Bewoners achten de Meren wij k nog „onbewoonbaar" Claudia v. d. Kroft won rodeo-instuif 1 WASSENAAR GROEIT NAAR 28000 ZIELEN Boskoop voorstander gewest Midden-Holland PRIMAIRE LEVENSBEHOEFTEN ONTBREKEN Gemeentebestu negeert advies Culturele Raad Mevr. Martinot distantieert zich van VAH Agendapunten raad Noord wij kerhout NAJAARSFEESTEN IN LISSE Nieuwveens raadslid ongerust PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER HAZERSWOUDE Mevrouw J. Martinot heeft om privéredenen besloten zich te distantiëren van de Vakantie Activiteiten Hazerswoude, „Ik heb met veel plezier de laat ste vier jaar deze activiteiten georganiseerd", aldus mevrouw Martinot, die zich overigens wel blijft inzetten voor het jeugdcircus „Capriole". Samen met vier andere dames gaat ze in het komend winterseizoen trachten de jeugd in het club huis bij de watertoren bitwijs te maken in de circuswereld. NOORDWIJKERHOUT De le den van de gemeenteraad zijn voor vanavond bijeen geroepen ter behandeling van een 10 punten tellende agenda zonder bijzonder opwindende pun ten. B en W stellen de raad voor een strook grond aan te kopen in het verlengde van de Boekhor- sterweg. De N.V. „Veenenburg- Elsbroek" wil de strook grond van ruim 1800 m2 voor f 0,80 per m2 aan de gemeente ver kopen. Verder wil de heer G. L. Meijer aan de Pachtkamer verzoeken om als pachter in de plaats te mogen treden van zijn overle den vader, die van de gemeen te een strook grond van 7780 m2 aan de .'-Gravendamseweg in pacht had. B en W hebben daartegen geen bezwaar. De raad zal tenslotte moeten be slissen op het verzoek van het bestuur van de Ireneschool aan de Viaductweg, dat vraagt om medewerking voor verbetering van de toegang tot de rijwiel- bergplaats in het sousterrain van de school. Meerdere des kundigen hebben al verklaard, dat de rijwielbergplaats op zich zelf wel aan de eisen voldoet, maar dat de toegang, de trap, constructiefouten vertoont. De trap is te steil en het vloertje onderaan de trap staat bij re gen en sneeuw onder water. B en W stellen dan ook de raad voor om het verzoek van het schoolbestuur in te willigen. De constructiefout zal de belas tingbetaler op een extra uit gaaf van rond f 15.000,-- ko men te staan. LEIDEN In een open brief aan het college van burgemeester en wethouders hebben de bewoners van de Merenwijk er hun ongenoegen over uitgesproken dat zij, die nu al geruime tijd in de wijk wonen, verstoken zijn van de meest primaire levensbehoef ten. De bewoonbaarheid van een wijk, zo menen zij, hangt niet alleen af van het feit dat alle huizen aangesloten zijn op het gas-, elektriciteit en waterleidingnet, ook het beschikken over andere levensmiddelen is een van de primaire zaken om een wijk bewoonbaar te maken. De Merenwijk is op het ogenblik velen onbewoonbaar. Als de grootste manco's worden door de briefschrijvers het ontbreken van een kleine winkel met aange paste openingstijden, een openbare telefooncel en een busdienst gezien. De busdienst is eigenlijk een van de belangrijkste punten op het programma, want kinderen uit de Merenwijk moeten in andere stadsgedeelten naar school. Op een bijeenkomst op 9 september j.l. is de bewoners van de Merenwijk toegezegd dat aan de opbouw van de wijk zou worden begonnen, maar tot nu toe hebben de bewoners daar niet veel van kunnen merken. De bewoners van de wijk doen een dringend beroep op het college te zorgen dat in de primaire behoeften zc snel mogelijk voorzien wordt. Ook wordt in deze brief het verzoek ingediend om zo spoedig mogelijk te beginnen met de blokvoorzie- ningen waarvoor in de gemeenteraad van 30 augustus j.L een som van 80.000 gulden beschikbaar is gesteld. Afschriften van deze brief zijn gezonden naar: De gemeenteraad van Leiden, de Gemeentetelijke Woningstichting, de Werkgroep Opbouw Meren wijk, de PTT en de NZHVM. De open brief aan het college, die ook naar alle bewoners van de wijk gestuurd is, ging voor de bewoners tezamen met een schrijven waarin de doelstellingen van de actiegroep werden uiteengezet en waarin de bewoners van de Arendshorst verzocht werden hun sympathie met de actie te betuigen door het plaatsen van een handtekening. LEIDEN De afdeling Leiden van de Katholieke Volkspartij houdt op dinsdag 5 oktober haar jaarlijkse algemene le denvergadering in de foyer var café-restaurant „De Burcht". De vergadering begint om 20.00 LEIDEN Naar verluidt, ligt er ten Stadhuize van Leiden weer een zeer in gewikkelde zaak op het bureau van verschillende terzake belanghebbenden. De muzieksector van de Culturele Raad heeft op grond van concertcijfers over Passionsuitvoeringen gedurende zes achtereen volgende jaren een advies gegeven om de plaatselijke subsidie voor amateurcon certen met vijftig procent te verhogen, of om dui delijker te zijn het ge bruikelijke bedrag van tweeduizend gulden te verhogen tot driedui zend. Wie als buitenstaander der gelijke cijfers hoort, kan mogelijk verbaasd zijn. Wie als insider de reactie van het Gemeentelijk Be stuursorgaan hoort, staat waarschijnlijk nog ver baasder. Wat er in de Sleutelstad ook mag mankeren aan de culturele attitude, één ding staat als een paal boven water: de contactgroep Leidse Koren is een be trouwbaar overlegorgaan. De daarin zitting hebbende grootste amateurgezel schappen hebben gemeend, dat de cijfers van zes ach tereenvolgende jaren Mat- thaeus- Pass ion-uitvoerin gen een acceptabele con stante zou zijn. De pu blieksgroep voor wie een dergelijk concert een echte noodzakelijke presentatie is, is van weinig schomme lingen afhankelijk. Het or kest is jaar in, jaar uit, gelijk van samenstelling; het aantal solisten is on veranderlijk bepaald. De kosten van een dergelijk te geven concert zijn ech ter in zes jaar tijd (van 1964 tot en met 1970) met 100 procent gestegen. Men zou dan mogen dat andere amateuristischs muziekuitingen met evenredig verhoogd tenbestel rekening kunnen houden. Dat lijkt i sche zaak voor ieder, dit enigszins weet hoe zwaar de kostenvork t zieksteel steekt. Het is ia Leiden een publiek ge heim, dat het Leids Ka merkoor na het laatste concert in mei met een tekort te kampen heeft na aftrek van alle denkba re subsidies van een respectabel aantal duizen den guldens. al met al legt het gemeei tebestuur de voorstellen van de terzake goed gein* formeerde Culturele Raad terzijde met de opmerking, dat nog meer cijfers ter tafel gebracht moeten worden, vóórdat men et beslissing daarover z willen nemen. Men bedei ke daarbij als eerste kant* tekening van mijn k dat zes jaar geleden seconde concertmuziek voor een koor, dat geen eigentijdse werken z< willen brengen, vaststoi met een bedrag van Zl GULDEN. Drie jaar gele den was dat bedrag 1 50 procent verhoogd negen gulden. De huidig stand is veel hoger. Een subsidieverhoging met procent zou dus NU al ko men als mosterd na maaltijd. Maar het meentebestuur schijnt dat nog niet te willen besef fen. Daarnaast i kanttekening is nog veel erger, maar de waarheid I mag men niet ontzien komt de merkwaardige fi-1 guur voor, dat het bedrag, II dat men door die subsidie- f verhoging zou moeten uit- I betalen, neer zou komen |j op maximaal f 8.01 JAN DOOVB1 Herhalingslessen bij EHBO, afdeling Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De EHBO afdeling Noordwijker hout gaat weer beginnen met de herhalingslessen. Er worden 12 verplichte lessen binnen 2 jaar gegeven. Iedere dinsdagavond van dt maand wordt er een les gege ven. Het programma staat vooraf in deze krant. Op dins dag 5 oktober om half acht 's avonds kan men zich bekwa men in het aanleggen van snelverbanden, drukverbanden bij bloedingen of kneuzingen en spalken. Organisatie kaart avonden in Hoogmade weer helemaal rond HOOGMADE Het comité be jaardenzorg is met de eigena ren van Huize van der Ploeg en café-restaurant „De Does" tot overeenstemming gekomen over de verdeling van het tal kaartavonden. Om de week zullen de bejaarden in een van de twee gelegenhe den bijeen komen. De 14-daag- se soosmiddagen beginnen mor genmiddag. De eerste kaart- wedstrijd is op 1 oktober in „De Does". Schuur uitgebrand LEIDEN Achter een pand aan de Cobetstraat 46 is gistermid dag om vier uur een schuur uitgebrand. De brandweer werd gealarmeerd maar haar komst bleek nader hand overbodig want een burrtbewoner had met behulp van schuimblusapparaat en eei tuinslang het vuur onder con trole gekregen. In de schuur stond een brommer, die geheel verbrand is. Burgerlijke stand Politie bood verlossende band LEIDEN Omstreeks zeven uur gistermorgen werd de politie door een spoorwegbeambte ge alarmeerd. In een grasveld achter de Potgieterlaan was een koe aan het kalven. De spoorwegbeambte merkte dat de bevalling niet zonder moei lijkheden verliep. Om de juiste plaats te bepalen stuurde de politie een van haar mensen naar de plek toe. De agent, die niet helemaal onbe kend was met het boerenbe drijf, zag dat er onmiddellijk hulp geboden moest worden en heeft de koe direct verlost. Jammer genoeg was het kalf niet meer te redden. Moeder was na omstandigheden rede lijk weL LISSE. In de Kanaalstraat in Lisse werd gisteren in 't kader van de Najaarsfeesten een jaarmarkt gehouden. Honderden Lissenaren waren op de been om tussen de tientallen stalletjes iets van hun gading te zoeken. Marktmeester L. v. d. Voort was dan ook bijzonder tevreden. Tijdens de officiële opening prees burgemeester Berends de samenwerking tussen markthandel en middenstand in zijn gemeente. WASSENAAR Uit het statistisch kwartaalbericht van de gemeente Wassenaar over het tweede kwartaal van 1971 blijkt, dat in dit kwartaal het aantal inwoners van Was senaar met 177 toenam tot 27771. Er was een migratiesaldo van 146. Dat was te verklaren doordat er in het kwartaal 70 eengezinswoningen werden opgeleverd, waarvan 59 in het complex van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds in het noordwestelijk deel van de wijk Zijlwatering. De gemiddelde gezinsgrootte bedroeg in dit kwartaal 3.76 tegen 3.20 in het overeenkomstige kwartaal van 1970. telijke ziekten gesignaleerd. De eerste hulpdienst moest 143 maal uitrukken, namelijk 74 maal wegens een straatongeval, 42 maal wegens ongevallen, veroorzaakt door sport en spel, 2 maal wegens huisongevallen. 1 maal wegens een bedrijfson- In de verslagperiode werden in het sportfondsenbad 72.471 ba den genomen, dat is ongeveer 23.000 minder dan het vorige jaar. Deze sterke teruggang werd voornamelijk veroorzaakt door de vermindering in de ca tegorie „scholen buiten Wasse- 7 ISSE Cladia v. d. Kroft heeft in het nieuwe Poelcentrum de rodeo-instuif gewonnen. Zij leverde de beste muzikale pres tatie op de piano. Als prijs ontving zij een beker. De groepsprijs ging naar Yvonne Boje en Fija Vink. Zij behaal den op de piano (vierhandig) 51 punten en kregen ook een be ker. Vernard Berkhout, klari net, kreeg 51,5 punt toegewe zen; Josephine Tijn, zang met gitaar, 49,5 punten; Eliza Ver loop, piano, 49,5 punten; de groep Mathamorfosis, zang en gitaar, 46 punten en de illusio nisten mr. Derby 36,5 punten. Feestmiddag De najaarsfeesten in Lisse bezor gen overigens jong en oud veel plezier. De ouderen werden gistermiddag getracteerd op een feestmiddag in gastenhuis Welkom, waar films werden vertoond an de jaarlijkse uit gaansdag van de bejaarden en waar de Noordwijkse conferan- cier Arie Westgeest met aller lei geestigheden en woordspe lingen de lachspieren voortdu in het tweede kwartaal kwamen 258 verkeersongevallen ter kennis van de politie (v.J. 254). Het aantal dodelijke origevai'en was 2 (vorig jaar 4). De aan tallen ernstig en licht gewon den bedroegen resp. 19 en 72. Het aantal ter kennis van de politie gekomen misdrijven be droe? 134, 13 meer dan in hel tweede kwartaal van 1970. De brandweer moest 58 maal uit rukken, waarvan 21 maal we gens brand. 33 maal wegens hulpverlening, 3 maal wegens brandeemebt en 1 maal we gens ..baldad'ire melding" el en R. [>unten; aantal v. d. Bioscopen in Leiden Jr. Dag. 2.30, 7.00 CAMÉRA-: (tel. 24919) „De Nieuwe Avonturen van Dik Trom", a.l. za. en wo. 2.30 uur. zo 2.00 en 4.15 uur. ..Getting straight-. 18 Jr., elke avond 7.00 en 9.15 uur. Do., vr., ma., di. 2.30 uur. Nachtv. 11.30 uur: „Thérése en Isabelle", 18 Jr. LUXOR: (tel. 21239) „Het mysterie van de vogel rr pluim", 18 Jr.. Da uur. Zo. 2 30, 4.45, 1 TRIANON „De zaak Anderson", 14 Jaar. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur REX: „De Sade". 18 Jaar. Dag. 2 30, 7 00 en 9 15 uur Zo. 2 30, 7.00. 9.15 en 4.30 uur. Nachtv. 11.30: „Verbor- kwartaal 8272, dat is 255 meer dan een jaar geleden. Op 30 juni, de laatste dag van dit kwartaal, waren 480 woningen in aanbouw, waarvan 70 wo ningwetwoningen. Het aantal erkende gegadigden voor woonruimte bedroeg op deze datum 1102. Op die dag ston den 312 woningen „leeg" In dit aantal zijn echter begrepen 69 woningen, die permanent be woond worden door vreemde lingen, zoals diplomaten, die niet in het bevolkingsregister staan ingeschreven. Verder wa ren daarbij inbegrepen 87 nieuwbouwwoningen, die nog niet door de bewoners betrok ken waren. Het aantal leeg staande, al eerder bewoond ge weest zijnde woningen bedroeg 146. 'OOP 'et idee het sler- tecltgebicd onder tc brenren in verschillende regio's is uilslui- tend de visie Vi.n bet gemeen tebestuur v~n Hazerswoude." H"t college van B. en W. van Boskop stelt met nadruk dat zij sterk geporteerd zijn voor een gewest Midden Holland met eventuele subregio's zoals bur gemeester G. W. baron van De- dem dit in het intergemeente lijk overlegorgaan naar voren br -ht Een aaneensluiting van boomkwekerijgebied acht het go- n'cbesiuur zeer nodig in verband met specifieke belan gen zoals: ontsluiting, verkave ling, milieubeheer en de water huishouding. Ook is een groot en krachtig sierteeltgewest wenselijk tegen de verstedelij king. Dit probleem Is bijzonder urgent in Randstad Holland Boskoop stelt dat bovenge noemde zaken alleen dan goed behartigd kunnen worden, als een aaneengesloten goed func tionerend gewest hiervoor op treedt. rend in beweging hield. „Hard- stikke goed", hoorde men meermalen uit de zaal. Wedstrijden Aan de zaal- en denksporten de den in totaal maar liefst 700 Lissenaren mee. In alle zalen van Lisse gonsde het. Met uit zondering in het Poelcentrum, waar simultaan dammen en schaken werd gehouden. De uitslagen zijn als volgt: Klaverjassen in Trefpunt: Er wa ren 224 deelnemers als win naars kwamen uit de strijd 1. J. van der Lens en P. Half; schepel die de beker wonnen met 6723 punten; 2. J. Möhlmann en A. H. N. Möhlmann-Broekhuizen, 6723 punten; 3. A. Tibboel Kranenburg met 5716 de poedelprijs (laagste| punten) was voor Tl\_ Voort en mevr. v. d. Voort 3478 P- Bridge-drive in de „Taveerne Na een zeer spannende wed strijd bleek de eerste prijs (be ker) gewonnen te zijn door de heren Bergman en Grimbergen met 562 punten; 2. Weezenbeek Schreuders (Scheveningen) 560 punten; 3. Baltus Van Oefelen 552 punten. Sjoelwedstrijd In Rehoboth: 88 deelnemers. De 1ste prijs werd gewonnen door mevr. Donker; 2e J. Breugel; 3. mevr. Iman se. Kruisjassen-toernool in „De Beurs": 64 deelnemers hoogste aantal punten haalde P. Half- schepel en L. van Dijk; 2e pr. mevr. van Winseu en de heer van Winseu; 3e pr. C. Lange- veld en A. Trompert; het laag ste aantal punten werd behaald door Cor Faas en Langelaan. Dammen in Poelccntrum: De Si- multaanwedstrijd werd gege ven door de heer G. Morsveld te Lisse, die 29 spelers tegeno ver zich had. Alleen de heren J. van Horick en de Rooy ten de partij te winnen; de heren C. van der Voet Algera wisten het tot rei brengen en 25 spelers moesten het loodje leggen". Het beste resultaat behaalden de heren J. Balkenende en "n"-;: a. Schaken in Poe'centrum: Als si- maltnangever was hier aanwe zig de kampioen van de I eidse Schaakbond de heer C. Berg. uit Leiden. Hij voerde de strijd op 22 borden. De spelers J Dijk en C. Kroon wisten de partij te winnen, terwijl de heer J. Akerboom het tot remi se wist te brengen; 16 schak' vn-den "oschaakt. Vollybalwedstrijden in sporthal en Floret ti-co! lege: Bij de vo'- levbalwedstrijden sloeg de fa- mil e Van der Drift weg 272) weer toe als overwinnende familie uit de strijd te komen en evenals vorig jaar de 1ste prijs in de wacht te slepen: Er was een aantal van 36 teams aanwezig. NIEUWVEEN Het raadslid Meyer (Gem. Belang) heeft en W. enkele vragen gesk y Hij vraagt zich allereerst al men niet wat onverschi! nHi heeft gehandeld met het l knappen van de Nleuwv« wegen. Men heeft deze vt zien van een grindlaag zool de wegen eerst te egaliscr Vooral bij regenachtig vn geeft dit de nodige ongeinf'., Ken. De tweede vraag Meyer heeft betrekking op smogwolk die op 20 septen boven Nieuwveen hing. wolk was afkomstig van Sindu-fabrieken uit Uithol - Meyer wil zulke dingen gr gemeld zien. Tenslotte ligt 1 de vervanging van oliestl door gasverwarming in gebc^®A Kriek zwaar op de maag. duurt hem te lang. De kleut krijgen geen onderwijs, wordt geen gymnastiek gei ven, allemaal zaken die 't ra> lid ter harte gaan. Vandaar i moet duren. NI U.V.S. gaat spelverruwing hard te lijf FTDFN Ook UVS gast steeds toenemende onsportl teit te lijf. Voorzitter F. NI huis sprak gisteravond op jaarve*-eadering dreigci woorden tot zijn ook dit pr se'zoen al vrij veel bestn spelers. Hij beloofde strem maatregelen. heer Nlenhuis, die evenali herpn M. Kanlebeen en D. K' Vert als bestuurslid herkoi 0: idigde verder nieu in de nieuwe wijl van de stad om de totoiJi1 r b:' UVS „in te lijven", morrel'jkheid dat het huisbf *-eg!ement binnenk f gew'dgd moet worden, is t wr>r, omdat men aparte -f uursleden voor het zaterdi 9 en zaalvoetbal wil benoem Het jaaroverzicht van de commissie moet opnieuw zipn worden voor het besW o- een besluit over ned Tenslotte werden de volge»" com"VFP:es samen gesteld: W. en P. Sieval. JeugdcommlsS R. van Zijp. K. Kok, H. Scb» ten en B. Gijbels.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4