Moeizaam zoeken naar christelijke samenwerking BEHOEFTE AAN MEER MANA GERSCHOLEN Palestijn kaapt Jordaans toestel VORMINGSWERK EIS IN DE STRIJD TEGEN „DE MACHTEN Pvd A-leider R dam moet verdwijnen Rechtshulp volkstelling weigeraars Luther blijft in de ban Elf gewonden bij botsing Meerderheid van bisschoppensynode behoort tot groep behoudensgezinden Man wurgt ex-vrouw PAGINA 5 (Van een onzer DEN HAAG. Dc discussie binnen de K.V.P., maar ook binnen de C.H.U. en de A.R.P. over de mogelijke vorming van één grote, christelijke volkspartij is goed op gang gekomen. Met name jongeren, radicalen en aanhangers van het Democratisch Centrum Nederland in de K.V P. zijn zeer actief. Het plotselinge vertrek van K.V.P.-voorzitter mr. Van der Stee, die nu een matige post bezet als staatssecretaris in het kabinet-Biesheuvel, heeft waarschijnlijk onbedoeld een discussieversnelling teweeggebracht. De Noordhollandse Gedeputeerde Dick Laan neemt als vice-voorzitter de functie van mr. v. d. verslaggevers) Stee voorlopig waar. Hij heeft zich intussen opgeworpen als definitieve opvolger, maar binnen de partij is men het daar nog niet over eens. Te meer daar hij zich uitgesproken heeft voor een samenwerking van de drie confessionele partijen, waarbij de nadruk gelegd zou moeten worden op de confessie. Jongeren, radicalen en D.C.N. voelen meer voor een christelijke partij met open karakter, waarin ook niet-christelijken zich zouden moeten kunnen thuisvoelen. De strijd om het voorzitterschap van de K V.P. is dan ook een strijd om de toekomstige koers van de K.V.P. MP, AR en LHL nog lang niet eens over vorm en inhoud van gezamenlijke parl ij CHU-voorzitter prof. dr. J. van Hulst heeft moeite de voorzitter van de CHU-Tweede-Kamerfractie, Mel lema, te volgen. Tijdens de KVP-partijraad op 18 sep tember komt de samenwerking vet ARP en CHU aan de orde. Over de nieuwe partijleiding wordt later beslist.' Het DCN, een stroming binnen de KVP, die zich uitspreekt over de confessionalise- ring in de politiek, heeft al een discus siestuk voor de partijraad gereed. Uit de tekst blijkt, dat het DCN slechts akkoord gaat met een verdere samen werking tussen KVP. ARP en CHU als hieruit een open partij ontstaat. De „christen-democratische volkspartij" wordt niet afgewezen, als deze zich dan maar op een algemene grondslag baseert. Het uitgangspunt van de ARP een evangelische volkspartij wordt door het DCN niet geaccepteerd. Voor 1 ja nuari 1973 moet volledige klaarheid ge komen zijn over de samenwerking tus sen drie grote confessionele partijen. Als ARP of CHU niet willen meewer ken aan het tot stand komen van een open volkspartij, dan dient dat volgens het DCN een breekpunt te zijn in de verdere samenwerking met de KVP. Ook de radicalen en jongeren in de KVP zijn voorstander van een „open" partij. Zij willen dat ARP en CHU nu eens definitief beslissen of ze daar al dan niet aan willen meedoen. De KVP heeft volgens hen al te lang moeten wachten; de christelijke volkspartij had er al lang kunnen zijn. De jongeren in de CHU denken er al net zo over. Voorzitter Van Gulyk van de CHJO verklaarde vorige week dat de .CHU moet kiezen voor vernieuwing of behoud, voor één christen-democrati sche volkspartij of voor isolement. „Ei genlijk is er helemaal geen keuze'", aldus Van Gulyk, „want als de CHU zich niet vernieuwt en niet met KVP en ARP opgaat in één partij, vervalt de CHU tot een grote SGP. De nieuwe partij mag volgens de CH- jongerenvoorzitter niet ontstaan door de drie partijen zomaar samen te voegen. Het moet een werkelijk nieuwe partij zijn met een nieuw program. Wat dit betreft sluit hij ook al aan bij de gedachte van de KVP. dat er een nieu we politieke doctrine opgesteld dient te worden, die de basis moet vormen van de nieuwe partij. De fractieleider van de CHU in de Tweede Kamer, de heer Mellema, is voorstander van het snel tot stand ko men van 'n christelijke volkspartij. Hij heeft zelfs de ARP gewaarschuwd het niet in het isolement te zoeken. De heer Mellema blijkt dus minder voorzichtig te zijn dan zijn partijvoorzitter Van Hulst, die niet zonder de ARP met de KVP wil samen werken. Ook binnen de CHU blijken de meningen uiteen te lopen over het al dan niet open karak ter van de pieuw te vormen partij. De ARP stelt zich nog het meest gereser veerd op tegenover de mogelijke sa menwerking van de confessionele drie. Partijvoorzitter Veerman wil niet ver der gaan dan een „evangelische volks partij" en wijst derhalve een open karakter van de hand. Waarnemend KVP-voorzitter Laan kreeg vorige week veel aandacht door zijn uitspraak, dat de dagelijkse bestu ren van KVP. ARP en CHU het eens geworden w aren over de inhoud van een te vormen christelijke volkspartij. Zover blijkt het niet te zijn. Na afloop van de vorige week vrijdag gehouden partij bestuursvergadering van de KVP verklaarde hij nog dat het partijbestuur zich unaniem had uitgesproken voor een „christelijke" volkspartij. Dat leidde tot veel kritiek, want het partijbestuur had wel over de samenwerking gespro ken. maar had zich niet uitgesproken. Tijdens die vergadering beleed een aantal partijbestuursleden ook de voor keur voor een „open" partij. De heer Laan constateerde ook dat er voor de deconfessionaliseringsbeweging van het DCN onder leiding van de heer Cou- wenberg in de KVP geen plaats meer zal zijn. Ook dat zal nog moeten blij- Radicalen, jongeren en DCN zijn op het ogenblik de koppen aan het tellen van degenen, die voor een open partij zijn. Zij ondervinden veel respons, zeg gen zij. Tevens voor de opvatting dat de nieuwe KVP-leiding niet in handen gegeven moet worden van èèn voorzit ter. maar van een driemanschap. Eerder lanceerden zij het voorstel prof. Piet Steenkamp te vragen politiek leider van de partij te worden,bijge staan door twee sterke figuren. Ge noemd werden onder meer dr. ir. D. de Zeeuw, lid van de Eerste Kamer, en Piet van Zeil, voorzitter van de katho lieke vervoersbond. Dit drietal heeft zich openlijk uitgesproken voor een christelijke partij met open karakter. Van het drietal is echter alleen De Zeeuw nog over. Prof. Steenkamp be dankte voor de eer omdat hij het te druk heeft en Van Zeil is intussen benoemd tot secretaris van de KVP- Het plotselinge aftreden van K.V.P.- voorzitter mr. v. d. Stee betekende tevens een hernieuwde aanzet tot de discussie binnen de partij over de politieke samenwerking. fractie in de Tweede Kamer. Maar er zijn alweer nieuwe kandidaten gevon den. Veel genoemd worden nu het Bra bantse Kamerlid Van Amelsvoort en de eveneens Brabantse mevrouw Leijten. Radicalen, jongeren en DCN zoeken allerminst een fors conflict met moge lijk andersdenkende partijgenoten. Zo staat ook de huidige waarnemend voor zitter Dick Laan op hun lijstje. Verder worden nog genoemd de .Limburgse KVP-voorzitter Derks en de voorzitter van de Haagse KVP-kring Boersma. Zo is al bijna een compleet nieuw dage lijks bestuur voorhanden. Voordat beslist wordt over de samen stelling van het' nieuwe dagelijks par tijbestuur, zal de partijraad zich op 18 september echter eerst buigen over de door de KVP te volgen koers. AMMAN (A.P.). Een Palestijnse guerrilla, de vijfendertigjarige Mohamed Jaor, heeft een Jordaans verkeersvliegtuig gekaapt en gedreigd het op te zullen blazen als de piloot niet naar Libië vloog- Het toestel dat. 46 passagiers en be- nanningsleden aan boord had werd gc- Iwongen te landen in Benghazi, waar kaper uit het vliegtuig stapte. Daar- vloog het toestel door naar Amman ar het veilig is geland. Arafat Hijazi. i i van de passagiers, zei dat de man j i Jordaanse politieagent aan boord de baas werd en daarop naar de cockpit rende. Hij zei dat hij lid was van Al j Fatah en voor niemand en niets be- eesd was omdat hij reeds ter dood Twintig soldaten omsingelden het oestel toen het in Benghazi was ge- and. Dit was de tweede aanval op een ordaans vliegtuig in minder dan een naand. In augustus werden springstof- fen tot ontploffing gebracht aan boord van een Jordaans toestel dat op het vliegveld van Madrid stond geparkeerd. De schade was toen niet erg groot en er was niemand aan boord van het toestel. ROTTERDAM (ANP) Het gcwcstc- |k bestuur van de Party van de Arbeid Rotterdam meent, dat de fractievoor- ter in de gemeenteraad, drs, A. J. ms, de consequenties moet trekken uit jn volgens dit bestuur laakbaar optre- in het geschil tussen de party en college van B. en W. Het bestuur vindt, dat de fractievoor- ter in de raad „geen poot had om te il" en samen met de gehele fractie smadelijke nederlaag leed. De aan- I op partijgenoot H. W. Jettinghof. 'houder voor stadsontwikkeling en •I aan het hem toegeschreven poli ce misdrijf". Hc-l is onverstandig", zo verklaren Ie leden van het gewestelijk bestuur in informatiebulletin, „dat een fractie- 'der een zodanige perscampagne ont- 'ikkelt, notabene tegen een partijgenoot, al hij niet meer in staat is tot een eer- llle terugtocht" Kritiek op de 'P.v.d.A.- ethouder.5 was juist, maar de aflossing n de wacht had volgens het geweste- nk bestuur niet moeten worden gefor- cid door middel van „brtale perscam- Ignes". Olielozing op Noordzee DEN HAAG (ANP) De Griekse rts' nltCr "Mariebeeft woensdag onge- gra er 40 kilometer uit de kust van ten pord-Holland een grote hoeveelheid zee geloosd. Een patrouillevlieg- - -in de marine,, die het schip daar- betrapte, constateerde tussen Petten IJmuiden een olievlek van ongeveer kilometer lang en 150 meter breed. H schip voer in de richting van Het oi" inaal. Een woordvoerder van het mi- (ns-sterie van Buitenlandse Zaken kon bert 5 njet mededelen of er door de Ne- rlandse regering stappen in Athene uirn- llen worden genomen in verband met olielozing in de Noordzee. DEN HAAG (ANP) Een aantal be- j kende juristen heeft 'n „comité rechtshulp weigeraars" opgericht om juridische by- stand te verlenen aan Nederlanders die strafrechtéiyk worden vervolgd wegens het weigeren van deelname aan de volks telling. Het comité stelt zich onder meer voor een aantal proefprocessen over deze kwestie op touw te zetten. In het comité zitten o.a.: prof. mr. j W. Nagel, mr, J. D. van der Meulen, mr. P. H. Bakker Schut, mr. P. J. Bauw, prof. mr. A. A. G. Peters en mr. P. I Nieolai. WORMS (AP) Paus Paulus heeft een verzoek van katholieke leken uit Worms afgewezen, die hem gevraagd hadden de 450 jaar oude ban tegen Maarten Luther ongedaan tc maken, aldus is in Worms bekendgemaakt. Deze ferme bol i t Parijs. In de bol zijn t zal de keukenbol volstrekt 1 (Van e 'erslaggeve managers voor niet op winst gerichte organisaties. Meer en meer komt men DEN HAAG Nederland heeft be- ginds ook tot de conclusie, dat kennis zo hoefte aan meer opleidingsinstituten j snel veroudert, dat de opleiding slechts voor managers. Aangezien het tien jaar toereikend is voor de eerste job, zodat heeft gekost om dc eerste school op dit vrijwel alle business schools ook cur- gebied van de grond te krijgen, is het sussen geven voor mensen, die korter of van groot belang nu reeds te beginnen j langer in de praktijk met de voorbereiding voor de oprichting 1 continuous education). katholieke parochies 1 dam Het co: in Worms had de paus in april, gelegenheid van de 450ste verjaardag van Luthers weigering zich te buigen voor de rijksdag in Worms, 'een brief gezonden waarin zij hem vroegen om een verhelderende uitspraak „over de persoon en de leer van Maarten Luther in het licht van de huidige katholieke standpunten en in het belang van de REUVER (ANP) Elf personen zijn gisteravond gewond geraakt bij een botsing op de rijksweg tussen Reuver en Swalmen in Limburg. Er waren drie personenauto's bij betrokken. Ernstig gewond werden een tienjarig jongetje uit Brunssum en een 76-jarige vrouw uit Merkelbeek die in dezelfde auto zaten. De botsing was het gevolg van een niet-haalbare inhaalmanoeuvre .van een der betrokken automobilisten. van nog drie of vier opleidingen, die Haar bevindingen op Nederland pro- gerichte orgai analoog zijn aan de huidige intcrfacul- iecterend meent de commissie, dat de loont. Hieruit teit bedrijfskunde, die is opgericht door drang van verschillende kanten om in drijfskundige iclie hogeschool in Rotter- Nederland bedrijfskundige opleidingen teilen kunnen scholen voldoende gekwalificeerde do centen en onderzoekers te krijgen. De commissie denkt in dit verband aan het inrichten van een post-doctorale oplei ding voor toekomstige business schools docenten. Voorts wil de commissie spoe dig onderzocht zien. in hoeverre de jn j problematiek van het leiden en bestu- bedrijven en van niet op winst l/er;- roorbcrridciid werk dan ooit (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. „Nóch voor het Vaticaans concilie, nóch voor de voorgaande zitting van de bisschoppensynode is er zoveel voorbereidend werk verricht op plaatselijk vlak en verschillende niveaus als thans voor de tweede algemene vergadering van de bisschoppensynode, die gedurende de maand oktober in Rome gehouden zal worden", zo deelde dr. L. G. M. Al ting von Geusau, secretaris-generaal van het IDO-C in Rome, gisteren tijdens een door De Horstink belegde persbijeenkomst ter informatie voor de komende bisschoppenvergadering, mee. Gedurende vier weken zullen 212 bisschoppen met elkaar discussiëren over het priesterlijk ambt en de rechtvaardigheid in de wereld. Nog niet geheel zeker is of de Fundamentele Wet van de Kerk in discussie gebracht zal worden. Er zal in ieder getal informatie over worden gegeven. Naar de mening van prof. dr. J. Kerkhofs, directeur van het Belgi sche katholieke onderzoeksinstituut Pro Mundi Vita zou men aan de hand van de thans beschikbare deel nemerslijsten tot de conclusie kun nen komen dat zeker zeventig pro cent van de deelnemende bisschop pen tot de behoudensgezinde groep van de kerk behoort, zodat het niet ondenkbaar is dat de overheersende mening van de priesters in de ver schillende landen onvoldoende naar voren zal komen. Uit enquêtes die in de verschillende Europese landen zijn gehouden, maar ook in Azië en Zuid-Amerika, is naar de mening van prof. Kerkhofs voldoende.' naar voren gekomen dat 't meerendeel vóór de ontkoppeling van het priester schap en het celibaat is. En dat de visie op het ambt. vooral bij de jongeren duidelijk verschilt met dc visie van Rome. Men plaatst vraag tekens achter de geloofwaardigheid van het Kerkelijk gezag en achter de dominerende rol van de Kerk als instituut. Men wil komen tot een 'herformulering van dc boodschap, door de verschuiving van de sacra- mentalisering naar de verkondiging. Het is naar de mening van prof. Kerkhofs duidelijk dat er een grote vraag is naar meerdere ambtstvpes en in veel gevallen zou men de plaat selijke uitwerking over willen laten aan do bisschoppenconferentie. Hij venvacht niet dal paus Paulus de discussie omtrent de celibaatspro- blemaliek geheel onmogelijk zal ma ken. maar is wel bezorgd dat bij aanvang van de synode de paus zijn wantrouwen zal uitspreken met be trekking lot bepaalde voorstellen, met name rond het celibaat. Dr. L. G. M. Alting von Geusau is van mening dal bij de discussie over het ambtelijk priesterschap de kwes tie van het celibaat duidelijk haar voren zal springen en in dit licht memoreerde hij de Vaticaanse publi catie. waarin wordt gesproken dat 13.000 priesters zouden zijn uitgetre den in de periode van 1964 tot nu loe Volgens dr. Alting von Geusau betreft dit echter elleen de gevallen -die door het Vaticaan in behandeling zijn genomen, maar naar zijn mening is er zeker sprake van zo'n 26.000 priesters die hun ambt hebben ver laten. De Vaticaanse discussienota over het ambtelijk priesterschap is ook sterk bekritiseerd door de dooi het Neder lands episcopaat benoemde commis sie. die gevormd werd door de heren drs G Abbink. dr. W. Berger en prof. J. Lescrauwaet. De commissie is van mening' dat in de discussienota te weinig wordt ingegaan op de feitelijke problematiek en dat er te weinig rekening wordt gehouden met de talrijke wensen en sugge sties, die de laatste jaren uit ver schillende kringen naar voren zijn gekomen. Algemeen leeft de verwachting dat kardinaal Alfrink tijdens de synode de conclusies van genoemde com missie zal voorleggen, vooral ook omdat hij de mening van de com missie deelt dat de nota geen echt appèl richt tot mogelijk nieuwe kan didaten voor het priesterschap. Naast de discussie over het ambte lijk priesterschap, waar men. naar verwacht, drie weken voor uit zal trekken, zal er ook gesproken wor den over de discussienota „recht vaardigheid in de wereld". Naar de mening van dr. J. Berger, assistent secretaris-generaal van Pro Mundi Vita in Brussel, zullen de bisscf pen veelal moeite hebben om kiezen tussen de nationale politiek en hun verantwoording voor dc i versele kerk. Dit onderwerp, zo wacht hij zal met grote belangstel ling v inden gevolgd door de jor een en de intellectuelen die in kerk zijn geïnteresseerd naar t betekenis voor de wereld. Hij hoopte dar. ook dat de bisschoppen door zullen stoten naar de kernvraag stukken, want als dal niet gebeurd zal er naar zijn mening een versnel de ongeïntereseerdhoid voor alles wat maar met de Kerk te maken heeft, op volgen. Hoewel nog niet zeker is of de Fundamentele Wet van de Kerk de discussies zal worden betrokken, gaf dr Alting von Geusau gisteren de verzekering dal als deze ingevoeld zou worden dit de begra fenis van het Tweede Vaticaans Concilie zou betekenen. Zoals bekend is er in de Kerk veel verzet tegen de invoering van de grondwet. Dit zal naar de mening van dr Alting von Geusau een verder uitstel van de wet tot gevolg hebben. De bisschoppensynode zal worden bijgewoond door 24 toehoorders uit alle delen van dc wereld. Voorge steld is voor Nederland de vicaris van het bisdom Rotterdam dr. C. G. F. Braun. Zijn voordracht is door Rome echter nog niet bekrachtigd. De kritische begeleiding van dc bis schoppensynode in Rome wordt ver zorgd door de „Operatie-Synode", dat een soort communicatiekanaal wil scheppen naar de Synode naar de publieke opinie. De Amst damse pastor Joost Reutcn. lid v dc stuurgroep „Septuagint", deelde gisteren mee dat reeds in 33 landen kritische priestergrocpcn zijn vormd, die in Rome door een c municatiegroep worden vertegen woordigd. Het ligt in de bedoeling dat vanuit de landelijke centra snel commentaar zal worden geleverd op datgene wat in Rome besproken besloten is. Volgens pastor Renten 1 de synode in Rome de laatste moge lijkheid bieden 0111 (e laten zien dat de roonis-katbolieke kerk ontwikkelen volgens liet Tweede Vaticaans Concilie. Wat de verwachtingen van de schoppensynode betreft, deelde dr. Alting von Geusau mee d.it deze het algemeen lager zijn gestemd dan bij vorige gelegenheden. Er heei Ihans een groter realisme ten aa zien van de mogelijkheden, die c< consultatief internationaal orgaan als de Synode biedt. Een ster groeiend Romeins centralis! schijnt verder naar zijn mening vi rassingen bijvoorbaat uit te sluiten te voorkomen. Toch kan de cntic die tot s'.nnd komt op een moment van sterk nationalisme Hij schrijft bovendien een belangrijke rol toe aan Je bis schoppen van de zogenaamde Derde Wereld, die weieens een radicaal standpunt in zouden kunnen nemen inzake de menselijk bevrijding, als het onderwerp van de rechtvaardig heid in de wereld aan de orde zal komen de interei technische hoi Tot dez< gedurende huidige m decaan vai inclusie is een studiecom- ze interfaculteit gekomen, het begin van dit jaar 1 maand heeft nagegaan, ikkeling in Amerika is. n die commissie was de ter Langman, toen nog interfaculteit, die nu een jaar draait. De commissie heeft haar bevindingen neergelegd in een zojuist verschenen brochure „Bedrijfskundig journaal". In de Verenigde Staten kent men 260 opleidingsinstituten, die wel worden aangeduid als „business schools". Enkele hebben wereldfaam, zoals Harvard. Wahrton en Stanford Men kan er de graad van ..master of business admini stration" halen De commissie heeft moeten vaststellen, dat de Amerikaanse business schools bezig zijn hun pro grammers grondig te herzien. Dat blijkt al uit het feit van de hier en daar optredende naamswijziging: de institu ten worden dan „school of manage ment" genoemd. Daarmee wil men aan geven. dat de instituten niet alleen het leiden en besturen van bedrijven als uitgangspunt aanhouden, maar zich ook gaan toeleggen op het kweken vten als gerechtvaardigd moei j opleidingen worden beschouwd. Aan de voorberei- I gen voor overheidsinsl* ding voor drie of vier nieuwe instituten huizen, universiteiten. moet nu al worden begonnen, want het dere maatschappelijke zal onder meer tijd kosten voor diestaan. 1 Van onze correspondent) 1 en bracht haar om het leven. Tegen 7 GRONINGEN Gisteravond heeft in uur belde hij de politie op met de Stadskanaal een 33-jarige loswerkman mededeling dat zijn vrouw waarschijn- zijn 37-jarige ex-vrouw, met wie hii lijk dood was. Toen de politie verder weer samenleefde, mei 'n nylonkous ge- informeerde hing hij huilend de tele- zodat naast wurgd. Een van de tientallen ruzies van foon op en verdween met zijn auto. In ook richtin- I het paar. dal in 1967 scheidde, maar 1 het huis vond de politic het lijk van de gen. zieken- dat de laatste tijd weer bij elkaar was, vrouw Rond tien uur gisteravond irele en an- is tenslotte de vrouw gisteravond rond meldde do dader zich bij de politie en Hingen ont- half zes noodlottig geworden. logde daar een volledigé bekentenis Haar ex-man greep een nylonkous'af saties verschillen ver zouden binnen de be udie bepaalde speciali- DEN HAAG Door binding van dc technocratie met staat en industrieleven ontstaat er een situatie, waarin de zoetgehouden door de aange- I naamheid van het lev v. ording meer neemt voor de samenle ving. Deze samenleving zal ineenstorten als gevolg van de ontwikkeling van de technocratische tendensen, tenzij er een weerstand komt. een bewuste menings vorming. Het is dan ook een onverbid delijke eis te komen tot een sterke ontwikkeling van het ontwikkelings- aan „de machten". Dit is de tendens van het proefschrift van dr mr. A. W. Kist. waarop hij hedenmiddag aan de Rijksuniversiteit van Leiden is gepromoveerd tol doctor in de godgeleerdheid. In het ruim vijf-, honderd pagina's lellende proefschrift, getiteld „Antwoord aan de machten. Het vormingswerk voor volwassenen socio-theologisch bezien" komt di Kist onder meer tot de slotsom, dat in een moderne democratische staat een gespe cialiseerd vormingswerk voor volwas>e- nen is vereist voor de beheersing van dit verschijnsel „machten", onzichtbaie. anonieme en oncontroleerbare structu ren, waai tegen geen verweer moge lijk schijnt. Hij ontwikkelt tevens een nieuw oecumenisch model voor het ge meentelijk leven van hedendaagse christenen, dat deels ook in liet raam 1 van dc éducation permanente functio neert. Een interessant aspect van het proef schrift Is. dal dr. Kist gebruik heeft kunnen maken van nog n iet eerder gepubliceerd werk van dc theoloog Karl Barth. die in zijn allerlaatste college „Ethik der Vcrsöhniing" het beeft bchai Mei leid. omotie sluit dr. Kist als het ware een periode van eenentwintig jaar af, waarin hij zich vele verdien sten heeft verworven in de ontwikke ling van het vormingswerk voor vol wassenen in Nederland, in het bijzon der in zijn relatie tot het vormingscen trum Oud-Poelgeest te Oegstgeest, waarvan hij onlangs als studie-direc teur afscheid heeft genomen. Sinds 1 september is hij rechter in de arron dissementsrechtbank te Arnhem.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5