GROFSMEDERIJ GAAT SANEREN Voortbestaan voetbalclub k.-Bernardus verzekerd „ONDERTUNNEL RIJKSSTRAATWEG IN WASSENAAR" Sportpark over twee H azerswoude jaar gereed y Gescheiden optrekken niet nadelig voor belang boomkwekers Bona Stars vanavond tegen Punch IS Sassenheim sluit feest groots af Plan van makelaar: door Redlok IJDAG 24 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 VERGEELD Leidsche Courant, september 921 In een adres, dat het oofdbestmir van de Vrouwen- uit den Vrijheidsbond on den minister van Water aat heeft gericht wordt onder icer gested, dat „zeer velen r oorzaken van den min nen ernst bij den arbeid zoe- de eenigszins tot onrust temmende hedendaagsche mo de vrouwenkleeding. Het ires verzoekt verder, alvorens inkrimping van het vrou- ijk personeel bij de Post en Telegrafie over te gaan, te ogendoor het voorschrijven m passende dienstkleed- ng, het besef van de waardig- ieid van het ambt en den ernst den arbeid te verster- het perceel Botermarkt 3 heeft heer L. K. v. d. Vlist een mes-kapsalon geopend. De eer Van der Vlist, die reeds een kapperszaak op de laarlemmerstraat heeft, is tot uitbreiding overgegaan op eelvuldig verzoek zijner da t-klanten. Men vindt er alle oorten haarwerken, op eigen vervaardigd, naar de todernste eischen. 1 8 baar, Leiden (advertentie): hte Ingezetenen, teneinde f de ingezetenen nader ken- te maken, zal ik hedena- md nogmaals door de Sleutel- rondrijden. Bovendien hinnen belangstellenden per- tmlijk met mij kennis maken ii de Sigarenmagazijnen van I it firma A. H. J. Wijtenburg, j K'.wwe Rijn en Haarlemmer- in at. Hoogachtend Edel 8 Kbilisten worden dringend *M/z*arschuwd voor het dorp e-T iizen (waar men den Zondag filif/t). Inboorlingen hadden ondagmorgen netjes een dub de, aaneengesloten rij uulst- ntSy ikke glasstukken (meest bo- rim ems van flesschen) dwars over i c en. weg gelegd midden in het LEIDEN De N.V. Koninklijke te waarborgen, zal een aanpas- Nederlandse Grofsmederij te sing van het personeelsbestand Leiden dreigt te worden mee- met zich gaan brengen, gesleurd in de stroomversnel- Met ondernemingsraad en vak- ling, die de economie door- verenigingen wordt bestudeerd maakt. Teneinde de vele ge- op welke wijze de belangen ruchten die over de positie i het bedrijf de ronde doen, in te dammen, heeft de directie van het bedrijf het volgende com muniqué uitgegeven: ,De in de afgelopen jaren sterk gestegen kosten, de internatio nale zware concurrentie en de binnen enkele jaren in sterke mate teruglopende blokvormen- produktie, hebben de noodzaak tot een herstructurering van onze onderneming met afsto ting van enkele niet-rendabele aktiviteiten versneld. van alle betrokkenen mogelijk behartigd kunnen worden". LEIDEN De Leidse Bona Stars staan vanavond voor een krachtproef, na Lions zal nu in Delft tegen Punch aangetreden moeten worden. Een niet ge ringe opgave wanneer men weet, dat het vorig seizoen Punch al een uitermate lastige tegenstander was voor Bona Stars. Vergeleken met vorig jaar mist Punch Frans de Haan, die opgehouden is met basketbal, maar kan nu be schikken over Jan Sikklng (was al trainer-coach) en An ton van Helfteren. Dit is mogelijk geworden omdat Punch het predikaat studenten- ploeg heeft laten vallen en een sponsor heeft aangetrokken. Dientengevolge heeft Punch zijn eigen hal gewisseld voor de gemeentelijke sporthal, wat zeker voor de bezoekende ploeg een hele opluchting betekent. Een ratelende, toeterende en met serpentines gooiende meu te vlak onder de basket was geen pretje. Het grote vraagte ken bij dit treffen is het duel tussen de gevierde Delftse pivot Erik van Woerkom en zijn Leidse tegenpool Jaap Maassen. Blijft dit tweegevecht eniger mate onbeslist, dan zal de Leidse formatie, mits zij wat zelfbewuster en met meer overleg speelt dan vorige week tegen Lions, voor een redelijke, spannende wedstrijd kunnen zorgen. e 1 ZERSWOUDE Het voortbc- van de voetbalvereniging in.pt.-Bernardus is verzekerd, over dit althans van aan Ie Rijndijk beschikbare velden i afhangen. Dit delen burge- J neester en wethouders van azerswoude mee aan het jConcerten in Burgerzaal Bodegraven DDEGRAVEN De Burgerzaal Concerten zijn vorig jaar een succes geworden en daarom wil iVnen ook voor het komende sei- y3 'y'. Wen weer een abonnementsse- Dc7(' r'e van vijf avonden organise- Act ren. jrda! 11 openingsconcert wordt ge- om houden op 14 oktober. Een abon- fcf fo nements^aart gaat f 15,- kos- NOS ltn, voor jongeren tot 18 jaar 'olm* 110,-. Men kan zich tot 8 okto- "VVH her aanmelden. -'eelt aart tsSE Maandag 27 september "7 Gasthuis Welkom, evangelisa- hebijeenkomst met voorganger ,'incc OtJ. Gravendeel. - De Kanaalstraat in Lisse maandag voor alle ver teer afgesloten i.v.m. de grote larmarkt Bollenstreek. Philips-banden 3 halen 2 betalen LIGTVOET KVP-gemeentcraadslid E. R. F. v.d. Laar, die het college een aantal vragen had gesteld. B. en W. van Hazerswoude zullen tijdens de eerstkomende open bare raadsvergadering, op 30 september om 20.00 uur, een verklaring afleggen naar aan leiding van de „kwestie St.- Bernardus". Raadslid v.d. Laar had in een schrijven aan het college ge wezen op de toenemende onge rustheid over het moortbestaan, nu de vereniging St.-Bernardus de huur van de voetbalvelden per 1 januari 1972 is opgezegd. Hij verwees naar uitspraken van wethouder van sportzaken P. A. Th. v.d. Werf over de aanwezigheid vn verschillende plannen om St.-Bernardus uit de moeilijkheden te helpen. Het college heeft bij het zoeken naar accommodatie voor St. Bernardus aan de Rijndijk nog geen succes gehad. Niettemin is er een oplossing gevonden. Daarom is, zo menen B. en W., v.d. Laars vraag over het door wethouder v.d. Werf gestelde optimisme niet meer relevant. Het voortbestaan van de vere niging is dus verzekerd, hebben B. en W. raadslid Laar geantwoord. Het (dage lijks) bestuur van de voetbal vereniging is overigens nog niet op de hoogte gebracht de nieuwste ontwikkelingen rondom de accommodatiepro blemen. Men mag dus, aannemen dat bur gemeester en wethouders Hazerswoude en de eigenaar van de gronden, waarop de V» voetbalhelden, kleedkamers en kantine liggen, een regeling hebben gevonden. Wit de af spraak tussen beide behelst, zal aanstaande donderdag tijdens de openbare raadsvergadering wellicht nader uit dc doeken worden gedaan. SASSENHEIM Ook de tweede dag van de najaarsfeesten, werd met veel animo gefeest. Begonnen werd 's morgens met een wandeltocht van 10 km, waarvoor niet minder dan 278 deelnemers belangstelling had den. Bij de behendigheidswed strijden voor bromfietsers was A. v.d. Vliet eerste, R. Bisschops tweede en René v.d. Zwet num mer drie. Bij het tonknuppelen 's middags, waaraan door 67 man werd deelgenomen, behaalde J. v.d. Geest de eerste en P. v.d. Geest de tweede prijs. H. Wolvers was derde. Voor het ringsteken op de fiets voor jongens en meisjes bestond ook grote be langstelling. Er kwamen er 82 aan de start. Bij de meisjes ging de eerste prijs naar Joke Meeuwisse. Bij de jongens was Gerrit eerste, gevolgd door Wim v.d. Wal. Derde was Peter v. Rijn. Aan de hindernisrace met tobbetjesteken werd door 32 paren deelg .lomen. De ge broeders Bontje gingen met de eerste prijs naar huis; H. Spaargaren en J. v.d. Meer waren tweede en W. v. Ruiten en J. Eikelenboom derde. De tenthal van de gezamenlijke horecabedrijven, was 's mid dags ook geopend, waar van de gelegenheid om gratis te dan sen goed gebruik werd ge maakt. Om 11 uur werd het feest met het traditionele vuur werk uitgeknald, hoewel de drukte op het feestterrein nog geruime tijd voortduurde. Professor Scheurleer laat 't LAK los LEIDEN Professor Th. H. Lun- singh Scheurleer, hoogleraar ir de kunstgeschiedenis aan d< Leidse Universiteit, zal hel voorzitterschap van het Leids Academisch Kunstcentrum overdragen aan drs. M. J. M. de Haan. Prof. Scheurleer is zes jaar lang voorzitter geweest. Het LAK wil officieel afscheid van hem nemen op maandag 18 oktober, aan het begin van de feest- week rond de opening van het nieuwe LAK-gebouw aan Levendaal. Vier cijfers voor Zoeterwoude ZOETERWOUDE De op de te lefooncentrale van Zoeterwoude aangeslotenen zullen op 30 sep tember overgaan van een 3- cijferig op een 4-cijferig tele foonnummer door een 1 voor elk bestaand nummer te plaat- Dit houdt verband met een uit breiding van de capaciteit de centrale met 200 Door deze uitbreiding kan belangrijk aantal wachtenden in 'Zoeterwoude thans worden aangesloten. De wijziging een 3-cijferig naar 4-cijferig systeem geldt ook voor de tele foons van Stompwijk (01715). Alle betrokken abonnees zijn op 8 september door een kaart- schrijven van de wijziging in kennis gesteld. Automatische verwijzing is om technische denen helaas niet mogelijk. tot deze In de praktijk zou bij deze twee een al- lagenweg éénrichtingsverkeer ingevoerd kunnen worden óf vrachtauto's „beneden" laten rijden en het overige verkeer bovengronds. De uitlaatgassen van de „ondergrondse auto's" kunnen alvorens in de at mosfeer te komen gezuiverd worden. De heer Mehrtens suggestie gekomen tematief plan te kunnen bie den tegenover de Leidse Baan, die volgens hem beslist niet aangelegd moet worden. Zoals bekend bestaat daartegen thans (door enige groepen) groot ver zet. G.S. van Zuid-Holland zul len zich daarmee binnenkort in het openbaar bezighouden. De gemeente Wassenaar aldus Openbaar VerVOer de heer Mehrtens behoeft dan niet meer te vrezen, dat haar bovengrondse capaciteit vergroot zal worden. De kosten zullen weliswaar hoog zijn, al dus de initiatiefnemer, maar deze kosten kunnen ten dele teruggedrongen worden door de verkoop van het vrijgekomen zand. Bovendien meent hij, dat er weinig of geen heikosten zullen zijn. heeft inmiddels de overheid ge vraagd de aanleg van de Leid se Baan op te schorten in af wachting van nader beraad. Zij is van oordeel, dat deze weg (ook genoemd provinciale weg 16bis) het Zuidhollands land schap onherstelbaar zal bescha- Dokter W alenkamp legt praktijk neer WARMOND In verband met het neerleggen van zijn prak tijk heeft de heer H. Walen kamp gevraagd hem ontslag te verlenen als gemeentegeneesheer Omdat zijn praktijk zal worden voortgezet door de hren F. Wa lenkamp en A. Gijzel stellen B. vervagennd geneesheer te be- HILLEGOM Dinsdag 28 sep tember Zaal Flora, winter modeshow. Aanvang 20.00 LEIDEN Uit een sigarenwinkel in de Haarlemmerstraat neelt men gisternacht verschil'ende voorwerpen ontvr.emd. Men verschafte zich toegang tot de winkel door een ruit in te slaan. De vermiste voorwerpen zijn sloffen sigaretten, aanstekers en 70,kasgeld. Bijeenkomst Vredesweekin Oegstgeest OEGSTGEEST In het gemeen tecentrum aa, de Lijtweg te Oegstgeest zal vanavond om acht uur een bijeenkomst ge houden worden. De algemeen secretaris van de Nederlandse Zendingsraad, ds. R. J. van der Veen, zal een lezing houden over het thema „Met alle geweld". Deelname aan de avond staat open voor alle belangstellenden. De heer Mehrtens meent voorts, dat het openbaar vervoer in opmars is en dat men moet stoppen met het aanleggen van nieuwe wegen. Hij wijst op mogelijkheden (zoals in het buitenland) van monorails, li neaire voortbeweging en trei nen op magnetische kussens. Italië en Zwitserland hebben om minder dringende redenen al jaren geleden enige wegen bo ven elkaar gelegd, aldus de heer Mehrtens. De P.v.d.A.-gewest Den Haag LEIMUIDEN De schaakclub „De Doorzetters" speelde in cantine Beuk onderlinge wed strijden. De uitslagen waren: groep I: L. J. HogeboomK. H. Brug 1—0, J. F. StiensP. Vroonland 01, C. P. Beuk sr.—G. Steinhart 1—0, K. H. Brug—G. J. Roest 0—1. Groep II: L. J. H. Stiens—J. A. A Brand 10, E. J. M. Knelan- geC. H. van Berkel 01, C P. v.d. Meer—Th. A. v.d. Meer 1—0, L. H. J. Stiens—C. G Kraakman 10, J. A. A. Bran- dE. J. M. Knelange 10. Zwembad van Koudekerk gaat donderdag dicht KOUDEKERK AAN DEN RIJN Donderdag 30 september kan men voor de laatste keer dit seizoen nog het Prins Wil- lem-Alexander Bad induiken. Bij wijze van afsluiting van het zomerseizoen organiseert de Zwem- en Poloclub „Koude kerk" 's avonds (de laatste trai ningsavond) in het bad een zo genaamde „Zwem Uit". De be doeling is dat er een uur lang wordt gezwommen (aanvang 19.00 uur), waarbij de deelne mers diverse hindernissen moe ten nemen w.o. al dan niet compleet gekleed zwemmen. Het wordt dus een soort afval race via de diverse te nemen hindernissen. Deelname is mo gelijk voor leden en niet-leden van de zwemclub. Mercedes met 4500 gulden van veiling EMM gestolen ROELOFSARENDSVEEN Op het terrein van de veiling EMM is gisteren een (Duitse) witte Mercedes gestolen. In de auto stond een geldtas waarin DM 4500 zat. De eigenaar van de twee weken oude auto, de bloemenhande laar K. uit Rotterdam, beweert dat zijn wagen geheel afgeslo ten was. De rijkspolitie van Roelofarendsveen heeft twee man ingezet voor het onder zoek. De grensposten zijn ge waarschuwd. Het kenteken- nummr van de mercedes is IS—HA 530. GEMEENTEBESTUREN HAZERSWOUDE De organisa ties op het gebied van de boomkwekerij, die het gemeen tebestuur van Hazerswoude destijds verzochten om aanslui ting te zoeken bij het gewest Midden Holland (Gouda), heb ben hun standpunten niet na der geargumenteerd. B. en W. van Hazerswoude had den hen daarom verzocht, na dat ze in eerste instantie Gou da als dé oplossing zagen voor Hazerswoude gezien de gezamen lijke belangen met Boskoop op het gebied van de boom kwekerij. Boskoops gemeente raadslid J. Booij reageerde wél, maar zijn antwoord heeft, vol gens het Hazerswoudse college, geen nieuw licht op de zaak kunnen werpen. De colleges van Hazerswoude en Boskoop hebben intussen het vraagstuk van de gewestelijke samenwer king ook samen onder de loep genomen. Boskoop blijft het weliswaar be treuren, dat Hazerswoude zich bij de regio Alphen wil aan sluiten, maar beide partijen hebben eenstemmig vastgesteld, dat dit gescheiden optrekken geen enkel nadelig gevolg zal kunnen hebben voor de geza menlijke boomkwekerijbclan- gen. HAZERSWOUDE Donderdag avond krijgt de gemeenteraad het ontwerp bestemmingsplan „Sportpark Hazerswoude" ter vaststelling aangeboden. Hierin is onder meer èèn sportterrein, benevens een oefenveld, opge nomen en dat zou betekenen, dat de voetbalvereniging Ha zerswoudse Boys, die thans een lcdenstop moet toepassen bij gebrek 'aan voldoende accom modatie, uit de nood zou zijn geholpen. Polder de Noordpias heeft bezwa ren ingediend betreffende de waterhuishouding in het onder havige gebied, maar B. en W. willen deze als ongegrond aan merken. De bezwaren van de heer L. C. van Vliet, die zijn bedrijf onrendabel ziet ge maakt door de aanleg van de sportvelden, kunnen worden ondervangen door een naar bil lijkheid te bepalen schadever goeding. Om realisering van het plan niet te vertragen, krijgt de gemeenteraad don derdagavond al een voorlopig onteigeningsplan voor gronden in het bestemmingsplan „Sport park Hazerswoude" ter vast stelling voorgelegd. Concretisering van het plan zou, aldus wethouder van sportza ken P. A. Th. v. d. Werf in het verleden, „niet zo heel veel tijd" en „binnen niet al te lan ge tijd" kunnen geschieden. In een antwoord aan KVP-ge- meenteraadslid E. R. F. v. d. Laar stellen B. en W. overigens nu. dat men afhankelijk is van goedkeuringen van derden, i.e. G.S. Minnelijk overleg bij aan koop van gronden en financiële mogelijkheden zijn bovendien van het grootste belang. IVanneer al deze factoren geen remmende werking zouden uit- toefenen, zou het mogelijk zijn dc uitbreiding van het sport park binnen èèn jaar te reali seren. Nu noch de juridische noch de financiële mogelijkhe den geheel toereikend zijn, moet. aldus B. en W. gerekend worden met minstens de dub bele tijd. „Doch waarschijnlijk met een nog langere termijn", voegt het college er overigens aan toe. Tachtig man op forum over vrede en geweld ZOETERWOUDE Een tachtig tal personen was gisteravond naar de Christus Dicnaarkerk gekomen voor de forumbijeen komst die daar werd gehouden in het kader van de Vredes- wcek. Mej. N. Barendrecht, Tweede Kamerlid voor de PvdA, was op het laatste mo ment verhinderd zitting te ne men in het forum. Haar plaats werd nu ingenomen door de heer A. v.d. Wildenberg als lid van Clasc Nederland. Forumvoorzitter R. Reniers vroeg de aanwezigen bij "de aanvang om 1 minuut stilte in acht te willen nemen voor de slachtof fers van oorlog en geweld. Na dat de vier forumleden elk een inleiding hadden gehouden over het thema van de Vredes- week, kregen de aanwezigen de gelegenheid om vragen te stellen. Onder die vragen wa ren er vele over het leger en de ontwikkelingshulp. Voor de laatste categorie waren er veel antwoorden uit de praktijk uit de mond van de heer C. van Vucht, die een aantal jaren in de ontwikkelingslanden heeft gewerkt. Ook burgemeester J. A. Detmers maakte een gedeel te van de bijeenkomst mee. -Ui Deze week kreeg ik bezoek van een Spanjaard: Pie- dro Mantosa. Vroeger was Piedro adjudant van St.-Nicolaas maar nu werkt hij weer gewoon als banketbakker bij zijn schoonvader Giovanni Marsepino. Hij is weer in zijn oude beroep terug gekeerd omdat het reizen hem teveel werd. Toch is hij nog nauw betrokken bij de organisatie rond de Sint. Ik ben de con tactman in Nederland, vandaar het bezoek van Piedro. Eigenlijk stond ik er van te kijken dat hij plotseling voor me stond. Meestal komt hij pas in de derde week van oktj- ber. In de loop van het gesprek werd me echter duidelijk waarom hij dit jaar zo vroeg is geko men. Er is namelijk in Spanje voor wat betreft de aankleding van de Pietermannen een be langrijk besluit genomen. De officiële i)isfanties hebben in een uitgebreid schrijven het gevolg van de Sint streng verboden dit jaar takken van de bomen en de struiken te scheuren, om de benodig de roeden te maken. Van nu af aan is er een stop op het maken van deze strafwerktuigen. „We zit ten schaars in ons groen. Jullie zullen moeten roeien met de roeden die zijn overgebleven van de vorige strafexpedities", aldus luidde het advies van de betrokken instan ties. De Spaanse Pieter mannen hebben toen in Savilja. een gezellig plaatsje in Andalusië, als de weerga een spoedbij- eenkomst belegd om een oplossing te vinden voor deze hachelijke situatie. Na twee en een half uur vergaderen met veel oe verloos over en weer ge praat kwam er plotseling iemand met een lumi neus idee. Het was Trab- bedoelie, de langste der Pietermannen, die op merkte: „Met de roe slaan we niet meer. Daarvoor geven we in de plaats voortaan een pak je met slaag een zoge naamd pak slaag". Onder luid applaus van de ver gadering, zo verzekerde mij Piedro Montosa, werd dit voorstel aange nomen. De Spanjaard is inmiddels weer terugge keerd naar zijn vader land, want voor het week end moet hij nog 350 marsepeinen biggetjes en 800 banketletters klaar maken en dan moet je elk uur benutten. Vlak voordat hij mijn voor deur uitstapte drukte hij mij nog een lijstje in de hand. Daarop staat dui delijk aangegeven wat er dit jaar voor ongehoorza me lieden besteld kan worden. Als u uw ver langlijstje binnenkort gaal invullen dan moet u er rekening mee houden dat er in de pakhuizen van de Sint de volgende mogelijkheden liggen op- gestaveld; een pak slaag, een flink pak slaag (twee maten groter), een pak op je donder en een pak rammel. Kies maar uit. Nieuwbouw- commissie TAVV houdt bazar TER AAR De nieuwbouwcom- missie van de voetbalvereni ging TAVV gaat haast maken met het bijeen brengen van geld voor de bouw van kleed kamers en kantine op hel' nieuwe sportcomplex. Vandaag en morgen wordt er in het dorpshuis een grote bazar gehouden waar via onder meer het rad van avontuur fraaie prijzen te winnen zijn. De ver koop van loten waarop grote prijzen zoals een koelkast, ca- setterecorder en een gouden horloge te winnen valt loopt al een tijd. De trekking is morgen-^ avond om tien uur. Een ander middel om aan de nodige fi nanciën te komen ziet de com missie in de wekelijkse klaver-1 jasavond. De gemeentearchitect! M. Blok heeft de tekening voor het nieuwe clubhuis al klaar.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3