Burgemeester Gallas opende gemeenschapscentr. De Bron Met de beste wensen Doopfeest bij „Die Leythe MARKTEN LEIDSE AGENDA LLiDü£ COURANT PAGJ ALPHEN AAN DEN RIJN Burge meester mr. Gallas heeft zaterdag de eerste steen gelegd voor het kerkelijk en gemeenschapscentrum „De Bron". De heer Gallas zei daarbij ondermeer, dat de kerk zich meer en meer in positieve zin naar de wereld blijkt te keren. Dit werd nog eens onderstreept door drs. Van der Ven die sprak namens bisschop Simonis. Namens de samen werkende kerken sprak ds. Hoogerdijk. De heer Van den Bosch bood uit naam van de bouwcommissie 'n klein model zil veren troffel aan. Na de openlucht plechtigheid werden de genodigden in „*t Kasteel"' ontvangen. Daar zorgde Chr. Nieuwenhuizen als voorzitter van de kerkeveiling voor een verrassing door pastoor Seijsener 15.000 gulden te over handigen, de netto opbrengst van vorig jaar. Hij deelde voorts mee dat er c jaar geen kerkeveiling zal worden g> houden om de gezamenlijke acties voi „de Bron" niet in de wielen te rijden. Burgemeester Gallas metselt de eerste steen voor het gemeenschaps centrum De Bron. Secretaris Concordia plotseling overleden H1LLEGOM De heer J. P. de Mense, :ecretaris van de sportvereniging Con cordia uit Hillegom, is afgelopen week- nde plotseling overleden. De heer De Mense werd 36 jaar. In de jaar dat hij bij Concordia de functie secretaris vervulde was hij een geziene persoonlijkheid. „Redders" Bernardus lassen vergadering af HAZERSWOUDE De algemene openbare vergadering, die het comité dat ich beijvert om de voetbalvereniging St. iemardus na 31 mei 1972 te doen voort- «.•staan, had belegd op vrjjdag 17 septern- het Groenendyks parochiehuis gaat' ilET door. Actiecomitélid Leo van Wetten, mede Jprekend namens zijn collega's Rob f Cramp. Theo Wesselingh, Pim van Wetten Ted de Boer, motiveert het uitstel met: Het actiecomité is nog niet klaar met de 'oorbereidingen, om op vrijdag met con- rete gegevens op de proppen te komen." )e leden vinden het daarom onverant- >m een bijeenkomst te houden. De tevolking van Hazerswoude krijgt overi- binnenkort wèl schriftelijk bericht it de plannen van het comité. a -I LEIDEN Twee Leidse jongens (15 jaar) zijn in de nacht van zater- ig op zondag op heterdaad betrapt bij en inbraakpoging. Zij bevonden zich op dak van een bakkerijmagazijn aan 5 Meilaan. Door de Leidse politie werd ook aan houden een man, die in overspannen estand en onder invloed van drank indelingen pleegde aan telefooncellen n het Stationsplein. ROELOFARENDSVEEN In de algelopen °"k waren de prijzen voor de chrysanten te bloemenveiling EMV over het alge- n Iets vriendelijker. Voor extra kwali- troschrysanten werd op enkele dagen thans bijzonde oot geplozei r gelang va; bos Prof. Blaau ei- ui» exclusief 14 procei aald. Het gladiolenseizoc i als baccara, aa'g gesproken teel een niet onbelangrij- potplanten voornamelijk s. potchrysanten etc. LEIDEN Vier ramen van winkels aan de Haarlemmerstraat zijn in het af gelopen weekeinde vernield. In twee gevallen ging aan de vernieling diefstal vooraf. Dat was in de nacht van vrijdag op zaterdag bij twee kledingzaken waar coltruien y ribfluwelen pakken werden ontvreemd. De kassa, waarin een bedrag van 500,zat, werd geleegd. Uit lou ter baldadigheid wérd verder zaterdag avond omstreeks 11 uur een étalageruit van bijna 9 m2 vernield bij een mode magazijn. In de afgelopen nacht klonk weer het geluid van brekend glas in de Haarlemmerstraat. Ditmaal bij een ju welier.. Vermist wordt hier niets want achter "de vitrine bevond zich nog een stalen rolluik. Spiritusfles explodeerde in bungalowpark NOORDWIJK Door het ontploffen van een spiritusfles liep een 61-jarige Rotterdammer, die vakantie hield in een bungalowpark in het Langeveld te Noordwijk, brandwonden aan borst en benen op. Het ongeluk gebeurde toen de man bezig was barbecue-apparatuur met spiritus te vullen. Een hoeveelheid op de handen gemorste spiritus vatte vlam, waarna de vlammen zich mededeelden aan de fles die daarop explodeerde. Het slachtoffer werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. LEIMUIDEN Zaterdag a.s, worden in Leimulden weer de grote wandeltochten georganiseerd door de wandelclub „Na Arbeid Sport". Wijkcomité Ons Thuis verhuist naar Hazerswoude HAZERSWOUDE „Ons Thuis", het protestants-christelijk tehuis voor gees telijk gehandicapte kinderen te Zwam- merdam verhuist omstreeks eind sep tember naar Hazerswoude-Rijndijk. Zoals bekend vinden kinderen en verplegenden een onderdak in de pasto rie naast de r.-k. St.-Michaëlskerk te Hazerswoude-Rijndijk. De Van Kuyk- stichting, die „Ons Thuis" exploiteert, is met het bestuur van de parochie H. Michaël-H. Bernardus te Hazerstvoude- Rijndijk-Koudekerk aan de Rijn een huurovereenkomst aangegaan betref fende het gebruik van de pastorie én van het parochiehuis aah de westzijde daarvan. LEIDEN De verenigingen, aangeslo ten bij de „Leidse Bond van Volkstuin verenigingen" hebben zaterdag hun jaar lijkse „bloemengroet" gebracht bij alle ziekenhuizen, verpleeghuizen en bejaar dentehuizen in Leiden. Deze groet, in de vorm van mandenvol bloemen, werd zeer op prijs gesteld. LEIDEN De R.K. Bond voor bejaar den en gepensioneerden afdelinf Leiden zal een 3 dagen durende „oefening" hou den. Op 14 en 15 september zal de Hei lige Mis om half 10 beginnen en 16 sep tember om 9.00 uur. Na afloop van deze laatste Mis krijgen de aanwezigen in het Anthonius Clubhuis een consumptie aan geboden.. NIEUWKOOP Nieuwkoop heeft s:ndt kort een bridgeclub. De speel avond is vrijdagavond in hotel 't Vlie gende Paard. Er zijn op het ogenblik 34 leden. Nieuwe leden kunnen zich mel den bij de heer Prins, Stortenbeker straat 27, tel. 2467. Soos „Petrus en Lodewijk" op stap LEIDEN De bejaardensociëteit H. Pe trus en Lodewijk heeft haar uitgaansdag gehouden. Men reed richting Driebergen, waar de koffie met gebak werd gebruikt. Vervolgens ging de tocht door de Be tuwe naar Nijmegen, waar in Park Tivo- li een koffietafel gereed stond. Daar kon men de benen strekken en wat rondwan delen door de bossen of zich vermaken in de speeltuin. De thuisreis ging over Ede naar Haarzuilen, waar in restaurant „de Vier Balken" een heerlijk diner werd opgediend. Iedereen was voldaan en te vreden over de mooie dag. Ook de zon had haar best gedaan. Hij scheen prach tig over de bloeiende heide. Allen hebben volop Kunnen genieten van zo n uitge zochte dag. Parochieraad en meisjesmisdienaar ZOETERWOUDE De parochieraad van Sint Jans Onthoofding komt mor gen, dinsdag, om 20.00 uur bijeen in het zaaltje van de Christus Dienaarkerk. Aan de orde komt onder meer voorzie ning in de vacatures door het bedanken van mej. A. Paardekooper en de heer J. Schuur. Er is voorts nieuws uit de werkgroep Liturgie en (negatief) uit de werkgroep Communicatie. Bij de inge komen stukken is de vraag „Mogen wij, meisjes, voortaan ook misdienaar wor den?" ALPHEN AAN DEN RIJN. Vanaf het Raadhuisplein is zaterdagmiddag de Alpheuse Zeskampploeg onder leiding van de captainAd van Ommen en de choaches plus de mensen van de NCRV met name Piet Hooy en Dick van Bommel, afgereisd naar hetDuitse Essen. Na een voorspoedige1 bustocht arri veerde de ploeg daar zaterdagavond omstreeks zeven uur en na het in delen van de kamers heeft men zich zaterdagavond uitstekend vermaakt in de Missisippibar, De zondag heeft men besteed met het maken van een trip in de omgeving van Essen, vooral het wijngebied werd bezocht en er werd een bezoek gebracht aan het stadion waar de wedstrijd zal plaatshebben. Vanmiddag is er uiterst serieus op de talrijke proeven getraind en de algemene indruk is, dat deze de Alphenaren in het alge meen wel liggen. Men is in ieder geval hoopvol gestemd. Activiteiten in De Hoorn ALPHEN Voor het zwem bad De Hoorn op 25 september officieel sluit zullen er nog de nodige activitei ten plaats hebben. Op woensdag 15 september mogen de trimmers proberen Aanvang acht In de nacht van 17 op 18 september zullen zo'n kleine veertig dames en heren deelnemen aan de tien kilome ter-prestatietocht. In diezelfde nacht wordt om vier uur gestart voor natio nale wedstrijd over tien kilometer. Op 20 september wordt er een lange af standwedstrijd voor dames gehouden. Voordat het bad gesloten wordt zijn er de 25ste sepember nog prestatietochtèn over verschillende afstanden. Pleyn 68 opent haar poorten HAZERSWOUDE Pleyn 68, de so ciëteit voor jongeren in het Groenendijks parochiehuis, opent op zondag aanstaande weer haar poorten, tussen 14.00 en 23.00 uur. Het bestuur van „Pleyn" heeft aan het interieur weer enkele verbeteringen aangebracht, zoals een discobar. Zoals be kend is sociëteit het Michelshuis al gerui me tijd voor de jeugd geopend op zondag, tussen 11.00 en 14.00 uur. Voettocht sluit Vredesweek af HAZERSWOUDE Ter afsluiting van de Vredesweek zal in de nacht van 25 op 26 september een voettocht door dc Rijn streek gehouden worden. Op het terrein van de Nedairco zal een tent komen te staan waar 300 personen een onderkomen kunneil vinden. Om half acht 's avonds gaat deze tent open. Na een korte inleiding vertrekt men in groepjes van zes personen. Om ongeveer 12 uur zal iedereen terug zijn. Dc afslui ting na het eten wordt gevolgd door com munity-singing. De organisatie is in handen van de interkerkelijke cu" ;"- schrijfgeld bedraagt ƒ3,- ie. Het i De vis beet weer best LEIDEN Het viscollege O.A.S.E. organiseerde in hel Oegstgeesterkanaal zijn vierde wedstrijd van dit seizoen. Eerste werd J. Leuering: 785 gram met 15 stuks, daarna volgden De Ridder: 670 met 12; Weber: 540 met 10; Roelandse: 530 met 4; Van Went met 9; Tegelaar: 30O met 3; Hillebrand: 300 met 7; Krab be: 275 met 6; Van Vliet: 180 met 3; Dis- sevletf 165 met 4 stuks. Hengelsportvereniging Forel heeft een hengelviswedstrijd in de Ringvaart ge houden. Er werd 2 maar 2 uur gevist met het volgende resultaat: P. Noorder- meer, met 1570 gram; H. Abspoel met 1570 gram; I. Pardon met 110 gram; A. Ooijendijk met 82 gram; J. Beekam met 730 gram; G. Ligtvoet met 580 gram: J. Helvensteijn met 500 gram; J. C. ten Donkelaar met 320 gram; G. Duyven- steijn met 270 gram; J. Ooijendijk met 250 gram; H. van Brakel met 220 gram; J. van Brokel met 170 gram; H. Ooijen dijk met 170 gram en C. Huschka met 80 gram. Creatieve avond KPJ Zoeterwoude ZOETERWOUDE De eerste crea tieve avond die de KPJ organiseerde trok veel belangstelling. Ruim zestig jongeren waren aanwezig om een keus te maken uit de talrijke mogelijkheden die er in het Don Boscohuis waren Daarbij trokken de meeste aandacht het bloemschikken, solderen, verven en het maken van. sieraden en dia's. De bloemstukjes die werden gemaakt kwa men bij de bejaarden van Huize Em- maus terecht. Het hoofdbestuur van de KPJ zal in het a.s. weekeinde haar raads- tevens algemene ledenvergade ring houden in 's-Gravenzande. Men is voornemens hieraan ook vanuit de af deling Zoeterwoude deel te nemen. Er komt een voorstel aan de orde m.b.t fusie met het Landelijk Service Buro. TER AAR De Hervormde vereniging gaat weer een bazar organise- in de maand oktober. De dames ver zamelen nu reeds kledingsstukken en di- 2 breiwerken voor de verkoop op deze bazar. Bovendien is een verloting op touw gezet, waarvoor de verkoop reeds is begonnen. TER AAR Woensdag vergadert de afdeling van de Christen Vrouwenbond in het Dorpshuis. Spreekster i Attema-Roosjen over Hanna. Wereldwinkel actief tijdens Vredesweek ALPHEN AAN DEN RIJN Tijdens de Vredesweek zal de Wereldwinkel- Alphen de nodige activiteiten ontplooi en. Op 18 september is men aanwezig op het Thorbeckeplein en op zondag 19 september in de Goede Herderkerk. Op de 21ste is men weer in deze kerk, dan om een lezing te houden en daarna te j discussiëren. Op zaterdag 25 september is men weer met een stand op de markt, wereldwinkel actief LEIDEN. De katholieke gemeenschap van Leiden-Zuidwest heeft gisteren op symbolische wijze pater Henk Ch. G. M. van Eeuwijk O.F.M. aan haar hart gedrukt. Het koperen priesterfeest van deze bruisende franciscaanse zielzorger (in het team het langst in Zuidwest werkzaam) was aanleiding tot een groot feest, zowel in de volle kerk als na afloop in pastorie en tuin. Tijdens de eucharistieviering van kwart over twaalf droeg het gezamenlijk kinder-, jongeren- en dames- en herenkoor veel bij tot een luisterrijke viering, die een daverend applaus aan de kerkgangers ontlokte. De „entr'actemuziek" werd verzorgd door de heren Kruissen, klavecimbel, en Van Iersel, fluit. De preek werd gehouden door pastor J. Schlatmann. Het ferme parochiecadeau werd overhandigd onder couvert. In de pastorie kreeg de dankbare jubilaris vele honderden handen te drukken (zoals de foto laat zien, bleef de jeugd daarbij niet achterwegeen in de tuin stonden de verversingen gereed. Parocheiraadvoorzitter B. te Marvelde: „Dit feest móest gevierd worden. In deze zorgelijke tijden kunnen we in de Antoniusparochie waar we het werk allemaal samen doen nu weer nieuwe inspiratie opdoen". Openbare vergadering van Verkeersconunissie LEIDEN De verkeerscommissie zal, met het oog'op de grote belangstelling voor het voetgangersgebied, een open bare vergadering beleggen. Deze ver gadering zal in de Raadszaal worden ge- houden op 14 september om 16.00 uur. MAANDAG 13 september Kreatlef Sentrum Les voor gastarbei ders; aanvang 21.00 uur. DINSDAG 14 SEPTEMBER Stadhuis Openbare vergadering Ver- WOENSDAG Groenoordhal Fokvee- en zulveltentoon- aanvang 5.30 u. ■hoorzaal Pauzeorgelconcert o. 1. v. TENTOONSTELLINGEN vrij. 13.00-17.00 l LEIDEN. Omdat zij wethouder is van sport- en jeugdzaken, N. A. den Haan-Groen zaterdag i de zes, die de Leidse roei- en zeilvereniging „De r beshikking heeft gekregen. Ook wethouder D. twee boten voor zijn rekening, niet omdat hij ouw Den Haan veronderstelde als dominee mei de doopformule vertrouwd is, maar omdat hij aldus de verenigingsvoorzitter „zijdelings bij de vereniging betrokken is. maar toch méér, dan hij denkt". Mevrouw Parmentier- Baars doopte een boot, die ze zelf ten geschenke had gegeven en de zesde boot kreeg de gebruikelijkeputs Galgewater over de hulk van de heer Biegstraaten, voorzitter van de LJA. De heer Biegstraaten, op de hoogte van de gringe middelen van .„Die Leythe", ha deen fles doopvochl ri genomen. ,£)mdat wij slimmer zijn dan Verolme", o handigde hij de fles champagne aan de 'voorzitter. Leythe", een uan de oudste roeiverenigingen (1914). heeft 250 leden, van wie ongeveer vijjtig tussen acht en veertien jaar. Bij de doopplechtigheid lag er voor zo'n 20.000 gulden aan boten op het erf, maar, aldus de voorzitter, „wij hebben de boten altijd met kunst- en vliegwerk bij elkaar moeten halen". De verenigingsvloot omvat nu ongeveer drie dozijn scheepjes, waarvan er zeventien tot besluit een schouw gaven. DIENSTVERLENING huls. Vrllda dooi het St. Ellzabethziekenhuls (Hooi gracht). Op andere werkdagen en op zonda een dooi hel Academisch Ziekenhuis. 8randweer: 333 20645. 23459 en 34994. Ma. tot en met za 9-20 uur ton er. feestdagen 10 16 uur. Het Bui eau Gezamenlijke Voui lichting Sociale Wetgeving houdt de eerste wyensdag van leden maan'1 vu "s mid dags 57 uur zitting in het gebouw van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. ovendaal 1. hoek Garenmarkt. Groenoordhal: Iedere vrijdag tot ca. 11.30 uur veemarkt. Markten: Wo. 8—17 uur. kleine waren- en bloemenmarkt, Nieuwe Rijn. Za. 8—17 uur, algemene waren- en bloemenmarkt, Hoog landse Kerkgracht en Nieuwe Rijn. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis, dagelijks behalve jr. Op dinsdag ts er de gehele ïzoek. Bezoek Praematurenafde- voor ouders): dinsdag niet. Ma, II tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot R i en derde klas 1.18 tot 2 en 7 kinderafdeling dageUJka van 2.1 Elisabeth ziekenhuis: Volwas klas alle dagen van 14-15 en vat 2de klas alle daben 1.30-12. van 14-18 Kraamafdellng: 3de klas: van 16-18 en van B.45-19.30; 2de klas: v. 11.30-12 (alleen vadert) ■an 15-16 en van 18.45-19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en c. van 15-15.30: dl. en do. van 18 18.30 Kinderen vanaf 4 laar: alle dagen van 18- Endegeest: dlns- 1EGSTGEEST - Bezoekui ALPHEN Vandaag en morgen vermen om half zeven 's avonds tien tallen auto's door Alphen om loten te verkopen voor het gemeenschapscen trum De Bron. De loten kosten per stuk 50 cent. Er zijn vele prijzen. De trek king zal op 15 oktober in gebuw Nabij plaatshebben.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3