Reitsma gevleid door late Bestuur kan vaak niets doen tegen betaling Petros jan won tweede partij invitatie MARIAHOEVE TRAINDE REEDS IN OVERBOSCH Lubbers kan Clay uitdagen DCG-YQORZITTER FERINGA: Militaire boksers „beschermd" in CISM-toernooi WOENSDAG 6 OKTOBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 15 "ROTTERDAM De trouwplannen van Hans van der Pluym betekenen ook voor Ger Reitsma een grote 1 dag, al valt die dan voor de Rotterdammer iets Later. Toen de doelman van FC Den Bosch maan dagmiddag langs zijn neus weg tegen bondscoach Fadrhonc opmerkte, dat hij die dag in het huwe lijk zou treden, ontstond er voor de bondsoefen- meester een levensgroot probleem. Fadrhonc heeft zoals René van de Kerkhoff en Lex Schoenmaker hebben ondervonden geen „voorliefde" voor pasgetrouwde voetballers. DEN HAAG. De Haagse badmintonvereniging Mariahoeve heeft gisteravond een van de mooiste trainings- en wedstrijdcomplexen in gebruik genomen van Den Haag. Deze grote club is verhuisd van de sporthal De Vliegermolen naar de sporthal Overbosch aan de Carel Reinierskade. Met enkele demonstratie-wed- strijden namen de eerste klassers de nieuwe hal gis teravond in gebruik. Het was een lust om te zien hoe kampioene Marjan Lüsken van Duinwijck uit Haarlem in de nieuwe hal uit de voeten kan. Maar ook de ploeg van Mariahoeve die dit seizoen voor het eerst in de eerste klasse uitkomt zal zich er snel in thuis voe len. Wedstrijdleider Kneefel: „We willen proberen ons dit jaar in de hoofdklasse te spelen, dan heeft Den Haag naast Drop Shot eindelijk weer een hoofdklasser erbij. Het zal echter wel moeilijk gaan, maar Mariahoeve is gewend goede prestaties te leveren. Twee jaar geleden speelden we nog in de derde klasse. Het is alleen jammer dat de overschrijving van Erica Fikenscher van Drop Shot niet op tijd geregeld was, anders had ze onze ploeg kunnen versterken". Gisteravond was Erica ech ter wel van de partij even als de heer L. Fortunati de trainer van landskampioen Duinwijck en het Haagse Mariahoeve. Marjan Luesken, de Duynwijckvedetten, it had voor Van der Pluym de tonsequentie dat hij zijn plaats in het elftal van Jong Oranje, dat zaterdag tegen Oost-Duits- land gaat optornen, moest af staan en hield voor Ger Reits ma de plezierige tijding in dat lij de opengevallen post mocht Op advies van Arie le Vroet, die Reitsma in het lationale amateurteam onder ijn hoede heeft gehad, in de «ide duels tegen Rusland en iet succesvol verlopen toernooi om het Europees kampioen schap in Italië, besloot Franti- sek Fadrhonc om „liefhebber" Reitsma uit te nodigen voor het uit louter profs en se- mi-profs bestaande elftal van Jong Oranje. laar voor Fadrhonc het verlos- l sende „ja" uit Rotterdam kon ^(vernemen moesten er nog een paar moeilijkheden uit de weg (worden geruimd. Hoewel de doelman van de zaterdagama- teurclub Zwart Wit '28 zonder ••'tidralen de uitnodiging accep- 4teerde, dreigde de professor van Reitsma nog roet in het eten te gooien. Na het tele- «loontje van Jack van Zanten, die Ger Reitsma maandagmid dag op de hoogte stelde van de invitatie, moest de Rotterdam mer nog een onzeker uurtje doormaken omdat hij als assis- it-psychiatrie van de medis che faculteit in de Maasstad lemming moest krijgen van professor. Deze was hiertoe hreid op voorwaarde dat litsma zich pas morgen in het igskamp van Jong Oran- Tilburg behoefde te mel- Hsterïvond, na e< langs enkele psychiatrische in- ridrtingen en een training bij Zwart Wit, gaf Ger Reitsma toe dat zijn uitverkiezing voor hem ook als een donderslag bij heldere hemel was gekomen. „Het was een volslagen verras sing", zegt hij. „Als amateur pieker je er natuurlijk geen moment over in het elftal van Jong Oranje gekozen te wor den. Ik begrijp wel dat het een soort noodsprong van Fadrhonc is, maar ik voel me toch ge vleid door de uitnodiging. Aan de andere kant is het wel een eemde zaak dat ze bij mij aankomen als er nog wel een andere keepers in Neder- jland zijn die het toch ook wel 1 zouden kunnen. Het is lol lig dat ik nu tussen al die laaide jongens kom te iwel Ger Reitsma er met nog iderhalf jaar studie voor de oeg op dit moment niet om zit DEN HAAG. Rudi Lub bers, de Nederlandse boks kampioen bij de profs in het zwaargewicht, heeft via een Italiaanse promotor een aanbieding gehad om op 26 december (tweede kerstdag) in het Hallen stadion in Zürich uit te komen tegen oud-wereld kampioen Cassius Clay. Aanvankelijk zou Beppi Ros tegen Clay uitkomen, maar omdat de Italiaan afgelopen zaterdag van zijn landge noot Dante Cane verloor, komt hij niet meer in aan merking. Er is inmiddels een aanvraag gedaan bij de Nederlandse boksbond om toestemming voor het gevecht Clay Lubbers. De spelers van Jong Oranje waren gisteren al te gast op Zeist, waar zij zich best vermaakten, zo te zien. Ger Reitsma, de laatste kens van bondscoach Fadrhonc, zal zich in de loop van vandaag bij de anderen vervoegen. te springen, kan de wedstrijd tegen Oost-Duitsland, waarin Jong Oranje zijn uitstekende papieren op dq, groepsoverwin- ning in handen moet zien te houden, .voor de Rotterdammer een weg terug zijn naar een contract bij een profclub. De doelman van Zwart Wit '28 die op jeugdige leeftijd enige tijd betaald voetbal heeft gespeeld bij Feijenoord, wacht echter rustig af. „Voor mij hoeft het niet zo nodig", oordeelt hij. „Dat wil niet zeggen dat ik geen belangstelling heb voor een profcontract, maar voorlo pig is mijn studie belangrij ker." „Als ik een goede aanbieding krijg zal ik die best in overwe ging nemen. Na mijn studie kan ik nog zeker een jaar of drie voetballen. Ik zie die wed strijd in Tilburg echter niet als een manier om reclame te ma ken voor mezelf. Ik heb in de wedstrijden van Zwart Wit *28 al voldoende belangstelling". FRANK WERKMAN ROTTERDAM. Bij de Conseil International du Sport Militaire zijn drieënveertig landen aangesloten. Dertien zullen vertegenwoordigd zijn op de internationale militaire bokskampioenschappen, die van dinsdag 19 oktober tot en met maandag 25 oktober in het Rotterdamse sportpaleis „Ahoy" worden gehouden. Het publiek zal het voor Neder land ongewone schouwspel be leven dat met hoofdkappen wordt gebokst. Militair arts Van Win kon de garantie ge ven dat door het dragen van de kappen het aantal oog- en SC Cambuur ontsloeg f Arie Otten ^ftONINGEN. Dat een voetbaltrainer het zich niet kan veroorloven in het ■**>penbaar spelers af te rfhilderen als: „Jongens, s eeii^e er n*ets van kunnen", kleeft Arie Otten van de ^eerste-divisieclub SC Cam- as |(^uur °P pijnlijke wijze er varen. Het bestuur van de 'Friese club heeft hem, na ,i ^verleg gepleegd te hebben iet de spelers, op staande ;t ontslagen. len juridische stappen wor- ondernomen om het contract annuleren. Arie Otten maakte lerlei denigrerende opmerkin- aan het adres van de spe- afloop van de jl. zondag Leeuwarden gespeelde wed- "'J SC CambuurHeerenveen. j?e nederlaag van 2—1 had op Jtten het effect van de rode lap •P de stier. Hij stelde onder Jpeer: „Dat ze alle kwaliteiten O^sen, zelfs de meest elemen- bire dingetjes zijn ze niet mach tig- In het veld doen ze de stom me dingen", ontslag van Otten kan ook r manage.- Spiegelaar onple- ige gevolgen hebben. Het be- heeft namelijk besloten |jvu-speler Alma het elftal te on samenstellen en de training orlopig op te dragen aan de te-elftalspeler Johan Derk- HAAG Iwan Roesli, de Bevoudige Nederlandse ama- Jrkampioen in het vederge- kht, heeft van de Nederland- 1 boksbond een proflicnetie .•kregen. Het is nog niet he lend wanneer de Amsterdam- °er zijn debuut als beroepsbok- ler maakt. Wanderers schakelde „City" uit LONDEN De derdedivisievlub Bolton Wanderers heeft dinsdag avond het twee diuisies hoger spelende Manchester City een koude douche bezorgd. In dc derde ronde van het toernooi om de football leaguecup ver sloeg Bolton op eigen veld na melijk de gerenommeerde te genstander met 3-0. De meeste gevierde speler was de in Manchester geboren aanval ler Garry Jones, die een hat trick volbracht. De wedstrijd werd verstoord door relletjes onder het publiek en de politie voerde ongeveer 20 jeugdige toeschouwers af. Ook een verrassing was het gelij ke spel (2-2) dat het in de derde divisie uitkomende Aston Villa in een uitwedstrijd Crystal Palace (le divisie) afdwong. Lo Bello leidt Nederland- DDR DEN HAAG De Italiaanse scheidsrechter Lo Bello zal zondag de wedstrijd Neder landOost-Duitsland, die in het Feijenoordstadion wordt gespeeld voor het toernooi om het Europese kampioen schap, leiden. Hij wordt ge assisteerd door zijn landge noten Barbareso en Busalac- chi. Koerscijfers 1.29.7, 2. Iwan Spence toto winnend 4,10. p koppel 45,50, trio 382,- Joij (J.Hoejen- feg) 2.57.7, 1.26.4, 2.Jer 1,20, 1,30, koppel trio 95,30 ZUIDVELDPRIJS 2400 m: 1. Indus Thar (S.Hartman) 3.40.9 1-32.-, 2. Isidore, 3. Johan A, Toto winnend 19,20, pl 4,20, 3.2Q, koppel 63,30. ZUIDLARENPRIJS 2400 m: 1. Her- mance (A.KniJnenburg) 3.28.7 1.26.2, 2. Goldprlse, 3. Furie O, toto win nend 3,30, pl 1,10, 1,20, 1,20, koppel 9,30. HILVERSUM X X PRIJS 2400 m: koppel 6,30. trio 416,9C ZUIDHORNPRIJS 2000 stone V (C.Groenewe ZUIDZANDEPRIJS 21 Hanover (H.Pools), 2.Hannie gregor, l.Judij (M.Vergaij) 2.58.0 1.29.0, 2.Integrity, 3.JeroUmo, toto winnend 1,70, pl 1,60 5,70, koppel TOTALISATOROMZET 196.395.-. Mevr. Timmer won weer ARNHEM Gisteren zijn in dc Rijnhal tc Arnhem dc partijen gespeeld voor de zesde ronde van het dames-schaakkam pioenschap van Nederland. De uitslagen zijn: TimmerBee- laerts van Blokland 10, Slege- manVan der Giessen 1/t'/i, De KlerckVreeken 01 Tuk—Mesman 10, Van der Griendt vrij. Stand na zes ronden: 1. Timmer 41/: punt uit 6 partijen. 2. Van der Giessen 4 uit 5. 3. Vreeken 4 uit 6, 4. Tuk 3Vt uit 5. wenkbrauwblessures tot eei tiende zal worden beperkt. Mi litair boksintructeur Rinus Krijger verzekerde dat de kap pen geen invloed hebben op het verloop van de duels want bij voorbeeld de knock out wordt er niet door uitgeschakeld. De kappen beschermen alleen ogen Niet alle landen zijn er gelukkig mee, hoewel de kappen al sinds de kampioenschappen in 1963 in gebruik zijn. Vooral op insti gatie van de Verenigde Staten worden ze gebruikt. De VS is overigens een van de landen, die de deelnemers nog niet hebben opgegeven omdat deze titelstrijd wordt beschouwd als voorbereiding voor de Olympi sche Spelen en de selectie eer ste op 7 oktober wordt vastge steld. Ook Ghana beschouwt dit toernooi als „pre-Olympics". Temidden van de deelnemers neemt Nederland met drie bok sers een bescheiden plaats in. In de elf gewichtsklassen ko men voor Nederland uit James Vrij (licht weltergewixht), Anton Visser (welter) en Harry Mekkes (zwaar-welter). In totaal nemen ongeveer honderd amateurboksers deel uit de volgenden landen: I- voorkust, Italië, Verenigde Staten Ghana, Iran, Irak, Ver. Arabi sche Republiek, Tunesië, Frankrijk, Oostenrijk, Turkije, West-Duitsland en Nederland. Het wedstrijdschema luidt: dinsdag 19 oktober 20 uur; woensdag 20 oktober 14 uur (geen avondwedstrijd in ver band met de „Europa-Cupdag"), donderdag 21 oktober 14 en 20 uur, vrijdag 22 en zaterdag 23 oktober idem, zondag 24 okto ber halve finales om 14 uur en 20 uur, maandag 25 oktober finales om 19.30 uur. De toegangsprijs is uniform f 5,-, behalve voor de halve finales en de eindwedstrijden: f7,50, f 10,- en f 12,50. Een passepar tout voor het gehele toernooi vergt vijfenzeventig gulden. Scholieren kunnen groepsge wijs zelfs voor een rijksdaalder toegang bekomen. Omdat de bepaling van de Ne derlandse Boks Bond. dat per sonen beneden de zestien jaar niet worden toegelaten, op dit toernooi niet van'toepassing is, zullen ook jeugdigen het kun nen bijwonen. AMSTERDAM. „Bestuurders kunnen er vaak niets aan doen, dat spelers betaald worden, maar zij kunnen niet zeggen, dat zij niet op de hoogte zijn". D.C.G.'s voorzitter Feringa is fel als hij het amateurvoetbal op he t punt betaling doorlicht. Hij stelt: „Als ik hoor dat een van mijn spelers wordt betaald, zet ik geen stap meer op dit Niettemin wil Feringa toegeven dat ook het amateurvoetbal de laatste jaren door zijn „evolu tie" een intensievere begelei ding is gaan eisen. „Ouderen willen in amateurs jongens zien, die zich nog in de sloot wassen of zelf de doelpalen op zetten, maar dat is natuurlijk uit den boze. De begeleiding van de spelers moet aangepast worden aan de behoefte". Waar ligt de limiet? „Men wil tegen woordig een bepaalde luxe hebben. Zondagsmorgens een etentje met een biefstukje. Uniforme uitgaanskleding. Het verstrekken aan de spelers van broekjes, kousen en shirtjes. Betalen is namelijk iets anders dan service verlenen aan het publiek. Zó voeren onze spelers reclame op de rug. De KNVB kijkt argwanend toe, maar ze kan de boeken komen doorkij ken. Alles gaat in de pot. Wij blijven ruim binnen de ama teurbepalingen. Zelfs hebben wij daardoor nog een man ver speeld. Twee jaar geleden ver huisde een speler naar een plaats dertig kilometer hier vandaan. Hij vroeg om vergoe ding. Wij gingen daar niet op in en zeiden neen. Of we nu nog nee zouden zeggen...? Zo heb ben wij ook twee spelers moe ten afwijzen, die zich aanmeld den en om geld vroegen. Wel is het amateurisme zo professio neel dat iemand van ons een week tevoren de volgende te genstander gaat bekijken. Wij hebben een seizoen gehad dat we daarvoor telkens naar Den Helder moesten". Ten overvloe de stelt Feringa nadrukkelijk: „Wij betalen onze spelers niet. Zij kunnen alleen zestig gulden aan contributie betalen. Als de spelers een paar tientjes zou den vangen, op hoeveel hon derdjes kan ik dan wel aan spraak maken? Het amateuris me in onze vereniging is er o.m. de oorzaak van geweest dat wij het landskampioen schap in 1966 gemist hebben. Kort voor de wedstrijd waren zes spelers nog aan het werk aan de nieuwe kantine". Ter verhoging van de inkomsten is Feringa voorstander van een uitwisseling tussen clubs uit West I en West II waar de bezadigdheid zo groot is gewor den en waar de aantrekkings kracht op het publiek verloren dreigt te gaan: „DCG en UVS, die in 1968 in de strijd om de landstitel 23.000 toeschouwers trokken zouden nog altijd goed zijn voor 5000 kijkers. Nu trekt DCG gemiddeld 1500 toeschou wers. Het zou een eerste stap zijn naar een hoofdklas, die er volgens mij beslist komt. De spelers zijn immers uitgekeken op tegenstanders, die zij jaar in jaar uit ontmoeten. Via West I zijn er in het verle den wel eens gesprekken ge weest met bestuurders van West II, maar de Rotterdamse clubs veegden de plannen zon der meer van tafel. Ze zagen meer heil in hun derbies". Voorzitter Van Heusden van Nep- tunus uit Rotterdam vindt het echter juist „een leuke gedach te om er eens uit te zijn". Van Heusden, die eveneens de in voering van een topklasse bij de amateurs voorstaat: „Neptu- nus zal waarschijnlijk minder publiek trekken. Naar derbies komen bij ons 1500 man kijken en bij de clubs op de linker sportcomplex", De accommodatie be staat uit zes velden in het Amsterdamse stadsdeel Ookmeer, waar een imposant clubgebouw staat. Impulsieve „direc teur" Feringa is als een kruisvaarder tegen de opdringende guldens, die het begrip amateurisme devalueren en tot een lachertje maken. „Ik kan een speler vijfentwintig gulden geven, maar dan moet je dat bedrag ook aan anderen geven. Op hetzelfde moment begint de ondergang". Fred Mulder, een van de centrale figuren in D.C.G.'s „eerste": „Je bent als speler alle rechten kwijt. Je hebt niets meer te vertellen en je hebt maar te doen wat je wordt opgedragen". D.C.G.-voorzitter Feringa verbloemt niet, dat verwijst naar de onmogelijkheid oooj Maasoever zelfs 2000 man. Krijg je zoveel belangstelling in West I? Bovendien moet je grotere reizen maken. Maar als er een fondsje zou worden ge sticht, waaruit de tekorten kunnen worden aangevuld voel ik er wel iets voor. Daar moet toch bij de KNVB geld voor te vinden zijn". In Leiden, dat ten opzichte van Rotterdam en Amsterdam een centrale plaats inneemt, be hoeft het reisprobleem geen struikelblok te zijn. Rooden- burgs eerste man H. Uiterdijk: „Je bent even snel in Amster dam als bij Unitas in Gorcum. Spelers en publiek willen wel verandering. Ik vind het wel eens interessant om ingedeeld te zijn bij clubs als SDW, Uit hoorn, AFC en DCG, maar niet als enige club. Het. zou dan op firty-fifty basis moeten gaan. De helft van het aantal clubs uit West I een seizoen naar West II en andersom. Het beste lijkt mij echter nog twee hoofdklassen, Noord en Zuid. Op den duur wordt het toch weer hetzelfde, zeggen de te genstanders. Dat is beslist niet zo. Je comprimeert de top. die nu verspreid is over zes klas- Voor het instellen van één hoofd klasse ls het Rijswijkse RVC. Voorzitter G. Strik: „Zo'n onding, is die na- kiiken on moet de lengstuk vind ik Met een hoofdklasse competitie niet rr Daarbij moet je nie het geld. Anders KNVB maar iets doen. E. voor onafhankelijken zie ik nog liever. De IINVB heeft een kans gemist bij bet af vloeien van de acht profclubs. De afstand tussen betaald- en amateurvoetbal is te groot". JAN PREENEN BUENOS AIRES. De tweede partij tussen de Rus Tigran Petrosjan en de Amerikaan Robert Fi scher is na 32 zetten door de Rus gewonnen. Dc stand is thans 11. De derde partij, waarin Fischer wit heeft, wordt donderdag ge speeld. Het verloop van de tweede partij Wit: Petrosjan - Zwart: Fischer Grünfeld-Indische verdediging 1. d2-d4, Pg8-ffi; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl-e3, d7-d5; 4. Lcl-f4. Lf8- g7; 5. e2-e3, c7-c5; 6 d4xc5, Dd8-a5; 7. Tal-cl. Pf6-e4; 8 c4xd5, Pe4xc3; 9. Ddl-d2, Da5x a2; 10. b2xc3, Da2-a5; 11. Lfl-c4, Pb8-d712. Pgl-e2, Pd7-e5; 13. Lc4-a2, Lc8-f5; 14. Lf4xe5, Lg7x e5; 15. Pe2-d4, Da5xc5; 16. Pd4x f5, g6xf5; 17. 0-0, Dc5-a5; 18. Dd2-c2, f5-f4; 19. c3-c4, Da5-d2; BOBBY FISCHER 21. Dc2-a4 schaak, Ke8-f8; 22. Tcl-dl, DDd2-e2; 23. d5-d6, De2-h5; 24. f2-f4, e3-e2; 25. f4xe5, e2xdl; 26. Tflxdl, Dh5xe5; 27. Tdl-fl, f7-f6; 28. Da4-b3, Kf8-g7; 29. Db3-f7 schaak, Kg7- h6; 30. d6xe7, f6-f5; 31. Tflxfö, De5-d4; 32. Kgl-hl. Zwart geeft op.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15