Bisschoppensynode is zaak van gehele kerk Premiers willen einde geweld Nederland vooraan met woningbouw in EEG OPERATIE SYNODE 71: AH in reizen £cld6C0oincMit Dr. Spits bijzonder oogleraar Kamer ermderzoekt tekort -begroting Sportvliegen blijft aan banden FC Bologna verraste Anderlecht Ambtenaar ontving f 10.000, steekpenningen Zekere lijn in anonieme telefoontjes Benoeming Iff 'OENSDAG 29 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA ut HAAG (ANP) Rescrve- itcnant kolonel dr. F. C. Spits door het hoofdbestuur van de rpninklijke Nederlandse Vere- ginc Ons Leger met ingang tn 1 oktober benoemd tot bi.i- indcr hoogleraar in de krijgs- ischiedcnis aan de rijksuni- irsiteit te Utrecht. De leer- Del krijgsgeschiedenis werd jaar geleden ingesteld op itiatief van Ons Leger. teer Spits studeerde in Leiden 5Chiedenis. In 1964 slaagde voor zijn doctoraal examen, maart 1971 promoveerde hij prof. mr. B. V. A. Röling i de Groningse universiteit n laude op het proefschrift metamorfose van de oorlog de achttiende en negentien- 'eeuw. Deze dissertatie bevat i tiental historische studiën er oorlog, strategie en leger- rming. lig.. Vragen in 1'jKamer over drs. Lüske 'HAAG De liberale Ka- irleden van Dijk en Joekes minister Engels van [M schriftelijke vragen ge ld over de ontheffing uit functie van drs. J. A. H. ske, artistiek leider van het iidentie-Orkest Beide Ka- irleden willen informatie over ontwikkelingen, die er toe bben geleid, dat de heer ;ke van zijn functie werd heven. Zij vragen of minis- Engels een oordeel over de :g van zaken aan de Kamer meedelen. Tenslotte wijzen beide Kamerleden erop, dat tijd gekomen is voor een idamentele en snelle bestu- van deze problema- Raadsels om kolonel Kaddafi IDEN (A.P.). In Londen aagt men zich af of er iets n de hand is met de Libische ,ssender kolonel Moammar Kad- !6omfi. Deze is na het auto-ongeluk iarbij hij betrokken zou zijn jveest eerder in september. meer in het openbaar ge- diplomatieke kringen hier nen zelfs, dat de 28-jarige erke man" zou" kunnen zijn- etreden. libische ambassade in Londen ift meegedeeld dat kolonel ddafi op 7 oktober op een ite bijeenkomst in zijn land n belangrijke toespraak" gaat onze parlementaire redactie) HAAG De Tweede heeft bet verzoek van de Den Uyl en Van Mierlo ji'illigd om een onderzoek in naar het sterk gestegen de rijksbegroting van fcrworpen werd echter :1 om hiervoor een spe- commissie van onderzoek i te stellen. Dit voorstel van ■Den Uyl kreeg alleen de 1 PvdA. D'66, PPR. PSP De meerderheid van de ras van oordeel dat de nmissic voor de rijksuit- met het onderzoek kan 625lfu brlas' 375<fe' ^en Uy' von(* dat deze rcommissie is aangewezen Je al door het Rijk gedane ren te bekijken. Daarom net naar zijn mening beter [parte commissie in te stel- iaar de meerderheid van de had voldoende vertrouwen J bestaande kamercommissie de Rijksuitgaven om het Witteveen" te bestude- fcekort op de rijksbegroting aanvankelijk geraamd op niljard gulden. In april van ar deelde minister Witte- mee dat het tekort was jomen tot 2.2 miljard. Thans dat de,kloof tussen inkom- laUtn uitgaven veel groter is: helijk 3,9 miljard. Dank zij bbrcngst van de wiebeltax Jlit tekort met een half mil- •"-^Vorden verlaagd. B. SN W. ROTTERDAM: ROTTERDAM (ANP) Met het oog op geluidshinder voor de bevolking handhaven B. en W. van Rotterdam voor onbepaalde tijd de beperkingen voor de sportvliegerij. Zij hebben maandag dat geschre ven aan de General Aviation Vliegschool op de luchthaven Zes tienhoven. Oefen- en proefvluch ten met burgerlijke vliegtuigen zullen op de luchthaven verboden zijn op zon- en feestdagen met dien verstande dat dit verbod niet geldt voor oefenvluchten met vliegtuigen lichter dan 1500 kg. Bij huidige wetgeving Kamperen bij boer loopt uit de hand UTRECHT (ANP). De katho lieke bond van personeel in de agrarische, voedings- en genot- middelenbedrijven (AVG) is bij zonder verontwaardigd over de recente aankondiging van een groot aantal horeca-ondernemcrs dat zy de prijzen op zondag drastisch zullen verhogen of zelfs hun bedrijven zullen sluiten. De verhoging wordt, volgens de ondernemers nodig geacht als gevolg van de extra-toeslag voor zondagsarbeid. Het systeem van een extra-prijs- toeslag. op zondag.xir»dt de bond onzinnig omdat elders in het bedrijfsleven deze extra „pro- duktlgkosten ook uitgesmeerd worden over de hele week. De achttien bij de Eiiropese Motel Federatie Nederland (E.M.F.) aangesloten motels, o.a. Hoorn- wijck, hebben besloten op zon dagen normaal open te blijven. Voorts zal geen speciale zondags toeslag worden berekend, maar zullen eventuele prijsverhogin gen over de hele week worden gespreid. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Om te voorkomen dat de bisschoppensynode die morgen in Rome begint, gemonopoliseert wordt door het Vaticaan, hebben groeperingen uit alle geledingen binnen, zowel-als buiten de Kerk, zich verenigd in een internationaal verband, dat Operatie Synode '71 wordt genoemd. Operatie Synode wil er met alle kracht naar streven om de synode een zaak van de hele Kerk te laten zijn, terwijl ook iedereen zich tegenover de synode moet kunnen uitspreken. Tijdens de synode wordt er in Rome een centraal secretariaat gesticht van waaruit de informatie uit de synodeaula snel over de wereld verspreid kan worden. In meer dan dertig landelijke centra zal bovendien het com mentaar en de kritiek over de gang van zaken op de synode worden verzameld en worden doorgespeeld naar Rome. waar de Nederlanders Joost Reuten, Jan Ruijter. pastor J. Keet, J. van Kilsdonk, H. Oosterhuis en B. ter Schegget de reacties zul len inventariseren. Het Nederlandse centrum, geves tigd in Amsterdam, is reeds verzekerd van de medewerking groepen als Pax Christi, vaarden, die de vrouw, die in het pastorale werk is ingescha keld als gelijkwaardige zullen erkennen en dit zelfde stand punt in zullen nemen tegen over collega's uit andere kerken, waarmee men samenwerkt. >p een van de komende perscon ferenties zal onder meer het woord worden gevoerd door de bisschoppen Zwartkruis en Bluyssen. premier Biesheuvel, minister Schmelzer, prof. P Steenkamp. mevrouw M. Klompé dr. W. Goddijn. Interkerkelijk Vredesberaad, Volgens Joost Reuten. een Sjaloom en dergelijke. Tijdens de eerste van een reeks pers conferenties, die Operatie Synode gedurende de synode belegt, gaven prof. dr F. Haarsma, Daniël de Lange, .1. Vendrik, Joost Reuten op uit nodiging van gespreksleidster mevrouw T. Govaert-Halkes hun visie op het synodegebeu- ren in Rome. Prof. Haarsma, die verheugd was over het feit dat er een synode gehouden wordt, noemde de wijze van functioneren overigens gebrek kig, omdat men staat onder het centralistisch gezag van Rome. waardoor de synode niet meer heeft als een adviserende func tie. Volgens prof. Haarsma zou de paus, die nu de besluiten van de synode naast zich neer kan leggen, meer moeten luis teren naar alles wat in de we reld gaande is waardoor hij meer dan op dit moment weer kan functioneren als „bruggen- Waanzinnig Daniël dc Lange acht het waan zinnig dat het priesterambt als eerste punt op de agenda staat. „De kerk zegt, dat ze eerst haar eigen huis in orde moet maken, terwijl intussen dc hele stad afbrandt". Hi.j sprak de hoop uit dat de synode tenmin ste zou besluiten dat men die gene die vanuit het evangelie bezig zijn aan de rechtvaardig heid in de wereld, niet voor de voeten zou lopen. De heer H. Verbeek, lid van de Septuagintgroep liet weten dat zeer binnenkort een verklaring verwacht kan worden van ver schillende priesters en priester- groepen, die het synodedocu ment over het priesterschap zullen afwijzen, die het ver plichte celibaat niet meer aan- initiatiefnemers van Open Synode wordt er tijdens de synode naast het priesterlijk ambt en de rechtvaardigheid in de wereld ook gesproken over het probleem van de drugs en abortus. In het hartje van het financiële centrum van New York. Wall Street, organiseerde de Amerikaanse vleesindustrie een enorm vleesfonduefeest, waar zelfs hooivorken aan te pas kwamen. LONDEN De Noordicrse topconferentie op Chequers eindigde gis teren met een voorzichtig slotcommuniqué, waarin de premiers van Groot-Brittannic, Noord-Ierland en dc Ierse republiek iedere vorm van geweld, gepleegd met politieke doeleinden, aan dc kaak stelden. Zij verklaarden, dat hun gezamenlijk streven gericht was op snelle stopzetting van het terrorisme en een spoedige intrekking van alle noodmaatregelen, waaronder internering zonder enige vorm van proces. den voor de gevaarlijke Ierse crisis, maar zij zijn wel bereid om er verder over te praten, wat op zichzelf al een gunstig teken is. De premiers nemen aan, dat gezamenlijk overleg ook nuttig kan zijn in de toe komst. Op de ambassade van de Ierse republiek in Londen verklaarde premier Lynch gisteravond dat hij betrekkelijk tevreden was over het verloop van de confe rentie. Ofschoon de drie rege ringsleiders niets bereikt heb ben en zij geen duimbreed wil den afwijken van hun persoon lijke standpunten, was het voor hen toch een hele prestatie om het Noord-Ierse probleem met elkaar onder de loep te nemen. De laatste conferentie regeringsleiders over Ierland vond 45 jaar geleden plaats. BRUSSEL De grote verrassing in het toernooi om de UEFA Cup was gisteren de uitschake ling van Anderlecht. FC Bolog na. dat na het gelijkspel van ï- 1 in Italië weinig hoop koester de op het behalen van de tweede ronde slaagde er echter in de Belgen voor eigen pu bliek met 2-0 te verslaan. De doelpunten kwamen op naam van Savoldi (achtste minuut) en Rizzo (zesentachtigste mi- Andere uitslagen voor het toer nooi om de UEFA Cup zijn: Eintracht Braunschweig (WDld.) Glentoran Belfast (N. Ierl.) 6-1. (Eerste wedstrijd 10) Eijitracht "Braunschweig geplaatst. FC Köln (WDld.) St. Etienne (Fr.) 2-1 (1-1) FC Köln ge- plaatst. Anderlecht (Belg.)FC Bologna (I- ta.) 0-2 (1-1) FC Bologna ge plaatst. Tottenham Hotspur (G.B.) Keg- lavik (IJsland) 90 (61). DEN HAAG (ANP) Met ingang van het seizoen 1972 gaat Al- bert Heijn N.V. vacantiereizen aanbieden. Van medio novem ber af kan worden geboekt aan rcisbalies in een dertigtal Ah- supermarts en Mirocenters. ter wijl men eveneens telefonisch en schriftelijk kan bespre ken. Naast buitenlandse reizen wordt er ook een binnenlands vacan- tieprogramma geboden: men kan bungalows in recreatiecen tra en motorkruisers huren. Het buitenlandse programma om vat Europese en Noordafri- kaanse vacanties en een trans atlantische vliegtoer. Voor bij na elke reis gelden slechts buiten. moet worden. Heath en Faulk ner van Noord-lerland voeren echter aan, dat de grondwette lijke positie'van Noord-Ierland onaantastbaar is. Zij willen er zelfs niet over praten. De protestantse heersende klasse van Ulster wenst z'n Britse na tionaliteit te behouden. Zij be schouwen de hereniging als een economisch en sociaal na deel dat bovendien haar gezag nen. zou doen kelderen. Lynch wist ook niets te bereiken in verband met Ulsters gehate interneringspolitiek, die mo menteel de voornaamste doorn is in het oog van de Ierse republikeinen. Faulkner en Heath zijn niet van plan om de concentratiekampen te slui ten. De drie premiers verklaarden vanavond eensgezind, dat hun topconferentie nuttig geweest was mét het oog op een even tuele politieke verzoening. Zi.i hebben geen oplossing gevon- APELDOORN (ANP) Een 36- jarige hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Arn hem is deze week aangehouden verdacht van het aannemen van een bedrag van f 10.000 voor zijn medewerking bij het totstandkomen van een benzi nestation in Warnsveld. De zaak is aan het licht gebracht door de fiscale inlichtingen en opsporingsdienst. Ook een reeds gepensioneerd ambtenaar van de Gelderse waterstaat, de 66- jarige J. S. uit Arnhem, is i.v.m. omkoping bij grondtrans- acties voor benzinestations ge arresteerd. Bungalow leeggeroofd AMSTERDAM (ANP) Bij een inbraak in een bungalow in Bennebroek is voor een waarde van meer dan 100.000 gulden aan schilderijen, zilverwerk en Chinees porselein gestolen. De dief of dieven waren binnenge komen door verbreking van een deur. De schilderijen, waaronder een Jan van Goyen en een Gabriël Metsu, werden met lijst en al meegenomen. De bewoner, een Zwitserse inge nieur, ligt al enige tijd in een ziekenhuis. Juventus Turijn (Ita.) Marsa- malta) 50 560) Juventus ge plaatst. Glasgow Rangers bereikte de tweede ronde van het toernooi om de Europese Beker voor bekerwinnaars. Op eigen ter rein werd Rennes (Frankrijk) met 1-0 verslagen De eerste wedstrijd was in een gelijkspel van 1-1 geëindigd. Het doel punt werd in de eerste helft door MacDonald gescoord. kocht door de 62-jarige hoofd inspecteur van Essu Nederland N.V, de heer H. S. uuit Apel- De omkoping van de twee ambte naren had ten doel hun invloed te gebruiken bij het verkrijgen van de grond voor de aanleg van nieuwe benzinestations. Zaak gestolen Vermeer AMSTERDAM (ANP) In de drie anonieme telefoontjes, die het rijksmuseum in Amsterdam tot nu toe heeft ontvangen over het vorige week uit het Paleis van Schone Kunsten in Brussel gestolen schilderij van Vermeer „De liefdesbrief", zit een zekere lijn. Men heeft de indruk dat het steeds dezelfde man is die opbelt, zei dc woordvoerder van het Rijksmuseum. DEN HAAG (ANP) De minis ter van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, dr. L. B. J. Stuyt. is van plan voor de be noeming tot directeur-generaal voor de milieuhygiëne voor te dragen, hr. W. C, Reij. De heer Reij is thans directeur-gene raal van de arbeid bij het mi nisterie van Sociale Zaken. De heer Reij is o.m. voorzitter van de interdepartementale com missie voor de kenerenergie. Twee PvdA- kopstukken verlaten partij (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De heer J. van Tilburg, oud-gouverneur van Suriname en wd-wethouder van Rotterdam, heeft bedankt als lid van de PvdA. Ook is er een bedankje binnengekomen van een ander vooraanstaand partiihd. namelijk van dr. J. Ph. Backx, die voorzitter is van de Scheepvaartvereniging Zuid in Rotterdam. Zij kunnen zich niet verenigen met de wijze waarop de Rotterdamse ge meen teraadsfractie haar beleid Politieke partijen moeten hun prestige herwinnen heeft prof. Hoogerwerf, niet zonder s dat pressiegroepen, communicatiemedia cn ambtelijke instanties (commissies e.d.l meer en meer de politieke partijen als invloeds- factor naar de achtergrond dringen. Hoogerwerfs stelling zou nog aangevuld moeten worden met de aan tekening. dat verschillende politieke partijen zich ook door interne pressiegroepen zwaar .onder druk laten zetten. Bovendien kent Ne derland het verschijnsel dat, buiten de verkiezingscampagnes, de politieke partijen in de schaduw leven van fracties die namens de aanhangers van de verschillende partijen zitting hebben in vertegen woordigende organen; die bovendien meestal als regel hanteren, dat een politieke partij hen na de verkiezingen niet met eigen opvattin gen voor de voeten heeft te lopen. Vandaar ook dat in onze politieke partijen maar zelden figuren van formaat zitten die bereid gevonden worden voor lange tijd hun talent ter beschikking te stellen van de partij, in plaats van zo snel mogelijk op te rukken naar een plaats in de Kamer of het parlement. Essentieel tj^N toch is een goed partijwezen essentieel voor het functioneren van onze parlementaire democratie. Het versplinterd beeld dat Neder lands' partijpolitiek momenteel laat zien, zouden we dan ook willen beschouwen als het resultaat van een chronische kwaal waaraan vele partijen al jarenlang lijden.. De hoop dal pressiegroepen daarbij met succes als geneesheren zouden optreden, bleek dikwijls ïjdel te zijn. Of de chirurgische ingreep van t polarisatiestreven lot betere resulta ten leiden zal, moet ook nog maar afgewacht worden. Meer direct heil verwachten we, wanneer de politieke partijen hun prestige gaan verbeteren door een betere, meer-verantwoorde inbreng in de ganse politiek. Wanneer ze eindelijk erin slagen om voor de gewone burger de bruggen te slaan tussen wat zou moeten cn wat feitelijk ook kan, desnoods onder voorwaarden welke dan ook dui delijk genoemd en bewezen moeten worden. Met het oog op die taakverbetering vinden wij het geen geldverspilling wanneer de wetenschappelijke bureaus van de politieke partijen door een over heidssubsidie in staat gesteld worden om naast de overheid cn het parlement een rol van betekenis te spelen in onze parlementaire democratie. Bouwstenen V A het indienen van het kabinetsvoorstel om de wetenschappelijke bureaus van politieke partijen onder beperkende voorwaarden te subsidiëren, is beweerd dat het fout is hiervoor overheidsgeld be schikbaar te stellen. Ook sommige parlementariërs waren die mening toegedaan. Wij vragen ons af, of zij die beweren „Laten de partijen maar voor die kosten opdraaien" niet even ongerijmd praten als wanneer ze subsidie voor cultuur, sport, recreatie en jeugdwerk naar eenzelfde adres zouden verwijzen. Degenen die beweren dat men het met dit subsidie gemoeid bedrag liever ter beschikking van de Kamerfracties zou moeten stellen, kunnen dan wel als antwoord verwachten dat voor de wetenschappelijke begeleiding van de frac ties de Kamerleden zelf of hun kiezers behoren te zorgen. WIJ zouden het juist bijzonder nuttig vinden, wanneer vanuit de partijen meer deugdelijke bouwstenen aangedragen werden ter bepajing van het beleid. Wanneer het parlement klaagt dat het nau welijks meer opgewassen is tegen dc deskundigheid van het kabinet en zijn adviseurs, moeten de Kamerleden weten dat een soortgelijke klacht kan opgaan voor de partijleden in hun relatie tot het parle mentaire werk. Trouwens, de fracties kunnen wel degelijk meeprofiteren van het werk ten behoeve van hun politieke partij. Volksvertegenwoordigers be horen volgens de wet weliswaar te handelen zonder last of rugge spraak. Maar het is een goed, wanneer zij voortdurend vanuit hun achterland gevoed worden met deugdelijk materiaal. En wanneer Kamerfracties vandaag aan de dag minder naar gisteren moeten kijken dan naar vandaag, dan geldt voor politieke partijen dat van daag al weer minder belangrijk is dan morgen. Kunen zij die taak niet naar behoren nakomen, dan zijn het binnen kort in Nederland de pressiegroepen die de dienst uitmaken. Na vijftien jaar gebogen IVA vijftien jaar heeft kardinaal Mindszenty zijn appartement irs bU Amerikaanse ambassade in Boedapest verruild voor een in hei Vaticaan. De man die eens gezegd had zijn land nooit te zullen ver laten „als een dief in de nacht", reed gisteren in een wagen naar Wenen en vloog vandaar naar Rome. Zo is een van de vreemdste driehoeksverhoudingen uit de periode van de koude oorlog ge ëindigd, welke het Vaticaan, Hongarije en de Verenigde Staten al die tijd in verlegenheid heeft gebracht. Een eerzaam, maar hardnekkig man heeft het hoofd gebogen. Altijd is hij een man van verzet geweest, tegen de Duitsers wier anti semitisme en nieuwe heidendom hij verwierp, tegen de nationalisatie van de katholieke scholen in 1948 bij welke gelegenheid hij alle kerkklokken liet luiden, tegen vertrek uit zijn land tenslotte. De enige voorwaarde waarop hij bereid was zijn vrijwillige gevangen schap te verlaten bestond uit een volledige rehabilitatie cn herstel van het katholieke onderwijs. Maar met de ontwikkeling van de ver houdingen tussen oost en west, tussen kerk en staat, werden zijn eisen steeds minder als realistisch beschouwd. Nu verlaat hij zijn land, waar hij de rest van zijn leven had willen doorbrengen. Hij buigt voor de overweging van de zijde van hel Vaticaan dat zijn verblijf in de Hongaarse hoofdstad de normalise ring van de betrekkingen in de weg bleef staan. Die normalisering kan nu voortgaan, ten koste van een persoonlijke tragedie, volgens de kardinaal „het zwaarste kruis van mijn leven". Hirohito vlucht voor fotografen KOPENHAGEN (A.P.). De be langstelling van dc persfotogra fen was gisteren zo verbijsterend groot toen keizer Hirohito rond wandelde in de tuin van het koninklijk palcis te Kopenhagen, dat koning Frederik, woedend geworden, de wandeling voor tijdig onderbrak. Men had ongeveer 150 fotografen toegelaten, de helft ervan Ja panners. Na de lunch ging het vorstelijke gezelschap de tuin bezoeken. Iedereen wilde zo dicht in de buurt van de keizer komen dat een stel fotografen haast in een vijver terechtkwam. Men hoorde koningin Ingrid enige malen boos uitroepen: „Wilt u wel op mijn bloemen letten?" De Deense minister van Buiten landse Zaken, Paul Hartling, zei: „Wat een pracht van een tuin, wat groeien er een hoop foto grafen in". Het Japanse keizerlijke paar is trokken. jrgen Brussel njarige Eveline van der Neut wordt in Engeland al sinds 14 augustus vermist. Op die dag vertrok zjj van Rotterdam naar Southend. Waarschijnlijk reist ze met 'ti tweeëntwintigjange Engelse vriend het land rond. DEN HAAG (ANP) Nederland zal in de komende jaren mee) woningen per 1.000 inwoners bouwen don welk ander land ir de EEG ook, aldus een rapport van het in Zwitserland gevestigde Europees centrum voor toegepast economische onderzoek prognos. Het rapport constateert ook, dat Nederland nu nog het enige lanc is met minder dan 300 woningen'per 1.000 inwoners. In 1985 zo luidt de voorspelling verder, worden er in Nederland pel 1.000 inwoners 95 woningen opgeleverd. Daarmee blijven w» vooraan lopen in de EEG. Zweden met 164 en Denemarken met 116 liggen ver voor, maai dat wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door-de vele vakantiehuizen die in deze landen verrijzen. In 1985 zullen wij in Nederland dan nog wel druk aan het bouwer zijn, maar wij zullen toch slechts 4.2 procent van het brut» nationaal produkt aan de woningbouw besteden, tegen Duits land 6,6 procent en Frankrijk 6.7 procent. (ADVERTENTIE) Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Dringt direct door tot aan dc haard van de pijn Oeumatische pijnen, spit. zenuwpij. nen. verstuikingen, stijve nek cn ledematen niets werkt sneller, nieji werkt aangenamer ter verlichting van pijn dun Algesal-balsem. Onmiddellijk in dc huid doordringend, werkt Alge- sal diep op de weefsels in tot aan d< haard van de pijn (/.onder opper vlakkige wanntesensatie of Irritatil van de huid te veroorzaken i cn "doorstraalt" verlichtend weefsel! en snieren lot in de gewrichten. Reu matische fiijnen en stijfheid maken spoedig plaats vooreen durend gevoel van verlichting cn welbehagen. 'ijn uitbreekt! Kijnmond voor stadsgewest ROTTERDAM (ANP) Dc Rijn- mondraad heeft het concept- voorontwerp van wet op Rijn- een motie, die met 47 stemmen voor en 14 tegen gisteravond tijdens de vergadering werd aangenomen, werd duidelijk gesteld dat het ontwerp geen uitzicht biedt op de oplossing van de bestuurlijke problemen in het gewest. De vergaderin' sprak' zich uit voor een zo spoedig mogelijk te vormen stadsgewest, waarbij de 23 ge meenten in het Rijnmondge bied alsmede het openbaar li chaam Rijnmond dienen te worden opgeheven. Zorgt dal U tin Algesnl hij de hand hebt om /.«dra hel nodig is de pijn te vcrlichteni ALGESAL bij alle apoth. en drog.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9