Ccidóc Somont Olive slaat teru; In nieuwe serie Dubbeldekkers TELEVISIE VANAVOND P. C. Hooftp^ijs toegekend aan G. Kouwenaar NOS maakt studie van wensen van personeel Speciaal programma Wereld Natuur Fonds LEIDSE COURANT Kiezen tussen opereren zus of opereren zo If RAP twee weken vóór prinsjesdag blijkt het kabinet-Biesheuvel einde lijk rond te zijn met zijn financiële plan ning voor 1972. Onaangenaam verrast door nog gro tere tekorten dan die waarvoor oud minister Witteveen al gewaarschuwd had. hebben de ministers nu ettelijke rob. bers kennelijk toch het kruip, en sluip weggetje uit de begrotingsmisère gevon den, dat het politieke compromis van het regeerakkoord-Steenkamp. niet onmiddel lijk op springen zet. Maar het wordt een serie doktersmid deltjes, die bittere smaak, pijn en last veroorzaken zullen. De al vaak omstre den kwestie van het gedeeltelijk afge lasten der inflatiecorrectie op de loon- en inkomstenbelasting tellen wij ditmaal niet het zwaarst. Een opgepepte wiebel- tax die alle daarvoor uitgekozen belas tingen warschijnlijk met 5 procent gaat verhogen (en dat niet eens voor conjunc turele doeleinden) en doorschuiven van enkele BTW-heffingen van het lage naar het hoge tarief, zullen meer zeer doen. De Nederlandse burger weet ook al dat de oppositie met een „tegenbegro- ting" op de proppen komen zal; een die in elk geval het politieke steekspel van de begrotingsbehandeling meer concreet kan richten; maar een „tegenbegroting" die als ze reëel is tevens duidelijk zal maken, dat het voor de Nederlandse burger thans een kwestie geworden -is" van: opereren zus, of opereren zo. Uitleg verplicht INTUSSEN zal, naar we hopen, één ding het kabinet-Biesheuvel in het al gemeen en minister Nelissen in het bij zonder duidelijk zijn geworden op prins jesdag zal parlement en burgerij duide lijke. dus begrupelijke uitleg, moeten worden gegeven welke oorzaken precies tot het enorme begrotingstekort over 1971 hebben geleid. Want het gat dat minister Witteveen in de lopende begro ting heeft achtergelaten, dreigt dermate groot te worden, dat het elk goed rege ringsprogram kreupel maken kan. Heeft minister Witteveen juiste waar schuwingen van anderen(ook van de oppositie) in de wind geslagen, of is juist naar zijn waarschuwingen te wienig ge luisterd Of hebben soms, staande vlak vóór het verkiezingsfestijn, regering en oppositie de kiezers de waarheid niet durven zeg gen Geeft het kabinet-Biesheuvel op deze en dergelijke vragen komende weken geen duidelijk antwoord, dan wordt het (of men nu de methode Nelissen of de contra-methode van de oppositie volgt) weer de bekende geschiedenis: de ope ratie heet geslaagd, maar de patiënt blijft een wrak, zo niet erger. Zuiniger T^fiN van de hoogleraren die deze week de opening van het academisch jaar opluisterden met een rede de Delftse hoogleraar Van Nauta-Lemlte heeft in zijn kritiek op vele misstanden een na- denkertje verstopt. Prof. Van Nauta-Lemke zei ongeveer dit: de universiteit zou bij het besteden van overheidssubsidies een zekere vrije marge moeten hebben; van iets meer autonomie is immers een zuiniger be leid te verwachten. Onze eerste reactie bij het lezen hierover was: kon dót maar eens bewezen worden Centralisatie heeft grote nadelen; bij voorbeeld het nadeel dat bij financiële oontrole door de centrale overheid het zout op de verkeerde slakken wordt ge legd; of het nadeel dat bij het hele be leid met, te grove, standaardmaten wordt gemeten. Maar dat meer autonomie de moeder van de spaarpot is, komt dachten we ook helaas lang niet altijd uit. Helaas; want wanneer de stelling wel waar zou zijn, dan viel er alles voor te zeggen om bij het onderwijs, het openbaar be stuur en in de vele maatschappelijke organisatie terstond alle boeien rond de autonomie te slaken. En zou het wetenschappelijk onderwijs met zijn enorme expansiedrift de grotere eigen verantwoordelijkheid nu wel waar kunnen maken Een paar uur minder niet zender problemen IV"AAR verluidt is het kabinet-Biesheu- - vel al op zij gegaan voor ernstige kri. tiek op het plan het schoolgeld voor kleuteronderwijs te verdubbelen. Maar als compensatie voor het gaatje dat hierdoor in de onderwijsbegroting komt, zou de miljardennota over twee weken aankondigen, dat bij het voortgezet on derwijs het wekelijkse aantal rooster- uren voor de leerlingen van 32 terugge bracht gaat worden op 30. Nu is dit plan niet helei reeds ten tijde van minister staatssecretaris Grosheide isaan een' gemiddeld aantal van 30 lesuren per week gedacht, zij het toen niet primair om budgettaire redenen. Bovendien is in het verleden bijvoorbeeld voor de zes-jarige h.b.s. het aantal van der tig lesuren per week op vele scholen gebruikelijk geweest Dit betekent evenwel niet, dat de paar uur minder waarop het voortgezet onderwijs nu moet rekenen, geen problemen schept. Want tussen „toen" en „straks" staat de mammoetwet met haar consequenties. Een ingrijpende aanpassing wordt daar door noodzakelijk, wanneer de Kamer met het regeringsvoorstel akkoord gaat. Dit laatste verwachten we min of meer. Want deze bezuiniging zal waar schijnlijk geen politieke moeilijkheden veroorzaken; wel onderwijsproblemen in de eigenlijke zin van het woord, maar daarover plegen de volksverte genwoordigers zich in een tijd waarin de sociaal-economische problematiek voorop staat, niet al te druk te ma ken. Twee uur in de week minder bete kent dat diverse tabellen en leerpro- grams herzien moeten worden dat de in docentenkringen veel omstreden kwes tie van de minimumtabellen (hoeveel uren elke leerling van elk vak mini maal tijdens zijn „loopbaan" bij het voortgezet onderwijs moet krijgen) in een geheel ander licht komt te staan. Belangrijker is evenwel of overal het DEN HAAG. De Staatsprijs voor Letterkunde (P. C. Hooftprijs) 1970 is toegekend aan Gerrit Kou wenaar te Amsterdam voor zijn gehele letterkundig oeuvre. De prijs Was nog toegekend door minis ter Klompé van C.R.M. Onlangs heeft de heer Kouwenaar de huidige bewindsman kunnen berichten de prijs te zullen aan vaarden. De uitreiking is op woensdag 27 oktober in het Muiderslot. De jury, die de minister bij het toe kennen van de prijs van advies heeft gediend, bestond uit de heer H. Ooster huis, lid en voorzitter, mevr. Andreas Burnier en de heren M. Kok, W. de Moor, C. Nooteboom, H. U. Jessurun d'Oliveira, D. Verspoor, leden, en H. J. Michaël, secretaris. Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar, exposeert van 20 september t.m. 9 ok tober aquarellen van Hannie Bal en keramiek van Gert de Rijk. Aan R. Heppener uit Amstelveel is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad voor de Kunst. Toneelgroep Theater geeft op maandag 27 september in de Kon. Schouwburg de eerste voorstelling voor Den Haag van „Testament van een hond" van Ariano Suassuna onder regie van Elise Hoomans. Anna Karen als Olive in Dubbeldekkers. geldende aantal examenvakken gehand haafd kan worden en of bepaalde exa meneisen niet herzien zullen worden. Niet ten onrechte wordt gevreesd, dat verlaging van het totaal aantal lesuren weer neerwaartse druk zal betekenen op het aantal uren dat beschikbaar is voor expressievakken en facultatieve vakken; op bijzondere scholen mogelijk ook op het aantal uren dat nu nog gere serveerd is voor katechese en andere vor men yvan godsdienstonderwijs. Immers, vrijwel alle Vakgroepen' klagen nu al, dat 't voor hen' beschikbare aantal uren niet overeenkomt met wat op het examen wordt geëist. We voorzien daarom grote moeilijkheden, vooral bij gymnasium en de „zware" paketten van atheneum en havo. Richtlijnen en adviezen geven !s immers een heel wat gemakkelijker zaak dan ermee werken en toch onder wijs geven dat een vereist niveau be reikt. Bovendien oefent het wetenschappe lijk onderwijs op het V.W.O. (atheneum en gymnasium) een niet-aflatende druk uit. Naarmate op universiteiten en ho gescholen de verkorting van de studie duur een concrete zaak gaat worden, pro beert het wetenschappelijke onderwijs het. eindpunt van het voortgezet onder wijs te verleggen in die zijn, dat het hoger onderwijs zich om bepaalde on derdelen van de instructie niet meer behoeft te bekommeren. Bij sommige autoriteiten speelt op de achtergrond waarschijnlijk de gedachte mee, dat het invoeren van de midden school en de nieuwe opzet van het tertiair onderwijs bevorderd kan wor den door het insnoeren van de speel ruimte welke de mammoetwet het voortgezet onderwijs nog gaf. En dan krijgt de maatregel welke nu als een bezuinigingsobject wordt opgediend wel degelijk een onderwijs-politieke kleur. Daarom lijkt het ons noodzakelijk, dat de Tweede Kamer straks de regering dwingt om ook in dit opzicht kleur te bekennen. terugblik Chiel de Boer wordt binnenkort 75 jaar. Hij was de man van het „zach te" cabaret destijds, de man van vin dingrijke woordspelingen en van lied jes bij schimmenbeelden. De AVRO, omroep waarvoor hij tal van radio programma's maakte, stond even stil bij de man die een heel eigen caba retstijl creërde en daarmee een steentje bijdroeg aan de hoge vlucht die het genre sindsdien heeft geno- Presentator was oud-medewerker Pe ter Aryans. Een keuze uit Chiels grote repertoire leverde, niet verrassend, een goed kleinkunstprogramma. De feesteling-zelf bleef wat bescheiden op de achtergrond. Merkwaardig overi gens dat niet gerept werd over de destijds toch bepaald succesvolle kin derprogramma's die Chielde Boer voor de T.V. gemaakt heeft. De AVRO bood gisteren een dubbele Peyton Place. Die viel gedeeltelijk sa men met de hoofdfilm op het eerste net. Fout van de AVRO. Want Pey- ton-Place fans zijn waarschijnlijk vooral speclfilm-fans, V.G. Tiffany's Gallery, Gevers Deynootweg 134, Scheveningen, exposeert van 10 september tot 8 oktober schilderijen, aquarellen en pentekeningen van Angèle Rutten en objecten en ob ject-schilderijen van Albert in 't Veld. Beatles misschien weer samen Misschien zullen de Beatles voor het einde van het jaar weer gezamenlijk op het podi um verschenen, verklaarde George Harrison in Londen na aankomst uit New York. Paul Mc Cartney liet daarop direct via zijn bureau in Londen we ten, dat men niet op hem hoef de te rekenen. Harrison onthul de dat Lord Harlech, oud-am bassadeur in Washington, de Beatles gevraagd heeft op te treden tijdens een voorstelling, waarvan de baten ten goede zullen komen aan „Shelter" een organisatie die werkt voor de daklozen. „Ik deuk dat de voorstelling dit jaar zal worden gegeven", zei George. „Ik hoop dat het kort voor kerstmis zal zijn. En ik zou het erg fijn vinden weer eens met John, Paul en Ringo te spelen". De vier Beatles speelden in 1969 voor het laatst samen. Sindsdien zijn zij hun eigen wegen ge gaan. Lennon prijst Yoko Ono Ex-bcatle John Lennon heeft verklaard dat Yoko Ono, zijn vrouw, de Beatles niet uitgedre ven heeft, maar dat haar de eer van -alle fijne muziek gegeven diende te worden, die wij ge maakt hebben sinds wij uiteen gegaan zijn, als het wel zo was. Lennon had een gesprek van twee uur met tv-interviewer Dick Cavett. In de loop van oktober zal dat interview tol anderhalf uur samengeperst in de V.S. op de beeldbuizen ko men. Hoe zou een meisje of een vrouw de Beatles uiteen hebben kunnen drijven, vroeg Lennon. Wijzelf dreven uiteen. Praagse kritiek op Hilversum Radio-Praag heeft in een uit zending over de verschillende vormen van ondermijning waarvan de kapitalistische we reld zich in de ideologische strijd bedient als voorbeeld het vraaggesprek met de Tsjccho- Slowaakse schaakmeester Ludek Pachman genoemd, dat de Ne derlandse radio eind augustus heeft uitgezonden. Radio Praag verwijt het Nederlandse station, dat het heeft opgeroepen tot een geldinzameling voor Pachman, waarbij diens rekeningnummer in Praag werd vermeld. (Van onze óöiroëpcöiTespbndent) HILVERSUM De raad van beheer van de NOS heeft besloten uitvoering te geven aan een motie van het NOS- kader, die voortkwam uit het rapport, dat door het personeel was opgesteld. Dit rapport bevat een soort inventari satie van uitspraken en meningen van het NOS-middenkader over het werk bij de omroep. Hierin wordt kritiek geleverd op de NOS-leiding. De samensteller karakteriseert de hoogste leiding als onmachtig in de eigen positie en onmachtig om als coherent directieteam een gezamenlijk beleid te kunnen voeren. Tevens wordt in het rapport gesteld, dat de leiding geen taken en verantwoorde lij kkheden wil delegeren, waardoor in feite een onwerkbaar klimaat zou ontstaan. Na een lange discussie werd de raad van beheer middels een motie uitge nodigd om het beraad tussen de be drijfsleiding en het kader op korte termijn te doen voortzetten. Volgens de motie zal dit beraad moeten plaatsvinden aan de hand van een door de raad van beheer en de dienst hoofden op te stellen preadvies, waarin voorstellen moeten worden ge daan omtrent de wijze, waarop de in het rapport gesignaleerde problemen tot een oplossing kunnen worden ge- Veel geslaagden EHBO-diploma via Teleac (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vorig seizoen heeft Teleac in de periode januari mei een cursus van 15 lessen E. H. B. O. uitgezonden. In samenwerking met de E.H.B.O.-organisaties was het na af loop van de cursus mogelijk deel te nemen aan het examen ter verkrij ging van het (officiële) eenheidsdiplo ma E.H.B.O. Ruim 3500 cursisten hebben zich bij Teleac ingeschreven, waarvan ruim 1200 hebben deelgenomen aan het examen. Slechts 4,4 pet. van de via Teleac opgeleiden is afgewezen. Ter vergelijking dienst het cijfer van op de normale wijze' opgeleide kandida ten (dus niet via televisie). In 1970 geeft dat 6.7 pet. te zien als percentage dat werd afgewezen. Inmiddels heeft Telpac wel de vorig jaar uitgezonden cursus wederom op het programma genomen. De moge lijkheid om bij de plaatselijke afdelin gen de noodzakelijke praktijkopleiding te krijgen, is thans verbeterd. Vorig jaar is een werkwijze gevolgd, die in een aantal gevallen niet feilloos verlo pen is. Wijs geworden door die erva ringen lijkt de samenwerking tussen Teleac en de E.H.B.O.-afdelingen thans verbeterd. Vandaar dat Teleac graag wederom vele Nederlanders in de gelegenheid stelt te geraken op het terrein van de E.H.B.O. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wie zich geërgerd heelt aan de figuur van Olive in de serie De Dubbeldekkers, de vrouw, die uitsluitend vernederingen kreeg te in casseren, kan zich troosten met de gedachte dal ze in de afleveringen, die vanaf oktober op onze schermen komen in ieder geval van zich af leert bijten. De bedoeling is dat zij geleidelijk aan wat meer weerstand gaat tonen tegen de „hondse" behandeling. Dat vertelde ons Ronald Wolf, de schrijver van de serie De Dubbeldekkers, die voor een bezoek aan de Hilversumse studio's met zijn vrouw en twee kinderen was overgekomen. Ronald Wolf meende zelf ook dat de figuur van Olive wat kritisch was neergezet, maar tot zijn verbijstering had hij gemerkt dat de Engelse vrouwen die hij sprak zich met haar indentificeerden. „Mijn man is net zo", was een vaak gehoorde opgeluchte opmerking, zo zei hij Ronald Wolf heeft Dubbeldekkers nog niet eerder gehad. Een vorige, produktie handelend over meisjes die op een atelier werkten, raakte wel internationaal bekend, maar kwam toch niet zo hoog in de score als De Dubbeldekkers. VARIéTé Olive blijkt in het gewone leven af komstig te zijn uit de variété-wereld, een wereld waar zij als 16-17-jarig meisje zelfs als stripteaseuse haar kost heeft verdiend, zo vertrouwde Wolf ons nog toe. Het materiaal voor zijn serie heeft Wolf uit eigen ervaring vex-zameld. Tijdens en vlak na de oorlogsjaren was hij werkzaam op een radiofa- briek. Daar leerde hij de „-moraal van de werkende klasse" kennen. Zelf vond hij het voorbeeld opmerkelijk dat zijn collega-arbeiders stelen fabrieksgoederen zelf niet kwalijk vonden maar het pas een misdaad gingen vinden wanneer men de goe deren doorverkocht. Al dit soort per soonlijke ervaringen heeft hem dich ter bij de mensen model staan gebracht, TIEN JAAR Ronald Wolf, nu 48 jaar, schrijft al zo'n tien jaar series voor de Engelse televisie. Zijn politieke overtuiging gevarieërd gericht van jong comrr nist via socialist labour, liberaal en conservatief. Op de laatste partij heeft hij tijdens de laatste verkiezingen ge stemd, en niet alleen omdat zijn fi nanciële omstandigheden beter warer geworden, zo zei hij. „Want ik voel mij nog steeds niet rijk". Naar de NOS ons meedeelde heeft de Dubbeldekkersserie tot nu toe een kijkdichtheid gehad variërend van 20 tot 60 maar een vrijwel constante waardering van tussen de 72 en 78. Dit is zeer hoog wanneer men nagaat dat het cijfer 80 slechts is weggelegd vóór internationale voetbalwedstrij den, shows van Toon Hermans en dergelijke. EUROPA CUP Feifcnoorcl en Ajax niet op het scherm omroepcorrespon- [Van dent) HILVERSUM De voetbal wedstrijden, die Ajax en Feije- noord op woensdag 15 septem ber in de eerste ronde van de Europacup voor landskampioenen spelen tegen resp. Dynamo Dresden en Olympiakos Nicosia, tullen niet rechtstreeks door de televisie worden uitgezonden. Wel zullen van beide wedstrij den woensdagavond in het NOS-rogramma „Studio Sport" samenvattingen worden gege- zen. Van de Europacupwed strijd, die PSV die dag speelt, cullen geen beelden worden uit gezonden. De NOS-radio zal in een recht streeks schakelprogramma wel direct verslag uitbrengen van de wedstrijden van Ajax en Feijenoord. Dit schakelprogram- ma begint om 20.10 uur op Hil versum 2 en zal tot 22.30 uur duren. Van de wedstrijd Levski Spar- iak Sofia-Sparta in de eerste ronde van de Europacup voor oekerwinnaars, die op donder dag 16 september in Sofia wordt 'espeeld, zal door de NOS-radio le tweede helft (Van 16.30 tot /7.20 uur) rechtstreeks worden ritgezonden. NEDERLAND I NEDERLAND I NOS: 11.10 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal VPRO: 19.05 uur: Campus 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Campus 22.30 uur: Journaal HV: 22.35 uur: Humanisme in Zanik NEDERLAND II Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Van gewest tot gewest 19.50 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal TROS: 20.21 uur: Proficiat Wereld- natuurfonds 20.50 uur: Wereld natuurfonds- gala-kabaret 21.55 uur: Opening Firato 22.20 uur: Journaal NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: 18.55 uur: Journaal EV. OMROEP 19.05 uur: Voor jonge mensc 19.20 uur: Nader bekeken 20.00 uur: Journaal AVRO 20.21 uur: Liedjes van LexGoudsmit 21.00 uur: Televizier 21.30 uur: Paardesport 22.45 uur: Journaal EV. OMROEP 22.50 uur: Luchtige informatie NEDERLAND II NOS 18.45 uur: 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Uit de wereld der insekten KRO 19.30 uilr: Natuurfilm Survival 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Die Meistersinger, 22.35 uur: Brandpunt 23.05 uur: Journaal twee, gev. progr. (12.22 Wij, v.h. land; 12.26Med. Med. t.b v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41- 12.50 Act.; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 HILVERSUM III Schoolradio. 14.30 (S) Musiesta: lichte muz. VARA: 9.00 Nws. 9.03 De Eddy Becl TROS: 14.55 (S) Cone, a la carte: verz.pl.-Show. 10.00 Nws. NCRV: 10.03 Muz. bij progr. van operamuz. 16.00 Nws, 16.03 (S) koffie. (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 On(t)r» Disco drive in: de showbusiness op derend'goed: zestig min. smartlappen, meezls korrel genomen. 17.00 Aktua-Spor.tkompasgers en droefsnoeten,. 13.0fl. Nws. NOS: 13,! (Sport)mvs, rep., IrjSim. en muz. .Tan Corduwener Show1' 14.00 Nws, 14.03 1' Herman Stok Show. 15.00 Nws. 15.03 Eddy Becker Show. 16.00-JHws. 16.03 Tof«, I !0 (17.00 Nws.) 1 BELGXE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 1 15muz. 12.55 Buitenl. persoverz. 13.00 N\ Blik op de wikkelingshulp. 12.30 Overh tz v.d. landb. 12.40 Lichte gra led. 17.15 Lichli Hou liet scherm in "t oog De TROS gaat een hele t.v.-avond wij den aan het Wereld Natuur Fonds. Dit fonds voert al enige tijd een actie om 500.000 gulden te verwerven voor het Indonesische natuurbeschermingspro ject Goenoeng Leuser, Via juweliers werd deze actie gespeeld onder de titel het Zilveren aapje. Dit leverde tot nu toe een bedrag op van 200.000 gulden. Officieel start de actie echter vandaag. Op het scherm vindt dat zjjn weerslag in o.a. een interview met de voorzitter van het fonds, prins Bernhard. Het fonds werd 10 jaar geleden opge richt. Ook hieraan zal in de t.v.-uit zending aandacht worden besteed. In een documentaire wordt verteld wat 't doel is van het fonds. In aansluiting hierop worden opnamen vertoond van het Wereld Natuur Fonds-galakabaret, dat vorig jaar werdi gegeven in de nachtclub The Talk of the Town in Londen. Hierin ziet men beroemde ar tiesten optreden, o.a, Gary Grant, Roger Moore, Rex Harrison, Bob Hope, Ru dolf Noerejev, Petula Clark, Tom Jones, The Paddy Stone Dancers en vele an- (Ned. II. 20.21 en 20.50 uur). Opening FIRATO Vandaag opent dè Amsterdamse RAI haar poorten voor de FIRATO-tentoon- stelling, de expositie van de elektronia in de weergave-apparatuur. Hoe den techniek met rasse schreden vooruil gaat wordt op deze uitstalling duidelijt gemaakt. (Ned. II, 21.55 uur). Laatste campus Omdat de vorige Friese Campus 15 juli jl.) niet kon doorgaan wegen het niet tot stand komen van de straal- vei-binding en dientengevolge geen ge bruik kon worden gemaakt van de mo gelijkheden die in Friesland aanwezij waren, heeft de redactie besloten d* laatste Campus wederom uit Friesland te laten komen. VOOR EN DOOR KINDEREN Poppenkast van Han Reiziger, Bell; Boop, kindercircus Saranti, kunstenau Tsaerd Visser die een plastiek maat uit een kapotgelaste auto, Popeye e de start van een deskundologisch col lege door o.a. Theo Klei, Max Reene man en Jasper Grootveld op het themi „Waarom werd Bonifacius in Dokkut vermoord?", hetgeen o.a. onderzool wordt aan de hand van een deskund» logisch terpenonderzoek. (Ned. I, 19.05 uur). Popmuziek Behalve interviews over Friese actie-' ook muziek van de Nederlandse blut* groep Cuby and the Blizzards en Afrikaanse rockgroep Osibisa. (Ned. I, 20.20 uur). De Afro-rockgroep Osibisa vanavond laat in Campus. Open i n gsconcer t in Diligentia DEN HAAG. Het openingsconced in het vernieuwde Diligentia wordt cl zondagmiddag 17 oktober gegeven dot' het Residentie-Orkest o.l.v. Willem v Otterloo. Solistische medewerking ver lenen Jaring Walta, viool, en Frad Minderaa, hobo. Uitgevoerd worden; Bach, Sinfonia va' Cantate nr. 42; Tartini, Vioolconcert ini Mozart, Divertimento KV 137; Mendels sohn, 10e Symfonie; Francaix, i'HorioP de Flore; Van Baaren, Settetto.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2