FOUT MARUT KOSI ZEGES ZWAKKE START VAN SJC; STERK DEBUUT VAN UDO „Bollenderby" zonder winnaar Gebrs. Oostdam slaan Foreholte TEYLINGEN-SPCL LISSE Excelsior intimideert Spel. Lisse Nic. Boys e Nieuwkoo gelijk waardig wilms floet ►voetbalschoenen SPORTBIJLAGE MAANDAG 13 SEPTEMBER 1971 De grootmachten van de Bollenstreek, Teyllngen en Sportclub Lisse hebben elkaar in de eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen geen duimbreed toege geven. Bijn tweeduizend bezoekers wa ren naar het sportcomplex aan de Men- neweg gekomen om te zien hoe hun fa vorieten het er bij de competitiestart van af zouden brengen. Teylingen was duidelijk de favoriet want niet voor niets hebben de Sassen- heimers een veelbelovende aanlooppe riode achter de rug met als hoogtepunt halve finalist in de KNVB-beker. In de eerste helft moest de ploeg van Spiers duidelijk onderdoen voor Teylingen. Het spel werd vooral in de voorhoede door Wim van Beek, Willem Mooyekind en Frans v.d. Laan te kort gehouden om gevaarlijk te kunnen worden. Boven dien kreeg Sportclub Lisse weinig kans een vuist te maken. Jan Boekei ver keerde als vanouds weer in een blaken de vorm. Teylingen had wel snel het juiste ritme van lange dieptepasses te pakken. Aanvoerder Frans van Dam zette tezamen met Jos Eikens en Hans v.d. Berg enkele knappe combinaties op maar of doelman Jan Zonneveld of rots in de branding Jan Faas brachten dan redding. Slechts even kwam Sportclub Lisse uit de ijzeren omklemming. Wim van Beek stormde na een vrije trap van Jan Faas alleen op de doelman Toon Hogervorst af maar op het beslis sende moment maaide hij finaal over Aad Hoogkamer brak alieen door maar ook hij miste toen hij oog in oog kwam met Hogervorst. Nog geen mi nuut later was het aan de overzijde wel raak toen Hans v.d. Berg een voorzet van Fons Stikvoort beheerst vlak onder de lat kopte. De superioriteit van Teylingen zette zich na rust in een druiligerc regen nog even voort. Een killer meldde zich echter niet aan. Alleen Henny Zoet knalde na een kwartier hard in maar met een ver bluffend snelle reactie ranselde doel man Jan Sonneveld de bal weer het veld in. Spel. Lisse nam de teugels nu in eigen handen en bij de eerste de beste tegenaanval werd roos getroffen. Wil lem Mooyekind trok drie Teylingenspe- lers naar zich toe om vervolgens ook Toon Hogervorst te passeren. Dat Frans van der Laan op de doellijn de bal nog een zetje na gaf. was toen niet meer belangrijk. Teylingen en Sportclub Lis se hebben in de resterende tijd heel wat moeite gehad met de zenuwen. Er werd flink op de man gespeeld. Zelfs moest de voortreffelijk leidende scheidsrechter Loosnaam enkele malen het gebaar naar de broekzak maken om Frans van Dam, Gerard van Beek en Guus van der Veer op te schrijven. Kansen zijn er in die wat fellere perio de ook voldoende geweest. In de 30e minuut bijvoorbeeld toen Frans van Dam na een voorzet van Peter v.d. ROTTERDAM „Dat heeft niets meer met voetballen te maken. Spugen, trappen, het schijnt er bij te horen de regionale competitie. Daar zullen onze jongens nog aan moeten G. v. Dijk, coach van Spel. Lisse veroordeelt daarmee wel heel duidelijj 'V' het juniorenteam van Excelsior, dat op Woudenstein aanvankelijk hard te-™ genaan ging. Het gevolg wan dat de to: tweemaal toe nagetrapte Peter Oude Velthuys met een enkelblessure uitvallen. Overigens was hij het, die in de bekinfase tweemaal vrij voor dc Rot terdamse goalie kwam, maar evenzove- le malen faalde in de afwerking. t .Na zijn tegenstander te hebben geïn timideerd haalde Excelsior de oogsl binnen. Die bestond uit vijf treffers .3.' twee van Stolk en v. d. Berg 1 Peeters. De 5O-zege was stellij sw Vlugt doorpasste naar Jos Eikens. 1 trap dwars door de verdediging. De I paal nam echter de laatste illusie van Op het laatste ogenblik haalde Hans Sportelub Lisse weg. Hoogkamer echter de bal voor de maai- I endc voeten van Eikens weg. Het I De PostduivenAlphen dichtst bij de gouden treffer kwam De eerste helft gaf een beeld te zien ongetwijfeld Gerard van Beek. Vanaf van een volkomen gelijkopgaande knalde hij vrije I strijd. Kort v< een punt ontgaan doordat Frits van Geen een heikarde schot tegen de paal gaf. In de tweede helft kon M. van Looy van De Postduiven scoren door een afgemeten kopbal, in de 5e minuut. Na tien minuten liet Jan Ederveen van Alphen een kans voorbijgaan door voor rust zag Alphen zich I open doel ver naast te schieten. Alphen zette toen alles op alles in de aanval. Wat echter resulteerde in een doelpunt voor de tegenpartij. Van der Looijen wist namelijk te scoren via een vrije trap vijf minuten voor het einde. Alp hen deed er toen nog van alles aan de achterstand nog wat kleiner te ken, maar de stand bleef 20. SVV-UVS 2—2 (0—1). UVS heeft meer binnen bereik gehad p} tegen SVV dan een 22-gelijkspel. Di veel sterkere Leidenaren kwamen al it de 5e minuut op G0. Bij een voor, van de uitblinkende Henskens koj Dick v. d. Boogaard de bal in. Twa doelpunten van Henny Beerefenge den wegens buitenspel afgekeurd Eer 12-combinatie. besloten door Jeut bracht de stand kort na rust op 1 Nadat v. d. Boogaard uit een hoekschoi de bal had ingetikt, kwam Excelsior li blessuretijd via v. d. Burg op 2 Hij deed dat uit een penalty handsbal van Dubbeldeman. NOORDWIJK Anton Marjjt begint in de gaten te lopen. De Noordwijkse ausputzer houdt ervan zijn tegenstan ders het bloed onder de nagels vandaan te halen door zijn sobere arbeid bijzon der arrogant te verrichten. De risico's, die aan deze spelwijze kleven kunnen Noordwijk kostbare punten gaan kos ten. Zoals zaterdag tegen WVF toen Marijt een van zijn slinkse trucs zag mislukken waarna de gelijkmaker een feit werd. Kort voor het einde maakte hij een identieke fout, die echter niet fataal werd omdat linksbuiten Ter- steege zijn inzet door de lat gekeerd De missers van Marijt waren overi gens uitgelokt door een slimme ma noeuvre van WVF-trainer Pieter Vogel zang, die zijn spelers in ,de rust op dracht had gegeven de hautaine hou ding van Marijt af te straffen door hem veelvuldig op de proef te stellen. In de eerste helft heeft Noordwijk verzuimd WVF op een onoverkomelijke achterstand te zetten. Met Vermin op de plaats van Oude Velthuys en met Heemskerk weer op het middenveld be gon Noordwijk bijzonder goed. Met speels gemak werden er openingen ge maakt in de Zwolse afweer. Vooral via de tomeloos actieve Bröring en de in de spits opererende Albert Spaanderman kwamen er kansen die echter bij ge brek aan een koele schutter niets ople verden. Noordwijk maakte een bijzon der beweeglijke en inventieve indruk, maar kwam toch niet verder dan het stichten van paniek voor - heb doel van, Mulder. Daarbij kwam' dat het' rende ment van Spaander'm&n belangrijk ge-1 reduceerd was door zijn verschuiving van de vleugel naar het centrum van de aanval. Hij miste de ruimte om zijn zo gevaarlijke acties uit te voeren. Steeds als hij aanzette, voor een voet tocht naar het doel raakte hij bekneld tussen de opeenhoping van verdedigers. Op de linkervleugel liep nu Map Ma rijt, die af en toe wel aardige dingen deed maar niet snel genoeg was om werkelijk gevaarlijk te worden. Een keer was hij dicht bij een doelpunt toen een effectvolle voorzet op de lat belandde. Datzelfde overkwam Dick Heemskerk met een strak schot van flinke afstand. De lang verbijde terugkeer van Heemskerk is echter net geworden wat men ervan verwachtte. Hij speelde we liswaar geen slechte wedstrijd, maar slaagde er toch niet in het middenveld spel van Noordwijk de inhoud te geven schreeuwt. "het enkele weken Er wordt op dat middenveld van Noordwijk niets beslissends gedaan. Men beperkt zich tot subtiele combina- ter Vogelzang had het goed gezien toen hij zei: „Ik miste dat kleine kereltje, hoe heet hij ook al weer, dat was de aanjager van de ploeg". Noordwijk mist Kees Karstens inderdaad. Harry van der Horst hoopt het hiaat op te vullen als hij weer de beschikking heeft oiel F Duindam. Bovendien ziet hij wel watjjl de op het ogenblik nog bij de resem spelende Van Dijk. Het wordt tijd re zo'n ingreep, want anders zal het gf van Noordwijk verzanden in he ren van opportunistische hoge ten. Zoals dat gebeurde in de helft na de gelijkmaker van Eerst had Bröring zijn ploeg op gezet door een terugspringende ba lil kwam te retourneren. Net toen No« wijk zich opmaakte, om de buit royi binnen te halen ging Marijt in d,. /o(l| en Scoorde Tersteege koeltjes 1—1. Deze treffer bracht de Noordwi.ikert helemaal in de war. Het aanvalsspg ging ten onder in wanorde, nog groot door de komst van Oude Velthujj toen Plaatzer geblesseerd het veld liet. De oud-Lissespeler kon opni niet overtuigen. NIEKJAN VAN KESTERE1 NOORDWIJK Het heeft SJC tegen HW niet erg meegezeten. Hoewel de Noordwijkcrs de aanval niet schuwden brachten de spitsen er op de beslissende momenten maar bar weinig van te-1 recht. HW, goed gecombineerd, ontpop te zich als een betere benutter van kansen. Voor rust werd de score geo pend door HVV-speler Van Meurs. Na de hervatting trok SJC direct weer de registers open waarbij vooral Wijers, Van Kesteren en Lumondoing baanbrekend werk verrichtten. Vooral deze laatste speler haalde, hoewel hij een strafschop miste, een ruime voldoende. Via Lumondoing kwam SJC naast HW maar tegendoelpunten van Reuter en Meurs (2x) velden SJC. Wederom een strafschop gaf Lumon doing de kans de Noordwijkers op 2-4 te zetten. A.S.C.Westerkwartier ASC had een veldoverwicht. Dit trachtte Westerkwartier te compenseren door hard spel. Scheidsrechter v. d. Leek zag zich hierdoor genoodzaakt vier officiële waarschuwingn uit te de len en een speler van Westerkwartier uit het veld te sturen. In de tiende minuut trok Gert Nachtegaal de bal voor, waaruit Dennis van der Water het eerste dpelpunt voor ASC kon scoren ASC scoorde nogmaals, maar dit doel punt werd afgekeurd door scheidsrech ter Leek wegens ruw spel van Hans Dreef, die een officiële waarschuwing kreeg. De tweede helft was sensationeel, maar verliep allerminst plezierig. Wes terkwartier drong steeds meer aan. In de 37e minuut bracht Hans Dreef voor ASC opluchting. Hij passeerde doleman Stokkel van Westerkwartier op handige manier. Dufais trachtte hem op hard handige wijze onderuit te halen en werd naar de kleedkamer gestuurd De wedstrijd had een rommelig einde om dat Westerkwartier bleef protesteren. Scheidsrechter Leek blies daarom te vroeg af. Van NispenHillegom Dat de zenuwen in deze topper niet op hol zijn geslagen hebben Van Nispen en Hillegom hoofdzakelijk te danken aan scheidsrechter J. W. v. d. Berg uit Scheveningen. Hij loodste beide ploegen bekwaam door de naweeën van enkele zware blessures. Henk Witteman moest al snel per brancard het veld verlaten Hillegom rechtsbuiten Schupula ging ook geblesseerd het veld uit. Goed voet bal hebben de toeschouwers nauwelijks gezien. De beste acties kwamen van Van Nispen-zijde dankzij een beter ge organiseerde aanval. Opvallende acties noteerden wij van G. v. d. Meer en Henk van Maris. ConcordiaRijpwetering Rijpwetering heeft geen al te beste start gemaakt. Wat er de oorzaak van is zal wel voor altijd duister blijven want het ontbrak Rijpwetering beslist niet aan inzet. Er werd tegen Concordia D zelfs voortdurend in de aanval ge gaan maar doelpunten vielen er juist aan de andere kant. Voor rust scoorde Concordia D tweemaal. Na rust een zelfde spelbeeld, waarin Hans Witte man, Henk Zonderop en Kees van de Star voortdurend op volle toeren draai- dgn. Vooral de schoten van Henk Witte man zaaiden nogal eens paniek in de na rust niet meer zo zekere Concordia- D achterhoede. De nekslag voor Rijp wetering kwam vijf minuten voor tijd uit een panalty (Jan van Haasterecht kwam in botsing met Concordia-speler) werd gescoord. WarmundaSpoorwijk Warmunda heeft tegen Spoorwijk alle vuurwerk in de eerste helf afgestoken. Vooral de beginperiode was zeer over rompelend. Schoten van Kievits en Thijssen werden echter op formidabele wijze door de Spoorwijk-doelman ge keerd. In de 25e minuut moest deze tenslotte toch het hoofd buigen voor de Warmunda-stoomtrein toen Bert Har- veld uit een onmogelijke hoek scoorde. In de rust werden Thijssen en Kievits vervangen door Van Putten en Van Dam. Een ongelukkige omzetting want hierdoor was de kracht uit de ploeg verdwenen. Vooral omdat Spoorwijk nu hoofdzakelijk op de buitenspel- va! ging spelen was het gebeurd met de grote kansenreeks van Warmunda. NOORDWIJKERHOUT VVSB en Foreholte hebben slechts sporadisch aantrekkelijk voetbal opf de grasmat kunnen leggen. Oorzaak hiervan was hoofdzakelijk de zenuwen die beide ploegen in deze belangrijke eerste ont moeting duidelijk j»3rten speelden. VVSB leek in de bcginfaze het beste tegen deze neurose bestand te zijn. Met de wind in de rug wist het de vuist aardig te ballen, maar er was één man in de Foreholte verdediging die weigerde te buigen voor de constante aanvalsgolf; doelman Borst. Wat Karei van der Veek en Aad en Joop Oostdam ook probeerden een doelpunt maken konden ze niet. Na rust kwam duidelijk naar voren dat Foreholte in de eerste drie kwartier zijn kruit had verschoten. VVSB maakte dankbaar gebruik van een technische meerderheid en drong steeds verder op. Een doelpunt kon dan tenslotte ook niet uitblijven. Halverwege de tweede helft werd een voorzet van Aad Oostdam prachtig in geschoten door Jcop Oostdam. Foreholte kwam ondanks deze plotselinge tegen slag niet in een alles-of-niets offensief. S.J.Z.—V.T.L. SJZ, met good-old Henk van de Zwan weer terug in de gelederen heeft na een zwakke start in de eerste helft, na rust beide punten weten te pakken. In de beginperiode, waarin Loek Hedder. Coos Romijn en Louis van Veen een opvallende partij speelden, werd nog teveel door het midden gespeeld. VTL had daar wel een antwoord op en maakte van de gelegenheid gebruik om met snelle uitvallen paniek te zaai en. Zelfs wist VTL voor rust te scoren door Maarten Jongejan, die nog maar nauwelijks ingevallen direct raak schoot. Na rust is SJZ een andere tactiek gaan toepassen en dat leverde de ploeg drie gave doelpunten op. Loek Helder. Henk v. d. Zwan en Coos Ro mijn namen die doelpunten voor hun rekening. In een laatste vertwijfelde krachtsinspanning wist VTL op de val reep toch nóg een tweede doelpunt te scoren via Gerard Lepelaar. geweerd. Vooral in de verdediging kwam de thuisclub met Gerard Tho- masse (die zijn schoenen toch maar weer uit de wilgen heeft gehaald) en' Bert Koopman uitstekend voor den dag. Na de hervatting had Kees van Am sterdam spoedig een opening in de Wassenaarse verdediging gevonden en kon de Alphia aanhang juichen. 10. Het was echter van korte duur want toen doelman Prook bij een schot van R. Gijsberts de bal niet klemvast te pakken kreeg kon dezelfde speler het volgend ogenblik toch inschieten 11. VredenburchU.D.O. In deze wedstrijd stonden de doelen van zowel Vredenburch als UDO be hoorlijk onder vuur. Vooral UDO kon in het begin moeilijk in zijn spel ko men. Vredenburch wist zijn spelover- wicht al in de 4e minuut van de eerste helft uit te drukken in een doelpunt. Langzamerhand hervond UDO zich en De Vreede kon scoren uit een diepte pass van Peter Werkhoven. In de twee de helft was vooral Vredenburch in de qanval. Het kon ecter niet verhinderen dat voor de tweede maal zijn keeper gepasseerd werd. Aanvankelijk had de keeper van Vredenburch een afstandsschot van An ton Bremmer gekeerd, maar onmiddel lijk kwam UDO terug door Cor Strijk, die voor Peter Werkhoven was ingeval- NIEUWVEEN Hoewel zowel Mc laas Boys als Nieuwkoop een wedstrijd speelden gaven ze in de - ste helft weinig goed voetbal te ii< Nicolaas Boys zagen zich een doclpc ontgaan door een redding van doelrai Sannes van Nieuwkoop. In de vijftiende minuut van de t' de helft wist Jan Vijhuizen een punt te maken voor Nieuwkoop, schoot ver en hoog in het doel Nicolaas Boys via de handen van m^n Kees van Lith. De gelijkma werd in de 30e minuut gescoord. A vankelijk ging de strafschop voor Ni laas Boys hoog over. Maar scheidsrs ter Heyningen liet de strafschop 0? nemen waardoor Kwakkenbos in schieten. Een verslagen Nieuwkoop niet meer in staat de overwinningsln fer te zetten. De Flamingo'sAltior TER AAR Het' eerste elftal Altior is de competitie slecht begone- De wedstrijd tegen de Flamingo's wt een 30-nederlaag. Voor de rust de beide elftallen nog aan elkaar waagd, maar niemand wist te scort Na de rust een geheel ander beeld, Flamingo's bleken beter op dreef 1 Altior. Het eerste doelpunt van de R' wijkers kwam na het mis achterhoede van Altior, maf de doelpunt stelde duidelijk dat de Flamingo's beter waren Altior. Dat de bezegeling van he met het derde doelpunt van de Flai go's kwam was voor iedereen delijk. Het elftal van Altior was i geheel, ook niet na het inbrengen de wisselspelers, waaronder Arie 1 het W Integendeel zelfs. WSB bleef tot het laatste fluitsignaal de toon aangeven. Komische bijkomstigheid in deze wed strijd was nog de rivaliteit van de gebroeders Van Schooten. Jein speelde AlphiaWassenaar In tegenstelling met de oefenwed strijden heeft Alphia zich in het eerste treffen voor de nieuwe competitie tegen Foreholte terwijl I het bezoekende Wassenaar uitstekend O SPORT LEIDEN N.V. ►trainingspakken - HAARLEMMERSTRAAT 182-184. TEL. 01710-24872-41830

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14