Veronicadirectie: „We wilden geen geweld" Ocana komt niet Premier Jemen schiet landgenoot neer WEEKAANBIEDING: Langezaal Mode-experi menten uit laboratorium Frans Molenaar WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 15 PIRATEN VOOR DE RECHTER (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG. Nadat gistermorgen door de Haagse rechtbank de zaken tegen de drie duikers, die de aanslag op de Mebo 2, het zendschip van Radio Nordsee, hadden gepleegd, waren behandeld, stonden gistermiddag terecht Veronicadirecteur Bull V. en diens medewerker Norbert J. Zij worden ervan verdacht de geldmiddelen te hebben verschaft om het misdrijf te plegen. De drie Scheveningse duikers hadden hun daad toegegeven. Ze hadden het voor het geld gedaan en meenden straffeloos te zullen blijven, omdat het misdrijf buiten de territoriale wateren werd gepleegd. Dat bleek een vergissing. Tegen hen werd een jaar met aftrek geëist. Tegen de Veronicadirecteur en zijn medewerker zou de officier later wegens medeplichtigheid dezelfde straf eisen- Norbert J. (48) komt het eerst aan bod. Hij geeft toe gelden te hebben verstrekt om springstoffen te kopen, teneinde de ankerkettingen van de Mebo te vernielen. Duiker Ton van der L. (27) zou contact met hem hebben gezocht. „Het zal jullie wel wat waard zijn om de Mebo binnen te krijgen", zou deze hebben gezegd. De operatie zou 25.000 gulden kos ten. De bedoeling was de ketting te vernielen en het roer onklaar te maken, waarna de Mebo de territori ale wateren binnen gesleept zou Er kon echter geen sleper gevonden worden, die het karwei wilde op knappen. zodat nieuwe plannen ge smeed moesten worden. Zo werd er aan gedacht aan boord van de Mebo te gaan, vermomd als marechaus sees. Of met een knokploeg van oud commando's en mariniers het schip veroveren. Of de bemanning van het schip bedwelmen. Tenslotte zouden de duikers zelf de beste manier be- Verdachte Norbert J. zei tegen ge weld te zijn geweest. ..Weken voor de aanslag was erover gesproken een explosie toe te passen, zoals die later ook is toegepast. Daar was ik tegen", aldus verdachte. Duiker Ton van der L„ die als ge tuige werd gehoord, verklaarde ech ter dat Norbert J. wel met brand stichting in de machinekamer ak koord ging. Officier van justitie, mr. Van 't Veer, noemde de aanslag misdadig. Er was groot gevaar aan verbonden voor de bemanning van het schip. De zaak tegen Veronica-directeur Bull V. wordt vervolgens behandeld. Hij voelde er wel voor de Mebo 2 uit te schakelen. Vandaar dat hij samen met zijn rechterhand Norbert J. Lang heeft onderhandeld met de Scheveningse duikers. De schuld van ruim een miljoen gulden van de exploitanten van Radio Nordsee aan Veronica en de kaping op 5 januari van de Mebo 2 bracht de Veronica directie ertoe het recht in eigen hand te nemen. Op een vraag van rechtbankpresi dent Van Hattum of de Mebo 2 moest worden uitgeschakeld omdat ingrijpen van de regering werd ge vreesd („de regering zou twee illega le zenders weieens teveel kunnen gaan vinden") antwoordde Bull V. bevestigend. Vast staat dat Veronica 16.000 gulden heeft betaald om de aanslag op de Mebo 2 voor te berei- Ook Bull V. ontkende explosies te hebben gewild er was alleen over de mogelijkheid van brandstichting ge sproken. Zijn raadsman concludeerde tot vrijspraak, omdat de tenlaste legging niet zou zijn bewezen. De officier van justitie eiste ook tegen hem echter een jaar met aftrek. Uitspraak 21 september. Man vermoordt vier van zijn vijf kinderen WILMINGTON (AP) Een vracht autochauffeur die door zijn vrouw in de steek gelaten was, omdat hun kinde ren haar irriteerden, heeft de politie gisteren naar de stoffelijke resten van vier van die vijf kinderen gebracht. Hij had de kinderen vermoord in de hoop. dat z'n vrouw zou terugkomen. Heh 5e kind van Robert Atlas Johnson lag levensgevaarlijk gewond bij de andere vier. Alle vijf de kinderen waren met een bandafnemer bewerkt. Jaar geëist tegen Hagenaar wegens klap met kapot glas (Van een onzer verslaggevers) ALKMAAR Tegen de 20-jarige K R. S. H. uit Den Haag is gisteren tijdens de zitting van de Alkmaarse arrondis sementsrechtbank een jaar gevangenis straf zonder aftrek geëist. H. zit vanaf 23 mei in voorarrest. In de nacht van 22 op 23 mei had hi j in Castricum de heer A. Dekker uit die plaats met een gebroken bierglas levens gevaarlijk verwond. Met een glas dat hij eerst kapot had geslagen, sloeg hij de heer Dekker in het gezicht. Deze liep hierdoor een slagaderlijke bloeding op. BEIROET (Reuter). Generaal-majoor Hassan al-Amri is vorige week als premier en opperbevelhebber van de strijdkrachten van Jemen afgezet en weggestuurd, omdat hij op 30 augustus bij een ruzie over een verkeerde telefoonverbinding een landgenoot zou hebben neergeschoten. Dit hebben Libanese bladen dinsdag gemeld- De generaal, die donderdag jongstleden onverwachts in Beiroet aankwam, verklaarde toen dat hij voor een medisch onderzoek was gekomen. Sindsdien bevindt hij zich in een vakantieplaats in de omgeving van de Libanese hoofdstad, waar hij niet te bereiken is. PHILIPS 2-persoons ELEKTRISCHE DEKENS geen 174,maar 119,— en geen 152,maar 98,— ERRES lichtgewicht STRIJKIJZER van 35,voor 27,50 KOFFIEMOLEN, 127 volt 9,95 PHILIPS KOFFIEZETAPPARAAT, 8 kops van 87,voor 59,- TOMADO SNELKOOKPANNEN diverse maten 50% korting Diverse maten MEDICIJNKASTJES 20% korting ZIG-ZAG NAAIMACHINES in cassette 3 jaar garantie en gratis les van 269,— voor 249,- Diverse kleuren COCOSLOPERS, 1e kwaliteit 50 cm breed slechts 5,15 per meter 70 cm breed slechts 6,95 per meter 100 cm breed slechts 9,95 per meter Deze aanbiedingen gelden t.e.m. 15 september 1971. GROTE SORTERING GASHAARDEN: Dru - Benraad Etna - Faber - Pelgrim - Atag enz. Wij zorgen voor een vakkundige plaatsing. 'luooJMOijs azuo puaAljiqljjA |aaqa6 ;>jaozag STILLE RIJN 1-4 TELEFOON 21567 - 26545 Volgens genoemde persberichten had generaal van het leger. Dit zou een ver premier was, vorige week maandag per beurde leidde tot een politieke crisis in ongeluk het telefoonnummer van de fotograaf Mohsen al-Harazi gedraaid. President Qadi abdel Rachman al- toen hij de commandant van de garde in de Jemenitische hoofdstad Sana's wilde opbellen. het openbaar wilde laten ophangen. Enige stamhoofden wisten hem ha er van af te brengen door te wijzen op het De fotograaf zou aan een grap hebben gedacht, toen hem werd gezegd, dat hij met de eerste minister sprak. Door dit misverstand werden over en weer beledigingen geuit. Hierop liet generaal Amri de fotograaf ophalen en in zijn geivaar van ongeregeldheden van de zijde van aanhangers van de premier. Daarop besloot hij Amri te ontslaan als eerste minister en opperbevelhebber en hem, zogenaamd voor een medische behande ling naai) het buitenland te sturen. Hij van zijn garde. Tenslotte schoot hij de man eigenhandig dood. In Aden aangekomen reizigers ver klaarden echter, dat het slachtoffer niet een fotograaf was, maar een brigade- rumoer zal zijn bedaard. Waarnemers in Beiroet verklaarden, dat de familie van het slachtoffer een financiële compensatie zal krijgen om de ontstane vete vreedzaam te beëindigen. Dienst- menen zij onder meer dat hun rechtspositie zwak is, dat hun „diensttijd" v^n 21 maanden te weigeraars lang is en dat er betere sportmo gelijkheden gecreëerd dienen te worden. In verband met dit laat ste organiseerde men de voetbal- willen sport enkele vertegenwoordiger van welke militaire instantie dan ook mogelijkheden zwaarden stellen dat zij, in te genstelling tot de dienstplichtige militairen, geen mogelijkheid tot (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Teneinde luin wens, betere sportmogelijkheden, duidelijk naar voren te brengen. door de kantoorarbeid de licha melijke conditie ernstig is ver zwakt. Na het bezwaar onder de aandacht van het bureau gewe- speelde gisteravond een elftal van in Den Ilaag (e werk gestelde gewetensbezwaarde dienstweige raars op bet sportpark aan de Hoekwaterstra.il in Voorburg, een voetbalwedstrijd tegen een elftal van dienstplichtige militairen. bracht, zou men als antwoord ge kregen hebben dat de sport een onderdeel is van de militaire ge vechtstraining, die zij juist afwij zen. Teneinde hun positie te ver beteren wordt overwogen een or- De gewetensbezwaarden hebben niet alleen bezwaar tegen mili taire gevechtstraining, op grond waarvan zij een administratieve die, vergelijkbaar met de vere niging voor dienstplichtige militai ren. voor de belangen van de dienstweigeraars opkomt. Overi- eveneens tegen de positie waarin zij zich momenteel bevinden. Zo de wedstrijd met een klein ver schil: 4—3. AMSTERDAM Wie de couturecollectie van Frans Molenaar beziet, zoals die gisteren door hem in eigen huis getoond werd, moet zich instellen anders te kijken dan bij zijn vakbroe ders. Molenaar zegt zelf al bij voorbaat: ,,De modeate liers zijn tegenwoordig te beschouwen als een soort laboratoria waarin geëxperi menteerd en getest wordt." Hij legt vervolgens uit dat die experi menten later omgebogen worden voor confectiecollecties. Dat doet hij zelf natuurlijk ook. Zijn collega's denken er niet anders over, maar minder rechtlijnig. Op an dere coutureshows komen veel meer aangepaste experimenten voor. Molenaars nieuwe collectie voor de komende winter omvat vrij weinig -modellen en is gebaseerd op enkele weldoordachte en uitgebalanceerde ptoeven, maar ook op produkten die hij naar onze mening, best nog wat verder had mogen uittesten. In grote lijnen: hij geeft de vrouw thaps smalle schouders, nauwelijks buste, een vage taille, klokkende rok ken vanuit een heupstuk of door een volant langs de onderkant, ën een lengte tot net over de knie Een perfect jurkje staat model voor enkele variaties en voor een serie mantels die dezelfde lijnen, volgen: een prinsessestijl met de volant, een smalle col en lange mouwen. Belangrijker plaats nemen de broek- pakken in. sober en fraai in wit. zwart of bruin, uit wollen laken en jersey, met licht getailleerde jasjes tot halverwege de dij. De broek met wij de pijp zonder omslag is in dit huis het meest favoriet en wordt dan ook door nog andere jasjes vergezeld: Taille korte, nauwsluitende die een blote kier in het middel laten; en zeer wijde, even korte en koude toppertjes; ook driekwart mantels die een soort kimonomodel hebben (en in wollen deken-ruit op een lange kamerjas lij ken). Tenslotte ook korte jassen die ruim gerimpeld zijn aan schouderpas- sen, een model dat eveneens voor lange mantels dient. Maar de pas zit Bij de toppertjes begint Molenaar zich te storten in een kleurenorgie harde onvermengde tinten en laat mantels, jurken, broekpakken samengesteld uit banen als afgeronde panelen van vier tot zeven verschil lende harde kleuren uit zware Thai- landzijde. Zeer ingenieus en vakkun dig in elkaar gezet, maar zelfs voor een harlekijn nog bont. Pakken en mantels hebben, waar dat zo uitkomt, soms mouwen en broeks pijpen van imitatiebont, voor de avond I zelfs van struisveer. Molenaar stelde een woordje op schrift, waaruit wij citeren: „Mijn klanten moeten in staat zijn haar eigen stijl tot uiting te brengen." Als wij zijn confectie bezien, dan be slaan zijn klanten uit gewone mo dieuze vrouwen. Maar de stijl van zijn coutureklanten moet wel bijzon der experimenteel zijn. ARNHEM (ANP) De 24-jarige Arnhemse stratenmaker-colporteur Jan L., die zich begin dit jaar op verschil lende plaatsen had uitgegeven voor de Ajax-voetballer Arie Haan is gisteren door de rechtbank in Arnhem veroor deeld tot vier maanden gevangenis straf. Als Arie Haan at en dronk de stra tenmaker-colporteur naar hartelust in gerenommeerde hotels. Hij logeerde er bovendien onder het voorwendsel dat hij enkele dagen moest relaxen alvo rens mee te kunnen doen aan een wedstrijd om de Europacup. Naast deze flessentrekkerijen maakte Jan L. zich ook nog schuldig aan enkele diefstallen en inbraken. Studieclubs bespreken omschakeling op bloementeelt NAALDWIJK L)e tuinboywstudie- clubs van Naaldwijk, Monster en 's- Gravenzande houden maandag 13 sep tember een gezamenlijke avond in ge bouw De Binnenhof aan de Van der Hoevenstraat in Naaldwijk. Aanvang kwart voor acht Er zal over de om schakeling van de groente- naar bloe menteelt worden gesproken. De heer G. Buys behandelt de economische aspec ten van de bloementeelt en de heer J Schoppers de financiële kant. Na de pauze beantwoordt een forum vragen. HILVERSUM Tijdens een felle dis cussie lussen de heren Dessing en De Jong van de Nederlandse Middenstands- partij voor AVRO's Televizier Magazine, gisjeravond, heeft het uit de NMP ge treden Tweede-Kamerlid J. de Jong mee gedeeld dat de naam van de partij die hij en zijn medestanders gaan oprichten zal luiden: Democratische Middenpartij. Een eerder op de avond aangekondigde radio-uitzending van de NMP kwam te vervallen. Er waren, zodeelde de pro grammaleiding van de KRO mee, geen geluidsbanden van de NMP ontvangen. Dit is waarschijnlijk aan de huidige moeilijkheden binnen de partij te wijten. DEN HOORN. Luis Ocana is niet alleen een fabuleus wielren ner, maar ook een gewiekst zaken man. De Spanjaard, die had toege zegd op 18 september naar Den j Hoorn te komen en daarvoor een vorstelijk startgeld bedong, heeft organisator Marien Roodenburg laten weten dat hij op die datum in Catalonië zal starten. Den Hoorn wilde de Spanjaard echter niet zo maar vergeten en hij was bereid toch te komen, maar dan was een kleine stijging in het startgeld wel op zijn plaats. Marien Roodenburg wilde zich echter niet voor het blok laten zetten en heeft Ocana laten weten dat op deze basis verder praten geen zin heeft. In plaats van Ocana heeft Roodenburg nu definitief Agostinho en Van Springel gecontracteerd. Met Lucien van Impe wordt nog onderhandeld.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15