THANKS „Onze hobby wordt de nek omgedraaid" Oude bekenden in wildwest Sam Hill; Jeugdpaspoort telt ruim 21.000 houders Uitbundig Brasiliana bij opening van seizoen CURACAO Mr. Johannes den Hertog nieuwe jeugdvoorzitter Tien wijze mannen voor KRO PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1971 £C4ClóC SOil/fcQ/rtt ^e^er^an^se zendamateurs verontwaardigd Alles heet progressief n rijker geworden: vaderlandslievend- Iedereen kon zich zo noemen, mits hij één ding niet deed: samenwerken met de nazi's en hun handlangers. Pas achteraf kwam duidelijk als gevolg aan het licht, dat de vaderlandslievendheid van de één op heel wat edeler motieven berust had dan die van de ander. Is iets dergelijks niet aan de gang met een paar nieuwe eigentijdse begrippen: radicaal en progressief Onze indruk wordt langzamerhand, dat we ook hier te maken hebben met verzamelbegrip pen waarachter een bonte verzameling van sterk uiteenlopende betekenissen schuil gaat. Eén voorbeeld uit de kerkelijke hoek: progressief-katholiek is de kwalificatie waarmee graag gelovigen zich tooien die qua opvatting en mentaliteit onderling meer van elkaar verschillen dan elders de afstand tussen progressief en conser vatief bedraagt. Ruime keus IN deze regels willen we het echter vooral hebben over het ruime assor timent aan progressieven in de politiek en dan met name binnen de christen democratische groepen. Zowel in de Katholieke Volkspartij als de twee protestantse zusterpartijen is allesbehalve duidelijk waar iemand precies staat die zich ..progressief" noemt en nog minder duidelijk is het vaak. wanneer iemand zich door anderen het bewuste etiketje opplakken laat. Natuurlijk bestaat het euvel niet exclusief binnen de christen-democratie: progressief-liberaal klinkt al beter dan conservatief-socialist: leiders van de Boerenpartij, van de communistische groeperingen, van de middenstands partijen en hiervan afgespleten splinters hebben zich op hun manier allemaal als progressief bij de kiezers aangeprezen. Bezien door de bril van de verkoop- techniek was het dan ook een goede j 'ondst van Den Uyl en Van Mierlo om onder de parapluie van het ..progressief akkoord" te gaan lopen. Beter in elk i geval dan werken met het andere actuele verzamelbegrip ..radicaal" dat hoewel het in zichzelf eveneens dubbel- zinnig kan zijn sinds een paar rare sprongen van Nieuw Links en het neo marxistisch afdraaien van de P.S.P. bij de meeste burgers toch een bijsmaakje opwekte dat ze net weer niet lekker vonden. Maar, zoals gezegd, voor gevarieerde uitleg heeft men bij de christen-demo craten de ruimte keus. Relatief HE progressiviteit van de één houdt dan verband met het bekende feit dat hij tegen het beleid van Schmelzer en Luns en/of Roolvink en Udink was. Nummer twee heet progressief vanwege zijn voorkeur voor een coalitie met de socialisten boven de liberalen; aangezien van hem bekend is dat hij bij een christen-democratische volkspartij het liefst het bijvoeglijk naamwoord schrap pen zou, wordt nummer drie als progres sief erkend. Bij weer anderen is het feit dat ze na de partijraad van Arnhem uit de KVP hadden willen stappen, een aanleiding; wie het prof. Steenkamp kwalijk neemt dat hij na zijn concept-program voor de eigen partij ook een regeerakkoord naar zich heeft laten noemen, ligt eveneens lekker. Progressiviteit is dus een heel relatieve zaak geworden en dat is, op de keper beschouwd, ook zo bij de tegenwoordige linkse oppositiepartijen, wanneer die niet bijeengehouden zouden worden door de noodzaak om oppositie te zijn. Voor het eigen duidelijk gezicht blijft het overigens van groot belang dat de KVP het meer eens wordt over de echte identiteit van vooruitstrevende politiek op dit ogenblik. Dan kan ze wellicht tevens daarvoor een andere kwalificatie bedenken dan het begrip dat op het eerste gehoor lekker klinkt, maa: rekbaar blijkt als kauwgom. (Van i onzer verslaggeefsters) -Verontwaardigd zijn de DEN HAAG 1 november begint het nieuwe seizoen voor de houders van een Cultureel Jeugdpaspoort. In tegen stelling tot andere jaren worden de paspoorten niet meer verlengd, maar krijgen de aanvragers ieder jaar een nieuw paspoort, waarop zij zelf hun foto kunnen aanbrengen. Een paspoort zonder foto is niet geldig. Het Haags Cultureel Jeugdpaspoort, dat momenteel ruim 21.000 houders telt, werd eind 1962 ingesteld. Hiermee kre gen alle jongeren van 15 tot en met 22 jaar en in sommige gevallen zelfs tot 27 jaar de gelegenheid om tegen geringe kosten deel te nemen aan diverse cultu rele gebeurtenissen. De prijs van het paspoort, dat ook geldig is in de omliggende gemeenten waar een Cultureel Jeugdpaspoort wordt uitgegeven, is f2.50 per jaar. Hiervoor wordt een aanzienlijke kor ting gegeven op o.a. schouwburg, thea ter en speciale filmvoorstellingen. Bo vendien krijgt iedere CJP-houder kos teloos het maandblad „Sleutel", waarin mededelingen worden gedaan over ma nifestaties op het gebied van kunst en cultuur. De gemeenten buiten Den Haag waarin het paspoort geldig is, zijn: 's- Gravenzande, Leiden, Leiderdorp, Leid- schendam, Naaldwijk, Nootdorp, Mon ster, Rijswijk, Voorburg, Voorschoten, Wassenaar, Wateringen en Zoeter- paspoort is te verkfTjCöp op het stad huis, Burg. De Monchyplein 9, Den Haag, learner 3339A of telefonisch 62.41.21, toestel 358. NEDERLANDS CONGRESGEBOUW Ter opening van het winterseizoen staan gedurende zes dagen op het pro gramma van het N.V. Ned. Congresge bouw de zangers en de dansers va al eerder in Den Haag opgetreden folk loristische dansgroep Brasiliana. die gisteravond in de PWA-zaal bruisende, Zuidamerikaanse klank en beweging bracht. Woensdag 8 september treden deze rasartiesten met hun enerverende show op in de Stadsgehoorzaal te Lei- De samba, bossa nova, bayon, chorro, batucada, marcha en frevo vormen als ritmische dansen 't patroon, waarop de voorstelling is gebouwd, die door dyna mische jongemannen en jonge vrouwen tot een fel en levendig gebeuren wordt gemaakt volgens een vaste lijn, die nergens de spontaniteit in de weg staat De folklore is de basis van het geheel: het eentonige werk op de koffieonder- neming, het ontstaan van de hoofdstad Bahia, slavenmarkt, inheemse levens wijzen, het vertier in de dorpen der armen, dit alles besloten door het we reldberoemde Carnaval de Rio en ber stensvol kleur. De harde kanten van het Braziliaan se leven gaan diep schuil onder de lav« van de muzikale compensatie en d< rituele uitingen in de dans van lenige lichamen, criante zangstemmen ei strakke klop van de maat. De show groeit uit tot een uitbundig feest, v in elkeen zich ongeremd uitleeft, opge stuwd door vervoerend ritme, soms ook vertraagd door melancholische accenten. Deze show heeft geen hoogtepunten, het is één ononderbroken festijn op hoog- feestelijk niveau, bloedwarme levens lust, die geen gedachten oproept, maar om de overgave van het totale lichaam vraagt. Doornroosjes geld is zoek (Van verslaggevers) NIJMEGEN De Nijmeegse politie heeft opsporing en aanhouding verzocht de voormalige projectleider van Doornroosje de stichting creatief activiteiten centrum in Nijmegen. Deze man is de 27-jarige Jaap Fixe die sinds half augustus waarschijnlijk ver toeft in de Duitse stad Oberhausen. n W. van Nijmegen heeft Doorn roosje dit jaar f 40.000.aan subsidie toegekend terwijl ook voor volgend jaar met eenzelfde bedrag is rekening gehou den ook van het rijk werd nog eens 35.000,ontvangen, dus in totaal 75.000,B. en W. van Nijmegen be sloten het bestuur om verantwoording te ragen waarbij ook voorstellen worden verwacht om uit de huidige impasse te raken. De projectleider zou waarsehijn- een bedrag van rond 20.000, hebben verduisterd. Het rapport van gemeentelijke accountantsdienst dat opgesteld op verzoek van Doorroosje diende om orde te scheppen warde administratieve situatie. Daardoor kwam aan het licht hoe allerlei lev ciers met onbetaalde rekeningen a; deur kwamen. Eén van de lev dreigde zelfs met een faillissements aanvraag. DEN HAAG zendamateurs in Nederland. Eigenlijk al vanaf 11 juni toen de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijke vragen beantwoordde van het Tweede- Kamerlid dr. ir. A. P. Oele over de storing in bandrecorders, -platenspelers, orgels en andere elektrische apparaten door zenders als Lopik radio, Scheve- ningen radio, radio Moskou, andere officiële zenders én van gelicenseerde radiozendamateurs. De minister gaf door zijn antwoord te kennen, dat de PTT meent dat zend amateurs niet in de steden thuishoren en dat zij degenen moeten zijn die de storingen in apparatuur moeten voor komen. Het programma „Hobbyscoop", dal de NOS-radio morgen uitzendt van 16.03 uur tot 16.15 uur via Hilversum II, is geheel gewijd aan het memorandum, dat de Vereniging van Radio Zend amateurs (VRZA) kortgeleden aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft gezonden en waarin aandacht wordt gevraagd voor de penibele si tuatie waarin de Nederlandse zend amateurs op het ogenblik verkeren. Wij publiceerden dit verleden week al. De heer Verhey uit de Chopinstraat in Den Haag licht ons ook zijn veront waardiging als zendamateur toe: „De klachten van de storingen worden ons in de schoenen geschoven, terwijl de apparatuur afkomstig van Neder landse fabrieken zelf niet deugt". In de omliggende landen wordt inder daad in de fabrieken de apparatuur ontstoord, voordat het naar de hande laar gaat. Ook Philips in Nederland doet dat sinds kort. De apparaten, die nog storen, worden door Philips bij de consumenten thuis ontstoord. „Daarmee geeft Philips toch stil zwijgend toe, dat het een fout van d< fabriek is als de apparaten zenders kunnen ontvangen", meent de heer Verhey. Hij heeft thuis een speciaal ingericht kamertje waar het vol staat met ders, antennes en ingewikkelde toe stellen met honderden knopjes. Alle maal zelf gebouwd. T e heer Verhey heeft een tamelijk zwaar moeten afleggen om te mogen zenden. Hij heeft het gehaald en daarmee vergunning van de PTT gekregen er een te bouwen. Goedgekeurd door de PTT dus. „En nu proberen de PTT en de staat een wetenschappelijke hobby de nek om te draaien. Wij zijn het niet alleen: ~ook de officiële zenders en piraten „Grote klungels in het kwadraat", noemt de heer Verhey de piraten zenders in het oosten van ons land, die niet op te sporen zijn; zij zijn klungels omdat zij werken met onvolmaakte technische apparatuur. Dat zijn hobby wetenschappelijke waarde heeft en ten dienste staat de Nederlandse staat in geval nood, bewijst de heer Verhey met zijn verhaal over de watersnoodramp februari 1953, toen allg verbindingen met het rampgebied waren verbroken en de zendamateurs de hulpverlening en de PTT een grote dienst hebben be wezen. Maar niet alleen in Nederland helpen zij in nood: met de onlusten Zal de heer Verhey, nu nog achter zijn zender, straks zijn hobby moeten opgeven? 1969 in Curagao en met de stakingen in Engeland onlangs hielpen zij door middel van hun zenders en onder vonden later ook grote dankbaarheid uit die landen. „Met deze hobby wordt spelenderwijs de techniek beoefend met een zuivere wetenschappelijke achtergrond", aldus de heer Verhey. „De zendamateurs leiden zichzelf op en kosten de staat geen geld. Wij spreiden onze goodwill uit over de ontwikkelingsgebieden en rampgebieden en nu wil men ons van de kaart hebben. De industrie is de schuld. We vechten niet voor ons eigen hachje, maar ook voor de sociale kant. Waarom grijpt de PTT niet in?" De radiozendamateurs zijn met elkaar (4000 in totaal) erg vertwijfeld. Als zij uit de centra en dan speciaal de rand stad weg moeten kunnen zij hun hobby die enkele duizenden guldens heeft ge kost, opgeven. Een hobby, die een ruime mate van levensvreugde geèfi in de zin van vrijetijdsbesteding. NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Pip en Zip #18.55 uur: Journaal FO #19.05 uur The British Colombia Boys Choir #19.20 uur: Stemmen uit de diepte van de zee 19.50 uur: Ten slotte #20.00 uur: Journaal NCRV #20.31 uur: Sam Hill, film 22.00 uur: Lang leve de opera #22.55 uur: Klassieke en reli gieuze diskotheek #23.05 uur: Journaal en staats bezoek NEDERLAND II NOS #18.45 uur: Pip en Zip #18.55 uur: Journaal VARA #19.30 uur: Netsilik Eskimo's, documentaire #20.00 uur: Journaal 20.31 uur: Zomaar een zomer avond #22.00 uur: #22.50 uur: Achter het nieuws #23.15 uur: Journaal en staats bezoek NEDERLAND I KRO #16.00 uur: Journaal #16.02 uur: II Grigio, kindercircus NEDERLAND II AVRO 14.45 uur: Sportpanorama NOS #15.15 uur: Wielrennen #17.30 uur: CHIO, concours hippique NEDERLAND I NOS #18.45 uur: #18.55 uur: Journaal KRO #19.05 uur: Voor een briefkaart op de eerste rang #20.00 uur: Journaal #20.31 uur: Zomertheater, operette 22.10 uur: Brandpunt 22.40 uur: In naam van talloze naamlozen #22.55 uur: Journaal en staats bezoek NEDERLAND II NOS #18.45 uur: Pip en Zip AVRO 19.05 uur: AVRO's sport panorama #20.00 uur: Journaal #20.31 uur: De Carol Burnett- #21.10 natuurfilm #22.10 uur: Rlta Reys zingt #22.50 uur: Journaal en staats bezoek Het Chr. Gemengd Koor ASAF geeft dinsdag 28 september in de Prins Wil- lem-Alexanderzaal van het Nederlands Congresgebouw een uitvoering' van Dvoraks Requiem. De uitvoering staat o.l.v. Jan van der Waart. Medewer king verlenen sopraan Ank Reinders, alt Caroline van Hemert, tenor Chris van Woerkom, bas Rom Kalma, de 's-Gravenhaagse Mannenzangvereni- ging Entre Nous en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. From bunch «1-Hanw the Uloud - In expresiHiJ to Amateur tfwiïiö for <:«celU"t .md ipouUnfj help i%- May /una 4. 190V PA Q Bossche Vocalistenconcours De TROS heeft met de laatste „Zie zo zomer" afscheid genomen van het zomerseizoen. Het was geen programma waar je nou eens echt voor ging zitten, eerder werd op lui-kijkcn gemikt. Maar voor de zomer mag dat best en de laatste aflevering was op tal van pun ten best aardig. di»- betreft de show door al te veel play back wat bloedeloos werd. Als je een zangeres van ver weg haalt om uitslui tend té laten trekkebekken, terwijl een meegebracht bandje wordt zien we het niet meer In zo'n geval moet zo'n zangeres toch minstens een paar woorden echt-zeggen om haar aanwezigheid waar te maken. We'kenden Dunja Rajter niet; we ken nen liaar nog niet. Gisteren zagen we alleen een aantrekkelijke vrouw, die goed mimeren kon. Tegen het slot van de show zong Connie Vink een erg aardig liedje, iets waar ze toch beter in is dan in haar rol van presentatrice. Erg aardig va de TROS vonden we Omnibus, rubriekje met mini-onder- werpjes, die ditmaal stuk voor stuk erg aardig werden aangepakt. Eugenie Herlaar presenteert zoiets met precies het gewenste toontje. Plezierige kijk- 7.16 (S) Op (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32-7.50 Hier en Nu.) 8.00 Nws. 8.11 (S) Te Deum lauda- mus: geestelijke liederen. 8.30 Nws. 8.32 (S) V.d. vrouw. 9.00 Theolog. etherleerg. 9.35 Gijmn. v.d. huisvr. 9.45 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd; A. Koorzang; B. Muz.ver. 10.15 Inspraak: klass. muz. op uw verzoek. 11.00 Nws. 11.03 Zelfmoord, lezing. 11.15 Sola rium; een hoogtczonprogr. voor ledereen. 11.55 Med. KRO: 12.00 Zonder grenzen; rubr. fnesramenwe metTe? ^ov" 12. H^MaVktber! 12.16 Overheidsvoorl.: ExporliVlteltennws, wenken en adviezen op exportgebied. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Buitenl. comm. NOS: 13.00 Vlie gende schijven: verzoekpl.progr. v.d. mili tairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00 Nws.) NOS: 16.30 Inzet: een progr. over amateurist. muz.beoefening. HIRO: 17.00 HIRO-Magaz. KRO: 17.30 (S) Stereo: Licht platenprogr. VARA: 7.00 Nws. ^.n' Ochtendgijmn. Aansl.: Postduivenbcr. 7.20 (S) Z.O., gevar. progr. met om: 7.33 V.d. voorpag.; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nws; 8.11 Act.; 9.35 Waterst.; 10.05 Voor nu en later: gesprek probl. 10.30 (S) Zaterd. Inf.: muz. HILVERSUM III NOS: 9.00 Nws. 9.03 De Vincent van Engelens Show. KRO: 10.00 Nws. 10.01 Djinn. gevar. progr. (Tussen 10.30-11.00 W.K.wielr. 1971) (U.OO en 12.00 Nws.) NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Pop(pen)cast: nieuwe lp-pop. Pl-P BELGIE 324 m NEDERLANDS ^12.00 Nws. 12.03 Weekend-Actueel. 12. da. 13.20 Lichte muz. (Onderbroken voi flitsen van het W.K.wielr. in Mendrisio c 14.00 en 15.00 Nws.). 16.00 Hoorspel. 16. Intermezzo. 17.00 Nws en med. 17.15 To] tien. 17.55 Weegschaal. stof! (Van i muziekredactie) DEN BOSCH Na zeventien jaar onafgebroken activiteiten bij het Inter nationaal Bossche Vocalistenconcours is de 50-jarige Manus WUlcmsen hoofd van de afdeling muziek bij de KRO. teruggetreden als juryvoorzitter, hij werd als zodanig opgevolgd door de 67- jarige Johannes den Hertog. Vanj een verjonging in de gelederen kan hier dusnauwelüks gesproken worden. Dochouderdom kan wijzen op ervaring en bij Den Hertog is dit zeker het geval. Hij heeft een lange en om vangrijke muzikale carrière achter zich. Wij releveren: dirigent van het Am sterdamse toonkunst, tweede dirigent van het Concertgebouworkest, eerste di rigent van de Wagnervereniging en lei der van Toonkunst in Den Haag. In i 1934 was hij belast met de leiding van de operaklasse door de Maatschappij tot T.O. 1 Bevordering der Toonkunst Hoofdstedelijk Conservatorium. Ook in het buitenland had men blijkbaar groot vertrouwen in zijn capaciteiten, getuige onder meer zijn aanstelling tot eerste dirigent van de Koninklijke Vlaamse Opera te Antwerpen, tussen 1948 en 1958, waarna hij in 1960 met de muzi kale leiding van de Nederlandse Opera werd belast. Voor de aanvang van de halve finale concours 1971, werd gisteren de pers in de gelegenheid gesteld de nieuwe jury aanvoerder en de overige juryleden te weten Anton Dermota (Oostenrijk), Ar- ta Floreseu (Roemenië), Nan Nerrimam. Frits Ollendorff, (Duitsland). Allen Percival (Engelapd). Erna Spoorenberg en André Vessières (Frankrijk) te ontmoeten Een gerucht als zouden de beide ge trouwe en zo uiterst bekwame begelei ders George van Renesse en Gérard van Blerk als accompagnateurs zijn uitge schakeld bleek op een vergissing te hetberusten. Wel was met de betreffende pianisten overeengekomen, dat in de toekomst elk van beide om het jaar zou worden uitgenodigd, tezamen met een jongere collega, opdat ook anderen de kans zou worden geboden als begelei- van de solisten op te treden. Dit jaar was Van Blerk aan de beurt en had Thom Bollen als collega. Bij het Ier sprake brengen van de manier waarop de prestaties van de zangers en zangeressen worden beoor deeld. kregen wij van de voorzitter onder andere te horen, hoe uiterst moeilijke factoren, zoals verschil in ge aardheid tussen diverse nationaliteiten, wat ongetwijfeld ook verschil van muzi kale expressie met zich mee brengt en ook b.v. het verschil in timbre tussen bassen en baritons, -mezzo's en alten, lyrische en dramatische sopranen, uiter aard het tegen elkaar afwegen van de prestaties bemoeilijken en beïnvloeden. Men zou ze allemaal eigenlijk in aparte categorieën willen onderbrengen. En erg attent van de TROS we de beelden uit Schotland waar Nacional (de club waartegen Ajax niet durft te spelen) verslagen werd door Celtic. De reportage zelf had niet zoveel om het lüf. het commentaar by de beelden was domweg slecht. Maar men had zich veel moeite gegeven om rond die reportage informatie te bieden o.m. door Uruguczen aan het woord te laten, die omtrent Ajax' houding geen goed woord over hadden. Celtics Jock Stein had dat ook niet. Jaap van Praag was niet thuis. Die is waar schijnlijk nergens meer De VPRO was actief in Berichten uit de zomer, met liefst drie actuele onder werpen. Uitgebreid werd ingegaan op de gevangenhouding in Pakistan van Jaap Walg, de student die zo te horen ten onrechte van spionage werd verdacht. Als laatste „bericht" werd gemeld dat Jaap waarschijnlijk dezer dagen vrijkomt. We denken zo, dat dit echt wel een paar minuten eerder bekend was, maar dat men de reportage niet wilde bederven en het nieuws daarom maar even achterhield. Pater F. Lobman vertelde over de moeilijkheden die Nederlandse domini canen in Puerto Rico ondervinden, het land waar de Kerk niet een Kerk-der- armen mag zijn, o.m. ook niet van de FBI. Oók in „Berichten" de actie van „Schip hol Stop", geplaagde mensen die hun doel willen bereiken door terug te gaan plagen, o.m. door Kamerleden en amb tenaren uit hun bed te bellen. We kunnen ons voorstellen dat mensen die bij Schiphol wonen dol worden van de geluidrhinder. Maar deze methode vinden we gewoo.i „onzindelijk" en we vinden hetzelfde van een omroep die zo'n methode propageert. Vg Kunstdiefstal in Londen LONDEN (AP) Twee 18e-eeuwse schilderijen uit de Venetiaanse school, an Francesco Guardi. zijn donderdag gestolen uit het Kenwood Museum Londen. De politie schat de gezamen lijke waarde van de werken op klei half miljoen. De schilderijen tonen do kerken van San Simeone Piccolo Santa Lucia. Een reeks bekende Hollywoodse karakterspelers, zoals Ernest Borgnine, Will Geer, Sam Jafee, John McGiver, Slim Pickens en Jay C. Flippen, staan in de speciale t.v.-produktie Sam Hill, een film over het wilde westen. Het verhaal gaat over een verkiezingsstrijd om de functie van sheriff. Sam Hill wordt als de belangrijkste kandidaat naar voren geschoven, maar de plotselinge dood van de dominee verstoort het ritme van de verkiezings strijd. De jacht op de moordenaar gaat dan een hoofdrol spelen. Er zijn nogal wat verdachten, onder anderen een jongen van twaalf jaar, die er eerder in het verhaal al met een paard van door is gegaan. Ned. I, 20.31 uur. Lang leve de opera De eerste aflevering uit een serie van operafragmenten. Vanavond kunnen de klassieke muziekliefhebbers luisteren naar gedeelten uit de opera Don Giovanni van Mozart, Rigoletto van Verdi en Der Liebestrank van Doni zetti. Ned. I, 22.00 uur. Uit de wereld der insekten Na jarenlange proeven heeft de eige naar van een broeikasje in Zandvoort aan Zee de mogelijkheid verkregen om zelf insecten te kweken en te bestu deren Ook toont de film hoe een kruis spin een web bouwt en het leven van een bidsprinkhaan, waarvan het wijfje na copulatie het mannetje opeet. Ned. II, 19.05 uur. Netzilik Eskimo's Het slot van de zeven documentaires over een groep Eskimo's in Noord- Canada. Vanavond een zorgeloze pe riode voor de Eskimo's: de maand augustus. Duizenden zalmforellen zwemmen de rivier op en worden ge vangen door de Eskimo's. Ned. II, 19.30 uur. Zomaar een zomeravond Dit wekelijkse programma wordt dij za keer gepresenteerd door Henk MolenJst berg. Wat er te bezien en te beiuistereii in valt vanavond, is nog niet bekend. Wel O treden op: Sylvia Alberts, BalalaikUv Ensemble Wolga, Rhoda Scott en al' Cl speciale gasten Jenny Arean en d< A Amerikaanse zanger Rod McKuen. Ned. II. 20.31 uur. r Sportmiddag Op zaterdagmiddag om kwart drie worden via Nederland II tw( reportages uitgezonden van de Mara thon in Enschede, de wereldkampioen schappen wielrennen op de weg Mendrisio en het Concours Hippiqi International Officiel in Rotterdan De reportage van de Marathon verzorgd door de AVRO-televisie. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De KRO is bezig de samenstelling van een groep tien bekende Nederlandse pcrsoonlijl heden, die incidentcel zullen uitgenodigd hun visie te komen gevi op problemen van verschillende die in uitzendingen van Brandpu aan de orde zullen worden gestel Uitgenodigd en toegezegd hebben prof. dr. P. Steenkamp. mgr. Ern bisschop van Breda en A. den Do< aard, schrijver. Met een aantal and ren duurt het overleg nog voort.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2