„Tête a Ted"-gein opent Ter Aars theaterseizoen Zwemtochten in Poelmeer Nog geen beslissing over Stadsgehoorzaaltarieven A 19 wmm Klinkende boetiek- show in Avifauna Studenten ageren tegen wachtlijst K.V. HEEFT AANTREKKELIJK PROGRAMMA Molen- qemaa (29) *Jt PAGINA LEIDSE COURANT ALPHEN A.D. RIJN Een bijzonder aantrekkelijke Alphense boetiekshow vol afwisselingen werd maandag avond in Avifauna voor een groot en vooral jong publiek gepresenteerd door zes mannequins en twee dressmen van mannequin- school Elégance uit Amster dam, geleid door Tilly Gui- chelaar-Titselaer, die deze maand in Alphen met haar cursus houding en bewe gingsleer voor dames maar (uitzonderlijk) ook voor he ren begint. Gisteravond trad Tilly in nogal lange be woordingen mogen we wel zeggen op als lady spea ker. Bij het gebruikelijke kopje koffie werd een ge bakje en in de pauze gevul de speculaas aangeboden door banketbakkerij Ste vens, Julianastraat 25, wat met de begewgingsleer voor ogen niet veel kwaad kon. De pauze werd verder opge luisterd met de „rain drops" van Elégance, een stukje cursuswerk, dat geen beste entree maakte door een wat ongelukkig uitvallende wij ze van danspresentatie. De firma Velo, Hooftstraat 45, gaf medewerking met ver- lichtingsapparatuur; de charmante brillen en zonne brillen zoals ook show- brillen zonder glazen waren van Tuijns optiek, Hooftstraat 23, en de vaak kunstig opgemaakte kapsels en pruiken (er waren er ook bij die aan beide kanten te dragen zijn) kwamen van Kapsalon Snel, Prinses Ire- nelaan 86. Geopend werd, uit een in het oog springen de zeer aparte collectie van Bahlmann, P. Doelmanstraat 4 (voor dames- en kinder- confectie), met een cognac- kleurig tricot jumpsuit in kniebroekmodel met bijpas sende streepjestrui, mooie donkerbruine leren laarzen en schoudertas van Raap horst, Van Mandersloostraat 82. die voor een modieuze collectie zorgde en 30 sep tember a.s. een shoe-inn- zelfbedieningszaak aldaar opent. Ook de combinatie van beige-bruine gaucho met bijpassende cape was aantrekkelijk; de leng**» van de japonnentjes was voor namelijk om en nabij de knie, waarbij het materiaal van jersey en veel acryl In mini was een vlot draag-' baar zwart jersey jurkje met oranjekleurig opgestikte band en kort mouwtje. De keuze in de broekpakken vonden we bijzonder groot; opvallend was een rood jer sey pak met ingezette stuk ken in wijdvallende panta lon, battledress-jasje en hierbij van dezelfde stof een „brutale" pet! Heel aardig ook was het hot-pantspakje in streepdessin met spencer en effen doorknooprok. Goed uitgaan kan men in een leuk gebloemd Shubette broekpak met kort mouwtje en zeer wijdvallende panta lon en opvallen doet u be slist in een zwart acrylmi- dijurkje met fel gekleurde strepen, ceintuur en kort oranje spencertje. Twee dressmen bewezen, dat met kleding van Odijk, Juliana straat 46. ook de man anno '71-72 beslist niet alledaags gekleed behoeft te gaan, zo als b.v. in een slankmakend blauw geruit colbertjasje met lange revers en hierbij een pantalon en koltrui in hetzelfde staalblauw. In het meer geklede genre gaven wij de voorkeur aan een geruit aubergine kleurig scheerwollen kostuum met goedgekozen overhemd en das in een nuance donker der. Voor een ouderwets koude Hollandse winter een gezellige donkerbruine Ca nadese bontjas en voor vrouwlief een met bont ge voerde roomkleurige midi- mantel. Hartveroverend tenslotte waren Richard en Sandra die hippe kinderkle ding van Bahlmann „show den", zoals „hij" b.v. in een koltrui met tuniekpak in de modekleur aubergine en „zij" in een teddyjasje met pantalon in dezelfde kleur en beiden in een „knal" van een broekpak in opvallend rood met bont gevoerd en zwarte garneringen en ver borgen capuchon. A. P.-v.d. S. ALPHEN. Tijdens de algemene vergadering van Alphense Boys is de scheidende voorzitter de heer P. van der Zwet met algemene stemmen tot erelid van de vereniging benoemd. De heer Van der Zwet, die ruim zeveneneenhalf jaar voorzitter is geweest, heeft zijn taak om gezondheidsredenen moeten neerleggen. Als zijn opvolger werd de heer J. van der Geest gekozen. Hij ontving de voorzittershamer uit handen van zijn voorganger (foto). Namens de vereniging kreeg de heer Van der Zwet een sigarettenaansteker, Dik Dongelmans bood uit naam van de leden een complete hengeluitrusting aan. De heren Verkaik en Van den Elzen voorzagen in vacatures in het bestuur. LEIDEN Vijftien medische studenten aan de Leidse Uni versiteit zijn op de wachtlijst geplaatst. De faculteitsraad heeft hun studie voor een jaar opgeschort. In een sfeer van spandoeken en slogans werd daartegen gisteren in het mid daguur een protestvergadering gehouden, georganiseerd door een „Aksiegroep Wachtlijs ten". Resultaat van de nogal levendige bijeenkomst was dat leden van de MFLS (Medische faculteit Leidse Studenten) toezegden op zeer korte termijn met de „ak siegroep" in overleg te zullen treden met het doel. een stand punt te bepalen ten aanzien van de situatie die door de invoering van de wachtlijsten is ontstaan. Ook zullen zij ge zamenlijk een strategie bepalen om een volledige heropenng te verkrijgen van alle besprekin gen aangaande wachtlijsten. Dat was het meest voor de hand liggende gemiddelde van de opvattingen die bij de dis cussie aan het licht kwamen. Het auditorium, niet veel meer dan tachtig meerdere jaarsstu denten, stelde zich tegenover de werkgroep nogal kritisch op, waar het haar uitgangspunten betrof. De onjuistheid van de spandoeken-stelling „Volle wachtlijsten. volle wachtka mers", werd als eerste aan de kaak gesteld: Dat maar twintig van de honderd afgestudeerden een huisartsenoraktijk aan vaardt en 80 nroeent soecialist wordt is een kwestie van men taliteit. Die heeft niets met de wachtlijsten te maken: „ze zegt niets van de belabberde studie, die we hier krijgen", aldus een van de woordvoerders tijdens de discussie. Het punt, waarop alle aanwezigen het soms nolens volens wel eens moesten zijn, was dat aan het fenomeen „wachtlijsten" niet meer te tornen valt. Maar wel aan de willekeurige normen en ook aan de ongemotiveerde hantering van de lijsten. Men werd het er derhalve over eens, dat het protest zich zou moeten richten op de belangen van de gedupeerde vijftien. Want dit jaar werd de studie van zo maar-vijftien studenten opge schort. Maar niemand weet, wie dat lot volgend jaar boven het hoofd hangt. TER AAR De Kulturele Vereniging Ter Aar staat startklaar voor het theaterseizoen 1971-72. Zeven avonden luister- en k(jkplezie rond artiesten met klinkende namen. Twee van deze evenmentc vinden plaats in het nieuwe Dorpshuis van Zevenhoven, waarop d K.V. vanwege de erg plezierige faciliteiten daar haar oog heelt late vallen. In de kerstvakantie worden opnieuw twee kinderprogramma' georganiseerd. Voor goede films worden de leden (en niet-leden, man die zün er steeds iqinder naar vrwachting van het bestuur) verwezen naar de zustervereniging in Nieuwkoop, waar „Het Regthu>s" een bijzonder goed programma in elkaar heeft gezet. behoeft: Marie-Cecile Moer dijk; haar optreden in 196° vond men in Ter Aar grandi- Twee avonden in Zevenhoven Deze week, vrijdag 24 september, breekt het amusement al los. Ted de Braak en Mieke Bos vallen dan om half negen met de deur in (het dorps)huis te Zevenhoven met hun nieuwe avondvullend „geinkunstpro gramma" „Tete a Ted II". In het dorpshuis van Ter Aar treedt op 28 oktober de nu al bekende balletgroep van Mar jolein Briër uit Leiden op. In tal van plaatsen in ons land (zij gaat binnenkort ook naar België en Duitsland) heeft deze jonge kunstenares en balletpe dagoge met haar enthousiaste groep in het afgelopen seizoen grote successen geboekt. Ook nu zal men kunnen genieten van o a. de Mauthausencyclus van Theodorakis. De derde avond, op 25 november, is gewijd aan de vliegerij. Maar dan op een heel aparte manier, want weinigen weten zo boeiend over vliegen (vroe ger, nu en straks) te praten als de befaamde oud-KLM-gezag- voerder A. Viruly, die deze avond zijn lezing in het Ter Aarse dorpshuis houdt. Het cabaret Don Quishocking be staat uit vier jonge Neerlandici met hun doctoraal op zak die al een naam hebben opge bouwd met hun humoristische en spitsvondige kijk- en luis tershow. Don Quishocking komt 15 januari 1972 naar Ter Aar. In Zevenhoven is het op 17 februari een avondje fijnproe- ven van een goede wijn die voor de K.V. geen krans meer LEIDEN Van twee speed-boten. die onder de Blauwpoortsbrug lagen zjjn de buitenboordmoto ren gestolen. De motoren had den een waarde van 2300, per stuk. ROELOFARENDSVEEN Voor de onderlinge competitie speel de de schaakblub „Utile Dulci" de 3e ronde. De uitslagen wa ren als volgt: P. OlijerhoekP. Oomen 10, Bouwmeester Van Berkel 10, MeijerTh. Olijerhoek '/i'/-, J. C. v.d. MeerNieuwint 01, P. Min- keOlijerhoek 01, Gzanze- vlesH. J. v.d. Meer 10, An gelica OlijerhoekJoop van Klink 0—1. LISSE In Lisse wordt morgen grof vuil opgehaald in de maandag- en donderdagroute van de reinigingsdienst. LISSE Woensdag 22 september Warong Djawa, openingsa vond postzegelsverzamelaars „Philatelica". Aanvang 19.00 HAZERSWOUDE Op het ge meentehuis ligt het ontwerp- bestemmingsplan „Rhynenbur- ch-oost" ter inzage. Gedurende een maand lang de periode dat het ontwerpbestemming- splan ter inzage ligt kunnen bezwaren bij de gemeenteraad worden ingediend. NIEUWKOOP. Gisteren is in Nieuwkoop de nieuwe groeps commandant van de rijkspolitie, de heer C. van der Hoef, ge ïnstalleerd. De heer Van der Hoef is afkomstig uit Zevenaar. Hij werd onder andere toegesproken door burgemeester Van Montfoort zie foto). OEGSTGEEST Evenals vorige Het programma jaren zullen op 25 september in het zwembad „Poelmeer" zwemprestatietochten worden gehouden. 10.30 uur: ouderen (boven plm. 30 jaar), afstand 400 meter zo groepen als individu- De tochten zullen worden opge luisterd door de kapel en drumband van de MLD uit Valkenburg. Scholen en groe pen worden verzocht, met oog op de verwachte deelname, ui terlijk 21 september het secre tariaat van hun deelname in kennis te stellen. Het secretari aat is gevestigd op Rhijngees- terstraatweg 205, Oegstgeest. 11.30 uur: ouderen (boven plm. 30 jaar), afstand 750 meter. 13.30 uur: lagere scholen, af stand 400 meter. 14.30 uur: lagere scholen, af stand 750 meter. 15.30 uur: verenigingen, mid delbare scholen en individue- len, afstand 400 meter. 16.30 uur: verenigingen, mid delbare scholen en inidividue- len. afstand 750 meter. (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Voordal de Leidse raad gisteravond zijn debatten begon in de Stadsgehoorzaal over de voetgangersnota van B. en W. werd onder voorzitter schap van burgemeester Vis vergaderd in dc raadzaal ten stadhuize voor het (gedeelte lijk) afwerken van de gewone agenda. De voorstellen aan gaande wijziging van de tarie ven voor het zalengebruik in de Stadsgehoorzaal en het gebruik van de van gemeentewege be schikbaar gestelde hulpmidde len en het opnieuw voor een jaar in exploitatie geven van de stadszaal aan de heer Milli- kan werden op voorstel van PAK-voorzitter dc heer In 't Veld, van de agenda afgevoerd voor nader beraad door het college. Dit voorstel werd aan genomen met 22 tegen 11 stemmen. Tijdens de discussie over de „ge meentelij buffetten" zei de heer Van Aken (PvdA), dat de ze voorstellen niet 14 dagen vóór inwerking treden van de regeling ter tafel hadden moe ten liggen. „Onze fractie is niet geneigd, nu een beslissing te nemen. We willen niet mee werken aan een tariefsverho ging met terugwerkende kracht met de kans op nota's voor betrokken verenigingen en in stanties achteraf. Zolang de schouwburg niet is gerestau reerd en bruikbaar is zijn we niet bereid de stadsgehoorzaal- tarieven te verhogen". De heer Zunderman DS'70) vroeg de exploitant een jaar lang op de bestaande wijze nog de exploitatie te laten voeren. Hij was tegen verhoging nood zakelijk in verband met de ge stegen kosten. Voor verschil lende instellingen die van de zaal gebruik maken wordt de tariefsverhoging voor een deel goedgemaakt door de gestegen subsidies. Het college zal t.z.t. een voorstel tot wijziging van het tariefsysteem indienen. De heer de Jong (VVD) achtte verhoging van de tarieven niet alleen wenselijk, maar ook juist: „verhoging van de onderne mersvergoeding, die nu te laag is, zal bij ons niet op bezwaren stuiten". Ook de heer Ham (KVP) zei de verhoging van 12,5 procent niet exhorbitant hoog te vinden; de 20 mille méér voor de exploitant kwam hem eveneens billijk voor. De heer Van Aken gaf het college te verstaan, dat het niet in staat was geweest adequaat te antwoorden op de bedenkingen: „U moet naar een andere visie op deze zaak werken". Rients Gratama zal op 11 maar' in Ter Aar een ongetwijfeld volle zaal laten voelen, dat v theater net zo hard nodig heef' als de bakker en de melkboe' Het wordt een soort Fries-Ho' lands cabaret met een grenze loze humor. Tenslotte weer ee grootmeester in Ter Aar: Ne derlands grootste (jazz)piani: van het moment, Louis var Dijk. Wie hem en zijn trio r' eerder hoorde in natura of vi de beeldbuis zal deze avond op 22 april bepaald niet willen De eerste Tete a Ted is een schot in de roos gebleken. Ted en Mieke komen nu terug in een speelse collage van ideeën en situaties op teksten van o.a. Jelle de Vries, Alexander Pola, Jan Fillekers, Harry Geelen. Gerard Hulshof en Ted de Braak zelf. De muzikale arran gementen zijn van Ruud Bos en Theo Roosen. De regie heeft Albert Mol. Ted de Braak kent iedereen al van Farce Majeure en van enkele KRO-program- ma's. Mieke Bos heeft zich van Selvera ontwikkeld tot een eerste rangs theaterpersoon lijkheid, die met haar talent helemaal in deze geinkunst- show van Ted past. Aan „Tete a Ted II" werken mee Theo Roosen, piano, Eddy de Wind, gitaar, en IJf Blokkker, slag werk. De decors zijn van Wim Bijmoer. Ted de Braak Tbc-onderzoek in heel Alkemade ALKEMADE In de periode van 4 tot en met 26 oktober a.s. zullen de inwoners van Al kemade boven de leeftijd van 19 jaar, wederom in de gele genheid worden gesteld zich röntgcnologisch te laten onder zoeken op longtuberculose. Dit onderzoek zal plaats hebben te Roelofarendsveen op 5, 6, 7 en 8 oktober, Nieuwe Wetering op 12 oktober. Kaag op 14 ok tober, Rijpwetering op 18 okto ber, Oud Ade op 20 oktober en Oude Wetering op 22 oktober. Aansluitend hierop zal op 26 oktober in de r.k. kerk. Noord einde Roelofarendsveen van 15.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur een laatste gele genheid tot onderzoek worden geboden aan degenen, die op genoemde data verhinderd zijn. Samen Sterk won Alphens ADC HAZERSWOUDE Het eerste tiental van de damvereniging Samen Sterk heeft de eerste competitiewedstrijd voor de hoofdklasse van de Leidse Dis tricts Dam Bond gewonnen. Het Alphense ADC I moest de Hazerswouders een 119 zege toestaan. Het debuut van Samen Sterk 2 in de eerste klas van de LDDB was niet overtuigend: het tien tal verloor van RDC 2 met 137. Samen Sterk 3 versloeg RDC 3 met 119. In hetkader van het toernooi om het per soonlijk kampioenschap van de LDDB versloeg Samen Sterks Albert Huisman, de titelhouder, zijn clubgenoot Leen Dorsman." Jan Fase, eveneens van Samen Sterk, won van de LDV-er Vrolijk. Leidse Courant zegeviert in de Groenoordhal LEIDEN Het zaalvoetbalteam van de Leidse Courant is gister avond tijdens de eerste ronde van het zaalvoetbaltournooi in de Groenoordhal op verrassen de wijze poulewinnaar gewor- Het succesvolle zevental behaalde drie overwinningen en speelde eenmaal gelijk. Hierdoor vero verde de ploeg weliswaar een gelijk aantal punten als het team van Wernink III (met o.a. ex-DWS-er Frans Geurtsen) doch dankzij een beter doelge- middelde ging de eerste plaats alsnog naar het Leidse Courant team. De overige poulewin naars zijn: LBF, Durisol, Gem. Werken, LAF, IBB, Ver. Kleine Bedr. en de Sportstichting. De IBB behaalde de hoogste score met een 90 overwinning. Muziekvereniging houdt een bazar AARLANDERVEEN De mu ziekvereniging DSS, houdt vrij dagavond en zaterdagmiddag en -avond in het „Dorpshuis" een grote bazar, ter verstevi ging van de kas. Er zijn afge lopen jaar grote financiële uit gaven gedaan i.v.m. de aan schaf van een geheel nieuw instrumentarium. De bazar is geopend van vrijdagavond 07.3011.30 uur, zaterdagmid dag vanaf- 02.3005.30 en van 06.30 tot 11.30 uur. ZOETERWOUDE Met een ge zamenlijke bijeenkomst in de zaal van de Christus Dienaar- kerk, hebben de oecumenische gespreksgroepen het nieuwe seizoen ingeluid. Mr. F. M. B. Nederveen, voorzitter van de parochieraad en van de raad van kerken te Heemstede, stel de o.m.: „Oecumene is geen hobby van een aantal voortrek kers maar een dure plicht van elke Christen". ALPHEN Een Woubrugge reed zaterdagavond in de mist met een geleende wagen tegen een muur bij het betonbedrijf Bos langs de Wou- brugseweg. De auto werd to taal vernield. De bestuurder en een 11-jarig zusje moesten zich in ziekenhuis Rijnoord laten behandelen voor hun verwon dingen. ALPHEN Bij een vechtpartij vrijdagavond in de Van Man- derloostraat tussen twee qjon- gens werd een mes getrokken. De belaagde jongen ging er toen wijselijk vandoor. De messentrekker werd door de politie aangehouden en zoekt nu de jongen die er vandoor ging. LEIDEN. Een molen, die voor een belangrijk deel het gezicht van Leiden be paalt, is de houtzaagmolen d'Heeslerboom aan de Haagweg, gebouwd in 1804 voor Johannes v. Hees, maar sinds 1856 eigendom van de familie D. D. Noordman. De stellingmolen is in een staat van onderhoud, is nog bedrijfsvaardig en men kan hem zo nu en dan ook zien draaien. De grote houtwerf langs de Haagweg telde vroeger drie molens. d'Heester- boom stond in het midden en werd geflankeerd door de paltrok (molen waarvan de hele romp op de wind gekruid kan worden) „De Jonge Pauline" en de achtkant „De Eendracht". Driehonderd gulden boete geëist tegen wilde automobilist DEN HAAG-BODEGRAVEN Tegen een 38-jarige vertegen woordiger uit Bodegraven uit de officier van justitie 300 gul den boete geëist en bovendien woordiger uit Bodegraven heeft het rijbewijs gedurende 6 maanden met een proeftijd van De man had in Bodegraven met een auto de vreemdste caprio len uitgehaald en het verkeer ernstig in gevaar gebracht. Ge tuigen, onder wie een arts, hadden zijn nummer genoteerd, waardoor de wildebras kón worden opgespoord. OLS Noordwijk fuifde met de oud-leerlingen O NOORDWIJK Schoolhoofd G. C. Crama kon tevreden zijn. Gewoon aftellen had hem ge leerd, dat van de negentien da mes en heren die maandelijks in de vergaderingen van de Noordwijkse gemeenteraad al lerlei wijze woorden debiteren, er maar liefst zeven in de schoolbanken van de Openbare Lagere School het eerste on derricht hadden ontvangen, hetgeen hen nu als basis voor die wijze woorden diende. lij waren enkele van de ruim vijfhonderd oud-leerlingen en ouders van (oud-leerlingen, die acte de présence gaven op de reünie van de veertigjarige Openbare School; een reünie, dje de beneden- en bovenzaal van het Lido-theater met ge roezemoes van drukke gesprek ken en kreten van herkenning vulden. Uit Duitsland. Zwitser land, Frankrijk, België en En geland waren de oud-leerlin gen richting Noordwijk getrok ken om oude kameraden weer te zien. Tennissterren waarschijnlijk naar Noordwijk NOORDWIJK De Noordwijkse Northgo-sporthal is één van de drie kandidaten voor een in- doórwedstrijd tussen Tom Ok- ker, Nederlands sterkste ten nisser, en de Amerikaanse nummer één, Arthur Ashe. De ze wedstrijd, die wordt georga niseerd door de AVRO en vrij wel geheel life zal worden uit gezonden, is vastgesteld op 25 oktober. Het is niet bekend welke hallen AVRO-chef sectie sport Bob Bremer nog meer op het oog heeft, maar naar uit goede bron vernomen is, maakt Noordwijk een goede kans. De enige moeilijkheid zal zijn. dat de afstand tussen het veld en de plaats waar de filmploeg haar werk zal moeten doen, vrij gering is, zodat met moeite het gehele veld in beeld zal kunnen worden gebracht. Postduivenpost Beugelsdljk 538.2; 4. H. Koekkoek 484.3; 5. A. v. Noord 470.8. Kam pioen navluchten: 1. H. de Koekkoek Siecker 430.2; 4. Q. Beugelsdijk 373.8; 5. A. v. Noord 371.8. Kam pioen generaal; 1. A. v.d. Drift 1974.5; 2. A. v. Noord 1896.2; 3. J. v. Seggelen 1748.0; 4. J. C. Sleeker 1551.5; 5. J. Bridgrenieuws s-Schutte 332, 3. Me). A. de Vrind. 4. Ep. Tljssen 312. 5. Ep. Danz 297. 6. Van Kins-Rebel chölvinck 306, 5. Ep. Bos Mw. Van der Bijl-Karstens Pleters-Veeren 288, 8. Ep. V Pool 288. 9. Ep. Bezemer 284, Hengelsport >r. Vergeer-Wijfjes -T V de heer Vergeer 09 de heer Eys mevr. Eys-Wijfjes Gouden paren in Nieuwkoop NIEUWKOOP Op 28 september 1921 werden in de oude parochiekerk twee huwelijken geslo ten. Jan Eys trouwde met Johanna Maria Wijfje en Arie Vergeer met haar zuster Pietro- nella Wijfje. Dat is nu 50 jaar geleden. Beide hu welijken werden geze gend met 8 kinderen, die ook heel toevallig weer gezorgd hebben voor 23 achterkleinkinderen in beide families. Jan Eys (74), zoals ieder hem kent, is een rasechte Nieuwkoper. Zijn vrouw (ook 74) is geboren in de gemeente Ter Aar. Het levensverhaal van de heer Eys is hetzelfde als dat van de meesten in die tijd; aan wie geen enkele kans werd gebo den. Na de schoolperiode meteen hard aan 't werk en noodgedwongen alles aanpakken, waar maar wat te verdienen was. Knechtje bij een visser, opperman, grasmaaien bij de boeren, ruigt snij den in de polder, meer dan 20 jaar vuilnis krui en uit de schuiten van Wassenaar en Leiden op het ontginningsbedrijf. Dan nog een jaar of wat op het slachthuis in Rot terdam. En na zijn 65ste nog een jaar of drie in de plantsoenendienst. In huis zitten kan hij niet, want dagelijks nog rijdt hij op de fiets door het dorp om tuintjes op te knappen, soms met de zeis of zelfs wel met de lange baggerstok op zijn schouder. Hij is dan ook nog een bizonder sterke man, met een uitsteken de gezondheid, evenals trouwens mevrouw Eys, die alleen niet zo best meer hoort, maar nog een prima huishouding voert, in de eigen wo ning, die ze met hard werken en zuinig zijn hebben verdiend. Ook op ander gebied blijft de heer Eys actief. Zo is hij nog voorzitter van de bond van vervoerperso neel, bestuurslid van de bejaardenbond en al 33 jaar bestuurslid, waarvan de laatste 15 jaar voor zitter van het Wit-Gele Kruis. Fijn als je op zo'n leeftijd dat allemaal nog presteren kunt. Zaterdag 2 oktober is het feest, dat begint met een H. Mis van dankbaarheid om 11 uur. Ook in de gezellige bejaardenwoning op Vij verhof dus een gouden bruiloft. Vader Vergeer zie je, ondanks een leven van hard werken in de tuinderij zijn hoge leef tijd van bijna 85 jaar uiterlijk niet aan. Hij wandelt graag en leest al 50 jaar lang en nog wel zonder bril, de Leidse Courant. Mevrouw Ver geer. ruim 10 jaar jon ger. is nog een kordate huisvrouw, die nog al haar kinderen, ook in de omgeving met de fiets bezoekt. Vijf van de acht kinderen zijn getrouwd. Zoals in zovele grote ge zinnen in de goede oude Roomse tijd kozen 3 kin deren de religieuze staat. Jan, de tweede zoon, is pater in een abdij in Oostenrijk, bizonder mu zikaal, een harde wer ker in de parochie en leraar op het college. Ri ka in Culemborg en Ma rie in Heeswijk zijn zus ter in de Congregatie van J. M. J. in Den Bosch. Niemand en zeker ook niet de getrouwden, zullen het de ouders kwalijk nemen, dat zij van al hun kinderen het meest trots zijn op deze drie. Met pater Jan het altaar zal het hele gezin op zaterdag 25 sep tember om 2 uur de H. Mis van dankbaarheid vieren. Van 8—9 vonds is in het parochie huis gelegenheid tot feli citeren.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6