VP afd. Leiden iezorgd over de bestuurbaarheid van de stad 0 Sterk debuut ASC in zaalvoetbalcompetitie Reigersbos wordt bedreigd door Redlok WOENSDAG 6 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT (Van een onzer redacteuren) LEIDEN „Zoals hetn u gaat metd e Leidse gemeenteraad gaat het de verkeerde kant uit, naar de onbestuurbaarheid"; „ze moeten minder aan politiek en meer aan de belangen van de stad doen." Een paar heersende gedachten op de algemene ledenvergadering van de KVP afdeling Leiden, gisteravond in De Burcht, en uit gesproken tydens een losse, open discussie over de gemeentepolitiek. De twee KVP-wethouders en een aantal raadsleden - ook uit de Prot. Chr. groepering - woonden de vergadering bij. Ook deze stadsbestuurders waren niet gelukkig met de huidige gang van zaken in de raad. „Maar wij praten niet veel," zei de heer Ham; de breedsprakigheid by het PAK komt voort uit wantrouwen tegen alles. We zullen moeten streven naar spreektydbeperking. Het ge vaar, dat wy niet meer aan produktief werken toekomen, is groot. Topambtenaren zyn door de wekelijkse nachtelijke vergaderingen overbelast". Vergeeld Lei dsche Courant, October )21 Stationsversierder #ijto den heer A. Beekhuis, ui altechef te Nieuw-Vennep, is (oor de Commissie van den ANWB Toeristenbond voor Ne- Ierland, voor de Stationsversie- ing 1921 toegekend een diplo- 3e klasse voor de versiering n het station alhier. useJfgerwacht De schietoefenin- voor de Burgerwacht zul- niet maandag a.s. maar vrijdagavond te 7 uur gehou den worden ten huize van den 0. Schuur te Zoeterwou- nterfanter Het bekende traattype P. v. d. berg, die herhaaldelijk reeds gereinigd steeds maar liep te 'rfl lanterfanten langs de straat is thans wegens bedelarij ingere kend door de Leidsche Politie ter beschikking van den Of ficier van Justitie in Den Haag gesteld. Hij is 37 jaar oud en werkte sinds 10 jaar niet meer, m dat hij werken te zwaar te -rond. Sportbericht R.K. Voetballers Leiden, hedenavond half echt oprichting van een R.K. •.reeniging, in hei Pa- trona atsgébouw, Hooigracht (Het Comité van Actie). m de Telefoon RTit:Rrrt...Rrrrrrr...Hal- J] lo«Eindelijk! U spreekt met den secretaris der RK. Propa- gandaclub Oegstgeest. Ja, juist, dat hoor ik. Wat is er aan de .hand? Ik wou langs deze weg 'alle leden er nog even opmerk- op maken dat er morgen- avond om 8 uur in het Veree- d i nttigingsgebouw Kortekaas een p feer belangrijke vergadering is waarop al onze propagandisten Slew eerwachten worden. Komen 23,5i> jullie nu allemaal eensIk vast hoor, daar kan je op reke- Breng er nog een paar 'mee? Ja, saluut, Adieu! Rrrrt. .'Êrrrt. Alphense arts gaat praktijk neerleggen (Van onze correspondent) 18J LPHEN Dokter J. Veenen- £4 daal legt per 15 november zijn praktijk als huisarts in Alphen lij is benoemd tot kinderarts en vierde die als zodanig in schoolartsenkring Alphen zaam zal zijn. De heer f\n Veenendaal, die 22 jaar huis- I Iarts was, neemt zaterdag 20 november om 15.00 uur af- le scheid van zijn patiënten in gebouw „Nabij". Hij wordt op- iib gevolgd door de heer Herades, "die zich op het adres van zijn odlÏÏ 'y°°r£anger zal vestigen. I^OELOFARENDSVEEN De .Studieclub EMM organiseert op idinsdag 12 oktober om 8 uur in •de kantine van de veiling een ayond waar de heren Schenk Van der Mey een lezing zullen houden over de kaslelie. ,Dè plaatselijke studieclub is nu ook aangesloten bij de Neder landse Tuinbouwstudiegroepen, üódat uitwisseling mogelijk ge worden is. Zijn fractiegenoot Cornelissens zag het positiever: „Pas op; ie mand als Van Aken, die van zijn stad hoydt, is niet negatief. In het PAK vindt men niet louter oppositie, maar eveneens idealisme. Voor het positieve in het PAK zullen wij ons volle dig moeten openstellen, willen we nog mensen van deze tijd zijn. In deze politieke situatie moeten wij in het belang van onze stad trachten de zaken uit te praten in een constructieve geest". De heer Ham moest ook toegeven, dat het PAK zijn goede kanten heeft. „Maar", al dus de afdelingsvoorzitter, de heer J. Werter, „er kan toch in kortere tijd wel to the point gesproken worden?" Over middenstandsbelangen en inspraak werd wethouder Lij ten uit de tent gelokt. Een KVP-lid wilde van hem de verzekering, dat vooraf alle be lang hebbenden op een hearing worden gehoord „als de ge meente het slachthuis zou wil len verkopen", zoals dat hier en daar al is gebeurd." In de economische sector zie je in ons land overal verschuivingen. Het vorig jaar verdwenen in Nederland 5000 middenstands zaken en de 60 openbare slachthuizen wil men tot onge veer 50 terugbrengen. Niette min dacht ik", zei de heer Lij ten, „dat het Leidse slachthuis goed liep en goed wordt geleid. Verder kan ik er niets van zeggen." Op een vraag over de erfpacht kwestie antwoordde wethouder Menken, dat er wel een modus vivendi uit de bus zal komen. De woningbouw in Leiden heeft en top bereikt: per oktober j.l. waren er 20 wo ningen in aanbouw; „de laatste tien jaar is dit in Leiden nog nooit gehaald". Aan de dure bouwprijzen is niets te doen. Volgens de wethouder al reke ning moeten worden gehouden met een jaarlijkse stijging van 8 procent: „Het is inderdaad schrikbarend". De heer Menken vond, dat het met de dure wo ningen in de Merenwijk best gaat, alle pessimisme van de pers ten spijt: voor de eerste 128 flats waren 400 kandida ten. Applaus De vergadering van gisteravond werd vereerd met een allengs aangroeiend aantal belangstel lenden. Voor propagandist Ver voorn was er applaus, omdat hij zoveel activiteit had ont plooid in de dagen voorafgaan de aan de Kamerverkiezingen. Voorzitter Werter ging in op de Leidse problematiek en verze kerde de vergadering, dat zo wel de fractie als het bestuur al het mogelijke doen om voor Leiden te realiseren wat bin nen de wet en met de beschik bare middelen mogelijk is. In het jaarverslag werd gesproken van „de opperste 'bewondering en een eerbiedig stilzwijgen voor de bewonderenswaardige activiteiten van de fractie, een kleien groep die zoveel werk Triest Het ledental van de afdeling draait thans rond de 500. Sinds vorig jaar werd een verlies ge leden van 00 leden. Redenen om te bedanken: „Ik heb een uitzending van brandpunt ge zien...." en de situatie in de Kerk. Veel afvloeienden beta len daarom niet meer. De fi nanciële positie van deLeidse afdeling is uiteraard navenant zeer trist zei de voorzitter: 61 gulden en 7 cent negatief. In de pauze ging iemand spontaan mét „de schaal" rond om het nadeel wal kleiner te maken. Het verslag van de werkgroep gaf eveneens een weinig flori- sant beeld. Voorzitter Bij de bestuursverkiezing werd de heer Werter definitief als voorzitter achter de tafel ge haald. Vanuit de vergadering werd (toen hij even op de gang stond) van de heer Werter ge tuigd, dat hij in de afgelopen periode als „ad interim" een „onbevangen, bijzonder actieve voorzitter is geweest met zeer goede contactuele eigenschap pen. Laat 'm blijven". Hetgeen bij acclamatie werd geconcreti seerd. In het nieuwe bestuur (mevrouw Gardeniers-Berend- sen vanwege haar Kamer lidmaatschap en penning meester Vink traden af en ont vingen bij hun afscheid waar derende woorden en een atten tie) kreeg de heer Van Zijp een plaats; de functies zullen gewoontegetrouw nog worden verdeeld. Braintrust Met betrekking tot de afdelings- propaganda werd onder meer gesuggereerd om aan een braintrust voor de gemeente raad en aan werkgroepen te gaan doen. Het voorstel van de kant van de CH-jongeren om tot een gezamenlijke werk groep te komen werd graag overgenomen. Als kandidate voor het kringbestuur werd ge kozen mevrouw mr. Nota-Sche pers. Op de kringvergadering, eind deze maand, zal een con tributieverhoging van f 2,50 worden geadviseerd. Het jaar lijks bedrag wordt dan 15 gul den; „dan kunnen wij van onze partij nog wat maken", zei „Maar de afdeling moet er dan wel beter van worden", meende voorzitter Werter, die dan ook opening van zaken wenste „omdat we willen weten waar ons geld blijft. Ik zou wel eens willen weten wat een partijbe stuurder verdient. Hier in de afdeling doen we alles pro deo". De Keukenhof en het Reigersbos zijn te beschouw en als één van de laatste min of meer intacte resten van het oude duinlandschap op de strandwal. Het gebied is tevens van cultuur-historisch belang door de landschapsopbouw en het karakter van goed bewaarde buitenplaats. Op de foto het Reigersbos, dat al voor een groot deel plaats heeft moeten maken voor bollenland en wegenbouw. De flora in de Keukenhof wordt gekenmerkt door een grote soortenrijkdom door de vele overgangssituaties tussen eiken-, berkenbos-, weilanden en elzen-essenhakhout. Mede is het gebied rijk aan vogels en dieren. LISSE Het Reigersbos in Lisse wordt door afgraving, wegen aanleg en uitbreiding van bet bollenareaal met aantasting bedreigd. Een onderzoek is daarom gewenst naar de vraag of het Reigers bos als één geheel dient te worden beschouwd (en als zo danig beheerd) met de Keuken hof. Tot deze stelling komt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in een nota over de leefbaarheidsfactoren in het gewest Leiden. De nota stelt voorts dat het Keukenhofbos door de vele vogel- en dier soorten uitstekend wordt be heerd en beschermd, maar dat het Reigersbos in dit beheer op onvoldoende mate wordt be trokken. Jeugd Lisse gaat met boek op stap (Van onze correspondent) LISSE In het kader van de speciale kinderboekenweek die in Lisse van 16 tot 27 oktober zal worden gehouden, organi seert de bibliotheek een wed strijd onder het motto: „Stap door de Boekenpoort". De wedstrijd valt uiteen in drie delen nl. het vervaardigen van een omslag van het lievelings boek, het beantwoorden van vragen die worden gepubli ceerd in de leeszaal aan de Grachtweg en het maken van een stripverhaal ever het lieve lingsboek. De jeugd moet vóór 14 october het resultaat van het werk inleveren bij het bi bliotheekgebouw. Van de in zendingen wordt een tentoon stelling gehouden. Voor elke groep zijn drie hoofdprijzen beschikbaar. LISSE De afdeling Lisse van de Chr. Ouderenbond in Neder land houdt op morgen de eerste bejaardenmiddag in bejaarden centrum „Rustoord". Aanvang 15.00 uur. LISSE In gasthuis „Welkom" in de Bondstraat in Lisse orga niseert de Damclub Lisse mor genavond een damsimultaan met de ex-jeugdkampioen van Nederland C. Bakker uit Al- blasserdam. Tot nu toe hebben zich reeds 30 spelers in laten schrijven. Aanmelding bij aan vang is ook nog mogelijk. pjj Nieuw wegdek voor Huig- |T sloterdijk (Van een onzer redacteuren) 'E-KAAG De Huigsloterdijk in De Kaag is de laatste maan- in een nieuw jasje gesto- wegdek, tot dan een hobbeli- 1 nachtmerrie voor trotse autobe zitters vanwege de vele kuilen en oneffenheden, is over hon derden meters veranderd in een tamelijk brede goed be gaanbare weg. Op de foto: Het karwei zit er bijna op. Nabij hotel Kaagzicht legt men op hét ogenblik de laatste hand aan het op een na laatste te Herstellen gedeelte. Hierna volgt nog het herstel van het weggedeelte nabij het pont. LEIDEN Het debuterende ASC' heeft tijdens de openingsavond van het zaalvoetbalseizocn een alleszeggende 71 overwinning behaald op Lugdunum. Onder aanvoering van Huib de Goey, die viermaal scoorde, en Mattie Kantebeen, joegen de roodzwarten in een hoog tempo langs hun tegenstanders. Niet te verwonderen overigens, om dat ASC, in tegenstelling tot de overige ploegen wel toeslem ming heeft gegeven aan zijn eerste elftalspelers in de Groen- oordhal hun hobby te bedrij ven. Overigens lag het peil gis teravond niet hocg. Een van de schotvaardigste teams onder de 48 aantredende ploegen was Durisol, dat SLF met 101 i versloeg. UITSLA AALVO A LDWS 2—UVS 2 3—3, Regen 2—Lugdunum 2 5-2. SLF—Durisol 1 1—10, Gazelle 1— Hanab 1 5—2, Tcgelhandel-Sl vogel 2—10, Regenboog 1 2A ASC 3—Wei 2—3, Munnik 2— :as L. 3—3 Swift 1— C Modern—L Sterfte onder Portugese oesters YERSEKE (ANP) Onder dc in Nederland uitgezaaide Portuge se oesters is dc sterfte dit jaar groter dan normaal: volgens mededelingen uit het bedrijfs leven 25 a 30 procent tegen 15 procent in normale jaren. Prof. Dr. P. Korringax, directeur het Rijksinstituut voor Visse- rijonderzoek te IJmuiden. onderstelt dat de dieren getrof fen zijn door een virusinfectie. Voor de oestcretende mens is er volgens hem absoluut geen De Portugese zaaioesters worden rechtstreeks uil Portugal Nederland geïmporteerd, teelt van deze oestersoort ook de afgelopen jaren al niet zo goed gelukt. Drie jaar gele den was er in Nederland zelfs een sterfte van veertig procent, maar vorig jaar was de sterfte nihil. In Frankrijk is de in van het Portugese oesterbroed al stopgezet, met het gevolg dat de Nederlandse exporteurs uit Frankrijk veel vraag krijgen naar Portugese oesters. Keramiek van Jan de Rooden zal te zien zijn in Kunslcentrum „De Vaart" te Hilversum van 9 oktober tot 15 november. Tege lijkertijd worden kjeinplastieken in brons en steen van Nel van Lith geloond. Mijn broer Gerard heeft een hond. Een krachtig gebouw de Mechelse herder die luis tert naar de typische hon dennaam Max. Hij heeft hem nu ongeveer vier jaar en ik kan wel zeggen dat Gerard en Max inmiddels grote vrienden zijn gewor den. Max heeft echter één nare gewoonte. Elke avond namelijk als zijn baas rond elf uur de knop van de tele visie indrukt en het zwart wit van de beeldbuis zich terugtrekt in een kleine lichtende stip, dan komt Max in actie. Dan gaat hij met zijn grote ruige poten tegen mijn broer opstaan dan kijkt hij op hem ne< met een blik die zijn supe rioriteit verraad. „Zal het baasje je nog even uitlaten", vraagt Gerard dan om zijn zelfvertrouwen toch nog zijn trekken te laten komen. Max blijft dan onbewogen staan terwijl hij Gerard met een blik van „komt i nog wat van" duidelijk maakt dat er maar één is die bepaald wat er na het laatste journaal gaat gebeu ren. Er zit dan voor Gerard niets anders op dan dat hij het grote dier de halsband omdoet en de frisse lucht opzoekt. Elke avond vo< ze dan met zijn tweeën zelfde toneelstukje op. Zodra Gerard het tuinhekje achter zich heeft gesloten blijft Max even besluiteloos staan en overziet dan de gehele straat. Vervolgens kijkt hij achterom ten teken dat de inzet van zijn sprint elk ogenblik kan worden wacht. Met een luid gegrom dat ergens achter die ransi ge tong en de scherpe tan- denrij zijn oorsprong moet hebbeh, geeft hij zelf het startsein. De halsband wordt strakgetrokken en het schoudergewricht van de baas zwaar op de proef ge steld. „Het „koest, koest" van Gerard spoort Max nog meer aan om zijn snelheid te vergroten. Dan, aan het einde van de straat, is er even tijd voor een gevechts pauze. Max zoekt dan met de tong ver uit de mond zijn favoriete boom op, ter wijl Gerard zich intussen mentaal voorbereid op de terugweg. In volle vaart gaat het dan weer terug tot vlak voor het tuinhek. Ge- rard kan dan geen boe of ba meer zeggen en het enige voordeel dat hij van deze ongewilde conditietrai ning heeft is dat hij elke avond verzekerd is van een diepe nachtrust. Zo ging het tot voor kort elke avond. Gerard heeft er nu iets op gevonden. Zijn bed heeft hij naast de televisie gezet en na afloop van de program ma's laat hij het beeld ge woon aanstaan. Max be grijpt daar niets van. Uren lang ligt hij nu naar het ruisende becl te staren tot ook hij in slaap valt. f Bejaarden Lisse gaan meer doen (Van onze correspondent) LISSE De afdeling Lisse va de Algemene Bond van Bejaai den opende gistermiddag hi winterseizoen met een najaar! ledenvergadering. Voorzitter V Evcleens memoreerde het fe dat er voor dc afdeling mei subsidie op komst is. Een woord van dank werd g» richt tot het dames-comité di zich het afgelopen seizoen bi zonder heeft ingezet voor 0 verzorging van de soosmiddi gen. Meegedeeld werd tenslob dat een of twee maal p« maand een middag klaverja» sen of kienen zal worden gi houden en dat Sportclub Lis. voor 5 gulden bejaardenkaa ten uitgeeft waarvoor men h, gehele seizoen alle thuiswe strijden kan bijwonen. KATWIJK In een goed gevu de Oude Kerk heeft ds. Vi der Bijl gisteravond afsche genomen van de ger. gemeen Remisestraat. De heer Van d Bijl is bijna vier jaar in K» wijk geweest. tl

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3