WINST VICUS EN ZUIDERKWARTIER Sterk spel DeDanaiden LZC 85 JAAR uvs TBS VOOR LEEUWEN GEWORPEN CRESCENDO DOORSTAAT BENAUWDE SLOTFAZE VERRASSING RESERVETEAM Krampachtige start Scylla Uittenhout naar LGB SPORTBIJLAGE De voorzitter van de kring Gouwe Rijn overhandigt een geschenk aan voorzitter Era- LEIDEN De Leidse Zwemclub heeft zaterdag een receptie ge houden ter gelegenheid van het feit, dat zij 85 jaar geleden opgericht werd. Voor veel oude bekenden uit de zwemhïstorie was het een goede kans om elkaar weer eens te ontmoe ten. De heer Biegstraten bood namens de Sportstichting een stopwatch aan. Hij wees hierbij op de moeilijkheden waar de Leidse zwemwereld mee te kampen heeft. De heer Lepelaar, de voorzitter van LZC antwoord de hierop dat hij in de toe komst enkele problemen opge lost zag en dat het beslist niet aan de heer Biegstraten zou liggen als dit niet lukte. Na mens LGB-De Zijl zei de heer Den Hartog dat LZC ondanks zijn 85-jarige bestaan niet aan het vergrijzen is, gezien de ko mende fusie met Sleutelstad. De voorzitter van LZC wees in zijn wederwoord op de moge lijkheid om in de toekomst ge zamenlijk eisen te kunnen stel len aan de sportstichting. Sleu telstadvoorzitter, Erades, ver klaarde dat de komende fusie tussen LZC en Sleutelstad ge sloten wordt met als doel om met de waterpoloploeg binnen 2 a 3 jaar in de hoofdklasse te komen en met de zwemploeg binnen niet al te lange tijd ook •tot de Nederlandss top door te dringen. AMSTERDAM Blauw Wit handhaafde zich aan de kop van de ranglijst in de hoofd klasse door De Danaïden met veel moeite te kloppen. De cij fers 84 duiden op een gerin ge tegenstand van de Leide- naars, maar niets is minder waar. Pas ver in de tweede helft slaagden de zebra's er in de afstand onoverbrugbaar te maken. Blauw Wit opende sterk en nam door de schot zijnde Cort van Dijk na 22 minuten spelen een 2O-voor sprong, welke echter door Erik Filemon (verdwenen uit de eerste aanval) en Trudy Nap 12 minuten later was genivel leerd. (2—2). On een treffer van Arnold Krul had De Danaïden een snel ant woord. toen Wim Brugman doorbrak en scoorde (33). Een handige manouvre van Adri Kamminga lverde Blauw Wit nog net een voordelig ruststand od (43). Meteen na de her vatting liet Cort van Dijk na 2 minuten de geifegenheid on een treffer niet voorbijgaan (53). Na een gemiste strafworo van Filemon herstelde hij zijn fout vier minuten met een zuïver- gericht afstandschot f54) Toen moest de Leidse nloeg afhaken, al viel de beslissing de. het minuut duurde alvorens dezelf de spelers 64 inschoot. De Danaïden kreeg geen loon naar het harde werken en moest in de laatste vier minuten nog twee treffers toestaan. Er moest in de defensie wel resi- co's genomen worden, toen Blauw Wit op balbezit ging spelen. Het vabanque spel van de „scholieren" werkte aver- Arnold Krul bepaalde de eind stand op 84. waarmee de thuisclub beslist teveel kreeg. Al met al verkeert De Danaï den nu nog steeds met een enkel punt in de onderste regi onen. Alleen Westerkwartier en Samos zijn puntloos. De achterstand op PKC bedraagt nu 4 punten. ZKVVicus Oriëntis Vicus spaarde alle krachten voor de laatste faze van de strijd tegen ZKV, dat met de rust nota bene met 63 leidde. De Leidenaars moesten .in de eer ste helft kennelijk wennen aan het moeilijk bespeelbare veld (koolas!). In de 2e periode ging het een stuk beter en toen zag de thuisclub de voorsprong als sneeuw voor de zon verdwij- Van 63 kwam Vicus op 67, waarna ZKV te laat tot conclu sie kwam, dat het de tegen stander bij 63 duidelijk on derschat had. Toen - de zwart- witten op 7—9 gekomen de voorsprong gingen consolideren, slaagden de Zaandammers erin een punt van de achterstand af te knabbelen, maar meer stond Vicus niet toe. Wim Meyer vol tooide een hatrick. Scoreverloop: Dik Onderwater 11, Nandi van Helden 22, Wim Meyer 23 str.w., rust: 6—3. Ruud Niessing 61, Wim Meyer 65 en 66, Onderwa ter 67, Nandi van Helden 7 8, Ruud Niessing 79. Ein duitslag 89. Z'kwartierAllen Weerb. Ook bij Zuiderkwartier zat het staart. De geel blauwen moes ten in de eerste helft eerst een 13 achterstand wegwerken om met de rust een 43-voor- sprong te hebben. Nonchalant spel na de hervatting voor kwam voorlopig een grotere voorsprong en daarom bleef de gelijke stand (44) tot het laatste kwartier gehand haafd. Toen besliste Frits v.d. Riet over de afloop van het duel. (64). Jimmie van Daim mocht nog een strafworp missen, om in de laatste minuut op handige wij ze zijn misser goed te maken. Zuiderkwartier is overigens be zig goed te herstellen van een zwakke start. Scoreverloop: Nico van Leeuwen 1—1 (4), 1—2 (17), 1—3 (18), Jimmie vn Daim 2—3 en 3—3 28 en 33), Toos van Es 4—3 (35). Rust: 44 (46); Frits v.d. Riet 5—4 en 6—4 (75 en 80). Jim van Daim 74 (89). SwiftFluks Fluks verraste opnieuw met een knappe zege op het sterke Swift, dat daarmee de eerste nederlaag incasseerde. Fluks handhaafde daarmee de leider spositie, waaraan vooral de Leidernaars zelf nog wel even moeten wennen. Op een uiter mate slecht veld (startte Fluks veelbelovend, welke schrik de huisclub snel te boven kwam. Om en om scorend werd een ruststand bereikt van 44, waarna de voor Frans de Haas (pink uit de kom) ingevallen Piet de Haas zij ploeg ander maal aan de leiding bracht. Halverwege had Swift zich naast de Leidenaars gevochten (55). Tien minuten werd Jan v.d. Leek wederom matchwin naar toen hij een strafworp feilloos benutte. Balbezitspel stelde de zege veiling, waarmee Fluks een ernstige kandidaat voor de titel geklopt had. Een knappe zege. team speler Ed Fallaux naar stadgenoot DOCOS. Nu i de ereklas uit slechts zes teams bestaat, waaruit twee maal per jaar twee teams de graderen, zal het voor Scylla al moeilijk worden met één team in deze kopgroep te blij ven; handhaving zal met na me voor Scylla 2 bijzonder moeilijk worden. De klasse ring van het eerste zal voor namelijk afhangen van de twee nieuwelingen in Scylla's hoofdmacht: Milan Stencil, die voor Delta-Lloyd nogal wisselvallig speelde, en de uit het tweede team afkomstige Anton Wil van Zoelen, die juist dit jaar zijn talenten zal moeten waarmaken. De onder linge strijd van afgelopen za terdag biedt wat prognoses be treft nog weinig houvast: de Scyllanen kennen elkaar té Gennip (achtergrond) in duel met Theo Rakker. Sport stichtingvoorzitter Bieg- straaten complimenteert het bestuur van LZC. (Van onze tafeltennis- medewerker) LEIDEN De onderlinge wed strijd tussen de twee teams van Scylla in de Ereklas van de tafeltenniskompetitie was de eerste en enige wedstrijd, die dit eerste weekend werd gespeeld. Ook in de nieuwe stijl-kompetitie van de Neder landse Tafeltennisbond is het namelijk nog mogelijk, dat maximaal twee teams in de hoogste groep aan de strijd deelnemen. Volgens afspraak worden dan de onderlinge wedstrijden in een vroegtijdig stadium van de kompetitie ge speeld, zodat beïnvloeding bij na niet mogelijk is. Achteraf blijkt, dat het maar een haar tje gescheeld heeft; een ver rassende uitslag hing in de lucht. i Scylla, de van Delta-lloyd afkomstige Joegoslaaf Milan Stencil re kende namelijk op een aan vangsdatum van 25 september en was nog niet van vakantie terug. Voor hem speelde de in het derde team opgestelde Wibo van Gennip, die verras send van Theo Bakker won. Scylla 1 had dit succe9 hard nodig, ondanks het feit dat Gerard Bakker de reserves te rugwees en de vrije zwak spe lende Anton Wil van Zoelen van Karei van Schie en Theo Bakker won. Wibo van Gennip verloor namelijk van de ge broeders Van Schie en Anton Wil moest het onderspit del ven tegen Peter van Schie. Kritiek Door een overwinning in het dubbelspel heeft het lang kri tiek gestaan voor Scylla 1. De onverwachte overwinning Wibo van Gennip behoedde hen voor minstens één verlies- punt. Het werd een krappe 64 overwinning. De Leidse topclub weet voor een moeilijk jaar te staan. De uittocht van spelers in de transferperiode heeft de top aanmerkelijk ver zwakt. Van de eerste team spe lers bleef alleen Gerard Bak ker over: Bert van der Helm tekende voor Tempo-team en Ed van der Berg ging terug naar zijn oude klub AMVJ. Daarnaast vertrok tweede LEIDEN Kees Uittenhout is per 15 september lid geworden van „de Leidse Golfbrekers" De reden voor deze overschrij ving is het feit, dat hij elke dag heen en weer moest r< tussen Leiden en Heemstede om de trainingen van vroegere club bij te kunnen De 25-jarige Kees is een waardevolle aanwist voor zwemploeg van LGB. Hij is dit jaar voor de vierde achtereen volgende keer Nederlands kampioen op de 100 m. schools lag geworden. Tevens heeft hij dit jaar het Nederlands record op de 100 m., 1.11.3, geëven- Scoreverloop: Ab Niessing 01 (10), 1—1 (15), 1—1 (15), 2—1 (20), Wim Niessing 2—2 (25), Jan v.d. Leek 3—3 (40), Ab Niessing 34 (42). Ruust: 44, Piet de Haas 45 (55), 55 (65), Jan v.d. Leek 56 (80). BEPAlgemene De algemene stelde hevig teleur door van BEP uit Purmerend te verliezen. De nederlaag was te wijten aan een zwak begin in de 2e helft, toen de thuis club in no time uitliep naar 63. Toen De algemene de matheid van zich afzette en het tempo verhoogde, was er nog alle kans op tenminste een puntenverdeling. Een dubieuze strafworp, toegekend door de overigens voortreffelijk leiden de arbiter, deed de blauw wit ten de das om. Verder dan een benutte strafworp kwamen de Leidenaars niet. Door deze ne derlaag moest De Algemene de fraaie koppositie prijsgeven. De Leidenaars misten één straf worp, de thuisclub 2. KinderdijkOns Eiland Ons Eiland deelde de punten met Kinderdijk, dat alleen in d< slotfaze twee keer aan de lei ding kwam. Tot drie maal toe namen de roodbroeken voorsprong, welke echter door de thuisclub steeds teniet werd gedaan. Na de hervatting liet Ons Eiland een nieuwe voor sprong glippen, waardoor Kin derdijk op 64 kwam. Volko men verdiend sleepte de Leidse ploeg er ternauwernood nog een gelijkspel uit. Scoreverloop: Sari v.d. Meeberg 01 (5), Wim Nijenhuis 12 (15), Karei den Os 2—3 (30). Rust: 33. Sari v.d. Meeberg 34 (46). Cobi Deegenaars (80), Barry Smits 6—6 (43). KNS—DEVD KNS liet het lelijk liggen tegen het tot nu toe niet sterk lende DEVD. De oranjehemden speelden in de helft zwak, wat een 42-achterstand tot gevolg had. Toen KNS in het laatste kwartier terug kwam, was het te laat. Verder dan treffers van Ton Bey en Hen Brakel het goede middenmotor. Scoreverloop: Wim Brakel 10, Hans Kluts 23. Rust 24. Ton Bey 35 str.w., Hen Bra- De UVS-jeugd speelde over he algemeen verdedigend. Van en kele gevaarlijke uitvaller moest ze het hebben. Doelpun ten kwamen daar al spoedig uit voort. In de eerste helft kon Wil Hcnskens na een kwartier scoren. Maar Spaï-ta liet zich niet ontmoedigen. Dit resulteerde in een doelpunt voor Sparta, vijf minuten voor de rust. In de tweede helft speelde Sparta beduidend beter dan UVS. De gevaarlijke uit vallen van de Sparta-spelers haalden echter niets uit. Daar entegen kon Wil Groenendijk voor UVS scoren. Hij kreeg een uitgerekende pass toegespeeld in de 10e minuut van de twee de helft. De bijzonder straffe leiding van scheidsrechter Van der Heijden maakte deze wed strijd tot een zeer rustige wed- ZANDVOORT Het eerste eredivisie - basketball- weekeinde van dit seizoen heeït geen verrassingen gebracht, behalve mis schien de 75—71-overwin- ning van Harlem Cardi nals op Suvrikri, na nota- bene een 43—9 voorsprong. Het Leidse Bona Stars leed min of meer volgens de verwachting een 7561 nederlaag tegen Lions in Zandvoort, maar de op merkelijke toeschouwers hebben kunnen zien dat een minieme nederlaag of zelfs een overwinning tot de mogelijkheden heeft behoord. En wie zou dat verwachten nu de Stars het moeten stellen zonder de vertrokken Pieter van Tuyll en Paul Ruysenaars, zonder Rob Wallaart, die na zijn knieoperatie mor gen weer de training her vat en met een verre van fitte Ben van Cleef, die slechts even als wisselspe ler in het veld kwam. Bona Stars, met in de basis opstelling Peter en André de Jong, Jaap Maassen plus Har en Wim Stol zeer onzeker. Om enigszins te genwicht te kunnen bieden aan het lengtevoordeel, dat Lions in de personen van Karei Pastor en Roel Tuinstra bezaten, hadden de Leidenaren hun ver trouwde man-to-man ver dediging laten schieten voor een 2-1-2 zone. Deze speelwijze had aanvanke lijk weinig succes, want keer op keer waren zowel Pastor, Tuinstra als de Amerikaan Carson de baas in de lucht en wisten on der de basket tot scoren te komen. Aan de overzijde bewoog Jaap Maassen zich nogal onwennig in zijn nieuwe rol van pivot én belangrijkste man onder de basket. Dat vergt na tuurlijk' enige aanpassing, zeker wanneer men het vergelijkt met zijn functie het vorig seizoen. Desal niettemin deed hij zijn ui terste best om het er zo goed mogelijk af te bren gen en stichtte, als enige voorlopig, verwarring in de Zandvoortse gelederen en hield de achterstand na 6 minuten tot 146 be perkt. De gebroeders Stol, de voorste twee vormend in de verdediging, kregen nu ook meer vat op het spel en sneden met mes scherpe breaks de man-to- man verdediging van Lions aan flarden. Karei Pastor, ruim 2 meter lang en zwaar gebouwd, meen de met van verre ingezette drive-ins dwars door de zone heen te kunnen sco ren, doch dat was zeker niet zonder risico. Dat bleek wel, want nadat het enige malen gelukt was, raakte hij uit balans, kwam niet goed op zijn voeten terecht en verdraai de zijn knie, waardoor hij voor de resterende tijd uitgeschakeld was. Bekeken Hieruit putten de Bona Stars zöveel moed dat zij tot 1816 terug konden ko men met enkele snelle fast breaks en verder een rus tig bekeken aanvalsspel- letje. Wellicht schrokken zij hiervan, want in plaats van op dezelfde voet door te gaan ging het Leidse team nu geforceerd spelen en vielen er gaten in de verdediging, die dankbaar door Roel Tuinstra benut werden. De deze wedstrijd als coach optredende Rob Wallaart kon niet verhin- dern, dat bij rust de ach terstand tot 3827 was uitgelopen. De 11 punten achterstand behoefden geenzins hopeloos te zijn maar de goede bedoelin gen, waarmee Bona Stars de tweede helft was be gonnen, werden al snel de 'kop ingedrukt door gave treffers van Tuinstra en Carson. Aan Leidse zijde had Wim Stol nu ineens zijn plaatsje gevonden en begon een gave serie af standstreffers, die evenwel niet mochten verhelpen, dat Lions langzaam maar zeker zijn voorsprong ver grootte. Via 48—33 bereik ten de Zandvoortenaren een comfortabele 5641 voorsprong na tien minu ten. Tekenend voor het feit, dat Lions coach Jan Boogaard geenszins gerust was op de overwinning van zijn nu door Mars ge sponsorde ploeg was, dat hij zijn pupillen inmiddels had laten overschakelen op een zoneverdediging daarmee het predikaat topploeg, wat Lions zo graag wil zijn, tot een la chertje te maken. Averechts Bona Stars dacht nu door een tempoverhoging voor zijn laatste kans te moeten vechten, wat helaas een averechtse uitwerking had. Te veel balverlies door fou tieve passen en te trage besluitvorming in de aan val gaven Lions de ruimte, waar het lang op gewacht en gehoopt had. Met snelle acties waren de Zandvoor tenaren haast met te stui ten, coach Rob Wallaart zag het gevaar en nam ijlings een Time Out. De achterstand was echter na 16 minuten spelen reeds uitgegroeid tot 7049, te leurstellend voor Bona Stars maar het moest aan vallend slechts van 3 spe lers komen, want Peter de Jong had zijn schot thuis gelaten. Toch wisten de Stars nog de kracht op te brengen voor een goed eindschot. Bekeken spel en enkele snelle fast breaks, die nu wel goed uitge voerd werden, zorgden enerzijds voor voldoende punten, anderzijds kreeg Lions weinig kans meer. De kloof was natuurlijk veel te groot, maar de 7561 eindstand gaf een iets beter beeld van de krachtsverhoudingen. Rustiger Indien Bona Stars over wat meer zelfvertrouwen be schikt had, en dus wat zelfbewuster en rustiger gespeeld had, dan zou de uitslag nog wat eervoller geweest zijn. Wanneer men bovendien nog beter op elkaar ingespeeld is en gewend aan het verander de speltype, dan kan het Leidse team nog bijzonder goed voor de dag komen. Scores: Jaap Maassen 24, Har Stol 19, Wim Stol 12, Peter de Jong 4, André de Jong 2. Uitslagen: DonarLevi's 78—110, DEDR'datn Zuid 8090, H. CardinalsSu vrikri 7571, Landlust Punch 54—87, Racing AgonFiat Stars 4291. CrescendoKVS Crescendo bezorgde het gedegra deerde en nu in de 2e klasse aan de kop gaande KVS een weinig plezierige middag. De (Jan Henzing en Joke Geyer) groenwitten, die met invallers in het veld kwamen, kropen in de slotfaze door het oog van de naald, toen de Scheveningers niet minder dan 3 straf worpen lieten liggen. Met de rust had Cx-escendo een 31 voorsprong opgebouwd, welke na de thee uitgebouwd werd tot 41. Een sterk opkomend KVS kwam mede door bovengenoemd feit niet verder dan 4—3, waarmee Crescendo een zeer verrassende zege boekte. De wedstrijd moest een kwartier onderbro ken worden door een ongeluk kige val vn Liesbeth Beugels- dijk, die door de GG en GD naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Derdeklassers Fiks versloeg TOP in de streek- derby. De Oegstgeestenaren za gen een 41-voorsprong nog in gevaar komen, toen de Sassen- heimers tot 43 naderden. Verder liet Fiks het niet ko men. Het was een vrij hard duel. Voor Fiks scoorden Harm Los, Trineke Paauw, Herma Tobé en Elke Nonhebel. Anne ke de Koning, Dirk Imandse en Ron Meyer schoten voor TOP raak. Velocitas er feller tege naan, maar kon de 7 punten niet meer goed maken. (92). Greet Meerburg en Gerard Poelgeest scoorden. Noordenkwartier boekte de vier de nederlaag in successie. Te gen TOV gingen de roodbroe ken in de 2e helft door de knieën. De rust ging in met 32. Yvonne v.d. Steen, Frits Swaak en Jan Reyken zorgden voor de Leidse treffers. Ein duitslag 63. Madjoe ging eer vol ten onder tegen TOP uit Rotterdam. De gasten hielden de Rijnsburgers steeds op 2 punten afstand, waardoor Mad joe met 64 aan het kortste eind trok. Maarten v.d. Plas (2x), Nel van Duyn en Bart van Zandwijk shhoten voor Madjoe raak. Warmond verloor op het nippert je van het sterk spelende Jo- dan Boys, dat met 54 zege vierde. De Warmonders slaag den er in de 2e helft in 41-achterstand bijna onge daan te maken. Het ene punt, dat de mensen uit Gouda in de 2e helft scoorden, bleek vol doende voor de winst. Einduits lag 45. Treffers voor War mond van Harm v.d. Sluis, Bergman en Hanny Kuhn Gerard Kamphorst. Lst but not least Fluks (N) klopte Sagitta, hetgeen verwacht mocht, worden. De Noordwij- kers hadden meer moeite met deze Sagitta ploeg, dan gedacht was. Pas in de allei'laatste i nuut beslite een filloos geno men strafworp van Peter i Berg het duel ten voordele Fluks. Fulks moest tweemaal een achterstand van 2 punten wegwerken. Een 42-achter stand werd omgezet in de be slissende 54-voorsprong. Hans Passchier (2x), Matty Faber In eke Corbee en Peter v.d. Berg zorgden voor de doelpunten. Dinsdagavond wordt op het ter rein De Voscuyl de nieuwe lichtinstallatie in gebruik geno men, me tde vriendschappelijke ontmoeting KNS—HKV. Het duel begint om 20.00 uur. HOOFDKLASSE

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14