Hard oordeel in Vlaanderen over Godfried Bomans Corrie en sex in wording als hoofdschotel TV vanavond TV zondag TV maandag Hou het scherm in 't oog Radio vanavond Radio zondag Radio maandag PAGINA 2 LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 SEPTEMBEF Godfried Bomans, die in quizzes en vooral in zijn Gesprekken metvoor de NCRV over het alge meen een goed onthaal krijgt bij de tv-recenten- ten hier te lande, moet ook wel eens met minder ge noegen nemen. Vooral in Vlaanderen schijnt men hem niet zo te waarderen. Hij verzorgde daar een uit zending onder de titel: „Een Nederlander ontdekt Vlaanderen" en de tele visierecensent van de Gazet van Antwerpen noteert dat hij in dat pro gramma volkomen afging. Hij schrijft verder: Godfried is, alhoewel aan de journalistieke wal geraakt en sedert „Erik, of het klein insectenboek" (1941) voornamelijk op de populaire toer, nog altijd een in Den Haag geboren, maar uit Haar lem afkomstig letterkundig mo nument voor heel de dietse drostenij. En zijn werk moge dan door een zekere haag naar effect bedreigd worden, hij blijft een originele en scherp zinnige denker met een fijnzin nige fantasie, die op papier ge bracht, in genendele afgeremd of beperkt, ja, integendeel nog gestimuleerd wordt door een glorieus toegepast talent voor keuze en rangschikking van woorden. Vermaard ook als spreker, gaat deze Bomans op het televisiescherm toch af als een gieter met steel. Hij betrad hier het scherm met de neer buigende genadigheid van de man die weet toch lang genoeg te zijn. De grote begrijper uit hangend, hield hij zijn vragen en opmerkingen aan het adres van zijn gesprekspartners laag bij de Vlaamse grond. De Hol lander die Vlaanderen ontdek te, kwijtte zich van zijn taak met neerbuigende welwillend heid, waarmee men in Vlaan deren niet blij was. Het was alsof de bovenmeester een kleuterklas visiteerde. De diepe mijmeraar en zwarte peinzer sprak zo nu en dan een bezin nend woord en wees terecht op de zalvige wijze van de aarts vader, die met dezelfde roede mept en zegent. De gast uit Haarlem wierp zich op als de moralist van alle Nederlandsta- ligen en van de Vlaamstalige achterblijvers in het bijzonder. Dat alles viel de Vlamingen bitter tegen. Het blad heeft evenmin veel waardering voor hun eigen presentator Jan Theys, de man die bij songfestivals bewees zo goed met de talen uit de voe ten te kunnen. Als presentator schat de Gazet hem niet hoog. Hij gaat voor de TROS enkele programma's onder de titel Wegwezen verzorgen. En Vlaanderen stuurt hem volgens de Gazet graag om met een flop als Theys de flop Bomans zo snel mogelijk weer onge daan te maken. Over Theys schrijft de recensent niet mals: Theys is een man om vanaf een plankijs bij opbod drop te slij ten aan binnenschippers. Een spaarzaam persoon met laag geestelijk plafond. Hij is niet ad rem, niet geestig en hij denkt niet snel, hetgeen bij die gedachten ook niet hoeft. Een over drie Vlaamse reuzen ge tilde televisiester, die onbewust en moeiteloos een mijl boven zijn stand leeft temidden van de plaag van het kleine scherm en die door de aanstellerigheid aangedikte middelmatigheid is. Je kunt Bomans en Theys na tuurlijk niet met elkaar verge lijken, maar daarom mag het nog wel. Laten we het zo hou den: zeven maal Bomans op de teevee is te verkiezen boven één keer Theys. NEDERLAND I Pip en Zip ir: Journaal ir: Coronation Street ir: Journaal ir Catharina Valente Je hebt 't of je hebt 't niet, film 22.05 uur: Achter het nieuws 22.30 uur: Journaal NEDERLAND II EO: 18.45 u 18.55 u ir: Pip en Zi{ ir: Journaal 19.05 uur: Urk zingt 19.50 uur: Tenslotte 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.21 21.35 uur: Eenmaal, andei 22.25 uur: Het woord 22.35 uur: Journaal Kapitein BehrenJ NEDERLAND I Eucharistieviering Journaal Weekjournaal Verkeersinformatie De verrekijker Avontuur in Regenboogland Alleen voor U, mevrouw, reportage EHBO en Zip 20.25 uur: Hier Parijs - Jan Brusse 20.35 uur: Seks in w< 21.10 uur: De Corry Brokkenshow p 22.20 uur: Revolutie, ,hu documentaire Hgi 22.30 uur: Journaal |ya| NEDERLAND II Ff P 18.55 u 19.00 u 19.05 u 19.35 u 20.25 u 21.15 u 21.40 u 22.30 u Pip en Zip me Journaal Floris Studio Sport rei Boom des Le^vei Studio Sport toie Eén wereld of geen V m Journaal ereld ue i werelc. al P he' Alleen voor u mevrouw Vermoeide vrouwen in Amerika kunnen, als ze dik in hun slappe was zitten, naar het Greenhouse in Texas gaan, een luxueus vrou wenpaleis. Ze krijgen daar een liefderijke verzorging die ^un 500 tot 1000 gulden per dag kost. Zondag Ned. I 16.30 uur. Jona De eerste aflevering van de nieu we 8-delige AVRO-serie, geti teld „Sex in wording" over de seksualiteit van jongens en meisjes tussen twaalf en acht tien jaar, komt morgenavond op het scherm. De sexuoloog en psychiater dr. H. Musaph en zijn collega dokter A. C. van Swol zullen het in de eerste uitzending vooral hebben over de seksuele voorlichting en het wederzijds onbegrip, dat op dit terrein vaak tussen ouders en kinderen bestaat De uitgangspunten van de beide artsen zijn: 1 Tieners hoeven geen anatomi-' sche of fysiologische voorlich ting te hebben. Ze worden ge acht op de hoogte daarvan te zijn; 2 tieners hebben veel meer voor- CaterinaValente In het Olympiatheater in Parijs zingt Caterina Valente oude en nieuwe liedjes in allerlei talen. Zij wordt daarbij gesteund door het Olympia-orkest o.l.v. Raymond Bernard. Zaterdag Ned. I 20.21 uur. lichting in het vlak van het gevoelsleven nodig; 3 het is even onjuist om de sex uit te snijden uit de rest van het gevoelsleven als om de tie ner los te zien van het milieu waarin hij opgroeit; 4 er wordt zo weinig mogelijk vanuit de spreekkamer van de arts opgetreden. Zondag Ned. I 20.35 uur. Een ivereld of geen wereld „De club van Rome", een interna tionaal gezelschap van intellectu elen en captains of industry, vreest dat de huidige ongecoördi neerde ontwikkeling van de wes terse industriële samenleving ten koste gaat van de leefmogelijkhe- i al bije toekomst. Vanavond vraaggesprek met de stichter i deze club. Zondag Ned. II 21.40 uur. It's a gift De Nederlandse titel van deze klassiek geworden filmkomedie is „Je hebt het of je hebt 't niet". W. C. Fields is dit keer een kruidenier, wiens leven wordt verzuurd door zijn vrouw en de winkelhulp. Na een erfenis koopt hij een boer derijtje waar hij altijd van heeft gedroomd. Later blijkt dat hij een kat in de zak heeft gekocht. Zaterdag Ned. I 21.05 uur. Kapitein Behrens Een documentair televisiespel dat handelt tijdens de Algerijnse oorlog. Kapitein Behrens komt in een dilemma te verkeren: moet hij neutraal blijven of niet. Hij moet een keuze ma ken tussen zijn eigen geweten en negen mensenlevens. Zaterdag Ned. II 20.21 uur. Eenmaal, andermaal Gerrit de Braber hanteert de vei linghamer: de schaatsen van wereldkampioen Ard Schenk en het gouden fordje van Tom Manders worden o.a. geveild. Zaterdag Ned. II 21.35 uur. Corrie Brokken staat zondag avond in haar eigen show met kaarslicht. Het eerste deel van een musical over de profeet Jona. Er wordt gezongen en gespeeld door Luc Lutz, Coen Flink en Thérèse Steinmetz. Zondag Ned. I 19.05 uur. Boom des Levens Uitgangspunt van de film is een tijdloos beeld te geven van het land Israël en van de mensen die er wonen. Er komen opnamen in voor van een bus met schoolkin deren die door Arabieren onder vuur werd genomen. Zondag Ned. II 20.25 uur. Corry Brokkenshoiv Speelden de vroegere showpro gramma's rond Corry Brokken zich af in een exclusieve club, in het komende seizoen zullen deze produkties de romantische sfeer van een kasteel tot décor hebben. De titel van de shows is dan ook: „Kaarslicht, muziek en surprises". Aan dit pro gramma werken behalve Corry Brokken mee, Jenny Veeninga, Fred Kaps, The Shepherds, Henk Molenberg, het Promena de Orkest, het AVRO-televisie- orkest en een combo. Corry Brokken zingt o.a. de liedjes „De wonderen zijn de wereld nog niet uit", „Yesterday when I was young", „Lovely", „Edel weiss", „Rhythm of life" en „The impossible dream". Zondag Ned. I 21.10 uur. Veel readies woningbouw Marcel v. Dam Het Nederlandse volk heeft het woningbouwplan van VARA- ombudsman Marcel van Dam overwegend positief ontvangen, zo concludeert de VARA uit een luisteronderzoek. Een telefonische enquête onder 1200 Nederlanders ouder dan 15 jaar, wees uit dat tweederde van de kijkers bereid is bij de volgende welvaartsstijging een half procent van hun inkomen bij te dragen aan de oplossing van de woningnood voor de slechtbetaalden. Minder dan een op tien was tegen het plan. Het onderzoek gaf aan dat cir ca viermiljoen Nederlanders de presentatie op de t.v. hebben gezien. De meer dan vijfhonderd schrif telijke en telefonische reacties geven ook een positief beeld. De VARA heeft het plan Van Dam aan 1500 organisaties ge zonden met het verzoek het in interne kring te bespreken. Ombudsman Marcel van Dam zal regelmatig op de zaak te rugkomen, voor het eerst op dinsdag 28 september op de tv (om 19.30 uur op Neder land I). Raad van Advies Ned. Opera AMSTERDAM (ANP) Het be stuur van de Nederlandse Ope rastichting heeft een raad van advies ingesteld, die geregeld door het bestuur en de directie kan worden geconsulteerd, eventueel eigen initiatieven kan ontplooien en in voorko mende gevallen dienst kan doen ais research-college, aldus een mededeling van de stich ting. liet zal, zo meent het bestuur, zeker nog verscheidene jaren duren alvorens het muziekthe ater in Amsterdam, waarvan de Nederlandse Operastichting de eerste en voornaamste be speler zal zijn, er staat. Niette min acht de stichting het nood zakelijk het instituut er nu al op voor te bereiden en de nodi ge artistieke en organisatori sche maatregelen voor een vas te en intensieve bespeling te overwegen en voor zover mo gelijk geleidelijk aan te reali- In de raad hebben zitting me vrouw Gré van Swol-Brouwen- stijn, mevrouw I. Rietstap en de heren D. Dooijes, J. H. C. Hardick, J. Kasander, M. Kraak, F. van de Ven, G. van Vliet en E. Vos. toonstelling „Rembrandt zijn tijd". Deze tentoonstelling is er een van de vele die menteel in België gehouden worden" in het kader van „Euro- palia", een reeks culturele nifestaties aan Nederland ge wijd. Het schilderij is verdwe nen met lijst en al. De waarde wordt geschat op ongeveer ven miljoen gulden. Vermeer van Rijksmuseum gestolen BRUSSEL Uit het paleis voor Schone Kunsten - in Brussel is een Vermeer gestolen, „De lief desbrief". Het werk, dat toebe hoort aan het Rijksmuseum te Amsterdam, hing op de ten- Antiekdieven achterhaald ZEIST In Zeist is voor ee waarde van 350.000 gulden aa antiek teruggevonden, die op 14 september is gestolen ir Knokke (België). De buit lag ir een auto van een 26-jarige in woner van Zeist. Hij is gear resteerd, evenals een Frans man. Beiden zijn eerder vooi antiekdiefstallen veroordeeld. Sport op tv en radio In het programma Studio Sport van de NOS-televi- sie morgen om 19.35 en 21.15 uur op Ned. II wordt aandacht besteed aan de wedstrijden in betaald voetbal, het toer nooi om het Europees kampioenschap volleybal voor heren in Italië, de Trophy of the Dunes (au tosport) in Zandvoort, de Grand Prix van Spanje (motorsport in Madrid) met name de strijd in de 50cc klasse, waaraan de Nederlander Jan de Vries deelneemt (indien hij wint, wordt hij we reldkampioen). LANGS DE LIJN Het sportprogramma Langs de Lijn van de NOS- radio op zondagmiddag om 14.02 uur op Hilver sum 3 bevat o.m. de vol gende onderwerpen: dra verijen op Duindigt, paardenkoersen in Sap- pemeer, autoraces op Zandvoort, flitsen van wedstrijden in betaald en amateurvoetbal, over zicht van de Belgische voetbalcompetitie en uitslagen zomede over zichten van hockey, korf bal en honkbal. NEDERLAND I NOS 10.45 uu 18.45 uu 18.55 uu: AVRO 19.05 uu 19,30 uu 20.00 uu: 20.21 uu 21.10 uu 22.10 ut 23.00 uu 23.05 uu NEDERLAND II KRO Schooltelevisie Daddy Longlegs, pop Boekje open Journaal Peyton Place Henk Elsink Televizier Magazine Journaal EHBO 18.45 u 18.55 u 19.05 u 20.00 u 20.21 u 21.10 u Pip en Zip êei Journaal v0( Wij, heren va} Zichem Journaal Verloren Nooi e J Alias Smith e er? film Pianoconcerte|erl 1 Mozart Synode Rome en< Journaal 100] erf HILVERSUM I badour: luisterliedjes. 20.15 Trou badour: luisteliedjes. 20.15 Het Me- tropole-ork. en solisten: amusem.- Nw 5.55 (S) Licht orkest 19.35 De Scala 1918- 20.05 Egallté, hoors ai :omponlst I K Operettemuz. 22.25 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal sportprogr. met komm., re; z.pl.progr. 22.00 (S) 21 ijk< Ard Schenk biedt zijn kam- pioensschaatsen voor het t.v.- programma Eenmaal, ander- Directeuren schouwburgen vragen minister om gesprek HAARLEM Mr. Peter Lohr, directeur van de stadsschouw burg in Haarlem, en L. Povel, directeur van de schouwburg concertgebouwdirecties in N e- derland de minister van CRM gevraagd om een gesprek over het kunstbeleid. Ze schrijven, dat uit de toelich ting op de rijksbegroting blijkt, dat de regering in haar kunst beleid mede geleid wordt door het principe van de profijtge dachte. De vereniging conclu deert, dat de regering investe ringen in de kunst niet ziet als investeringen in een collectieve voorziening, maar dat zij daar entegen haar kunstbeleid af stemt op de individuele wensen van de consument. Daarmee concertgebouwdirecties in Ne- wordt door de regering voor aan subsidiëring van het kunst aanbod dient te worden toe gekend. Kunst als maatschap pelijke verschijningsvorm dient door de overheid te worden ge steund. Het profijt blijkt op de langere duur. Rumoer om te-concert De Utrechtse wethouder Kle- boom vindt het een vreemde zaak, dat het ene door de overheid gesubsidieerde or kest - het andere door de overheid gesubsidieerde or kest beconcurreert door, zo als in Utrecht het geval is, voor de spotprijs van f 1.50 concerten te geven. Het gaat hier om tv-opnamen van vier concerten waar van tot nog toe één uitge voerd door het Radio Philharmonisch Orkest in de Jaarbeurscongreszaal. Bij deze opnamen wordt publiek toegelaten voor de genoem de lage prijs. Dit terwijl het Utrechts Symfonie Orkest genoodzaakt is veel hogere prijzen te rekenen en bo- Zillner overleden De bekende Weense liederen- componist Emmerich Zillner is op 71-jarige leeftijd over leden. Hij schreef composi ties als „Das ist die Wiener Spezialitat" en „Es ist ein Abschied nur Für Heut". Aanvankelijk had hij atoomfysica gestudeerd. vendien is aangewezen op een noodbehuizing in het houten Tivoligebouw, dat aanzienlijk minder outillage biedt dan de jaarbeurscon greszaal. Het USO wil hier over praten met de NOS. Toneelbezoek in Rotterdam loopt terug Het toneelbezoek in Rotterdam loopt achteruit. Dit blijkt volgens de directeur van de dienst gemeentelijke kunst gebouwen in de Maasstad, drs. W. Hofman, uit de be zettingsgraad van de Rotter damse schouwburg, waar het nieuw-Rotterdams To neel speelt. De laatste jaren is de gemiddelde bezetting van de zaal teruggelopen van 60 procent naar 45 pro cent. De belangstelling voor de opera gaat vooruit. Het concertbezoek noemt de di recteur zelfs uitstekend. Het Doelen-orgel krijgt in het komende seizoen extra aan dacht. Het Piccolo Theater zag in het afgelopen seizoen zijn bezoekersaantal tijdens 206 voorstellingen terugge lopen van 28.441 tot 23.895. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 (S) Fluit- recital. 18.30 Nou, en (S) Jazz 22.40 Med. 22. 23.15 <S) Lui Luist* pl.progr. 23.55-24.00 Nws. BELGIE 324 m NEDERLA e 18.00 Nws. 18.15 Jonge mensen van t 18.45 Sport. 18.55 Taalwenl eQ Intermezzo. 19.00 Nws. 19, lg 'muz. 20.00 Vocale meest* a, 22.00 Nws. 22.15 Jazz 23.00 NWS. 23.05 Llch' iCh 23.45 NWS. Stiefbeen en Zoon komen terug Volgende week dinsdag biedt de NCRV-televisie via Nederland II de mogelijkheid tot een her nieuwde kennismaking met twee oude bekenden. De han delaren in lompen en meialen vader Toon en zoon Dirk Stief been keren dan nu ook in kleur terug op het scherm in een aantal nieuwe avontu ren van Ray Galton en Alan Simpson. Vader en zoon wor den als vanouds gespeeld door Rien van Nunen en Piet Römer. Kampioen schap volleybal De NOS-televisie zal in een aan tal samengevatte reportages verslag geven van het toernooi om het Europese kampioen- schap volleybal voor heren, dat van 23 september tot en met 1 oktober in Italië wordt gehou den. Het overzicht van de uit zendingen is als volgt: Zondag 26 september tussen 21.15 en 21.40 uur in Studio Sport op Ned. II. Dinsdag 28 september van 22.30 tot 22.50 uur op Ned. I. Woensdag 29 september tussen 22.23 en 23.35 uur in Studio Sport op Ned. I. Donderdag 30 september van 22.50 tot 23.10 uur op Ned. II. Vrijdag 1 oktober van 22.50 tot 23.10 uur op Ned. I. Verslaggever is Frans van Dus- schoten. Opnieuw Kleine Waarheid Vrijdag 1 oktober gaat op de beeldbuis een nieuwe serie af leveringen van start van het televisiefeuilleton De Kleine Waarheid. In de twaalrf afleve ringen, die hiervan nog reste ren, zal de NCRV-televisie nog ongeveer twaalf jaren van be wogen leven van Marleen En- gelmoer-Spaargaren in beeld brengen. De Kleine Waarheid zal twee maal per maand worden uitge zonden, steeds via Nederland I en wel op 17, 29 oktober, 14 en 26 november, 12 en 24 decem ber, 9 en 21 januari, 6 en 18 februari en 5 maart, afwisse lend op zondag- en vrijdag avond. HILVERSUM I 2.40~ Tussenbeide: actuele 13.00 Nws. 13.10 (S) Klass. 13.55 Voordrachtprogr. eleeu- ïissance. CVK: 17.00 Geref. kerkd. 18.00 De kerk in de weldloze weerbaarheid, lezing. 1 (S) Klass. ork.muz. KRO: 21 (S) Uit de lucht gegrepen: pre HILVERSUM II VARA: 8.00 Nws. 8.10 Voor het platteland. Aansl.: postduivenber. progr. (9.00 Sportmed.) 9.45 Hum. Verb. VIKOR: 10.00 Kinderd. 10.30 Gemeensch. dienst van Doopsgezin de, Gerei, en Herv. Gemeente. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en ant- 3.35 Delta: een in ornrn., meningen, :n muz. NOS: 14.31 enl. werkn. VARA >rk. met solisten. »ws. 18.15 Daarom nen voor je me 8.40 (S) Elektroi zondag. 11.00 Nws. 11. zaiek VARA: 12.00 N' vriendelijke groeten: .progr. 13.00 Nws. 13.02 Ne |r, ten Revue. NOS: 14.00 N 1 18.00 Langs de lijn: sport 111 (15.00, 16.00 en 17.00 Nws.) S BELGIE 324 m (Nederll 12.00 Nws. 12.03 Da Capo, toneelag., med. en SOS- V Opera- en Belcantococ ns s.) 15.00 Sport 8.00 Nws.) 18.30 Kat litz. 19.00 Nws. en 23.40-23.45 Nws. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerle: klass. Kamerork.: oude muz. NOS: 10.15 De komende week in het Ned. muz.leven. KRO: 11.00 Nws. 11.03 voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.21 Voor boer en 15.00 Gerei. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ned.: re port. en comm. uit alle delen van het land en veel muz. (16.00-16.02 Nws.) Overheidsvoorl.: 17.20 Suri- rzoekpl. progr. 'aterst.) roogt: pi 11.03 (S) d. A.R.P. 18.31 HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgyn 7.20 (S) Spitsuur A'dam. (7.33 - 1 Van de voorpagina.) VPRO: 1 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. Act. 8.23 (S) Spitsuur A'dam (ver 9.10 (S) Terwijl de was drat toekomst?, disc. 15.20 ntreux Jazz Festival s. ARVO16.03 Mikado gr. 17.00 (S) 0: jeugdp j| HILVERSUM III (10.00 Nws.) TROS: 11.00 !J Suzie Cream Cheese. jf 12.03 Jam on Radio: de 1 A poppers. KRO: 13.00 Nws KRO-op-Drle: pop-mixt BELGIE 324 m (Ncd 12.00 Nws.. med. en J Landb. kroniek. 12.15 12.55 Buitenl. persover: Topradlo. (15.00 Nws. beursber.) 16.05 Lichl Nws. en med. 17.15 Luisterspelen bekroond In de gemeenschappelijk uitge schreven wedstrijd om het bes te science fiction-verhaal van de NOS en BRT is de eerste prijs gewonnen door de heer E. F. Leonard uit 's-Hertogen- bosch. Het bekroonde verhaal is getiteld „In spin-opnieuw gaat de bocht in". De winnaar krijgt hiervoor elfhonderd gul den. In deze wedstrijd, die een uitvoering is van een besluit van de Conferentie der Neder landse Letteren, is de tweede prijs (900 gulden) gewonnen door F. J. Bruning uit Amster dam voor zijn verhaal „Donor gezocht". De derde prijs (725 gulden) gaat naar Win Bur- kunk uit Beesterzwaag voor zijn „De barbaren". De drie bekroonde verhalen worden door de BRT-radio en de NOS- radio uitgezonden, voor de wedstrijd 15 ingezonden, waar schillende zullen zonden. Ditishetrecei Kaasfonduer, Nederlandse k Caquelon Inwrijven n knoflook. Dan 4 dl half witte wUn In dc pan v tot de wiln gaat bruise: Nu 500 gr fijngesneden belegen Goudse toevoeï roeren en weer aan de en op smaak afraakon met zout. peper, nootmuskaat scheutje kirsch. ,J V. <3

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2