De „Witte" in Noordwijk wordt 40 jaar Vuil uit Leidse stadsgrachten wordt niet gestort in de kampt met n.imte- Directeur Leidse Reinigingsdjenst verontwaardigd Vanavond boerenbruiloft in De Rank te Koudekerk B. en W. Bodegrave voor soepel beleid bij huuropzegging Mens ergeij je niet LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 AUGUSTUS 19; Kindertheater in Lisse j LISSE Het kindertheater Harleki- 1 no in Lisse. dat vorig jaar is opgericht en enorm aansloeg, wordt ook openge steld voor kinderen in de leeftijdsgroep van 12 tot 16 jaar. De leiding van het theater, dat onder leiding staat van Trudy van der Eer den, gaat bovendien voortaan ook les geven in schilderen en boetseren. Har- lekino kampt met een gebrek ..Arte- mis", het gebouw waarin men is onder gebracht, is veel te klein geworden. Men hoopt dat de gemeente Lisse bin nenkort enig soulaas kan bieden. 25 JAAR BIJ LAB H. Meijer kreeg zilveren legpenning LISSE De heer H. Meijer is giste ren bij het Lisser Automobiel Bedrijf gehuldigd, omdat hij 25 jaar in dienst is bij dit bedrijf. De Jubilaris kreeg daarbij van de heer J. v. d. Wolf namens het college van commissarissen de zilveren legpen ning van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel. Tevens kreeg hii een ge tuigschrift voor getrouwe plichtsbe- krachting. LEIDEN De heer F. van Overmeire. directeur Reinigingsdienst in Leiden, is diep verontwaardigd, dat in de raad van Warmond is gezegd, dat vuil uit de Leidse stadsgrachten wordt geloosd in De Kaag. Via de afdeling Voorlichting van de gemeente Leiden liet hy ons vanmorgen weten; „Daar is helemaal niets van waar. Vrijwel alle riolen in Leiden zijn aangesloten op de zuiveringsinstallatie in Leiden-Noord aan de Slaaghsloot en in Leiden-Zuidwest aan de Voorschoter- weg. Sommige riolen lozen nog op de Oude Rijn. Het water daarvan wordt echter bü laag water door Rijnland geloosd in zee bij Katwijk. Het vuil dat opgebaggerd wordt uit de Leidse stadsgrachten gaat naar de stortplaats aan de Roomburgcrweg. Vuil uit Leiden komt beslist niet in De Kaag terecht. De heer Overmeire zei wel. dat hij zich tijdens zijn vakantie op De Kaag enorm heeft geërgerd aan het feit, dat in het Zweiland modder wordt gestort, waardoor het water ter plaatse smerig aandoet. Provinciale Waterstaat deelde desge vraagd mee, dat er door het Oegst- geestse aannemingsbedrijf Schoonboom- v. d. Gevel inderdaad specie wordt gestort in het Zweiland. De heer v.d. Meer. die belast is met het toezicht op „Hef water ran de plas wordt juist de laatste tijd steeds schoner" het storten; „Dat is bijna zuivere klei, dat is opgebaggerd uit het Rijn- en Schiekanaal. Het water in het Zweiland wordt wel even troebel, maar dat wil niet zeggen, dat het bij het storten vuil wordt". De heer v. d. Meer sloot niet uit, dat er mogelijk klandestien in De Kaag vuil wordt gestort. Hij achtte de kans echter uiterst klein. „Gebeurt het echter wel, dan zou ik wel eens willen. dat man en paard genoemd worden. Dan zullen we onmiddellijk onze maat regelen treffen. Het is erg goedkoop om in een raadsvergadering te zeggen, dat er vuil wordt gestort, maar dan moet men ook zeggen wie". De heer Van Schie, het vroegere raadslid van Warmond die aan het ein de van de Zijldijk woont en daarom een "d toe- en uitzicht heeft over De Kaag, zei desgevraagd, dat deze plas de laatste tijd juist schoner is geworden nu de gemeente Warmond en Alkemade onder de watersporters vuilzakken ver spreiden, welke men in her en der rond De Kaag geplaatste vuilcontainers kwijt Ha lf septem ber leerlingen en oud-leerlingen feest vieren NOORDWIJK Twalfhonderd zak ken cement, 431 kubieke meter zand voor ophoging, 7913 kg. ijzeren balken, 8055 kg. betonijzer, 99 m3 riviergrind en 133 m3 rivierzand, 63.500 stuks kalkzandsteen, 68.000 klinkers, 5086 voet balklagen in alle maten, 1600 voet gordingen, 8400 voet spanen, 16.000 voet panlatten, 6600 voet vloerenhout, 4250 voet sponningdeeltjes en 1122,75 m2 riet- bedekking. Ziedaar de ingrediënten, waarmee veertig jaar geleden a raison van f61.665,— de grens van Noordwijk Binnen en Noordwyk aan Zee werd verrijkt met een openbare school. Een openbare school met vijf klassen in een witte jas, die daarna zo goed werd onderhouden, dat het een van de weinige gebouwen in Noordwijk is die de term „Witte" echt verdient. Voordien was het altijd modderen gebleven; zo wel met de schoolinstellingen de openbare school in Binnen kampte met dezelfde financiële moeilijkheden en met hetzelfde gebrek aan leerlingen als die van Zee als met de gebouwen. Niet alleen het gebouw (opgeleverd na Ontwerpstructuur van Alphen in bespreking ALPHEN In de komende dagen zal het ontwerpstructuurplan voor Alphen aan de orde komen. Maandag 16 augus tus gaan op het stadhuis de gespreks groep winkelvoorziening Alphen aan de Rijn en de besturen van de plaatselijke middenstandverenigingen praten. Een dag later krijgen de besturen van twee belangenverenigingen, van woningbouwverenigingen en de politie ke partijen gelegenheid hun standpunt openbaar te maken. Voor de burgerij worden hoorzittingen gehouden over dit onderwerp op 23 augustus om 8 uur in 't kasteel Veldbloemweg Ridderveld. Een week later is er een hoorzitting in het verenigingsgebouw Nabij, Van Len- nepstraat. zes maanden arbeid met slechts 17 on werkbare dagen op 10 juni 1931) be staat derhalve 40 jaar, ook de Stichting Openbare Lagere School te Noordwijk viert haar zoveelste verjaardag. De feestelijkheden zullen worden gecon centreerd rond 17 en 18 september. Op de eerste dag zullen de school- leerlingen 's middags de verrichtingen van de deelnemers aan een zeer specia le voorstelling van Franklin's Wonder land Jeugdshows kunnen bewonderen, 's Avonds zal in hetzelfde Lido Theater de ene oud-leerling de andere weer eens na zoveel tijd kunnen ontmoeten op een reünie, waaraan de bekende confe rencier Harry Touw en het Zuidameri- kaanse trio Los Alegros hun medewer king zullen verlenen. Op 18 september worden de oud-leerlingen tussen 12 en 19 jaar getracteerd op een beatfestijn. Kaarten voor de reünie kunnen overi gens bij de secretaris van de oudercom missie (E. Aartse, Joh. Molegraafstraat 6, tel. 4268) afgehaald worden. Nog niet nader gedateerd staan een voetbalwed strijd tussen oud-leerlingen (en daar zitten figuren als Anton, Map en Kees Marijt, Piet van der Luyt, Gert Jan Hoek en Ferry Crama bij) en een nog niet bekende gerenommeerde tegen stander en een expositie van creatieve uitspattingen van oud-leerlingen als Appie Steen voorden. Janneke Booy en Ondi Gravemeyer. De openbare school heeft in de loop der jaren een opmer kelijke groei doorgemaakt. Schoolhoofd Crama schat het aantal leerlingen bij zijn intrede in de school (in 1938) op ongeveer 80 en dat zijn er bij de stichting van de school in 1931 niet zoveel meer geweest. Momenteel her bergen acht klassen 264 leerlingen, mee enerzijds de groei is geïllus treerd en anderzijds de wanhoop van de leerkrachten (te grote klassen) weer wordt uitgedrukt. Een van de klassen is gehuisvest in het bekende schoolmanusje van alles, de 14 jaar geleden voor alle doeleinden afgekeurde voormalige Schoolstraat-school. Met een blik op de portemonnee het opknap pen kostte f 6000,wordt een en ander toch een heel redelijke oplossing ge noemd. De Openbare Lagere School heeft een novum in de vorm van het klasje van 15 kinderen in de Buitenkli niek van het Academisch Ziekenhuis. Een ander novum is het facultatieve godsdienstonderwijs („zonder enige kleur", aldus de heer Crama) voor de leerlingen, waarvan er ongeveer 50 uit Noordwijkerhout komen, alsmede het reeds tientallen jaren bestaande recht op inspraak, waarover de ouders van de leerlingen kunnen beschikken op zg. open ouderavonden. KOUDEKERK Het weer zat de hardwerkende Koudekerkse kinder vrienden gisteren niet mee. Niettemin waren er 's morgens genoeg voetballen- thousiasten op het sportpark aanwezig om 5 elftallen samen te stellen. Zij moesten het opnemen tegen 4 gastelf- tallen van het Rijndijkse St.-Bernar- dus. Voetbal staat in Koudekerk hoog ge noteerd, en dat zal wel de oorzaak geweest zijn van de superioriteit van de jeugdige Koudekerkers. zodat de prijzen deze zijde van de Oude Rijn blijven. De kinderspelen, die eveneens op het sportpark zouden worden gehouden konden vanwege de regen geen door gang vinden. Het slechte weer leidde er echter wel toe, dat de filmvoorstellin gen in het verenigingsgebouw, 's mid dags, tweemaal een totaal uitverkochte Leidenaars gepakt bij inbraak Alphen ALPHEN In de nacht van dinsdag op woensdag heeft de Alphense politie, door voorbijgangers getipt, de 21-jarige J. H. en de de 25-jarige P. G. beiden uit Leiden gearresteerd toen zij bezig waren in te breken in de kwekerij Lemkes in de Hoorn. Toen zij de politie zagen naderen vluchtten zij over hel weiland naar hun auto die op de rijks weg stond. Een daar geposteerde poli tieman arresteerde de inbrekers. zat de vakantiespelen gisteren in Hazerswoude niet mee, desondanks deden aan het spel met de skippybal. zaal, trokken. Naar schatting vijfhon derd kinderen hebben zitten' lachen, gieren en brullen om de doldwaze ca priolen van Donald Duck, Woody the Woodpacker en Robin Hood. Vanavond is het schoolplein van „De Rank" het middelpunt van een echter boerenbruiloft. Het is de bedoeling dat men zich verkleedt als een (boer(in), dorpsdominee, burgemeester, boeren knecht of als gewoon burger(es) uit een plattelandsdorpje. Verder worden de ouders in de gele genheid gesteld hun suggesties en-of klachten deze avond te spuien. Men zal bij het „Vakantiecomité'' een open oor vinden. Watervrienden houdt zwemfeest in Comomeer LISSE De Lisser zwemvereniging de „Watervrienden" organiseerd zondag weer een groot zwemfeest in het „Co- mo-meer" in het Langeveld tussen Sta tion Lisse en het Langevelderslag. Het feest begint om 12 uur. Het programma bevat een zwem- wedstrtrijd en een prestatietocht op af standen van 500 en 1000 meter. De deelname is voor iedereen opengesteld tegen een inschrijfgeld van f 1.50 voor personen tot 15 jaar en voor personen van 26 en ouder bedragen de inschrij- vingskosten f2 per persoon. De inschrij ving kan geschieden vóór de aanvang der wedstrijden. Vakantiespelen in Hazerswoude mochten niet in openbare school HAZERSWOUDE Het zit de orga nisatoren van de vakantieweek voor de jeugd niet mee. Verschillende activitei ten stonden aanvankelijk gepland in de J. P. F. Steyaertschool, ondergebracht op de begane grond van het flatgebouw aan de Willem Kloosstraat. Toen kwam er een kink in de kabel; er bestond een overeenkomst tussen flatbewoners en gemeentebestuur, dat de „school" slechts ruimte mocht bieden aan leerlingen van het openbaar onderwijs en, bij wijze van uitzondering, de ouders in geval zij een bijeenkomst zouden willen houden. Gevolg: het bestuur van de V.A.H. (Va kantie Activiteiten Hazerswoude) kon de daar geplande bezigheden wel verge ten. Oplossing bood de OLV van Ban- neuxschool aan de Da Costasingel; de VAH konden hun ..hoofdkwartier" op slaan in het semipermanent gebouw aan De Costasingel. Maarook daar moest de VAH gisteravond plaatsma ken, voor de werksters die het (uitge breide) lokaal schoon dienen te hebben, voordat maandag de lessen worden her vat. Toch heeft het VAH-bestuur weer een oplossing gevonden: vanaf vandaag is het „hoofdkwartier" gehuisvest in het Anker, aan de Rhynenburcherlaan. LISSE De serie orgelconcerten in de St.-Agathakerk wordt op zaterdaga vond 21 augustus a.s. vervolgt met een bespeling door de Katwijkse organist Jan Welmers. Groot deel van de Hazerswoudse jeugd bleef thuis HAZERSWOUDE Het slechte weer was er gisteren debet aan, dat de jeugd, die zich had aangemeld voor de op stapel gezette openlucht-vakantie-acti viteiten. voor vijftig procent thuisbleef. Niettemin werden de viswedstrijd, de vossenjacht en de volksspelen een suc ces. Begrijpelijk is, dat de „binnenska mers" gehouden „mens erger je niet".- wedstrijd en het consultatiebureau voor poppen wél de vereiste aandacht kre- Vijftig jongens en meisjes (er hadden zich 100 kinderen aangemeld) wierpen in de vroege woensdagmorgen him hen gel uit in het water rondom het ge meentehuis. Aria en Dirk Jan Verhoef er. Monique v.d. Molen vingen het meest bij de 4 t.m. 6-jarigen. Johan de Groot, Mathilde Verhoog en Fred Ver- wey haalden de grootste vangst bij de 7 t.m. 9-jarigen. In de groep 10 t.m. 13- jarigen waren Lideke van Kampen, Hans Engel en Peter v.d. Ploeg het gelukkigst. Van de laatste groep kwa men overigens slechts vier „stoere vis sers" aan de wallekant. De vossenjacht, met enkele spectaculaire verrassingen, bracht honderd kinderen op de been. Uitslag 6 t.m. 8-jarigen: 1 Bruno Steens. 2 Remco Seban, 3 Sandra van Rijn; 9 t.m. 12-jarigen: 1 Sylvia Scha- kenbos, 2 Sylvia Menken en 3 Karin v.d. Laan en Lidy v.d. Voort. Uiteraard bestond er een grote belangstelling voor Hazerswoudes „inne" sport, „Mens erger je niet". In de snackbar „Rhynenburch" bezorgde Els Pijnacker Ans Sanders en An ja Oostdam de ergenis, dat zij eerste werd bij de 8 t.m. 10-jarigen. Bij de 11 t.m. 15-jarigen won Karin Wassing voor Corry Laros en Jan Ranke. Totaal aan tal Hazerswoudertjes, dat zich al of niet tijdens deze wedstrijden ergerde; ach tenzestig! Maar 35 kinderen waren van de partij bij de spelen aan de Da Costasingel. Hetty vanRijn, die voor ons dagblad de uitslagen verzamelt en te vens leidster bij diverse activiteiten: „Maar aan het einde waren er nog maar twintig !aa Uitslagen wedstrijd op dc Skippy-ballen: 1 Mieke Lammers, 2 Paul de Goede, Hans Pijnacker won de f ietsbanden-blokj es-estafette. Morgen (vrijdag) gaat de jeugd de gehele dag werken aan de gekostumeerde para de. Brandweer Hazers woude voorkwam uitbranden van woonwagen HAZERSWOUDE Voor de derde keer in een kort tijdsbestek moest de vrijwillige brandweer onder leiding van de heer W. R. Soeters in actie komen voor het uitslaan van brand in een woonwagen in het woonwagenkamp aan de Westzijde-weg. Beide vorige keren konden de spuit gasten niet verhinderen, dat de wagens, waarvan de bewoners jiiet thuis waren, uitbrandden. Gisteravond, toen de brandweer om kwart over acht van omwonenden brandalarm had gekregen, brandde de wagen niet uit. De bewo ners? Ze waren niet thuisDe rode haan-bestrijders forceerden na hun komst de toegang tot de wagen en wisten in recordtijd water af te geven bij de brandhaard. Enkele kussens en de vloerbedekking verbrandden slechts. De woonwagen blijktnog alleszins bewoon baar. De rijksrecherche stelt een onder- Eerste paal voor Het Motorhuis" LEIDEN Met een paar forse klap pen joegen gistei'en de heren G. H. en H. O. Boon de eerste paal voor 'n nieuwe vestiging van eHt Motorhuis de drassige grond aan de Vondellaan in. De nieuwe vestiging van „Het Motorhuis" wordt gebouwd op een terrein van 1 hectare. Van deze hectare wordt 2800 vierkante meter bebouwd. Het gebouw telt 2 verdiepingen met een tussenver- dieping. Deze tussenverdieping gaat dienst doen als parkeergarage. Ze is met een lift te bereiken. In het andere gedeelte van het gebouw worden de hoofdadministratie, het onderdelenma- gazijn en een showroom ondergebracht. Bij de garage komt een dubbelzijdig benzinestation. De vestiging biedt werk aan 50 personen. Met de bouw van deze vestiging wordt de garage aan de Mors singel opgeheven. Het complex is een ontwerp van Architectenbureau Splin ter. ALPHEN Wanneer de standigheden het toelaten zullen maan dag a.s. om 12 uur mobiele verkeers lichten worden geplaatst aan de Willem de Zwijgerlaan en Van Eijckstraat, aan de oostelijke voet van de op- en afrit naar en van de hooggelegen Koningin Julianabrug. RIJPWETERING. Wachtmeester Bouma uit Rijpwetering (links op de jc is vijfentwintig jaar bij de rijkspolitie. Gisteren werd hij op het raadhuis de gemeente Alkemade in Roelofarendsveen gehuldigd door onder ande overste Paul (rechts op de foto). BODEGRAVEN De woningbouw heeft gisteravond centraal gestaan in de raadsvergadering. Het voorstel van B. en W. ten aanzien van dc doorstroming en de verkoop van woningwetwoningen werd na lange discussies aanvaard. Het voorstel zal volgend jaar moeten wor den herzien omdat het ging om de goedkopere woningen met een huur van f 70,tot f 145,Van de VVD-fractie was een uitvoerig stuk ingekomen over het te voeren woningbouwbeleid. De VVD wil dat dc bewoners van goedkope woningwetwoningen, die niet meer ver dienen dan 15.000 gulden de huur op kunnen zeggen. Regen gooit roet in vakantiespel van Alphen ALPHEN De leiding van de va kantiespelen moet de laatste dagen veelvuldig improviseren. Gisteren gooi de de regen bij enkele programma-on derdelen roet in het eten. Men ver plaatste daarom het gebeuren naar de sporthal en de zaal „Nabij". In de sporthal vertoefden ruim 1400 scholier tjes. Woensdagavond werd voor de 110 leiders en leidsters een bijeenkomst ge houden, waarmee het stichtingsbestuur haar waardering wilde laten blijken. Vrijdag zal er een verkleedoptocht wor den gehouden, 's Avonds om zeven uur is er aan de Ambonstraat een kamp vuur en vandaar besluit een lampionop- optocht het vakantiespel 1971. De uitslagen van de woensdag gehou den wedstrijden zijn: vissen in het re- creatiemeer, technische school en Op- standingskerk: le pr. Onno Tacona (t.s.), gr. 10, 21 cm.; 2e pr. Peter v. d. Aar (t.s.), gr. 11, 20 cm.; ged. 3e pr. Cees van 't Hoog (Opst. k.) gr. 9, 18 cm; André Noordeloos (t.s.) gr. 10, 18 cm.; André Jong (Opst.k.). gr. 9. 18 cm. Ganzeborden, technische school en Opst. kerk, kl. j. en kl. m.: le pr. (t.s.) gr. 5, kl. j., o.l.v. de dames Bontje en Blom; 2e pr. (Opst.k.) gr. 5 kl. j. ol.v. de dames Blom en De Wit, 3e pr (t.s.) gr. 7. kl. j. O.I.V. de dames De Hartog en De Hey. Idem, gr. m. le pr. (t.s.), gr. 12. o.l.v. mej. Sampiemon. St. -Hu bertus L isse bestaat kivart eeuw LISSE Op 22 augustus a.s. bestaat de Landelijke Ruitervereniging St.-Hu- bertus uit Lisse 25 jaar. De vereniging, die in die jaren zijn bestaansrecht in de Bollenstreek duidelijk heeft getoond, werd opgericht door de heren Rotteveel, Duineveld en Wijsman. De heer Duine- veld werd tot voorzitter gekozen en is dat nu nog. Door goede training kon men met succes deelnemen aan allerlei wedstrij den op het gebied van de paardesport. In 1966 wist de vereniging het te bren gen tot reserve-kampioen van de Ned. Federatie van Ruiterverenigingen. De ruitervereniging is ook van grote bete kenis voor de ponyclub „Poeleway". Mevrouw Van Werkhoven en de heer Elfering geven wekelijks instructie aan de jeugdige ruiters. Ter bestrijding van de jubileumkosten wordt een grote lote rij gehouden waarbij als hoofdprijs een pony beschikbaar is gesteld. Orgelconcert in de Pieterskerk LEIDEN Het laatste zomerorgel- concerl onder auspiciën van K O wordt a.s. vrijdagavond in de Pieterskerk gegeven. Met dit concert wordt dit jaar de reeks zomerorgelconcerten 1971, af gesloten. Adriaan Blankenstein, orgel, en Heinz Friessen, hobo. zullen dit concert verzorgen. Op het programma staan werken van Couperin, Bach, Buxtehude, De Fesch. Alain en Britten. Adriaan Blankenstein studeerde aan het Amster damse!» Conservatorium en behaalde in 1951 het eindexamen met onderscheiding voor „artistieke eigenschappen" en rond de daarna zijn opleiding af bij dr. An- thon van der Hoi-st (orgel) en Jan Fel- derhof (muziektheorie). In 1952 werd Blankenstein organist van de Hoogland se Kerk en volgde daarna Leo Mens op in de Pieterskerk. Evenals de vorige K O-orgelconcer ten is ook dit concert weer toegankelijk voor zowel inschrijvers van K O, als voor niet-inschrijvers. Toegangskaarten en programma's zijn op de concertavond aan de Pieterskerk verkrijgbaar. Het concert begint om 20 uur. Er zijn reeds dertig gevallen vrijwillige doorstroming, waarvan I migen nog een premie mochten oi J ven onder bepaalde voorwaarden huuropzegging komen in aann» degenen die meer verdienen dan 1 boven de verkoopnorm f23.000). Langdurig werd ook g over het volgen van een harde of te lijn ten aanzien van de huur; f ging. B. en W. zijn voorstanden n een soepel beleid. Het deelnema de muziekschool te Alphen uitvoerig besproken. De gemeente niet de geldmiddelen om te h voor het gehele onderwijspakket geen ongeveer f 8.000,zou gaa: fl ten. De muziekschool wil het hele ket gaan uitvoeren en vroeg bijc halve ton. De raad verwierp dit B,j rOT nu toe dacht ik altijd i pionnenschuifspel mem niet een bezigheid was voor r den thuisrecreanten die als strohalm voor gepaste familie9 heid naar de rode doos met ttk L grijpen. Een vorm van oiifst»1 die fleurig is gegarneerd met d- pinda's en zoutjes en bouendiej een glas prik binnen handbereïA spel, dat boeit zolang de dobbal op het tafelkleed naar hoge ogej maar in aantrekkingskracht d >f eert zodra de pionnen werkloos bordhoeken op wacht blijven Tenminste in die categorie had mijn onderbewustzijn dit spel schikt. Nu, na een kort, maar bezoek aan de Piperbagbar in woude, weet ik wel beter, veertig Koudekerkers en Haagde denaren (Hoge Rijndijk plus^ hebben mij er in een urer gezelligheidsmarathon van overtuigen dat het mens-erger een spel recht voor zijn raap mertje-tik, het klokkenspel, bord en electra (wat is een poeier ker) kijk ik nooit groep, strijdend om het o//ieië!«ple pioenschap mens-erger-je-niet bijgelicht door een aantal bo ei kleurde plafondlampen en spip_ ter zijde gestaan door een geproportioneerde barkeeper kader van de Hazerswoudse rol tie vreugden een geslaagde vrijet- ari af. Een herhaling van vorig want ook toen bereikte de sfe ongekend hoge gezelligheidspu ekh Dat is ook precies het doel dal erger-je-niet organisator Zwart streeft. „Gewoon lekker ged aldus luidt zijn omschrijving i> manoeuvreren met de rood, geel en blauw getinte pionnf wil echter niet zeggen dat het element mede door het onwill oplopen van het aantal consv wegzakt in een roes van gelat De piepkleine plus de verzekering dat de vac de winnaar bijgeschreven zal op de mens-erger-je-niet wi; is voor Hazerswoudenaren en kerkers een ruime basis om 1 laatste snik tegen aan te gaan. Piperbagbar gebeurde dat in et komen open strijd want de van vorig jaar, gevreesd om hendige dobbelgooitechniek, stek gaan. Kijken naar mens-er niet spelers is minstens nend als het meespelen. Voon dieptepsychologen liggen op handenvol mogelijkheden or in zijn natuurlijke omgeving stoord te observeren. Zo notef j bijvoorbeeld een huismoeder dit keer nadat de dobbelsteen op blijven liggen op de tafel et kopstandje maakte onderwijl h genstanders trakterend op een kelijke schaterbui. Erg land t* in de strijd gebleven, maar gt f c heeft ze wel. Zo is eenmaal het erger-je-niet spel Doorspekt mt expressies maakt het met de dobbelsteen een puur Geen wonder dat het spel insiders dateert het uit de t Kaïn uit ergernis Abel mei 1 ruw hout gesneden knuppel de insloegop het ogenblik een opmars maakt. Vooral onder 1 die zich geel groen en blauw aan allerlei zaken lijkt dit het zijn om de neurosen eindelij' over boord te oooien. Noa moe natuurlijk zijn als binnenkort genie opstaat die in aansluiting mens-erger-je-niet een spel rook-niet-meer, mens-vervuil-de veel spel ontwerpt. HERMAN VAN AMSTE i"0i Dl

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4