome gisteren meer dan hon derd gestolen automobielen en een aantal motorfietsen gevon den in grotten in de zuidelijke buitenwijken van de stad. Metrostaking gaat tweede week in (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS De staking bij de Parijse metro duurt onvermin derd voort. De Parijzenaars gaan de tweede week zonder on dergrondse in. Zaterdag en gis teren is tussen de drie vakbon den en de directie van de Parij se vervoermaatschappij lang onderhamdeld om een oplossing te vinden, die evenwel niet ge vonden werd. DEN HAAG De strijd om het Europees kampioenschap voor landenteams is voor het Nederlands elftal succesvol afgesloten. Met een zege van 3—2 verdreef het de laatste aspiraties van de Oostduitsers. Een vorstelijke honorering 2360,-) was het re sultaat. Maar aan het spel van de Nederlanders kon men niet zien dat de premie zo attractief was. Van spanning en aantrek kelijkheid was geen moment sprake. Ook Jong Oranje won van de jeugd van Oost-Duitsland. Deze wedstrijd droeg eveneens een bedroevend karakter. Trainer Arie de Vroet zei later teleurgesteld: „Zij kunnen wel tachtig procent beter spelen". Veel interessanter voetbal viel er in Wolverhampton te belevn. Daar speelde de toekomstige tegenstander van FC Den Haag een boeiend spektakelstuk, waarin spanning, sensatie én inzet de boventoon voerde. Nuchtere conclusie van het duo Hartmann en Jezek, die door een onzer verslaggevers in Wolverhampton werd opgetekend: „Zij zijn te pakken". Een andere verrassende ontwikkelinge nin het buitenland: An- derlecht verloor kansloos van Standaard Luik (4—0). Ties Kruize, bet Haagse hockeytalent, heeft de eer gered tegen de Keniase grootmeesters. Een nederlaag kon daardoor niet worden voorkomen (2—1). Wielerfenomeen Eddy Merckx heeft het afgelopen weekinde de laatst klassieker van bet seizoen, de Ronde van Lombardije, ook op zijn naam geschreven. Door dit succes is hij onbereik baar geworden in het Super Peraodklassement. r de winter goed en wel be gonnen is, denkt men in de mo dewereld al weer aan hot volgen del voor het strand, Lido ge naamd. Balletgroep bij vliegramp omgekomen Buenos Aires-AFP-Reuter Ne gen balletdansers van het Co- theater te Buenos Aires zijn gis teren omgekomen bij een vlieg tuigongeluk. De cessna waarmee zij van het vliegveld van de Argentijnse hoofdstad waren opgestegen kreeg motorpech en maakte an derhalve kilometer verderop, in de rivier La Plata, een noodlan ding. Het vliegtuigje bleek niet ernstig beschadigd, maar dui kers stelden vast dat niemand van de inzittenden het ongeluk had overleefd. Onder de slachtoffers zijn de pri ma-ballerina Norma Fontenla, Olga Ferri en Jose Neglia, die op het internationale danscon- cours in Parijs in 1968 een gou den medaille behaalde. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De 36-jarige J. H. R. uit Den Bosch, die be kend heeft zijn vriendin Antoinette Voormans <27) met thallium te hebben vergiftigd, heeft nu ook bekend twaalf jaar geleden zijn toen 20-jarige verloofde Willy Maas door vergiftiging om het leven te hebben gebracht. De man blijkt aan een ziekelijke jaloersheid te lijden. Hij kon in 1959 niet verdragen, dat Willy hem vertelde over de gezellige sfeer op kantoor en deed rattengif in haar kopje. Het meisje werd ernstig ziek en stierf enkele maanden later. R. ging toen echter vrijuit, omdat men de schuld schoof op het ge bruik van ondeugdelijke haar- spoelmiddelen. De verdenking rees pas vorige maand, toen zijn vriendin Antoinette wegens ver giftiging in het ziekenhuis te rechtkwam. R. werd aangehou den en na moeizame verhoren bekende hij. Ook de tweede po ging tot gifmoord kwam volgens zijn verklaringen voort uit ja loezie. De man wordt verder verhoord. Het wordt niet onmogelijk ge acht, dat hij Maria Maas, met wie hij van 1963 tot 1969 gehuwd is geweest, ook heeft willen ver giftigen. Uit dit huwelijk werden vier kinderen geboren. Maria Maas verklaarde geruime tijd onverklaarbare pijnen te hebben gehad. Antoinette Voormans ver keert thans buiten levensgevaar. Aanslag bij klaagmuur Jeruzalem (Reuter)^ .«"estien mensen hebben zateroc.^, ver wondingen opgelopen door een handgranaat, die in een menigte bij de klaagmuur in Jeruzalem werd geworpen. Slechts een van de slachtoffers 13 jaden en drie Arabieren is zwaar ge- De politie heeft ongeveer 40 men sen aangehouden voor ondervra ging- Achttien doodvonnissen te Turkeije Ankara AFP) Het tribunaal van het militair gezag in Anka ra heeft zaterdagochtend Denis Gezmis en zeventien van zijn medestanders in het Front van het Turkse volksbevrijdingsle ger ter dood veroordeeld. Zij werden schuldig bevonden aan pogingen tot omverwerping van de grondwettelijke orde in Tur kije. De veroordeelden zouden in maart vier Amerikaanse mi litairen hebben ontvoerd en ver scheidene terroristische acties hebben uitgevoerd. (ADVERTENTIE) de enige matras met de juiste celbalans regenval heeft in Alicante en andere Spaanse t r voor miljoenen guldens schade aangericht. jMÊM- zware overstromingen veroorzaakt. Er Premie ziekenfonds omhoog Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Het ligt in de bedoeling om de ziekenfondspre mie volgend jaar met 0.3 pet. te verhogen en te brengen op 8 percent. Verwacht wordt dat de particuliere ziektekostenverzeke ring ook belangrijk duurder zal worden. Vermoedelijk tot 20 percent. De tariefverhogingen moeten nog de goedkeuring heb ben van respectievelijk de mi nister van Sociale Zaken en die van Economische Zaken^ DEN HAAG De etherpiraat Radio Nordsee Inter national heeft dit weekèinde ongeveer 20 uur achtereen niet kunnen uitzenden. Kortsluiting aan boord van het schip, de Mebo 2, was de oorzaak van het stilzwijgen. Gistermiddag omstreeks vijf uur kwam de zender weer in de lucht, nadat de eigenaar E. Meister met speciale hulpmiddelen uit Zwitserland was overgevlogen. Zaterdagavond rond negen schrok de bemanning van het radioschip op, toen 20 zekeringen in de zend-apparatuur doorsloegen en 2 lampen van 5000 ampère elk het ook begaven. Vanaf dat moment moesten de luisteraars gissen naar wat zich op het schip afspeelde. Overigens is gisteren tussen Radio Veronica en Radio Nordsee Internatinal een Belgisch schip voor anker gegaan. Men vraagt zich af het een nieuw zendschip is. Bekend is dat enkele Belgen al gruime tijd met die planne rondlopen. Premier Golda Meir van Israël tijdens een bezoek aan een Isra ëlische observatiepost in de Go- lanheuvels aan de grens met Sy rië. Links naast haar de Israëli sche stafchef It.-generaal Bar Lev. Explosie in zondagsschool Marietta, (AP) Bij een ontplof fing in een school te Marietta zijn gisteren vier kinderen en een volwassene om het leven gekomen. Volgens de politie is de ramp vermoedelijk te wijten aan een fout in de boiler v^n de zondagsschool. I

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1