Leidse raad trekt en duwt in Stadsgehoorzaal aan wandelnota Leidse Schouwburg door profijtbeginsel in penibele situatie Miljoen schade bij Bieleveld Schouwburg ook zonder akkoord G.S. restaureren Praten over wandelen in Leidens cultuurlempel door Redlok USDAG 21 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT LEIDEN De situatie rond de noodzakelijke vernieuwing van de accommodatie in de Leidse Schouwburg (waarschijnlijk) de oudste muzentempel in Nederland, baart vele zorgen. Er is nog steeds geen nieuws afgekomen van Gedeputeerde Staten, noch van het ministerie en de moeilijkheden worden nog vergroot, doordat de regering het standpunt huldigt dat het profijtbeginsel ook dient te gelden voor culturele doeleinden. Hetgeen betekent dat „de bezoeker fors zal moeten betalen". Dat zei een niet erg optimistisch gestemde schouw burgdirecteur Van Dam een dezer dagen tijdens een gesprek. )ADERS INGEREKEND bankbediende gaf geld met mes op keel PHEN Twee jongens van ugeveer 16 jaar hebben in Uphen de Boerenleenbank aan It Irenelaan van een flink be- rag beroofd. ie jongen was al een keel de bank geweest met de iedeling dat zijn loon op ekening van zijn vader gestort ras en of hij het maar even jacht opnemen. Dt ging echter door. maar een poosje la- kwm hij terug met zijn r die bovendien een mes Bj zich had. De bekde broers piongen op de balie en zetten fe bediende het mes op de keel. Zij kregen nu wel het jevraagde geld. De twee kna- psi zijn inmiddels door de po- 'ingerekend. „Wij werken met artistieke be grippen, dus zonder winstoog merk. Wat wij willen, is een bepaald aanbod van goede ar tistieke zaken aan ons publiek. Daarbij wordt aan geldelijke winst niet gedacht. Maar nu komt de overheid met de ten opzichte van de cultuur krom me redenering van het profijt beginsel. (Drees jr.: „Twintig of dertig gulden toegangsprijs moet de schouwburgbezoeker dan maar neertellen"). In Leiden ligt de zaak droevig vanwege de sitatie met betrek king tot de schouwburg. De Sleutelstad is (naar men zegt) een der tien belangrijkste kunstplaatsen in Nederland. En niet alleen de Leidenaar profi teert van de Leidse accom datie maar ook de bewoners van de regio in wijde omtrek. Tot Alphen aan den Rijn toe. Thans is de situatie zo, dat het enige dat in Leiden nog toneel kan worden gebracht, kleine stukken zijn met kleine bezetting. Het LAK-the- ater biedt niet voldoende laas. Ook het Rijnlanls Lyceum niet, wegens te gerin ge afmetingen van de speel ruimte. De Stadsgehoorzaal in wezen geen toneelruimte, hetgeen de naam overigens ook al zegt. Ze mist nu eenmaal de noodzakelijke hoedanigheden voor toneelgebruik. Maar dat alles bij elkaar betekent, dat de belangrijke Nederlandse to neelgezelschappen zolang de vernieuwing van de schouw burg geen feit is niet i naar Leiden kunnen komen. Teneinde de Leidse toneellief hebbers toch nog service t( bieden, heeft de directie van d( schouwburg een „Reisbureau' geopend, dat „geweldig flo reert". Het vervoer naar de Haarlemse- en Haagse schouw burg is gratis. Een dienstrege ling zal nog nader volgen, ze ker voor de eerste toer naar Haarlem op 24 september a.s. De bedoeling is wel, dat de bus een route neemt door de stad, waardoor verschillende opstap punten kunnen worden benut. Dit alles geldt voorlopig voor de geplande toneelbezoeken maar directeur Van Dam denkt ook al in de richting van de opera, waarvan voorstellingen in Scheveningen plaatsheb ben. B GEMEENTE-ARCHIEF kpositie van morie Leidse linkelstraten Gevaarlijke raaf in de Kagertuinen SASSENHEIM In het weekend werd de Kagertuinen onveilig gemaakt door een rondvliegen de raaf, die kennelijk door zijn eigenaar in de steek werd ge laten. De vogel had het in het bijzonder voorzien op glinste rende voorwerpen zoals lepels ',grrTDEN Onder de titel 2S.i ReestraatHaarlemmerstraat, indelgebied vroeger rordt van maandag 4 ilober tot en met vrijdag 22 iktober in de expositiezaal van tt gemeentearchief Boisotkade Deze werden weggenomen uit. de tentoonstelling gehou- woonkamers waar hij door prenten, aquarellen, openstaande vensters naar bin nen kwam. Zelfs een glaasje sherry was voor hem niet vei lig. Niet bekend is of de inhoud hem goed bekwam. Pas toen kleuters werden aangevallen, waarbij hij geduchte houwen met z'n snavel uitdeelde, werd de politie ingeschakeld, om aan de vrijbuitersstreken van de vogel een eind te maken. Hij werd in een kamer gelokt, en daar door de politie ingere kend, waarna de raaf, een be schermde vogel en in ons land een zeldzaamheid, naar Noord - wijk werd overgebracht waar hij in een vogelasyl werd on dergebracht. prenten en plattegronden H feslaan een periode van onge- 400 jaar, de foto's een riode van ongeveer 100 jaar. tentoonstelling, die gratis Jr iedereen toegankelijk is, op werkdagen geopend van 00—12.00 uur en van 14.00— cel uur' °P zaterdagen van Ui 100—12.00 uur en bovendien ide donderdagen 7, 14 en 21 ktober alsmede op dinsdag 12 .U rtover in de avonduren van i 30—22.00 uur. ALPHEN In de loop van de dag is men er gisteren in Alp- hen toch in geslaagd de schade van de brand bij Bielefeld te bepalen. Het totaal bedrag be draagt ongeveer een miljoen gulden. Dit cijfer kon zo hoog oplopen omdat een aantal vrij kostbare machines verloren ging. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand leverde gisteren nog niets op. INITIATIEFVOORSTEL LEIDEN „Gelet op de onver antwoorde consequenties van een langer uitstel van de res tauratie en de verbouwing van de inmiddels gesloten Schouw burg te Leiden", leggen de he ren M. van Aken en Th. J. Dirks (PvdA-PAK) de gemeen- De beide raadsleden herinneren teraad van Leiden hedenavond eraan dat de raad op 18 janua- een initiatiefvoorstel voor om ri besloot een andere besteding „aan de architect O. Greiner te te geven aan de 10,4 min. re- Amsterdam onverwijld op dracht te verlenen, zo spoedig mogelijk een ontwerp in te dienen voor de verbouwing en restauratie van de Schouwburg aan de Oude Vest te Leiden". serve voor de uitvoering van kapitaalswerken. Voor de bouw van een nieuwe schouwburg op het Schuttersveld kwam een „soberder plan" in de plaats, dat o.m de restauratie en de verbouwing van de oude schouwburg ten bedrage van netto f 4,5 miljoen omvatte. Alle instanties, die hun goed keuring moesten geven, stem den met het plan in. „De raad zou gezien het vooroverleg morgen rekenen op een goedkeuring door G.S. „per ke rende post". Tot op heden heeft de raad taal noch teken uit Den Haag mogen vernemen", aldus de initiatiefnemers. Als gevolg daarvan, kon de op dracht voor het ontwerp nog steeds niet gegeven worden. De heren Van Aken en Dirks ach ten het in elk opzicht onver antwoord om acht maanden na het raadsbesluit nog langer te wachten op een goedkeuring van G.S. K.N.G. OORZAAK? Onderzoek naar ontstoken slijmvliezen bij bewoners Leiderdorp LEIDERDORP Bestaat er ver band tussen chronisch ontsto ken slijmvliezen in de luchtwe gen bij inwoners van Leider dorp en verontreiniging van de lucht door de Kon. Ned. Grof smederij te Leiden? Het ant woord op deze vraag hoopt men te vinden na een onder zoek, dat het Leiderdorpse ge meentebestuur ingesteld wil zien door de huisartsen in de gemeente.' Mevrouw mr. Uhlenbeck, raadslid voor D'66, wees gisteravond in de gemeenteraadsvergadering op mogelijke verbanden en wet houder Drenth ging direct op haar suggestie in. Per brief zal aan de praktizerende huisart sen in Leiderdorp gevraagd worde.» de aandoeningen van luchtwegen over een bepaalde periode bij te houden en te verwerken in een rapport. Wethouder Drenth, die al namens de gemeente bij de Grofsmede rij is gaan praten, zei verder, dat er onlangs brieven zijn uit gegaan naar de gemeente Lei den, de Grofsmederij en de Prov. Raad v. d. Volksgezond heid met het verzoek om bin nen twee maanden te laten weten hoe de resultaten zijn van de zgn. natte stofvangers. die onlangs in de schoorstenen werden aangebracht bij de Grofsmederij. Een termijn van twee maanden, „omdat we nu wel eens iet willen zien na de litanie van smoezen", zoals we thouder Drenth zei. Behalve mevr. Uhlenbeck klaagde ook de heer J. Toelen (KVP) over de KNG. Zijn klacht gold in het bijzonder het lawaai, waarvan men ook last zou heb ben in Leiderdorp. (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Om een uur vannacht zei wethouder Kret van stadsont- kcling in een kille en vrywel van elke publieke belangstelling ont dane Stadsgehoorzaal, dat mocht de „Wandelnota er door komen in de raad de datum van ingang voor het proefvoetgangersgebied op 4 oktober toch operationeel niet meer haalbaar was, omdat a.s. maandag 27 september de wethouder nog aan het woord moet komen. Voorlopig kan pas op 15 oktober begonnen worden met de nodige werkzaamheden. De „proef" die thans nog loopt met de Haarlemmer straat en tot 4 oktober zou duren is nu verlengd tot 15 oktober. Tien raadsleden zjjn gisteravond aan het woord geweest in de grote zaal, beluisterd aanvankelijk door burgers en burgeressen, zeker 150 man sterk. Wat na twaalven nog aanwezig was op balkons en in de zaal was een paar handjes vol, in hoofdzaak winkeliers die nauw betrok ken zyn bij deze wandelmaterie. a, I i'SÊ&Cam De raad is stellig geporteerd voor een voetgangersgebied. Dat is aan geen twijfel onderhevig. Er zijn alleen nuances. De heer Cornelissens zei het duidelijk: „Het lijkt wel of elke fractie z'n eigen wandelgebied wil creëren". Het PAK wenst de autovrije wandelruimte zo groot mogelijk. De heer Jonker kwam daarom consequent met een aanvullend voorstel om een „verkeersdrempel" in de Pie- terskerkwijk te doen ontstaan, een rustpunt met grasmatten. De auto moet z'n „hoofd" stoten tegen deze barrière voor door gaand verkeer. De confessione le partijen en de CPN wensen vooralsnog b.v. de Breestraat te ontzien om de middenstand niet meteen in grote moeilijk heden te brengen. Ex-kabouter Gerkema, nu PSP. gaf aan. dat bereikbaarheid en leefbaarheid van de binnenstad de grote items van deze nota zijn. „Als-je deze twee circus- paarden tegelijk wilt berijden is het niet zeker of je ze bij elkaar kunt krijgen". Het plan van oud Leiden om organisch samenhangende gebieden af te sluiten voor auto's spreekt het PAK wel aan. Dit leidt tot een groeiende neiging tot het ge bruik van het openbaar ver voer, de fiets en het wandelen. De bedrijven die voor 20 pet. een middenstandsfunctie heb- de groothandel staan zouden lang zaam aan uit de city moeten verdwijnen. Wat betreft de controle op de parkeervoor- schriften zou hij als part time functionarissen de huisvrouwen willen inschakelen om op te treden (met zachte hand) tegen overtreders. Zijn PAK-collega Jonker wilde geen zwaar vrachtvervoer betreffende voorzieningen, daarna kan de Steenstraat vol gen en tenslotte de Brees- de binnenstad: de goederen De heer Zunderman (DS'70) vroeg er) raadsverslagge- ,en4 EIDEN In cortege gingen B. en W. en de raad gister- i<Wond van het stadhuis naar de Stadsgehoorzaal het grote voetgangers debat. Te voet, zoals het goede wandelaars betaamt. raw# Eerst was nog „even" iets de agenda gedaan (die lf0,rt weer op geen -* Hukken na afkwam) en werd mevrouw E. W. van Seters-Banen als P.v.d.A.- ]nadslid geïnstalleerd. Roel Veld verwelkomde zijn nieuwe collega met een kalm-roze anjer. Mevrouw vi beters bekeek alles rustig sloeg na een uurtje aan ket haken toen wethouder Bijten schipbreuk leed met -n, stadsgehoorzaaltarieven. was een groen haak werkje; misschien een warm wantje voor de heer Van Aken. Roel In 'l Veld vltM Was verder boos, dat de per 031 SePt'ember toegezegde bouw foto niet verschenen was en deelde mede. dat het PAK meer in het senioren convent zou verschijnen. Collega Van Aken was ook °°os, omdat zijn brief over restauratie van de eeljj scho"wburg niet op de - -^iflenda was geplaatst („vrij- oas-ie op het stadhuis"; is gedateerd 20 septem ber", zei .de burgemeester argeloos). Roel: ons voorstel stond vrijdagavond in de krant; dan had Voorlichting pijlsnel in actie moeten ko men. Enfin, op naar de 'Stadsgehoorzaal, waar een honderdkoppig-en-meer-pu- bliefc op een evenement zat te wachten. Wandelen Niet tot elke prijs. Dat von den ook de pressiegroepach tig samenhokkende midden standers achter de raadsrij- en in de Leidse cultuurtem pel, waarbinnen nog nooit zo veel het thema verkeer, parkeren en wandelen in allerlei toonaarden is bezon gen. Keurige fractieforma ties in de zaal, een spreek gestoelte met microfoon, een interruptiemicrofoon (de heer Portheine voelde zich helemaal thuis), wat wreve lig zaalpersoneel, dat de traditionele raadskoffie ronddroeg en verder amper een cent verdiende. Het was een koude tempel. Plotseling was er die toevallige associ atie: de stadszaal leek op de Kaatsbaan van Versailles in 17S9, de raad was de Con stituante, die weigerde uit een te gaan voordat het volk zijn wandelplek had. Wie zendt ons heen? Alleen het volk. Maar dat was na middernacht zélf al vertrok ken: als we kunnen wande- - len merken we het wel. Freek Gerkema doceerde weer over bumpers, blik en winkeliers. Hij had ook een paar „goeie": „Zunderman (die „aan de auto" zou zijn, maar niettemin had aange drongen op ernstig streven naar selectief gebruik van de wagen, red.) Zunderman doet me denken aan een Victoriaanse bordeelhouder, die tegen Sex was en er toch wat aan wilde verdie nen. En: wat is het verschil tussen God en Kret? God weet alles, maar Kret weet alles beter (u hoeft, meneer Kret, daar niet in eerste in stantie op in te gaan, hoor)". Meneer Cornelissens zinde het niet, dat Gerkema het alsmaar over de „winke liertjes" had: „praat eens over de rol van de onderne mer in de moderne maat schappij Liberaal Por theine beet Gerkema toe, dat hij de uitdrukking NSB terug moest nemen. Gerke ma, verbouwereerd, had de winkeliers echt niets NSB- achtigs willen aanwrijven. Zo ging het door. De ex- kabouter wilde ook nog waarschuwen, dat de aanleg van de Leidse Baan (16bis) van invloed zou zijn op het Leidse bi nnenstadsverkeer; hiervoor zullen de winke liers geweldig bang moeten zijn, want je zit zo in Leid- senhage. Laatste wijsheid: schuif de blauwe zone steeds meer op en je zit al gauw op de fiets. Auto-Zun- derman gaf zich niet ge wonnen: „de auto is niet alleen een vervoermiddel, maar ook een status gewor den. Je kunt gewoontes niet zo maar veranderen; als je een auto hebt ga je je niet dood sjouwen met pakjes door een stad. Dat doet nie mand." Zoals bij sprekers immer het geval is (en zéker in de Leidse raad) maaide het ene raadslid het gras voor de voeten van de volgende weg. Er was tenslotte wei nig gras tot praten meer over. Vandaar het geruisloos leegstromen van de galerij en; het enige leven maakte een „ober", die lege kopjes kwam ophalen en ze liet vallen. Een verademing. Nog een laatste leuk intermezzo: wethouder Kret was na een schorsing zoek. Een soort leide met mevrouw Den Haan aan het hoofd ver dween in de wandelgangen. De wethouder leek even de wijste weg te hebben geko zen, maar hij keerde toch, onder applaus, terug. Het werd koud in de zaal, bij de deuren tochtte je weg. PAK-dames Kerling en ha kende nieuwelinge Seters pakten zich wat warmer in. Voor de gezelligheid zaten ze er niet. Maar voor je veiligheid en rusthehoeven- de mede-stadgenoten moet je wat over hebben. Onver biddelijk riep burgemeester zijn „Constituante" terug voor het vervolg op 27 sep- tpmher: „om half acht, hier, op deze plaats zouden met zo klein mogelijk materieel de stad door moeten. Het autogebruik moet afge remd worden door het minder aantrekkelijk te maken, „sti muleer het alternatief ver voer". Wellicht is een proef met de „opstapbus". zoals dit bij het Academisch Ziekenhuis gebeurt een langzaam rij dende „glipper" interessant. Het idee van de rondvaartbote- neigenaar om van de Beesten markt een soort Rembrandt- plein te maken dient ernstig overwogen te worden. De heer Portheine (WD) bleef erbij, dat zijns inziens eerst de bin nenstadsnota behandeld had moeten worden; de algemene aspecten zijn nu met deze wandelnota niet volledig uit de doeken gedaan. Zijn fractie vindt, dat het wandelgebied te veel als een heilige koe wordt beschouwd, maar deze kan niet overal in de stad ontzien wor den. Hij wees er verder op, dat de zeer belangrijke winkel functie van de city staat of valt met de bereikbaarheid: „Als we niet zorgen, dat het wan delgebied vergezeld gaat van voldoende parkeerruimte de de concurrentie (Leidsenhage)". De heer Portheine wilde weten welke omleidingswegen tot stand zullen komen, het aantal parkeerplaatsen achtte hij veel Ontheffinqen Volgens de VVD-er zullen in het gebied Hoogstraat-Oude Rijn en omgeving op uitgebreide schaal ontheffingen dienen te worden verleend (interi'uptie van Jonker: ..dus de binnenstad moet zich aannassen aan de bedriiven? Het gaat echter om het vestigingsbeleid: dat is het belangriikste, De heer Por theine is geen voorstander van het meteen invoegen van de Breestraat in hdt voetgangers gebied. De Haai-lemmerstraat en de Hoogstraat kunnen direct worden opgenomen met alle rekening te houden winkeliers en met de levensge woonten van de moderne mens (het autogebruik). „Een wan delgebied?, best, maar dan ook de parkeergelegenheid die de autogebruiker verlangt". Hij kan zijn steun niet geven aan de Steenstraat als wandel- straat; het Rapenburg zou dicht moeten voor auto's en de Breestraat moet parkeervrij worden gemaakt. De heer Houtman (Prot. Chr.) wenste de ontheffingen tot het uiterste te beperken, de Oude Rijn even wel moet het grootste deel van de week voor aanvoer bereik baar zijn. Hij wilde wel over gaan tot het afsluiten van de Steenstraat. „Maar wees voor zichtig met de Bi-eestraat; er zijn geen garanties voor de winkeliers daar, dat afsluiting hun zaken geen schade zou be rokkenen". „Aanpassinqstiid" De heer Cornelissens (KVP) zei, dat tastend en zoekend uit de problemen moet worden geko men. Het vasthouden van het college aan de Breestraat in de meest eenvoudige vorm stelde hem wat teleur: „ik hoop het volgend jaar op een meer reëele visie in deze". De winkeliers hebben volgens hem hun „aan- passingstijd" nodig. De heer Leeuwenburgh (Prot. Chr.) kwam met de (oude) gedachte om op de plaats van het oude postkantoor een parkeergarage te bouwen en de heer Waal (PvdA) deed het college de sug gestie aan de hand om vóór de discussies over de binnenstads nota een krantje met documen tatie het licht te dóen zien, zoals dat ook met de Meren- wijk is gebeurd. Het parkeer gebied wilde hij uitgebreid zien met o.a. de Camp, de Hoog- landsekerkgracht. het Rapen burg en het Gerecht. De bewo ners van de city zouden hun eigen parkeerruimte moeten krijgen. Ook voor hem was de vraag belangrijk: wat is op de Voor het eerst in de ge schiedenis vergaderde de Leidse gemeenteraad gister avond in de Stadsgehoorzaal. Niet omdat er iets aan de hand zou z{jn met de ver gaderzaal in het stadhuis, maar omdat er grote publieke belangstelling behandeling vc >as voor de de wandel- lange duur het vestigingsbe leid; dit is van groot gewicht voor de middenstand. Laatste spreker, de heer Ooster man (D'66) haalde aan, dat één van de pijlers van de democra tie het amateurisme is: „uit alles blijkt hier een gebrek aan gegevens, wat tot redelijke be gripsverwarring leidt. Ik vindt het een kwalijk gemis, dat we geen oordeel hebben gehad van de adviesraad voor de binnen stad". Wethouder Kret dient komende maandagavond om half acht de sprekers van re- CAJ Lisse wil fusie met IPJ LISSE In de gisteravond ge houden vergadering van het comité Activering Jeugdwerk is nogmaals de vurige wens uit gesproken om te komen tot een fusie met de Interparochiële Jeugdraad. De reden hiervan is dat - in de werkzaamheid van beide comi tés zoveel i-aakvlakken zijn dat er naar het oordeel van het CAJ een samenvoeging moet kunnen komen. Samenwerking zal betekenen dat o.a. snellere beslissingen zullen kunnen worden genomen -wat de subsi diëring van het jeugdwerk be treft. Het CAJ organiseert dit seizoen geen cursussen handen arbeid. Tot nieuwe secretaris werd benoemd mevr. T. van der Meulen-Kroes, Nassau- straat 19. In de zomervakantie kreeg ik van een kennis een prachtige gekleurde an sichtkaart uit L och Ness. Het was een afbeelding van het befaamde meer in Noord-Oost Schotland waarin volgens de geruch ten een meterslang afgrij selijk dier huist; het zgn. monster van Loch Ness. Er stond een pijltje op de kaart getekend met daar onder in onvervalst vakan tiehandschrift „hier heeft het gezw Gisteren, bij het opruimen van mijn bureaula kwam ik de kaart weer tegen. De rechterbovenhoek ivas er vanaf gescheurd. Waar schijnlijk door een neefje van mij want die spaart sinds kort postzegels. Toen ik zo naar die kaart stond tc kijken viel me opeens op dat de laatste maanden niets meer van het monster wordt vernomen. Kranten en televisie zwijgen. De laatste keer dat het dier in het nieuws was, was toen Lochie (dat is zijn troetel naam) een nietsvermoeden de toerist grijnzend had aangekeken toen deze met zijn rubber roeibootje op het meer ronddobberde. Nu zullen er natuurlijk men sen zijn die zeggen dat het dier zijn rol als toeristische trekpleister zat is en elders op de gruwelijke toer is gegaan. Persoonlijk geloof ,k daar niet zo in. Ik heb altijd al sceptisch gestaan tegenover het monster. Verhalen en foto's van overspannen toeristen heb ben mij nooit kunnen over tuigen dat ergens beneden in dat diepe meer een af grijselijk watermonster woont. Ik ben meer aan hanger, en met mij velen, van de theorie dat het monster een verzinsel is van een paar wakkere middenstanders die rond het meer hun tenten heb ben opgeslagen. Een uiterst lepe reclamestunt met als ingrediënten enkele erva ren zwemmers die op ge zette tijden met een rubber draak op het meer rond- spartelen. Bovendien neemt een handvol avontuurlijk ingestelde toeristen de taak op zich om regelmatig de monstermeldingen te ver zorgen. Het effect is niet mis geweest want nog nooit was het zo druk rond het meer van Loch Ness. Knap gespeeld vind ik. Maar nu is het dier opeens in geen velden of wegen meer te bekennen en dat is nu wat ik U wilde zeggenhier ligt onze kans. We moeten er gewoon voor zorgen dat het afschuwelijke dier binnen kort ergens langs de Ne derlandse kust zijn lijf bo ven het zilte water uit steekt om het gezapige strandleven wat nieuw angstig leven in te blazen. Mijn gedachten gingen di rect uit naar Noordwijk. Daar zoekt iemand name lijk al jaren naar de juiste formule om alle hotelbed den vol te krijgen. Het monster is gewoon dé op lossing. Dertig a veertig meter lang, goed zichtbaar vanaf het strand en de boulevard en dan drie keer per week uitzwemmen. De vraag is alleen hoe kom je aan vrijwilligers. Om de zaak alvast een beetje op gang te brengen bijt ik de spits af door mezelf als eerste lid van de monster- ploeg aan te melden. Welke daging aan" Ik ben elke dag telefonisch op de re dactie te bereiken of je schrijft even een briefje geadresseerd aan Herman Redlok. redactie van de Leidse Courant.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3