Ccidóc (Sowtmit PvdA-fractie Rotterdam haalt bakzeil VAKBEWEGING EIST GESPREK MELKPRIJS Ulster rekent op hernieuwde terreurgolf Geen motie van wantrouwen tegen wethouders Vrouw hoofd van raceteam Druk overleg in produktschappen over prijsvorming ook van brood Britse toeristen in Benidorm 24 uur „los J velomen gestagneerd Cordobes: liever Emilia dan Patricia Eindstrijd van Europa Cup in Roller dam Flevohof trekt enorme belangstelling SPORTTOTO In Rotterdam geen hippe brandweer Papengracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244' - Giro 103003 - Bank: Amro-baafc NV., Luiden Directeur: dis- J H- M Bradci Hooldu Advertenties (exc- B T W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef- 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement pei week 1,63, mi per kwartaal 23,95, per jaar 94,55. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 62e jaargang, no. 18.482 T.V.-SELECTIE HEDENAVOND Ned. 119.20 u. Stemmen uit de diepte van de zee; 20.31 u. Sam Hill, film; 22.00 u. Lang leve de opera. Ned. II. 19.30 u. Netsilik Eskimo's; 20.31 uur Zomaar een zomeravond; 22.00 uur Coi win. In Achter het Nieuws vanavond een gesprek met een vakbondsleider van Malta, met een scholengemeenschap uit Leiden over het klaslokalentekort. en met dr. Van Schaik over het niet- VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1971 opnemen van d fondspakket. Ned. II - 22.50 i het zieken- VEEL BEWOLKING .•achting van het KNMI tot morgenavond, luidt: In het algemeen veel bewolking met hier en daar wat regen of motregen. Overwegend matige wind uit zuid west tot west. Minimumtemperaturen ongeveer 14, maxima morgen rond 20 graden. (Van i ROTTERDAM. De socialistische fractie in de Rotterdamse gemeenteraad heeft gisteren haar dreigementen tegen de wethouders G. Z. de Vos (KVP) en II. VV. Jettinghoff (P.v.d.A.) niet waargemaakt. De reeds eerder aange kondigde motie van wantrouwen tegen beide wethouders is niet gekomen. De socialistische fractievoorzitter drs. A. Lems deed z(jn stap terug na de verdediging van wethouder De Vos met de opmerking, dat het een waardig betoog geweest was. Wethouder Jettinghoff echter heeft hel verf trouwen van de fractie verloren, zoals gisteren vóór en tijdens de raadsvergadering duidelijk geworden is. Ook de twee andere socialistische wethouders kunnen zich niet meer verheugen in de onverdeelde sympathie van het P.v.d.A.* gewest Rotterdam en van de raadsfractie. Drs. A. Lems liet gisteren in de vergadering uitkomen, dat zijn fractie het vertrouwen ver loren had in de twee wethouders, die volgens hem alles hadden nagelaten om een behoorlijk contact tussen de raad en het college vnri B. en W. te onderhouden. Achtergrond van de politieke moeilijkheden is in wezen de Rijn mond, die een progressief bestuur heeft. Vol gens gemeentelijke politieke kringen is de P.v.d.A. erop uit geweest ook in het college een duidelijke progressieve meerderheid te ver krijgen. Wethouder De Vos zou daarom moeten plaats maken voor een wethouder van D '66, terwijl de socialist Jettinghoff vervangen diende te worden door een partijgenoot, die tot de linkervleugel van de P.v.d.A. behoort. gestrand, ook al, omdat noch de VVD noch de CPN bereid waren hieraan medewerking te verlenen. De motie-Lems tegen wethouder De Vos zou daarom geen kans gehad hebben. De liberale fractie noemde het optreden van drs. Lems zelfs onverantwoord en liet weten niet te willen meewerken aan de voorgestelde „poli tieke moord" op een wethouder. Vóór de vergadering had de socialistische fractie reeds een verklaring uitgegeven, waarin zij haar afkeuring uitspreekt over het beleid van de vier Rotterdamse socialistische wethouders. BURGEMEESTER THOMASSEN Mevrouw Mariene Cotton is door de Citroëndireccie benoemd loi hoofd van het racingteam. Zij it de weduwe van René Cotton, dit de sectie autoraces opbouwde en Dit is Twiggy, ex-mannequin, actrice en filmster. De ouder geworden Twiggy vertrok gisteren voor vakantie naar de Bermuda Eilanden. ;spondent) (Var, onze MADRID risten in de Spaanse bad plaats Benidorm hebben zich gisteravond mogen uitleven zonder bevreesd te zijn voor de politie. De toeristen mochten zich te buiten gaan aan drank, orgiën organise ren en alle plaatselijke ver ordeningen overfreden, geen politic-agent zou naar hen kijken. De burgemeester van Beni- daarom deed dit uniek gebaar om de doop te vieren van een Brits toeristje, de vijf dagen oude Sean Herron Vorige week arriveerde Des- mond Herron, een auto-mon teur uit Engeland, met zijn vrouw in Benidorm voor een vakantie van twee weken. Zijn 23-jarige echtgenote verwachtte haar tweede kind pas in oktober, maar zo lang kon de baby niet wachten. Dit bezorgde het gezinnetje een onverwachte ziekenhuis- rekening van .900 gulden. Het gemeentebestuur van Benidorm schoot te hulp. De gemeente zou alle kosten voor haar rekening nemen, de Herrons werden tot urgers verklaard, kleine Sean werd overstelpt met ca deautjes en volgend jaar mo gen ze nog een gratis vakan tie komen houden. Als klap op de vuurpijl besliste de burgemeester dat alle Brit ten 24 uur lang in Benidorm de touwtjes mochten vie- Berlijnakkoord getekend BERLIJN (DPA) De ambassadeurs van de ..Grote Vier" hebben vanmiddag kort voor 13.00 uur in West-BerlRn de overeenkomst over Berlün ondertekend. De ondertekening werd gjsteren on verwacht uitgesteld omdat moeilijk heden waren gerezen over de juistheid van de Duitse vertaling. Vanmorgen werden de Oost- en Westduitse delega ties het hierover eens. (ADVERTENTIE) Ziokenvervoer "We zitten hier op 210 km van Lubum- Hashi midden in de bush zonder vervoer. Tn do verre omgeving slerven zieken, terwijl je de kennis en de medicijnen hebt om ze te helpen: maar je kimt er niet komen; ernstige zieken kun je ooi niet ophalen om ze naar het ziekenhuis te brengen: de mensen komen ons tever geefs roepen. Dit alles maakt je triest je voelt je machteloos; en soms vraag jc je af: wat doe ik bier nog? In uiterste nood vragen we uw hulp; geef ons zie- kenvervoer; dan kunnen we een* echt aan het werk gaan.' Dit schrijft een missiezuster vanuit Congo aan de MIVA. Voor haar en 252 andere missionarissen hield de MIVA in het afgelopen week-einde haar jaarlijkse kollekte en giro-aktie. Hielp u reeds 'mee om deze 253 missio narissen Ie helpen aan vervoer? Dan onze hartelijke dank. - Vergat u het? Doe het dan nu nog: liet is gewoon nodig. Want met nw hulp worden af standen overbrugd! Giro 27 22 49 - MIVA Keizersgracht 525 - Amsterdam (ADVERTENTIE) IBIZA (Rcutcr-ANP) De stic vechter-miljonair El Cordobes heeft besloten, niet de zestienjarige Patri cia Lieben uit Maastricht, maar een Spaanse schone te trouwen. „Holland is zo erg ver weg en ik zou in ieder geval Nederlands hebben moeten le ren spreken", zei de 34-jarige ma tador ctgcn verslaggevers bij zijn aankomst op Ibiza. Vorige maand deelde El Cordobes (wiens eigenlijke naam Manuel Be- nitez is) aan een Madrileens blad dat hij verliefd was geworden op Patricia Lieben. maar haar vader hebben gezegd, dat er geen sprake van was. dat zijn dochter in de komende vijf jaar zou trouwen. El Cordobes heeft nu volgens bet nse persagenschap Europa Press het Spaanse meisje Emilia Senda ten huwelijk gevraagd. Zij woont in Zuid-Frankrijk en is op het ogenblik op vakantie op Ibiza Deze nieuwe ontwikkeling is door de familie Lieben in Maastricht koel ontvangen. De eerste reactie van de ader van Patricia, de heer L J. G. Lieben (directeur van een Maas trichtse handelsonderneming) was „geen commentaar". Later wilde hij wel kwijt dat het bericht hem niet erraste. „El Cordobes had", zo zei lij. „nooit serieus de bedoeling om met zijn dochter te trouwen De nse correspondenten hebben h geval verschrikkelijk opgevijzeld". Patricia zelf was niet voor commen taar bereikbaar. Zij is vier dagen de stad uit voor een schoolreisje naar Ovifat bij Malmedy in België Eer der verklaarde het meisje El Cordo- rnor haar toch te oud tp vin- DEN HAAG (ANP) De finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen zal op woensdag 31 mei in het Fey'enoordstadion in Rotterdam worden gehouden. De secretaris-generaal van de UEFA. Hans Bangerter, heeft dit besluit schriftelijk aan de KNVB mee gedeeld. Frits de Kimpe. directeur van het Feijenoordstadion. was uiteraard ver heugd over de toewijzing van de finale. „Een lang gekoesterde wens is hiermee j in vervulling gegaan" „Wij hebben twee- I maal de finale van het toernooi om de |r Europese beker voor bekerwinnaars ge- 1 had. De eerste keer was dat op 15 mei 1963 tussen Atletico Madrid en Totten- ham Hotspur. De tweede maal gebeurde dat vijf jaar later op 23 mei 1968 toen HSV Hamburg en AC Milan tegenover elkaar stonden Wij zullen alle maat- prima orgam- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Zowel de melk- als de broodprijzen zijn in het geding j gekomen. De vakbeweging wil meepraten over de verhoging van de I melkprijs. De voorzitter van het Produktschap Granen, Zaden en Peulvruchten, dr. C. v. d. Beukering, wil de minimumbroodprijs met enkele centen verhogen. Intussen heeft minister Lardinois van Landbouw het dringend advies gegeven bijzonder voorzichtig te zijn met de prijs voor consumptiemelk. Hij gaat hierover deze maand overleg plegen met het j Produktschan -^uJvel, dat gisteren uitvoerig aandacht aan de prijzen van I drinkmelk l>< eed heeft. De vakbeweging wil in doze prijsbepaling gekend worden. De verhoging van de prijs voor con sumptiemelk ondervindt bij de vakbe weging grote weerstanden. Zij verwijt de ondernemers deze prijs (drie centen met ingang van 6 september) te verho gen zonder voldoende de sociale gevol gen van dergelijke verhogingen te heb ben doordacht. Of de minimum-broodprijs die thans 71 cent is per 800 gram gesneden en verpakt witbrood in 155 gemeenten inderdaad met enkele centen omhoog kan gaan is nog een kwestie van over leg eveneens met de minister van Landbouw. De adviescommissie brood prijzen. waarin de bij het produkt be trokken instanties vertegenwoordigd zijn, heeft een advies voor de verhoging van deze minimumprijs uitgebracht, met uitzondering echter van de in de commissie vertegenwoordigde consu menten. Deze vinden namelijk, dat de noodzaak van deze verhoging niet aan getoond is. De voorzitter van het pro duktschap Granen, Zaden en Peul vruchten verwacht, dat het overleg hierover per 1 oktober afgerond kan zijn. Daarna zal de voorzitter de prijs kunnen vaststellen. Met de melkprijs ligt het anders. De prijszetting van det artikel is van groot belang voor het totale sociaal-economisch beleid. Als ge volg daarvan wil de vakbeweging, er nadrukkelijk in gekend worden, zodat aldus de vakbeweging, de ondernemers de melkprijs niet eenzijdig meer kun nen verhogen. Het produktieschap Zui vel zal proberen ondernemers en vak beweging dichter bij elkaar te brengen DEN HAAG (ANP) De permanente landbouwmanifestatie „Flevohof" in Oostelijk Flevoland heeft in de vier maanden sinds de openstelling ruim 800.000 bezoekers getrokken, aanzienlijk meer dan werd verwacht. Er was na melijk bij de aanleg van „Flevohof" van uitgegaan, dat er jaarlijks 650.000 zouden komen. De „Flevohof", die ook 's winters geopend blijft, is daarmee ni al een van de grootste trekpleister.' voor toeristen en dagjesmensen in om land. DEN HAAG De uitslag va nr. 3 van afgelopen zondag is: Aantal deelnemers: 663.810. Bruto-inleg: 1.539.003. Prijzenbedrag: 650.998. Eerste prijs: 162.749, 3 elk bruto i 54.249.80. Tweede prijs: 162.749. 82 wii bruto 1984,80 Derde prijs: f 162.749. 1111 elk f 146.40. De premie van 162.749 wor verstrijken van de reclamete loting toegewezen aan cén van prijswinnaars. Britse soldaten houden het verkeer tegen in May Street {Belfast), waar i meer een bomaanslag werd gepleegd in een parkeertorenBelfast werd gisteren getroffen door een serie aanslagen, die veel paniek verwekten. „om het klimaat te verbeteren", aldus voorzitter ir. B. van Dam, dit produk tieschap gisteren in een spoedvergade ring. (ADVERTENTIE) Dansen is leven! Leer het nu goed bjj E.C. Aanvang Bollenstreek deze week. Leiden vanaf a.s. zondag. U BENT VAN HARTE WELKOM! evert castelein» ~~EZ*s Hooglandse Kerk (Advertentie) Durisol moet 25 man ontslaan (Van o parlementaire verslaggever) LEIDERDORP. Bij de N.V. Durisol. Nederlandse fabriek van isolatie bouw elementen (e Leiderdorp, zijn vanmorgen vijfentwintig werknemers ontslagen. Voor tien van hen onder wie een aan tal gastarbeiders is werk gevonden bij de N.V. Spanbeton in Koudekerk. De werknemers die moeten afvloeien zijn afkomstig uit alle takken van het bedrijf. De N.V. Durisol is in een moei lijke situatie gekomen door een krim pende orderportefeuille, die veroorzaakt wordt door de regressie in de utiliteits bouw. De vakbonden zijr. van dc afvloei ing op de hoogte gebracht en hebben zich ermee akkoord verklaard. ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft u bij ons op één minuut afstand v.d. Werfstraat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht (Ir. Driessenstraat), Oude Vest en Lange Gracht (Lichtfabrieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voordeli ger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar ,voor zoveel" En toch vakstanding als echte juweliers en horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovingsringen, horloges, klokken, cassettes, ver zilverde geschenkartikelen, bril- lant. De beste merken, de ruimste keuze, v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. Juwelier - Horloger. BELFAST (REUTER-AP) De Noordierse regering is gisteren in spoedzitting bijeengeweest om zich te beraden over algemeen verwachte nieu we terreuractie van het geheime Ierse repul likcinse leger, die gisteren inge wordt nog steedsin New York gevan gen gehouden. Dinsdag zal waarschijn lijk beslist worden of hij de VS in mag of dat hij naar Ierland zal worden teruggestuurd In Londonderry zijn sluipschutters leid werd met een serie bomaanslagen, die 4(> gewonden en veel paniek veroor zaakten. In Belfast deden zich in totaal vier actief geweest. De 35-jarige Britse ma joor Alkers Hankey werd ernstig ge- Een 19-jarige soldaat van het Britse explosies voor. Een in het hoofdkwar tier van de unionistische partij, twee in een kantorencomplex waar ook het mi nisterie van gemeenschapsbetrekkingen is gevestigd en een in een parkeertoren. Kantoormeisjes renden gillend de straat op. De meeste gewonden werden getrof fen door rondvliegende glasscherven. leger in Noord-Ierland is gedeserteerd en naar de republiek Ierland uitgewe ken. Hij is een Noorierse katholiek. Hij zei dat hij .walgde van de manier waarop geïnterneerden in Ulster be handeld werden" In het stadje Kinawley, bij de grens met Ierland, is vanmorgen een soldaat ROTTERDAM Een aantal hippe vrijwilligers van het Rotterdamse brandweerkorps heeft van hun supe rieuren te horen gekregen dat hun Bovendien waren er veel valse bom meldingen wat het nodige extrawerk voor mijnnpruimingsdienst en politie ergde De man. die de nieuwe terreurgolf aangekondigd heeft, IRA-leider Cahill, van het Ulster Defence Regiment (UDR) uit een auto doodgeschoten Hij stond op wacht voor een politiebureau Het UDR is een korps hulppolitie dat in de plaats is gekomen van de in 1961) ont bonden „B-specials". haren te lang zijn en dat ze zich van hun baard of snor moeten ontdoen. Voor brandweerlieden die hun haar niet op de juiste lenM«- willen laten Uuippen zal binnen het Rotterdamse korps geen plaats meer zijn.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1