PAK hervat trommelvuur op de stelling van B. en W.jj Brandweer Rijnland in Leiden op een laag pitje Woonwagens vluchten uit Katwijk na donderspeech burgemeester Eeuwenoude boerderij zal moeten wijken voor sportvoorzieningen Poging tot curatele om uitgeven te voorkomen van niet-gevoteerd geld Eigen school voor kleuters Rijns woude Noordwijkse raad stapt uit de trein Bevolking dreigt met harde actie Tot nadere informaties Nadruk op verbindingen per rail LEIDSE CüuHAis i' LEIDEN Na schorsing van een week zette de gemeenteraad van Leiden gisteravond de vergadering voort, die hij op maandagavond 9 augustus begonnen was. En niettegenstaande de coulante, zakelijke leiding van de voorzitter, burgemeester A. J. Vis, scheelde het niet veel of er was een derde datum nodig geweest om de agenda „schoon" te krijgen. Na zes uur vergaderen drensden de debatten nog voort. Dat was voornamelijk te wijten aan een compleet proceduretrommelvuur, dat de PAK-fracties legden op de stelling van B. en W. die het in hun ogen goed verbruid hebben. Zo kwam hun woordvoerder mr. In 't Veld bij het voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van materiaal ten behoeve van de brand- r met vijf voorstellen, waarvan er maar één na lang praten door de raad erkend werd als betrekking hebbende op het „voorstel in stricte Demonstrerende kleuters. Opert „Wij i twin- |RIJNSATERVVOUDE ui o n e'Sen school, ik verveel jfid m „Geef ons een school" dat 'ulE(kksten op de spandoeken die y°Mgtal kleuters met hun r.-k. moeders 40 gistermorgen in optocht door Rijnsater- ien tvoude voerden op weg naar het ge meentehuis waar burgemeester L. H. fflreen het gezelschap in de raadzaal af ontving en te woord stond. Daarbij '.io%acteerde hij de kleuters en ook de |ouders op een frisdrankje, terwijl de latsten intussen hun wensen aan Rijn- I eerste burger kenbaar j likten. zowel r.-k. als feta nt.en waren het over deze de rivatie' beslist niet eens. „Uitdruk- in zoals „Moet het hier een tweede len" en „Stuur die kinderen, de gemeentelijke kleuter- il" vielen zo hier en daar wel te listeren. ,-k. kleuters zitten sinds 1 augus- dit jaar zonder lokaal. De arin zij tot voorkort zaten is het r.-k. schoolbestuur verkocht r.-k! kerkbestuur. In het cen- Leimuiden, is een r.-k. kleu- :hool, ter vervanging, gebouwd. De- school ligt echter op 3-4 kilometer- Rijnsaterwoude. Een weg te lang is voor de kleuters om te die bovendien langs een brede ■ring voert. In het centrum van isaterwoude is echter wel een nieu- openbare school gebouwd, waar al il r.-k. kleuters naar toe gaan. Er echter toch een aantal ouders die kinderen niet naar deze schóól len sturen en zij vragen aan de ieerite een eigen lokaal. Burgemees- L. H. Breen deelde de ouders mee een eigen lokaal voor slechts 20 hem in Den Haag geen ioopbare zaak is. Als deze ouders eigen r.-k. school willen hebben, :n zij hiertoe een verzoek in moe dienen bij de r.-k. schoolbestuur, de lokalen af zou :ten staan van de lagere school bij |kerk Over deze kwestie zijn van besprekingen gevoerd met de in- Itrice van het kleuteronderwijs mej. splonius en met het r.-k. schoolbe stuur. De enige oplossing tot nu toe lijkt het huren van een lokaal van de oude school en het aanstellen van een leidster. Of de ouders deze financiële krachtproef kunnen volbrengen is ech ter de vraag. NOORDWIJK Als de Noord- Tel wijkse gemeenteraad positief rea- geert op het voorstel van burge- al o meester en wethouders zullen de ur raadsvergaderingen in de toekomst op de publieke tribune niet meer ervaren worden als uitzendingen n de Bonte Dinsdagavondtrein zoals burgemeester Bonnike de h geluidsweergave van de huidige installatie eens typerend heeft gekenschetst. Als de raad bijna 12,5 duizend gulden neertelt zal Siemens Nederland N.V. een ge luidsinstallatie leveren die klinkt als een klok; ook op dinsdagavon den. Een dure oplossing van veel ongemak (o.a. hinderlijke storin gen door illegale zenders), maar wel afdoende, meent het college. Op 22 juni j.l. is tijdens de raads vergadering al een proef met een j! nieuwe installatie genomen. Het geluid voldeed toen uitstekend. Niet alleen de weergave via de bandrecorder bleek van zeer goe de kwaliteit, ook de verstaan- wiel baarheid voor de bezoekers was aanzienlijk verbeterd en storende geluiden bleven achterwege. B. en W. toch beducht voor de uit gave, hadden het liefst de instal latie willen huren, maar Siemens 7Jv°elt alleen voor verkoop. De pr commissie voor openbare werken Ne(j kan zich met de aanschaffing eerenigen. De huidige installatie dateert van 1964. Raad Leiden wil uitsluitsel van ministers LEIDEN Op voorstel van de heer i. van Aken (PvdA-PAK) heeft de gemeenteraad van Leiden vandaag een gepeperd telegram gezonden aan de mi nisters van Binnenlandse Zaken en van Financiën. In het telegram spreekt de raad er zijn ergenis over uit dat nog steeds geen uitsluitsel ontvangen werd over de toe kenning van de aanvullende bijdragen artikel 12 van de Gemeentewet. Daardoor konden de begrotingen voor 1970 en 1971 nog niet door G.S. van Zuid-Holland gofedgekeurd worden. Ook de goedkeux-ing van het raadsbesluit inzake de bestemming van de reserves laat nog op zich wachten. Daarom dringt de raad er met klem op aan, voor eind september zekerheid te geven. Vuilnisbelt mag over zes weken niet meer stinken LEIDEN De heer M. van Aken (PvdA-PAK) die vragen had gesteld over de stankoverlast die de vuilstort plaats aan de Roomburgerweg vooral in het oosten van de de stad veroorzaakt, heeft gisteravond in de raadsvergadering aangekondigd, de ontwikkelingen nog eind september te willen aanzien. Maar dan moet het gemeentebestuur zich inmiddels beraden op maatregelen die het selectief storten zullen bevorde- Wethouder S. Menken beantwoordde de vragen. Maar de heer Van Aken ver weet hem dat dat antwoord onvoldoen de was. Bijvoobeeld: Er is een kans, dat de gemeente het contract voor het stor ten van vuil dat op 30 september a.s. afloopt kan verlengen. Als de stank- plaag zich herhaalt, zal de gemeente de overeenkomst zeker niet voor langer dan één jaar aangaan en gaat ze zoe ken naar een andere plaats. Maar de heer Van Aken, die pleitte voor méér personeel en selectiever storten („alles wat brandbaar is en niet verkleind hoeft te worden, moet naar de vuilver brandingsinstallatie") eiste van de wet houder de toezegging dat binnen de kortste keren een maatregel getroffen wordt, die ons afdoende van de stank verlost". De heer Menken zegde toe, dat mochten de conventionele middelen falen er duurdere maatregelen ge troffen moeten worden. Maar de heer Van Aken diende zich dan wel te reali seren dat een kraakinstallatie voor groot vuil waarvan de aankoop on der die duurdre maatregelen kan vallen anderhalf tot twee ton kost. LEIDEN Met een bijzonder druk bezochte receptie in de Stadhuiskantinc nam de heer C. van der Kraan, gisteren afscheid van de dienst Bouw- en Wo ningtoezicht. De heer Van der Kraan verlaat de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Als eerste voerde gisteren Ir. H. H. Vos, directeur van de dienst, het woord. Hij dankte de heer van der Kraan voor alle goede diensten in de loop van de jaren de dienst bewezen. Als blijk van waardering bood hij de heer van der Kraan twee etsen aan. Waarderen de woorden werden ook gesproken door Ir. Tusenius. De collega's van de heer van der Kraan vergaten hem de heer van den Oever bood hen een schrijfmachine aan. De heer In 't Veld (PvdA-PAK) besteeg zijn stokpaard toen hij in herinnering riep, dat vorige week „Zang gesproken was over een bedragje, dat B. en Wzomaar uitgaven, zonder er de raad in te kennen"- En, evenals vorige week, wilde hij ook nu weer weten, hoeveel van het gevraagde bedrag al was uitgegeven- Daarom diende hij een motie in .eigenlijk is het een voorstel" houdende dat de raad over behoorlijke informatie moet kunnen beschikken om besluiten te kunnen in- En toen hij nog vier voorstellen begon te spuien, werd hem het woord ontnomen- Stricte zin .Wat is eigenlijk een voorstel in stricte zin?", ging In 't Veld in verweer. Hoe kunt u mij het woord ontnemen, Is u niet eens weet hoe de rest van de •oorstellen luidt?" En hij legde zijn bedoeling uit: „Ik wil ermee voorkomen, dat wij elke vergadering wéér moeten vragen of er voor een bepaald krediet al iets besteld is en wat er al van is uitgegeven. Wij willen ons niet bezighouden met detailpunten, maar met de grote lijnen". ,In 't Veld had er behoefte aan, zijn voorstellen toch te laten horen. ,,De raad hoeft er helemaal niet. diepgaand over te discussiëren, als maar ter overweging worden geaccepteerd", meende hij. Waarop mr. H. E. A. Di-iessen (KVP) n voorstel van orde deed onmiddellijk gesteund door mevrouw Van Geelkei'ken (Pr.-Chr.) om de voorstellen schriftelijk aan het college B. en W. te laten zenden. Dat •stel werd met negentien stemmen vóór en veertien tegen aangenomen. Maar In 't Veld zette door. Hij achtte het urgent om binnen de kortste tijd de procedure te wijzigen. En daartoe formuleerde hij voor de vuist weg een we motie. De voorzitter opperde al, deze in preadvies te nemen, maar daartegen tekende wethouder Harmsen bezwaar aan omdat hij er de consequenties niet van I burgemeester Vermeulen trekken de woonwagenbewoners i De heer Ham (KVP) viel er de PAK-afgevaardigden op aan, dat de •oorstellen onvoldoende voorbereid zouden zijn: alle stukken waren voorhanden en dat de commissie van financiën (door vakantiesniet volledig was geweest, was niet de schuld van B. en W., aldus de heer Ham ,die niets van het voorstellenpakket wilde weten. Zijn fractiegenoot Cornelissens verzette zich tegen de gedachte, dat de raad B- en W. onder curatele" zou plaatsen, waar het regelmatig terugkerende bedragjes gold- ,,Dat belemmert een slagvaardig beleid". De heer Zunderman (DS '70) en mevrouw v. d. Blom-Vijlbrief (CPN) meenden dat het handelen van de PAK niet in het voordeel van de gemeenschap kon zijn, „omdat er meer door werd vernield dan we in lange tijd hebben opgebouwd". „Als de raad er dan niets van begrijpt", zo capituleerde de heer In 't Veld, ,,dan dat voorstel maar in preadvies". En hij sprak daarbij de wens uit, dat de raad Kampementen op Schuttersveld en rond De Valk KATWIJK Katwijk is voorlopig van zijn woonwagenprobleem verlost. Gistermiddag omstreeks vijf uur ver trokken de wagens en masse uit het vissersdorp, richting Leiden. Daar werden de tachtig wagens op het Schuttersveld en Lammermarkt neer gezet. Dat betekent dat Leiden op het ogenblik een soort bezetting van woonwagens meemaakt. Het kamp aan de Haarlemmertrekvaart is over vol en rondom de molen „De Valk" staan ook nog eens 35 wagens. Het totaal voor Leiden zal derhalve wel in de buurt van de 200 wagens komen. Wat men precies met de zaak aan moet is nog niet bekend. Vandaag zijn daar op het Stadhuis besprekingen gevoerd. Intussen is men in Katwijk opgelucht, dat de woonwagenaffaire op zo'n vre delievende wijze is afgehandeld. Voor dat het echter zo ver was zijn er wel de nodige harde woorden gevallen. Die kwamen uit de fnond van bur gemeester Vermeulen, die gister middag om drie uur naar het woon wagenkamp in 't Heen getogen was om de zaak op een nogal rigoureuze manier op te lossen. Geheel onaangekondigd reed hij in een politiejeep het kamp binnen, stop te in het midden en wachtte tot de nieuwsgierige bewoners zich om de auto geschaard hadden. Toen verhief hij zich als een patri arch en sloeg de woonwagenbewoners met keiharde verwijten om de oren: „Ik kom jullie zeggen, dat ik bijzon der bezorgd over jullie lot ben. De mensen in Katwijk beginnen jullie te haten. Een half jaar geleden kwamen jullie hier en mijn ambtenaren heb ben zich voor jullie uitgesloofd. Wat de den jullie? Niets anders dan ze pesten tot 't uiterste toe. De hardwerkende tuinders in deze streek zijn woedend omdat hun land verwoest is. Er zijn hier wagens vernield, winkeliers be drogen en dit terrein is een varkens hok geworden. Nu kom ik jullie waai-schuwen. Gister avond hebben jullie gezien hoe kwaad de Katwijkse bevolking kan zijn. Van avond woi-dt er opnieuw een actie ge houden. Wij hebben extra-politie aan laten x-ukken om jullie te beschermen, maar of dat lukt kan ik niet garande ren. Jullie kunnen in Katwijk blijven maar dan moet het uit zijn met het provocerend optreden". Tot zover de heer Vermeulen die na deze woorden rechtsomkeer maakte en uitgejoeld door de kampbewoners het kamp ver liet. Zijn woorden bleken echter toch wel indruk te hebben gemaakt want een kort beraad van de kampleiding was voldoende om voor een massale uittocht te zorgen. mededeling gedaan zal worden van elke uitgave, groter dan 1500 gulden, dan wel of er voor een kx-ediet dat gevraagd wordt al verplichtingen zijn aangegaan- Zonder hoofdelijke stemming werd besloten een daartoe strekkende motie in preadvies te geven aan B. en W. Even leek de lucht gezuiverd. Maar bij de voorstellen 17 en 18 beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van drie k,aartenliften en voor een legesmachine ten behoeve van de gemeentesecretarie maakte Kees Walle (PSP) een kanttekening, die met duidelijke spotlachjes werd verwelkomd. „Is dit wel een juiste investering? Kunnen we het voorstel niet drie maanden aanhouden om een commissie de noodzaak te doen onderzoeken?" De voorzitter gaf een uiteenzetting over de noodzaak, die hij besloot met de opmerking, dat de appax-aten vroegtijdig besteld hadden moeten worden. Het hoongelach: „Ze staan er al!" overviel hem kennelijk even. Maar onmiddellijk was In 't Veld weer present met een voorstel van orde om het agendapunt af te voeren. Het werd verworpen met twintig stemmen tegen en dertien vóór. Waarop Walle informeer-de of het mogelijk is, de machines terug te zenden pq de heer Van Dam (PvdA) weten wilde of wethouders mogen meestemmen over zaken, die hen persoonlijk aangaan. „Ze hebben gelden uitgegeven, zonder toestemming van de raad", oordeelde hij en daartegen wilde hij in een voorstel een remedie toedienen. De voorzitter ontried hem dat en de raad maakte het hem zelfs onmogelijk met twintig stemmen tegen en, dertien voor. LEIDEN. Met overgrote meerderheid van stemmen besloot de gemeenteraad van Leiden gis teravond om het voorstel inzake het vaststellen van een gemeen schappelijke regeling voor een „Regionale brandweer Rijnland" tot een volgende gelegenheid aan te houden. Daarmee volgde men het voorstel van orde, ingediend door de heer Van der Horst (P.v.d.A./PAK), die opperde: „Ik ben nog nooit in de gelegenheid geweest me over dit onderwerp te informeren. Ik heb me geen mening kunnen vormen en ik kan er dus ook geen mening over geven". De heer Van der Horst voerde aan dat hij lid is van de gewestraad en dat hij desondanks niets over een ontwerp regeling gehoord had. De voorzitter, burgemeester Vis, releveerde de data, waarop het stuk de verschillende schij ven in de ambtelijke en bestuurlijke mo lens gepasseerd was. Zo zou het blij- kens de verslaglegging op 24 april jL ook in de gewestraad besproken zijn. Waarna de heer Van der Horst erop wees, dat zaken als de aankondiging van een ontwerpregeling gewoonlijk door het dagelijks bestuur worden afge daan en er dus alle kans was, dat de regeling niet in de algemene vergade ring ter sprake is gebracht. Zijn mede lid van de gewestraad, Wiebenga, zei zich de bijeenkomst van 24 april leven dig te herinneren omdat hij toen in de gewestraad was geïnstalleerd. Hij viel de heer Van der Horst bij, maar meen de toch dat uitstel nü, straks geen af stel mag worden. Voorzitter Vis: „Ik heb hier het ver slag van die vergadering. Daar moet ik op vertrouwen. Maar als er mensen zijn, die erbij zijn geweest, dan zit ik in een moeilijk parket". En er waren van die mensen: de dames Van Geelkerken (Pr. Chr.) en Van der Blom (CPN). Zij ver telden, dat het onderwerp zeer zijdelings was aangeroerd. Dat achtte de voorzit ter voldoende reden om het voorstel van orde van de heer Van der Horst toch in stemming te brengen. De heer Wiebenga zei in een stemverklaring, dat met name de begrenzing van het gebied waarvoor de regeling geldt een onderwerp van discussie geweest zou moeten zijn: waarom de grenzen van de BB-krlng? Moet het gebied groter zijn dan de regio of niet? Het voorstel Van der Horst werd ten slotte aangenomen met 24 stemmen voor en negen tegen. WOUBRUGGE Geboren: Pleter, z.v. G. Moordam en G. Oudshoorn: BartholomeüN, :.v. A. A. van der Touw Kraan en M. J. J. ransen. Getrouwd: ,T. M. Rlce. 33 jaar en C, M. Langeslag, 21 jaar; J. C. van der Seyden, 23 jaar en J. M. C. Hoogenboom, 20 LEIDERDORP In de Leiderdorpse gemeenteraad is maandagavond het be sluit gevallen om de ongeveer 170 jaar oude boerderij, rijk omzoomd door oude hoge bomen en staande aan de Dwars- watering, over enige tijd te slopen om plaats te maken voor voorzieningen voor de toekomstige paardesport aldaar of voor de zgn. passieve recreatie. De boerderij, bekend staande als de boer derij Balkenende, verkeert volgens de deskundigen in een uiterst slechte toe stand en de kosten van restauratie (door wethouder mevrouw Tichler ge raamd op bijna 3 ton) achtten B. en W. zonde van het geld. Met uitzondering van wethouder E. Drenth van het PAK, die een minderheidsstandpunt innam en ervoor pleitte om al het mogelijke te doen de boerderij te behouden. Deze verdeeldheid binnen het college van burgemeester en wethouder was voor de tweemansfractie van DS'70 aanleiding wederom haar misgenoegen te uiten over deze aan de dag tx-edende tweespalt in het dagelijkse bestuur van de gemeente Leiderdorp. Meerder ma len hebben de twee heren van DS'70 J. Nievaart en H. Jongman getracht politieke munt te slaan uit de voor Leiderdorp weinig gebruikelijke om standigheid dat de voorstellen van B. en W. aan de raad niet altijd meer eenstemmig zijn. De jonge wethouder Drenth heeft herhaaldelijk andere me ningen dan de overige leden van het college. Bij het voorstel van de sloop van de boerderij was echter expliciet aangegeven dat het geen meerderheids standpunt gold, iets wat de heren van DS'70 was ontgaan. De discussies over het al of niet slopen van de boerderij waren ingezet door mevrouw H. Uhlenbeck-Lagerwij, van D'66. Zij zei het zeer te zullen betreuren dat van het weinige dat in het Leiderdorpse landschap rustiek te noemen is, opgeofferd moet worden. Zij wist zich gesteund door architect ir. J. Franso, eveneens „burger"-lid van de commissie openbare werken, die er bij B. en W. voor had gepleit om al het mogelijke te doen de boerderij te be houden. GEEN ATLETIEK Na een langdurig betoog tussen voor- j en tegenstanders kwam de omstreden j zaak in stemming, waaruit bleek dat het voorstel van B. en W. was aangeno men. met de stemmen van wethouder Drenth, mevrouw Uhlenbeck en de raadsleden drs. J. Reugebrink en drs. J. Vlieger (beiden van de prot. Chr. Groe pering) tegen. De afbraak van de boer derij maakte deel uit van een voorstel om het sport- en reereatieplan De Bloe- merd voor een deel te herzien. De aanleg van de atletiekbaan zal achter wege blijven omdat de behoefte aan een dergelijke baan voor het Leider dorpse sportleven op het ogenblik nihil is. Gezien het toenemende aantal leden van de voetbalclub RCL (nu ongeveer 500) moet de voctbalaccommodatie uit gebreid worden van vijf naar zes vel den. Voor de lu-of bal vereniging Velocitas wordt ruimte geschapen voor de aanleg van drie velden en de belangstelling voor de hockeysport blijkt in Leider dorp zeer groot te zijn. De vrees bestaat daarom dat niet volstaan kan worden met de aanleg van twee velden, zoals oorspronkelijk was voorzien. Daarom zal het aantal velden voor deze sport worden uitgebreid tot vfer. Hierdoor zal de geplande aanleg van acht tennisba nen niet door kunnen gaan. Onderzocht wordt of het bestaande park aan de Hoogmadeseweg uitgebreid kan worden. Voorts zal worden onderzocht in hoe verre het noodzakelijk en mogelijk is om de Dwarswatering te verbreden ter hoogte van de boerderij Balkenende. Daardoor zal de bruikbaarheid van het water als roeibaan worden bevorderd. Aan het begin van de vergadering onderzocht een speciaal daartoe aange wezen commissie de geloofsbrieven van mevrouw M. van der Molen-van Ros sen, die in verband met het uittreden van het PAK-raadslid C. N. Boot, tot gemeenteraadslid werd benoemd. In de volgende raadsvergadering zal zij wor den geïnstalleerd. De Leiderdorpse raad telt met deze benoeming dan drie vrou welijke raadsleden. Medegedeeld werd verder dat de be woners van de enclave het Patrimoni umpark nabij Durisol aan de Achtho- venerweg, verstoken zullen blijven van geregeld openbaar vervoer. Zoals be kend staakte de busonderneming West- Nederland enige tijd geleden de gere gelde busverbinding van het park naar de bebouwde kom. B. en W. stelden toen zelf een provisorische busdienst in, doch deze werd spoedig gestaakt in verband met een minimaal vervoer saanbod. Een toegezegd gesprek met de NZH heeft ook geen positief resultaat opgeleverd. B. en W. stelden de raad voor dan maar in de situatie te berus ten. De afstand tussen het Patrimoni umpark en de dichtsbijzijnde halte van de NZH-busdienst is 600 meter, voor de meeste bewoners een overbrugbare af stand. Voor het overige zal men zijn toevlucht moeten nemen tot taxiver voer, schreven B. en W. aan de raad. ;,In dit opzicht is het bijzonder prettig te weten dat naar wij zojuist vernamen op 19 augustus a.s. een openbare tele fooncel op de hoek van het Patrimoni umpark en de Achthovenerweg word' geplaatst", aldus B. en W. TEGEN HOOGBOUW De heer J, M. Tieken van de KVP. een fervent tegenstander van teveel hoogbouw in Leiderdorp, verweerde zich tijdens de raadsvergadering weder om heftig tegen de voorgenomen bouw van flats in Leiderdorps xiieuwe woon wijken Voorhof en Buitenhof. Aanvan kelijk was door B. en W. toegezegd, zo verklaarde de heer Tieken, dat van de te bouwen huizen niet meer dan <12 procent in hoogbouw zou worden uitge voerd. Bij de behandeling van het voor stel om akkoord te gaan met een ont wikkelingsprogramma voor Voorhof en Buitenhof bleek dat' uitgaan was van een percentage van 24. De heer Tieken fulmineerde hier fel tegen, maar onder vond weinig bijval uit de raad. Na uiteenzettingen door wethouder J. Meerburg (prot. chr.) en wethouder me vrouw D. W. Tichler-Moerman van de WD dat in het percentage van 24 ook de meergezinswoningen in twee lagen waren meegerekend en dat Leiderdorp taak heeft in de huisvesting van de talloze verpleegsters die tezijner tijd bij het gereedkomen van het St. Elizabeth Ziekenhuis en het verpleegtehxxis Ley- thenrode in Leiderdorp zullen gaan wo nen, verklaarde de heer Tieken. Alle overige voorstellen op de agenda, eer der in ons blad vermeld, werden zonder veel op- of aanmerkingen door de raad aanvaard.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3