Koudekerker: Alleen 'n boeren bruiloft trekt hier mensen Vakantiespelen in de Rijnstreek Won ingwetwoningen in Nieuwkoop krijgen verwarmingsketel Plan Prolkade belangrijk voor Noorden BEN JE 15 JAAR... Leidse Courant KRANTENWIJK HEBT U EEN HOBBY? Schildert u? Knutselt u met hout of metalen? Vlaghijsing op hoogste punt bejaardenflats Tuinder wordt molenaai I gemeente houdt toeziet Verbouwing viel tege Van Aken stelt voor om antwoord te vragen MARKTEN LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1& tiet hoogtepunt de de boerenbruiloft en dan nog speciaal deze huifkar NIEUWKOOP Ongeveer 4 jaar geleden zijn in plan west 68 woning wetwoningen gebouwd mef een centraal wijkverwarmingssysteem. De bewoners mopperen naar aanleiding van de vast gestelde verhoging van de stookkosten van f 6,50 naar f 10,75 en vooral ook over het onvoldoende functioneren van de huidige installatie. In een gesprek met het gemeentebestuur hebben zij aangedrongen op een spoedige verbete ring van deze installatie of met het plaatsen van afzonderlijke verwar mingsketels in iedere woning. Een onderzoek van de dienst gemeen tewerken heeft aangetoond, dat instal latie en aanleg alleen maar met zeer grote kosten, ongeveer f 60.000,in redelijke staat gebracht kan worden, zonder garantie, dat na enkele jaren geen nieuwe gebreken zullen optreden. Daarom stellen B. en W. voor, elke woning te voorzien van een eigen, door middel van aardgas te stoken, verwar mingsketel. Van de firma Breedijk te Nieuwkoop is er 'n offerte om voor een bedrag van f 157.000,deze ombouw aan te brengen. B. en W. zijn van oordeel, dat deze aanbieding aanvaard baar is. De vaste lasten voor de omgebouwde verwarmingsinstallatie zullen f 6,50 per woning per week gaan bedragen. Het gasverbruik zal ongeveer f 5,70 per Oefenwedstrijden in Hazerswoude HAZERSWOUDE 8 Het standaardteam van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys oefent op zaterdagmiddag, om vier uur, op eigen terrein tegen De Lier. Trainer Piet van Heusden selec teert zijn team uit: Dick Batelaan, Koos Endlich, Ronald Gaarkeuken, Dinant de Gelder, Eddy Harkes. Woendrik de Jongh, Sjaak Kouwenhoven. Wim Loomans. Hans Petri, Isaac Raaphorst, Cok Rademaker, Jan Rietveld, Joep de Ruiter. Cees van Tol, Jan Vondeling en Ruud Zaal. St. Bernardus speelt zondagmiddag, om half drie, in Hoogmade in het kader van het door MMO te organiseren Zil veren Molen-toernooi. Deelnemende ploegen zijn behalve MMO en St. Ber nardus molenhouder Randstad Sport uit Voorschoten en Schipluiden. Trainer Cor Slikkerveer selecteert zijn ploeg uit: Gidi Speel, Jacques Wortman, Jan de Boer, Jan van de Zwaan, Theo de ten, Wim Kaptein, Kees de Boer, Hans de Boer, Jan van de Zwaam, Theo de Boer, Bert Meyer, Theo van Goozen en Pim van Wetten. WARMOND In het kader van het Warmondse oefenprogramma voor het nieuwe seizoen worden zondag a.s. de volgende wedstrijden gespeeld: Warmun- da I-B.M.S. I 14.30 uur. Warmunda II- B.S.M. II 12.00 uur. Warmunda III- B.S.M. III 12.00 uur. Rijpwetering IV- Warmunda IV-12.00 uur. week bedragen. Plaatsing van bijvoor beeld een radiator in de gang of op zolder is mogelijk, maar wel voor eigen rekening. Met de ombouw van de instal latie zal ongeveer een half jaar ge moeid zijn. Wie de meeste ongemakken heeft, zal het eerst worden geholpen. Samenstelling sportcommissie van Nieuwkoop NIEUWKOOP Onlangs is in de raad besloten tot vorming van een com missie van overleg voor de lichamelijke opvoeding en de sport, genoemd raads commissie V. Hierin zullen behalve le den van de raad, ook vertegenwoordi gers van verwchillende sportverenigin gen zitting hebben. De agenda van de vergadering a.s. dinsdag 17 augustus bevat een door B. en W. gedane voordracht (na voorleg met de sportverenigingen) van leden voor deze commissie. Aanbevolen raads leden voor de commissie zijn mevrouw drs. M. van Mierop-Kaayk en de heer G. Eykenbroek en leden uit de sport wereld de heer A. Vijfhuizen en J. Schellingerhout te Nieuwkoop en W. E. J. Slagt en J. M. Zuydervliet te Noord en. Als voorzitter van deze commissie ii aangewezen wethouder L. A. P. Stoppe lenburg. Over de benoeming van et- achtste lid, als onafhankelijk deskundi ge, zal op een volgende vergadering beslist worden. NIEUWKOOP Er is een voorstel in de raad tot vaststelling van een gedeel telijke herziening van het plan „Prol- kade te Noorden". Het plan heeft een maand ter inzage gelegen. Bezwaren ertegen zijn niet ingébracht. Door vaststelling van dit plan zal het o.m. in de toekomst mogelijk zijn een zuiveringsinstallatie te bouwen ver bui ten de bebouwing, een nieuwe nodige verbinding te maken vanaf de Simon van Capelweg met het woongebied, en kele winkels te vestigen en enige be jaardenwoningen. Voorts zal bij afron ding van het plan de mogelijkheid ge schapen worden voor de bouw van wo ningen, speciaal voor hen, die reeds in Noorden wonen en daar wensen te blij ven wonen. Ook de aanleg van sport velden, waaraan zeer grote behoefte bestaat, is in de structuurschets opgeno men. Voor de Noordense gemeenschap zijn al deze voorzieningen uitermate belangrijk. SJZ speelt zondag eerste oefenpartij ZOETERWOUDE Nadat er in de fgelopen twee weken onder leiding an trainer J. Bekkering hard is ge werkt om de conditie weer op peil te brengen start SJZ zondag zijn oefen wedstrijdreeks tegen het Haagse Pa raat. Dit is de enige vierdeklasser die in het kader van de nederlaagwedstrij den een bezoek brengt op „Haasbroek". Daarna volgen het gerenommeerde Utrechtse UW, Tonegido uit Voorburg het Delftse DHL. Naast het eerste elftal komen ook het tweede en derde seniorenelftal en de A 1-junioren tegen elkaar in het strijd^ perk. Het eerste elftal is voor a.s. zon dag als volgt geformeerd: doel: Jan Fengler, achter: Jaap Olsthoorn, Louis Veen, Guus v. d. Geest en Leo v. d. Ham, midden: Jan Koek en Theo van Klink, voor: Jacques van Slingerland, Loek Helder, Wybo Ammerlaan en Koos Romijn. Wisselspelers: Theo Schuur en Albert Bosman. Aanvang 14.30 uur. PAPENGRACHT 32 Kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. LEIDEN TELEFOON 01710-22244 Duits bezoek aan Zoeterwoude ZOETERWOUDE Een aantal inwo ners van het Duitse Wenningloh zal het komend weekend een beozek brengen aan Zoeterwoude en aan SJZ in het bijzonder. Het gezelschap van circa 50 personen arriveert morgenmiddag rond twee uur. Ze zullen dan worden onder gebracht bij gastgezinnen. Om half vijf beginnen op „Haasbroek" twee voetbal wedstrijden tussen ongeveer gelijk waardige tegenstanders, 's Avonds is er een gezellige samenkomst in het clubhuis van de groenwitten waarbij ook de gastvrouwen en heren welkom zijn. Een Noordwijks duo verleent mu zikale medewerking. Zondagmiddag om 3 uur wordt de terugreis aanvaard. LEIDEN De Leidse Cinéclubs Betty Boop"-filmpjes vertonen en „De lijkenverbrander" van Juary Herz ..De lijkenverbrander" werd in 1969 in Can nes bekroond met de „prijs van de jonge kritiek". De voorstelling begint om 21.00 uur in het kreactief Sentrum, Breestraat 66. HAZERSWOUDE Voor het diploma typist(e) slaagden onlangs de volgende leerlingen van de r.-k. mavo alhier: Anneke Arendse, Gderda de Groot, Gonny de Groot, Theresia de Jong, Nelly Kempen Clazien Kooter, Annemieke v. Saase, An gela v. d. Voorn, Jan Korver, Theo Louwers, Albert van Nierop, Theo Olie rook en Hans van Wetten. RIJNSTREEK De Rijnstreek heeft deze week in het teken van de vakantiespelen gestaan. Nadat eerder op grote schaal kinderen geamuseerd werden in Alkemade, kon men deze week dezelfde taferelen aanschouwen in Hazerswoude, Koudekerk en Al phen. Ook in deze plaatsen moet het allemaal erg succesvol zijn geweest. Er waren in ieder geval bijzonder veel mensen op de been om alle fes tiviteiten bij te wonen. Om hun kin deren toneel te zien spelen, aan een boerenbruiloft of een modeshow mee te zien doen. Allemaal zaken die zon der al te veel vakmanschap aange pakt werden, maar toch wel fijn om „Als je in Koudekerk de mensen de straat op wil krijgen, moet je een Boerenbruiloft organiseren". De in woner die ons dat gisteravond toe vertrouwde sprak een waarheid als een koe, om in agrarische termen te blijven. Het halve dorp was uitgelo pen om op het schoolplein van „De Rank" honderden in primitieve boe- renkledij gestoken kinderen in het kader van de jeugd vakantieweek een Boerenbruiloft te zien vieren. Alle ingrediënten waren aanwezig: boeren karren met pony's, een mini-huifkar, konijnen en kippen, die enigszins on wennig achter de tralies het feest rumoer moeten hebben gadegeslagen. Trots op speelgoedtraktoren gezeten of gewoon parmantig stappend, zetten ze hun beste beentje voor: de boeren en boerinnen, de burgers en burge ressen. de burgemeester en de domi nee. compleet met hoge hoed en van de neus afzakkend brilletje. Dit alles onder het motto „Op het land waar het leven (nog) goed is zoals op een meegevoerd spandoek was te lezen. Toen de speaker, die zich schor moet hebben geschreeuwd, eindelijk alle „buitenstaanders" achter het schoolhek had gekletst, kon de jury aan de weinig benijdenswaardige taak beginnen. De show werd gestolen door „bruidegom" Rudi (7), „bruid" Jolanda (4) en „bruidsmeisje" Ariena (2) van Perse. „We hebben er een week aan gewerkt," vertelt Adri van der Post, die samen met Brigitte den Hollander, Reneé Korstanje, Cor den Hollander en Saskia de Wit een heu se huifkar hadden geconstrueerd. En om nog even duidelijk te maken dat het „boei-" Brigitte ernst was, kreeg „bruid Reneé" ten overstaan van de jury een ferme pakkerd! Toen zij bovendien de eerste prijs bij de groe pen toegekend kregen, bleek de huif kar ook enige kruiken spiritueel vocht te herbergen, dat ze naar binnen werkten met een gezicht van een boer die kiespijn heeft. Nadat de jury een oordeel had ge veld, kwam het feest pas goed op gang. „Kunst Na Arbeid", bij elk feest gewoon onmisbaar, liet de Boer tjes van Buuten opdraven, de menig te meeslepend in een onafgebroken polonaise. Wie honger had kon zich tegoed doen aan heerlijke pannekoe- In de morgenuren werden in het Prins-Alexander bad behendigheids wedstrijden georganiseerd. Uitslagen: bootje varen 45 jaar: 1. Ewoud Leinbach, 2. Perry Kras, 3. Otti Vel- ders. Idem 67 jaar: 1. Marcel v. d. Haven en Ronald de Lange, 2. Ferry v. d. Voorn en Eddo Velders, 3. Rudi van Perse en Gertie van Harskamp. 25 m. schoolslag 56 jaar: 1. (Niet bekend), 2. Gonny Langejans. 3. Ce cile van Brakel. Idem 7 jaar: 1. John ny Huigens, 2. Hans Distel, 3. Petra v. d. Haven. Waterdragen: 1. groep bestaande uit Marijke Schellingerhout, An ja Dorrepaal, Dineke Wille en Ine ke de Jong, 2. groep van Rudy Schel lingerhout, Jan Wille, Gert de Jong en Hans v. d. Ouw. 's-Middags werden op het sportpark Volksspelen gehouden. Uitslagen: hardlopen meisjes 1314 jaar: 1. Ine ke Zweeris. Idem jongens 1314 jaar: 1. Kees de Jong. Idem meisjes 1012 jaar: 1. Leonie de Bruin. Idem jon gens 1012 jaar: 1. Hans v. d. Ouw. Idem meisjes 89 jaar: 1. Inge Wage naar. Idem jongens 89 jaar: 1. Jos Geelhuizen. Idem meisjes 45 jaar: 1. Henny v. d. Stok. Idem jongens 4 5 jaar: 1. Herman Groenewegen. Idem meisjes 67 jaar: 1. Ellen Dam. Idem jongens 67 jaar: Dick v. d. Ouw. Zaklopen: 46 jaar: 1. Wim Jon- geneel. Idem 79 jaar: 1. Willy van Egmond. Hindernislopen: 89 jaar: 1. Annelies Kimpel. Idem 10 jaar: 1. Renée Korstanje. Idem meisjes 1112 jaar: 1. Lia de Wit. Idem jongens 12 HAZERSWOUDE De jeugdwie- lerronde, die gisteren in de Rhynen- burch werd gehouden in liet kader van de jeugdvakantieweek, leverde twee winnaars op. Jeroen van Dijk was de snelste bij de categorie 6 t/m 8-jarigen en Ludo Straver bij de groep van 9 t/m 12-jarigen. Peter Huyboom en Dick Ranke werden elk tweede in de respectieve categorieën. De wed strijd werd eventjes ontsierd door een valpartij, maar de gevolgen bleven gelukkig beperkt" tot materiaalpech van een van de „renners". In totaal zestig renners (op gewone fiets) kwa men aan de start. Jongens en meisjes mochten in schrijven voor de modeshow, maar het lag in de lijn der verwachtingen, dat de laatsten veel meer belangstelling aan de dag legden. Annette Visser, „uitkomend" in de groep 4 t/m 6- jarigen, betrad het plankier in het Anker als bruid. Het ging haar. ondanks haar jeug dige leeftijd, goed af, te meer omdat zij vergezeld was van een bruidsjon ker (haar bloedeigen zusje). „Bruid" Annette won (uiteraard, zou men bij na zeggen) de eerste prijs. Meer prij zen waren er voor: Merel Boot, Bir- gitte Visser en Noëlle Brinker 1 t/m 9-jarigen: Mirjam Lens, Ingrid v. d. Winkel en Sylvia Menken; 10 t/xn 14-jarigen: Mariette v. d. Voort, Lin da Wanders en Ellen van Diepenin- gen. In het Anker had óók de pop pendokter weer spreekuur. Dat be tekende uiteraard weer drukte in de wachtkamer en veel prikjes, recep ten en verwijzingen naar specialisten. Morgen (zaterdag) vertrekt de op tocht vanaf 14.00 uur door de wijk Rhynenburch. „Kunst na Ai-beid" uit Koudekerk verleent; muzikale mede werking aande afsluiting van de va- zelfs in een pas kantieweek van de V.A.H. (Vaklui; Aktiviteiten Hazerswoude Vossenjacht ALPHEN De kinderen vakantiespel 1971 kregen gisteren zoek van burgemeester mr. R. M. las en wethouder M. Paats. In „Njjph, volgden zij enige tijd het optreden ,r „Billy de Rakker". In de openl volgden zij de Vossenjacht, een waarin hier en daar wel e> die er niets mee uitstaande had, /- flink aan een onderzoek werd oi Aj worpen. Een tuinier in de bomenbT had juist zijn onderhoudswerkzi heden beëindigd, iets waaraan de deren nauwelijks waarde hechtten,rdl onderzochten niet alleen de man, 1 ook zijn tuin, waarop hij weer r101 vorenaf kon gaan werken. De feestavond van de leidster! leiders, geheel door de staf verzoj"de had een prettig verloop. De leiding verzoekt de ouden deelnemende kinderen vrijdagavon de lampionoptocht, van het tef"S€ voor „Nabij" tijdig af te halen. Volksspelen in Sporthal; Nabij, kleimfe 1 gens en kl. meisjes: le pr., groep mej. P. van Rijn: 2e pr„ gr. 6. o.l mes N. Verburg en A. Groen. Idem „Nabij", grote jongens en le pr„ gr. j. 13, o.l.v. mevr. Bloos e 2e pr„ gr. 16, o.l.v. T. Koot: gr j o.l.v 2e pr. Verlaan. 55 p.: 2e pr., gr. 15 pr. (gr. j.). gr. 7 (t.s.), 44 p.; (gedeeldl zen) gr. 8 (t.s.) 44 p.: gr. 9' (O.k.), 4" (ADVERTENTIE) Dan kunt u gratis meedoen aan de grote nationale hobbywedstrijd en tentoonstelling „Vaardige Vingers" die ter gelegenheid van de jubileum- huishoudshow de 10e LEIDATO wordt gehouden van 27 augustus5 september. Stuur onderstaande coupon in voor nadere gegevens. Ondergetekende: Woonplaats: Straat: Nr verzoekt toezending van gegevens en een formulier van inschrijving. Opzenden aan: Leidato-secretariaat, Haarlemmerstraat 281 - Leiden. ER ZIJN TAL VAN FRAAIE PRIJZEN BESCHIKBAAR. Plannen voor een beperkte uitbreiding LEIDSCHENDAM De twee vrou welijke leden van het bestuur van de Stichting „Duivenvoorde". mevrouw Luipen-Mijnheer en mevrouw A. M. Willebrands-Raat, hebben gisteren te gen het middaguur vanaf de bagane grond de vlag gehesen op het hoogste punt van het U-verdicpingen hoge ge bouw waarin voor 65 bejaarde eehtpa- een ruime fiat aanwezig zal zijn. Het complex bejaardenwoningen zal gaan bestaan uit 202 bejaardenflats en 4 woningen voor invaliden, reeds 120 zijn bewoond. Tijdens een korte bijeenkomst in directiekeet van de fa Muys en Winter die het complex bouwt waarbij ook de architect Leo de Jonge uit Rotterdam aanwezig was, zei de voorzitter van de stichting, de heer A. M. van der Laan, dat het complex begin januari geheel voor bewoning ge reed zal zijn. Hij onthulde dat burge meester en wethouders van Leidschen- dam toezegging hebben gedaan voor een beperkte uitbreiding en daarvoor grond ter beschikking hebben gesteld, waarbij het gaat om nog eens 50 a 60 woningen voor bejaarden en alleen staanden. De begane grond van het gebouw waarop de vlag werd gehesen zal wor den ingericht als dienstencentrum, niet alleen voor de bewoners, maar ook voor andere bejaarden in Leidschendam- noord. In het dienstencentrum komen ruimten voor recreatie, kapper en pedi cure, spreekkamers voor maatschappe lijke werkster en bejaardenconsulent en een keuken van waaruit diepvries-maal tijden kunnen worden verstrekt. De heer Van der Laan wees er op dat het bejaardencomplex bestemd is voor Leidschendamse ingezetenen r- i tweede instantie ook voor ouders van de vele Hagenaars die sinds kort in Leidschendam wonen indien deze bijv. in moeilijke omstandigheden verkeren. De huren bedragen 210 tot 280 gulden, waarbij o.a. verwarming is inbegre- De 80 bejaarde echtparen en 40 al leenstaanden, die bij de Stichting Dui venvoorde al onderdak hebben gevon den, kunnen voorlopig terecht in een noodwinkel, maar in het dienstencen trum zal ook een kleine supermarkt worden ingericht voor de dagelijkse le vensbehoeften. Ontpoldering Kalkpolder: LEIDERDORP Een van de tuin ders in de Kalkpolder zal de bemaling van het resterende poldergebied waar nemen. De gemeente Leiderdorp houdt het toezicht op de waterhuishouding. De daaruit voortvloeiende verordeningen' worden aan de gemeenteraad ter goed keuring voorgelegd. De bouw van de Oranjewijk heeft het eigenlijke poldergebied van de Kalkpolder onder Leiderdorp aanmer kelijk verkleind. De waterbeheersing in het bebouwde gedeelte wordt namelijk geregeld docu middel van de gemeente lijke riolering. ners jn de gemeentelijke riolering. Toch moeten de bewoners van de Oran jewijk polderlasten betalen. Daarom hebben G.S. de Kalkpolder en het ge meentebestuur van Leiderdorp ver zocht mee te werken aan een gedeelte lijke ontpoldering van de Kalk polder. Bij geen van beide partners bestond daar aanvankelijk veel belang stelling voor. Leiderdorp zag, als er toch ontpolderd ging worden, liever het gehele gebied van de Kalkpoldar ont polderd. Bij de voorgestelde gedeeltelij ke ontpoldering zou de polder nog 4Vï ha. beslaan. gemeente, het bezit van ha. van de staat, polder en 15 ha. van particulieren, dit laatste deel is 12 ha. tuinders, die sterk afhankelijk zijn een goede waterbeheersing. Die v beheersing zou de gemeente ook haar rekening kunnen nemen, Leiderdorp. Voor beide partijen was het bezi lijk, dat de omslagplichtigen in h ontpolderen gebied nog een laatste slag zouden moeten betalen, die t« kend zou moeten zijn om te gan ren, dat de overblijvende tingen niet voor zwaarder lasten den komen. De bezwaren ders konden ondervangen worden, neer een van hen de zorg bemaling werd opgedragen. Met di geling konden ook G.S. zich ROELOFARENDSVEEN Me! gang van maandag a.s. zal de train avond van de badmintonclub „Ap niet meer op woensdag maar vervolg uitsluitend op maandag gehouden. Dependance raadhuis Nieuwkoop NIEUWKOOP Het nijpend tekort ,n ruimte in het gemeentehuis noopte en W. vorig jaar tot een voorstel de voormalige boerderij Achterweg 5 om te bouwen tot kantoor van de dienst ge meentewerken. Vorig jaar werd hier van de raad een krediet van f 48.000 gevraagd. Achteraf is gebleken, dat de totale kos ten f 72.000 zullen bedragen, dus f 24.000 dan aanvankelijk was geraamd. Toen met de werkzaamheden begonnen bleken zowel de fundering, be- LEIDEN Het Leidse socialistische de bijdrage en de goedkeuring omtrent raadslid M. van Aken heeft de raadde bestemming van de reserve voor voorgesteld tijdens de raadsvergadering uitvoering van kapitaalswerken (restau- van volgende week een telegram teratie Schouwburg, aankoop Remon- zenden aan de ministeries van Binnen-strantse Kerk met bijkomende werken, landse Zaken en Financiën en aan Cultureel Centrum en zwembad). Van G.S., waar staat dat de raad met erger-Aken stelt voorts voor in het telegram nis heeft geconstateerd, dat er nog steeds te zetten er met klem op aan te drin- geen uitsluitsel is verkregen omtrent degen dat op deze voor Leiden uitersi goedkeuring van de begrotingen voor belangri jke onderwerpen antwoord de dienstjaren 1970 en 1971, de toeken-wordt m-i-, ning van een aangevraagde aanvullen- staande muren en de constructie regio het dak aanzienlijk zwakker, dan terir dacht was. Een en ander vergde in Van pender en daardoor veel duurdere z*)a zieningen, terwijl ook met de tui dier® tijds opgetreden loon- en prijsstijgi P&n1 onvoldoende rekening was gehouden. ®eme gesel 17—28, n wit 29—30, sim keefer 1 124, sim allee 25—27, lei 19—22, princes ann 23, - ■naval 32—40, yellow dusty 30-3 chrysanten 15—37 1 05—165, idem jaarrond 70—145, ornithogalum AI 470650, All 290—660, BI 35073t •loemkool (6 p.b.) I 105—147, II 32-4 p.b.) extra 132—137. I 100—127, II 5 vie 20—28, spinazie 71—86, princes' spitskool 54—61, rode kool 56—63, bospeen II 62—93. s 28u—6J0. breekpeen ber 15—16, krulpeters brug Zelfs klach Bolle ■la vana

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4