fieidóe <2owia/nt BRITS LEGER RUKT FALLS ROAD BINNEN DE DOOD IN LEEUWEKUIL Scholieren persen vriendje meer dan f 6.000,- af Gevarendriehoek voor dronkelap EL CORDOBES zeer bevriendmet 15-jarige Maastrichtse Aantal doden in N.-Ierland reeds tot drieen twintig; gestegen In een jaar tijd: Herexamen voor 7000 scholieren Onderzoek naar vestiging van casino s Onbekende wil In Tilburgs dieienpark liquideren MAN VINDT Vluchtelingen lopen 500 km Zeer korte „come-back NAVO eens over prijs voor Malta Papengracht 32, Leiden, postbus 11. telefoon "22244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N V Leiden -- Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug- Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (exc- B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes ƒ2,25. Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week ƒ1,63, maand 6,95, kwartaal ƒ20.65, jaar ƒ80,15. Per post: DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 62e jaargang, no. 18.463 Nederland I: 19.05 uitzending; 22.35 uui pioenschappen. DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 REGEN De weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidt: zwaar bewolkt met regen, later op de dag van het westen uit enkele opklaringen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Minimumtemperaturen ongeveer 14 Maxima morgen omstreeks 18 per kwartaal 23.95, per jaar 94.55. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT. Span jes be roemdste stierenvechter El Cordobes. is verliefd op een vijftienjarige scho liere uit Maastricht, Patricia Lieben. In Barcelona heeft hij verklaard ver loofd te zijn met Patricia en dat hij bovendiei denkt. ie el Spaanse pers heeft uit voerig aandacht besteed aan deze verklaring van Spanjes idool nummer én en dit nieuws bereikte gisteren de Nederlandse huiskamers. Bij de familie Lieben in Maastricht staal nu de telefoon niet meer stil. Een beetje overdonderd door dit nieuws was de eerste reactie van Patricia zelf. „Het is een hartstikke leuke vriend, maar van verloven is gewoon geen sprake-. Ik ben tenslotte pas vijftien". Patricia zit pas in de vierde Idas hbs van het Jeanne d'Arclyceum. De familie Lieben, die tijdens hun verblijf in het Grand Hotel de la Plage in Frejus kennis maakte met de beroemde Spanjaard, was verrast door het plotselinge be zoek van El Cordobes aan Maastricht op 30 juli. „We waren nog geen uur terug van vakantie, toen we een tele foontje kregen dat hij met zijn privé- vliegtuig geland was op Beek", ver telt vader Lieben. directeur van een handelsonderneming. ..Ik heb hem aan zijn verstand gebracht, dat hij als vriend van de familie welkom is. maar dat Patricia te jong voor hem is. Hij is tenslotte al vijfendertig, ook al geef je hem vijfentwintig. Hij vond dat overigens heel begrijpelijk en gaf als reden van zijn bezoek op. dat hij het zo gezellig had gevonden in die dagen dat hij met ons opge trokken was in Frejus. Mijn dochters' (een getrouwd, de ander verloofd en Patricia) zijn toen de dagen, dal hij hier was, gezellig met hem uit ge weest in Maastricht". Patricia, die het geweldig vindt zo'n wereldberoemde man te kennen, voegt eraan toe: ,,Er was overigens niemand in Maastricht die wilde ge loven dat dat nou El Cordobes was. Hij ziet er eigenlijk gewoon uit. Ik denk dat deze hele geschiedenis be gonnen is met een foto die in een Spaanse krant is verschenen. Ik zat toen naast hem. Maar toen de va kantie voorbij was. zeid enwe: ..Het was een droom. En nu dit", zegt Patricia. Wat haar reactie geweest zou zijn als ze een aantal jaren ouder zou zijn? „Hij is gewoon ontzettend leuk en aardig, ik weet het niet", zegt ze aarzelend. EMMEN (A.N.P.). Drie leerlingen van de lagere technische school te Einmcn hebben het gepresteerd in ruim een jaar tyd hun vriendje van vyftien jaar j zesduizend gulden af te persen. De drie knapen, één veertienjarige cn twee vyftien- I jarigen zyn inmiddels ingerekend. Voor het geld dat het drietal zich op deze wijze wist eigen te maken kochten zy een bromfiets, een opblaasboot, een motorfiets cn grammofoonplaten. (Van onze 'correspondent) BELFAST Na een tamelijk rustige nacht zijn vanmorgen in Belfast weer,felle vuurgevechten uitgebroken tussen opmar cherende Britse troepen en zich verwerende Noordierse vrij- scharen. Tegen zonsopgang kwamen de Britse troepen onder spervuur te liggen toen zij probeerden de katholieke wijk Falls Road binnen te rukken om daar de opgeworpen barrica den op te ruimen. Na enige uren vinnig vuurwerk keerde de rust plotseling weer en konden de troepen met hun oprui- mingswerk beginnen. Een vrouw werd door een kogel gewond. Gisteren zijn bij verspreide gevechten in Belfast, en elders vijf doden gevallen- In totaal, sedert bet uitbreken van de gevechtem-' drieëntwintig. Het laatste slachtoffer stond met vrienden te praten- Hij werd getroffen toen sluipschutters het vuur openden op een legerpatrouille. Een leider van het geheime Ierse leger (IRA) heeft verklaard. dat zijn organisatie na drie dagen van gevechten door wapens en munitie begint heen te Suriname Aanvankelijk begon het allemaal als een kinderspel met bedragen van een paar dubbeltjes en kwartjes. Op een gegeven mdment waren de knapen hier mee niet meer tevreden en eisten van de jongen, die bang voor zijn vriendjes was, grotere bedragen. Eenmaal hebb.en zij de onder druk gezette jongen op één dag een bedrag van achthonderd gulden weten af te persen. De jongen, die steeds met een pak slaag werd bedreigd, nam het geld uit een geldkistje van zijn ouders. In het begin merkten die daar niets van. Dat ver anderde echter toen er grote bedragen gemist werden, waarna zij aangifte bij de politie deden. Wie schetst echter de verontrusting van de ouders toen zij op een keer in het holst van de nacht hun eigen zoon bij het geldkistje betrapten, waaruit hij opnieuw een fiks bedrag wilde nemen om aan de wensen van zijn vriendjes te voldoen. Daarmee was het ogenblik gekomen waarop de angstige jongen het hele verhaal over de afperse- rijen moest vertellen. De ouders lichtten de politie over het gebeurde in. De drie jeugdige afpersers hebben inmiddels een volledige bekente nis afgelegd. PARAMARIBO (ANP) Ruim zeven duizend Surinaamse scholieren moeten nog deze maand opnieuw een toelatings examen doen voor het lyceum en de mulo-scholen. Het Surinaamse ministerie van Onderwijs en Volksontwikkeling heeft hiertoe besloten omdat voor het toelatingsexamen slechts 508 leerlingen geslaagd waren. raken. Hij ontkende, dal zich gevechten hadden voorgedaan tussen de ver schillende stromingen in de IRA. In Londonderry trokken gisteren duizend zingende en schreeuwende om daar te protesteren tegen de inter- vrouwen naar het centrum van de stad neringswet. De vrouwen belegerden een commandopost van het leger, scholden de soldaten uit en gaven een kolonel een flink pak slaag. Ruim tweeduizend Noordierse katho lieken zijn nu naar de Ierse republiek gevlucht. Ze zijn daar in zeven kampen ondergebracht. Het zijn praktisch alle maal vrouwen en kinderen. Velen zeiden i dat hun huis in brand was gestoken: I anderen verklaarden gevlucht te zijn i vanwege de aanhoudende intimidatie. Patrick Hillery. minister van Buiten- landse Zaken van de Ierse republiek, heeft gisteren in Londen twee uur ge sproken met de Britse minister van Binnenlandse Zaken, Reginald Maudling. Hillery heeft Maudling onder meer bet voorstel van zijn regering overgebracht om een conferentie te beleggen van ver tegenwoordigers van Engeland, Noord- Ierland en de Ierse republiek, waarop van gedachten zou moeten worden ge wisseld over een nieuwe rgerings- structuur in Noord-Ierland. Het schijnt dat' de Britse regering niet a priori ge kant is tegen een dergelijke conferentie, maar eerst wil dat het Ierse republi keinse leger uitgeschakeld wordt en de rust in Ulster weerkeert. Een bejaarde in Belfast, scherpschutter van het Brit: leger vlak voi haar loert op schutters van de Noordierse ver zet s- ;rslaggevei (Van e r verslaggevers) BREDA De Stichting Casinospelen heeft het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie te Breda gevraagd een studie te maken over de beste vestigingsplaatsen voor casino's. Baarbij zijn het NRITR geen beperkin- gen opgelegd. Het instituut is vrij om andere plaatsen en gebieden aan te bevelen dan het rijtje dat in de kringen van de Stichting Casinospelen steeds is genoemd. Met het onderzoek zal een klein half jaar heengaan. Eerst gaat de stichting de vraagstel ling bepalen op basis waarvan het in stituut ongeveer drie maanden nodig heeft om aan de hand van objectieve criteria en normen vast te stellen welke gebieden en steden voor de vestiging van een Casino in aanmerking komen. Zo zal rekening worden gehouden met de reeds bestaande toeristische kwali teiten zoals bereikbaarheid, horeca-faci- liteiten, attracties, mentaliteit van de Plaatselijke bevolking en dergelijke. De opdracht lijkt nauw verband te houden voet de initiatiefwet die de Tweede Kamerleden Geurtsen (VVD) en Van Schayk (KVP) vorige week bij de nister van Justitie hebben ingediend. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De 4I-jarige J. van A. uit Tilburg heeft gistermiddag in de leeuwekuil van het Tilburgse dierenpark de dood gevonden. Hij is, ver moedelijk in overspannen toestand, via een afrastering en over een muur, in de kuil van het leeuweplateau gesprongen. Daar werd hij door een brullende mannetjesleeuw aangevallen. Hij is vrijwel op slag gedood. EINDHOVEN Burgemeester ir. II. Witte van Eindhoven heeft een brief ontvangen van een zich „comaandant van het Blauwe Bataljon" noemende persoon, waarin deze aankondigt alle ledeu van de Rode Jeugd in Eindhoven te zullen fusilleren. Om de ernst van zijn woorden te onderstrepen had de schrijver van de brief een dum-dum- kogel van 9 mm. ingesloten. De Eindho- vense recherche probeert de identiteit van de briefschrijver te achterhalen. In de brief wordt de Eindhoven poli tie verweten niet krachtdadig genoeg op te treden tegen de aktiviteiten van de Rode Jeugd. „Het Blauwe Bataljon is nu wel verplicht het recht in eigen hand te nemen", aldus het schrijven. De Eindhovense politie weigert commen taar te geven op deze affaire. GRAZ (AP) Twee Hongaarse vrou wen en een 14-jarige jongen hebben zich by de politie in Graz gemeld nadat zy op hun vlucht uit Hongarije meer dan 500 km hadden gelopen. De drie vluchte lingen waren een weck geleden te voel uit Miskolc in het noordoosten van Hon garije vertrokken. Zij reisden voornamelijk 's nachts om niet ontdekt te worden en staken bij Virovitica de Hongaars-Joego-Slavische grens over. Het drietal dat per dag ongeveer 70 km aflegde, zette hun tocht voort via Zagreb naar Maribor in het noorden van .Toego-Slavië. Zij wisten ook de Oosten - rijks-.Toego-Slavische grens over te-ste ken en liepen toen in een ruk door naar Graz, waar zij zich bij de politie meldden. De politie idenlil'icieerde de vluchte lingen als de 34\iarige Ilona Szabo, de 35-jarige Ilonn' Jenes en haar 14-jarige zoon Sandor. Bewoners van Belfast worden, op weg naar hun werk, tegen de muur gezet om op wapenbezit onderzocht te worden. (ADVERTENTIE) Dansles Zalig i evert castelein Hooglandse Keekgracht 48 Leideh - Te?. 01710-23SB3-3?riO DüSSELDORF (DPA). Bij Waldbroel in Noordrrjn-Westfalen lag gisteren een stomdrbnken man midden op straat zijn roes uit te slapen. Een automobilist mei veel begrip zette voor en achter dit verkeersobstakel de bekende gevarendriehoeken- De automobilisten, die na hem kwamen,' reden voorzichtig om de snurker heen. totdat de politie verscheen en dronkelap en driehoeken opruimde. (van een onzer verslaggevers) LIMBRICHT Raadslid Wielders vierde gisteravond na een ziekte zijn ..come-back" in de gemeenteraad van Limbricht. Hij dankte de raad voor de I attentie, die hij mocht ontvangen tij dens zijn verblijf in het Sittardse zie kenhuis. Zijn woorden waren nog niet koud of de heer Wielders werd onwel, i College-raadslid dr. Thijssen verleende eerste hulp en vond het raaezaam dat j de heer Wielders meteen in het zieken- I huis van Sitard werd opgenomen Dierenparkdirecteur H. A. van Dijk werd om kwart over één door het vaarlijk gebrul opgeschrikt. Hij had juist thuis, zijn woning staat achter het die renpark, gegeten. „Ik greep mijn ge\ en holde naar de leeuwen. Ik begreep namelijk onmiddellijk dat er iets niet in orde was. Ik schoot in de lucht. Ik zag dat de man zwaar verminkt was. mannetjesleeuw z!al rustig naast het lichaam van de indringer. Dat lichaam was vrijwel naakt, alle kleding was in flarden gescheurd. Ik vond het niet no dig de leeuw dood te schieten". Het. is voor hem een raadsel hoe het slachtoffer de kuil is binnengekomen. Het plateau, ingebouwd tussen kunst- Franz-Josef Strauss, voorzitter van de Beierse CSU, heeft, bescheiden, tienduizend penningen laten slaan met aan de ene kant zijn beeltenis en aan de andere kant het wapen van Beieren. Hij wil de penningen 'icbruiken om verdienstelijke partij- leden te erenBij de officier van justitie is een klacht gedeponeerd ■zegens het gebruik van het lands wapen zonder toestemming. matige rotsformatie, is aan de publiek- kant afgesloten door een prikkeldraad versperring, achter een ijzeren staaf. Daarachter ligt een drie meter hoge muur. Achter die muur ligt een kuil van vijf meter diep en drie meter breed. De leeuwen kunnen het plateau niet ver laten. „De man moet dus door de prik keldraadversperring zijn gekomen, en in de kuil zijn gesprongen of gevallen". Toen dat gebeurde luierde een leeuwen echtpaar op het plateau. De mannetjes leeuw heeft hem waarschijnlijk als een indringer gezien en is hem te lijf ge gaan. „Vermoedelijk, want er zijn geen ooggetuigen". Van A. die een gezin had, is patiënt geweest in een zenuwinrichting. Enkele weken geleden vond personeel van het Tilburgse Safaripark (Beekse Bergen) hem in het apendorp. Hij zou toen heb ben gezegd van plan te zijn zich „voor de leeuwen te zullen gooien". BRUSSEL (DPA/AFP) Engeland en zyn bondgenoten in de NAVO zUn het ln Brussel eens geworden over een aanbod, dat aan Malta zal worden gedaan ln ruil voor een verder gebruik van de Britse vloot- en luchtmachtinstallaties op bet eiland. Bijzonderheden over het aanbod zijn niet bekend. Het bedrag zou echter min der zijn dan de tien miljoen pond (onge veer 85 miljoen gulden) waarover on langs is gesproken. Op het ogenblik be- i taalt Engeland nog geen vijf miljoen 1 pond. De nieuwe linkse premier var j Malta, Dom Mintoff, zou dertig miljoer 1 pond hebben gevraagd.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1