Gemiddeld tien 5 pet woningen niet meer goed Pres. Nixon ontmoet Hirohito Speciaal nieuws verwacht van radio Kanton Negentien doden in weekendverkeer m RAADSELS IN CHINA 1 NIET IEDEREEN WIL EEN BETER HUIS )ntvoerde - jongen vermoord Motorcoureur Jan de Vries eerste Neder landse wereldkampioen )ntslagen ^)ij Estec Kind vermist na wedstrijd DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ii Zeidóc (Sou/ta/nt I iracht 32, Leiden postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank NV, Leiden - Directeur drs. J. H- M. Brader Hoofdredacteur F J. Plug. Chef-redacteur- H. P M Heruer (enties (exc BTW.) I 0.24 p mm. Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef. 22244 (18 tot 19 uur) Abonnement per week 1,63. maand 6.95, kwartaal f 20.65. Jaar I 80.15. Pei post 'Hartaai I 23,95, per jaar 94.55. 62e jaargang, no. 18.502 MAANDAG 27 SEPTEMBER Vanavond in Televizicr Magazin e de wereldpremière *'aa eer. Russische protestfilm, aandacht voor de „krakers" en een flits van de bokswedstrijd in Carré. Ned. I 22.10 uur AF EN TOE REGEN De KI In het algemeen veel bewolking met af en toe regen of buien. Matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Mini mumtemperaturen ongeveer 10 graden. Maximumtemperaturen omstreeks 15 graden. 3 30 IJ (Van één onzer verslaggevers) V—*' In Saigon hebben studenten heftig betoogd tegen de w(Jze waarop in Zuid-Vietnam presi dentsverkiezingen worden ge houden. Op de foto wordt een politieauto ondersteboven ge gooid, die eerst met molotov cocktails was bestookt. HAAG Zeker 8 procent van de Nederlandse lishoudens en alleenstaanden woont In te u-echte woningen. Dat betekent in totaal bijna "10.000 woningen. Het aantal ligt echter dichter ;M 12 procent, ofwel bijna 450.000 woningen, al- is gegevens van het Centraal Bureau voor de "nlatistiek volgens een onderzoek van eind vorig è";er. Deze gegevens zijn niet uitgewerkt naar ovincie en gemeenten. Zeer waarschijnlijk zul- ,8n de slechtbehuisden zich vooral concentreren u'r. de grote steden en in enkele middelgrote ge- enten. 1 zochten tijdens de onder- huisvest", aldus het onderzoek leriode van het C.B.S. bijna van het C.B.S. DÖ0 Nederlanders een andere Merkwaardig bij dit alles is ech- ling. De helft zou inderdaad een woning volgens hun /inrfkeur geholpen kunnen wor- 1 Voor de overigen zou dit ien de bestaande woning- IVVrraad niet mogelijk zijn. as het Centraal Bureau voor to sptatistiek bewoont ongeveer de Nederlandse audens een zelfstandig huis. rerige vier procent woont heeft een woonruimte, die |aan de definitie van woning (woonboten, zomerhuis- Men moet zich echter op deze cijfers verkijken, 230.400 zelfstandige huis- tien in een slechte ;47.800 huishoudens woning van „matige kwa- t". Bovendien zijn 19.800 ihoudens en alleenstaanden, tend In woonboten, zomer- sjes „beslist onvolwaardig ge- (AP) De donderdag in i (Canada) ontvoerde 10-ja- UL'l' Gilles Leblanc is zaterdag ST poord aangetroffen in een op nog geen anderhalve E gieter van het ouderlijke het enige kind van een Denier, was ontvoerd toen ;an school naar huis ging. iontvoerder had telefonisch dollar losgeld geëist. De ir had tweemaal gepro- Bid de ontvoerder te betalen *m het geld werd niet opge- ter, dat niet iedereen, die in slechte woning gehuisvest is, wil veranderen. Dit geldt ook voor een aantal bewoners van woon boten, zomerhuisjes e.d. (Van o e sportredactie) DEN HAAG Jan de Vries zorgde gisteren voor een fraai Nederlands succes door op het Spaanse Jara- macircuit de wereldtitel in de lichtste motorklasse te veroveren. Hoewel de con frontatie tussen De Vries en zijn grootste concurrent An gel Nieto niet tot stand kwam, omdat d e kleine Spanjaard al i, de eerste ronde ten val kwam. De Nederlandse hoefde slechts zijn machine heel te houden om als eer ste coureur uit ons land een wereldtitel te behalen. Nieto revancheerde zich later door de titel in de 125 cc-klasse op zijn naam te brengen. Op voetbalgebied vielen wei nig verrassingen. Alleen Sparta moest op een volge pakt Woudestein een punt laten liggen tegen een zich fel teweerstellend Excelsior. In Eindhoven deelden PSV en Ajax de punten, waar door de Amsterdammers op nieuw een punt op Feije- noord, dat Vitesse met 4-0 versloeg, achterraakten. Op Duindigt behaalden de Ne derlandse dravers een fraaie overwinning op hun colle ga's uit België. Hansje Bun schoten en Marjan Vermaat, zorgden opnieuw voor een na tionale zwemrecordverbete- ring. Joop Middelink, die met zoveel optimisme met zijn ploeg naar de Ron de van de Toekomst vertrok, is na deze zware wielerron de een zeer teleurgesteld man. Vooral door zijn kop man Fedor den Hertog, die na een riante voorsprong zijn leiderstrui en de eindo- overwinning verspeelde aan de Franse wereldkampioen Regis Ovion. Onze negen pagina's tellende wekenlijkse bijlage Sport- tribune geeft een uitgebrei de informatie over de sport gebeurtenissen van het af gelopen weekeinde. FEDOR DEN HERTOG jen onzer verslaggevers) DWIJK Bij het Europe sentrum voor ruimteondcr- en ruimtetechnologie ES- te Noordwijk zullen eind en maand ontslagen vallen, a e.d heeft de directie medege- EC heeft op dit moment iveer 700 personeelsleden. Jslagen houden verband met ^heroriëntatie. Het doel van feerkzaamheden zal in het tolg minder in het weten- ppelijke en meer in het ct nuttige liggen. Er zal naar mogelijkheden wor- gezocht om de mensen, die lagen worden op andere flingen te plaatsen. Ie 700 werknemers bij ES- j wonen er rond 450 in [schoten. Deze reorganisatie it voor het personeel volko- j onverwachts. Nog maar ele jaren geleden heeft de •EC 300 lagere technici letrokken. Het is thans ook niet bekend welke perso- feleden gevaar lopen ontsla- te worden, zodat er grote jst heerst onder het lagere jnische personeel. ANCHORAGE (Reuter) Op een koude, donkere Amerikaanse vliegbasis in Alaska heeft presi dent Nixon vanochtend (in Alas ka was het nog avond) de 70- jarige Japanse keizer Hirohito begroet, die daar landde op doorreis naar Europa. Nixon maakte voor de ontmoeting, die nog geen uur duurde, een reis van 8.000 km. H(j hoopt met dit gebaar de huidige tegenstellin gen tussen de twee landen wat te verzachten. De vliegbasis Elmendorf bij An chorage was het toneel van de eerste ontmoeting in de geschie denis tussen een Amerikaanse president en een Japanse keizer. Nixon vestigde in zijn welkomst rede de aandacht op de groeien de rol van Japan in wereldaan gelegenheden. Het bezoek van de keizer symboliseerde volgens hem de vriendschap tussen Ja pan en de Verenigde Staten. Hirohito zei in antwoord, dat hij zich er steeds van bewust was dat de Amerikanen Japan bij zijn herstel na de tweede wereld oorlog materieel en moreel royaal hadden geholpen. Hij twijfelde er niet aan dat de vriendschappelijke betrekkingen steeds hechter zullen worden „door nauw contact en samen werking tussen onze regeringen en volken". Na de toespraak trokken de president en de kei zer zich voor een gesprek terug AMSTERDAM (ANP) Vele tien tallen politiemannen en burgt:" hebben de hele zondagmiddag en -avond in Amsterdam-Noord ge zocht naar de 2-jarige Monique van Zon uit Beverwijk, die na de voetbalwedstrijd De Vole- wijekersEindhoven door haar ouders werd vermist. De ouders misten het meisje pas na afloop van de wedstrijd, om dat zij van mening waren dat zij in de buurt van de tribune nog steeds aan het spelen was. Tot zondagavond laat had de speurhond van de politie even als uitgebreide dregpogingen in de omgeving geen resultaat op geleverd. October Feest Zaterdag 7.45 tot 10.30 uur I: - Steengoede Beat II - Mieterse Dansmuziek DANSLES lames- 86 Hcrcnplaatsen ïn De 23 - Donderdag 8.30 hwden - 5 en 7 Oktober life evert castelein Hooglandse Kerkorachl 48 Aanslag op honkballers in Phnom Penh PHNOM PENH (Reuter). Com munistische guerrillastrijders hebben gisteren in de Cambod jaanse hoofdstad Phnom Penh handgranaten en kneedbommen geworpen naar Amerikaans am bassadepersoneel dat een par tijtje honkbal speelde. Twee functionarissen werden ge dood en er vielen ruim tien ge wonden, onder wie gezinsleden van de Amerikanen. De aanvallers gingen er op motor fietsen vandoor. Vlucht met Concorde iets duurder (Van onze correspondent) PARIJS De prijs voor een vlucht per Concorde zal dertig procent hoger vallen dan die voor een vlucht in de toeristen klasse van een normaal straal vliegtuig. De Ccncorde zal tussen de 140 en 150 miljoen francs (ongeveer 86 95 miljoen gulden) gaan kos ten. Iets meer dan Boeing 747. De Parijse couturier Paco Rabanne gebruikte imitatie bont om deze regenjas op te fleuren. Spaanse politie verdrijft mensen uit kerkgebouw OVIEDO (AFP). De Spaanse politie is in het afgelopen week einde een kerk in Gijon binnen gedrongen om er driehonderd gepensioneerde mijnwerkers uit te jagen, aie het gebouw sinds 16 september bezet hielden ter ondersteuning van hun eis tot pensioenverhoging. Bij de actie van de politie raakten een veer tigtal mensen gewond. De aarts bisschop van Oviedo heeft de gewelddadigheden veroordeeld. Ook vorige week heeft de Spaanse politie mensen uit een kerk ver dreven, hetgeen in strijd is met het Concordaat van 1953, dat de onschendbaarheid waarborgt de heilige plaatsen, uitgezonderd in noodgevallen. Volgens de aartsbisschop heeft geen enkele kerkelijke autoriteit toestemming gegeven tot ontrui ming van de kerk. De bezetting heeft geen enkel ogenblik tot .vanordelijkheden aanleiding ge geven. Ook de diensten in de kerk werden niet verstoord. Ontsnapte uit politiehanden gehouden (Van een onzer verslaggevers) BREDA Inwoners van een wijk van Breda hebben zaterdag met man en macht tot twee maal toe een ontsnapte gevangene uit banden van de politie ge houden. De tweede maal dat de bewoners de 19-jarlge jongen uit handen van twee recher cheurs sleurden, voerden zü hem in een auto af. Later op de avond werd de auto teruggevonden. Van de uit de open jeugdgevangenis in Zee land ontsnapte jongen was toen al geen spoor meer te beken nen. Tegen de inzittenden var de wagen werd proces verbaal opgemaakt. Mahalia Jackson ernstig ziek De negenenvijftigjarige Ame rikaanse gospelzangeres Ma halia Jackson is tijdens haar tournee door West-Duitsland en Zwitserland ingestort en opgenomen in een Amerikaans legerhospitaal in M\.ichen. Zij heeft moeilijkheden met de bloedsomloop en mag geen bezoekers ontvangen. Bekend is dat zij al eerder een hart aanval heeft gehad. Volgens haar impresario gaat het ook nu niet zo goed met haar. (Van verslaggevers) DEN HAAG/WASSENAAR - De 62-jarige J. M. L. Lansberg uit Wassenaar is zaterdagavond b(j een ongeluk op de Rijksstraat weg op zijn fiets aangereden. De man De man stak ter hoogte van de Pcrsijnlaan met de fiets over toen hij door een personen auto, bestuurd door een inwo ner uit Den Haag, werd gegre pen. De man was op slag dood. Het weekendverkeer heeft ver der in ons land tenminste acht tien doden geëist. in Kollum, Veendam en om het leven Vijf bromfietsers, Leens, Zevenaar Horst, kwamen bij aanrijdingen. Bij een botsing in Wonderadeel kwam een 76-jarige man om 't leven. Een 74-jarige inwoner van Brouwershaven werd dood gereden toen hij onvoorzichtig de weg overstak. Twee inwoonsters van Rotterdam kwamen om het leven bij een ongeluk in België. Een 32-jarige inwoner van Winsum kwam om het leven toen hij met zijn auto uit de bocht tegen een boom vloog. Een dertienjarig meisje uit Apeldoorn is verdronken toen de auto van haar moeder te water raakte. De moeder er een zusje werden gered. Ir Steenwijk werd een fletser dood gereden. Een 2-jarig jongetje is gisteren in Amsterdam gedood toen hij onverwacht een fietspad op rende en door een bromfiets aangereden werd. Bij e frontale botsing in Barger- HONGKONG Radio Kanton in China heeft, naar in Hongkong ver luidt, omgeroepen dat morgen een speciale en belangrijke boodschap zal worden uitgezonden over de viering van de 22ste verjaardag van de Chinese volksrepubliek. De Amerikaanse hartspecialist, dr. Paul Dudley White, die van een bezoek aan China is terugge keerd, heeft gezegd niets te we ten van ernstige ziekte van Mao- Tse-toeng. Hij had in China ook geen hooggeplaatste personen ontmoet. In Honkong doen voorts geruchten de ronde dat momenteel grote zuiveringen worden gehouden onder de ex treemlinkse tegenstanders van Tsjoe En-lai, die zich vooral tij dens de culturele revolutie lieten gelden. Hun belangrijkste man is Tsjen Po-ta. In Washington circuleerden be richten, dat in de afgelopen week een geheime boodschap van Peking is opgevangen, waar in alle missies in het buitenland gevraagd wordt „paraat" te zijn. Officieel werd geen bevestiging gegeven. Opperrechter overleden WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse ex-opperrechter Hugo Black die vorige week zijn ontslag indiende, is zater dag in een ziekenhuis in New York aan een hartaanval leden. Hij was 85 jaar. Black werd door Franklin Roosevelt benoemd tot opperrechter en maakte 34 jaar deel uit van het opperste gerechtshof. Compascuum kwamen een vijf tienjarige en een zestienjarige jongen om het leven. In Mid delburg kwam een man om het leven toen hij met zijn auto in botsing kwam met een bus. In Sneek reed een 25-jarige in woner van die stad van de weg af tegen een boom. Hij werd gedood. Een op de rijweg wan delend echtpaar werd in Beezel door een achteropkomende auto gegrepen. De 78-jarige man werd gedood. Tussen 85- en 100.000 gulden gestolen aan bont (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG Bontjassen en bontwerken met een totale waarde tussen de 85 duizend en 125 duizend gulden zijn het af gelopen weekeinde gestolen uit twee bonthandels in Den Haag- In de nacht van vrijdag op zater dag werden uit een bonthandel aan de Goudsbloemlaan in Den Haag bontjassen met een waar de tussen de 60 en 100 duizend gulden ontvreemd. De tweede diefstal werd zaterdag nacht gepleegd in een bontzaak aan de Valeriusstraat in Den Haag. Daar werd voor een be drag van 26.000 gulden aan bontjassen en bontwerken ont vreemd. De eigenaar van de eerste winkel was niet tegen diefstal verze kerd. Politiemannen in Duitsland neergeschoten FREIBURG (DPA) Op eet parkeerterrein langs de auto weg bij het Wcstduitsc Br garten zijn in de nacht zaterdag op zondag twee poli tiemannen door een automobi list neergeschoten. Een van is er ernstig aan toe. de ander raakte slechts aan de rechter hand gewond. De dader vluchtte met een 23- jarige vrouw, die in een andere auto had gezeten, de bossen langs de grens met Frankrijk in. Er wordt met helikopters sche Baaden Meinhofgroep. De schutter zou blijkens gevonden autopapieren de 30-iarige Hol- ger Klaus Meins uit Hamburg zijn, die bij de politie bekend staat als lid van de anarchisti sche Baader Meinhofgroepm De gewonde pollitiemannen waren bezig met een normale ver keerscontrole toen de man met een pistool het vuur op hen opende. Op het Londense vliegveld kwam vorige week Miss Canada aan. Het is de 19-jarige Carol Commisso uit Thunder Bay. Ontario. FRANSE SENAAT Gaullisten versterken positie PARIJS (Reuter) Bij de giste ren gehouden verkiezingen val negentig van de 293 zetels van d> Franse Senaat hebben de jaul listen en hun bondgenoten hui positie kunnen versterken. De voornaamste verliezers zijn d in oppositie zijnde gematigde en de zich links van het een trum opstellende groeperingei De machtsverhouding in de S« naat zal echter geen wezenlij ke verandering ondergaan.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1