Ontslag voor 150 man Rotogravure en HDI Brug Noordbuurtsevaart nu spoedig in gebruik Lugdunum wil eerder naar Kikkerpolder VERDERE REORGANISATIE VERWACHT BIJ VNU Tafeltennis topteams spelen thuis De Vries in de bloemen Na nachtelijke brand Bobby Fischer begon sterk Alle stemmen voor Wingelaar VERKEERSMAATREGELEN VOORLOPIG OPGESCHORT Dy Falend namo toch geplaatst „Carmenin Circus theater Leidse agenda PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 OKTOBER 1971 Ripper krijgt vijf weken voor doorrijden na dodelijk ongeval DEN HAAG-RIJPWETERING De officier van de Haagse Rechtbank heeft vijf weken gevangenisstraf en l'/t jaar ontzegging van de rijbevoegd heid geëist tegen een 22-jarige kraanmachinist uit Rijpwete- ring. Deze was na een dodelijke aan rijding op de Vijf Meilaan in Leiden doorgereden. Via de te levisie kwam men achter zijn identiteit De kraanmachinist zei voor de rechtbank geheel overstuur te zijn geweest. De fietser was ineens uitgeweken en daarom kon de man uit Rijpwetering een ongeval niet voorkomen. De Leidse politie trekt deze le zing in twijfel, omdat bij ver schillende reconstructies geble ken is dat het slachtoffer dan meer dwars door de ruit van de auto had moeten komen. Volgens de verdachte had zijn vader 's avonds nog geprobeerd de rijkspolitie van Rijpwete ring te bereiken. Dat was niet gelukt. Daarna meldde hij zich na de televisieoproep. Vonnis op 14 oktober. LEIDEN De tafeltennissuppor- ters zijn dit weekend voor het eerst in de gelegenheid om dicht bij huis met volle teugen te genieten. Bijna alle belang rijke teams spelen zaterdag hun eerste thuiswedstrijd. De hoofdmacht van Scylla ont vangt het team uit Maasbree, hetgeen voor hen geen proble men mag opleveren (82?). Voor Scylla 2 is het veel it lijker tot een goed resultaat te komen. Het Amsterdamse Tem po-Team is versterkt met ex- clubgenoot Bert van der Helm en zal met ruim verschil win nen. Ook voor de overige teams van Scylla zijn de tegenstan ders sterk: Scylla 3 speelt uit tegen TOGB, het 4e thuis te gen Xerxes en het 5e ont vangt Wibats 4. Het team van Wil van Zoelen (5) heeft nog de meeste kans op een overwinning. DE TREFFERS In Roelofarendsveens tafeltennis- centrum staat de eerste massa meeting op het programma. Alle drie de landelijk spelende teams blijven thuis. In de ere- klas dames speelt zich het streekduel De TreffersStaads Vooruit af, waarbij Nora Brox- terman de enige kanshebster is om puntjes af te snoepen. Het herenteam ontvangt Ready uit Leeuwarden en de reserves men tegen NOAD 2 achter de tafel. Het blijft winnen voor de zwaar trainende Treffers (18.00 uur). DOCOS Het Leidse team staat voor een ruime overwinning op het Voorburgse Gossima. Trouwens na de eerste tegenvaller vorige week mogen zij niet meer mis stappen om de kampioensaspi raties reëel te houden. TOV Voor de Noord wij kers wordt het een moeilijke competitie. De vorm is er nog niet helemaal. Tegen het Brabantse Jeep heb ben zij toch minstens een kans op gelijkspel. STEEDS VOORUIT De Warmondse heren kunnen hun eerste punten halen tegen het Haarlemse Prowano. Het damesteam gaat op bezoek bij De Treffers, zij zullen met een nederlaag genoegen moeten ne- AVANTI De succesvolle start van het Ha- zerswoudse Avanti zij won nen vorige week met 73 hun debuutstrijd kan een gunstig vervolg krijgen. Aloysius 3 uit Zeeland maakt weinig kans op winstpunten. Het damesteam van Avanti speelt in de hoofd klas dames de eerste wedstrijd. Zij gaan in Breda op bezoek bij Belcrum: winst voor de Ha- zerswoudse (jeugd)kampioe- NSSS Na de zwakke start kan. het Noordwijkerhoutse team zich revancheren tegen TSF 3. Een gelijkspel is voor hen dit keer het minimum. Bert van Pari don c.s. moeten er echter meer uit kunnen halen. LEIDEN Als gevolg van een noodzakelijke reorganisatie van de Nederlandse Rotogravure Maatschappij te Leiden en van de Haar lemse Diepdruk Industrie zal eind oktober of begin november aan totaal 120 tot 150 personeelsleden ontslag worden aangezegd. Dat beeft de directie gisteravond tijdens besloten vergaderingen te Leiden en Haarlem aan het personeel bekend gemaakt. De ontslagen zullen over beide bedrijven gelijkelijk worden verdeeld. Het totale personeelsbestand van beide bedrijven, dat momenteel 1044 werknemers bedraagt, moet teruggebracht worden op 820. Omdat een ontslag voor 220 man ineens niet acceptabel geacht wordt, zullen in eerste instantie alle gastarbeiders het bedrijf verlaten en zal een aantal oudere werknemers met vervroeg! pen sioen gezonden worden, waar door 120 tot 150 ontslagaanvra gen noodzakelijk blijven. Voor wat betreft Leiden, zal de klap het hardst aankomen in de voorbereidingsafdeling: retouche, montage, fotografie en teken kamer. De repro-afdeling gaat Zeven maanden voor Alphenaar DEN HAAG-ALPHEN De Haagse rechtbank heeft giste ren een twintigjarige jongeman uit Alphen veroordeeld tot ze ven maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaarde lijk. Hij stond terecht omdat hij de Van Manderslootstraat in ai- phen een band- en een cassette recorder, twee versterkers en een som geld had gestolen. In Leiden had hij in de Bree- straat ingebroken en daar f 170, gestolen, een kraak in de Haarlemmerstraat leverde hem f670,— op. Uit een gepar keerd staande auto stal hij, ook in Leiden een hoeveelheid le vensmiddelen. Bij dit laatste misdrijf werd hij geassisteerd door een 19-jarige jongen, die door de rechtbank veroordeeld werd tot een geldboete van f 100,—. definitief naar Haarlem. Deze afdeling was de laatste, die in het Leidse bedrijf nog „draaide' De VNU stelt nu een studiecom missie samen, die de vérstrek kende aanbevelingen uit het „McKenzie-rapport" advies betreffende het gezond maken van het concern nader zal bezien. Het rapport ried aan Rotogravure te sluiten, evenals de drukkerij Etten. Het advies werd vooralsnog niet opgevolgd. Behalve door de samenvoeging van „Roto" en HDI wil de lei ding van het concern de vesti gingen te Etten en Deventer apart reorganiseren. De moge lijkheid bestaat dat deze reor ganisatie nog meer ontslagen tot gevolg zal hebben. Van directiezijde werd gister avond gepoogd deze vrees de kop in te drukken. Gezegd weid dat het al of niet in dienst b'ij- ven zou afhangen van (vage) factoren als vakmanschap, inzei, leeftijd, huiselijke omstandig heden. validiteit en plaatsings mogelijkheid van de individuele werknemer alsook van de leef tijdsopbouw van de betreffende de gehele repro- r Haarlem over te het feit dat ook gezellen ontslag zal Het besluit c afdeling ns brengen ei leerlingen e worden aangezegd, zaak van, dat de ondernemings raad zich met de mededelingen van gisteravond niet akkoord verklaarde. In een eerder stadium van de integratie-ontwikkelingen was namelijk een „sociaal pakket" aangenomen, waarin werd be paald dat met name de tv.ee genoemde ingrepen beslist niet gedaan zouden worden. Hoewel de directie liet weten, dat de vakbonden van de voorgeno men ontslagen op de hoogte zijn gesteld, lieten de drie bonden weten, dat ze „geen enkele ver- Ondernam ingsraad noch vakbonden met stap akkoord antwoordelijkheid zullen en kun nen nemen voor de maatregelen, die door de directies zijn door gevoerd". De vergadering, gisteravond in Holyday Inn" had een rustig verloop, hoewel enkele scherpe vragen aan de directie werden gesteld. Bij het gebouw hield de politie een oogje in het zeil. Agitatoren van „Arbeidsters- macht" worden verwijderd, na dat ze in de zaal hun eerste op ruiende pamfletten hadden ver spreid. DEN HAAG Jan de Vries, die afgelopen zondag in Madrid we reldkampioen in de 50 cc-klasse is geworden, zal tijdens de nationale motor- en zijspanraces die zondag in Zand- voort worden verreden, gehuldigd worden. Gis teren werd hij bij im porteur Van Veen al extra in de bloemetjes gezet. ZOETERWOUDE De plaatsing in de Leidse Courant van een foto met onderschrift van de brug over de Noorbuurtsevaart in de toekomstige Burg. Smeetsweg waaruit Oosthoek die daar nu bij de reconstructiewerkzaamheden le vensgevaarlijk is, in het bij zonder voor kinderen. Er zal direct contact worden opgeno- met Rijkswaterstaat. aan van de eerste kwartaaluit gave van het nog naamloze ge meentelijke informatieblad. Hij deed dit met waardering voor de samenstellers en de beste de toekomst. kunnen concluderen, dat deze De tunnel onder de Hoge Rijndijk Het uitvoerige antwoord dat de oeververbinding niet juiste plaats ligt, was voor de heer W. v.d. Ploeg aanleiding tot het stellen van vragen in de gemeenteraad. Uit het ant woord van burgemeester Det- mers bleek dat de brug zeker niet voor niets gebouwd wordt en ook op de goede plaats ligt. ,We hebben nu besloten", aldus de burgemeester „niet te wach ten tot ter plaatse een volledig bij de Rijnegommersloot een heet hangijzer voor de heer G. de Groot. Deze aangelegen heid komt a.s. dinsdag in de commissie openbare werken ter sprake. Teruglopende belangstelling bij de dames die de kinderen be geleiden bij het oversteken van de Hoge Rijndijk nabij de Meerburgkerk noemde de heer De wethouder deelde daarbij heer Engelkes van wethouder Duindam kreeg op zijn vraag over de financiering van de gezinsverzorging etc. was voor de vragensteller aanleiding de voorzitter te verzoeken de wet houders meer aan het woord te laten over hun specifieke aangelegenheden. bevredigende situatie ontstaat Bij de aanvang en zullen de brug eind novem- ber-begin december in gebruik nemen." Dat zal met name voor het vrachtverkeer dat vanuit de richting Leiden de brug nadert niet zonder proble men zijn. De Prov. Waterstaat zal zeker niet toestaan, dat de huidige verbinding van de Am bachtsherenweg met de Europa- weg een permanent karakter krijgt. De heer V.d. Ploeg was ingeno men met de belangrijke verbe tering van de Dr. Kortmann- straat maar betreurde het dat het voetpad vanaf de As- schuurbrug niet doorgetrokken is naar de Dorpsstraat. De heer O. Rijsdijk had ernstige grieven over de situatie bij P. de Jong als een van de oorzaken van de jongste onge vallen ter plaatse. dat als gevolg van de bespre kingen een fusie tussen de stichtingen in de vier gemeen ten Leiderdorp, Hazerswou- de, Koudekerk en Zoeterwoude in het verschiet ligt. ZOETERWOUDE. Zoeterwoude kreunt onder de last van het door gaande verkeer. Opnieuw is een gedeelte van de beschoeiing langs de Noordbuurtsevaart aan vernieuwing toe. Nabij de Weidelaan is een oud gedeelte, dat de laatste maanden met palen werd gestut, verwijderd om vervangen te worden. Daarbij worden ankers onder de weg door gelegd en bevestigd aan een betonbalk, die onder het trottoir werd gestort. Men hoopt zo dat de beschoeiing dan beter best and zal zijn tegen het intensieve en zware doorgaande verkeer. LEIDEN Lugdunum doet naar stige pogingen om eerder over te gaan naar het nieuwe com plex in de Kikkerpolder. Na de brand, die in de nacht van woensdag op donderdag de kleedaccommodatie aan de Haarlemmertrekvaart in de as legde, is Lugdunum aangewe- zen op de kleedgelegenheid van Unicum, de lawntennisvereni- i ging, die spontaan haar mede werking aanbood. Ook ASC en LFC boden hun hulp aan. ASC stelde voor het eerste elftal van Lugdunum op zijn terrein te laten spelen. LFC wilde onderdak verlenen aan de lagere elftallen. „Onze eer ste twee elftallen spelen zon dag echter uit. Voor hen zijn er dus voorlopig geen proble men. Voor de lagere elftallen willen wij een directiekeet neerzetten. Aan nieuwe kleed kamers hoeven we niet meer te denken. Officieel verhuizen we volgend jaar. Omdat aan het eind van dit jaar alles overeind staat in de Kik kerpolder proberen wij die ter mijn te verleggen, aldus voor zitter J. F. Breedveld, die triest vaststelt, dat de materiaalscha- de, waartegen Lugdunum niet verzekerd is, drieduizend gul den bedraagt. „Gelukkig is de kantine, dank zij een voor ons gunstige wind, behouden geble- Alleen het dak was geblakerd. De oorzaak van de brand i schijnlijk kortsluiting geweest. De elektriciteitsleidingen ren volkomen verteerd. Lichtfabrieken heeft nu noodinstallatie aangelegd." BUENOS AIRES De Ame rikaan Bobby Fischer heeft donderdagavond in Buenos Aires de eerste partij van de tweekamp tegen de Rus Tigran Petrosjan, waaruit de uitdager van wereld kampioen schaken Boris Spasski (Rusland) moet voortkomen, gewonnen. Pe trosjan capituleerde na veertig zetten. Het duel zal twaalf partijen duren. NIEUWE SECRETARIS ZOETERWOUDE Met algeme ne stemmen heeft de gemeen teraad de heer J. Wingelaar uit Culemborg gekozen als ge meentesecretaris. Hij volgt be gin volgend jaar de heer H. J. Sieverding op, die in november met pensioen gaat. De heer J. Wingelaar is in 1936 te Utrecht geboren. Hij was achtereenvolgens werkzaam te Driebergen-Rij senburg, Zoeter- meer en sinds twee jaar als comptabele van een grote afde ling te Culemborg. S.A.D. ongerust over financiën LEIDEN In een ingezonden brief aan het college van B. en W. van Leiden, spreekt de be stuursraad van de School Ad vies Dienst haar ernstige be zorgdheid uit over de inkrim ping van het budget voor deze De schooladviesdienst is bang dat deze inkrimping zal betekenen dat verscheidene preventieve projecten, zoals het aanslui tingsproject kleuteronderwijs- basisonderwijs niet door kun nen gaan. Dit project had be trekking op 17 Leidse scholen. De brief werd namens de be stuursraad geschreven door de heer L. Jonker, vertegenwoor diger van de gemeenteraad bij de School Advies Dienst. HAZERSWOUDE De gemeen teraad van Hazerswoude heeft gisteravond weer niet besloten tot het nemen van verkeers maatregelen in het dorp. LEIDEN Omstreeks half 7 gis teravond veroorzaakte een aan tal op hol geslagen paarden heel wat opschudding in de stad. De beesten, die geschrokken waien, nadat zij door studenten met plastic-zwaarden en met water- gevulde balonnen bekogeld wa ren, renden van het Rapenburg naar de Turfmarkt. Óp hun vluchtweg beschadigden zij twee auto's. De beesten zijn tol stil stand gebracht door René Me»s- ner, die er op de fiets achteraan gegaan is. I MOSKOU Bij de geplaatste clubs voor de tweede ronde het toernooi om de Europese Beker voor bekerwinnaars heeft zich gisteren Dynamo Moskon gevoegd. Hoewel de Russen voor eigen aanhang (50.000 toe schouwers) duideljjk faalden, bleek de overwinning van 20 in de eerste wedstryd voldoende voor kwalificatie. In Moskou werd Dynamo Moskou met 21 verrast door Olympia- kos Pyraeus uit Griekenland. Triantoafilos en Gaitatzis scoor den voor de Grieken. Sabo redde Dynamo van een beslissings wedstrijd. Rapid Boekarest plaatste zich voor de tweede ronde van toernooi om de UEFA Cup. In Boekarest maakten de Roeme nen de achterstand, die zij in de uitwedstrijd tegen het Italiaan se AC Napoli hadden opgelopen (10) door een overwinning van 20, goed. LEIDEN. Op het terrein van de Groenoordhal lopen mannen af en aan. De kermis is in opbouw. Overal ziet men brokstukken van tenten. Het zijn gezellige mensen, iedereen kent elkaar. Als je even met iemand staat te praten, hoor je: „Hallo, hoe gaat het met jóu?" We spraken met verschillende mensen. „Vorig jaar is er niks verdiend", zegt een oudere man, die zelf uit het vak is. maar die zijn kinderen, die allemaal op de kermis staan, nog helpt. „De standprijs is veel te hoog. Wanneer er nu meer mensen naar de kermis komen, is er voor ons misschien wel wat te verdienen". Een ander, die nog helemaal niets aan zijn tent gedaan heeft en alleen de ondergrond van de kraam heeft aangelegd, zegt: „Het is wel jammer, dat je nooit eens iets van de stad waar je bent zelf kan zien". Voor de meeste kermismensen is het terrein bij de Groenoordhal als standplaats mooi er dan het Schuttersveld. Maar ze vrezen, dal veel mensen, die op het Schuttersveld nog even op de kermis kwamen, nu helemaal wegblijven. Langzamerhand komen schooljongens een kijkje nemen. De oude i met hun kleinkinderen vertrekken. In de Groenoordhal is men druk bezig de veemarkt op te zetten. steld te zijn, dat het college ondanks nadrukkelijke aan drang van de raad nimmer de rijkspolitie hieromtrent heeft geraadpleegd. De maatregelen, die de adjudant der rijkspolitie thans voorstaat (ze werden door de burgemeester gistera vond ter tafel gebracht), wer den door de raad „niet duide- _ijk" geacht. De hele kwestie werd daarom (voor de tweede maal) terug verwezen naar de commissie algemene zaken, die de zaak zal behandelen in het bijzijn van de politie. AMSTERDAM. Maandag 4 ok tober geeft de Nederlandse Operastichting in het Circus theater in Scheveningen de eerste van een reeks van her nieuwde opvoeringen van Geor ges Bizets „Carmen". De muzi kale leiding is in handen van Edo de Waart. Orkestraal ver leent het Omroeporkest mede werking. Voorts zingt het Neder landse Operakoor onder leiding van Cor Olthuis. De regie heeft Louis Erlo. De decors en kostuums worden verzorgd door Lioba Winterhal- der en André Acquart. De rol van „Carmen" zal ditmaal wor- den vertolkt door de Ameri kaanse zangeres Debria Brown, die hiermee haar Nederlandse operadebuut maakt. Don José is de Amerikaans-Ita liaanse tenor Nicholas di Virgi- lio. In drie voorstellingen zal de van origine Canadese tenor André Turp in deze rol optreden, o.a. in Amsterdam op 8 oktober. Een aantal Nederlandse solisten, t.w. Hanneke van Bork, Ans Philippo, John Vierkens, Simon van der Geest en Nico Boer completeert de bezetting. Het Nationale Ballet verleent mede werking, alsmede een kinder koor o.l.v. Paul Hameleers. Op woensdag 6 oktober volgt een tweede voorstelling in het Cir custheater. Station N.S. 1 inapark, aanvang lutskool enz. len: 1 t.m. 3 oktobei Ruimtevaartexposl- Rapenburg 73 r< F" HA okt., „Rembrandt's lonstelling 'nleving |e Wilham9 D.ktkuill lingen, Margriel Lakenhal: Oudt 14 ma tot en mei zo. en fd. '13.00-: tot en met 2t Prijs 1971". Volkenkunde 32641 ma toter um ri -Z °Ti d° i^7, Oost-Groenlands» 'andaag. j de Pomp: T#ar. 'ereldwinkel (Haarlemm (Puck, maar hoe?), olieverf, hquts kool. keramiek en aquarellen. DIENSTVERLENING LEIDEN (Hooigracht). Op 1 ormiddag tot zondag 24 dur andweer: 5 maal 3. Politie: lal 4. EHBO: 20645 eenschap Zuid-West: Hulpvérle rbewonet Bezoekuren ziekenhuizen iekenhuis: dagelljk insdag van 19.00—19.1 van 13.00—14.00 uui i :ondag van 14.30—15.! ibethzlekenhuls: volwassene :las alle dagen van 14—15 3.4519.30; 2de klas: alle dagt 11.30—12, van 14—15 e 19.30 uur; 1ste klas; Alle d> -anaf half twaalf. Kraar 3de klas: van 15—16 ei 19.30; 2de klas: van 11 ïaf 4 jaar: alle dager f 10 j- zuil plas

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4