Hoelang nog roofbouw op de lijndiensten? LAATSTE SLAG OM TARIEVEN ATLANT. ROUTE Overheid doet te veel in eigen beheer LUCHTVAARTMAATSCHAPPIJEN IN DE KNEL DOOR CHARTERS DIRECTEUR HEIDEMIJ Rotterdams Oude westen stelt eisen In acht maanden 135 woonwagens in brand gevlogen DE PORCELEYNE FLES Werknemers krijgen garanties van directie DAF-broers op de fiets Uitwisseling van militairen VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 9 ■SCHIPHOL De internationale luchtvaartwereld verkeert in een moeilijke situatie. Een afzonderlijk aspect ervan is de tarievenoorlog, die op het punt staat uit te barsten (en volgens sommigen al uitgebarsten is). Het vliegend publiek, toeristen en zakenmensen, profiteert dankbaar van lagè tarieven, gelegenheidsaanbiedingen, groepsreducties, studententarieven enz. enz. Intus sen echter vraagt men zich wel af of ,,de ander", de duurdere maatschappij, de boel soms flest en indien een maatschappij zyn tarieven met tientallen en soms wel honderden guldens verlaagt of men voordien dan in de boot genomen in. Van gedachten wisselend met luchtvaartdeskundigen en insiders komt men er echter wel achter dat de voor het publiek zo aantrekkelijke prijzenoorlog en ook de steeds dalende tendens van de vliegtarieven in het algemeen, zaken zijn, die niet eindeloos kunnen voortduren. De vliegtarieven, die sinds de invoering van de toeristenklasse in 1952 voortdurend zijn gedaald in relatieve zowel als in absolute zin, komen steeds meer onder opwaartse druk te staan en het is de crisis in de luchtvaartwereld die deze trend tot nu toe versluiert. Belangrijkste oorzaken van die op waartse druk zijn natuurlijk de enorme kostenstijgingen en de steeds verder om zich heen grijpende infla tie. Tot voor kort kon de luchtvaart het effect van de inflatie compense ren dank zij technologische nieuwig heden: steeds grotere, meer bedrijfs- zekere vliegtuigen en systemen. Met de komst van de wide-bodies (Jum bo's, luchtbussen etc.) is daaraan voor de eerstkomende jaren een ein de gekomen. Wel is er natuurlijk als technologische vernieuwing de SST. het supersone passagiersvliegtuig, maar dat vormt een buitenbeentje omdat het aanmerkelijk duurder is Het past doodeenvoudig niet in het rijtje DC-4, DC-7, DC-8, verlengde DC-8. DC-9, Boeing 707, 727, 737. 747, DC-10. Kan men bij andere bedrijfstakken nog (tijdelijk) soelaas vinden ip het reorganiseren met het doel de effi- cience te verhogen; de luchtvaart is van huis uit al een efficiënt bedrijf en bovendien is er in de afgelopen decennia onder druk van telkens nieuwe omstandigheden, voortdurend aan die efficiency gesleuteld. In die richting zijn dan ook geen doorslag gevende kostenbesparingen meer le verwachten. Vliegen zal dus. net als alles, duurder worden in de nabije toekomst. En dat geldt, zo verzeke- rtn insiders ons, evengoed het Ité- Vakantievervoer dat met zijn nu al Waamde „zonneviugjes" (enkele da gen naar de zon op Majorca, Korfoe of in Benidorm tegen prijzen van 180 tot 270 gulden) waarschijnlijk wel zijn goedkooptehoogtepunt kan hebben bereikt. De winter van 1971 zou de geschiedenis van het vlieg toerisme wellicht in kunnen gaan als een keerpunt in de tariefvor- GROEPSGEWJJS Dat neemt overigens niet weg dat de passagier ook straks meer kilometers voor zijn geld krijgt als hij zich groepsgewijs in een vakantievlieg tuig laat vervoeren, dan wanneer hij per lijndienst met zijn vrouw naar Parijs of Rome vliegt. Hier zit de belangrijkste oorzaak van de grote lariefsverschillen. Lijndienst of char ter, dat is de kwestie. Chartervliegtuigen stijgen pas op als ze vol zijn of in elk geval een tevoren als minimum vastgesteld aantal passagiers bevatten, een lijn- vliegtuig stijgt ook op als er maar tien passagiersstoelen bezet zijn. Het verschil is duidelijk. Daar komt nog bij dahet kostenbeeld van een chartermaatschappij volkomen scheef is getrokken ten opzichte van de lijndienstmaatschappijen. Het is ermee als met de Haagse tram. Voor die tram ligt er een compleet rails- en leidingennet, waarvan de kosten drukken op het hele „tramgebeu- ren", inclusief de passagierstarieven. Dat betekent dat de spitsuurdiensten per passagier minder zouden hoeven bij te dragen aan die rail- en lei- dingkosten dan de trams op de on rendabele lijnen en op de stille uren De tramwegmaatschappij echter ver deelt dit kostenaandeel over alle passagiers op a 1 1 e diensten. Dat doen luchtvaartmaatschappijen (rails en leidingen zijn dan luchtha vens en navigatiesystemen) ook wel. maar hier doet zich het verschijnsel voor dat er maatschappijen zijn die alleen maar ..op spitsuren" vliegen, met andere woorden, slechts dan ge bruik maken van en betalen voor de kostbare infrastructurele voorzienin gen als hun vliegtuigen werkelijk vol zijn. De voor vracht en post ook belangrijke lijndienst echter wordt door het vluchtschema gedwongen te vliegen, luchthavens te gebruiken en te betalen, ook al zitten er maar een .paar mensen in hun vliegtuigen. Nu zou dit allemaal nóg niet zo erg zijn, ware het dat beiden een speci fiek eigen functie vervulden en dan ook niet op eikaars terrein zouden komen. Maar dat is nu juist hel punt waaraan het schortl Historisch gezien is het de chartermaatschappij die als opdringende indringer moet worden gekwalificeerd. Maar een dergelijke uitdrukking moet men niet zo negatief nemen als hij er uit ziet, want de chartermaatschappij heeft wel degelijk een positieve functie gevonden en kan het publiek diensten aanbieden waartoe de lijn diensten niet of moeilijk in staat zijn. KARTEL Mede ook omdat de chartermaat schappij een betrekkelijk nieuw ver schijnsel in de wereldluchtvaart is (toen in 1952 de toeristenklasse voor de IATA werd ingevoerd bestonden ze nog niet) is de lcuhtvaart thans met de tarievenproblemen gecon fronteerd. Immers, het thans be staande systeem van afspraken, re gelingen etc. is helemaal nog gericht en gebaseerd op het bestaan van enkel lijndienstmaatschappijen. Hel systeem vindt een van zijn hoogte punten in de IATA, door sommigen (Van f p verslaggevers) AMSTERDAM In het RAI-congrescentruni in Amsterdam is vanmorgen de IATA-slag om de Atlantische tarieven voor 1972 aan zijn laatste ronde begonnen. De slag wordt op het hoogste niveau gestreden, nadat na zes weken confereren in Montreal in de afgelopen zomer geen overeen stemming kon worden bereikt. Die hoopt men vandaag of morgen alsnog te forceren in een bij eenkomst van 21 presidenten van de luchtvaarl- maatschappijen die de Atlantische routes verzor gen. De overeenstemming is nodig, omdat gisteren in Miami de jaarlijkse bijeenkomst van de IATA over alle tarieven is begonnen. Die jaarlijkse conferen tie valt altijd in enkele groepen uiteen, waarvan de Atlantische groep doorgaans bepalend is voor het verdere verloop van de conferentie. Daarom ook, en omdat deze Atlantische conferentie veel tijd vergt, was dit jaar besloten om, voorafgaande aan de algemene conferentie, een speciale Atlan tische conferentie te houden. In Montreal was una nimiteit bijna tot stand gekomen, toen op het laatste moment de Lufthansa bezwaar maakte tegen het te ingewikkeld worden van het tarieven- systeem door het invoeren van de voorgestelde populaire tarieven. Dat nu al overeenstemming moet worden bereikt over de nieuwe zomertarieven van 1972 die pas na 1 april van kracht worden, vindt zijn oorzaak in de noodzaak voor de reisbureaus hun brochures en tarievenlijsten op te stellen. Wordt geen over eenstemming bereikt, dan wordt een chaos ver wacht met een dodelijke concurrentiestrijd, die moet worden afgeremd door de nationale rijks luchtvaartdiensten. een luchtvaartkartel genoemd, waar binnen de luchtvaartmaatschappijen tot overeenstemming omtrent tarie ven proberen te komen. De chartermaatschappij echter valt qualitate qua (de IATA staat slechts open voor li.indienstmtatschappijen. maar die hebben dan ook het récht van lidmaatschap) buiten deze rege lingen en nu de charters zo- in op mars zijn, komen de moeilijkheden Daarnaast spelen ook luchtvaartpoli- lieke en nationaal-economische fac toren een rol. Een duidelijk voor beeld daarvan is het scheppen van ruimte door de Britse regering voor de niet-staatsgebonden maatschappij Caledonian-BUA naast en ten koste van de twee staatsmaatschappijen BOAC en BEA. De ene gebeurtenis volgt dan op de andere totdat de luchtvaartwereld word* geconfron teerd met een Caledonian-BUA die tegen „uitverkoopprijzen" op het Verre Oosien gaat vliegen. Dan is het natuurlijk geen interne Britse luchtvaartzaak meer. Iemand ziet zich op die route bedreigd,'reageert en de Zwarte Piet wordt doorge speeld tot hij ergens blijft steken. „De huidige situatie in de lucht vaartwereld leidt zeker tot de on dergang van een aantal maatschap pijen". zegt men in luchtvaartkrin gen bezorgd, maar niet minder be slist. „Hoe zwakker ze staan, hoe lesperater hun acties en anderen lijden daaronder.' Het grote publiek eindelijk toch niet bij gebaat. Een luchtvaartman: ..De charters kunnen de geregelde lijndiensten nooit ver vangen. Dat zou het einde betekenen van het zakelijke vliegverkeer. Een zakenman kan nu eenmaal niet wachten tot er eindelijk in Amster dam een vliegtuiglading passagiers voor Bangkok bijeen is geraapt door een luchtvaartmaatschappij. En dan praat ik nog niet van de meer socia le aspecten. Het wegvallen van gere gelde lijndiensten zou bijvoorbeeld isolement betekenen voor grote stuk ken van c' aafde. Het publiek heeft rechtop geregeld vervoer. Het is min of meer een kwestie als bij openbaar vervoer met trein en bus. Onrendabele lijnen en diensten wor den in stand gehouden om maat schappelijke redenen. Dat hoort ook OVERGANGSPERIODE Het chartervervoer kan het lijndien- stenvervoer niet vervangen (het zou op de du c trouwens even duur worden) maar daarom is er nog voldoende reden van bestaan over. zo verzekert ons een hoge functiona ris van een grote luchtvaartmaat schappij. „De charters zijn een prachtige aanvulling op het geregel de vervoer. De moeilijkheid is dat de situatie tussen de twee zich nog niet heeft gekristalliseerd. We leven in een overgangsperiode. We zitten met een heleboel dingen nog gebonden aan een tijd dat er alleen geregelde lijndiensten waren. De charters zijn de realisatie van het ondernemerschap van mensen die zagen dat alle kruimels die de lijndiensten lieten liggen tezamen een geweldige markt vormden. En ze gingen aan de slag. Via de charters loopt ook de enige weg naar het luchtrederschap op de dag van van daag. De zaak moet zich nog stabili seren, maar dat zal wel komen, al zullen er misschien eerst slachtoffers vallen. Een extra-moeilijkheid is nog dat je de drie markten: charters, lijndienst en vracht niet meer zo goed kunt scheiden. Een grote maat schappij moet zich op alle drie de terreinen begeven. Eén poot is niet meer genoeg om op te staan. Een maatschappij die dat gezien heeft is de KLM. die zich sinds enkele jaren met nadruk richt op het luchtvrachtvervoer en betrokken is bij het chartervervoer én via een 25 procents belang in Nederlands grootste chartermaatschappij Martin- air Holland, én via dc eigen be schikbare vloot. Blijft de vraag natuurlijk de luchtvaartwereld, al prijsfronten vormend, afwacht tot de wal het schip zal keren. Waarom niet nau wer samengewerkt, geïntegreerd? Dezelfde topfunctionaris van daar juist: „Daar wordt veel aan gedacht natuurlijk en ook aan gewerkt. Je hoeft niet ver van huis te gaan. Neem de KLM met zijn samenwer- kingsbapden met SAS, Swissair, Ga- ruda e.d. Maar dat samenwerken heeft zijn beperkingen. Zelfs de No ren, Denen en Zweden van Sas mer ken nog dagelijks hoe moeilijk het is wérkelijk samen te werken met voorbijzien van nationale belangen. Samen vliegtuigen kopen, samen vliegtuigen onderhouden en samen werking bij de afhandeling op de internationale luchthavens. Dat alles lukt nog wel al zijn er al problemen genoeg. Maar het integreren van de verkoop, dat is eenvoudigweg on denkbaar. En toch gaat het daar nu juist om, tenminste in verband met hetgeen we hier bespreken." BARRIèRES Dat is overigens geen kwestie van onmacht of onwil der maatschappij en alleen. Er zijn ook zeer hoge luchtvaartpolitieke en sociale barriè res. Om van elk een voorbeeld te noemen: Air France, Lufthansa cn KLM hebben ieder voor zich lan dingsrechten op diverse Noordameri- kaanse luchthavens. Nu gaan ze in tegreren. Denk dan maar niet dat de Amerikanen de nieuwe mammoet in het bezit zal laten van de optelsom van landingsrechten die de maat schappijen eerst hadden. Het tweede geval: KLM en Sabena besluiten te integreren. Dat loopt uiteraard uit op besparing op loon kosten. Stel: er moeten 1500 man afvloeien in Nederland. Drie vak bonden staan dan op hun achterste benen. Delen KLM en Sabena de sociale schade, dan komen er al vijf vakbonden op de proppen. Samenwerken over de grenzen is dus uiterst ingewikkeld en op dit moment nog moeilijk haalbaar (SAS bevestigt als uitzondering dan de regel). Iets anders is natuurlijk sa menwerking tussen grote gevestigde maatschappijen en de jonge charters. KLM-Martinair is een voorbeeld en zo zijn er meer. Het stabilisatiepro ces waarover eerder gesproken werd zal zich waarschijnlijk dan ook wel verlopen via een systeem van af spraken tussen lijndienstmaatschap pijen en chartermaatschappijen of via verschillende andere vormen van samenwerking. De nabije toekomst van de lucht vaart ziet er niet rooskleurig uit. Er is één houvast: steeds meer mensen willen vliegen, vaker vliegen. Er blijven dus luchtvaartmaatschappij en nodig. De vraag is niet of er plaats is voor het chartervervoer. Deze kan zonder meer bevestigend beantwoord worden: neen, de vraag is in hoeverre er roofbouw gepleegd kan worden op de directe lijndien sten die in de moderne samenleving van onschatbare waarde zijn. W. KOCK. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM Dc overheid gaat ;r doen in eigen beheer Dc •aiste jaren zijn in veel gevallen dc tldcn die op overheidsbegrotingen be- likbaar zijn voor opdrachten aan ominaal constant gehouden ht komt neer op relatief verminderde ichakeling van derden, omdat het steeds minder waard wordt nier lijden onder meer dc particuliere en architectenbureau's. Dit stelde vanmiddag dr. ir. F. Sonne- '1, presidentdirecteur van de Heide- in een rede voor "de algemene 'rgadering van de Koninklijke Neder- ndse Heidemaatschappij, een „vereni- "8 ten algemene nutte" met twaalf- uizend leden, r Sonneveld noemde het verschijnsel [Hrover hij sprak, een „stille nationa le". Hij vond het opvallend dat er JÜ politiek zo weinig aandacht aan *dt besteed, terwijl het toch ui de Potingscijfers gemakkelijk is af te Wen. Hij wees p de Verenigde Sta de overheid in veel sterkere aal ROTTERDAM (ANP). Onmiddel- 'ke stopzetting van dc verdere toename 1,1 het aantal gastarbeiders cn een be ding van het aantal pensions voor "tenlandse werknemers tot één per luidden gisteravond dc in een ■ederfori motie vastgelegde eisen van dc oners van het „Oude Westen", een *dswijk in het centrum van Rotterdam. Deze eisen, die zullen worden gezonden de gemeentelijke en de rijksover- 'd werden geformuleerd tijdens een Nadering van de actiegroep „Het Oude 101 e*ten", die werd bijgewoond door onge- r zeshonderd bewoners van deze wijk. actiegroep werd anderhalf jaar ge- Ij h «en opgericht met het doel. liet leef- "naat in de oude wijk via druk op de 'te te verbeteren. mate gebruik maakt van particuliere bureau's, ook voor studie en ontwikke ling van projecten. De particuliere bu reau's staan bovendien in een nadelige concurrentiepositie tegenover de over heidsdiensten. omdat de bureau's oyer hun werk BTW moeten betalen, terwijl overheidsdiensten van BTW zijn vrijge steld voor* werk dat zij voor andere overheidsdiensen verrichten. 1970 was voor de Heidemij een „re delijk" jaar, vertelde directeur Sonne veld. Hij verwacht dat de resultaten van het lopende jaar niet zullen achter blijven bij die van vorig jaar. ofschoon het slot van dit jaar wellicht minder gunstig zal uitvallen dan de rest van het jaar. Een onzekere factor de Heide mij is de huidige Bezuinigingspolitiek van de Heidemij naast de Grontmij. Sprekend over de betekenis voor ons dichtbevolkte land van de schaarse open ruime, noemde ir. Sonnevewd het „volstrekt onverantwoord" om minder geld uit te gaan geven aan ruilverkal- veling. Hij waarschuwde dat een gezon de landbouw de enige manier is om de economisch verantwoorde wijze de open ruimte in stand te houden Daarbij is schaalvergroting van bedrijven nodig. Ruilverkavleing kan zowel voor de be trokken bedrijven als voor de overheid een zeer rendabele activiteit zijn, stelde ir. Sonneveld. Voorkomen moet worden wat in Duitsland gebeurde. Daar trad voor grotere gebieden landschapsver paupering op, doordat gronden werden verlaten. Als middelen om tot een ge zonde landbouw te komen noemde hij verder versterking van de bedrijfsbeë indigingsregeling, een grondbank, en credietfaciliteiten voor grotere bedrij ven. Hij had. vertelde hij desgevraagd, wel de hoop dat minister Ladinois (Landbouw) op het punt van de ruilver- kalvelingsgelden de landbouw niet in de steek zal laten. Directeur Sonneveld kondigde aan dat de Heidemij besloen heeft in sa menwerking met „een financieel be drijf" een eigen ontwikkelingsmaat schappij op te richten die zich bezig houden met de complete behartiging. Van kleinere en middelgrote projec ten die buiten de belangstelling van de grote blwikkelingsmaatschappijen -lig gen Als voorbeeld noemde hij aanleg van bungalowprojecten of realisering van kleinere uitbreidingsplannen. Daar naast wil de Heidemij zich gJan wer pen op de projectontwikkeling van toe ristische projecfeo. Grote zending babyvoeding voor India BLADEL {ANP). Vanuit Bladel in Noord-Brabant zijn gistermiddag twee trailers vertrokken met circa 300.000 babyvoedingen met bestemming India. In Bremen worden de goederen inge scheept en vervol gens overgebracht naar Calcutta. In een tijdsbestek van ongeveer een maand sullen bijna twee miljoen voedingen naar India worden DEN HAAG (ANP) Het groot aan tal woonwagenverbrandingen vervult staatssecretaris mevrouw 8. van Veenen- daal-van Meggelcn (CRM) met zorg. Uit haar antwoord op schriftelijke vra gen van Kamerleden blijkt, dat in de periode van1 januari tot 1 september van dit jaar. 135 woonwagens en als zodanig in gebruik zijnde caravans zijn uitgebrand. In 1970 bedroeg dit aantal vijftig, in 1969 95 en in 1968 102. In een aantal gevallen bestaat bet ver moeden van opzettelijke brandstich ting. Staatssecretaris Van Veenendaal meent dat inderdaad paal en perk be hoort te wox-den gesteld aan misbruik en wantoestanden. Of de in de algeme ne bijstandswet opgenomen' bepalingen voldoende effectief zijn, is onderwerp van 'nader onderzoek en interdeparte mentaal overleg. Indien daartoe aanlei ding blijkt te bestaan, zullen nadere maatregelen worden bevorderd, aldus de staatssecretaris. DELFT (ANP) Onder de werkne mers van De Porceleyne Fles in Delft lijkt de rust terug te keren. De dis- trictsbesturen van de drie vakbonden hebben gistermiddag in een bespreking met het bestuur van de aardewerkfa briek toezeggingen en garanties gekre gen ten aanzien van de werkgelegen heid en het ovcrlegklimaat. Dit deelde de secretaris van de on dernemingsraad, de heer W. Smit, gister avond mee na een vergadering met de vakbonden. Deze hadden 's middags mei de directies van De Porceleyne Fles en van de grootste aandeelhoudster, de N. V. Vuurvast in Gouda, een uitvoerig gesprek gehad. De ondernemingsraad van de Delftse fabriek en de drie vakbonden zullen de personeelsleden op korte termijn uit de doeken doen, welke die garanties zijn. DEN HAAG (ANP) -- In de periode van 25 oktober tot 20 november zullen voor de eerste maal militairen van het Duitse en Nederlandse leger worden uit gewisseld om zodoende de militairen van beide landen niet alleen in de gelegen heid te stellen elkaar beter te leren ken nen. maar tevens op de hoogte te, komen van. eikaars opleiidngen. alsmede het uitwisselen van eikaars ervaringen. EINDHOVEN Met een ercronde op dc fiets in dc Eindhovense stadsschouw burg met „meneer Huub" al duo-passa gier heeft Wim van Doorne gistermid dag afscheid genomen als president van de raad van bestuur van DAF. Dat gebeurde tijdens een uren duren de receptie, die onder meer door de Brabantse commissaris van de koningin, dr. C. Kortmann en diens echtgenote en bisschop Bluyssen van Den Bosch en honderden andere autoriteiten werd bijgewoond. De b- rgemeesler van Eind hoven, ir. H. Witte bood op deze recep tie de heer Van Doorne de gouden ereoenning n de stad Eindhoven aan "'eraan is het predikaat ereburger van Eindhoven verbonden. De suggestie van het GPV-Kameriid P. Jongeling om de bijstandsverhawng aan woonwagenbewoners zonder vaste woon- of verblijfplaats te concentreren op het departement van CRM, wordt door de staatssecretaris niet overgeno men. Een dergelijke uitvoeringswijze zou naar haar mening, niet passen bin nen het stelsel van de algemene bij standswet. Ook zou een dergelijke ge centraliseerde uitvoering geenszins bij dragen tot het oplossen van moeilijkhe den, zoals die zich recentelijk hebben voorgedaan. Nu goedkope vliegreizen naar liet Verre Oosten DEN HAAG (ANP) Het reisbureau Airtour Nespanda heeft ingehaakt op de plotseling populair geworden „zonne viugjes" en „snippertripjes". In het deze week verschijnende wlntervliegpro- gramma van dit reisbureau wordt een aantal vliegreizen naar Verre Oorden aangeboden voor volgens Nespanda „tot nu toe onmogelijk gehouden prijzen". Zo worden in de uitgebreide en in kleurendruk uitgevoerde brochure vlieg reizen aangeboden naar Indonesië (Dj a kartk) vanaf f 2040, naar Oost- Afrika (Nairobi) vanaf f814. naar Wesl- Afrika (Kribi in Kameroen) vanaf f 1226. naar Zuid-Amerika (Rio de Janeiro) vanaf f 1437, naar het Verre Oosten (Bangkok) vanaf f 979, en naar Mexico (Mexico City) vanaf f 1173. Tarief Lufthansa volgens nieuwe dollarkoers SCHIPHOL (ANP) De Westduitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten voor dc berekening van de vliegtarieven uit te gaan van de nieuwe lagere dollarkoers. Dit betekent dat het vliegen op de internationale routes 2.8 procent goedkoper wordt. De maatregel, die tevens inhoudt dat de Lufthansa weer dollars als beta lingsmiddel accepteert, geldt alleen voor de Bondsrepubliek en de landen waar men zijn ticket in Duitse marken kan voldoen, dus niet voor Nederland. De rijksluchtvaartdienst heeft tijdens de recente dollarcrisis de in Nederland gestationeerde luchtvaartmaatschap pijen verzocht uitsluitend guldens als betaalmiddel te accepteren. Voor zovei bekend wordt in Nederland aan dii verzoek door alle betrokkenen vol- r.ieren kwamen prinses Beatrix en prins Claus in Denemarkei de feestelijkheden op het eiland Amager (dc herdenking va-, •ii aantal Nederlandse boerenbijwonc-x. Ze werden door print Hendrik van Denemarken. aan. Zo ~ullen de komst van het vliegveld Leider van ku KJux Klan gearresteerd WASHINGTON (Reuter) De leider an de Ku Klux Klan in de Ameri kaanse staat Michigan, de 46-jarige Ro bert Miles, is met vijf medestanders gearresteerd en in staat van beschuldi ging gesteld wegens dynamietaanslagen op tien schoolbussen in Pontiac op 30 augustus Deze aanslagen waren oor spronkelijk toegeschreven aan leden een actiecomité tegen de 1 tegratie op de scholen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9