De ....ste benen van deze winter VOLVO 4I pasfoto bij?). de Bijenkorf vaders moeders 'aira.' EEN HELE WONING MEISJE WINKELMEISJE De actueelste De beroemdste DUET De speciaalste De voordeligste Waar je kijkt zie je Kennedy's PAGINA 10 LEIDSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER 330 PK met zestien versnellingen Geladen klaar voor een echte proefrit op 30 september, MOTEL SASSENHEIM, van 9.00 tot 18.00 uur ADRI MULDER - uw truck-adviseur RIJNSBURG Walra-Waalre is op zoek naar: en die 's avonds nog wal vrije lijd over hebben en'n goede bijverdienste, (ca. II. 250,—per maand) op| Walra-Waalre adviseert meisjes die om meer inlichtingen hebben gevraagd over de Walra linnenuitzet. Voor dat adviseren zoekt Walra vaders en moeders. Vaders die zich in de gedachtenwereld van een meisje van zo'n 17 jaar kunnen inleven. Moeders die er trots op kunnen zijn zo'n meisje als haar dochter geadviseerd te hebben. Dat is prettig werk. Dat is dank baar werk, omdat de adviseur weet dat Walra haar klanten nooit koopverplichtin gen oplegt of koopkontrakten laat tekenen. Voelt u iets voor zo'n adviseurschap Bent u 2 a 3 avonden per week vrij in 't bezit van een auto tussen de 30 en 50 jaar oud, en woonachtig in Leiden of Leidschendam? Dan verzoeken wij u vriendelijk een briefje te schrijven aan on derstaand adres. (Sluit u een Wij zullen graag met u kennis maken. Molenstraat 5 Waalre Tel. 04904-2423 Te koop aangeboden De indeling: - en achterkamer, keu en douche. Boven: slaapkamers. Inl. telefonisch 19.00 uur. Tel. 26695. Deze klant vanu GEVRAAGD: voor een koffie-shop en voor brood- en banketzaak. D. TEN HOOPEN LEIDSEKADE 1 LEIDSCHENDAM TEL. 01761 - 4456 - Na 18.00 uur 3507. gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die kunt u npn niet missen, T geen dag. Actueel is dit seizoen de niet doorzichtige panty (opaque, noemen ze dat), vaak knal van kleur en zónder verschil tussen broekje en heen. Danlon bij voorbeeld, 4.50 Met onze orlon multicolour kniekousen van 5.95 over zo'n opaque panty voert u de laagjesmode tot in de per fectie door. Het nieuw-klassieke modebeeld vraagt om panties met naad: onze'Shadows^ kosten 4.95./ 't Een bij 't ander: van Le Bour- get is er een panty met kanten broekje en bijpassende kanten soft beha, samen 17.95 en van Hanes, de beroemde Amerikaan hebben we opaque panties 13.95 met bijpassende boot- hals-bodysuit van 45.- De vraag: panty of kous? wordt actueel nu er perfecte jarretel- loze kousen zijn, met heel zacht verstelbaar elastiek in 't boord. Hébben we vanLeBourget('top souple') 5.95 en van Ergée 3.95 Als we een merk in huis balen, is dat omdat er vertrouwen in hebt. En dan zorgen we ook dat u altijd al hun nieuwste series in alle modekleuren en Alle maten bij ons zult vinden: Hudson Le Bourget Voor benen met probleempjes hebben we elegante oplos singen. Natuurlijk de beroemde Libelle supp-hose kousen en panties en Bloch panties van 19.25-25.50 En ook de nieuwe lycra massagekousen /panties: Forming 3 sterren kousen vanaf 5.90, panties vanaf 7.95 Speciaal voor a.s. moeders hebben we Hudson panties voor 5.95 en voor de grote maten Jovanda panties supérieur EL 4.50 en Le Bourget 7.95 Prijs winners - maar alleen le keus-van bekende merken. Fantasie panties van 4.95 als Prijswinner 2 voor 5.- Opaque panties 60 denier van 6.50 als Prijswinner 2 voor 7.- Orlon over-de-knie-kousen van 8.95 als Prijswinner 5.95 Orlon kniekousen met in gebreid dessin van 6.95 als Prijswinner 3.95 Jovanda steunkousen met naad als Prijswinner 2 paar 10.- Afd. Kousen, parterre IK vraag me af of ik te veel nadruk heb gelegd op de zachtmoedigheid van Rose Kennedy. Heb ik zachtmoedigheid ver wisseld met het vermogen om te aanvaar den? En wat is de oorsprong van dat vermogen om het onafwendbare te aan vaarden? Ik geloof dat Rose Kennedy in het bestaan van God gelooft; een wijze, alwetende, alles-ordenende God. Na de meest recente tragedie die de jongste zoon, senator Edward M. Kennedy trof, heeft Rose Kennedy die haar tachtigste jaar nadert verklaard: „Dit leven is goed. God legt ons geen kruis op dat te zwaar is om te dragen de manier waarop je het draagt is het belangrijkst, niet de gebeurtenissen zelf ik weet zeker dat Ted dit te boven zal komen". Enkele dagen na Kathleens begrafenis hervatte Rose haar gebruikelijke pro gramma: om zeven uur 's morgens de mi? in de kerk van St.-Franciscus Xaverius in Hyannis, ontbijt haar man, om twaalf uur een duik in haar zwembad of in Nantucket Sound, 's middags golf. haar drukke correspondentie, haar werk voor de gees telijk gehandicapten, haar lectuur, de uren samen met haar man. Onder haar kalme terughoudendheid schuilt iets dat helemaal niet zachtmoedig is, iets fel vastberadens, iets dat volkomen beheerst is, iets spijkerhards. Ze heeft geleerd het hoofd te bieden aan de om standigheden. De Kennedy-clan sloot de gelederen en wendde zich tot de volgende zoon, John Fitzgerald Kennedy. 'Wilde de volgende zoon na de dood van zijn broer diens plaats in de wedloop om het presidentschap eigenlijk wel innemen? Ik persoonlijk betwijfel het Hij had al boe ken gepubliceerd. Hij leek goede ideeën over politie te hebben. Hij begon zich te ontworstelen aan de jungle van een leven dat nu eenmaal onvermijdelijk is in grote families. De Kennedy-„jungle" was zo dicht, zo gesloten, dat Eunice Shriver eens gezegd heeft dat het opmerkelijk was dat ze een van allen ooit getrouwd raakten, zo druk als ze het hadden met eikaars activiteiten. gebracht; dat heb ik gedaan. Ik heb tegen hem gezegd dat Joe dood was en dat het daarom zijn verantwoordelijkheid was om in de politiek te gaan. Hij voelde er niets voor. Hij vond dat hij er de bekwaamheid niet voor had en dat vindt hij nog steeds. Maar ik heb hem gezegd dat het moest". Ik vraag me af of Jack Kennedy ooit gedroomd heeft van een ander leven, mis schien een rustiger leven, met boeken en vrienden en een gezin, van een lang leven en een rustige oude dag. De dood is alleen droevig als hij de jongeren wegneemt. En zijn jonge vrouw Jacqueline? Zou zij als vrouw gelukkiger geweest zijn dan nu, als de vrouw van een van de rijkste mannen ter wereld, een man die zo veel ouder is dan zij zelf? De opkomst van de tweede zoon had een snel verloop. Hij werd benoemd voor de functie van gouverneur van Massachu setts. Maar voor de vader was dat niet rechtstreeks genoeg. Hij kwam tot de conclusie dat Jacks pad naar het Witte Huis via de Senaat moest leiden. Hij was al lid van het congres. Om senator te worden moest hij de plaats innemen van Henry Cabot Lodge jr. Hij begon met zich in de hele staat bekend heid te verwerven door overal te verschij nen. De volgende drie jaar was hij niet te verslaan. Zijn hele familie stond achter hem. Grootheid blijkt als uit een tragedie iets nieuws ontstaat. Het symbool van de fenix die uit zijn as verrijst maar duidelijk door vuur gescha pen is, wint aan betekenis naarmate men er meer over nadenkt. Een waarlijk grote familie trotseert de tragedies waar door ze getroffen wordt. De klap komt aan, wordt geïncasseerd, opgevangen, en omgezet in nieuwe energie. Kleinere men sen kennen die omzetting niet. Trotsering is gebasseerd op woede, en alleen de sterken kunnen voldoende woede opbren gen om zelfs de goden te trotseren. De Kennedy's zijn sterk genoeg om te aan vaarden, sterk genoeg om zich kwaad te maken, sterk genoeg om hun woede te gebruiken om een nieuwe stap te zetten naar hun onveranderlijk doel, het verkrij gen van macht. Als ik de individuen van deze verbazing wekkende familie bezie, merk ik dat macht altijd hun onveranderlijk doel ge weest is. Het gaat hun niet om wat met macht bereikt kan worden. De Kennedy's waren er eerlijk van overtuigd dat ze niet zelfz-.irhtig waren, dat ze in staat waren hun macht alleen ten goede aan te wen den en dat ze daarom moreel verplicht waren te proberen macht te verkrijgen en De Kennedy- Vrouwen door Pearl S. Buck uit te oefenen. De vader van het gezin geloofde in deze filosofie en voedde zijn zoons erin op. Hij was echter praktisch genoeg ingesteld om te weten dat in de Verenigde Staten geld de basis van macht is. Daarom wijdde hij zich aan het verga ren van zoveel mogelijk geld. Hij leerde zijn zoons hoe ze geld moesten gebruiken. Hij werkte om hun het geld te verschaf fen dat ze als werktuig konden gebruiken om macht te verkrijgen. In niet-democra- tische landen doen de kanonnen het werk, en dictators komen door middel van wa pens aan de macht. Maar in democrati sche landen is geld onontbeerlijk om macht te verkrijgen. Toen John F. Kennedy op het tapijt ver scheen bezat de familie meer dan genoeg geld: miljoenen dollars, en miljoenen in het verschiet. Joseph P. Kennedy was vermoedelijk de rijkste self-made man ter wereld. Toen het plan om John aan de macht te brengen eenmaal wat opgesteld, schaarde hele familie zich er achter. Hoewel er in het land een pro-Eisenhower beweging in opkomst was, kondigde John Kennedy aan dat hij zich kandidaat stelde voor de senaatszetel van Massachusetts. „Als je Lodge verslagen hebt, is het belang rijkste achter de rug", zei zijn vader. „Waarom zou je iets minders proberen?" Het was een nagalm van de oude strijd leuze: „Als je wilt spelen, speel dan om te winnen en win als eerste", de hele familie zich er achter. Hoewel er in vrouwen volgden zoals gewoonlijk hun mannen zonder voorbehoud. Er waren „Kennedytheeuurtje" en „Koffie met de Kennedy's" en Kennedy-dochters gingen van huis tot huis, risse jonge meisjes, knap om te zien, met de zelfverzekerde opgewektheid die kenmerkend is voor een familie die zeker is van eigen positie. Zelfs de moeder, Rose Kennedy, nam deel aan de campagne en het was niet alleen als moeder, maar ook als ambassadeurs- vrouw en als dochter van een politicus uit Boston dat ze de Italiaanse vrouwen en moeders bezocht, en ze kon met hen in het Italiaans spreken. Kortom, de Ken nedy's waren overal, tot ongenoegen van hun tegenstanders. „Verdomme nog toe, waar je ook kijkt zie je een Kennedy", heeft iemand gejam- Twee anderen kanten van de campagne maakten echter nog meer indruk op me dan het slagen ervan. Ten eerste de kracht om ergens overheen te komen van een familie met een goede achtergrond. Individueel noch tezamen konden ze ver slagen worden. Als een van de familiele den sterft sluiten de anderen zich nog dichter dan tevoren aaneen en onmiddel lijk wordt het gestelde doel nog naarsti- ger nagestreefd dan tevoren. Ten tweede ligt de geheimekracht van dergelijke families in hun vermogen hun krachten te bundelen tot één enkele voortstuwende factor om het doel te be reiken. Natuurlijk kent een dermate grote familie haar verdeeldheid, haar ruzietjes, haar onderlinge vooroordelen, haar per soonlijke voorkeuren. Maar daar weet de wereld niets van. De grote familie is altijd een gesloten gemeenschap. Teza men houden ze stand en zullen ze stand blijven houden. Als er op zekere dag misschien nog maar twee leden over zul len zijn zullen die naast elkaar standhouden Deze loyaliteit is het geheim van de kracht van een grote familie en de Ken nedy's kennen dat geheim. Als het op de „Verdomme, waar je kijkt zit Kennedy's", verzuchtte een Boslj republikein. John (nu eerste vat Kennedy's) op verkiezingstouj met zijn broer Robert. nieuwe generatie kan worden ov< bracht zal de familie Kennedy nog I jaren macht in Amerika blijven uit| Volgende aflevering: Kennedv-vronwen on\tf baar achter hun mannel

Leidse Courant | 1971 | | pagina 10