Bouwkosten zuiverings installatie in jaar met half miljoen gestegen Nieuwe sluis in de Gouwepolder VKB wint zaalvoet balkamp in Groen- oordhal Ontslagaanvrage dreigt personeel Stadsgehoorzaal Verloren en gevonden Vragen over gemeente- woningen Raad Bodegraven niet eens over groei gemeente PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 SEPTEMBER 19} f> Het team van de Leidse Courant is bijzonder verrassend derde geworden in het bedrijfsvoet- baltoernooi, dat de afgelopen dagen in de Groenoordhal werd gehouden. Eerst in de halve finale moesten de LC Boys dui delijk hun meerdere erkennen in de Verenigde Kleine Bedrij ven, de latere winnaar van het door de Sportstichting (o. 1. v. de heer Caron) georganiseerde toernooi. De Verenigde Kleine Bedrijven namen de nalatenschap over van v. d. Berg en Co, de win naar van 1970, die dit jaar geen vijftal op de been wist te brengen en derhalve de titel niet kon verdedigen. Simon Bousie, tweemaal, en paul v. d. Reyden, eenmaal, waren de grote mannen, die de laatste hindernis voor de Verenigde Kleine Bedrijven naar de fina le deden overwinnen. In die eindstrijd hebben Willem Ouwehand, Ben de Roode, R. v. Vliet, Schoonderwoerd, Hen- nie de Faber, Simon Bousie, Nattens, Peter Kluivers, en Paul v. d. Reyden (vijf spelers plus wisselspelers) aanvanke lijk bijzonder veel moeite ge had met het quintet van N. V. Seriewoningen. Seriewoningen, dat door zeges over de IBB (3- 0), LAF (3-1) en de Sportstich ting (4-0), glansrijk de tweede voorronde overleefde, versloeg in de halve eindstrijd Hanab met 1-0, dank zij een doelpunt van UVS-regionaal Jaap Heru- er. Het blauwwitte talent en LFC's goochelaar Cockie van Weerlee waren de grote troe ven, die Seriewoningen in de strijd gooide tegen de Verenig de Kleine Bedrijven. Het leek voldoende toen Hazier Seriewo ningen al snel de leiding gaf. Daarna ebde het offensief van Seriewoningen snel weg. Van Weerlee mocht dan in zijn so lo's ver komen, gevaarlijk werd hij nauwelijks en dan bleek het vizier niet al te scherp gesteld. Gebrek aan precisie zou het team van Seriewonin gen trouwens toch parten spe len. De Kleine Bedrijven zou tot een grootheid uitgroeien toen allereerst LDWS-centraal verdediger Bram de Roode uit een strafschop de gelijkmaker scoorde. In de tweede helft zorgden Paul v. d. Reyden en Willem Ouwehand voor een comfortabele 3-1 overwinning voor de Kleine Bedrijven. Jaap van Eyk had het stuk nog kunnen redden voor Seriewo ningen, maar van de penalty stip miste hij. De derde prijs, evenals de overige trofeën (waaronder een wis selbeker en een beker, die defi nitief bezit werd van de Kleine Bedrijven) uitgereikt door Sportstichtingvoorzitter P. Bieg- straate, ging vergezeld van herinneringsmedailles naar de Leidse Courant. In de strijd om de derde en vierde plaats werd Hanab met 1-0 verslagen door een doelpunt van John van Velzen. Grote man was DOSR's handige spits Pim v. d. Meer, die het leeuwendeel van de doelpunten in de voorronden voor zijn rekening nam. Na de overtuigende score maandag avond (drie winstpartijen en een remise, alsmede een doel- gemiddelde van 16-5) werden gisteravond achtereenvolgens de warme bakkers van de LBF koudgemaakt, bleven Durisol en Gemeentewerken juist aan de negatieve kant van de sco re: 1-0. Opmerkelijk was het dat noch Batteljee en Terpstra, noch Wernink (onder meer met André Ooyendijk) tot de halve finale wisten door te dringen. De uitslag werd der halve: 1. en kampioen Verenig de Kleine Bedrijven; 2. Serie woningen; 3. Leidse Courant ;4. Hanab. Kleuterschool wordt in plan opgenomen KATWIJK In het bestemmings plan Rijnsoever zal op verzoek an de Kerkeraad van de Her vormde gemeente een vierklas- sige kleuterschool opgenomen worden. Het verzoek aan B. en W. ging niet gepaard met een ouder verklaring maar op grond van het feit dat het hier gaat om een nieuw geprojecteerde wijk stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. LEIDEN De bouw van een nieuwe rioolwaterzuiveringsin stallatie voor de Haarlemmer meer te Badhoevedorp betekent een flinke tegenvaller voor het Hoogheemraadschap van Rijn land. De eerste fase van het project, vorig jaar september begroot op f 534.000,wordt nu geraamd op een bedrag van f 1.085.000,—In geen van beide kostenramingen is de post voor het verleggen van de effluent leiding ad f 45.000,— begre pen. In de kosten van deze werken was oorspronkelijk van het rijk en van de provincie Noord- Holland een subsidietoezegging Laatste kans voor aanvraag huursubsidie LEIDEN Volgende week vrij dag loopt de (uitgestelde) ter mijn af waarbinnen hernieuwde aanvragen voor individuele huursubsidie kunnen worden ingediend. Dit geldt vooral de mensen die vergeten zijn de hen verleende huursubsidie op nieuw aan te vragen voor de periode 1 april 1971 tot 1 april 1972. Voor deze huursubsidie geldt na melijk dat zij binnen drie maanden na vestiging in een bepaalde woning moet worden aangevraagd óf binnen drie maanden na 1 april, welke ter mijn dit jaar door de minister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening met een kwartaal is verlengd. De aanvraagformulieren dienen bij de Gemeentelijke Woning stichting (Turkooislaan 2, Morskwartier), of bij het ge meenschappelijk administra tiekantoor van de woning bouwverenigingen (Middelste gracht 16) óf bij de afd. Open bare Werken in het Stadhuis te worden opgehaald en ingele verd. Alle inlichtingen hiero ver: Bureau Voorlichting Stad huis (informatiebalie in de hal), tel. 45344. Programma Vredes- week in Warmond WARMOND In het kader van de Vredesweek zal vrijdag avond in bet Trefpunt de film worden gedraaid „Peoples War". De heer J. Boonstra uit Sassenbeim houdt een inlei ding. De film gaat over de oorlog in Vietnam. Na de voor stelling is er een discussie o.l.v. de heer Boonstra. Zaterdag worden tussen 11 en 12 uur dekens opgehaald. In het hoekje bij de Pomp is een ex positie van een Derde Wereld winkel. Deze tentoonstelling is geopend tot en met 9 oktober. Zaterdagavond is er in de r.k.- kerk een jongerenmis, die in het teken staat van de vrede. Burgemeester van Benthuizen: Voeg Koudekerk bij Hazerswoude HAZERSWOUDE-BENTHUIZEN - MOERKAPELLE Als de ge meenteraden van Benthuizen en Moerkapelle met het voor stel van de respectievelijke col leges van burgemeester en wet houders akkoord gaan, zullen de raden van de gemeenten Hazerswoude, Bleiswijk, Ze venhuizen en Koudekerk aan de Rijn een uitnodiging krijgen om samen te praten over de bestuurlijke toekomst van de betrokken gemeenten en de streek. De suggestie tot dit voorstel van de Benthuizense en Moerkapel- se colleges is aan de hand ge daan door de commissies voor algemene zaken van beide (welhaast tweeling-)gemeenten. In een door burgemeester I. J. P. Keijzer samengesteld rapport wordt een belangrijk alterna tief genoemd. Koudekerk aan de Rijn en Hazerswoude-dorp, Benthuizen en Moerkapelle zouden, met stukjes van Bleis wijk, Zevenhuizen en Wad- dinxveen, de tweede gemeente kunnen gaan Bijeenkomst voor koorzangers uit de Bollenstreek WARMOND Voor alle koor zangers uit de Bollenstreek is er dinsdag 19 oktober een bij eenkomst in de kapel van de NBS in Voorhoot; aanvang 20.00 nur. De algeme ne leiding berust bij kapelaan Kuypers uit Sassenheim. Over enkele weken beginnen cursussen voor amateur-diri gent en amateur-organist. Deze cursussen worden gegeven door de heer W. van Geldre te Noordwijk. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretari aat van de Dekenale Dienst voor Liturgie en Kerkmuziek, mevr. M. v. d. Zal-Langezaal, Herenweg 62, Warmond, tel.:01711-2812. ontvangen van 25 procent van de kosten. Het is nog niet ze ker of deze subsidies naar ver houding met de hogere kosten zullen worden opgetrokken. Bovendien strekt zich de aan leg van de werken uit over de jaren 1971 en 1972; het is dus waarschijnlijk dat zich achter af nog een kostenstijging zal voordoen. De verenigde verga dering van het Hoogheemraad schap heeft besloten, de riool waterzuiveringsinstallatie van de gemeente Noordwij kerhout over te nemen tegen een be drag van f3.101.267,04. Voor de installatie van een slibcircula- tiepomp in de waterzuiverings installatie voor de Haarlem mermeer te Zwanenburg trok de vergadering een bedrag van f 130.000,uit. Hetgeen een kleine meevaller inhield omdat deze pompinstallatie begroot was op een bedrag van 175.000 gulden. U.V.V. houdt kledingbeurs WASSENAAR De afdeling Wassenaar van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers houdt een kledingbeurs op 12 en 13 oktober in de foyer van de Zijllaankerk Overtollige, in goede staat verkerende kle dingstukken en sportartikelen kunnen daar ten verkoop wor den aangeboden Van de omzet komt twintig procent ten goede aan het werk van de UW zoals tafeltje dek je, bejaar densociëteit, ziekenhuiswerk enzovoorts Op dinsdag 12 oktober tussen 14 en 1630 uur kunnen de artike len aan de Zijllaankerk wor den afgegeven Dinsdagavond is de beurs geopend voor heren en jongenskleding en verder op woensdag 13 oktober van 10 tot 1530 uur, waarna vanaf 16 urn- de nlet-verkochte artikelen kunnen worden terugge haald BOSKOOP Vanaf de depen dance van Hotel Neuf „Het vijfde wiel" voeren de burge meester G. W. baron van De- dem, de vertegenwoordiger van Gedeputeerde Staten dr. R. Eij- betekenen had, hoewel de Gou we die eerst een belangrijke vervoersader was, nu een last dreigt te worden doordat water en weg-vervoer elkaar veelvul dig kruisen. sink, vertegenwoordiger van de Voor wat betreft het milieube heer met name de riolering zijn er nog vele problemen die om een oplossing vragen. Er zal in de toekomst nog veelvul dig overlegd moeten worden door het gemeentebestuur, ged. staten., prov. staten en het pol derbestuur. Deze sluis is onmis baar voor de boomkwekerij. Provinciale Waterstaat Zuidholland, de directeur van Gemeentewerken de heer T. Klazinga, en het bestuur van de Gouwepolder met een mo- torvlet de Gouwe over teneinde gezamenlijk de nieuwe sluis voor de Gouwepolder in ge bruik te stellen. De enige officiële daad die werd verricht was het betalen van het schutgeld aan de sluis wachter door de voorzitter van het Gouwepolderbestuur de heer Th. Brans. In hotel Florida noemde de heer Eijsink de nieuwe sluis een duur mini- sluisje De burgemeester zei dat het mi- nisluisje voor Boskoop veel te Postzegelbeurs LEIDSCHENDAM De Zuidhol landse vereniging van postze gelverzamelaars houdt zaterdag 2 oktober van 19 tot 23 uur weer een beurs in ht Vereni gingsgebouw aan de Damlaan. Er bestaat dan tevens gelegen heid tot het inleveren van ka vels voor de volgende veiling. De eerste boot gevuld met officiële gasten vaart de nieuwe sluis van de Gouwe polder binnen. Voorhout krijgt openbare school VOORHOUT Voorhout krijgt een openbare school. B. en W. zullen de raad vanavond voorstel len goedkeuring voor de bouw van deze school te verlenen. De school moet gebouwd worden aan de westzijde van de Heren straat. De school gaat van start in augustus 1973. Uit de lijst die door de ouders aan de gemeente is voorgelegd blijkt dat minstens 28 leerlingen de school zullen be zoeken. Koninklijk goud voor W. Imthorn HILLEGOM Burgemeester Van Niekerk heeft gistermor gen de heer W. Imthorn de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau opgespeld. Tevoren had hij de 70-jarige ge huldigd voor diens grote ver diensten. „U hebt", zei de heer Van Niekerk, „het bedrijf van uw vader uitgebouwd tot een solide aannemersbedrijf en daarnaast staat u al jarenlang klaar voor de gemeenschap". De heer Imthorn was ruim 16 jaar voorzitter van de Herv. Diaconie, voorzitter van de stichting Parkwijk en lid van de gemeenteraad, eerst voor de CHU nu voor de CCP. LEIDEN „Met de Stadsgehoor zaal zijn we in een afgrijselijk vacuum terechtgekomen nu B. en W. in de afgelopen raads vergadering de voorstellen tot verlenging van de exploitatie overeenkomst en verhoging van de tarieven hebben moeten te rugnemen", zegt de exploitant van de Gehoorzaal, de heer I. Milikan. „Omdat het bestaande contract volgende week don derdagavond om 24 uur afloopt en ik dan dus geen mandaat meer heb, word ik genood zaakt een ontslagaanvraag in te dienen voor 42 man. Het personeel loopt nu hierover al te hoop. Maar ik laat de mensen niet in de steek en betaal ze dan uit particuliere hoord, dat het seniorenconvent (het overleg-orgaan van B. en W. en raad, waaruit de PAK- fracties zich juist deze week hebben teruggetrokken Re dactie) vandaag over deze zaak bijeenkomt. Maar het lijkt mij er niet inzitten, dat de raad hier nog voor volgende week donderdagavond over verga dert. Die heeft het veel te druk met dat wandelgebied. Begin dit jaar heb ik tegen wethou der Lijten gezegd, dat ik de stad niet zomaar in de steek laat, maar zoals het nu gaat... Ik zou het een ramp vinden, als zo'n bedrijf in de soep TOELICHTING Dit is in grote lijnen de monde linge toelichting, die de heer Milikan gaf op een brief, die gen, gewijd aan de tarieven van de Stadsgehoorzaal er exploitatievergoedingen. 1 schrijven had als motto „Reali teit en cijfers". In deze brief gaat de heer Milikan omstan dig in op de twee voorstellen van B. en W., betreffende de Stadsgehoorzaal, die de raad afgelopen maandagavond be handelde en waarover zoveel verschil van mening bleek te bestaan, dat B. en W. de voor stellen terugnamen. „Een ha chelijke zaak", vindt de heer Milikan, „omdat het huidj contract op 30 september i loopt". Reagerend op wat in de raa( vergadering over een en d der is gezegd, hekelt Millilj het feit, dat de raad grote 1 zwaren had tegen de voor} stelde verhoging van de tart ven met ongeveer 12 procej „Mijn persoonlijk advies w 17 procent,'1 schrijft hij en i licht dit toe met cijfers. „Ij beleidsoverwegingen gingen I en W. niet verder dan een v« hoging met 12 procent. Ga de huidige wetsvoorstellen m de ministerraad er door, c zal mijn prognose van 17 pi cent nog te laag zijn". (ADVERTENTIE) LEIDEN Gevonden halsketting, c glta :nbrll, slei mesportemonnee, gitaarhoes. 's, trouw- scheeps- vlag, regenbroek, hangertji portemonnee, damesmantel, bank biljet, damesvest, driewlelig fietsje, sportbroekje, kinderschoentje, kin derkleding, zegelring, autostep, zeilbroek, plaats brons, pop, japon, sportschoenen, kettinkje, autoreser vewiel, trainingsshirt, damespols- Rustiek plaatje van een woonboot, die half gezonken in de Leidse Vaart ligt. Het rottende obstakel ligt danig in de weg. Is het een taak van de gemeente of van de eigenaar om het gevaarte weg te Marktberichten nog zwakke aan de dahlia's reeds behoorlijk schade is toegebracht. Die schade loopt plaatselijk nogal uiteen, maar vooral de kort alge- knipte dahlia's hebben er van te lijden gehad >e handel in zomer-artikelen ls nog Immer zeer vlot. Er ls nog een zeer behoorlijk e aanvoer op de velling H.B.G. te Lisse en die gaat vlot van de hand. Uitschieters zijn bij de tulpen o.a. de mooie parkiet Comet die f 19.-- noteerde, verder narcissen ls nog altijd veel vraag, vooral voor de eerste grootte, terwijl Golden Harvest en Carlton nog altijd beste prijzen maken, zien we Dutch Master weggaan voor f 36.—, Fortune voor f 25,-- en Goblet voor f 40.—. >e eerste amaryllis gearriveerd werden opval- •kocht. Van iedere blijft praktisch niets i op de Vrije Bloemenveiling H.B.G. gaat nog gestadig door. De gladiolen-aan voer ls zo goed als geheel verdwe nen, behoudens een enkele par- De prijzen van deze week waren beter dan vorige week. Potchry- santen beginnen nu ook weer te komen en de aanvoer hiervan zal volgende week aanmerkelijk toe nemen. evenals die van Cycla- Enkele noteringen: Sim 25-26, Espere 35, Belinda 27—29, Carla 23—29, ia 28—29, Prominent 15—18, Ca- i 17—25, Gerbera's 27—41, Nerine jhrysanten 16—52 p.st. Troschry- i 1.20—3.55, Als- Asters 55—80 Irlsser troemeria 1.95—3.00. Gladiolen 1.05. Ornlthogalum 60—1.65. Llati 1.65—3.65. Fresia's 80—2.25 per bos. VOORSCHOTEN De fractie voorzitter van de WD, mr. H. B. Koetser, vraagt B. en W. of het juist is dat de gemeente zich in bepaalde gevallen op het standpunt stelt, dat in ge val van ontruiming door een huurder van een gemeentewo ning, deze woning eerst weer verhuurd wordt nadat het inte rieur daarvan geheel opnieuw geschilderd en behangen is. Mr. Koetser vraagt of dit in over eenstemming is met wat ge bruikelijk is en of deze kosten bi de vorige huurder of erfge naam zonder overleg in reke ning wordt gebracht. B. en W. delen mee, dat indien een woning na ontruiming in een verwaarloosde staat wordt aangetroffen, deze op kosten van de laatste huurder wordt opgeknapt. Volgens het huur contract behoeft hierover geen vooroverleg plaats te vinden. Huurders van gemeentewonin gen ontvangen deze in goede staat en dienen de woningen ook in goede staat achter te laten. B. en W. tekenen erbij aan dat verwaarloosde wonin gen door de huurder gelukkig zelden vorkomen. Gvmnova houdt jaarvergadering LEIDSCHENDAM De gemeen te-secretarie zal dinsdag 28 september in verband met de jaarlijkse personeelsdag zijn gesloten. Het bureau van de burgerlijke stad zal die dag, alleen voor het doen van aangifte van overlijden, van 8.30 uur tot 9.30 uur zijn geopend. Terug te bekomen en Inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 .uur. Telefoni sche inlichtingen kunnen niet Vergadering van commissie LEIDSCHENDAM De commis sie voor openbare werken er ruimtelijke ordening komt maandag 127 september oir uur in het raadhuis bijeen Op de agenda staat oa organisatie huisvuilophaaldienst, bouw ge- meentewerf, beschikbaarstel ling kredieten voor ontsluiting van Leidschendam-zuid, voor de reconstructie van een ge deelte van de beschoeiing var de Stompwijksevaart en vooi het oprichten van speelwerk- tuigen achter de flats aan d( zuid-oostzijde van de Gravin Juliana van Stolberglaan Ver der de verkoop van grond bij de Vlietweg aan een timmerfa briek en verhuur van grond bij de Looierslaan BODEGRAVEN De heer Kars- sen heeft gisteravond in de Bo- degravense raad gepleit voor een grotere groei van de ge meente dan B. en W. voor staan. Het gemeentebestuur had een getal van 400 inwo ners meer per jaar op het oog. De heer Karssen vond dit te weinig om niet in de verdruk king te komen bij andere plaatsen. De forse plannen die men op het gebied van het onderwijs heeft en waarvan wij reeds bericht ten. werden door de raad ge steund. Uniek was slechts dat Jaarvergadering van supporters WARMOND De supportersver eniging „Vrienden van Wasse naar" houdt op vrijdagavond 1 oktober de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het club gebouw van de S.V. Wassenaar in Kerkehout. Van de aftreden de bestuursleden stelt de heer Poediat zich niet herkiesbaar. De heer Tuunter is wel her kiesbaar. Het bestuur stelt als kandidaat de heer A. Hoefak- ker. Op 24 september, 23 oktober, 26 november enl8 december wor den in het clubgebouw van de S.V. Wassenaar klaverjasavon- den georganiseerd. Op vrijda gavond 12 november zal er ge klaverjast worden tegen de po litie, eveneens in het clubge bouw. op voorstel van de heer Van Dam gestemd werd over een aanvraag voor documentatie materiaal. Dit omdat andere scholen dan ook zoiets zouden kunnen aanvragen, zei de heer Van Dam. Bij de regeling om trent de aanbesteding van de omleidingsweg pleitte de heer Overbeeke voor de drie plaat selijke ondernemingen. Wet houder Jongeneel beloofde hen de aanbesteding te gunnen. In de commissie gemeentebedrij ven werden gekozen de heren Marters, Overbeeke en Van Dam; in de commissie openbare werken de heren Van Doorn, Groen, Ooms en mevr. Bilder- beek; in de slachthuiscommissie de heren Van Briemen, De Vos, en mevr. Van Nieuwkoop en in de financiële commissie de he ren Karssen, Praalder en Ha- Topduel op rolhockeybaan DEN HAAG Voor de rolhockey- competitie ontmoet „Residentie" zondag om 14 uur op de baan in het Zuiderpark het ongesia gen Dordt. Half oktober zal Residentie behoren tot de de - nemers aan een internationaal toernooi in de Zwitserse stad Montreux. Agendapunt© raad Alkemad iïï!j s]- ALKEMADE De gemeenter^ van Alkemade zal maand, avond a.s. onder meer de v gende punten behandelen: Het verhogen voor de EHBO vereniging van f 200 tot f 400. voelt er weinig voor in ben te gaan tegen het onthouj door GS van toestemming vt een gedeelte van het beste mingsplan het bedrijfsterrein Alkemade roep gaan maar ziet er va) omdat men pas sinds kort i gonnen is met de uitbreid| van de veiling zodat men i betrokken gebied voorlo| toch niet nodig heeft. Bovi dien zou de woningbouw in j gebied gestagneerd kuip worden als de zaak zo 1| slepend gehouden zou w, den. —Het gemeentebestuur advisd de raad het beroep van de ij Mooren tegen de weigering een bouwvergunning voor breiding van zijn bedrijf onj grond te verklaren omdat dj bouw strijdig zou zijn met' bestemmingsplannen. De panden Noordeinde 222, 1 226 en 228 gaan binnen! over in handen van de meente, wanneer de raad mee akkoord gaat. —Ter verhoging van de vel heid aan de Oude Adese kl ters zal een trottoir woi aangelegd langs de Zwarte vanaf de brug naar de Leii weg tot aan de Vrouw Vei weg. —Voor de beschoeiing langs Westeinde zal een krediet f 24.500 nodig zijn. Voor 240 meter lange beschoellngJAA 70 cm van de Ringsloot Dij dempt moeten worden. var —De PTT wil nabij de Koll lem Oud Ade een polyester ka ren verdeelkast plaatsen. hoo —De raad zal moeten beslis hei. over een krediet van f 6 nen voor de aanleg van een drai dat ringssysteem onder de vel zoe: van DOSR en Wet. Boys. |ij n huidige systeem, is in verb de met ijzerafzetting in de i als buizen, niet meer in a woi waardoor het veld te ll met drassig blijft. heb De verbreding van de Ha(mer padbrug op verzoek ibev twee bedrijven gaat f 6 kosten Agendapunten raad Voorhout VOORHOUT De raad zal vi avond onder meer de volge vraagstukken behandelen: De uitbreiding van de veni minstallatie in de raadszaal. De reconstructie van de No! wijkerhoekbrug te gunnen ding gedaan die behoorlijk bj den de begroting ligt. Voor 's Gravendamseweg, 1 lingerlaan en Rijnsburgei) zijn bestemmingsplannen in v» bereiding. Het nieuwe best" mingsplan Dorp kan binnen I jaar ter izage gelegd worden. B. en W. adviseert de raai) commissie van advies voor woningbouw te hernoemen t een jaar. richt als woning, maar de woonruimte heeft een aan1 jaren een beperking ondergaan toen de functie van 1 buiten de molen aanwezige gesloten ijzeren schepr werd overgenomen door een stalen vijzel- De windwijzj vermeldt het opschrift „Heilige Donatus bewaar Sint-Donatus is de beschermheilige tegen donder 1 bliksem. En bescherming hadden de molens vroeger t nodig als men weet hoe vaak het vuur vroeger vernietigend werk deed.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4