Jezek gaat Haags publiek toespreken GERD MULLER BEZORGDE WEST-DUITSLAND ZEGE Petrosjan laakt Bobby Billy Wright levende legende NA SPIONAGETOCHT NAAR WOLVERHAMPTON Winst en verlies oor ijshockeyers Schorsing van vijf jaar Dougan en het drukke leventje Tafeltennisdames REA ronde verder Titel terreinrijden Hans Brugman jr. met Another Lady SPORTBIJLAGE A 5 TRAINER JEZEK WOLVERHAMPTON Billy Wriht, de onvergetelijke mid denvelder van de „Wolves" in de gouden jaren, is nog steeds een populaire man op Molineux. Toen hij Derek Dougan in de luisterrijke pronkhal van de club, wenk- •eevrf te v00r een TV-interview, zette aan^e^en voorzitter van de Britse spelersbond al les op zij om aan zijn ver zoek te voldoen. Billy Wright is nog steeds een levende le gende. LMaar het is beslist niet zo, dat ik alleen de Wolves zie spelen", zei hij later. „Door inuel m'in werk kom ik b'i alle clubs in de Midlands. Dat zijn er zo'n zestien.". Zijn vi sie op voetbal is daardoor verbreed. Hij durfde daarom met recht te stellen, dat dit elftal van de Wolves nog veel verder in de Leaque zal komen als het eindelijk maar eens van blessures zou blijven bespaard. „Zij moe ten dan dacht ik, zeker bij de bovenste vier kunnen ein digen". Optimistisch daarom voor het duel tegen Fc Den Haag? Billy Wright trekt een bedenkelijk gezicht. „Het Nederlandse voetbal maakt een geweldige ontwikkeling door. Fc Den Haag zal daar zonder twijfel ook van gepro fiteerd hebben". Bang dan voor Fc Den Haag? „O, nee. Zo bedoel ik het niet. Als je angst hebt voor welke tegen stander dan ook ben je geen goede fullprof en dat zijn de Wolves wel". Het verschil tussen de Wolves van nu en uit zijn goudentijd zoekt Billy Wright in de tac tische benadering. „Net als de clubs in Nederland den ken ze in Engeland tegen woordig bijna uitsluitend in systeemvoetbal. En dat was in mijn tijd nog niet zo". WOLVERHAMPTON Trainer Jezek en manager Hart mann, het spionnage-duo van Fc Den Haag, keken zater dagmiddag met een groot gevoel van afgunst naar het „wonder" van de Midlands. Wat zich daar, in de ortho dox-Britse voetbaltempel Molineux afspeelde was beslist geen speltechnisch meesterwerk, al bleek het gedegen En gelse hogeschool werk wel duidelijk herkenbaar, maar een boeiend spektakelstuk door de overweldigende begeeste ring van het publiek. Zelfs toen de „Wolves" na de rust verrassend met 2—1 kwamen achter te staan, bleef de ra zende „Spionkop" als een man achter zijn ploeg staan. Een kwartier lang verslapte de aanhoudende smeekbede om eerherstel nauwelijks. Toen werd Derek Dougan, de meest populaire'Britse voetballer van dit moment, door zijn collega's van uitbundigheid om de hals gesprongen. Zijn doelpunt bevrijdde Wolverhampton van een beslis sende druk. Het geweldig onbevreesd spelende Southamp ton waarom doen de Nederlandse underdogs altijd een beroep op betonvoetbal, dit is toch veel aantrekkelijker bleef als een geslagene, met 4—2 achter. Manager McGally bedankte de gasten later voor hun medewer king: „Thanks for the show". Het "Deirfe Dougan (links) speelt de bal langs de .Southampton-verdediger McGrath, zijn vaste bewaker. I wonder" van de Midlands bleef later, in de trein-, taxi-, vlieg- en autoreis naar Den Haag de gemoederen van beide „Bonzen" bezighouden. Zij be grepen dat Fc Den Haag straks in november niet alleen Wolver hampton maar ook het fanatie ke Engelse publiek moet ver slaan. En dat is een totaal nieuw aspect, waaraan het te weinig internationaal bedreven elftal van Jezek zich kan op trekken als het zich niet al te veel laat imponeren. Daarom zei manager Hartmann ook dat het belang van deze wedstrijd boven de normale UEFA-cup- proporties zo uuitgroeien. „Je kunt het ongeveer vergelijken met Fc Köln. Voor ADO was die ontmoeting van historische betekenis. Dat kan deze wed strijd tegen Wolverhampton ook worden". Een soort mijlpaal dus, die de club dichter bij het ideaal: de verwezenlijking van £)erefe Dougan het geheime wapen van de Wolves. een Europese topclub in Den Haag moet brengen al zal dat nauwelijks haalbaar zijn zolang nog lang niet alle spelers full- profs zijn. Manager Hartmann: „Zij zijn te pakken, dat is me in deze wedstrijd duidelijk ge bleken". Trainer Jezek: „Dat geloof ik nu ook. Ik sta nu dan ook optimistischer tegenover dit duel dan voor het vertrek. Voor al het zien van DEZE wedstrijd mij belangrijk. Ik weet oktober in Den Haag met het zelfde wapen om de oren slaan. Nu hij weet, hoe belangrijk de factor publiek is, gaat hij net als Rinus Michels bij AjaxAt- letic Madrid in het vorige sei zoen vóór de wedstrijd een beroep doen op steun van de toeschouwers. „En in het Ne- v .t. derlands", grinnikt hij. wat het pubhek doet Het bliksembezoek aan het „som- als het elftal achterstaat aar de spelers daarop reageren". Manager Hartmann, nog altijd duidelijk onder de indruk van wat er op Molineux viel te bele ven: „Wat een verschil eigen lijk, hè. In Engeland moet het publiek een elftal meenemen. Bij ons is het meestal anders om". Trainer Jezek loopt daar om met een „geheimpje" rond. Hij wil Wolverhampton op 20 bere" Wolverhampton, waar de industrie nog meer vuil spuit in de lucht dan in de Rijn.aond, heeft meer interessante aspec ten opgeleverd. De operatie „Hoe stopt Fc Den Haag Derek Dougan, de gevaarlijke spits van de Wolves, af" is een nieu we fase ingegaan. Doordat in Molineux onverwachts tegen het zwakker gedachte Southampton de registers helemaal moesten WARSCHAU In de voorronde van het Europese toernooi voor landenploegen heeft West-Duftsland gisteren in War schau met 3—1 vaft Polen gewonnen. Daardoor is West- Duitsland praktisch zeker van de eerste plaats in groep 8. De Westduiters hebbben negen punten uit vijf wedstrijden, terwijl Polen er vijf uit vier heeft. Voor 10.000 toeschouwers scoorde Gadocha voor de Polen in de 27e minuut, maar nog in dezelf de minuut maakte Gerd MUller jn groeD gelijk. Na rust bracht dezelfde 1 Müller de niet in topvorm spe- lende Duitsers op 21. Gra- I bowski vergrootte de voor- sprong tenslotte tot 3—1. In Parijs heeft het Hongaarse tóJifi voetbalelftal zaterdag met 2—0 fljll gewonnen van Frankrijk in J groep 2 van het Europese titel- toemooi. Veteraan Bene bracht de Hongaren op 1—0, terwijl de Franse verdediger Novi een mi nuut voor rust een schot van Zambo in eigen doel werkte. Hongarije leidt in groep 2 met IJMEGEN/TILBURG In Nij- f megen is een vriendschappelijke I ijshockeywedstrijd gespeeld tus- sen Nijmegen en Krefeld. Nij- megen verloor met 85. De tus- I senstanden waren: 2—2, 2—4, I 1—2. Er waren 800 toeschou- I wers. In Tilburg versloeg TYSC Trappers de Reiders uit Ba- j den/Baden met 53. De tussen- I standen: 1—1, 3—1, 1—1. E/r I waren 1000 toeschouwers. iRKRADE De sportcommis- sie van de KNVB, afdeling Lim burg, heeft drie leden van de voetbalvereniging FC Patro uit lc Kerade voor vijf jaar geschorst. te weten vader J. H. Smeets en zijn zoons Sjir en Sjef. ze wer- denge schorst wegens slaan en a, 'rappen van scheidsrechter Her man Cohen uit Kerkrade in de tomeravondcompetitiewed- o strijd Cuelle Rovers tegen FC Patro op 1 augustus jl. t Ie scheidsrechter werd door het drietal ernstig mishandeld opliep en enkele weken ihet bed moest houden. taal zeven punten uit vijf wedstrij den voor Bulgarije, dat vijf uit vier vergaarde. werden dit weekeinde twee wedstrijden gespeeld. Ita lië versloeg zaterdag Zweden met 30 door doelpunten van Riva (2x) en Boninsegna. Er waren 90.000 toeschouwers. Gis teren behaalde Oostenrijk in Linz voor 15.000 toeschouwers een monsterzege' van 60 op Ierland. De ruststand was 3—0. De treffers kwamen van Jara (2x), Parits (3x) en Pirkner. In deze groep heeft Italië zich ge plaatst voor de kwartfinales van het Europese kampioenschap voor landenteams. De Italianen hebben negen punten uit vijf, terwijl Oostenrijk en Zweden op de tweede plaats staan met zes paunten. Ierland heeft pas een punt. In Lodz speelden de Westduitse spelers onder 23 jaar met 11 gelijk tegen Polen. Er waren 12.000 toeschouwers in deze wedstrijd voor het Europese landenkampioenscha, voor spe lers onder 23 jaar. In datzelfde toernooi won Zweden gisteren in Vaexjoe met 41 van Italië. De ruststand was 2 1. Er waren 3000 toeschou wers. Zweden leidt in zijn groep met zes punten uit vier wed strijden. De Hongaarse junioren wonnen gisteren in Boedapest met 30 van Frankrijk. De treffers kwa men van Horvath, Torok en Nagy. In het voorolumpisch voetbaltoer nooi hebben de Deense ama teurs gisteren dn Kopenhage met 21 van Roemenië gewon nen. De ruststand was 20. Er waren 27.000 toeschouwers. W.-Dl. Polen Turkije Albanië Hongarije Bulgarije Frankrijk Noorwegen Italië Oostenrijk Zweden Ierland 5 4 1 0 9 10—2 4 2 115 10-5 4 1 1 2 3 4—10 5 0 14 1 2—9 5 3 1 1 7 8—5 4 2 1 1 5 8—4 4 2 1 1 5 7—5 5 0 14 1 5—14 5 4 1 0 9 10— 2 5 3 0 2 6 10— 4 6 2 2 2 6 3—5 6 0 15 1 3—17 Z weden heeft hem gepasseerd. Een doelpunt wordt het echter niet. worden opengedraaid, kreeg trainer Jezek een goed inzicht wie de „breinen" achter de in drukwekkende doelpuntenpro ductie van Dougan (acht tref fers uit vier wedstrijden) wa ren. Hij kwam toen tot de ontdekking, dat vooral Dave Wagstaffe, de linkerspits, die zo vaak switcht Danny Hegan, de aanval lende middenvelder, die de Wol ves door een vermoedelijke schorsing in Den Haag moeten missen en de enige international Mike Bailey voor het gevaar in de ploeg zorgen. Feit blijft, dat Derek Dougan ook al zou Fc Den Haag alle aanvoerkanalen kunnen droogleggen levensge vaarlijk is. Vooral in de lucht is hij een klasse apart. Ook kan de doorsnee prof bij hem in de leer gaan om een tackle te ontwijken. Het ziet er dan ook naar uit dat én voor ausputzer Mansveld én voor doelman Thie een opdracht is weggelegd om aan ce tonen wat ze in het Ne derlands elftal niet schijnen te mogen: Het bewijs leveren van internationaal niveau te zijn. Het begrip „Met een ausputzer spelen" is Wolverhampton to taal vreemd. Net als practisch alle anderen in het Engelse voet bal. De club vangt dat op door vier spelers op de achterste lijn te posteren, die bijspringen zodra iemand in moeilijkheden komt. Wolverhampton lukte dat zaterdag echter maar matig, omdat het de Schotse internatio naal Frank Munro de organi sator van de defensie door een blessure moest missen. Zijn vervanger Taylor kon in het verdedigingscentrum geen mo ment de rust brengen, die van Munro uitstraalt. Manager McGally: „De twee doelpunten, die Southampton maakte, waren voor ons niet zo verontrustend". Een glimlach moest zijn tevre denheid onderstrepen. Maar de niet zo groot als wordt voorge- zekerheid over dat aspect is elementen van onneembare aard. Ook Jezek had dat al op gemerkt. Hij kondigde aan dat rechtsback Shaw zijn allerminst steld. Doelman Parkes en ook hij in Den Haag veel over links in de aanval zal gaan. HANS DE BRUYN WOLVERHAMPTON De- rek Dougan, de praatgra ge aanvalsleider van De Wolves, leidt momenteel een druk leventje. Hij traint dagelijks als full prof, geeft omdat Uni- ted-aanvoerder Bobby Charlton hem als voorzit ter van de spelershond ge schikt vond leiding aan allerlei acties, die op dat terrein noodzakelijk zijn én schrijft bij wijze van een „snabbel" zeven rubrieken in Engelse kranten en twee boeken, die hij wil gaan uitgeven. „Te druk heb ik het ech ter niet. Dat blijkt wel uit mijn prestaties, die de laatste tijd steeds vooruit gaan". Dat kan niemand ontken nen. Zijn visie op de UE- FA-cupwedstrijd legen Fc Den Haag? Wij hebben vrijwel evenveel kans om de volgende ronde te be reiken. Ik ken ADO uit '67, toen het met ons door Amerika toerde. Het is een goed, gedegen elftal. Wij vinden het een voor deel dat ze.ongeveer zulk voetbal speien als in En geland. Althans zo zien we dat". AMSTELVEEN Het dames team van tafeltennisvereniging Mars Energie Stars, die tot voor een week nog REA heette, heeft zaterdagavond in de eer ste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen, met 5—2 gewonnen van Poshtenez Sofia (Buogarije). NEWCASTLE Gert Wildeboer is in Wallsend-on-Tyne (bij Newcastle tweede geworden in een cyclo-cross achter de En gelsman Daryl Brassington. Jacques Spetgens werd zesde. Belgrado „Ik had meer van Bobby Fischer ver wacht", verklaarde ex-we reld campioen Tigran Pe trosjan van de Sowjet- Unie in Buenos Aires over zijn tegenstander in de fi nale van het uitdagings- toernooi om het wereld kampioenschap, de Ameri kaanse grootmeester Ro bert Fischer. scher heeft aangetrokken zei verder: „Hij had met veel tam tam grote successen voorspeld, maar hij vergat dat het bij het schaken niet alles rozegeur en maneschijn is. Fischer heeft be weerd, dat hij een theorie had, maar tot dusver heeft hij die niet getoond. Om de titel Nog dat Petrosjan een voorsprong uit handen gaf. De winnaar van de tweekamp over twaalf partijen heeft het recht wereld kampioen Boris Spassky uit de Sowjet Unie. uit te dagen. wereldkampioen te verove ren moet men grotere kennis hebben", meende de Rus. De stand in de tweekamp is na drie partijen gelijk: l'/2—lft. Fischer won de eerste par tij, Petrosjan de tweede en de derde eindige in remise, zij het opmerking van Petros jan: „Fischer kwam naar Bue nos Aires in de veronderstelling dat hij met 7—0 zou winnen. Een gevolg hiervan was dat hij door zijn eerste nederlaag uit zijn evenwicht raakte. Zelfver zekerdheid kan in het schaken wel eens zeer duur komen te VIERHOUTEN Hans Brugman jr uit Almelo is zaterdagmiddag in Vierhouten met zijn paard Another Lady. nationaal kam pioen terreinrijden geworden. Haij behaalde 456.5 punten. Als tweede eindigde Herman Punt met Zonnekoning (453.5 punten) en als derde Hans Brugman sr. met Nacisse (442 punten). De districtenwedstrijd leverde een overwinning op voor „Oost", waarvan de zeven ruiters 1336.5 punten behaalden. Tweede werd „Centrum" (1272 pnt.) en derde „Zuid) 1211,5 pnt.). Deze wedstrijden waren tefvens bedoeld als selectie voor de Olympische spelen van 1972 in Mtinchen. (ADVERTENTIE) DELBANA DUIKHORLOGE 25steens, automatisch, anti-magnetisch, inca- bloc, 104.50. Er is al een sportief duikhorloge voor 49 gcj 6 filialen Den Haag: Theresiastraat 30 Rotterdam: Nieuwe Binnenweg 351; Passage Van Reeuwijk. Binnenweg 26; Metro-Beursstation; Heemraadsplein 20; Krabbendijkestraat 65

Leidse Courant | 1971 | | pagina 17