Leiderdorp steunt plannen openbaar vervoer tussen Leiden en Den Haag Veel groen en weinig verkeer in nieuwe wijken van Koudekerk Waarom zingt' het publiek niet meer mee MOB loopt gevaar subsidies te ontgaan Bodegraven wil scholenbestand flink uitbreiden Ondernemers blijven ageren tegen dubbel vastrecht bij water "'-itTis - 9 1 g I "TV* Gouden bruidspaar aan de Schulpweg Agenda -2*. LEIDERDORP B. en W. van Leiderdorp zullen nauwlettend de ontwikkelingen bij het Me disch Opvoedkundig Bureau volgen. Van de bevindingen zal het afhangen of Leiderdorp het bureau blijft subsidiëren. Wethouder mevr. Tichler-Moer- man zei gisteravond in de raad hieraan de voorkeur te geven boven het vragen van inspraak in het bestuur. De MOB-kwestie de moeilijk heden met de staf van dr. Teuns en de pogingen een nieuw bestuur te formeren werden ter sprake gebracht door dr. Hekkelman (PC). Hij zei, dat het formeren van een nieuw bestuur neerkomt op een zich zelf aanvullen, zodat niet is uitgesloten, dat zich in de toe komst een nieuwe golf van moeilijkheden zal voordoen. Moeilijkheden waar uiteinde lijk de patiëntjes het slachtof fer van worden, aldus de heer Hekkelman. Daarom stelde hij voor, dat de gemeente en alle andere subsidiërende gemeen ten zich opwerpen als de verte genwoordigers van de ouders in het stichtingsbestuur. LEIDERDORP De heer H. Jongman. gemeenteraadslid Voor DS'70, is gisteravond op Verrassende wijze gekozen tot lid van het College voor Bij stand. Het college van B. en W. had mevr. Uhlenbeck (D'66) ge dacht als opvolgster van dr. Hennink, maar na schorsing van de raad werd H. Jongman gekozen. Naar verluid was de raadsmeerderheid er tegen dat het Co1 lege van Bijstand ge heel uit PAK-ers zou be- LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp zal aan Provinciale Staten van Zuid-Holland, de Gewestraad en de gemeentebesturen in het Leidsc gewest laten weten, dat men het van zeer groot belang acht, dat een gedetailleerd plan wordt uitgewerkt voor het openbaar vervoer in de regio, zoals wordt voorgesteld door de N.S., de H.T.M. en de N.Z.H. De drie vervoermaatschappijen hebben onlangs laten weten, dat zij met de nodige plannen zullen komen als Prov. Staten op 21 okt. zullen besluiten de werken aan de Leidse Baan stop te zetten. Dat de Leiderdorpse raad achter de drie maatschappijen is gaan staan gebeurde op initiatief van studente politicologie me vrouw M. van der Molen-van Rossen (P. v.d. A.) Amper tien minuten nadat zij als ODVolg- ster van de heer C. N. Boot de belofte had afgelegd diende zij met D"66 sexegenoot mr. Uh lenbeck een motie in, die gro tendeels door de raad werd aangenomen alleen (weth. Meer burg en F. van Haersma Buma waren tegen). He» nieuwe raadslid moest in de discussie over haar motie slechts één veer laten: Nadat de heren Re'"*ebrink. Hekkel man (PC). Tnelen (KVP) en Van Roiien (VVD) zwaar had den aangedrongen schrapte zij uit de toelichting op de motie, ,.dat alleen volledige stopzet ting van de Leidse Baanwer- ken een reëel e basis betekent voor een discussie over uitge werkte alternatieven". De te genstrevende rn^dsleden wilden namelijk de bevordering van het onenbaar vervoer losgekop peld zien van de Leidse Baan- pmblematiek. De plannen van de drie vervoer ders gaan in de /ichting van verdubbeling van de spoormo- gelükbede" T ««den-Den Haag en een reilverhindlng Katwijk- Leiden woan-jn ook Leider- dom de voordelen zal kunnen hdhben. Alle nlannen moeten overigens nog gedetailleerd worden uitgewerkt Hoewel de heer ReuCTebrink tegen de kooneling (vervoersplan- ston/etting werken Leidse Baan) in een beoaald opzicht bezwaren had. verklaarde hij. dat stopzetting van de werken hem als Leidordorner toch niet zal sniiten. ..Na de aanleg van de T.nidse Raan zullen de con gesties bij de Leiderdorpse brug nog erger worden". De raad, waarin men binnenkort beetji Europa drs. Vlieger (PC) zal missen hij stuurde een bedankbrief hoorde verder de heer Reugen- brink nog inhaken op de ant woorden die hij gekregen had op zijn vragen over de hard heid van het water, dat door de „Rijnstreek" geleverd wordt. Hij vindt het vreemde zaak, dat e leidingbedrijf met z> het hardste water vs geen inspraak kan hebben de commissie, die gaat studeren op de methodiek van wateront- harding. En wel, omdat geen bewijs- of cijfermateriaal heeft doordat men niet geëxpe rimenteerd heeft met een proef- ontharder. Aan hef water van het bedrijf „De Rijnstreek" zal overigens iets verbeterd worden door men ging met Gouds water. Dat Goudse water is weliswaar ge fluorideerd. maar Leiderdorp zal daarover geen moeilijkhe den meer kunnen maken sinds een flink aantal jaren terug ex-raadslid-tandarts Van Sluys met succes pleitte fluoridering. BODEGRAVEN B. en W. van Bodegraven hebben de raad voor gesteld het scholenbestand flink uit te breiden. In de Dronenwijk wil men een nieuwe katholieke school voor het basisonderwijs gaan bou wen. Deze school zal als ver- Agendapunten uit de raad Bodeg raven BODEGRAVEN De raad van Bodegraven zal morgenavond onder meer de volgende punten behandelen: —de aansluiting van de gemeen tewoningen in Nieuwerbrug door het Gemeentelijk Energie bedrijf Gouda. Dit laatste is goedkoper doordat er geen ren te doorberekend wordt. een aantal commissies van dat met de eerste dinsdag in september de taak van een aantal commissieleden geëin digd is. de subsidie voor de christelijke en katholieke bejaardenbonden op te trekken tot 450 gulden per jaar. een nieuwe woningadviescom missie te benoemen. »-een bestemmingsplan aan te kondigen voor het gedeelte Emmakade over het spoor in Broekvelden. -grond te ruilen met de heer Van Bunningen, die een stukje grond bezat dat door de ge meente van Steenbergens Au tolijndiensten had aange kocht. -de aanbesteding voor de aanleg van de Noordelijke Omlei- dingsweg niet openbaar maar op uitnodiging te laten verko pen. -van de erven Van Dam het pand Buitenkerk 35 te kopen, van mevrouw Veldhuizen-Vol- gering het huis Emmakade 98 -De Hervormde Dorpskerk een geschenk aan te1 bieden ter hoogte van een bedrag van 2500 gulden ter gelegenheid van de restauratie van de kerk. vanging moeten dienen van de uit 1914 daterende Willibrord- school. Deze school wordt be zocht door leerlingen die hoofd- kelijk afkomstig zijn uit de Dronenwijk. De school zal gebouwd moeten worden op het terrein naast het dienstencen trum. Voor deze bouw is een urgentieverklaring van het mi nisterie van Onderwijs vereist. Wanneer deze verklaring af komt is nog niet bekend. In het bestemmeirgsplan Broekvelden willen B. en W. een openbare kleuter- en basisschool opgeno men zien. Eerder verleende de raad al toestemming voor de bouw van soortgelijke prot. chr. en katholieke scholen in Broekvelden. Verder ligt het in de bedoeling van het college dat de Jozef kleuterschool aan de Overtocht er een mobiellokaal bij krijgt. Dit in afwachting van een eventuele verbouwing van de benedenverdieping van de Wil- librordschool tot kleuter afdeling. Hearing over Leidse Baan VOORSCHOTEN De fracties in de Provinciale Staten van Zuid-Holland van KVP, ARP en CHU beleggen dinsdag 28 september in het Bondsgebouw, Leidseweg 100 te Voorschoten een hearing over de Leidse Baan. De confessionele fracties willen eerst nogmaals bezwa ren horen en doorpraten alvo rens een beslissing te nemen. Aanvang 20.00 uur. VVD vergadert over „eigen Voorschoten" VOORSCHOTEN De WD-af- deling Voorschoten houdt don derdagavond van acht uur af een vergadering in het Cultu reel Centrum te Voorschoten. Deze avond start in het teken van het „eigen Voorschoten". Er bestaat gelegenheid tot een nadere kennismaking met de zes raadsleden. Voor de pauze zullen de raadsleden iets ver tellen over hun aandeel in de werkzaamheden van de fractie; na de pauze bestaat gelegen heid tot het stellen van vragen en het voeren van discussie. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE Get Eisen en: A. C. M Jolanda d. J. dc W. Bregman; Petro- R. I. Schara en: G. M. M. Crone Eric H. N. z. N. J. Loomans en A M. Z. Belt. Overleden: Bazel, Johanna H. gebo- 30 jai der Cornells geboren 20 sept. '23. Ondertrouwd: A. P. W. M. Turk, 25 jaar. wonende te Zoeterwoude en: J. Looman, oud 22 jaar, wonen de te Leiden. Getrouwd: F. A. Visseren en J. C. M. Roeleven. 7.60, A I 3-605.9t 6.60— I, A II 5.60—7.60. B 4 40—7.90 C I 2.90. Bloemkolen: 6 I 114—142, 6 II 29— 84. 8 I 70—110, 8 II 31—57, 10 I 66, 10 groene kool 23. spin; HAZERSWOUDE Het bereke nen van dubbel vastrecht door liet waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" bij bedrijven blijft in de ogen van vertegenwoor digers uit de laatste catagorie in Hazerswoude een doorn in het oog. De heer M. Kroon van snackbar „Oase" aan het Hazerswoudse Raadhuisplein. heeft zich schriftelijk tot de directie van genoemd bedrijf gewend be treffende deze zaak. Hierin eis te hij niet alleen terugbetaling van volgens hem in het verle den te veel betaalden gelden, maar zette tevens duidelijk uit een wat zijn grieven zijn te gen de voorstellen tot het laten betalen van dubbelvastrecht door bedrijven als het zijne. Hij verzocht tevens het schrijven te behandelen op de eerstvol gende vergadering. Het ant woord van de directie van „De Rijnstreek" aan betrokkene hield onder meer in, dat het schrijven van de heer Kroon niet op de inmiddels gehouden vergadering van „De Rijn streek" is behandeld. Een zaak derhalve die wellicht weer aanleiding zal geven tot moei lijkheden tussen waterleidings bedrijf en de bepaalde afne mers? f f.-K KOUDEKERK AAN DEN RIJN Meer woningen dan ooit (een kleine honderd stuks) zyn er op dit moment in aanbouw in Koude kerk. Centrum van al deze bouwactiviteit is Dorp-Oost III, het paradepaardje van bouw-burgemeester C. M. van der Linden, met wie wy spraken over Koudekerks uitbreiding. De huidige conceptie van Dorp-Oost III wykt nogal sterk af van bet oorspronkelijke plan voor deze dorpsuitbreiding. Mede onder druk van de nog altyd nypende woningnood onder de autochtone bevolking, vooral veroor zaakt door de enorme industriële expansie in deze gemeente, de vraag naar goedkope (maar huurwoningen en het aétievi beleid van het Kondekerkse gemeentebestuur een totale koerswijzi ging ondergaan. Bouw nieuwe brug is vat heet tegenwoordig „goedkoop") AnVPrm Ü/Tpll'l't saneringsbeleid, heeft het woning- vil V vl In tegenstelling tot een aantal jaren geleden ligt thans sterk de nadruk op de sociale woning bouw. Zo kan de verdeling tus sen gesubsidieerde bouw en vrije sector in Oost III ruwweg gesteld worden op 60 tegen 40 Een nog gunstiger verde ling t.o.v. de sociale sector was niet uitvoerbaar om de econo mische haalbaarheid van het plan niet in gevaar te brengen. Deze koerswijziging hoefde ge lukkig niet te leiden tot een aantasting van de leefbaarheid van deze nieuwe wijk; integen deel, de stedebouwkundige op zet kan als ideaal gekenschetst worden. In vergelijking met Oost I en II is er veel meer ruimte geschapen voor groen- partijen, diverse huizencom plexen zullen vrij van autover keer zijn, en voor de jeugdige bewonertjes zijn diverse „open" speelplaatsen gereserveerd. Twee daarvan zijn reeds in de le faze van Oost m gerealiseerd. Ge zien de ervaringen met de speel tuin „Robbedoes" in Oost I geeft het gemeentebestuur thans de voorkeur aan verspreid ge legen, beperkte speelplaatsen in plaats van een uitgebreide speeltuin. Het verkeersvrij hou den van bepaalde woningcom plexen moet er echter wel toe leiden, dat veel parkeerruimte geschapen wordt langs de „ver keersaders", zoals de Den Toll- straat/Ridderhoflaan, die vanaf de Hoogewaard in noordelijke richting loopt. Racebaan Met op zet wordt het tracé van deze weg tweemaal onderbro ken door „knikken". De bedoe ling hiervan is te voorkomen, dat deze weg, zoals de Van Poelgeestlaan in Oost n, ont aardt in een racebaan. Wat de woningbouw in de le faze van Oost in betreft, hier wachten alleen 19 bejaardenwoningen nog op oplevering. De nieuwe rij woningen aan de Hoogewaard wordt op dit moment op één plaats nog onderbroken door enkele oude woningen, die een ontsierend element vormen. Hoewel ze nog niet alle ge meente-eigendom zijn, zullen deze huizen in de toekomst ge- amoveerd worden. In het her ziene bestemmingsplan heeft dit gebied een „bijzondere bestem ming" gekregen, hetgeen wil zeggen, dat er ruimte wordt ge- Ook het bestemmingsplan Dorp I schapen voor de bouw van kan toren, winkels o.i.d. De tweede en derde faze van Oost m is nog één grote bouwplaats, al zijn reeds een aantal „splite- level" woningen aan de Kerk- laan bewoond. Voorts zijn 28 woningwetwoningen en 14 pre miehuurwoningen (de zgn. plat te daken huizen, zoals die ook aan de Van Poelgeestlaan zijn gebouwd) reeds van glas voor zien en zullen eind dit jaar be gin volgend jaar successievelijk voor bewoning gereed komen. Ook het tweede elite-wijkje" (een naam hiervoor is nog niet bekend) begint vorm te krijgen. Bungalom In dit wijkje worden een tiental peperdure bungalows gebouwd door drie verschillende (w.o. twee Koudekerkseaannemers. Voor twee blokken van ieder 20 zgn. terraswoningen van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" moet de eerste paal de grond nog in. Ten oosten van het zwembad ligt thans nog een terrein braak. Naar alle waar schijnlijkheid zal op deze plaats heeft een ingrijpende herziening ondergaan. Het betreft hier het gebied, dat wordt begrensd door het sportpark, het Artesiaplant- soen en de Lagewaardse Wete ring. Het oorspronkelijke plan, dat dateerde uit 1966, voorzag in scholenbouw in het noorde lijk deel van dit gebied, en'bouw van vrije-sector-woningen (bun galows) op het overige terrein. De doorgetrokken Kerklaan zou hier grillig tussendoor lopejt. Toen burgemeester Van der Linden met zijn plannen voor een Kerkewijk op de prop pen kwam, is het hele bestem mingsplan omgegooid. De Kerk laan moet nu de verbinding tus sen Oost en West gaan vormen. De bouw van een school ten noordén van deze weg leverde bezwaren van verkeerstechni sche aard op; alle schoolgaande kinderen zouden immers een, in de toekomst drukke, weg moe ten oversteken. Bovendien bleek het gereserveerde terrein aan de krappe kant. Vandaar dat „De Rank" nu ten zuiden van deze weg is gebouwd en zoals bekend onlangs officieus in ge bruik werd genomen. LEIDEN Op het gevaar af, dat u me zo langza merhand voor een soort stedelijke cultuurridder zult gaan verslijten, die koste wat kost wil blijven doordrommen op een be paald onderwerp, wtl ik toch ook vandaag uw aan dacht weer vragen voor de cultuur, die nog stegds niet genoeg de straat op gaat. Aanleiding daartoe is de televisie-uitzending van zaterdagavond laat uit Londen: het laatste jaar lijkse promenadefestival werd uw huiskamer inge zonden, waardoor u kennis ge beurtenis, die in Neder land zijn tegenhanger niet heeft: Het publiek zong, en hoe! Wat in gemiddelde ogen koele Engelsen kun nen, kunnen wij in Neder land kennelijk niet meer. En dat geeft meer dan te denken. Het is een historisch tiiet te loochenen feit, dat met na me de middel ecuion prat konden gaan op geweldige koórzang. Mede doordat kerk en wereld zeer nauw verbonden waren en de gemiddelde inwoner met meer regelmaat dan te genwoordig het geval is, kon kennisnemen van koorzang, was muziek een levensvoorwaarde, waar de gemiddelde gewone man niet buiten om kon gaan. Door de cultuur steeds meer in een eng hokje te duwen, ontstond de cultu rele Berlijnse Muur, die ver vóór dat bouwwerk onder die naam aan ons bekend werd kunst en cul tuur al deed verdelen in die met de grote en de kleine „k". Nu we daar in deze eeuw akelig mee worden geconfronteerd, kan de vraag opkomen óf daar inderdaad nog wel iets aan te doen is, en, zo ja, hoe? Dat er iets aan te doen is. staat voor mij als een paal boven water en het „hoe" kent vele wegen. Laat ik er vandaag een paar opnoemen: Wanneer alle concertgevende koren hun bestaansrecht willen handhaven moeten ze (om te beginnen) zich eens gaan afvragen wat ze ei genlijk doen. In wezen is dat een soort muziek in studeren en uitvoeren, die de doorsnee, niet concert gewende, bezoeker niet al tijd even gema.kkelijk aanspreekt. Het is natuur lijk erg fraai om hoog staande composities in te studeren, maar houdt men ook wel rekening met de toekomst? Waar komen die toekomst de nieuwe den vandaan? Van de ai was op de scholen mogen we weinig of geen heil verwachten. Wat daar genwoordxg aan muziek wordt gedaan, is bepaald nog niet muzikaal inspire rend. Dus bloedt de zaak op de duur dood, tenzij, men als concertgever ct cessies gaat doen aan I publiek door ook eens t keer iets te brengen, i mogelijk aan de uitvoe renden een stap terug zal bieden, maar wat opvoe dend en hopelijk ook spirerend werkt bij de niet zo geïnteresseerde toehoor der. Dat dit een punt is met meer dan honderd ha ken en ogen weet ik ook wel, maar er zou best over gedacht en, over sproken kunnen worden, onderling. En daarmee ko men we dan direct op het al meer aangehaalde punt uit, dat men veel met men moet gaan werken. Waarom krijgen w Leiden bijvoorbeeld niet eens openluchtconcerten met blazers en zangers? Wnarnm kan dat wel in de kersttijd en daarna nooit meer'' Dc ov lossing lijkt zeer simvel, ware het dat red mensen zich den schamen om eens te brengen zonder het ga- lapak of de statige lange jurk. Een ander aspect is zeker de noodzaak meer en betere jeugdcon certen, om van de dwin gende noodzaak om Jt Alleman weer aan zingen te krijgen zonder valse schaamte dan daag maar niet te spreken. Zo ziet u: alles bijeen moet er nog veel water door de Rijn stromen de cultuur inderdaad op straat liggen, niet om trapt, maar inderdaad wél om opgeraapt te worden. JAN DOOVE het Vrije Tijdscentrum „De Rid- Op het noordelijke terreingedeel- derhof" verrijzen. Op het dan |j g- k„.„„ nog resterende terrein wordt een „wandelparkje" aangelegd, dat door een bruggetje over de Wetering (naast de Ridderhof stad „Den Toll") met de lan delijke Lagewaard zal worden verbonden. De nleuwbouwplan- nen van Koudekerk oefenen uiteraard een grote aantrek kingskracht uit op „vreemde lingen", tot Kamerleden toe (binnenkort zal het Eerste Ka merlid E. Meester zich in Kou dekerk vestigen). De vraag of er na Oost III ook nog een Oost IV komt, wordt door de burgemeester bedachtzaam be antwoord met: „Je moet probe ren bij de tijd te blijven waaraan we kunnen toevoegen, dat in veler ogen Oost in primair bedoeld stedebouwkundige afrondinj' van de oostelijke dorpsuitleg. Vandaar, dat zeker met de ge dachte van een afsluitend plan wordt gespeeld. Om een stag natie in de woningbouw te voor komen, indien goedkeuring voor de Kerkewijk langer uitblijft dan verwacht mag worden, kon Oost IV wel eens het enige al ternatief zijn. te staat thans nog een bouw. vallige boerderij met opstallen, die dit najaar worden ontruimd, waarna volgend voorjaar wordt gestart met de bouw van onge veer 25 (het preciese aantal staat nog niet vast) woningen, verdeeld over drie complexen. KOGTZijOS Het geheel wordt in harmonie gebracht met de landelijke om- De nieuwbouw heeft echter ook geving: ook hier verkeersvrije eventuele uitbreiding van de al gemene begraafplaats achter het Verenigingsgebouw, waar nu nog enkele particulieren een groentetuintje bezitten. Naar verwachting zal uitbreiding de eerste tien jaar nog wel niet noodzakelijk zijn. straten met veel groen, terwijl het bruggetje by de boerderij over de Wetering gehandhaafd blijft als verbinding met de Lagerwaard. Getracht wordt nog om de te bouwen woningen uit te voeren in de premiehuur sector. Of dit lukt, staat nog geenszins vast", de dure grond vormt hierbij de grootste hin derpaal. gave In het bestemmingsplan is ook rekening gehouden met een een keerzijde. Vanaf de Koude kerkse brug vormen Dorps- straat/Hoogewaard de enige toegangsweg naar Dorp-Oost. Als men de enorme verkeers intensiteit op deze veel te smal le route kent, zal het duidelijk zijn, dat deze problematiek veel aandacht zal ijrgen in de eind september verschijnende ver- keersnota van B. en W. Burge meester Van der Linden was be reid een tipje van de sluier over de inhoud van deze nota alvast gen vieren de heer en mevr. Jan C. de Kan en Suz. E. Zwarter in hun knusse woning aan de Schulpweg 9 met het weidse uitzicht op de bollenvel den en met het Witte Kerkje op de achtergrond, hun gouden echtvereniging. En bijna hun gehele huwelijksle ven speelde zich op de Schulp weg af. Alleen de eerste 5 ja ren woonden zij in een van de toen gloednieuwe woningen in de Nieuwe Duinstraat, in die tijd eveneens aan de rand van het dorp, met ruim uitzicht op de binnenduinen, zuidelijk van het dorp. De liefde, wellicht de noodzaak voor de ruimte heeft de heer de Kan nog steeds. Nu hij er meer tijd voor heeft, zwerft hij bij voorkeur langs het strand om te speuren naar wat de zee aanspoelt. En thuis geeft hij zijn zorg aan de tuin en huisdieren. De heer de Kan leerde zijn Haarlemse vrouw bij de Noordwijkse familie Jan van den Berg-Smit in Anna Paulowna kennen. De heer de Kan is een echte bollenman. Bijna 40 jaar werkte hij bij Zonneveld en Philippo en in zijn jonge jaren gaf hij zijn krachten aan het in cultuur brengen van het binnenduin. Nu is het gouden bruidspaar als goede kaarters trouwe be zoeker van de bejaardensoos en ieder van hen heeft zijn kaart club. In goede gezondheid ge nieten zij van hun verdiende rust, in de rug gesteund door hun inwonende dochter en haar gezin. De familie de Kan- Zwarter viert zijn feest met een eucharistieviering orr. 14.00 uur in de St.-Victorkerk, waar zij elkaar 50 jaar geleden trouw beloofden en waar toen tante Elsie de eerste hulp van de pastoor was. Voor hun vele vrienden en kennissen is er van 16.00-17.30 uur receptie in de Naagtegaal aan de Gooweg. op te lichten. Het is duid voo dat de Koudekerkse brug meer beantwoordt aan de van deze tijd, zowel voor scheepvaart- als wegver Alleen als pittoresk ele heeft de brug nog enige wa Daarom zal de verkeersnoti aantal alternatieven bev voor de plaats van een nii brug. De belangrijkste daa V is een toekomstige brug hoogte van de Lagewaard QET dien Provinciale Waterstaaij^ desbetreffend advies van Koudekerkse gemeentebe yre) overneemt, zal de afrit pje; Koudekerkse zijde aansl op de Kerklaan. Ook al z< ,ge; nooit een Kerkewijk komen bezj zal de Kerklaan toch een van gedeelte van het verkeersas deb van de Hoogewaard k«mee overnemen, en is de Dorpss j,el( (thans nog de belangr Huj; verkeersader in de geme j,un' verlossen van het doorg ,jat verkeer. Diei ZWAMMERDAM Bij Wj°' vechtpartij zaterdagavond^,^ een café in Zwammerdam ter) een 49-jarige Zwamme£sc mer zodanig toegetakeld, gr hij zich onder doktersbeMrjch ling moest stellen. De p info heeft processen verbaal ('de maakt. is. Creatief beelden expressie; aanvang Donderdag 23 september: El Ledenvergadering van dl delkring; aanvang 20.00 uur Huis Rapenburg Openba: gadering ter vorobereiding Inn: aanvang 20.00 uur. kerkgracht 9 Hearing g le raad; aanvang 20.-™ choorzaal concer hei Vrijdag 24 c eptember. Wif. G Kring Rijnland Hollani' teiyke Werkgeversver. hoi 'v2f\ y"i LI anaf het St len Leiden). Clubhuis N«%0e SES/uA.»v.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4