Joop Middelink kwaad op Fedor den Hertog SCHAATSTRAININGEN MEER IN EIGEN LAND FC Den Haag zonder Pas in Groningen RONDECIJFERS OVION VERGROOTTE MARGE lEr zit nog J9)el muziek in Rondje Toekomst Trophy team bleef in =goed spoor 1B&JDAG 24 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA IS pNTMELIAN „Er Is geen tprake van dat wij er over Souden denken om te stop pen met de Ronde van de iToekomst", aldus Jacques Goddet, directeur-hoofdre- flacteur van 1 'Equipe, die gonderdag de achtste etappe van de Tour de 1 'Avenir had gevolgd. [et is zelfs onze bedoeling om de ronde voor 1972 veel groter op te zetten dan voorheen ooit is gebeurd. We willen in Spanje starten, dan door Zuid-Oost Frank rijk rijden, vervolgens door Zwitserland en eindigen in West-Duitsland". 'at Frankrijk betreft bestaan er uiteraard geen problemen voor de heer Goddet. Met [Zwitserland is de zaak eveneens al rond, ook finan cieel. Alleen met Spnaje en West-Duitsland moet nog worden onderhandeld. Als de plannen doorgaan dan zijn de consequenties, dat de ronde in 1972 aanmerkelijk langer wordt dan die van dit jaar, waarschijnlijk even zwaar, zo niet zwaarder en dat er een veel groter deel nemersveld aangetrokken zal moeten worden. Pol (NED). (NED) 34.48.35 Fr). 10. Schmid (Zwl), 11. van Iingen (NED).- 12. Nogues (Reg 13. Thalmann (Zwi), 14. Melero 3), 15. Huelamo (Sp), 16. Kraft ld). 17. Hava (Tsj)', 18. Hrazdira ;j). 19. Aiguepar ses (Fr). 20. iltard (Fr), 22. Schur (NED) 1.48, 25. den Hertog (NED) 4.02.04, Kuiper (NED) 4.02.12. Er zijn g 36 renners in de strijd. jlet algemeen klassem (ADVERTENTIE) Huelamo (Sp) 35.00.10, mid (Zwi) 34.00.49, 15. van Dongen (NED) 35.02.39, 16. Kuiper (NED) 35.14.39, 17. Stocker (Zwi) 35.14.56, 18. Martin (Fr) 35.15.11, 19. Aigueparses (Fr) 35.15.53, 20. Kraft (Did) 35.17.19, 21. van Pol (NED) 35.22.53, 27. Schur (NED) 35.29.25. Dagploegenklasserrvent 1. West Duitsland 12.01.54; 2. Neder land 12.05.24; 3. Zwitserland z t; 4. Frankrijk z t; 5. Spanje z t. serland 104.30.03;" 5. Tsj echo kije 104.28.17; 6. West D (Tsj .SI) 49 pnt; 5. mayes- (Oost) 89 pnt; 3. Ovion (Fr) 80 pnt: 4. Duchemin (Fr) 40 pnt; 5. Soliva (Sp) (Fr.Ref ANP Haag 23-9 ïardy (Fr.Reg) 25 punter (Van een speciale ANP-verslaggever) MONTMELIAN. „Dokter, ik ga naar het hotel en zo gauw mogelijk naar bed", zei Fedor den Hertog op het hoog boven het Alpen stadje Montmelian gelegen fort, waar de Nederlandse kopman opnieuw 'n neder laag had moeten incasse ren. De vluchters in de achtste etappe van Brian- ?on naar Montmélian over de Galibier, de Oosten rijkse winnaar Wolfgang Steinmayer en de West duitser Hannes Ruch, wa ren nauwelijks van belang voor de gang van zaken in deze Ronde van de Toe komst. In ieder geval veel minder belangrijk dan het verlies van 21 sec van Fedor den Hertog op gele truidrager Regis Ovion, opgelopen in de laatste steile klim naar het fort. Fedor zelf wilde er liever niet over praten. Hij ontweek vragen in die richting met uitlatingen over zijn fysieke toestand. „Ik heb nog nooit zo moeilijk gezeten. Die wonden schrijnen heel erg en ik neem daartegen geen medi cijnen in. Dat is maar niks, al die rommel". Joop Middelink accepteerde die uitleg niet meer. De gemoedelijke Amsterdammer was nu echt kwaad: „Fedor heeft de hele dag tussen de wieltjes gereden en dan nog 21 seconden verspelen in de laatste klim, dat gaat te ver. Ik zal vanavond wel eens een hartig woordje met Den Hertog spreken". De Nederlandse kopman, die dit niet had gehoord, zei nog: „Ik kon mijn benen niet rond krij gen", voordat hij naar het hotel wegreed. Hennie Kuiper, die lang in de buurt van Fedor had gereden, reageerde daarop met: „Het is geen wonder als jë benen niet rond willen als je steeds maar op 17 blijft rijden". Het was triest, maar waar. In die laatste klim was Den Hertog door Ovion op zestien seconden gereden en omdat de Fransman beslag legde op de derde plaats en dus nog eens vijf seconden bonificatie kreeg, bedroeg zijn totale winst 21 seconden. De voorsprong van Ovion op Den Hertog was gegroeid tot 8 minu ten en 2 seconden, een alleen door een wonder te overbruggen kloof. Wellicht zou die bonificatiewinst van Ovion niet nodig zijn ge weest. Want Jo van Pol verweet Matthieu Pustj ens na aankomst, dat zijn streekgenoot hem in de sprint de pas naar de derde plaats had afgesneden. Nu werd Pustjens vierde en Van Pol vijfde, waardoor de laatste min der inliep in het puntenklasse ment op de,Zwitser Hubschmidt (zesde in de etappe) dan hij had gehoopt. Opnieuw De grote mannen van Nederlandse kant in deze opnieuw zeer zware etappe waren evenals de voor gaande dag Pustjens en de Westbrabander Cees van Don- IAN Ook op de vierde dag van de internationale motor- zesdaagse op het eiland Man is het Nederlandse Trophy-team keurig in het spoor van de grote fabrieksploegen gebleven. an de zes Nederlandse rijders kwamen er drie enigszins in moeilijkheden. Gerrit Eibers kwam in botsing met een auto, die geen voorrang verleende en bezeerde daarbij zijn hand. Rudi Boom hield aan een lichte botsing een kromme voorvork over en Henri Zijdemans moest noodreparatie verrichten zijn motor gestart te krij gen. Hij kwam vijf seconden voor het sluiten van tijdcontro- le binnen en bleef dus zonder strafpunten, evenals Boom, El- berts, Frits Sellers, Derk de I Vos en Wiebe van Der Meulen. Door de blanco verlieslijst blijft j Nederland een geduchte con- 1 current voor landen als West Duitsland, Tsjecho-Slowakije, Oost Duitsland en de Verenigde Staten, die weliswaar meer bo- j nus-punten veroveren, maar. daardoor grotere risico's moe- ten nemen. Nederland schoof in j ieder geval een plaats op, om dat een rijder van het Ameri kaanse team uitviel. Het ge rucht gaat dat ook 't Oostduitse [1$ team incompleet zou zijn. Het is in elk geval de laatste vijf- n tien jaar niet meer voorgeko- men, dat Nederland in de strijd i om de Trophy zo'n succesvolle I rol heeft gespeeld. Ook overge- IS' bleven leden van het Neder- I landse Vaasteam blijven het !goed doen. Zij kwamen zonder strafpunten binnen. Aangezien dit team echter incompleet is, heeft het geen kans op een van de hoofdprijzen. De stahd om dé Trophy luidt: 1. West Duitsland 23.3 pnt; 2. 4 rj. Tsjecho Slowakije 102.4 pnt; 3. lU Oost Duitsland 448.2 pnt; 4. Nederland 1753.8 pnt. Rugbyspelers voor interland DEN HAAG He bv vijftiental c i Haag uitkomt t Nederlandse zondag in ;n de Engel- (LSRG), G. Dekker (NFC), F. Wil link (LSRG(, J. Rosman en J. van (beiden RCH). gen, die steeds beter tegen de bergen opgaat. Het was jammer, dat Pustjens in het begin van de etappe geen antwoord had op de demarrage van Ruch en Steinmayer, die na 4 kilometer op weg naar de Galibier, het veld hun hielen lieten zien. Het was wel de bedoeling geweest om Pustjens in die lange aan loop naar de top van de Tour- berg te lanceren, ook al omdat er bij het monument ter nage dachtenis aan Heriri Desgranges stichter van de Tour de France 'n paar vette premies lagen te wachten. Paar keer Pustjens was inderdaad een paar keer gedemarreerd. Toen hij voor de tweede keer werd terug gehaald gingen Ruch en Stein mayer weg en verrasten de Lim burger. Wel haalde hij kort onder de top van de Galibier nog de derde premie (200 francs - Stein mayer won 500 francs, Ruch 300) binnen en zorgde Pustjens er ook voor dat hij qp de voor de eerste categorie meetellende Ga libier door een derde plaats, op 3.15 van koploper Steinmayer, die Ruch had gelost, zijn leiders positie in het bergklassement niet kwijt raakte. Ook tegen het eind van de rit, op de derde categorie Cote d'Aiton, werd Pustjens derde, zodat het predi kaat bergkoning binnen zijn be reik bleef. Moeilijkheden Voor het zover was gebeurde er het nodige onderweg. Ruch kwam in de afdaling bij Stein mayer en gezamenlijk vochten zij voor seconden winst. Achter hen waren in de klim van de Galibier diverse coureurs, onder wie Den Hertog, in moeilijk heden gekomen maar in de afda ling kwam alles weer bij elkaar. Dat was naaf het oordeel van Hennie Kuiper een presentje van Regis Ovion, de man in de lei derstrui, die de gehele rit voor in het peleton te vinden was „Ovion speelde er vandaag mee", meende Kuiper later. Hij dacht echter bok een middel te hebben gevonden om mogelijk de barrière-Ovion nog te ne „In het tweede deel van de rit heb ik een tijd aan zijn wiel gezeten en daar kan hij kenne lijk niet tegen; hij ging zwiepers uitdelen en werd bepaald giftig. Dat is onze enige kans, misschien gaat hij onder die omstandig heden domme' dingen doen". De foto geeft een fraai beeld van de moeilijkheden die de deelnemers aan de internationale motorzesdaagse op het eiland Man hebben te overwinnen. Langs de meest onbegaanbare paadjes voert het traject, waarbij de coureurs soms slechts stapvoets kunnen rijden. het Nederlandse Trophyteam uitstekend uit de voeten in het sterke gezelschap an fabrieksploegen. Ondanks het parkoers komen de rijders DEN HAAG. De voorbe reiding op het internatio nale schaatsseizoen zal zich goeddeels in Nederland voltrekken. De landelijke technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond is tot de conclusie gekomen, dat met name de jeugd- trainingskampen in het buitenland in verhouding tot de kosten te weinig rendement hebben gehad. Ook de voorbereiding van de dames- en herenkern-- ploegen zal zoveel mogelijk in eigen land geschieden. Op 12 december beginnen op vier plaatsen in Nederland centrale trainingskampen: voor de kernploeg heren (onder Leen Pfrommer) in Heerenveen, voor de dameskernploeg (Egbert van der Ploeg) in Assen, voor de jongensploeg (Egbert van 't Oever) in Utrecht en voor de meisjesploeg (Henk Gemser) in Deventer. De kampen duren tot kerstmis. De heren vertrekken op 10 ja nuari naar Davos, de dames gaan dan naar Heerenveen, de jongens naar Deventer of Eind hoven en de meisjes naar As sen. ,Na de Europese kampioeii- schappen voor de dames op 15 en 16 januari in Inzeil en voor de heren op 22 en 23 januari in Davos trekken beide ploegen gezamenlijk naar Japan, waar van 3 tot 13 fe bruari de Olympische Winter spelen zijn. Na terugkeer op 17 februari gaan de dames naar Oranjewoud om zich voor te bereiden op het wereldkam pioenschap (4 en 5 maart) in Heerenveen. De heren reizen naar Noorwegen voor het we reldkampioenschap (19 en 20 februari in Oslo). Geen gehoor In verband met deze voorberei dingen hebben Ard Schenk en Stien Baas-Kaiser geen gehoor kunnen geven aan een uitnodi ging om begin december naar Japan te reizen. Voor de jeugd worden deze win ter meer dan dertig wedstrij den in Nederland georgani seerd. Naast de nationale jeugdkampioenschappen (15 en 16 januari in Assen) worden twee 'sterk bezette internatio nale toernooien gehouden: op 10 en 11 december in Amster dam en op 29 en 30 januari in Assen. Verdere belangrijke wedstrijden zijn op 10 februari in Amsterdam en 18 februari in Alkmaar. Hef programma van de nationale titelstrijd (8 en 9 januari a. Deventer) is belangrijk inge kort. Er worden slechts 16 he ren en 12 dames tegen vroeger resp. 26 en 18 toegelaten. Daarentegen zijn de nationale B-kampioenschappen ingesteld, die op 8 en 9 januari in Eind hoven worden gehouden. Natio nale selectiewedstrijden vinden plaats op 10 november ir Utrecht, 25 november, in Eind hoven, 12 december in Deven ter en 23 december in Heeren veen. Tot de nationale A-kam pioenschappen worden alleen de kernploegleden direct toege laten. Voorts vier heren en vij; dames van de B-kampioen schappen. Om op een totaal van zestien heren te komen zullen tevens de nummers twee en drie van de nationale wedstrijd over 5000 meter in Eindhoven startrecht krijgen. ESTAFETTE IN PARIJS DEN HAAG Drié Nederlandse estafetteploegen, zullen zater dag 2 oktober starten tijdens internationale atletiekwedstrij den op de tartanbaan van hel Stade de Colombes in Parijs. De 4x200 m ploeg dames bestaat uit Wilma van den Berg (de Keien,) Trudy Ruth (GAC), Co- ra Hofman (Schelde Sport) Akke Brijker (Spartacus). Op de 4x800 m dames, die gelopen wordt om de Lilian Board Me morial, starten Marianne Burg graaf (Oss Wik), Joke v.d. Stelt (De Spartaan,) Els Gommers (Unitas en Anneke de Lange (Sparta). De 4x800 m ploeg de heren is als volgt samenge steld: Haico Scharn (CIKO Bram Wassenaar (AV'23), Rijn v.d. Heuvel (AVR) en Henk Tiebosch (Metro). (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de eredivisie zit Feijenoord voorlopig op fluweel met twee punten voorsprong op Ajax, want het valt niet aan te nemen dat de Rotterdammers de komende zondag struikelen als het uitermate zwakke Vitesse dat slechts een doelpunt scoorde naar de Kuip komt. Daarentegen krijgt Ajax het heel wat moeilijker, want morgen (zaterdag) staat de uitwedstrijd tegen PSV op het programma. De Eindhove- naars zijn aan een herstel bezig en dat kwam tegen FC Den Bosch, dat met 70 verloor, al behoorlijk tot uitdrukking. Alleen zit PSV met problemen omdat Eef Mulders niet kan spelen wegens een enkelblessure, terwijl Peter Kemper hoogstwaarschijnlijk ook langs de kant moet blijven. Sparta speelt, als gevaarlijke der de, de uitwedstrijd tegen stad genoot Excelsior. FC Den Haag gaat de lastige uitwedstrijd te gen FC Groningen tegemoet. De Zuiderparkers staan mo menteel vijf punten achter op leider Feijenoord en mogen derhalve geen punt meer ver spelen. Omdat Renè Pas door griep geveld is kon een plaats worden vrijgemaakt voor Piet de Zoete. Aad Kila, die verle den zondag geblesseerd raakte, Is volkomen fit om aan de reis naar Groningen deel te nemen. De Groningers hebben totnutoe vier punten vergaard uit zes wedstrijden, in welke reeks slechts vier doelpunten werden gemaakt. Bekende spelers van de thuisclub zijn good-old Piet Fransen (35), de centrumverde diger Martin Koeman (33) en voorts het 19-jarige talent Jaap Bos in de aanval, waarin even eens „gastarbeider" Bjarne Jensen uitkomt. Bij FC Gro ningen verdedigt de Zweed Jan Nordstrom (26) het doel. Het FC Den Haag-elftal komt als volgt binnen de lijnen: Doel: Thie; achter; v.d. Burch, Wei- mar, Mansveld, Korevaar; mid den: advocaat, Berg, de Zoete; voor; Kila, Couperus en Rogge- V olleybalteams goed van start ploeg zijn de strijd c pese kampioenschap, dat In de It Uaanse plaatse Modena en Ancoi wordt gehouden, goed begonne De herenformatie zegevierde m 3—2 over Frankrijk, dat pas op 16 14 in de vijfde set capituleerde. I (15—2, 15—3, 15—5); 5, I tonrijk 3—2 (15—3, 15—4, 15—6). raël—Turkije 3—0 (15—10, 15—13, 15— 2)Tsjecho-SlowakijeSchotland 3—0 (15—10, 15—6, 15—2); Roemenië— Italië 3—2 (15—7, 8—15, 15—13, 9—15, 15—8). Dames: West Dultsland-Frankrljk 3—2 (9—15. 15—3. 4—15, 15—8, 15—0); ost Duitslan—Zwitserland 3—0 (15 0, 15—1, 15—4); Nederland—Dene marken 3—0 (15—8, 15—4, 15—4). KNVB strafte pelers vier s DEN HAAG De strafcommissie van dc KNVB heeft een viertal spelers gestraft. Dc MVV'cr Cnlnmbain werd voor een wed strijd geschorst en kreeg tevens een geldboete van 125 gulden. Vccnstra van Go Ahead Eaeles kreeg een boete van 250 gul den. Vonk van AZ'67 een wed strijd schorsing met een bn^le van 100 gulden en de DFC'er Bouwer een wedstrijd met een proeftijd van een jaar. Knobel naar Spartak: (Van onze sportredactie) MAASTRICHT De kans is niet gering, dat na Ivan Mraz, de energieke MVV-aanvaller. die half december naar de Tsjechische voetbalvereniging Spartak Praag vertrekt, ook trainer Knobel de weg naar geruchten worden H Tsjecho-Slowakye inslaat. De geruchten worden steeds hard nekkiger, als dat Knobel de op volger zou worden van Kolsky, die Spartak tot dusver onder zijn hoede heeft. De Praagse vereniging is in ieder geval al lang op zoek naar een opvolger van Kolsky, omdat de prestaties in de competitie zeer teleurstel lend zijn. Een twaalfde plaats op de ranglijst is het resultaat tot nogtoe. George Knobel, die tot 1973 on der contract staat, heeft de mo gelijkheid in februari te beslis sen. of hij blijft of niet. Wel moet hij dan het lopende sei zoen afmaken. MVV hult zich in stilzwijgen. Het enige mentaar van secretaris Roxs: „Nonsens, er is niets van w£ TVan onze dammedewerker) DEN HAAG Voor Ton Sy- brands wordt het morgen drukke dag. Om 11 uur treedt hij aan voor zyn ploeg RDG in de belangrijke wedstryd tegen VAD (Amsterdam) in het ge bouw van de Rijkswaterstaat, Koningskade 4. Na afloop van deze wedstrijd wordt hij gehuldigd voor de v.orige week behaalde Europese titel. Holström en Piet Kraak redde Denen KOPENHAGEN De Deen Niels Holmström is momenteel bezig in zyn vaderland een schitteren de rentree te maken. By- na een jaar geleden werd hy nog afgekeurd als contractspeler voor Haar lem. Een voetbalknietje verhinderde een verdere Nederlandse voetballoop- baan van de sympathieke Deen, die zijn eerste spo ren verdiende by het hui dige FC Den Haag.' Na zijn terugkeer in Dene marken werd hy door de daar keurende artsen ech ter wel geschikt gevon den om door te sporten. KB uit Kopenhagen maakte gretig van deze gelegenheid gebruik om de afgeschreven goalget- tcr in haar geledoren op te nemen. KB Kopenha gen zit namelijk in de ge vaarlijke hoek en een snel scorende voorhoede speler is zeer bulkbaar. Een andere ploeg, die in de onderste regionen van de Deense competitie huist is AB Aalborg. Deze ver eniging wordt op het ogenblik getraind door Piet Kraak, de ex-trainer uit Leiden. De laatste we ken is AB Aalborg bezig aan een schitterende corne-haek en liet ziet er naar uit, dat zy onder leiding van Piet Kraak alsnog de dans kun ont springen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15