E\Iiddelinkin zorgen over wegploegen moet VOOR DE VIERDE KEER Loevesijn over berg van ellende in halve finales FD'S STORMDEN NAAR DE FINISH IN ZEILREGATTA Olofraces klapstuk in motorwereld UVS - Noordwijk 5 Nederland afwachten LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van c speciale verslaggever) ■[ELANO. De ploegentijdrit op de weg heeft hij K.N.W.U.-coach Joop {iddelink ronduit een belangrijke plaats gehad in de voorbereidings- Hij is, al jaren, verkikkerd op dat onderdeel en vertroetelt het IjjÜlft alle ijver en vakmanschap die hem eigen zijn. Joop Middelink heeft er |pis»rt specialiteit van gemaakt om vier individuen tot een eenheid te smeden en BBBy dat werk is hem niets te veel. De beloning voor al die inspanningen: twee pische titels. Merkwaardigerwijs geen enkel wereldkampioenschap en dat f eindelijk dit' jaar zal gebeuren, valt niet te verwachten, want Joop iddelink raakte aardig aan de sukkel met zijn ploeg van dit jaar en in het witserse trainingskamp (op enkele kilometers van het parcours) stelt hij dan >fc nuchter: „Ik moet afwachten. Er valt niets van te zeggen". (Van onze speciale verslaggever) VARESE. Zonder veel moeite, maar wel met veel zenuwen en schrik is Lijn Loevesijn gisteravond doorgedrongen tot de halve finales bij de profsprinters. Hij won zijn beide ritten in de kwartfinales tegen de Italiaan Borghelti gemakkelijk en dat getuigde van klasse, want Loevesijn h»d nogal wat problemen te omzeilen. schema volgde en 'eer te pakken enlocfc ploeg die hij donderdag inzet op 100 kilometer in de buurt van ano, bestaat uit twee routiniers lor den Hertog en Aad Duyker) en fee minder bedrevenen (Frits Schuer 'üi'iji i Arie Hassink) die de plaats le dc en van de renners waarop Joop in' iddelink rekende maar die niet be ek hikbaar waren: Popke Oosterhof rtit rnstig auto-ongeluk) en Kees Priem dit nummer). De lijdens teek die Middelink moest gaan zijn te^n rond had, begon [ijn ploeg zag er op papier zo uit: ten Hertog, Oosterhof. Duyker en En toen kwam Duyker dat hij ieps wilde worden. Ik moest een ander gaan zoeken. Swinkels gepro beerd. Van der Loo, Kelleners en tenslotte werd het Hassink. Men zou dit een noodsprong kunnen noemen want er was niemand anders die er enigszins voor in aanmerking kwam. Hassink is voor mij een gok. Hij kan enorm rijden als hij wil, maar hij doet het te wisselvallig". Definitief De tweede correctie die Joop Midde link moest aanbrengen, ontstond toen Popke Oosterhof zwaar gewond raakte tijdens een trainingsrit. Er werd te ruggegrepen op Frits Schüer, die vorig seizoen wat raadgevingen van de bondscoach in de wind sloeg daar door terugviel in prestaties maar dit jaar volledig het de goede vorm kreeg. Toen bedankte Kees Priem definitief voor de eer. „Ik wist dat hij er weinig voor voelde", aldus Middelink, „maar velen wisten me te vertellen dat Priem in zijn hart eigenlijk wel wil de. Achteraf bleek dat niet zo te zijn". Geluk bij die pech was het inmiddels definitieve besluit van Aad Duyker om na de wereldkampioenschappen amateur te blijven. Het gat kon zo doende gevuld worden met een uiterst bekwame kracht. Niettemin verliepen de trainingen op „Papendal" stroef. Middelink wilde' daar gedurende twee maanden drie oefenritten per week, maar de nu gevormde combinatie heeft pas vier maal samen gereden. „Het is nog nooit zo beroerd geweest als dit jaar", klaagt Middelink. „Enfin, niets aan te doen. Het is steeds al gemakkelijk gegaan, dit keer eens moeilijk. Wij zullen het donderdag wel zien". Enige In het rustieke motel „Lido" aan het meer van Lugano waar KNWU- wegcoach Joop Middelink en de zijnen hun intrek namen wordt vandaag ook beslist welke zes van de acht naar Zwitserland gereisde amateurs zaterdag deelnemen aan het wereld kampioenschap op de weg. Kees Koe ken heeft Middelink gezegd, zich nog niet in vorm le voelen. Middelink ontdekte wel bij nationaal kampioen Jan Spetgens „de grote conditie" en daarom kreeg hij als enige behalve Fedor den Hertog de vroegtijdige toezegging van definitieve uitverkie zing voor de wedstrijd van zaterdag. Verrukt Er mag worden aangenomen dat ook Toine van de Bunder in de ploeg komt, want over hem is Middelink zeer tevereden. „Van de Bunder", ju belde hij, „is de jongen met het mees te talent van de hele ploeg. Hij heeft uitstekende dingen laten zien, vooral in het klimwerk, want dat blijkt hij geweldig te kunnen. Alleen hij durft geen initiatief te nemen en dat zal wel door zijn leeftijd komen. Een beetje bang dat hij zich pijn doet". Vandaag worden de conclusies getrok ken. Kees Koeken moet tevoren ken baar hebben gemaakt of hij zich in de vereiste vorm voelt of dat hij zijn plaats beschikbaar stelt. Middelink „Dat idee is van Kees zelf en ik waardeer het zeer. Hij heeft gezegd Coach Middelink hondt zijn disci pelen overal in de gatenook bij het eten. Staande van links naar rechts: Middelink, Priem en Den Hertog; zittend van'links naar rechts: v. d. Bunder, Koeken, Hassink,Poppe en Spetgens. dat. het niet goed gaat met hem en dat hij zich terugtrekt als dat zo blijft. Ik ken hem goed genoeg om te weten, dat hij het meent". Te speels De theorie over Van de Bunder en hel probleem waarmee Kees Koeken wors telt achterwege gelaten, moeten de twee afvallers it de volgende groep gekozen worden: Poppe, Priem, Van de Bunder, Schuer, Koeken en Has sink. Van hen mag Poppe geen grote kans worden toebedacht bij het oor deel dat de officials gaan vellen. „Hij rijdt niet best", liet Middelink kritisch weten. „Poppe is een geboren wielren ner, maar hij heeft geen mentaliteit. Hij neemt het allemaal te gemakke lijk op, is te speels en soigneert zich slecht. Jammer, want hij zit boordevol talent". PETER HEERKENS bij") zette hij bij de start van de eerste manche zijn valhelm zo slordig op. dal het ding voor zijn gezicht, begon te schuiven toen hij aanzette voor de be slissende demarrage. Met een bliksems nelle beweging schoof Loeveseijn zijn hoofdbeschermer weer op zijn plaats en ofschoon een dergelijk voorval meestal tafaal is voor een sprint op het beslis sende moment, hield hij genoeg ruimte over om Borghelti te verslaan. Zijn concentratie kreeg het vervolgens zwaar te verduren toen kort voor de start van zijn tweede rit bleek' dal er een bobbeltje op zijn achterband zat. Jan Derksen, die de ouderloze Loeve seijn als een zoon begeleidt en zijn ervaring als sprinter volledig in dienst stelt van de Amsterdammer, ging op wilde jacht naar een wiel en vond hel bij de Franse wereldkampioen Daniel Moreleon die het materiaal bereidwillig gen niet ten einde. Net als in de eecwie race moest hij op het moment dat hij kracht zette voor de aanval op Borg- hetti afrekenen met tegenslag. Zijn rechtervoet schoot uit de toe-clips. Loeveseijn was gisteren de enige Ne derlander dje in actie kwam op de aan de programmaonderdelen „magere" voorlaatste dag van de baankampioen- schappen. De toch al bescheiden agenda werd nog kleiner toen de egen in stroe- men naar beneden kwam en er niets anders opzat dan afgelasten. Op dat moment was- de Oostduitse tandemploeg Geschehke-Otto zeker van een finale plaats na een race met de Fransen Morelon-Quintin die een zenuwslopend verloop kreeg door een surplace van ruim tien minuten. Voor Loeveseijn i daai de (ADVERTENTIE) Woensdagavond 6 uur Vriendschappelijke wedstrijd ALLE RANGEN 40 CENT Kwart finales profsprititers: le vA: L Johnson (Aus) 11.60, 2. Mountford (V. SQ. l.Loeveseljn (Ned) 11.19, 2. BorghetM (Itt. l.Tunini (It), 2.Ryan (Aus). l.Van Lan (Belg) 11.51, 2.Beghetto (It) Hl (Aus) 11.39. 2.Mouttt(Ofd (V.S1). .1 sei.1n (N Rij an 1 .13. 2. Borgbettl (it). Loc inales. 1. Turrlnt It) (Belg) II. 88, 2. Beghet RL. De Verenigde Staten, Denemarken en Zweden beheersen de pré-olympische zeilregatta van Kiel. sonder sterk varen vooral de meervoudige olympische kampioen Paul Elvstroem en de Amerikaanse starzeiler lies Schoonmaker. Zij brachten bedden de alle drie tot nu toe gehouden wedstrijden op hun naam. Bij kracht zes lot. zeven Werd gestart. De boten legden door de straffe wind hun parkoersen bijzonder snel af. uur en 51 minuten hadden de'FD's de finish al, bereikt. De befaamde Deen Hans Fogh zegevierde. Fred iff zeilde in deze klasse een 'goede wedstrijd en ging als derde over de lijn van aankomst, waardoor hij achter tweede staat in de algemene rangschikking. Ed Swart derde RANDS HATCH De Nederlandse Ed Swart is gisteren op het Brands Hatch (Engeland) de geworden in de race voor sport- jens tot 2000 cc. art had een achterstand van 34 se- iden op winnaar John Miles (Enge- d), die de 106.6 km. aflegde in 37 55 sec. Tweede was de Zweed im Bonnier op 25 seconden. race voor formule Il-wagens werd overwinning voor de jonge Zweed lie Peterson, de snelst rijzende stel de autosportwereld. Peterson had 58 nuten en 1.6 seconde nodig voor de kilometer. Boudewijn Binkhorst handhaafde zich bij de Finjollen eveneens in het voorste gelid. Hij finishte als derde achter de Zweden Thomas Lundquist en Lars Olav Olin. In het algemeen klassement van de Tempestkla'sse staat na drie wedstrijden Ben Staartjes in het algemeen klasse ment op de derde plaats. Flyir 1 de dei fogh (Dei t (Ned.), 4 Soling 1. Elvs Grünwa: (Griek.), 1. Fogh 1( isson (GB) 4 2. Milone 18.7 pnt.; 3. Adolf (W.-Dld.) 37.7 pnt. Finjollen: 1. Lundquist (Zwed.), 2. Olin (Zwed.), 3. Binkhorst (Ned.), 4. Herrmann (VS), 10. Dou- ze (Ned.), 11. v. d. Eist (Ned.). Algemeen klassement: 1. Lundquist 25 pnt.; 2. 'Smith (GB) 35 pnt.; 3. Seeliger (Sp.) Tempest: 1. Foster (VS). 2. Kostanecki (VS). 3. Lin- ^lnvllle 16.7 pnl.; 3. Staar Oraken 1. Kellgren (Zwed.), 2. 3orowski (O.-Did.): 46. Bi Algemeen klassement: 1 3. Scala (It.). IIIIBIIIH AUCKLAND. Het eerste offi ciële wereldkampioenschap hockey voor dames lijkt ten gunste van Nederland uit te vallen, na het doelpuntloze gelijke spel dat giste ren tegen West-Duitsland werd behaald. Met een doelgemiddelde van 42 wordt de ranglijst aangevoerd door Nederland, dat is uitgespeeld en nog door Engeland kan worden ingehaald indien de Engelse dames in hun laatste wedstrijd tegen West-Duitsland tot winst komen. Maar dan nog is een Engelse toernooizege twijfelachtig, omdat het doelgemiddelde van Nederland veel beter is. Nederland heeft tegen West-Duitsland een grote veldmeerderheid gehad, maar de Duitse doelverdedigster Christel Behr heeft schitterend gespeeld en een Neder landse zege belet. Engeland speelde ge lijk tegen Australië: 11. Stand finalegroep: 1. Nederland 3 1 2 0 4 41 2. Australië 3 11 1 3 3—4 3. Engeland 2 0 2 0 2 22 4. W.-Duitsland 2 0 111 1—2 LBURG. Studeren aan een hogeschool heeft als normaal doel eens het re papiertje te behalen, dat toegang geeft tot de betere functies in het latschappelijk leven. Aan dat doel beantwoorden ook de studenten aan de burgse hogeschool en het is dus niet vreemd, dat het tableau de la troupe, voor de vierde keer de inmiddels befaamd geworden Olofwegraces ganiseert, steeds wijzigt. Afgestudeerden van dit enige motorsport- enement ter wereld, dat door studenten wordt georganiseerd met waardeerde steun en medewerking van de Motorclub Vitesse uit Uden en der „protectoraat" van de KNMV en de FIM werden echter prompt hangen door enthousiaste opvolgers zodat van het dagelijks bestuur van rig jaar nog slechts de heren A. v. d. Heuvel (secretaris) en F. Kramers fnningmeester) deel uitmaken van de organisatie. Toevallig wel twee, die lerst belangrijke functies bezetten bij de immense voorbereidingen van dit itorsportevenement dat de eerste drie keer als opening van het seizoen ngeerde maar ditmaal als sluitstuk. En als klapstuk, want de organisatie een veld bijeengeharkt dat, na de TT in Assen, nog nooit op het vader- ndse asfalt heeft gestreden. zondag 5 september beleeft het cir- t in het recreatiepark „De Beekse gen" in Hilvarenbeek een invasie van tien uit de nationale en internationa- motorwereld. En van publiek want Olofwegraces hebben al lang burger- ht verkregen en het aantal kijkers gt elk jaar met zo'n tienduizend. En eerste keer, in 1968, stroomden er al intigduizend naar Hilvarenbeek. Vat destijds min of meer begon als 1 probeersel en een „wilde studenten- ek", is een vast punt geworden op internationale motorspovtkalender. achtste lustrum van de katholieke leschool in Tilburg moest in 1968 een ginele opzet krijgen. De motorraces t er een onderdeel van en nie- van de organisatoren had er een vermoeden van dat het spectacu- programmapunt van de lustrum- g een vervolg zou krijgen. Toen en er was nauwelijks enige chtbaarheid aan gegeven, twintigdui- 'd motorsportfans en -nieuwsgierigen parcours omzoomden, en bovendien enthousiasme voor dc motorsport bij studenten-organisatoren onblusbare rfncn had aangenomen, werd meteen '"inn-r. aan dc voorbereidingen voor volf-nd evenement. "tag 5 sep- ttber wordt het al de v er«ie in de 1 kun- reeks die voorlopig niet meer verbroken kan en zal worden want „de Olofraces" horen er doodgewoon bij in de trits van races (met Tubbergen. Assen, Olde- broek en Hengelo) waar de coureurs met een internationale licentie hun aanspraken op de Nederlandse titels de 50-, 125-, 250- en 500cc-klasi 1_" nen maken. Toppers De contracten, die „ontploffingen" op De Beekse Bergen garanderen, liggen al weken op het hoofdkwartier van de organisatie. Er is hemel en aarde bewo gen om de Spaanse motorschicht Angel Nielo naar Hilvarenbeek te halen maar hij had verplichtingen elders. Dat vèr- driet de studenten maar zij kunnen daar Jan de Vries, Jos Schurgers en Schaakzege Timman MONTILLA De Nederlandse meester Timman is winnaar geworden van een schaaktoernooi in het Spaanse stadje Montilla. Hij behaalde vier pun ten. Tw» werd de «paanse kampioen Palaoios met 3'/» pun-en. I Aalt Toersen, die een van zijn laatste races rijdt voor hij de motorsport de rug toekeert, als vaderlandse toppers tegenover stellen, benevens de Duitser Rudolf Kunz die eens in een sigaarvor- mig racemonster over de zoutvlakte van Utah raasde, om voor zijn fabriek we reldrecords te vestigen, en de Engels man Barry Sheen die door een gul gebaar van een van de (grote) sponsors die de studenten konden aantrekken, de leeuwen in het safaripark met zijn bromvlieg de sluipen op het lijf zal jagen. Van de twee en dertig coureurs in de lichtste klasse staan er niet min der dan elf vermeld op de lijst van renners die voor het wereldkampioen schap punten hebben verzameld. De 125cc-klasse moet het met iets minder doen: zes van de vier en twin tig, maar bij hen bevindt zich wel wereldkampioen 1970 Dieter Braun en zijn voorganger, de Brit Dave Sim- monds, die weliswaar zijn zinnen meer heeft gezet op de 250 cc-klasse, maar de kwalificatie lopcoureur bij de 125 cc-ers nog volledig mag voeren. Het grote geweld zal evenwel moeten ko men van Barry Sheen die de Grand Prix's van Zweden. Finland en België won en de wereldkampioen van de nabije toekomst is. Met de Nederlanders Van Dongen en Jan Huberts, Jan Kost- winder en ..scherprijder" Louis van Rijswijk, met de op hel laatste nipper tje gecontracteerde Zweed Kent Ander son en de van eerzucht overlopende Brit Charles Mortimer mag dit veld er waarlijk zijn. Topzwaar De klapper van de races is echter de 250 cc-klasse. Ook al doordat een spon sor diep in dc buidel tastte, kon de viervoudige wereldkampioen Phil Read naar Hilvarenbeek worden gelokt waar hij drie jaar geleden de organisatie deed verbleken van schrik door start- gelden van tien mille per race te vra gen. De sponsor zal waar voor zijn geld eisen en Read zal de gashandle hele maal open moeten draaien want de concurrentie is topzwaar. Daar is John Cooper, die als stelregel heeft dat hij slechts eenmaal per jaar op het continent start. En dat is Hilva renbeek waar hij in voorgaande jaren voor enorm spektakel zorgde en een groep supporters achter zich verzamelde die niet is stuk te krijgen. Hun idool dus weer terug in de Olofraces. die hij vorig jaar wegens contractuele ver plichtingen elders niet kon ipeemaken. Er is evenwel ook nog de regerende wereldkampioen 250 cc en aanvoerder van de kampioenslijst van dit jaar; de Brit Rodney Gould. Met Mortimer (Eng), Dodds (Ausl), Granath (Zweden). Barnett (Eng) en de Nederlandse cracks Cees van Dongen, Leo Commu, Rob Bron en Theo Bult een veld waarvan de liefhebbei-s zullen likkebaarden. Voor het eerst Het te verwachten duel Read-Cooper kan een vervolg krijgen in de 350 cc- klasse, waarin ook de merkwaardige figuur Karl Hoppe start, die burge meester van een Duils plaatsje is. Theo Bult zal zitfh, gezien zijn derde plaats op de wereldlijsl. graag doen gelden en van de Brit Paul Smart wordt een verrassende prestatie verwacht. Toppers eveneens in de zwaarste klasse, de 500 cc, waar vier coureurs 1ot de eerste acht van de wereldlijst beho ren: ..eigen man" Rob Bron, de Britten Dave Simmonds en -Ron Chandler en de Fransman Eric Offenstadl. Cooper is ook in deze klasse van de partij maar de grootste belangstelling zal uitgaan naar Theo Bult, die voor het eerst een 550cc-machine berijdt en nog wel een die aan de universiteit van Belfast is ontwikkeld. Een „gebaar" dat volkomen past bij de Olofwegraces op 5 september in Hilvarenbeek, de enige ter wereld waar studenten uit een toevalshobby een evenement hebben ontwikkeld dat tot de grote spektakelstukken van motor sportseizoen is gaan behoren. HERMAN VAN BERGEM TILBURG. Rieneke Zendijk, de twintigjarige Haagse kunstrijdster, zegevierde zondag voor de vierde achtereenvolgende maal tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Tilburg. Met nummer twee. Gerry Rooyakkers van de vereniging Dc Dennenberg uil Valkenswaard. wordt ze uigezonden naai de wereldkampioenschappen kunstrijden die van 6 tol en met 9 oktober in Barcelona worden gehouden. De Neder landse ploeg bestaat verder uit John Winkelrrlan van het Zaanse ZRC en.de twee dansparen Anke Ligvoet en Pelei Moorman van Marathon (Den Haag) en het kampioenspa ar 1971 Marian Rooyakkers en Harry van Lieshout van De Dennenberg. 1 Rienke Zendijk, 2 Gerry Rooyakkers, 3 Hanme Bikkel. Rieneke Zendijk rijdt evenals Gerry Rooyakkers. sterke verplichte figuren en kan een fraaie Kürrijden. Zenuwen speelden haar echter in het buitenland altijd parten. Niet temin wil zij proberen via de wereldsttrljd de kunsrijsport in Den Haag nieuw leven in de blazen. De bakcrmaat van het kunstrijden op de rolschaats in Nederlan, is, wat de jeugd betreft, momenteel schaars bedeeld. De oorzaak is zender meer het (eit dat er geen accommomodatie is om te trainen. Bondstrainer Wouter Toledo: „Op de Zuiderpark- baan is bijna niet meer te rijden. Ik hoop dat de gemeent ei snel wat aangaat doen. In het zuiden schiet het kunstrijtalent als paddestoelen uil. de grond. Daar beschikt men ook niet alleen over prachtige buitenbanen maar kan ook binnen worden getraind. IliiïiiE !i!llll!ili!)ili!!!!!M!llli:!l

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7