Exportschade voor Nederland moet Liet worden overschat NELISSEN: GEEN TEGENACTIE „DAF staat niet te trappelen om met de eerste de beste in zee te gaan" Zweden voert hetze tegen mij in Nederland Kennedy beschuldigt Pakistan WIM VAN D00RNE: •Y Proces tegen niet-blanken n Zuid Afrika -C' Reconstructie Kaagse steekpartij Half miljoen Zwevende dollar politieke schept onrust gevangenen en onzekerheid Proces tegen Watson in Tate-af faire DINSDAG 17 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT rusj MINISTER NELISSEN (Van een onzer verslaggevers) EN HAAG "We moeten de gevolgen van Ie recente Amerikaanse maatregelen niet óverdrijven. Ze zullen ongetwijfeld onze port schaden, maar de Nederlandse export laar de V.S. bedraagt nog geen 5 procent de totale uitvoer. Men moet de schade jus wel in zijn juiste proporties zien", zo teeft minister mr. R. Nelissen van Fir*an- T^iën verklaard na afloop van de raad voor economische aangelegenheden uit de ministerraad. De Amerikaanse maatregelen op handels- en monetair gebied zullen geen Nederlandse tegenmaatregelen tot gevolg hebben. ,,Dit zou geen juist antwoord zijn", aldus minister Nelissen die veel heil zag in overleg binnen de E.E.G. en vervolgens in groter internationaal verband. Voorshands zou volgens de minister de dollar in Neder land zwevend blijven. De valutamarkt zal naar zijn mening langer dan een dag geslo ten zijn. [Minister Nelissen gaf uiting aan de wondering van de Nederlandse rege-. dat Nederland niet is uitgenodigd de besprekingen die gisteren in inden zijn begonnen tussen de onder minister van Financiën van de Verenigde 'ertegenwoordigers van Groot, ittannië, West-Duitsland, Frankrijk en Morgen komen de vaste Kamer- ssies voor financiën, economische en handelspolitiek bijeen om te :den ingelicht over de situatie. dvoerder van de Nederlandse koophandel voor Amerika !t verklaard, dat de Amerikaanse latregelen „ernstige gevolgen" hebben de Nederlandse export, die vorig 1832 min. bedroeg. Belangrijkste Itvoerprodukt is vlees in blik, terwijl )k elektrische machines en plaatijzer [langrijke plaatsen innnemen. ;e wisselmarkten in en buiten ipa zijn gisteren gesloten gebleven. Canada en Japan vormden hierop uitzondering. In Japan is men be- het effect van de Amerikaanse latregelen, en bankiers hebben al de 'achting uitgesproken dat de yen fa moetenrevalueren. De niet-officiële lutahandel bleef overal kalm. In Am- :rd de dollar verhandeld op ,39 tot 3.42. De Zwitserse Nationale heeft bekendgemaakt vorige week 8.4 miljard dollar te hebben opge- rdoor de dollarreserves zijn t ruim 12 miljard. NEW DEL1II (RTR) Senator Ed ward Kennedy heeft verklaard ervan overtuigd te zijn dat het Pakistaanse leger zich in Oost-Pakistan aan groeps- moord schuldig heelt gemaakt. Hij kon digde aan dat hij zal aanbevelen alle Amerikaanse steun aan het militaire bewind van president Jahja Khan stop te zetten. Dit is al gebeurd met de militaire bijstand. kampen met Oostpakistaanse vluchte lingen in India heeft bezocht, het ge heime proces tegen de Oostpakistaanse leider sjeik Moedjiboer Rahman een schande. „Ik denk dat de enige misdaad waaraan Moedjib .zich schuldig heeft gemaakt, het winnen van de verkiezin gen is". Overigens verklaarde Kennedy hoopvol gestemd te zijn over de moge lijkheid van een politieke regeling, maar hij wilde hier niet nader op in gaan. Kunstmaau Frankrijk heeft zijn eer ste kunstmaan van het ,,Eolus"-program in een baan om de aarde gelanceerd. De lancering van de kunstmaan, die de naam CAS-A draagt, geschiedde van de Amerikaanse basis op het eiland Wallops (Virginia) met behulp van een Ameri kaanse viertraps Scoutraket. De 80 kilo wegende kunstmaan moet een bijdrage leveren tot een betere kennis van de winden op grote hoogte. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Hij zegt het zeer nadrukkelijk: „Nee. geen fnsic niet Volvo. Ik weet, dat er berichten in (lie geest verschenen zijn. Natuur lijk: er zijn contacten met andere bedrijven en wij bestuderen de mogelijkheden die er zijn. Die kunnen op het terrein van de verkoop of de produktie liggen, maar er bestaan beslist op het ogenblik geen concrete plannen om te gaan samenwerken". Wim A. v. van Doorne nog een paar dagen te topman van DAF (zaterdag de 21ste legt hij het ijlt je er bij neer) wijst samenwerking niet af, maar dat de enige auto mobielfabriek van de Benelux die dit jaar een omzet van bijna een miljard denkt te bereiken nu staat te trappelen om „met de eerste de beste" in zee te gaan. nee, dat niet. In zijn royale werkkamer op de eerste verdie ping van het DAF-hoofdkantoor aan de Eindho- vense- Geldropseweg vertelt de scheidende „me neer Wim", die het van bankwerker bij .Philips gebracht heeft tot president van een van de grootste ondernemingen van dit land (op dit moment heeft DAF ongeveer 12.000 werknemers) dat zijn bedrijf gezond is en dat het nog alle groeikansen heeft. „Ik maak me wel zorgen over het dalen van het rendement. De lonen stijgen, de benodigde mate rialen worden met de dag duurder en als het nu zo was dat je voortdurend de prijs van de auto omhoog kon duwen, zou het allemaal niet zo erg zijn. maar dat kun je niet. De felle concurrentie maakt dat onmogelijk". „De nettowinst van DAF daalde in het afgelopen jaar van 20 tot 17 miljoen gulden en dat bij een omzetstijging van 144 miljoen. Dat is natuurlijk zeer onbevredigend. Dan heb je ook nog het probleem van het ziekteverzuim. In ons bedrijf schommelt het percentage tussen 10 en 11 en dat betekent dat doorlopend zo'n 1200 man weg zijn. Dat is ontstellend veel. Andere ondernemingen ervaren hetzelfde. Vroeger was dat hoogstens 5 a 6 procent. Het zou voor mij een hele opluchting zijn als dat ziekteverzuim eens wat zou dalen". Klachten over zijn toerknemers? „Nee, dat niet. Wij hebben een prettige, open sfeer in dit bedrijf en als er moeilijkheden zijn worden ze uitgepraat. Iedere man en vrouw in deze onderneming kan bij me aankloppen en dat gebeurt ook. Vorige week kreeg ik een briefje van een oudere werknemer met het verzoek of. hij even bij me mocht komen omdat hij iets te bepraten had. Ik heb hem gevraagd of het ook schriftelijk kon, want ik zit tot over mijn oren in het werk en ik heb ieder uur hard nodig. Nee, dat liever niet. Nou, nu komt die man praten". Hij herhaalt dat er bij DAF een fijnë sfeer is. ,.Ik zeg altijd tegen de- ondernemingsraad: je mag met alles aankomen als het maar reëel is. Ik ben er trots op, dat me in al die 43 jaar niet een keer een staking hebben gehad". Meneer Wim, zoon van een dorpssmid vit de Peel. is alle macht en invloed ten spijt een- hartelijke Brabander gebleven. Een man die ook nu nog best wil weten grauwe armoede gekend te hebben. ,Goed mee te wer ken" zeggen ondergeschikten van hem. „Hij is alleen zo verdomd ongeduldig". t Hij praat over Boi-n, het DAF-bedrijf in Lim burg waar nu zo'n slordige 2800 man weken. Over dat Born, mede op aandringen van een minister van Economische Zaken tot stand geko men, is hij duidelijk teleurgesteld. „Born is ons enorm tegengevallen. Wij hadden daar volop arbeidskrachten te zullen vinden, maar is niet het geval geweest. Er werken nu zo'n 800 Belgen en 500 Marokkanen. We moesten wel, of we wilden of niet. Wij zijn overigens zeer tevreden over deze mensen, maar het is natuurlijk niet het uitgangspunt geweest". Geen wonder dan ook, dat de presient van DAF de wenkbrauwen fronst als hij hoort dat dit of dat gebied in Nederland zo nodig opgekrikt moet worden. Hij zegt: „neem nou volkswagen. Stel dat dat bedrijf zich in Tilburg vestigt. Wij houden niets tegen, kunnen ook niets tegenhou den. Maar goed, als dat bedrijf naar Tilburg gaat, waar haalt het dan de duizenden werkne mers vandaan die het nodig heeft? Die zijn er toch niet. De scheidende presiedent van DAF is ondanks constant dalende rendement niet pessimistisch gestemd. „De personenwagens doen het zeer goed. Zestig procent gaat naar het buitenland, vooral naar Duitsland en Engeland. De verkoop van bedrijfswagens laat wat te wensen over, maar dat is niet alleen bij ons het geval. De dalende conjunctuur is er debet aan. Desondanks is DAF's marktaandeel groter geworden." De Amerikaanse markt noemt hij een hele moei lijke zaak. De veiligheidseisen worden er steeds verder uitgebreid en dat maakt alles toch wel uitermate moeilijk. Uit de monoloog die Wim van Doorne houdt blijkt wel duidelijk, dat DAF voorlopig niet op de Amerikaanse markt zal verschijnen. „Het is niet te doen om een speciale auto in kleine hoeveelheden te bouwen. Wij wachten af, maar dat wil beslist niet zeggen, dat we er nooit zullen beginnen". Over de luchtverontreiniging in de propvolle Nederlandse wegen zegt hij: „We zijn al jaren bezig om wat te doen aan de uitlaatgassen. En die overvolle wegen? We leven nu eenmaal in een dichtbevolkt land. Ik wil er toch ook op wijzen dat wij met onze kleine wagen heel veel mensen een stukje geluk gezorgd hebben. Ze kunnen er nu zondags op uittrekken. Ik vind dat de wegen zich moeten aanpassen aan de vraag van de maatschappij. Dat er in de steden ingrij pende maatregelen worden getroffen is zeker noodzakelijk. Het openbaar vervoer zal er bevor derd moeten worden". Hij geeft ook zijn mening over conflict jeug'd- maatschappij. „Ik weet het niet, maar misschien wordt het allemaal wel wat overtrokken. Wij hebben in ons bedrijf echt geen meoilijkheden met jonge lui". Over zijn afscheid: „Ik vind 65 echt de leeftijd om op te krassen. Het begint wat zwaar te worden. Je zit zo vast en van vroeg tot Iaat ben je intensief bezig. Ik zou geld willen geven als ik eens een keertje kon uitslapen". Meneer Wim. die 6 jaar geleden de leiding van het mammoctbcdrijf van zijn broer Huub de man van de Variomatic overnam cn nu op zijn beurt de touwtjes uit handen geeft (zij het niet alle, want hij wordt president-commissaris) krijgt nu tijdgenoeg om uit tc slapen. PIET DE BONT PIETERMARITZBTJRG (RTR) In Zuidafrikaansc stad Pictermarit/,- is een proces begonnen tegen dcr- niet-blanken. negen Afrikanen, vee Indiërs en twee kleurlingen. Zij orden beschuldigd van het organise- n en financieren van de opleiding van .llnstens 32 jongemannen tot guerilla- Irijders, met de bedoeling de blanke 1U inderheidsregering van Zuid-Afrika r te werpen. De verdachten heb- zich niet-schuldig verklaard. Op I van de wet tegen terrorisme en zij ter dood worden veroor- Op 16 juni verschenen de verdachten, hun arrestatie in 1969, voor het t voor een lagere rechtbank in Pie- rmaritzburg. Zonder dat zij gelegen- id kregen iets tot hun verdediging n te voeren, werd de zaak toen ver zen naar het opperste gerechtshof nNatal. Bij het hof zijn klachten jediend over wreedheden die de vei- Iheidspolitie tegen de verdachten zou ibben begaan. In beëdigde verklarin- in wordt o.a. gezegd, dat zij met iktrische schokken zijn behandeld, enlang met blote voeten op de smalle jkant van stenen moesten staan of wichten boven hun hoofd houden, ge- Wongen werden een zithouding aan te C ernen tot hun spieren het begaven, en itrapt, gestompt en met heet en koud ,^ater overgoten zijn. „Drugkoning" Pauksch „in verzet" 5>J>/ DE KAAG Zowel gisteren, by dag- cht dus, als in de afgelopen nacht, had P de camping Kagereiland een rccon- tructie plaats van de vechtparty. die er in de nacht van zaterdag op zondag [aatshad. Zoals bekend werd hierby de 1-jarige Wassenaarse autohandelaar H. Jansen dodelijk getroffen door een waard, dat de 32-jarige Katwjjkse chauf- ®ur J. van K. hanteerde. By de recon- 'ructie bleek onder meer, dat mevrouw K. haar man met een buks te hulp gesneld, nadat het slachtoffer en Ün vriend moeilijkheden hadden ge haakt by de caravan van het echtpaar 'anK. Kapitein Ernest Medina (links) met zijn advocaat F. Lee Bailey op weg naar de rechtbank in Fort McPherson. Kapitein Medina, commandant van luitenant Calley, wordt ervan beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor de moord op meer dan honderd Zuidvietnamesc ouden van dagen, vrouwen en kinderen in My Lai. AMNESTY INTERNATIONAL -m "111 UBACH-PALEMBERG „De Zweden proberen over mijn hoofd de Nederlandse wetgeving voor het smokke len van wekaminen te ver anderen", reageert Calle Pauksch. volgens velen „Eu ropa's drugkoning nr. 1", op de bespreking tussen hoge Zweedse en Nederlandse re geringsautoriteiten, die op 8 juli heeft plaatsgevonden. „De Zweden", aldus Pauksch, „hadden een zondebok nodig om de openbare mening te beïnvloeden. En sinds nu twee jaar geleden in een voorplaatsje van Stockholm de machinebankwerker Kurt Halwadson gegrepen Werd, met een partij preludine en deze verklaarde dat hij het van mij gekregen had. heb ben de Zweedse autoriteiten niet nagelaten mijn faam als zgn. drugkoning op te schroeven. Ze wisten dat Ik in Nederland en Duitsland woonde en dat zijn nu juist landen die nog een vrij ge ringe strafmaat hebben voor het verhandelen van onder andere preludine". Pauksch is geruime tijd geleden in het nieuws geko men toen in Zweden enkele Nederlanders gearresteerd werden op beschuldiging grote hoeveelheden drugs naar Zweden te hebben ge smokkeld. Men sprak toen zelfs van het droppen van drugs uit vliegtuigen. Nadien zijn er voortdurend bespre kingen geweest tussen Ne derland en Zweden in ver band met de internationale handel smokkel van ver dovende middelen. SMOKEL Pauksch woonde destijds in een riante bungalow in Limburg, maar werd uitge- „Volgens de Zweedse auto riteiten worclt de preludine uit Nederland en Duitsland naar hun land gebracht. Zij hebben er dus alle belang bij dat in Nederland en Duits land de maximumstraffen voor het smokkelen van we kaminen aanzienlijk hoger komen te liggen. Ik heb trouwens gelezen dat minis ter van Agt van mening is dat de straffen moeten wor den verhoogd, ik ben het daarmee eens. Laat ze hoge re straffen maken, maar laat ze het dan doen door gewoon aan tafel te gaan zitten en niet een Calle Pauksch af te schilderen als een man die verderf zaait. Dit is onrede lijk", aldus de drugcommis- Hoe komt Calle Pauksch ertoe te reageren op de con ferentie over de preludine- smokkel? Pauksch: „Ik ben het zat altijd afgeschilderd te worden als de drugkoning. Bovendien ben ik verwikkeld in een proces tegen de Ne derlandse autoriteiten die mij als ongewenste vreemde ling over de grens hebben gezet. Ik vraag mij nog al tijd at: waarom? Men heeft mij in Nederland nooit een strafbaar feit ten laste kun nen leggen. Als ik ooit de man geweest zou zijn waar voor ik word aangezien, dan hadden ze me toch al lang gegrepen. Want er zijn bij zo'n handel zoveel mensen betrokken, dat er in die twee jaar tijd altijd en ergens wel iemand geweest zou zijn die bewijsmateriaal had kunnen leveren". Als de voortekenen niet bedriegen, zullen de Neder landse autoriteiten binnen niet al te lange tijd strenger tegen Calle PauJjsch kunnen optreden in geval hij ons land binnenkomt. Tot nog toe kan hij alleen maar wor den uitgewezen, maar als zijn laatste request aan de regering binnenkort wordt afgewezen, stelt de wet op de vreemdelingen de justitie in staat hem maximaal een half jaar gevangenisstraf te bezorgen als hij ons land binnenkomt. Pauksch: „En dan te be denken dat ik in Limburg een goed florerende zaak in amusementsapparaten heb opgebouwd met twee man personeel. Ik betaal normaal belasting en ik heb dag en nacht gewerkt om de zaak tot bloei te brengen. Dit alles maken ze kapot op basis van alleen maar geruchten. Het Is de provocatie van de Zwe den, die de Nederlandse auJ toriteilen tot deze houding heeft aangezet. Als ik naar de Nederlandse televisie kijk, zie ik tegenwoordig tal van reportages over criminaliteit in Limburg. Dat doet na tuurlijk ook afbreuk aan mijn zaak. Ze denken: nog een misdadiger in deze pro vincie erbij? Dat kan niet. In Duitsland loopt nog een aan klacht tegen mij wegens die beschuldiging van twee jaar geleden in Zweden. Maar hoe vaak ik al op afhande ling heb aangedrongen, ze stellen het proces alsmaar uit. Waarom? Omdat ze geen enkel bewijs hebben. Ik zal nu via mijn advocaat probe ren binnen twee weken dit proces doorgang te doen vin den. Want ik weet zeker dat ik het zal winnen en dan sta ik ook weer sterker in Ne derland. Alleen, de Zweden zullen het weer anders uit leggen. Ze zullen de Neder landse autoriteiten influiste ren, dat ik gewoon te handig ben om gepakt te worden en dat ik in Limburg wil wo nen, omdat hier de straffen nog zo laag zijn", aldus Calle Pauksch. De reconstructies hebben de politie nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Vel kreeg de politie een nog duidelijker jpeeld van alles wat zich voor en tijdens "OOïf *a*ale zwaardsteek heeft afgespeeld, 'we mogelijkheid, dat het slachtoffer in Pet zwaard is gelopen of gevallen is zeer .Klein, maar wordt nog niet helemaal uit gesloten geacht. Intussen heeft Van K. haMT 7'e'f nog erg onder de indruk is van d#et Bebeurde, een gedeeltelijke beken- jwnis afgelegd. LONDEN (AP) Een woordvoerder van Amnesty International heeft ver klaard dat in de gevangenissen van de wereld waarschijnlijk een half miljoen mensen gevangen worden gehouden wegens hun overtuiging. Het cijfer zou aanzienlijk hoger kunnen zijn, aldus de woordvoerder maar de gegevens waaro ver Amnesty International beschikt zijn verre van volledig. In Zuid-Vietnam, Indonesië, Latijns-Amerika en Afrika zijn vele duizenden politieke gevange- „In Zuid-Vietnam, bijvoorbeeld, va riëren de schattingen omtrent het aan tal gevangenen tussen de 20 en 200.000. 60 lot 80 pet. van deze gevangen zou den politieke gevangenen zijn, aldus de woordvoerder. Hij verklaarde dat Am nesty International niet beschikt over cijfers uit de Sovjet Unie, waar ver moedelijk dissidenten in zenuwinrich tingen worden opgesloten. Amnesty International heeft maandag zijn jaarverslag gepubliceerd. In het verslag wordt gezegd dat politieke ge vangenen vaak worden gemarteld, slecht worden behandeld en jaren wor den vastgehouden zonder dat zij voor de rechter worden gebracht. (Van onze beursmedewerker) President Nixon heeft met zijn maatregelen tegen de inflatie in de Verenigde Staten en tegen de speculatie met dollars in de wereld heel wat onrust en onzekerheid opgeroepen. Hoe i de situatie tot i i toe'. prei s te i. scdei 1944 houden vele landen reld zich aan de overeenkomst die in dat jaar in Bretton Woods is gemaakt. Elk land moest toen de waarde van zyn munteenheid uitdrukken in hoeveelheid goud. Door vergelijking van die hoe veelheden goud kon men berekenen wat de waarde van de ene muntheid ten op zichte van de andere is. Tevens verplichtten de V.S. zich om de door de centrale bankèn van de diverse landen aangeboden dollars in goud te blijven inwisselen tegen een prijs van 35 dollarcent per ounce (31,1 gram). Deze goudprijs hadden de V.S. overigens al in 1934 vastgesteld. Alle munteen heden of valuta's van de aangesloten landen kenden door dit systeem tegen elkaar worden uitgedrukt terwijl de goudprijs in dollars officieel was vast gelegd. Hierdoor werd de dollar de sleu- t el valuta voor het gehele internationale betalingsverkeer. Er is bijzónder vaak een beroep op die inwisselbaarheid door de V.S. gedaan. Het buitenland had volop dollars en bij inlevering moesten de V.S. goud afstaan. Miljarden aan goud gingen naar het buitenland. Zoveel zelfs dat in juni van het lopende jaar de Amerikaanse goud voorraad beneden de lien miljard dollar daalde. Hoe kwam dat buitenland nu ,aan die vele dollar::? De stroom dollars die Amerika uitging was groter dan de stroom die er binnenkwam; de V.S. kochten veel in het buitenland, zij ver leenden militaire en ontwikkelingshulp, 'ij gaven geld weg en zij leenden hei uit. Kortom, er was zoals dat heet, een tekort op de lopende rekening van de betalingsbalans. Niet alleen dat er hierdoor het proces duurt al jaren zeer veel dollars in het buitenland waren. Maar naarmate dit tekort op de betalingsbalans langer duurde, werd het vertrouwen in de waarde van de dollar meer geschokt. Dit is een zichzelf versterkend proces dat vooral ernstige vormen gaat aan nemen als de speculatie zich erop werpt. Speculanten gaan op steeds grotere schaal in ruil voor andere valuta dol lars aanbieden. Zij gokken er daarbij op dat de V.S; de waarde van hun dollar zullen verlagen ofwel devalueren, waar na zij, speculanten, automatisch na die devaluatie meer dollars voor de andere, gekochte valuta zullen terugkrijgen. Het verschil is winst voor de speculanten. We weten nu dat de V.S. met de jongste maatregel niet de goudprijs hebben ver hoogd en dus niet hebben gedevalueerd. Zij hebben alleen de automatische in wisseling van dollars in goud tegen een prijs van 35 dollar/cent per ounce stop gezet. Verder proberen de V.S. de in voer af te remmen door een importhef fing van 10 percent en willen zij de hulp aan het buitenland verminderen. M.a.w., men probeert de stroom van dol lars naar het buitenland in te dammen en daarvoor het tekort op de betalings balans weg te werken of althans te ver kleinen. Werd er hierboven al gezegd, dat dit jarenlang bestaande tekort de oorzaak was van het steeds groter wor dende wantrouwen in de waarde van de De V.S. willen nu in samenwerking met de andere landen die by het In ternationale Monetaire Fonds zyn aan gesloten proberen tot een ander be talingsstelsel te komen. Eind september wil men daarover op de jaarvergade ring van het Internationale Monetaire Fonds spreken. De V.S. willen dan niet onderhandelen over devaluatie van de dollar, maar over opwaardering of revaluatie van de andere geldcen- heden zoals de Mark, de yen, de franc Intussen gaat de dollar door het niet meer inwisselen van goud tegen de vaste prijs van 35 dollar/cent in prijs zweven. In Nederlands geld uitgedrukt wordt hij minder waard, hetgeen in: feite wil zeggen dat de gulden (en zo ook andere munteenheden) tegenover de dollar meer waard is geworden. Spre ken de landen niet af hoever zij de dollar in prijs zullen laten zakken dan zullen ook de prijzen (koersen) van hun eigen munteenheden gaan of blijven Hoelang zal dat duren We weten het niet. Noch wat hier precies uit zal groeien. Daarvoor zijn de belangen tegenstellingen tussen de landen te groot. Zeker is wel dat de onzekerheid over de juiste waarde aan de valuta's schadelijk voor de economie kan wor den. De goederenhandel komt voor nieuwe onzekerheden te staan. De internatio nale handel wordt hierdoor belemmerd De geldhandel weet niet meer waar hij op dit ogenblik aan toe is. De specu latie zal opnieuw de kop opsteken en bovendien kan er handelsoorlog ont staan om zicht egen de verhoging van de invoerrechten in de V.S. te weren. Wij gaan een tijd van grotere monetaire onzekerheid tegemoet, die hiet alleen economisch mar ook politieke conse quenties kan hebben. LOS ANGELES (DPA) In Los Angeles is het proces begonnen tegen Charles Watson, volgeling van de we gens zevenvoudige moord veroordeelde hippieleider Charles Manson. Deze en zijn volgelingen Susan Atkins, Patricia Krenwinkel en Leslie van Houten zijn eerder dit jaar ter dood veroordeeld in verband met de moorden op de actrice Sharon Tate en zes anderen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5