Stiefbeen en zoon weer terug CATWEAZLE EN DUBBEL DEKKERS WEER TERUG 7 TV vanavoru Hou het scherm in 't oog Terugblik TV morgen I Radio vanavond Radio morgen Hoezo NOS in de komende winter: Drum héle beste halve zware. PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER NEDERLAND I Het opmerkelijkste wat de t.v. te bieden had was de eerste „pro testfilm", gesmokkeld uit de Sovjet-Unie en vertoond in AVRO's Televizier. Sovjetbur gers spraken erin over „De rechten van de mens in Rus land". We vonden de film ge lijktijdig beangstigend en hoopgevend. Beangstigend om de barre situa tie .waarin „andersdenkenden" zich in Rusland bevinden. Ge tuigenissen als die van de vrouw van generaal Grigoren- ko waren op een nare manier welsprekend. Hoopgevend aan de andere kant, omdat een aantal Russen dit durfden uit- apreken. Zij riskeren veel, maar namen nit het risico, dat hun getuigen tot een „bloedbad" kan leiden. Nog niet zo lang geleden zou dat zeker het ge val zijn geweest. Televizier omzoomde de film met pittig commentaar van Rus landkenner prof. Karei van 't Rcve. De AVRO-rubriek wijd de voorts onder meer aandacht aan woningkrakers, nog steeds actief, zij het met minder la waai dan voorheen en ook met meer begrip ontvangen door de „tegenpartij". Het „kraken" lijkt positieve gevolgen te heb ben. Eerder bracht de AVRO een lite- raire rubriek die erg doordacht leek opgezet. Sleutelfiguur was J Bernlef. Hij werd „behan deld" door jonge mensen, die zijn „Paspoort in duplo" had den gelezen. Een van hen gaf een „korte inhoud", nuttig om dat dan elke kijker weet waar het over gaat. Verder werd vrijmoedig over het boek ge discussieerd. Nuttige aanvullin gen leverden daarbij de auteur zelf, „beroepscriticus" Paul de Wispelaere en de uitgever van Bernlef. In wonderlijk-compact bestek werd op deze wijze heel veel informatie geboden. „Boekje open" kan een erg aantrekkelij ke rubriek worden. De AVRO had voorts een repor tage in petto van een zaalop treden van Henk Elsink. Over het algemeen vonden we het een amusant programma, wel licht een beetje „pikant" in ou derwetse zin, maar met nau welijks een onvertogen woord. Elsink hoort niet bij de „gro ten" van het Nederlandse caba ret, maar op eigen niveau blaast hij een aardig partijtje De KRO gaf een inleidende uit zending over de komende bis schoppensynode in Rome. Inge leid met louter „progressieve" uitspraken en vervolgd door een bepaald niet „behoudend" forumgesprek. In dat gesprek zaten toch hoopvolle verwach tingen over een goede afloop, waardoor de sfeer van de KRO-uitzendingcn uiteindelijk een positieve kant kreeg. Vg. NOS 18.45 uur Pip en Zip 18.55 uur Journaal VARA 19.05 uur Volgende patiëntT^ j 19.30 uur De ombudsman ,en) 20.00 uur Journaal lethcn 20.21 uur De sombere rivier, jjjod 21.30 uur Tot het uiterste, 0 0ok sportshow jut v, 22.00 uur Achter het nieuufadsg 22.25 uur Journaal paarvi 22.30 uur Volleybal \ardn* NEDERLAND II NCRV 18.45 uu 18.55 uu 19.05 uu 19.30 uu keizerin 20.00 uu 20.21 uu 20.50 uu 21.25 22.45 uu 22.45 ui 22.55 23.00 uu 23.05 uu NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie 17.00 uur: Kijkkast 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Van gewest tot gewest 19.50 uur: Toeristische tips J 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Politieke uitzendif PPR 20.31 uur: Staatsloterij 20.36 uur: Stichting Socuterd 20.41 uur: Uit de wereld der| insecten 21.00 uur: De laatste getuigel 22.35 uur: Den Haag vandaaj 22.40 uur: Studio Sport 23.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.05 uur: Eddy ready go 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Tweede Wereldoorlog 21.45 uur: The Edwin Hawkin-singers 22.10 uur: Kenmerk 22.35 uur: Journaal HILVERSUM I In de eerste aflevering, getiteld Familie-omstandigheden"staan de beide Stiefbenen Rien en van Nunen en Piet Römer als vader Toon en zoon Dirk centraal. De omstandigheden zijn niet zo vrolijk, maar ge lukkig valt zelfs het grootste verdriet op den duur nogal mee. Ook voor Stiefbenen. De rommelige huiskaiper, de hoogopgestapelde lompen en metalen in de garage, en de oude lorrekar zijn evenals vie reneenhalf jaar geleden ook nu niet bij vader en zoon weg te denken. Ned. II 20.21 uur. Volgende patiënt Een nieuwe doktersserie met als hoofdpersoon de pas afgestu deerde dokter Michael Upton. Michael Upton zoekt naar werk. Bij zijn eerste sollicitatie slaat hij een flater waardoor hij zijn hoop op de baan wel kan opgeven. Ned. I 19.05 uur. De ombudsman De ombudsman Marcel van Dam stelt problemen van kijkers aan de orde en probeert er iets aan te doen. Vanavond in het bijzonder de jongeren boven de 15 jaar die te lang in kinder beschermingstehuizen blijven. Ned. I 19.30 uur. De sombere rivier In de laatste aflevering var sombere rivier moet Prochor voor de rechtbank verschijnen, verdacht van moord. Hij komt vrij, trouwt toch met zijn eer ste liefde Nina en drijft zijn han del. De nu rijke Prochor wordt hebzuchtig en behandelt zijn arbeiders als noodzakelijk kwaad. Ned. I 20.21 uur. OOM. i ÓroWn In de winter 1971-1972 zal de de NOS op zondagmiddag, zondag avond en wonensdagavond uit zenden. tengevolge van wijzi gingen in het totale zendsche- ma komen de vooravondpro gramma's op maandag-, dins dag-, donderdag- en vrijdag te vervallen. Alleen na de laatste journaals op dinsdag-, donder dag en vrijdagavond heeft de NOS de programma's Den Haag vandaag. Ter Visie en Kunst- en Filmsignalering. Op zondagavond eerst dust weer Catweazle, die bij de jeugd nog in de herinnering zal liggen als de tovenaar van Saburac. Voor de tweede maal reist hij door de tijd, van de middeleeuwn naar nu. Deze keer is Cedric. de zoon van Lord Collingford zijn metgezel in de moderne tijd die de oude tovenaar voor vreemde raadsels stelt. Na de sport op Nederland II ko men Stan en Jack met hun dubbeldekkers op het scherm. Gezien de opmerkelijke kijk en waarderingscijfers van het vorige winterseizoen kunnen de kijkers de vermakelijke ge beurtenissen weer volgen. Na half tien worden op zondag avond in een vierwekelijkse pe riode afwisselend uitgezonden: documentaires, filosofendebat- ten, programma's uit de serie De Onvergetelijken, Toonbeeld en Kort geding. Met ingang van 1 oktober gaat De Fabeltjeskrant haar derde seizoen in. Jacob de Uil zal weer verslag doen van de ge beurtenissen in het Grote Die renbos. In november worden de uitzen dingen in het kader van het Internationaal Filosofenproject voortgezet. Op 14 novenber de batteert sir Karl Popper, alom beschouwd als een der grootste filosofen van deze eeuw, met Sir John Eccles, het best be kend als de winnaar van de Nobelprijs voor geneeskunde in 1963. Tot de gekozen onderwerpen in Panoramiek behoren o.m. een documentaire over het leefkli maat van het Zuidvietnamese volk en zijn betrokkenheid bij de verkiezingen; het proces te gen de huurling Rolf Steiner in Khartoem, de tandartsennood in Nederland. Wet-strijd, het programma van wetskennis in spelvorm wordt op zondag voortgezet. De re dactie heeft het voornemen per uitzending de vragen aan één thema te ontlenen. Het cineastenduo Piet Ijjmdmeijer en Ton Verkroost hééft de op dracht aanvaard om documen taires te maken over de in vloed der milieuverontreiniging op organismen in het water, in de bodem en op het land. Stroming is de titel van een nieuw programma op woensdag avond dat in zes uitzendingen, maatschappelijk» stromingen aan de orde zal stellen. Er wordt getracht de kijkers dui delijk te maken hoe die maat schappij aan het veranderen Eveneens nieuw is Interpellatie een programma dat gebaseerd is op de formule van het NOS- radioprogramma „Praten met de minister". Uitgangspunt is een ontmoeting van het publiek met een man of vrouw die op grond van functie, beroep of activiteitèn in het centrum van de belangstelling staat. „Graag gedaan" heet een serie van vijf programma's over Ne- I derlanders die zich op maat schappelijk of politiek terrein verdienstelijk hebben gemaakt, maar wier werk in het alge meen geen bijzondere aandacht trekt. Deze laatste twee programma's ook voor de Voor de hoofdfilm op woensdag avond wordt wederom een keuze gedaan uit de voor de televisie beschikbare bioscoopfilms. Daartoe behoren onder meer: „The girl with the green eyes", „Madame sans gêne" met So phia Loren, „Les diaboliques", „Great British Train Robbery", „Last days of Pompeii", „Tom Jones", „Spellbound", „Three hours to kill", „Farmer's daughter", „Vijanden". „Forty pounds of trouble" met Tony Curtis en „Toast of New Or leans". De filmrubriek Première en de rubriek Kunstsignalering wer den gecombineerd tot het pro gramma Uit de kunst, dat op vrijdagavond wordt uitgezon- Rien van Nunen en Piet Römer als Stiefbeen en zoon in de bekende t ragisch- komische situaties. Voetbal om Europacup op radio HILVERSUM De NOS-radio zal woensdagavond om 19.00 uur via Hilversum 2 in recht streekse reportages aandacht besteden aan twee op die avond te spelen toernooi om de Europacupbeker, namelijk Dynamo Dresden Ajax en Sparta Levsky Spartak Sofi- Verslaggevers bij de wedstrijd Dynamo Dresden Ajax zijn Wim Hoogendoorn en Chris van Leeuwen. Bij Sparta Levsky Spartak Sofia is verslaggever Dick van Rijn. Wat de televisie betreft zal de NOS moeten volstaan met eni ge korte samenvattingen bovengenoemde wedstrijden. T weede wereldoorlog

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2