£&idac (Sowuvnt Herman van Veen pias zonder theatertechniekjes Willem Goossens ziet met volkstoneel nog toekomst voor Seinposttheater Dreigend tekort aan tv-reparateurs De gevederde slang ta PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 AUGUSTUS 197lPI Ook bij PAK bezwaren tegen snelle fusie GEDEELDE smart heet nog altijd halve smart te zijn. Daarom voor degenen die de opgang naar één christen-demo cratische volkspartij een te langzaam proces vinden, een troostrijke gedachte, dat ook tegen het omzetten van het P.A.K.-trio in één progressieve volks partij van verschillende kanten ernstige bezwaren zijn ingebracht. Bekend zijn de bedenkingen welke bij menig in de Partij van de Arbeid geble ven socialist leven; drs. Den Uyl moge bij het Kamerdebat over de regerings verklaring geprobeerd hebben het eer der door hem op papier gezette voor behoud tegen een fusie wat af te zwak ken. iedereen begrijpt dat hij niet van ongeduld staat te trappelen om de zelf standige Partij van de Arbeid op te hef fen. Trouwens: na het Kamerdebat heb ben enkele partijgenoten van Den Uyl in het openbaar nog hun wantrouwen tegen een snelle fusie beleden, één van hen (Kamerlid Van Lier) zelfs mede om reden dat hij aansluiting van KVP en anti-revolutionairen bij een progressief blok in de toekomst niet uitsluit. Minder weerstand tegen een fusie wordt waargenomen bij de Politieke Partij Radikalen; wat geen verwondering zal wekken, omdat de kans om als zelf standige partij te kunnen voortbestaan op langere termijn voor de heer Aarden c.s. een onhaalbare kaart lijkt. Niettemin nemen we aan dat er in de protestantse groep binnen de P.P.R. mensen zijn, die hopen dat de critici binnen de Partij van de Arbeid en D '66 er in zullen slagen om de boot, nog enkele jaren minstens, af te houden. En hoe is de stemming binnen D '66? „Lie ver geseh eiden" TT EN verzameling artikelen in het blad Democraat van deze maand beves tigd dat over de kwestie van suelle fusie, fusie of helemaal geen fusie in D '66 nog altijd sterk uiteenlopend gedacht wordt. Duidelijke tegenstander van een fusie is de Utrechtse wethouder mr, Zeevalkig (mede-oprichter van de partij) die Van Mierlo fors verwijt zijn eigen publieke visie te hebben afgezworen en die zon der veel voorbehoud bekent ook in het oppositieblok D '66 gescheiden van de Partij van de Arbeid te zien optrekken. Want zolang Nederland niet volgens het districtenstelsel mag stemmen, ziet mr. Zeevalkig meer kans op zetelwinst bij een gescheiden optrekken, mede omdat bij samengaan van P.v.d.A. en D '66 sommige „democraten" bevangen zullen worden van de vrees dat ze ingepakt gaan worden in het conformisme van de socialisten. Precies zo iets als de vrees van bepaalde protestanten dat in een Nederlandse CDU Luther en Calvijn ge slachtofferd zullen worden op een Vati caans öf modernistisch-katholiek zoen- Kamerlid drs. Nypels ligt niet zo vier kant tegen als mr. Zeevalkig, maar hij blijfr er bij dat men voorlopig tevreden moet zijn met samenwerking aan de basis en mogelijk, als alles goed gaat, pas over zeven a acht jaar kan gaan denken aan een fusie. Polarisatie jVATUURLIJK zijn er in D '66, net als binnen de Partij van de Arbeid, ook kopstukken die een andere taal spreken. Maar wij zien niet dat de studiedag welke Van Mierlo c.s. begin september gaan houden over de toekomst van de progressieve combinatie zal leiden tot een opinievorming welke beslissingen over een snelle fusie mogelijk maakt. En dan wordt het streven om het kabinet-Biesheuvel inzet te maken van een strijd die leiden moet tot de door D '66 zelf, in haar theorieën, zo begeerde polarisatie (gemakshalve te vertalen met: het twee-blokken-stelsel) een nogal dubieus geval. Want dan spelen Van Mierlo en Den Uyl op het Binnenhof „hand-in-hand, kameraden" om buiten de Kamer „op een slof en een oude voetbalschoen" volgens het principe van de Echternacher spring processie fusiewaarts te hinken. We zien dan nog er van komen dat het „één stap voorwaarts" en „twee stappen achterwaarts" gaat worden. DEN HAAG (ANP) Willem Goossens. alias Willy Redley. manager van bui tenlandse populaire theaterprodukties, is even terug in Scheveningen. Hy is geschrokken van het havenloze van de goede badplaats en de afgang van het entertainment. De berichten over slui ting van het Seinpostcomplex wakker den bovendien zijn chauvinisme aan. Dit alles heeft geresulteerd in een brief aan de Haagse wethouder A. Dankel- man, waarin hy aanbiedt zich in te spannen om te voorkomen, dat nooit en te nimmer meer de draad van een goe de theatertraditie is terug te vinden. Willem Goossens treffen wij aan in zijn huis aan de Gevers Deynootweg in Scheveningen, ofschoon hij meestentijds op zijn adressen in Zürich of Merano is te vinden tussen de vele buitenlandse reizen door, die hij voor topshows van Redley's Productions maakt. In Neder land had hij van voor de oorlog tot 1952 zijn gloriejaren. Amerikanen wis ten hem te interesseren voor ijsrevues, waarmee hij triomfen vierde o.m. in Turkije, Italië, Israël en ook AmerikX Sedertdien vervult Willem Goossens ook de functie van artistiek directeur van variététheaters in het buitenland. Hij wil in ons land een nieuw „Willem Goossens Volkstoneel' 'oprichten. Met deze oude successtukken zo bericht hij aan de Haagse wethouder, zou hij met show-, revue-, variété- en toneelevene menten het Seinposttheater kunnen be spelen. Hij maakt er overigens geen melding van, dat eerdere plannen in deze richting, o.a. Lou van Burg, mis lukten, althans na veel ophef niet van de grond kwamen. Willem Goossens heeft weinig tijd. Hij licht nog toe, dat de beste theatertra ditie, die in Den Haag en Scheveningen heeft bestaan, nieuw leven valt in te blazen. Hij denkt daarbij aan het Scalatheater van weleer. Terug met zijn gedachten bij 1971 deelt Willem Goossens mee, dat zijn Volkstoneel direct een openingsprogramma voor het Seinposttheater kan realiseren met „Schipper naast god" van Jan de Har- tog. Ook „De Witte Non", waarvan hij in ons land meer dan 2000 uitverkochte voorstellingen gaf. zou voor de kerst tijd voor het familiepubliek een echt uitgaansgenot betekenen, terwijl hij bo vendien mogelijkheden heeft om op zeer korte termijn de echte „Wiener Operette" te brengen. Nader gevraagd naar de wijze, waarop met zijn aanbieding het Scinposttheater een nieuwe toekomst kan krijgen, merkt Willem Goossens op, dat daar voor wel de medewerking van de ge meente nodig is. Hij meent, dat in Scheveningen en ook in Den Haag te veel zakelijk eigenbelang een vorm heeft aangenomen van absoluut para sitisme. Scheveningen met Den Haag vindt hij een heerlijk oord. „Het zou er leuk kunnen zijn. Dit mocht tot op dit mo ment niet zo zijn. maar het kan be slist" .meent Willem Goossens (Van i correspondent) AMSTERDAM E dreigt in Neder land een nijpend tekort te ontstaan aan vakmensen, die service kimnen verlenen wanneer een radio, televisie of ander elektronisch apparaat het begeeft. Er zouden jaarlijks 800 tot 900 jonge mensen met een geschikte vooropleiding afgeleverd moeten wor den, wil de service-techniek gelijke tred houden met de verkoop van elek tronische apparatuur. In 1970 slaagden slechts 250 leerlin- David Herbert Lawrence is opnieuw sterk onder de aandacht gekomen door de verfilming van zijn werk. De uitgeverij Contact te Amsterdam geeft vertalingen van zijn grote romans uit, onder hen, voor het eerst in het Ne derlands vertaald, The Plumed Ser pent, De Gevederde Slang, genoemd naarde slangvogelgod Quetzalcoatl. Het is echt een roman van Lawrence, men ziet er hem op zijn sterkst en zijn zwakst. Hij was een fanatiek individualist en in de hartstocht van zijn overtuiging over de sexualiteit van de bezonnen man en de gevoelige vrouw, over de oude levenswet en in zijn antichristelijkheid vertekende hij de werkelijkheid soms bovenmate. Dat maakt speciaal zijn romans zo ambi valent.Hij dringt in zijn romantische analyse van de erotiek, die ook in deze roman naar voren komt, soms inderdaad tot gevoelswaarheden door, maar hij heeft het door zijn romanti sche instelling moeilijk in het schep pen van wezenlijk aanvaardbare per sonen, ze zijn meestal teveel bedacht, te veel drager of draagster van theo rieën. Dat is het zwakste in The Plumed Serpent, men heeft moeite te geloven in Kate Leslie en Cipriano en hun verhouding, en dat is eveneens het geval bij Ramon en Carlotta. Het is niet onduidelijk, maar het is te duidelijk om geheel te kloppen. Men heeft ook moeite te geloven in de cultus van de gevederde slang zoals die hier wordt voorgesteld en de reli gieus-nationalistische partij, die, zich verzettend tegen priesters en politici, het oude leefpatroon van Mexico weer wil herstellen. Niettemin zijn de be schrijvingen van land en volk, het suggereren van de Mexicaanse sfeer, herhaaldelijk prachtig. Ongehinderd door zijn theorieën is Lawrence daar het sterkst en het best. Daardoor komt het ook waarschijnlijk, dat literair, door de huidige critiek zijn poëzie en sommige van zijn essayistisch werk hoger wordt gewaardeerd dan zijn romans en zelfs dan zijn vertellingen. Werk van Lawrence is niet gemakke lijk te vertalen, drs. H. W. J. Schaap is echter een bekwaam vertolker en een kenner van diens werk, hij slaag de er dan ook in de kleurigheid van het oorspronkelijke in het Nederlands te vangen. gen voor de benodigde diploma's. Dit is gisteren in Amsterdam meegedeeld door de heer G. Hofhuis, voorzitter van het centraal bureau tot bescher ming van de radiohandel. Hij sprak tijdens een persconferentie, die gewijd was aan de Firato, de internationale tentoonstelling van elektronika, die van 10 tot en met 19 september in de Amsterdamse RAI wordt gehouden. Oorzaak van het dreigende tekort is volgens de heer Hofhuis o.m. het feit dat er van de zijde van de scholen veelal negatief wordt geadviseerd wanneer het erom gaat een keuze te maken tussen de servicetechniek en bijvoorbeeld bedrijfsmechanisatie, la boratoriumwerk en meer professionele activiteiten. De heer Hofhuis zei een nationaal probleem te voorzien wat de nazorg voor elektronische huiskamerappara ten betreft en pleitte ervoor dat de opleidingen in elektronika in versneld tempo en goed gecoördineerd worden aangepast aan de steeds groeiende be hoefte. Momenteel staan er 14 miljoen elektronische produkten in de Neder landse gezinnen. In 1975 zullen dat er 21 miljoen gewordenzijn. Eind dit jaar wordt in Nederland de 400.000- ste kleuren t.v. geplaatste. De ontwik keling zal, steeds verder in die richting gaan, terwijl ook de grote doorbraak van de video-recorder volgens de or ganisatoren van de Firato voor de deur staat. programma van Luréleicabaret is volop in staat van wording. In Theater de Brakke Grond zijn dagelijks de mannen en vrouwen van Eric Herfst bezig om er iets moois van te maken, terwijl Jasperina blijft volharden in haar eigen show- Van links naar rechts het Lureleigezelschap Elsje de Wijn, Jack Horn, Eric Herfst, Ronny Bierman, Riet Henius en Marnix Kappers. In oktober krijgen we de première in het Amsterdamse Citytheater. Vanavond zendt de NCRV de dertien de en laatste uitzending uit van de programmareeks „Barenboim over Beethoven" die vorig jaar werd inge zet ter herdenking van het feit, dat Ludwig van Beethoven tweehonderd jaar geleden werd geboren. De pia nist-dirigent Daniël Barenboim heeft in deze programma's op zeer persoon lijke wijze zijn relatie uiteengezet met het werk van Ludwig van Beet hoven. Ter afsluiting van deze kleu- renreeks speelt het New Philharmonia Orchestra onder leiding van Barenboim de bekende vijfde symfonie van Van Beethoven. Deze rèeks uitzendingen werd vervaardigd door Granada onder regie van Christopher Nupen. NCRV Ned. II 22.20 uur. FRAPPANTE CLOWNERIE Het Groot Limburgs Toneel in Maas tricht is onderscheiden met de Juliana/ Boude wij nprijs 1971. De prijs, een initia tief van de voormalige gemeente Heer, bij Maastricht, wordt jaarlijks uitgereikt aan personen, instellingen of stichtingen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt op het terrein van de Belgisch-Neder landse samenwerking. Een beeld van de Japanse breimode uit de herfst-wintercollectie van Sunako Na Snip en Snap staat nu Herman van Veen een week in het Circus Theater te Scheveningen. Harlekijn Herman heeft zojuist grote successen geoogst in het Amsterdamse Carré. In die grote stad kwam Van Veen niet eerder met als gevolg dat men daar van de ene verbazing in de andere rolde. Geen wonder want Herman werkt met een verrassende souplesse aan zijn programma, ziet af van alle geijkte theatertechniekjes en windt er zelfs geen doekjes om. dat hij niet bereid is om het publiek serieus te nemen, al weet hij op dit „Publiek ik veracht u" een zeer persoonlijk stem pel te drukken, te verpakken in pias- serij die goed aanslaat. Maar al het water van de nabije zee wast niet af. dat als men Herman van Veen voor de zoveelste keer terugziet men op stereotypen in de aanpak stuit, die lichtelijk storend kunnen gaan werken. Hij komt niet met een uitgeprobeerd programma, maar wekt de indruk nog steeds te werken met en te vertrouwen op zijn clowneske persoonlijkheid, die net als zijn tek sten frappante facetten bevat, maar evenzeer doffe kanten toont. Ergens in zijn gesprek met de zaal zegt Herman zelf al: „Als je alles weggooit wat niet deugt, hou je zo weinig over". En daarmee karakteriseert hij voor een deel zijn eigen programma. Hij is kennelijk een te druk bezet man, of te overmoedig, of te weinig kritisch, om zichzelf op dat punt aan te pakken. Hierbij mogen we evenwel niet verge ten. dat hij een van de moeilijkste vakken beoefent, een komeetachtige carrière heeft gemaakt voor zijn 25e jaar en een reeks elpees heeft volge- zongen, die er niet om liegen. Sterk punt is en blijft bij Herman, dat hij gebroken heeft me het gangbare theater-ritueel. Bij hem gaan de gor dijnen bij het begin niet open. Ze staan open en de muziek is dan al volop in de weer. Daarna zakt er nog een mannetje uit de theatertoren en nadert Herman zelf lustig fluitend er gens vanachter uit de zaal. Hij zegt ook niet goedenavond, maar gaat schijnbaar gewoon door met wat hij van nature niet laten kan: de pias uithangen. Gemakshalve doet hij dat dan 's avonds op het podium. Een en ander gaat gepaard met bewegingen en fratsen, waarvan een deel slechts bij benadering in verband kan worden gebracht met hetgeen hij bezig is te doen. Hij springt van de hak op de tak, speelt virtuoos en gracieus viool, totdat hij er genoeg van heeft en er na enige muzikale ontsporingen de brui aan geeft. Op deze wijze is voor hem evenmin de gitaar of de piano veilig. Het podium staat barstensvol attributen, die hij allemaal gebruikt, zij het soms ternauwernood en vaak geheel anders dan waarvoor ze ken nelijk zijn bestemd. Herman van Veen NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal EV. OMROEP 19.05 uur: Al. je de liefde van God ervaren hebt 19.30 uur: Nader bekeken 20.00 uur: Journaal VARA: 20.21 uur: Zomaar C 21.45 uur: Corwin 22.35 uur: Achter het nieuws 23.00 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Indonesia NCRV: 19.30 uur: A present for Dickie 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Hier e.. nu 20.45 uur: Arsène Lupin 21.40 uur: Orkest Freddy Golds 22.10 uur: Kast-kijken 22.20 uur: Barenboim over Beethoven 23.00 uur: Journaal NEDERLAND 1 AVRO: 19.05 uur: Rallyecross 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Drieluik 21.45 uur: De derde handschoen 18.55 uur: Journaal KRO: 19.05 uur: Felix de Kat 6 AVRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: De toverbal 16.15 uur: De orang-oetan- tweeling 19.20 uur: Kinderen en muziek^ 20.00 uur: Journaal 16.45 uur: Robins speelhuis Journaal 20.21 uur: Zomertheater E NOS: 18.45 uur: NEDERLAND II Liefde zonder liefde r 21.45 uur: Pip en Zip NOS: Brandpunt 18.55 uur: 18.45 uur: 22.15 uur: Journaal Pip en Zip Epiloog 11.00 Nws. 11.03 De tweede helft leven, lezing. 11.15 Solarium - een hoogte- zonprogr. voor iedereen. 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Lichte gramm. muz. 12.10 uur Uit Balans. 12.14 Marktber. Overheidsvoorlich ting: 12.16 Franco huis. Inform, voor het bedrijfsleven. KRO: 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Buitenl. comm. NOS: 13.00 Vliegende schijven: gramm. progr. v. d. militairen. KRO: 14.00 (S) P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws.) NOS: 16.30 Inzet: een progr. over amateuristische muz. beoe fening. HIRO17.00 Hiro- Mag. KRO: 17.30 ■■P^^jNOS: 14.30 Gevolmachtigd: een kon verzoekpl. 16.00 Nw HILVERSUM III NOS: 9.00 Nws. 9.03 De Vint :ngelen Show. KRO: 10.00 Nws. 10 namen: platenprobr. Nws.) 16.00 Nws. 16.03-18.00 Sportshc Kopenhagen. (17.00 Nqs.) BELGIë 324 m (Nederlands) persoverz. 13.00 Nws enP toneelager Muz. progr. (14.00 en 15.00 Nws.) 16. is grandioos in het misbruik van de hem omringende objecten en au fond ook van menselijke gevoelens, want zelfs in zijn zeer gevoelige liedjes neemt hij veelal met een kwinkslag afstand van de bezongen problema tiek. En toch slaan die liedjes alle uitstekend aan, zoals „Alles wat ik heb", „De ander" en „Is geluk een grap of om te huilen". Hierin roert hij diepe snaren aan, maar hij laat er onder hilariteit ook rustig eentje ka pot springen. In dit soort spot zit hij in het vaarwater van Tijl Uilenspie gel, met dien verstande, dat Tijl het effect van zijn activiteiten berekende en dat Herman soms met loze en langdradige gebaren manipuleert. Zo bevatten zijn beschrijvende liedjes naast fraaie beelden ook zinloze zin nen: „Niemand mist mij morgen" etc. Echt helema'al Herman is hij in het wereldkampioenschap boksen Hurmen ven Vien—Clay. Als quasi-pugilist plaatst hij de meest potsierlijke stoten en andere voltreffers op de denkbeel dige tegenstander, die met zijn snel voetigheid niet op kan tegen de wap perende ledematen van Hurmen, heya Hurmen. Wat Herman vooral tot een artiest maakt die aanslaat bij de jongere generatie is zijn vrijmoedige taalge bruik. Hanteren zijn oudere vakbroe ders met steeds groter regelmaat bio logische begrippen met de bedoeling er een grap uit te puren, Herman gebruikt ze gewoon zoals ze hem voor de mond komen. Niet om grappig te zijn, maar alleen om zich verstaan baar te maken, zodat men weet waar hij het over heeft. Kenmerkend voor de show van Her man is dat hij wordt bijgestaan door een stel uitstekende muzikanten, die Der accoord van tempo wisselen, van mineur naar majeur opspringen en van rock tot romantiek afdalen. Het orgel van Eric v.d. Wurff speelt daar in een belangrijke rol. maar Laurens van Rooyen. piano. Jan v.d. Voort, basgitaar. Tonnie Koning, slagwerk, en Hans Koppes, trombone, weten er evenzeer weg mee. Zij weven een gordijn van muziek, waarin Herman telkens opduikt of verdwijnt. Hetzelf de spel wordt gespeeld met het licht en het geluld van Gerard Jongerius en Jan v.d. Voort. Om half elf rekent Herman definitief af met hel door hem verachte publiek. Hij meent dan ruimschoots te hebben voldaan aan zijn contractuele ver plichtingen. Wie het voor gezien houdt ..kan de kleren krijgen" aan de gar derobe. Wat jong is mag blijven en pleegt in gemakkelijke zit op het po dium nog wat „commune-singing", on gezien in het theater, maar voor Her man de gewoonste zaak van de we reld. TON OLIEMULLER Gisteren was het weer zo'n t.v.-avond waar een beroepskyker zich doodonge lukkig by voelt. Zyn stapel ongelezen boeken stijgt onrustbarend, op de radio zyn heerlyke muziekprogramma's, de platenspeler staat stoffig te worden en je moet kykenJe komt in de stem ming o meen erg zuur stukje te schry- Helemaal ten onrechte. Bij de TROS is Gouden klanken Freddy Golden In de Twentse Schouwburg te Ensche de maakte de NCRV onlangs opnamen van het orkest van Freddy Golden tijdens een lunchconcert. Fred (Gol den) Gaasbeek en zijn echtgenote He len vormen een zangduo dat al een groot aantal platen heeft gemaakt, maar niettemin in de schaduw is ge bleven van hun twee beroemde stad genoten Gert en Hermien Timmer man. Het orkest van Gaasbeek speelt in een aan James Last verwante stijl. Van dit orkèst hoort men in het pro gramma „De gouden klanken van Freddy Golden", een groot aantal me lodieën van de hitparade. Aan dit lunchconcert werd ook meegewerkt door het plaatselijke politiemannen- NCRV Ned. II 21.40 uur. Miljoen kaarten voor Veronica HILVERSUM (ANP) Tot dusverre zijn een miljoen kaarten met adhesie betuigingen voor radio Veronica bin nengekomen in het kader van de actie Veronica blijftals u dat wilt". Radio Veronica meent nu al te kunnen vaststellen, dat deze actie de populari teit en het bestaansrecht van haar sta tion voldoende aantoont. Het grootste percentage ondertekenaars is ouder dan 20 jaar, zo meldt Veronica, name lijk ongeveer 56 procent. VoorPoedelprijs' 225 deelnemers (Van onze radio- en t.v.-redakteur) HILVERSUM De afgelopen week dongen 225 deelnemers mee naar de „Poedelprijs", ingesteld door het KRO- radioprogramma „Van twaalf tot twee" voor die deelnemers die geen enkele uitslag op hun totoformulier goed heb ben ingevuld. Uit deze 225 deelnemers zijn afgelopen dinsdag 3 totoformulie ren getrokken. De namen van de prijs winnaars, die elk het aantal gescoorde doelpunten van afgelopen zondag in guldens krijgt toegestuurd, werden in de uitzending van vanmiddag bekend er „Op losse groeven", platenprogr%r ma dat de smaak van de meerderbja weerspiegelt. H«* j« erg gemakkelijk^., te constateren dit die smaak ijjj smaakvol is; maar mag die meerdera t alstublief zelf vaststellen wat zij n^t Dat geldt ook voor Mission impossi inderdaad onmogelijk maar kenne wel populair. En op een mooie zon avond valt het tegenvallende kali van de show net Lucy Ball en I Hope n4W"«tfka op. Alternatieve VPRO zocht het voorna: lijk in herhalingen, t.w. van Laurelh Hardy en De twintiger en dertig, jaren. Daarnaast een aflevering a (sterk tegenvallende) reeks griezelfil J van de BBC, die domweg te griezelig zijn om liefhebbers te ktuii bevredigen. VPRO's „Berichten uit de zom.. actief met een „gewone" aflevering o I ontwikkelingshulp, toegespitst op ka tekeningen over aspecten van hulp i India. Zeer specialistisch derhalve. 1 „extra" van de berichten was dat ev Ul zo. Die ging over fusies in de krantrj wereld en liet exclusief één party ï0,1 het woord. Subjectieve aanpak derha van een probleem dat we het liever anders willen mikt op B belangstelling van een minimum t kijkers. Interviews en forum over Indonesië HILVERSUM (ANP) De NOS-te, visie zal zondag om 21.50 uur op derland II twee vraaggesprekken zenden, die de journalist W. L. Brui ma in Djakarta heeft gevoerd met Indonesische minister van Buife landse Zaken, Adem Malik Indonesische minister van voorli< bing Boediardjo. In aansluiting op deze twee int views wordt onder de titel „Waar eigenlijk?" een forumdiscussie zonden. Aan deze discussie, waajk eigenlijk"? een forumdiscussie zonden. Aan deze discussie, v allerlei aspecten van de relatie tuss d> Nederland en Indonesië aan de o^nj komen, nemen deel de schrijfst a journaliste Beb Vuyk, prof. Brand, hoogleraar aan de Leidse u4ij versiteit in de staathuishoudkun n der niet-westerse beschavingsgeb ej den, dr. J. Bruinsslot, oud-hoo|r redacteur van dagblad Trouw, Gortzak, redacteur van het we41 blad De Groene en mr. J. Luns, ou 0, minister van Buitenlandse Zaken r President Soeharto heeft de NI er niet een interview geweigerd, m»lu aan chef d'éuipe van de NOS, de hfjt C. Enkelaar, laten mededelen, dat 1 Er hem onmogelijk was vóór het tij stip, waarop de NOS dit intervi t wilde uitzenden, zich vrij te mak< Er Er is dus geen sprake geweest igeri:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2