WEER GEEN TIEN VOOR FEIJENOORD ^legis Ovion bracht Fedor den Hertog zware slag toe Jonge Olifant: de zachtste. MICHELS KAN DE ZON WEER ZIEN SCHIJNEN NA ZEGE RONDECIJFERS Hattrick van Rinus Israel }NDERDAG 23 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 15 JOOP MIDDELINK (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) AN?ON. De 22-jarige Parijzenaar Regis Ovion is een waar ereldkampioen. In een overweldigend decor van vier Ipenreuzen onttroonde Ovion op de zevende dag van de onde van de Toekomst onze landgenoot Fedor den Hertog als ider in het algemeen klassement. Met een pure winst van «rtien minuten en vijftig seconden nam Ovion revanche voor nederlaag, die Den Hertog hem zaterdag in de rit van Albi ar Mende had toegebracht. Middelink mocht dan wel na- finish bemoedigend zeggen, men niet gek op moet kij- als Fedor den Hertog een de komende dagen weer vanouds gaat vlammen, erg Brtuigend klinkt het niet. rland had een ontstellend chte dag achter de rug. Ook eerste plaats in het alge- en ploegenklassement was )r de Fransen „gekraakt", leen Matthieu Pustjens had )r enige genoegdoening kun- 1 zorgen door voorlopig het sdikaat „bergkoning" te ver- Volgens zijn zeggen had Den- Hertog het vooral in het begin van de rit, waarin het onmid dellijk na de start in Digne omhoog ging, zeer moeilijk ge had. „Ook al omdat ik een beetje force had gedaan, een paar gaten dicht had gereden." Toen had Fedor de beslissende ontwikkeling gemist. In de klim naar de voor de tweede categorie meetellende maar weinig imponerende Col Dula- bouret had hij de demarrage van zijn grootste concurrent niet kunnen beantwoorden. inig zorgen Vrij koersen lopig hoeft Pustjens zich inig zorgen te maken. Zijn psprong in het bergklasse- mede dank zij de in- istorting van de Oostenrijker ttereger, die vlak onder de 'an de Izoard van zijn fiets en in een ziekenhuis opge- :n moest worden, groot ge- om het even vol te hou- Pustjens 89 punten, Ovion punten. De Fransman heeft rendien wel andere zorgen zijn hoofd dan het berg- ssement, dat zal voor hem bijzaak zijn. Nog een lei- ide positie bleef in het bezit a Nederlander, namelijk de sprintklassement. De tte trui Jo Pol 1 niet in gevaar, omdat concurrenten niet in de lissende ontsnapping zaten bovendien omdat Pustjens vriendelijk was die spurt de zevende dag even te et overige was het een en jkineur aan de finish in waar een kille wind och al door de ontberingen leisterde coureurs eens te :r deed huiveren. Er waren er ar een paar, die er weinig van hadden. Het minst van in Regis Ovion. Den Hertog, die twee rhten last had gehad van >rts, bekende: „Ik zat onder- g kapot als een emmer. Zei- heb ik het in mijn wieler- pbaan zo moeilijk gehad." Pustjens, die deze dag vrij mocht koersen, had nog tegen Den Hertog gezegd dat deze aan zijn wiel moest meegaan toen Ovion, zijn landgenoten Duche- min en Bois-Hardy, de Oosten rijkers Steinmayer en Mitte- regger en de Spanjaard Andra- de demarreerden. Maar Fedor kon niet. „Ik dronk steeds maar wat en dan ging het weer even. Maar meegaan met Pustjens? Dat was me te veel." De Limburger, die zich pas goed thuis voelt als de weg stijgt, sprong als enige Nederlander en kwam als eerste over de top. In de afdaling voegden Ovion, Duchemin, Boishardy, Steinmayer en Mitteregger zich bij hem en de slag was geval len. Niemand kon dit zestal meer achterhalen. In de lange klim van de Izoard tenslotte sloeg Ovion zijn slag. Ze was nauwelijks begonnen toen de Fransman alleen ver der ging. In een stijl zoals de Franse wielerwereld sinds de grote dagen van Jacques An- quetil niet meer heeft gezien, begon Ovion aar\, de slachting van de concurrentie. Duchemin probeerde jnen te volgen, Mit teregger wierp zich in zijn spoor, Pustjens droeg zijn voor een klimmer wel wat vele ki lo's manhaftig mee. Ovion was weg en bleef onbereikbaar. Met een vermoeide trek op het gezicht, maar de armen gaat Regis Ovion over de streep na de zware zevende etappe, waarin de Franse wereldkampioen by de amateurs Fedor den Hertog onttroonde als leider in het algemeen klassement. de Fransman in de gele trui werd gehesen. Of Fedor nog hoop koesterde om terug te kunnen komen, werd er ge vraagd. Het antwoord was klassiek: „Weet ik veel „Hij heeft revanche genomen", Matthieu Pustjens, beste Neder- zei Fedor den Hertog, terwijl lander in de zware etappe van hij vanuit de verte toekeek hoe Digne naar Briancon en leider (ADVERTENTIE) 1 ïns-waarachtigweleen jonge jenever die zacht is als fluweel, Diestraaltv'anzuiverheid, a Diedubbelgebeidis. Datmagtoehwele^tilichtpunthêten. :'N- - ft.- - "V:-\ - -V? in het algemeen bergklasse- ment, sprak na de finish zijn bewondering uit over Regis Ovion. „Die man rijdt geweldig in de bergen. Als wij nog met 17 zaten te fietsen, dan reed hij al met 13. Naar mijn me ning zou Ovion ook Fedor, als die er tenslotte nog bij was geweest, op de Col d'Iozoard weggereden hebben." Pustjens had overigens niet ge dacht, dat deze bergrit zo zwaar zou zijn. „Ik heb me op de derde col een beetje moeten forceren en daarom kwam ik op de Iozoard achter." In de afdaling van de Vars had Pust jens zeker een voorsprong van een halve minuut genomen op de andere leden van de kop groep. Of hij er niet over had gedacht om toen door te gaan? „Neen, het was nog veel te ver naar Briancon, bijna zeventig kilomter." De andere Limbur ger in de ploeg, Jo van Pol. die de dag tevoren de rit naar ver achter raakte, had wat ge leerd onderweg. „Die hoge ber gen zijn niets voor mij, ten minste niet zoveel achter el kaar." Voor Frits Schur was de rit een marteling geworden. Hij had op nieuw las gekregen van buik pijnen en kwam krimpend over de finish. Dokter Rozijn liet hem direct per auto naar het hotel brengen. ,,We zullen wel zien of het verantwoord is om Frits morgen weer te laten vertrekken." Ovion, wiens faam tot aan de wereldkampioenschappen in Mea- drisio nag maar nauwelijks tot de internationale wielerwereld was doorgedrongen, nam de gele trui van Den Hertog over met een voorsprong van 7 min. en •11 seconden. Het zag er in Briancon naar uit. dat de Ronde van de Toekomst 1971 zyn defi nitieve winnaar had gekregen. ROTTERDAM. Slechts één ding was gisteravond in de toch nog door zo'n 40.000 bezoekers gevulde Rotterdamse Kuip van be lang. Met hoeveel doelpun ten verschil zouden de goedwillende amateurs van Olympiakos Nicosia worden verslagen? Het werd uit eindelijk een ruime afstraf fing, die de eerste zege van Feijenoord nog met één treffer overtrof. Dank zij een onvervalste hattrick van Rinus Israel, die na de hervatting tweemaal een strafschop benutte en een maal met een fantastische omhaal scoorde, werd de ruststand van 50 uitge bouwd tot een royale score van 9—0. Met deze uitslag werd de totaal- produktie van de Rotterammers in deze eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen bepaald op zeventien. Een resultaat, waar mee tevens de vraag weer ac tueel is geworden of dwerg clubjes als Olympiakos Nicosia, die het reisje dat vastzit aan het meespelen in een Europees bekertoernooi slechts als belo ning beschouwen voor het be halen van de nationale titel, maar al bij voorbaat weten volstrekt kansloos te zijn voor een plaats in de tweede ronde, zonder meer moeten worden toegelaten. Was het tweede duel van Feije noord tegen de Cyprioten na de 8- 0 van de eerste ontmoeting al een volstrekte formaliteit, de spelers van Feijenoord zagen er wel een uitstekende moge lijkheid in de produktiviteit weer eens te testen. In de basis opstelling mocht Hans Posthu mus zijn Europa Cupdebuut maken ten koste van Theo La- Nonchalance seroms. Naast Lex Schoenma- ker opeerde de oud-Wagenin- Vani>' 4»' moment hebben de Henk Wery brengt koppend het derde Rotterdamse doelpunt op zijn naam. Hans Posthumus, die de twee volgende treffers voor zijn rekening zou nemen, kijkt gespannen toe. Doelman Vassiliou valt vergeefs uit. ploeg van Happel in de laatste weken goud waard was, door op beslissende momenten te scoren, nam geen aandeel in de doelpuntenregen die zich over het hoofd van doelman Vasiliou ontlaadde. Rinus Israel daaren tegen produceerde in elf minu ten tijd een fraaie hattrick. Scheidsrechter Horvath had de bal tweemaal op de stip gelegd nadat eerst Posthumus en later Hasil op ongeoorloofde wijze in het strafschopgebied ten val waren gebracht. Beide keren bleef doelman Vassiliou stok stijf staan op de naar de lin kerhoek gerichte strafschoppen. De Rotterdamse aanvoerder vervolmaakte zijn produktie door in de elfde minuut met een schitterende omhaal de Cypriotische doelman voor de achtste keer te passeren. genspeler als tweede spits. Hoe wel Posthumus ook op dit ni veau nog niet helemaal uit de verf kwam, ondanks zijn twee doelpunten, bleek dit voor Feije noord geen enkele beletsel opnieuw te gaan werken aan een monsterscore. Weinig De defensieve tactiek van de Cyprioten, die Slechts Markou en Pierides op vooruitgescho ven posten hadden gezet, bleek al in de tweede minuut weinig deugdelijk. Een combinatie tus sen Moulijn en Van Duivenbo- de werd door laatstgenoemde besloten met een voorzet naar Posthumus maar diens inzet werd weggewerkt. Niet goed echter, want de bal kwam te recht bij Wim van Hanegem, die vanaf de rand van het strafschopgebied hard uithaal de: 1-0. Met slechts Rinus Is raël als laatste man op eigen helft ging Feijenoord bouwen aan een immens offensief. De Rotterdammers konden zich uitleven in de fraaiste patro nen, waar een Cyprioot slechti zelden een been tussen kon zetten. Doordat echter vooral Posthumus nogal wat mogelijk heden liet liggen, duurde het nog tot de veertiende minuut vooraleer Feijenoord de score tot 2-0 kon uitbreiden. Hasil werd door een pass van Pos thumus vrij voor doelman Vas siliou gebracht en de Oosten rijker schoot raak: 2-0. Onder de voet Via doelpunten van Wery en Pos thumus (2) bepaalde Feijenoord de ruststand op 5-0. Na de hervatting werd het dappere Olympiakos Nicosia, dat over de gehele wedstrijd slechts tweemaal in de buurt van Ed die Trey tel was geweest, onder de voet gelopen. Coen Moulijn genoot een ongekende vrijheid, waarvan de frele Rotterdam mer gebruik maakte om zijn ploeggenoten van tal van bruikbare passes te voorzien Maar vooral Lex Schoenmaker was weinig gelukkig met zijn pogingen. De man die voor de Cyprioten zich vastgebeten een poging om Feijenoord in ieder geval de tien doelpunten te onthouden. Door nonchalan ce van Feijenoordzijde en een behoorli ke dosis geluk komden de speler van Ron Bradley een nederlaag met dubbele cijfers voorkomen. Rinus Israël en Wim van Hanegem kregen de lachers in het station op hun hand door in de middencircei een nummertje „koppen" weg te geven. Zonder dat ook maar een van de spelers van Olym piakos Nicosia er een hoofd tussen kon krijgen kopten Is rael en Van Hanegem de bal een keer of zes naar elkaar. Het was tekenend voor de on macht van de Cyprioten dat Feij enoord zich derdelijke capriolen kon veroorloven. opstellingen Maar tussen de bedrijven door partasides^Con keurde scheidsrechter Horvath pierides,' Argyrou. Ashio nog een treffer van Schoenma- kou, Esthynlades en Lymb< ker af en nam Van Hanegem Feijenoord: Treytel, schnc het negende doelpunt voor ^nbodeSr^asllLajans^S)VannHa'ne' zijn rekening. Ondanks verwoe- geilli w'ery, Schoenmaker, Posthq' de pogingen van met name mus'en Moulijn. Posthumus bleef score ver der ongewijzigd, zodat de Cyprioten de schade van een nederlaag van 10-0 bespaard bleef. Ernst Happel bekende later dat het moeilijk was geweest de spelers voor deze ontmoeting op te peppen. „Je weet", zei de Rotterdamse oefenmeester, „dat je met grote cijfers gaat win nen. Om het elftal dan vol doende geconcentreerd in het veld te krijgen is niet zo ge makkelijk. Ik heb ze daarom gewezen op de plicht die de spelers ten opzichte van het publiek hadden FRANK WERKMAN Kokos, s. Mar- )e uitslag 1) z t; 19. Huelamc iuiper (Ned). :d) 6.07.29; 29. Schui l 30.41.29; het ziekenhui (Fr) 31.14.05; 24. Hubschmid (Zwl) 73 pnt; 2. Ovion Fr) 61 pnt; 3. Van Pol (Ned) 50 >nt; 4. Hava (TsJ.Sl) 49 pnt; 5. Irazdira (Tsj.Sl) 47 pnt; 6. Den Mstjens (Ned) 99 pnt; 2. Ovion 72 pnt: 3 Steinmayer (Oosi) 64 4. Duchemin (Fr) 31 pnt; 5. ez-Sollva (Sp) 30 pnt. Oostenrijker Mitteregger. die (Reg.Fr) 30.54.2! Hubschmid (Zwl) 30 50.38; 11. :.2012. Stoc- 4.19; 13. Bols Hardy .17.34; 2. Nederlt je 17.34.01; 4. Zv 5. Tsjecho-Slo\ VaVra (Tsj.Sl) A]Ser Van 91.54.34; 3. Spanje 92.03.11; 4. Tsje- BARCELONA zien schijnen Rinus Michels veer in het water Na de weinig op wekkende resultaten in de Spaanse competitie heeft Barce lona zich op internationaal niveau weer wat gerehabiliteerd. Gisteravond zorgde de ploeg er voor dat de supporters van de club ook wat opgeruimder kun nen kijken, door in een erewed- strijd Leeds United met 2i te verslaan. Het betrof een duel, waarin de definitieve bestemming van de Jaarbeursbeker moest worden bepaald. Zowel Leeds United als Barcelona hadden dit toernooi, dat inmiddels heeft plaats gemaakt voor de strijd om de UEFA-cup, tweemaal gewonnen. In de eerste helft van de wed strijd, die in Barcelona werd gespeeld, konden geen van beide ploegen tot doelpunten komer; Na de hervatting bezorgde Due- nas de Spanjaarden een voor sprong, maar 2 minuten later was de stand weer gelijk doo«- toedoen van Lorrimer. Zeven minuten vóór het einde stelde opnieuw Duenas de winst veilig. Sir Stanley Rous reikte de beker uit, zodat Barcelona onder het bewind van Rinus Michels al één „Europese beker" heeft ver- AC Milan heeft gisteravond op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cud tegen de stand in Dighenis Akraitas Morphou uit R Cypres met 40 gewonnen. De KUSlana ruststand was 2—0. Score verloop: 31. Villa 1—0, 34. Magherini 20, 50. Golin 30, 60. Villa 4—0. Roemenië heeft in Helsinki een wedstrijd voor groep 1 van het toernooi om het Europees voet balkampioenschap tegen Finlan.' met 40 gewonnen. Bij de nist was de stand 20 door treffe-s van Jordaneseu en Lupescu. Ir de tweede helft scoorden: Dem- brovski en Lucescu. E 2000 toeschouwers. De stand in groep 1 is: 1. Tsj.-Slow. 2 Roemenië 3. Wales 4. Finland 4 3 10 7 4 2 115 5 0 14 Voor 80.000 toeschouwers heeft het verjongde Russische elftal in het Leninstadion van Moskou in een wedstrijd voor het Europese voetbalkampioenschap moeizaam met 10 van Noord-Ierland ge wonnen. Het enige doelpunt werd in de 43e minuut gescoord Sir Stanley Rous overhandigde Rinus Michels gisteren zijn eerste Europese beker tijdens zijn bewind by Barcelona. Voor de Jaarbeursbeker werd Leeds United met 2I verslagen. Turkije, dat vorig jaar in Keulen gelijkspeelde tegen West-Duits- land (11), heeft bij een wed strijd voor groep 8 in Krakau met 51 verloren van Polen Voor 40.000 hartstochtelij!: mee levende toeschouwers sloeg het Poolse elftal in de tweede helft toe. Bij rust was de stand nog 10 door een doelpunt van Bula (32e minuut). Lubanksi (62e en 73e minuut) en Gadocha (69e minuut) voerden de voorsprong op tot 40, voordat de Besik- tasaanvaller Nihat (83e minuut) de voordien nauwelijks bedreig de Poolse doelman Gomola pas seerde. Enkele seconden voor het slotsignaal scoorde Lubanksi nog eenmaal uit een vrije schop. De stand in groep 8 is: 1 W -Duitsl. 4 3 1 0 7 7—1 2. Polen 3 2 1 0 5 9—2 3. Turkije 4 1 1 2 3 4—10 4. Albanië 5 0 14 1 29 Het nationa'e Joegoslavische elftal heeft in Serajewo een vriend- schaDpelijke wedstrijd tegen Mexico met 40 gewon en. Bij de rust was de stand reeds 2- R. 20.000 toeschouwers zag:n doe - punten van Bukal, Acimoviq Oblak en opnneuw Bukal. Ton Sybrands kwam vandaag als Europees damkampioen terug uit het Russische Soekhoemi. Op Schiphol pro beerde hij zijn nieuwe Rus sische filmcamera.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15