Den Haag" heeft schuld aan het opschorten van voorzieningen In energiedebathield Leidse raad voet bij stuk Veel meisjes hebben een betere houding nodig H Mini-publiek genoot van klein circus Roberti Aan de culturele image van Leiden moet hoognodig iets wordengedaan s IJSDAG 31 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURAMT Wethouder Harmsen Raadslid Ham (Van raadsverslaggever) IDEN. De Leidse raad blijft in fel verzet tegen de huidige regeling van centrale financiering, met name die van de energievoorziening. Op 28 juni rd een investeringsstop van kracht en sindsdien kampt men in een aantal 'e iengemeenten met het opschorten van elektrische voorzieningen- Zolang nog geen ministerieel antwoord is ontvangen op een brief van B. en W. •zangfj i 19 juli worden nog geen nadere maatregelen met betrekking tot de esteringen van de Lichtfabrieken overwogen. De raad handhaafde zijn iluit van 28 juni onveranderd, maar op voorstel van B. en W. een orstel, dat door de heer In 't Veld van het PAK zorgvuldigheidshalve werd imendeerd kunnen nieuwe investeringen worden gedaan als tot voeringen van die investeringen reeds namens de gemeente Leiden Investeringsstop doorbroken als verplichtingen dit noodzaken heer Ham (KVP) had erbarmen de gemeenten waar woningen en en moesten worden opgeleverd der elektriciteit. „Wc kunnen dit handhaven. Dit is onverantwoord", hij. Zeer tot zijn spijt moest wet- der Harmsen antwoorden: „Ik moet helaas in z'n totaliteit zien; ik kan >r één bepaald onderdeel een tendering maken zolang er geen be- genomen. Alles of niets". Nu de •vrafceente haar contractuele verpliclitin- zal nakomen kan in elk geval een tal bewoners van nieuwe huizen en olen het donkere seizoen met licht imoet. De heer In 't Veld speet het terwege blijven van voorzieningen a neens. „maar de verantwoording adioj r het ontbreken van elektriciteit el- de regio ligt alleen bij de ering en nergens anders. Leiden is 13 Gi in staat, scholen in noem maar IfiSassenhelm of Lisse buiten ons ver- li gingsgebicd te verklaren". De raad discussieerde grondig 'over de ^oblematiek die een bedreiging vormt jpr de continuïteit van levering en re resteringen door de SLF. De heer In N^Veld vond het voorstel van B. en W. JJjpddeels aanvaardbaar. De heer Ham van mening, dat het de overheid in Haag was die onjuist heeft gehan- 'Leiden heeft een juiste beslissing lomen in juni, „maar woning- en olenbouw mag niet in de narigheid ten; de voorzieningen daarvoor mo- niet wórden opgeschort". ■vdA-fractievoorzitter Van Aken had jdag j.l. de bespreking tussen Leiden aantal en gros- en concessiege- enten bijgewoond. Hij had bij- deze heenten een ondertoon van wrevel peurd. ..Op een paar uitzonderingen is er bij de andere gemeenten wei begrip voor de Leidse problematiek ld de centrale financiering, ondanks bestaand Leids verlangen naar me- ieggenschap van die andere gemeen- Vooral burgemeester Van der Lin- zan Koudekerk aan den Rijn had volgens de heer Van Aken niet veel begrepen. Spr. drong aan op een ■koplossing t.a.v. de problematiek die de gehele provincie Zuid-Holland in (i geding is. „Wij draaien echt geen dicht in Koudekerk aan den maar wat er ook uit het overleg de toekomstige werkgroep mag ko- n, ik beding dat Leiden voor tenminste procent zeggenschap krijgt in de uwe structuur. Ook al is het Leids NO 'onertal- (zoals burgemeester Lange- rtjé ier van Warmond filosofisch te berde ,brit »est brengen) onlangs beneden de t kai0.000 gedaald. f Wethouder Harmsen' achtte het on- beerlijk, dat bestellingen en ver- chtingen die nog dit jaar worden "gegaan en pas in '72 betaald moeten °f rden, door een raadsbesluit toege- zullen worden. Hiertoe zal zo da oedig mogelijk een voorstel aan de "ui ad worden gedaan. Voor het overige de wethouder dit ervan: „Als we e normale infrastructurele werken I kunnen uitvoeren in Zuid-Holland, len we tot de achtergebleven gebie- i gaan behoren. Hiertegen laten wij s protest horen". Op de door de heer Van Aken ge- aagde 50 procent wilde de wethouder an ja en geen nee laten horen. „We «ten met een blanco papier in de irkgroep aan de arbeid kunnen an". Het onbegrip bij een aantal ge- senten kon de wethouder niet kwalijk „Ik heb dat begrip ook niet voorbeeld de Leiderdorpse problema- k". De heer Ham vroeg het college eed te betrachten bij het werken aan totstandkoming van een streekener- ïbedrijf. Ofschoon burgemeester Vis nvankelijk had geconditioneerd, dat de rgadering om elf uur geschorst zou arden, klaar of niet, werd de behan- 'ing van dit energievoorstel geheel gewerkt. Het voorstel kwam er met lanieme steun door. Even viel nog op. t de voorzitter aan de heer Driessen, ictievoorzitter van de KVP, vroeg of iog een instantie erbij wilde heb- alsof de heer Driessen een joker 8de gebruiken in dit Spel over de emeente)grenzen. Komende maandagavond gaat de er een fikse porite agendapun- n. die gisteren weer eens zijn blijven aari, verwerken. Daarbij is dan o.a. bespreking van de eerste deelnota iociaal-economische en demografische Pecten van de bevolking in het ge est Leiden". Hoewel de raad gister avond serieus en gedegen aan de slag is geweest hebben we wel nog even een uurtje polarisatie („die niet van ons komt", riep Roel In 't Veld waarschu wend uit) moeten meemaken. Geruime tijd was er de sfeer van 't gilde viert, 't gilde juicht toen de vacature-Roosen- schoon ter sprake kwam. Er is nog geen opvolger gevonden voor de chef van de afdeling onderwijs ter secretarie en de socialist Waal verweet het college de procedure te traineren. Wethouder Duy- verman sprong er met retorische ijver en verdachtmakingen ontzenuwend tus sen, gevolgd door wethouder Harmsen en Roel In 't Veld, nadat iemand had gesig naleerd, dat de heren Duyverman en Waal „in de touwen lagen". Het polari seren eindigde met een opwekking tot „bezinning ter zake". Blijkens een mededeling van wethou der Duyverman vraagt de Maresingel- school (restauratie kost bijna 3 ton) urgente voorzieningen waarmee voor uitlopend op de raadsbeslissing, te ne men op 20 september, "reeds nu moet worden begonnen. De raad had geen bezwaar. De heer Walle (PSP) vond het heel fijn, dat de gemeente subsidieert in de restauratie van gebouw Steen- schuur 11, maar hij wilde wel dat' de wethouder ging praten met de Christ. Geref. Kerk (eigenaresse) teneinde meer groeperingen te laten profiteren van het te vernieuwen stadsmonument. Uitein delijk telt deze gereformeerde gemeente slechts een 700 leden. Wethouder Kret had al vernomen, dat het pand dat bestemd wordt voor jeugdwerk na het gereedkomen van de restauratie zeker niet zo gesloten zal blijven, als nu nog gedacht wordt. Het gebouw komt ook beschikbaar voor bui tenkerkelijke groepen én zalenver- De heer Van Dam (PvdA) had een aantal amendementen op een preadvies i.b.t. de te volgen procedures voor de vaststelling van de begroting en het estcringsplan '72'75. Voor de be handeling van de begroting nieuwe stijl zullen bij wijze van proef 7 commissies m openbare vergaderingen 7 dagen lang als een „zeef" de zaken doorspre ken en de openbare behandeling voor bereiden. De amendementen zullen in preadvies worden gebracht. Roberti gistermiddag gevuld met opge wonden kinderen, die bewonderend lioe die knappe meneer mooie gekleurdq ballen kunstjes uitvoert. Clown Fleer maakte het LEIDEN Die gekke meneer de clown was ook dit jaar weer de attrac tie voor vele kleintjes, die gistermiddag de voorstellingsopening van het kinder circus Roberti bezochten. Tot vrijdag 3 september a. s. kunnen moeders na schooltijd, en woensdagmiddags na 3 uur. genieten van een rustig vrij uurt je, terwijl hun spruiten volop van het circuslcven in het klein, maar ook heel fijn, van een circusvoorstelling genie- Op het terrein Telderskade, hoek Hof- laan, staan de blauwe tent en circuswa gens opgesteld, waar de kinderen even eens een kijkje kunnen nemen bij het voeren van het kleinste ponypaardje ter wereld. Elsje, die vorig jaar ook met haar schoolvriendinnetje naar dit circus is geweest, was alweer een paar dingen vergeten. „Maar ik vind dit veel leuker dan het grote circus omdat anders die grote mensen voor je hoofd zitten". Twee ganzen waggelen gedresseerd naast elkaar door de piste, totdat een ervan de buiten de perken gaal. Tot grote consternatie van de kinderen, die dit leuk en eng tegelijk vinden. Raadslid Den Dubbelden bedankt LEIDEN De heer W. G. den Dub belden, lid van de PvdA-fractie in de Leidse gemeentraad en waarnemend voorzitter van die fractie, heeft als lid van de raad bedankt. De heer Den Dubbelden had sinds 1958 zitting in de PvdA-fractie. Ook heeft hij bedankt als lid van de Gewestraad. Mevrouw E. W. van Seters-Banen staat als opvolgster op de PvdA-lijst voor de Leidse raad. ..100 jaar vervoer' nog twee weken in De Lakenhal LEIDEN De. tentoonstelling „Hon derd jaar Openbaar Vervoer in en om Leiden", die in het stedelijk Museum „De Lakenhal" is ingericht, wordt twee weken geprolongeerd. De expositie trekt een verheugende belangstelling: in het afgelopen weckend werd er de 5.000-ste bezoeker ontvangen. Men kan in De Lakenhal de romantiek van het open baar vervoer van weleer nog tot en met 19 september beleven. LEIDEN Omstreeks half elf gister morgen is brand uitgebroken in het pand aan de Cobetstraat 43. Schilders waren in dit pand bezig om het inte rieur op te knapen. Waarschijnlijk is brand ontstaan door het achteloos weg werpen van een sigarettenpeukje. Hier door is de rieten dakbedekking gaan branden. De brandweer heeft de brand met twee drukstralen geblust. Miss Ifrancine doet allerlei kunstjes met dwergbokjes en hondjes, die zij zelf heeft gedresseerd. „Dié bokjes zijn het moeilijkste, omdat ze zo ontzettend kop pig zijn. Maar het zijn lieve dieren. En voor een suikerklontje willen ze altijd wel iets doen. Bij een goochelshow mocht Dokeitje de meneer helpe, omdat zij netjes met haar armen over elkaar had gezeten. Als dank voor haar hulp kreeg zij aan het einde van de show een grappig balonnenhondje, dat de „goochelme- neer" voor haar had gemaakt. Gewone luchtbalonnen veranderden met wat blaaswerk en draaiwerk in een comple te dierentuin, waarbij de giraffe en pinquin een heleboel „Oh" en „Ah", en „wat een mooi", bij de kinderen ontlok- Zingend en stoeiend verlieten de kin deren „hun" circustent, om thuis over dat kleine lieve paardje en die gekken clownmenecr te vertellen. Leiden „We moeten er weer no dig wat aan doen, want we zitten weer in het verplicht seizoen. De verlangens op je lijstje. daar ga je toch niet zó maar aan voorbij" zong Paul van Vliet ooit eens in het Leidsch Studentencabaret. Maar ook met de stoute schoenen aan zal het werkelijk roei gaan". Aangezien ik nu vind, dat 'er nodig iets gedaan moet worden aan het culturele ima ge van een stad als Leiden, trek ik die stoute schoenen dan maar aan, hopend dat er niet al te hard tegen zwakke plekken geschopt hoeft te gaan worden. Hoe ligt de situatie? Verdeeld over een groot aantal, naar allerlei over tuigingen en opvattingen werkende, organisaties krijgt een betrekkelijk klein deel van de stedelijke bevol king (met de daarbij noodzakelijk betrokken agglomeratie) kontakt met wat algemeen „Cultuur" wordt ge noemd. Om het even of dit toneel, beeldende, kunst, muziek of film be treft, probeert iedereen om de hem interesserende bijdrage aan een pu bliek te verkope. Dat is natuurlijk een begrijpelijke zaak. Minder be grijpelijk is het echter waarom men dat niet meer gecoördineerd kan doen. De volksuniversiteit K. en O geeft een maandblad uit, waarin dan ook nog ergens staat vermeld wat anderen doen". Hoewel dat. zo niet zal. zijn bedoeld, komt het bijna al tijd over als een zekere depreciatie: goed, ze mogen dan net nog wel in het blaadje vermeld ivorden, maar tóch is het duidelijk iels anders dan de eigen zaak. En daar wringt nu juist de schoen van iedereen. Waar om zetten we geen blad op. dat informatie geeft over alle uitingen van de cultuur tezamen: zowel de filmaankondigingen (desgewenst met een uitlegals het programma van een klassiek concert, naast het pro gramma van de beiaardbespelingen en het optreden van de harmonie. In andere gemeenten blijkt zoiets ook te kunnen. Je zou dan een veel groter publiek bestrijken dan met een eigen maandblad of een paar regeltjes in de krant. Desnoods zou het een apart geredigeerde bijlage' van de plaatselijke kranten kunnen worden. Het zou in ieder geval meer aandacht schenken aan al wat er ter plaatse gebeurt. Het zou ook het zinloze fabeltje uit de wereld helpen, dat er in Leiden nooit iets te doen zou zijn. Het zou ja, er zijn zeer veel aspecten ook de aan dacht kunnen richten van diegenen, die nog nooit een concertzaal of ogelijk hun schreden laten richten naar werkelijke activering. Én door dat laatste woord te gebrui ken. kom ik op een ander aspect terecht. Affiches zijn geweldige din gen. Ze zijn zeker nuttig, maar de verspreiding moet veel meer gericht gaan worden. Op veel meer in 't oog springende plaatsen dienen ze te worden tentoongesteld. De nog veel te schaars geplaatste kleine etalage's op de openbare straten zouden naast in aantal natuurlijk te wor den uitgebreid terdege ook voor de cultuur benut dienen te worden. De combinatie handel en cultuur zou men moeten intensiveren. Foto's van uitvoerende kunstenaars kunnen in zulke kijkkastjes aandacht trekken. Wanneer de stad straks meer wandel gebieden krijgt, moet men de aan grenzende mogelijkheden ook voor de cultuur benutten. Een foto van Aafje Heynis in het programma is aardig, maar de mensen, die dat programma binnen de concertzaal in handen krijgen, zijn niet geïnteres seerd in dat plaatje, want ze zien haar straks zelf. Dc man in de straat moet die foto wél in de recla me onder ogen krijgen. Mogelijk komt hij er dan op af. Dat geldt natuurlijk voor elke vorm van kunst uiting. Ik heb het al méér betoogd: de cultuur moet de straat op de i liet meer naar de uitingen van de cul tuur willen, komen, vastgenageld als ze zijn aan de huiselijke kijkkast waar steeds slechtere programma's worden vertoond, die men dan nog accepteert ook. Ja, we moeten er weer nodig wat aan doen. Tenslotte een zuiver muzikale zaak. Al sinds eeuwen heeft de Sleutelstad twee klokkenspelen: één in de toren van het stadhuis en een kleintje in die van de Lodewijkskerk. Het tweede is in de huidige vorm jong van jaren en het eerste is onlangs verbeterd door de restauratie. Wan neer je nu twee van die oer-Neder- landse muziekinstrumenten hebt, kun je je afvragen waarom er dan ook niet beter mee gewerkt wordt De cultuur moet de straat op dan gebruikelijk is. Zeker hebben we wel de woensdagse en vrijdagse ca rillonbespelingen vanuit de stadhuis- toren, maar ook ddar komen iets te vaak dezelfde melodietjes op het programma voor. Nu is dat niet mijn grootste bezwaar, maar wél acht ik nadrukkelijk de voorslagen een aan sluiting. Het menuet van Beethoven op de voorslag van het hele uur, is geen beiaardmuziek. Het valt me werkelijk mee, dat de veertigste symfonie van. Mozart nog niet ge bruikt is! Neen, dat mug ik niet zeggen, want het zou de beiaardier op een idee kunnen brengen. Wan neer ik hem dan tóch op een idee breng, zou het ook wel eens het idee kunnen zijn van hem of zijn op drachtgevers om 'iets vaker de voor slagen te versteken. Het hoeft echt niet, zoals in het begin van de gou den eeuw, iedere veertien dagen te gebeuren, maar vaker dan nu ge bruikelijk is, mag echt wel. En dan zouden we mogelijk ook nog eens kunnen komen tot een combinatie van de twee klokkenspelen. Het Stadhuis misschien op de hele en halve urén en de Lodewijkskerk de kwartieren. Argumenten, die moge lijk zouden tainnen worden aange voerd. dat men het kleine klokken spel niet zou horen, gaan bij voor baat al. niet op. want op de Hoge Rijndijk of in de Merenwijk hoor je het Stadhuis ook niet. Door die afwisseling zou een. erg lang durende periode van niet-ver- steken misschien ook niet zo erg opvallen, mits natuurlijk de ge bruikte melodietjes typerend zouden- zijn voor een klokkenspel. Zoals ge zegd: het memiet van Beethoven is dat niet, Maar er zijn er genoeg, bundels vol, zelfs ook nog met echte Leidse melodiën. maar dat. schijnen alleen muziekspeurders te weten! Maar „met de stoute schoenen aan zal het werkelijk wel gaan" Ik ben benieuw of het waar is. JAN DOOVE WASSENAAR/NOORDWIJK De eerste reacties zyn al binnen bü de levendige Nancy Gcerdes, die haar oog heeft laten vallen op Noordwijk om daar een balletschool op te richten. E,en paar weken geleden kwam ze terug naar Nederland, waar ze dc latste zes jaar maar weinig stappen heeft gezet omdat balletcontracten haar gevangen hielden in het buitenland. Ze' heeft haar leerschool nu grondig doorgemaakt en nu wil ze in haar eigen omgeving aan de slag om te trachten de jeugd met haar grote ballctcrvaring te verrijken. Een enkele keer hoorde ze: „Ballet? Dat is voor ons te hoog. Dat is misschien iets voor „afdeling Zuid". Zuid heeft in Noordwijk een eliteklank, maar Nancy Gcerdes vindt zo'n opmerking helemaal niet goed. want baliet is voor iedereen. Een groot deel van dc jeugd, vooral de meisjes, heeft ballet zelfs hard nodig. „Moet je dc houding van heel veel jonge meisjes soms eens zien. Ik schrik er wel van hoe ze lopen. Dat komt misschien door het dansen van tegenwoordig, zo in elkaar gedoken. Van een jonge vrouw verwacht je een heel andere hou ding In Noordwijk ligt voor Nancy Geer- des, die zelf nog volop in haar eerste jeugd staat, een heel terrein braak. Dat vindt ze geweldig. Als de belang stelling groot genoeg is en daar vertrouwt ze rotsvast op krijgt Nancy een zaaltje beschikbaar in het nieuwe jeugdcentrum. Ze vindt dat erg gunstig, want er is een podium bij dat geschikt is voor openbare lessen en zo. „Ik dacht zo. dat Noordwijk ballet niet „gek" vond. Het is een plaats met de meeste mogelijkheden in deze streek". Ook Nancy's levens gezel, de Wasscnaarse toneelspeler Jos Lubsen, die op het gebied van expressie („eigenlijk een naar woord, want je denkt dan zo vaak aan lieden met geitenharen sokken, ringbaardjes en experimenten") met kinderen werkt, ziet het Noordwijks project met enthousiasme tegemoet. „Het lijkt me lollig, met z'n tweeën met kinde ren te werken." Opleiding Nancy Geerdes, uit Lisse, ging op 17- jarige leeftijd naar Voorburg, waar ze de „kleuterkweekschool" afmaakte en meteen haar balletopleiding begon. Ze stond later voor de klas en ging ver der met ballet. Wel wat veel hooi op de vork en daarom bepaalde ze zich in hoofdzaak tot het ballet, want daarin voelde Nancy zich het meest gelukkig. In Delft maakte zij haar balletstudie af bij Eeke Thomée, deed een iaartje kennis op bij. Netty Lan- gewen in Rijswijk en privé schaafde Job Sanders van hel Nederlands „Ballet is verre van halfzacht Danstheater er nog wat bij. Haar eerste theater vond Nancy Geerdes in Maastricht bij de Zuidnederlandse Opera, waar ze enorm veel toneeler varing heeft opgedaan. In 1965 ging ze voor een jaar naar de Koninklijke Opera te Gent („iedere week een pre mière; dat was hun reclame, met goeie solisten op operagebied"). „Daar heb ik enorm veel opgestoken, ondanks de minder prettige sfeer in de ballet groep. Maar die volgende drie jaar in het Duitse stadje Detmold (je weet wel, van het huis Lippe) waren het einde. Het heeft een van de beste kleine theaters wat ballet betreft. Veel Engelse meisjes van de Royal Ballet Academy; beter kun je niet treffen. En er was veel belangstelling van het publiek, met uitverkochte za len. Ik heb daar behoorlijke solo's gekregen". Beroepsballct Tot 20 augustus was Nancy verbonden aan het ballet te Münster, onder de Nederlandse ballelmeester Pieter van der Sloot. Beroepsballet gaat je niet in de kouwe kleren zitten en daarom wil Nancy zich nu helemaal aan het onderwijs wijden als pedagoge. „Het zal in Noordwijk best lukken Ouders bellen al: mijn kind hoeft echt geen ballerina te worden. Het gaat hen om iets essentiëlers." Nancy Geerdes heeft zo'n idee, dat in ons land weinig gymnastiek wordt gegeven waarbij op de houding van het lichaam wordt gelet. „En dat is juist zo ontzettend belangrijk, bijna het belangrijkste bij het niet beroepsballet. Dan is er ver der het contact met de muziek. Je probeert de kinderen een stukje cul tuur mee te geven, zou ik zeggen. Er is maar een klein percentage ouders dat dit weet. Men denkt vaak aan dc spitzen. Ik moet er niet aan denken, een kind van acht jaar op de spitzen Dat is slecht. Toch ontmoet je soms trotse ouders die zeggen: mijn kinc* danst al op spitzenEen andere op zet van ballet is, dat hel jc ritmege voel versterkt. Ballet is eigenlijk ge woon voor het hele lichaam goed. Voor flatkinderen betekent het een uurtje in de week zich helemaal uit leven in expressie. Ik zal proberen mijn eigen enthousiasme op de kinde ren over te dragen. Verre van halfzacht Pedagoge Geerdes mikt ook op de jonge mannetjes uit Noordwijk en omgeving. Ballet is beslist niet typisch vrouwelijk, ook al krijgt men wel eens een andere indruk. Mannen mo gen tegenwoordig in hel ballet net zo krachtig springen als bijvoorbeeld bij volleybal. Ballet is verre van half zacht. Nancy Geerdes: „Het lijkt me' zalig vcor een man om te mogen springen. Da.-r gaan ze altijd toch zo prat op, op die kracht van hen? Trou wens, voor jongens is een verbetering NANCY GEERDES van de lichaamshouding niet minder belangrijk. Maar zoals bij een hele boel in het leven is ook hier een geweldige drempelvrees Ballet een man betekent een drempel c schrijden alsof je de Berlijnse r Nancy Geerdes wil ballet binnen Noordwijk halen over moet. Maar mannen hebben al tijd al gedanst. Kijk maar eens bij de primitieve volken. Ook toneel is als een dansvorm ontstaan". De eerste jaren wil Nancy zich toe leggen op klassiek ballet. Dat is de ondergrond, noodzakelijk voor de be ginnertjes die zij in Noordwijk op haar school hoopt te krijgen. Ballet is duur. Dat is een idee fixe. Tweevijftig per uur voor een kind. Toe nou.. Voor nog geen twee pakjes sigaretten kan men zijn dochter op ballet doen. Overigens zijn ook de vrouwen die de kinderschoenen ontgroeid zijn van harte welkom bij Nancy. Als men wat in leeftijd is gevorderd heeft men zich niet per se over te leveren aan speci fiek ballet. Al blijft daartoe natuurlijk altijd de gelegenheid. Ook oudere da mes blijven graag in beweging. Bewe gingsleer is dan het middel om de aansluiting met de jeugd niet te mis sen. Ballet is er voor 4 tot 100 jaar In de praktijk blijkt dat mcestai bij vijf jaar te beginnen, en dat loopt dan zo door tot in de vijftig. Weinig animo Wat Nancy opvalt is. dat dc meisjes van 14 tot 20 jaar zo weinig animo tonen. Juist voor die leeftijd is ballet zo van vitaal belang, zonder dat hel uitzicht behoeft te geven op een be roepscarrière. Een uurtje balletten voor kantoormeisjes doet wonderen Je hoeft echt niet zo lenig te zijn. Dat komt vanzelf wel. Naney wil wel eens zien wat' er in Noordwijk en dat geldt net zo goed voor de Katwijkse ingezetenen uitkomt. Ballet i. een vorm van vrijctijclsbcate. ding die niet alleen gezond is, maar ook nog een dieper gevoel voor schoonheid en gratie kweekt. Wie zijn kinderen (of zichzelf) die wetenschap aan den lijve wil laten ervaren, kan zien voor aanmelding of nadere infor matie m verbinding stellen met de heer Hoevcnaars. Van Struyckstraat '5, Noordwijk, tel. 01719-1192. TON PIETERS

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3