VanDienCo:; Ceidóe Qo Sport op tv en radio Galerie Orez wordt mobiel Liefde zonder liefde TELEVISIE MAANDAG a Finale Nieuwe oogst Ar thur Nebe vijand van Hitier GM verhoogt RADIO VANAVOND RADIO MORGEN RADIO MAANDAG zijn prijzen [)rie verhalen van Tsjechov verfilmd jDe eerste stop is aangebracht DIJ Onderwijs is de afremmingsactie al vóór prinsjesdag begonnen: univer siteiten en hogescholen mogen geen nieuwe bouwprojecten beginnen en het ziet ernaar uit, dat minister De Brauw voorlopig heel zuinig zal zijn met het afgeven van nieuwe vergunningen. De eerste stop treft een onderwijs sector, waar belanghebbenden vermoede lijk fel van zich zullen afbijten. Niette min vinden we het afremmen van de bouwexpansie daar minder gevaarlijk dan wanneer bijvoorbeeld de ministeriële maatregel het basisonderwijs zou hebben getroffen. Misschien is voor het kabinet-Bies heuvel wel doorslaggevend geweest de overweging, dat juist bouwprojecten bij het wetenschappelijk onderwijs enorm duur plegen uit te vallen. Bovendien wordt achter de schermen zelfs door belanghebbenden toegegeven dat juist bij het wetenschappelijk onderwijs de efficiency veel te wensen overlaat, ter wijl voor ons nog altijd niet de knellende vraag opgelost is, in hoeverre de expan sie van het wetenschappelijk onderwijs samenvalt met de behoeften van de sa menleving en reële toekomstmogelijk heden voor de jonge mensen die in steeds groter golven zich als eerstejaars laten inschrijven om na een of twee jaar tot de conclusie te komen, dat ze op het verkeerde paard zijn gaan zitten. UET zou voor ons onderwijs een zegen »*zijn, wanneer het kabinet-Biesheuvel gelegenheid krijgt zijn aandacht in de eerste plaats te richten op het verbeteren van het basisonderwijs materieel en inhoudelijk zodat ons onderwijsstelsel eindelijk het fundament krijgt dat totale onderwijsvernieuwing nodig heeft Intussen kan dan tevens worden nage gaan, wat verkeerd zit bij het weten schappelijk onderwijs en hoe de houding tussen hogescholen- universitei ten en hoger beroepsonderwijs worden Is men het daarover eens. dan wordt het zinvol te gaan praten over de w selijkheid. casu quo noodzakelijkheid, de mammoetwet voor het voortgezet derwijs te gaan herzien. Natuurlijk zijn er raakpunten die de komende jaren niet onbesproken kunnen blijven. Maar om tweeërlei redenen lijkt het ons onvermijdelijk, dat de meeste dacht aan het basisonderwijs gewijd wordt: ten eerste omdat pas dan de democratisering van het onderwijs goed kan lukken en elk kind de kans kan krijgen waarop het krachtens aanleg recht heeft; in de tweede plaats omdat men „hogerop" eerst enkele andere pro blemen moet regelen: de kwantitatief wenselijke omvang van het wetenschap pelijk onderwijs en de in de mammoet wet verankerde mogelijkheden die nog niet tot ontplooiing zijn gebracht. Selectie AjAAR onze mening zal de bouwstop voor het wetenschappelijk onderwijs daarom op zijn eigen merites beoordeeld moeten worden. Wanneer afremming van het aantal studenten hiervan een gevolg is, moet er een goede regeling komen voor de selec tie. Maar het wil er bij ons nog niet in, dat het beschikbaar te stellen bouw volume alleen maar aangepast moet worden aan de belangstelling voor de een of andere studie. De bewijzen zijn er. dat deze belangstelling vaak onvol doende gemotiveerd is of niet corres pondeert met de behoefte van de sa menleving en de capaciteiten van de aspirant-studenten. Eigen risico /^EVOLG van de enorme expansie van het Nederlands verkeer is onder meer, dat binnen en buiten de bebouwde kom onafgebroken wegen moeten wor den afgesloten of omgelegd. Meestal slecths tijdelijk; een enkele maal ook wel definitief. Ging vroeger de overheid zonder raadpleging van omwonenden gewoon lijk „autoritair" haar gang, tegenwoordig worden de consequenties van werkzaam heden bij de wegenbouw of waterstaat met belanghebbenden besproken. Omdat het nooit iedereen naar de zin te maken is, moeten daarna toch knopen worden doorgehakt; dan gebeurt het maar al te vaak, dat kleine groepjes medeburgers toch het gelag moeten gaan betalen. Vooral kleine zakenlieden zien zich bij het afsluiten van een weg of het uit schakelen van een brug in een situatie geplaatst waarin aan hun gedrijf ernstig schade wordt toegebracht. Tijdelijk be tekent bij omvangrijke werkzaamheden immers vaak weken, zo niet maanden, Als zij klagen, wordt door anderen te gemakkelijk gezegd of gedacht: dat is nu éénmaal het risico van de zelfstandigen. Wanneer door overheidsmaatregelen in een bedrijf de belangen van de werk nemers in gedrang komen, grijpt de vak beweging doorgaans onmiddellijk in.' En terecht! De zelfstandigen verkeren in een zwakkere positie. Bovendien is de schade waarop ze moeten rekenen van uiteenlopende omvang: kleine aanloop zaken zullen hun klanten eerder moeten missen dan een supermarkt, een apothe ker of een notaris. In de Haagse agglomeratie speelt momenteel rond het afsluiten van de Geestbrugweg weer het probleem van de gedeputeerde middenstand. De te lijden schade kan pas achteraf in haar volle omvang worden vastgesteld. Wanneer de overheid geen andere maatregelen op verkeersgebied kan nemen dan zij voor stelt. zal eerlang toch eens tot een betere regeling van de schade moeten worden overgegaan dan „het geluk" om minder belasting te mogen betalen omdat men ook minder verdiend heeft. In een samenleving waar de solidariteit een hoofdrol speelt, mag men de kleine zelfstandigen niet laten opdraaien voor financiële gevolgen van een --aatregel. waar wij, vrkeersgabruikers, met zijn allen beter van worden. Op locatie in Haamstede De vierde aflevering van het televisie programma „Op lokatie in..van de NOS-televisie morgen komt uit Haamstede. Het programma zal een optreden bevatten van de zanger-gita rist Joop Mackenbach, de Zeeuwse koorschool o.l.v. de heer Heijblok en de Lazy River Dixielandband uit Mid delburg. Voorts zijn er weer de quiz „Wat doe ik voor de kost?" en „Ik vind dat.De muzikale begeleiding wordt verzorgd door „The Convection Section" o.l.v. Richard Pulin. Presen tatrice is Sonja Barends. Zondag NOS Ned. II 20.25 uur. Het programma Studio Sport van de NOS-televisie morgen 19.35 uur en 21.25 uur via Ne derland II bevat de volgende onderwerpen: motorcross in St.- Anthonis, zeilen om de Dragon Gold Cup op het IJsselmeer bij Medemblik, het Europees kam pioenschap voor landelijke rui ters en het Europees roeikam- pioenschap in Denemarken. In het sportprogramma Langs de lijn van de NOS-radio mor gen om 14.02 uur via Hilversum 3 komen aan de orde de Euro pese kampioenschappen voor heren in Kopenhagen, de mo torcross in St.-Anthonis, de paardenkoersen op Mereveld en Sappemeer, het betaalde voetbal en overzichten en zomede uit slagen van honkbal. De NOS-televisie zal morgen om 16.30 uur via Nederland I een reportage uitzenden van de Europese roei kampioenschappen voor heren te Bagsvaard in De nemarken. Commentator is Aad van Leeuwen. Kunst en Kunstenaars Op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 september zal in de Stadsschouw burg in Tilburg het tiende Europese Accordeon Concours worden gehouden, waarbij Tilburg een invasie te wachten staat van ruim 6000 deelnemende ac cordeonisten en supporters uit tal van Europese landen. Er komen deelnemers uit Frankrijk, Duitsland, England, Ita lië, Spanje, Schotland, Nederland, Bel gië, Luxemburg en Tsjecho-Slowakije. (ADVERTENTIE) Bomans in gesprek In de serie „Bomans in gesprek" zal morgen Godfried Bomans spreken met dr. A. B. Thiadens, bioloog-fylosoof, en staflid van de Werkgroep 2000 Dr. Thiadens houdt zich in deze Werk- Groep 2000 bijzonder bezig met toe- komstonderzoek naar de beleving van het gezond-zijn en het ziek-zijn. Zondag NCRV Ned. 1: 22.05 uur. (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Galerie Orez aan de Javastraat, bekend om zijn avantgar- distisch streven, is gesloten. Er zullen voorlopig geen tentoonstellingen meer gehouden worden omdat de leiding die tot dusver bestond uit de heren Albert Vogel en Leo Verboon een totaal ande re opzet voor ogen staat. Orez, stelt men zich voor. zal mobiel worden, d.w.z. de tentoonstellingen wor den gespreid over andere studio's en galerieën, maar de definitieve vorm van de nieuwe constellatie is nog niet vast gesteld. In ieder geval zou Verboon de leiding van deze nieuwe vorm op zich nemen. Albert Vogel, de voordrachts kunstenaar, vestigt in het huidige Orez een „project-studio", waar allerlei cul turele manifestaties zullen plaatsvinden die ten dele buiten de beeldende kunsten om gaan. Ook hiervoor zijn de plannen nog in ontwikkeling. Het Groot Limburgs Toneel in Maas tricht is onderscheiden met de Juliana/ Boudewijnprijs 1971. De prijs, een initia tief van de voormalige gemeente Heer, bij Maastricht, wordt jaarlijks uitgereikt aan personen, instellingen of stichtingen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt op het terrein van de Belgisch-Neder landse samenwerking. Aan jonge Assistent-accountants die zélf vinden dat zij méér kunnen bereiken... Voor jonge assistent-accountants met enige jaren ervaring die de ambitie hebben vooruit te komen, biedt een groot (maar niet té groot) accountantskantoor goede mogelijkheden. De plaatsingsmogelijkheden bij Van Dien Co ontstaan door schaalvergroting en expansie in vele sektoren. Mede daardoor zijn ook de promotiekansen reëel. De vakatures betreffen verschillende kantoren. Ook bestaat de mogelijkheid te zijner tijd door tijdelijke detachering buitenslands internationale ervaring op te doen. Kandidaten gelieve hun sollicitatie te richten aan JA VA STRAAT 2 DTEL. 070 - 63 89 S3 -}jaTOG .NSC C-i ■j-GRAVENHAGE Ld EU'.VA R05N WILLEMSTAD (CURACAO) ORANJESTAD (ARUBA) - - LEIDSE COURANT fn de serie Zomertheater" van de KRO-televisie volgt de tweede aflevering van een aantal gedramatiseerde verhalen van de Italiaanse auteur Luigi Pirandello- Deze aflevering, getiteld .Liefde zonder liefde", bestaat uit een drietal korte schetsen, die alle het thema „de liefde" tot onderwerp hebben. Hoofdfiguur in het eerste verhaal is Romeo Daddi, die tot verbazing van het gehele dorp plotseling gek geworden schijnt te zijn. Het wordt wat duidelijker ils Gabriella Vanzi, de vriendin van Daddi's vrouw, bekent, dat zij een kort stondige verhouding met hem heeft gehad. Dat dit onder vrienden, fatsoenlijke mensen, kan voorkomen, is voor Romeo Daddi te veel geweest. Het tweede verhaal, ,,Hondetrouw", vertelt van de Markies de Carmine, die altijd va nde trouw van zijn vrouw overtuigd is geweest, totdat hij merkt, dat laar hond seeds bij een bepaalde straat stil blijft staan. Hij ziet in. dat hij zijn mening over zijn vrouw nodig zal moeten herzien. Het laatste verhaal, „Als je het spel kent", laat de vrouw Christina Viola zien, die omdat zij meent diep beledigd te zijn door een zekere Aldo. haar man Memmo prest om een duel uit te vechten. Op het laatste moment trekt Memmo zich echter terug: de eer van het duel laa hij over aan zijn secondant. Venanzi. iie al jaren de minnaar van zijn vrouw is en dit nu nog eens mag bewijz. en Zaterdag, KRO Ned. II, 20.21 uur. ZATERDAG 21 AUGUSTUS li Documentaire over jeugd die musiceert Vanavond zendt de KRO-televisie de documentaire „Wordt er nog muziek gemaakt?" uit. Ruim viereneenhalf jaar geleden maakte de muziekpeda goge Marijke Ferguson en de tv-re- gisseur Joost Tholens een film over de muzikale opvoeding van kinderen. Het programma, dat toen de titel droeg „Van kinderen en muziek", had toen een educatieve inslag. Ouders werd geadviseerd hoe zij de muzikale ont wikkeling van kinderen dienden te begeleiden. Daarnaast kwamen in deze documen taire ook kinderen zelf aan het woord over het bevelenen spelen van muziek. Dit voorjaar hebben Marijke Ferguson en Joost Tholens een aantal van deze kinderen, die aan het pro gramma „Van kinderen en muziek" hadden meegewerkt, weer opgespoord en gefilmd. Fragmenten van het oude programma werden samengevoegd met de nieuwe opname en het resul taat daarvan is een film, waarin men de deelnemende kinderen (toen waren ze van 2 tot 16 jaar) bijna vijf jaar ouder ziet worden. Tevens blijkt dat de kinderen nu op een geheel andere manier met muziek bezig zijn dan vier en een half jaar geleden. Een aantal kinderen maakt zelfs in het geheel geen muziek meer, maar luis tert er uitsluitend naar. De grootste groep maakt zelf nu nog wel muziek, maar andere muziek, of is inmiddels een ander instrument gaan bespelen. Siechts een van dè kinderen gaat verder in de muziek. Opvallend ver schijnsel in deze documentaire is, dat de samenstellers zich genoodzaakt za gen bij de nieuwe opnamen van de kinderen hun namen erbij te zetten, omdat het uiterlijk van de kinderen in de afgelopen viereneenhalf jaar aanmerkelijk is veranderd. Zaterdag KRO Ned II 19.20 uur. NEDERLAND I AVRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: De toverbal 16.15 uur: Dï orang-oetan- tweeling 16.45 uur: Robins' speelhuis NOS: 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: Rallyecross 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Drieluik 21.45 uur: De derde handschoen 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II i muziek KRO: 19.05 uur: Felix de Kat 19.20 uur: Kinderene 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Zomertheater Liefde zonder liefde 21.45 uur: Brandpunt 22.15 uur: Epiloog NEDERLAND I NOS: 15.30 uur: Journaal 15.32 uur: Weekjournaal 15.52 uur: Verkeersinf orm at ie 15.55 uur: De verrekijker 16.05 uur: Avontuur in Regenboogland 16.30 uur: 16.55 uur: Toto IKOR: 17.00 uur: In de goede herder 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Confrontatie met Goya NCRV: 19.30 uur: Het volk van de rivier Fly 20.20 uur: Journaal 20.25 uur: 'Arthur Nebe, tv-spel 21.55 uur: Pro Musica 22.05 uur: Gesprek Bomans- Thiadens (filosoof) 22.45 uur: Journaal 19.00 u Journaal 19.05 uur: Floris 19.35 uur Studio Sport 20.25 uur: Op lokatie in Haamstede 21.25 uur: Studio Sport 21.50 uur: Staatsbezoek aan Indonesië, forum 22.40 uur: Journaal MARTINE BIJL NEDERLAND I 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Flaxton Boys 19.30 uur: Zo vader zo zoon 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Arthur Nebe. tv-spel 21.50 uur: Hier en nL 22.15 uur: 22.25 uur: Journaal Vanavond presenteert de AVRO-tele- visie de kijkers de derde, tevens de laatste uitzending in dit zomerseizoen van het gevarieerde programma „Drieluik". Zoals gebruikelijk valt ook nu „Drieluik" uiteen in „Nieuwe Oogst". „Wie van de drie4" en „Goed geoogst". Voor „Nieuwe Oogst" betekent zulks de finale, zodat de prestaties van het zangduo Ricky en Nicky, de folk- zanger Ben Brouwers, de zangeres Loekie Knol, de zanger H. Numeyer, het zangduo Joke en Ben, de zanger Tonny Roos en de Zangers Mia Ebbs- Monsma zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit Mieke Telkamp, Willem Duys en Henk van der Molen. In „Wie van de drie?" zullen de „ech te" figuren'via vragen dit k,eer moe ten worden geraden door Martine Bijl. Tonny Huurdeman, Albert Mol en Guus Oster. „Goed geoogst" brengt Greetje Kauf- feld in de schijnwerpers. Greetje Kauffeld, die bij de Skymasters zong alvorens carrière te maken in Duits land, hoort men in „I love being here with you", „Gevangen" en „Who can I turn to?" Voor de presentatie van „Drieluik zorgt Pim Jacobs. Het begeleidende De NCRV brengt morgen het eerste deel van een gespeelde documentaire over Arthur Nebe, een hoge politie autoriteit ten tijde van het nazi-be wind, die in Hitier bepaald niet de redder van Duitsland zag, integen deel. Dit brengt hem in conflict met zijn naaste collega's en superieuren, die er minder moeite mee hebben om het met hun geweten op een akkoortje te gooien. Deze documentaire duurt drie uur. Daarom wordt hij in twee ge deelten uitgebracht. Maandagavond volgt het tweede deel. Nebe was het hoofd van de Duitse binnenlandse recherche en had ook een hoge functie in de SS. Door zijn scherpzinnigheid maakte hij een snel le carrière en aanvankelijk wist hij het daarmee te redden in de hem vijandige omgeving. Hij verzette zich slechts zwakjes, omdat hij als all round politieman vreesde zijn functie te zullen verliezen. Zodoende raakt ook hij betrokken in oorlogsmisdaden. Op de lange duur moet hij echter toch partij kiezen. Het loopt dan slecht met hem af. Ontmaskerd als anti-nazi door zijn collega's en" ontluisterd in zijn werk overleefde hij de oorlog tenslotte niet. Deze documentaire speelfilm bevat veel authentieke opnamen uit de da gen van de nazi-terreur in Duitsland. Mede dit maakt deze bijdrage van de Duitse tv erg interessant. Zondag NCRV Ned. I 20.25 uur. orkest staat o.l.v. Willy Schobben. De produktie en regie zijn in handen van respectievelijk Flip van der Schalie en John Schelfhout. Streep aan de balk was gisteren het feit, dat zowel NCRV's Hier en Nu als VARA's Achter het Nieuws activitei ten tentoon spreidden, die we zo half- augustus niet durfden verwachten. Er zijn kennelijk mensen terug van vakan tie. Hier en Nu maakte iets aardigs van bezorgde onderofficieren, die het met dat ongediciplineerde leger van ons niet meer zien. Voorts werd de mone taire crisis aangepakt en was er een aardige reportage rond landbouwkun dig ir. Haisma, die meent, dat het alle maal zonder kunstmest en bestrij dingsmiddelen kan. De man Is een eenling onderzen vak genoten. Hy heeft waarschijnlijk geen gelijk en het was van Hier en Nu waar schijnlijk onverstandig om hem com mentaarloos aan het woord te laten. Maar het s wel boeiend; zo'n eenzame strijder De VARA had in Achter het Nieuws een pendant in Honoré Colson, de hoogbejaarde veehouder uit Sluiskil, die weer ten strijde wil trekken tegen de dure veren in Zeeuwsch Vlaande ren. Een profetische figuur, die ten minste in eigen land wèl geëerd wordt. Nuttig was de VARA-rubriek in het „herdenken" van de Sovjet-inval in Tsjechoslowakye, nu drie jaar geleden. Prof. Ota Sik werd ondervraagd en die gaf een messcherpe analyse van communisme-ln-de-praktijk. Wie wilde, kon nog méér informatie krijgen. Bij de NOS suikerzoete infor matie over Indonesië in een lief-opge zette Carillonfilm. En voorts in „Zo maar een zomeravond" dat in het ge deelte, dat wij zagen stijf stond van Achter het Nieuwse onderwerpen, waarmee de VARA toonde in welke mate een luchtig programma zwaar wichtig kan worden gemaakt. Gast-presentatrice was Ageeth Scherp huis (ooit VVD-kandidate by de VARA Ze vervulde haar taak met grote vakbekwaamheid. Vg. NEDERLAND II 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Kunstsignalering VARA: 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Met de muziek met 21.20 uur: Watermerk 21.45 uur: Het gezinsgeluk, 22.45 uur: Journaal 19.00 (S) Musicerende dilettar gekruide nw-tjes. 19.30 NWS. 19.3! (S) VARA-Dans progr. 23.15 (S) Lui luistei Me .topj HILVERSUM I KRO: 8.00 Nws. 8.10 Het levende woord. 8.15 (S) Badinerie: klass. muz. 9.00 Nws en waterst. 9.15 (S) Laudate: klass. gewijde muz. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nws. 11.02 (S) Plaat- Promenade: popul. klass. muz. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Kerkorgelconc.: klass. en mod. muz. 12.40 Tussenbeide: act. kroniek. 13.00 Nws. 13.10 (S) Klass. ork. en solisten: mod. en klass. muz. (In de pauze: 14.52-15.20 Adempauze). 16.15 Let the peoples sing: Intern, korenwedstr. CVK: 17.00 Geref. kerkd. 18.00 De wereld heelt maar een ras: Prof. dr. Gesi 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: (S) Gew. muz. 19.35 Geweldloze weerbaar heid. 19.50 (S) Mod. balletmuz. KRO: 20.30 (S) Uit de lucht gegrepen. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 De zingende kerk: muz. in de liturgie. 23.00 Verzoekprogr. van klass. (9.00 Sportmed.) geleden overleed. 10.30 Herv. kerkd. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur, vertiend, rubr. AVRO 12.00 (S) Muz. onthaal: bonte muz. sh 13.00 Nws. 13.10 De toestand in i 13.19 Radiojourn. 13.35 Trefpunt: disc. ni)ier 14.00 Y'all come. Country and west progr. NOS: 14.30 Progr. vd bultlanP"1 werkn. VARA: 17.00 Latijn! muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.15 Cabal^a progr. NOS: 18.50 Vier mensen op zoek n een mening: disc. VPRO: 19.30 Nws. 1 ,euS Mensbederf?. progr. over de positie t ipge arbeiders. AVRO: 20.30 (S) In de kijan(j. gespeeldverzoekpl. progr. 22.30 - ,T„.' Med. 22.45 Radiojoufn. 22.55 (S) L 12.02 Met vriendelijke progr. 13.00 Nws. 13.02 NAR: Ned. Arti Revue. NOS: 14.00 Nws. 14.02-18.00 1 de lijn: sport en muz., met o.a. F. K. R ln Kopenhagen. (15.00, 16.00 en 17.00 Nws. BELGlë (Nederlands) 13.00 Nws. toneelag6 med. e^SOS-bêr* Opera- en Belcantoconc. (14.00 Nws.) l&aar Sport. (17.00 en 18.00 Nws.) 18.30 Kath. dienstige uitz. 19.00 Nws en weerber. Muz. progr. (22.00 Nws.) 23.00 Nws. 23.05 progr. 23.40-23.45 Nws. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. f.16 (S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws.; [.32-7.40 Act.; 8.00-8.10 Nws.) 8.25 Overweging. .15 NOS: De kc jz. leven. KRO: 11.00 Nws. 11.03 Vd tjaardenprogr. 11.55 Med. progr. (12.21 NCRV: 12.00 Voor boer en en tulnb.; 12.30 Nws.;' 12.41 Hier"en Nu:"act. 12.58 Rebus.) 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Alt en plano: mod. liederen. 15.00 Herv. mld- dagd. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ned.: RE PORT. (16.00-16.02 Nws.) Overheidsverl.17.20 Surinaamse luchtpost. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: act. progr. met muz. illustra- tie.(18.30-18.41 Nws.) VARA: 7... 1B—IIBB (S) Spitsuur Amsterdam. (7.33 Van 'de pag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.22 (S) Spitsuur Amsterdam (verv.) 9.10 (S) Terwijl de was draait: platenprogr. vd vrouw. (9.35-9.40 Waterst.) 10.00 (S) Ter- 17.40 Overheli 9.00 Nws. Pompstation ROS: 11.00 Nws. 11.03 Suzie Crei. 12.00 Nws. 12.03 Jam on Radio. KR I KRO-op-Drie: pop-mixture. (led RIJSSEL (AFP) Uiterst kieskeuri ge inbrekers hebben zich waarschijnlijk in de nacht van woensdag op donderdag toegang verschaft tot een villa te Marcq en Baroeul in Noord-Frankrijk, waar van de eigenaar in België met vakantie is. Zij hebben kunstvoorwerpen meege nomen ter waarde van 800.000 Franse frank (ruim 518.000 gulden). De inbre kers hebben stelselmatig alle kamers doorzocht en zich van alle waardevolle zaken meester gemaakt. Zo hebben zij meubels verplaatst om.kostbare tapijten op te rollen. Kopieën van schilderijen lieten zij onaangeroerd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM General Motors zal ingaande 1 september aanstaande de prijzen van alle personenwagens (O- pel. Vauxhall en Ranger) verhogen. De verhoging varieert van 3,4 tot 4,3 procent. Per gelijke datum gaan ook de prijzen van de G.M.-bestelwagens (Opel en Bedford) omhoog. Deze ver hoging bedraagt 4 tot 6,5 procent. Opel Duitsland had al eerder de prijzen in eigen land verhoogd. Een soortgelijke maatregel nam ook Ford Keulen, Ook is bekend geworden dat Volkswa gen in Duitsland per '23 augustus de prijzen met gemiddeld 100 mark heeft verhoogd. De prijs van het nieuwste model, de K 70, blijft in Duitsland voorlopig ongewijzigd. Pon's Automo bielhandel te Amersfoort, importeur van V.W. in Nederland, deelde desge vraagd mee dat van doorberekening van deze Duitse verhoging in de Ne derlandse prijzen nog niets bekend De VARA heeft vanavond drie korte films op het programma staan, die zijn samengevat onder de titel „Ge zinsgeluk" en alle drie zijn vervaar digd naar verhalen van Anton Tsje chov. In de eerste film, die als titel draagt „uit ledigheid", krijgen we te maken met een notarisvrouw, die zich door haar man vergeten voelt. Om toch wat spannends om handen te hebben begint zij tijdens haar vakantie een flirt met een jongere man, een stu dent die is aangesteld om haar kinde ren bij te werken. Onder de titel „Zenuwen" zijn we getuige van de schrik en de reacties van de vrouw, die op zeker moment haar man aantreft in de kamer de gouvernante. De aanleiding hiertfl is onschuldiger dan de vrouw denk Haar man is de dag tevoren op bezoe bij vrienden geweest en het over spiritistische verschijnselen heef de man zozeer aangegrepen, dat fc van angst niet kan slapen en bij 4 gouvernante zijn hart uitstort, al blij! het verbazen, dat hij dit niet bij zij: De derde film heet „De Wreker" gaat over een man, die zijn vrouf heeft betrapt in de armen vi minnaar. Hij zint op middelen om zie! te wreken. Er zijn zeer veel mogelijk heden om dat te doen en dat maafc het nu net zo moeilijk. Ned. II 21.45 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2