mening JM Betrouwbaarheid en keus... daar gaat het om! Macedoniërs dansten in volle Kurzaal WERKSTER PIETKLERKX winDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Wielerselectie van België gehandhaafd (Van onze sportredactie) BRUSSEL De Belgische prof- wielerploeg voor het wereldkam pioenschap in Mendrisio blijft zo als hij was. In de opzet, die zoveel deining veroorzaakte dat de Bel gische wielersport in een crisis situatie dreigde te geraken, komt geen wijziging omdat de sponsors alsnog akkoord gingen. Deze onverwachte en opzienbarende beëindiging van het conflict blijkt vooral te danken aan Flandriadirecteur Pol Claeys die zoals het officiële muniqué meldde namens de sponsors de verantwoordelijkheid op zich deze oplossing te bewerkstelligen. Dat het akkoord tussen Claeys e B.W.B. nog voor enig nieuw rumoer zorgen, moge blijken uit het feit dat enige uren na het. bekend worden het nieuws de vice-voorzitter var sponsorgroep, de heer Lacroix (van Watney) bedankte voor zijn functie. De reden dat Pol Claeys het namen sponsors tenslotte eens werd me officials was het bondsargumeht dat nu eenmaal aangewezen renners ot gelijk kan berichten dat ze, achteraf be keken, toch niet in aanmerking komen. De selectie bestond (en blijft dus be staan) uit: Herman, van Springel, Eddy Merckx en Roger Swerts (Molteni), Jos Pintens (Hertekamp), Frans Verbeeck en André Dierickx (Watney), Walter Gode- froot (Peugeot), Eric en Roger de Vlae- minck en Eric Leman (Mars-Flandria). Grote voorsprong voor Friese Regenbogen SNEEK De regenbogen hebben zich gisteren weinig aangetrokken van het woelige water op het Snekermeer. Zij verschenen voltallig aan de start voor het tweede gedeelte van de team wedstrijd FrieslandHolland. De Hollanders kwamen dit keer beter voor de dag dan dinsdag, maar toch ging de overwinning weer naar de Friezen. Metzelaar van de Hollandse ploeg passeerde als eerst de finishlijn, maar zijn teamgenoten brachten er minder van terecht. In totaal verzamel de Holland 22,1 punt. Friesland kwam tot 33 en heeft nu een comfortabele voorsprong van 37 punten, een kloof die onoverbrugbaar lijkt. Swsike en Wisfce: HET BROMMENDE BRONS I Wielerprofs mogen op Papendal trainen AMSTERDAM De KNWU heeft de leden van de Prof. wegploeg voor de wereldkampioenschappen in Mendrisio uitgenodigd om voor rekening van de unie op 17, 18 en 19 augustus op Papendal te komen trainen. Aanleiding tot deze vrij unieke uit nodiging is een verzoek geweest van 'Vini Wagtmans aan bondscoach Joop Miidelink om zich samen met de ama teurs te mogen voorbereiden. Ook Rene Pijnen toonde belangstelling, waai-op de KlVWU besloot de volledige ploeg (tien (deelnemers en twee reserves) uit te nodigen. De professionals zullen die drie dagen met de amateurs de wegploeg en de formatie voor de 100 kilometer onder leiding van Joop Middelink bij- Van de Joego-Slavische folklore is de Macedonische volkskunst een van de interressantste uitingen. Zowel in dans als muziek. Het ensemble Makedonya uit Skopje, al een week in ons land ën toch nog zonder programma gisteren in de volle Kurzaal, had de stapdans of oro centraal gesteld. Duidelijk werd onderscheiden in mannen-, vrouwen- en gemengd oro's. Vooral de oro's uit de bergen toonden grote en krachtige bewegingen. Bij de danseressen trokken de rinkelende sie raden van oud zilvergeld op, terwijl het mannelijk kostuum de sterke nabijheid van de Griekse cultuur verried. Naast 2- en 4-delige ritmen kon men ook 5gl6en zelfs 7-16 waarnemen. Op zo'n folkloreavond ontbreekt de obligate solozangeres gewoonlijk niet. Ook dit onderdeel bleek bij de Macedo niërs beter verzorgd dan meestal het geval is. De muzikaal geïnteresseerden konden enkele specifieke vocale tech nieken van het platteland beluisteren, o.a. een soort rudimentaire triller, als ook een tremolo, waarmede de herders in het voorjaar de stieren activeren. Afgezien van de accordeon had men originele instrumenten meegebracht, o.a. de gajde, een driestemmige, door een bourdon vergrote doedelzak, de pe netrant klinkende zurla, een soort hou ten trompet, alsmede de toepan of grote tram, die dubbelzijdig in twee verschil lende ritmen werd bespeeld. Fluiten waren er in dit enigszins oosters beïn vloede instrumentarium uiteraard Bij de mannendansen, die evenals de rest van het variabele en pretuftieloos afgewerkte programma veel succes oogstten, viel het paarsgewijs liften op. We zullen deze kleurige folkloristen uit Skopje graag nog eens terugzien, maar dan wel met een gedrukt programma. D-y. LUCKY LUKE: In de schaduw der boortorens Waterpoloploeg begon met zege BOEDAPEST Het Nederlandse waterpoloteam is het zeslandentoernooi in Boedapest begonnen met een over winning van 2—1 (0—0, 0—1, 1—0, 1— 0) op West-Duitsland. Eerder dit jaar had het er bij 'wedstrijden in Utrecht veel van weg dat het Nederlands ze vental de Westduitsers definitief had overvleugeld. In Boedapest echter, was het gisteren een gelijk opgaande wed strijd, die pas anderhalve minuut voor tijd in het voordeel van ons land werd beslist. Voor een deel is dat terug te voeren meerderheid uit om tot winst te komen de tweede maal anderhalve minuut handig profiteerden. Voor een deel is dat terug te voeren op het ontbreken van de sterke mid denvelder Hans Hoogveld en de sterkste aanvaller Mart Bras. Hoogveld kon zich voor deze trip niet vrijmaken. Mart Bras mag veertien dagen -niet zwem men, omdat hij aan zijn amandelen is geopereerd. De basis-formatie ontwikkelde in de eerste twee spelperioden te weinig snel heid om de gegroepeerd verdedigende Duitsers te verrassen. West-Duitsland nam zelfs in een laatste minuut van de tweede periode een voorsprong van 1 0 door een doelpunt van Schumann. In het verdere verloop buitten nze landge noten tweemaal een numerieke meer derheid uit om tot een winst te. komen. De e'èvste maal, toen de Duitse doelpian op dekant een strafmhiuut uitzat en Jan Evert Veer de gelijkmaker scoorde en de tweede maal anderhalve minuut voor tijd, toen de Westduitsers Wolff Misen en Tommie Schmidt daarvan handig profiteerden. Blotebenenjacht Waarom moet er zo spottend gerea geerd worden op de kledingcontrole aan de St.-Pieter te Rome? Er zijn talrijke kerken buiten ons land waar hetzelfde plaatsvindt. Zo komt men in Spanje ook de Basiliek te Montserat onfatsoenlijk gekleed niet binnen. Dames staan te controleren en bezoeksters zijn zelfs verplicht het hoofd te bedekken. Van incidenten hebben wij nooit iets gezien. Het gaat niet alleen om blote armen en benen, maar in hoofdzaak om het feit dat christertmensen zich niet meer en uitdagende kleding onze Godshuizen te bezoeken. Vanzelf heeft dit te maken met de algemene geloofsvervlakking en de zedelijke verwording in de wel vaartslanden. Dat hiertegen moet wor den opgetreden is diep treurig. Hel heeft niets te maken met preutsheid of achterlijkheid. Elk rechtgeaard mens zal de maatx-egel toejuichen. We behoe ven er niet zo trots cp te zijn, dat de lokale kerk in Holland in dit opzicht zo voorlijk is. Gevallen, zoals in de O.L. Vr. kerk te Amsterdam, waar tieners in hot-pants tijdens de eucharistieviering op en om het altaar flaneren zijn schandalig en ergernisgevend. Maar ja, ook bij vele katholieken lijken Gods zedenwetten te zijn afgeschaft. Het ge weten lijkt wel afgestompt. De woorden reinheid en zelfbeheersing passen niet meer in deze tijd. Met grote bezorgd heid vragen wij ons af, hoe lang dit ongestraft zal voortduren. De rampen van de twee wereldoorlogen met daar tussen de crisisjaren (nog zo kort gele den), hebben de mensheid niets geleerd. Misschien dat de steeds toenemende rampen in deze krankzinnige tijd de mensheid tot meer bezinning kan bren- St.-Wïllibrordan "agroep Naar aanleiding van de waarschu wing van Kardinaal Alfrink tegen de St. Willibrord-Stichting, de behoudende groepering rond pater drs. Winand Kot- te om verwarring bij een aantal gelovi gen te vooi-komen, vragen wij katholie ken ons af: Waarom deze waarschu- Waar blijven de waarschuwingen van kardinaal Alfrink tegen de talrijke neo- modernisten. zoals prof. dr. Fiolet, prof. Grossouw, Rob Adolfs, pastor Reuten en vele vele anderen, die de Rooms Katholieke Kerk tot de grond toe afbreken en grote verwarring stich ten onder zeer vele priesters en katho lieke leken. Verschillende malen hebben wij kar dinaal Alfrink verzocht openlijk en dui delijk tegen deze neo-modernisten op te treden, hetgeen de kardinaal tot nu toe niet heeft gedaan. Waarom niet? En dan wél waarschuwen tegen pater, drs. Kotte, die het katholiek geloof, onze H. Vader Paus Paulus en de Rooms Katho lieke Kerk verdedigt? Galerie Cojean, Stevinstraat 103 Sche- veningen, exposeert tot en met 10 november acrylics van Jos Burcksen, aquarellen van Cathy Jansen en ce ramiek van Jan van Stolk. In het rijksmuseum Twenthe te En schede wordt van 421 augustus tot en met 19 september een tentoonstelling gehouden van werk van twaalf Pool se grafici. Het Nederlands Blazersensemble o.l.v. Edo de Waart vertrekt deze week naar Engeland voor het geven van enkele concerten. TOM MARIE-ANN en de bankrovers van half acht Franse competitie in Frankrijk is gis De resultaten zijn: Red Star—Angouleme 11. St. Etienne—Nimes 1—3, LlUeSochaux 2—3, AjaccioMonaco 3—0, Angers—Paris lerploeg, bestaande uit tog, Arie Hassink, Frits Schuer en Aad van der Hoek, is gisteren achter Zwit serland als tweede geëindigd in een tijdrit op de weg over 102.2 kilometer in St. Moritz. De Zwitsers kwamen tot een tijd van 2 uur 4 minuten 39 sec. onder. De Nederlandse formatie reed de afstand in 2.08.26.5 INVERCARGILL De Nederlandse dameshockeyploeg heeft tijdens de toer- nee, die voorafgaat aan het wereldtoer- nooi, dat van 21 augustus tot september te Auckland wordt gehouden, te Inver- cargill in Nieuw-Zeeland een overwin ning met 50 (rust 30), behaald op de ploeg van Southland. '"2" Gaarne tonen wy U on ze sortering droogbloemen, opgemaikt in alle mogelijke verscheidenheid. Uitermate geschikt voor decoratie of het opmaken van koper of tin. Bloemenmagazijn C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21 Leiden. Telef. 20550. 5-4481 "2* Gratis brandhout te ver krijgen - kortgezaagd. Kop- penhinksteeg 4 (nabij Kaas markt), Leiden. 5-388 3T Slegtenhorst Naaimachi nes opgelet!!! Demonstratie naaimachines (elektr. in kof fer (als nieuw) 95,- 115,- f 135,-. Zig-Zag naaimach. 165.-, 185,-, 215,- (als nieuw), hand- en trapnaai- maehines 35,-, 55,- 85,- Verkoop onder garantie. Lameskapsalon W. F. Ver- Herenstraat 23, Leiden, tel. 01710-33027. •s-'Rf-s N.V. Café-Restaurant „De Gouden Leeuw" Veurseweg 180, Voorschoten Tel. 01717 - 2843/2381. voor in het restaurant. Aanmelden: Telefonisch onder no. 01717 2843/2381. '"ST Pruiken, haardelen voor dames en heren in alle ma ten v.a. 15,op maat, med. gediplomeerde haar- spee. Eerste prijswinnaar van het College des Coif- feures, blijft toonaangevend. Damehkapsalon W. F. Ver meer, Morsstraat 10, tel. Een onovertroffen assortiment om een 100 °/o geslaagde keus te kunnen maken. Een deskundig, eerlijk advies. Dat krijgt U bij Piet Klerkx. PRACHTIG ORIGINEEL RUNDLE0ER, is het kostbare, onverwoestbare materiaal .waarvan dit rijke hoekbankstel werd ver vaardigd. Een volmaakte kombinatie met de imposante eiken wandkast met acht fraai beslagen deuren, in antieke sfeer uit gevoerd sluitwerk en vier ruime laden. De afmetingen zijn 250 cm breed, 155 cm Eiken wandkast 1750.- EEN FEEST VAN SOLIDITEIT isdexe massiet eiken huiskamer Het dressoir (afmetingen 230 105 50 cml is een meesterstuk met een maximum aan bergruimte en superieur "antiek" hand smeedwerk van beslag, sleutels en sloten. De vorstelijke talel mei oersterk massief blad, plaats biedend aan wel tien personen, is bij- na twee meter lang en 85 cm breed. Karaktervolle stoelen met to- mantische biezen zittingen. Dressoir, tafel en vier stoelen, kompleet 2895.- Dressoir ook los verkrijgbaar 1395.- MAJESTUEUZE EIKEN SLAAPKAMER. Het elegante ledikant met zijn vier pilonen in Spaanse trant is twee meter lang en 160 cm breed. Het wordt geflankeerd door een paar ruime, sierlijke.nachtkastjes. De machtige vijfdeurskast - 290 cm breed, 200 cm hoog - is achter twee deuren ingericht als hangkast, achter drie deuren als legkast, onderaan twee dubbelbrede en één enkelbrede schuiflade. Alles prachtig eiken, vak kundig artistiek verwerkt, de kast met fraaie koperen scharnieren en magnifiek beslag. Erbij eventueel de chique, eiken ladekast, (ca. 125 cm hoog bij 100 cm breed), met vijf brede en bovenaan twee smalle laden. Slaap Franco thuisbezorging Spreiding b mmodo 4795.- NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALHUIS VOOR COMPLETE INTERIEURVERZORGING -i m tft t71 t» tt" 'vn (waalwijk amsterdai n [waalwijk amsterdam tel (020)] GROTESTRAAT 299 WETERINGSCHANS 246766 V (TEL (04160)33355 165 (bi| ViizelgrachQ ook gevestigd in maastricht, gorinchem en apeldoorn

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11