Ceidae Qowiwnt Esther en Abi Ofarim gaan zakelijk weer samen GABON SHOW AAN RIVIERA fout bij Menselijke PTT fataal campusuitzending voor TROS in Rijnsburg bij opbouw corso NOG GEEN SPRAKE VAN HERSEL VAN LIEFDESBAND Nieuwe popgroep Paul McCartney OMNIBUS LEIDSE COURANT i Voorposten gevecht J7RG opwindend is het Kamerdebat over de intronisatierede van het ka binet-Biesheuvel tijdens de eerste slag beurten niet geworden. Dat heeft waarschijnlijk drie oorza ken: de voorzichtige rede van de minis ter-president; de vele nieuwe gezichten aan de eerste lessenaars in het Kamer orkest en de onwil bij de oppositie (waar men van onwennigheid geen last heeft) om serieus in te gaan op een paar principiële hoofdpunten in de boodschap van de nieuwe regering. Het vervelende van zon debat is fei telijk. dat het overgrote deel van het kabinet tot zwijgen gedoemd is. Veel aardiger zou het zijn, wanneer de he ren Boersma. Van Agt en Engels per soonlijk konden ingaan op de pikante vraag van de niet slecht debuterende WD-Benjamin Wiegel, wat ze precies beogen met hun openbare verklaringen dat het kabinet-Biesheuvel niet hun eerste keuze is. Nog boeiender zou het zijn niet al leen Biesheuvel maar ook dr. Drees te horen repliceren op de hoon van Den Uyl en Van Mierlo (en niet te vergeten de weer snedige Marcus Bakker) dat het akkoord-Steenkamp in de praktijk een soort christen-democratische acte van berouw met Drees jr. als biechtva der is geworden. Schimmig /\MDAT de grote woordvoerders van v de oppositie. Den Uyl en Van Mier lo. wel ervoor oppassen terzake van de polarisatie-ideologie andere taal te spreken dan ze tijdens de verkiezings campagne hebben gedaan, omdat chris ten-democratische fractieleiders weten dat wat Boersma en Van Agt hardop gezegd hebben, de mening van meer KVP-ers en anti-recolutionairen in ka binet en Kamer is, omdat de club van het progressief akkoord tegen beter we ten en logisch denken in blijft beweren dat het resultaat van de kabinetsforma tie een vervalsing van de verkiezings uitslag is, omdat Veringa c.s. op dit moment niet kunnen bewijzen, at ook in een groot deel van het program-sSteen- kamp (van de KVP) gerealiseerd gaat worden, blijft een algemeen debat, zoals het dinsdag en woensdag gevoerd werd. een chemmig geval. HIT temeer omdat over 'n goede maand troonrede en miljardennota de con crete uitwerking moeten geven van de meer algemene bewoordingen die nu het Kamerdebat kenmerken. Wat de prak tische politiek betreft kunnen nu te wei nig zoden aan de dijk worden gezet. Terzake van het algemeen-politieke beeld der ontstane situatie valt het •esultaat dan ook nog tegen, omdat sommige spreker s de bekende borden voor hun parlementaire hoofd houden en anderen, om de eigen onzekerheid wat te camoufleren, met een laag make-up ten tonele komen. Twee dagen lang zijn het voorposten gevechten geweest, meer niet. We zijn benieuwd of het vandaag in het derde en vierde bedrijf anders worden gaat en of het slotbedrijf ergens toch een cli max brengen zal. Wij geloven van 'niet; maar wie Mini-nota weg nemen van de loon- en prijsstop hebben aangekondigd, kreeg de vorm van een nota; nota inzake het loon- en prijsbeleid. Wie nog niet geleerd heeft dat in het parlementair bedrijf behalve alles soms ook „bijna niets" iets kan betekenen, ver wachtte mogelijk een goed doortimmerd stuk over de vrijere loon- en prijsvor ming die met ingang van deze maand als spelregel voor het bedrijfsleven gel den mag. Maar „nota" komt op rege ringsniveau nu eenmaal vaak neer op „samengebundelde notities". Zo ook stuk no. 11.403; van de vieren- eenhalve kolom staatsdrukkerijtekst waaronder de nieuwe ministers van So ciale en Economische Zaken hun hand tekening hebben gezet, gaat ruim twee kolom over besluiten en beschikkingen uit 1970 en bijna anderhalve kolom over uitvoerig in de publiciteit gebrachte SER- adviezen die deze zomer de regering heeft toegezonden gekregen. En dan blijft er precies één kolom over om mee te delen dat 't nieuwe kabinet besloten heeft om de prijzenbeschikking in het loon- matigingsbesluit van 1970 in te trekken. In deze ene kolom had belangrijker stof kunnen staan dan het nog eens her halen van de goede intenties van het bedrijfsleven. Bijvoorbeeld een overtui gende uiteenzetting van de feiten op grond waarvan overheid en bedrijfsleven samen kunnen beloven dat de grotere vrijheid niet alleen goed is voor een betere onderlinge verstandhouding, maar ook voor 's lands financieel-economische situatie. Samen met zijn vrouw Esther slaagde Abi Ofarim erin in 12 jaar tijd wereldberoemd te worden. Stapels platen hebben zij in die tijd gemaakt, duizenden keren -rrSen zij op voor overvolle zalen, 500 keer verschenen ze als duo op de Europese televisieschermen. Op het toppunt van hun roem zetten Abi en Esther er een punt achter. Nu, anderhalf jaar na de artistieke en echtelijke scheiding, gaan er geruchten als zou alles weer koek en ei zijn. Langzamerhand durft Abi Esther weer in de ogen te kijken. In de Münchense Münzstrasse werkt Abi Ofarim aan een nieuwe toekomst. Na enig aarzelen en een dag bedenk tijd is hij bereid de journalist uit Holland te ontvangen. Twaalf uur in de middag op de derde etage van het oude, in felle kleuren geschilderde pand van Prom-music, de anderhalf jaar oude produktie firma van Abi Ofarim. De bezoeker moet bij voor baat twee dingen beloven: hij moet niet teveel zeuren over het verleden Drie inwoners van Gabon hebben op het strand van Nice de show gesto- „Leve Gabon" en Leve mijnheer len. Zij droegen shirts waarop Pompidou" staat vermeldDe shirts zijn een herinnering aan de reis die de Franse president vorig jaar aan de voormalige Franse kolonie in Afrika heeft gebracht. LONDEN (AP) Paul McCartney van de Beatles heeft een nieuwe Engels- Amerikaanse popgroep gevormd, waarin zijn vrouw Linda Eastman pianiste zal zijn. Mc Cartney is zelf lead-gitarist. Verder bestaat de groep uit de Ameri kaanse rockdrummer Denny Seiwell, die met Linda en anderen heeft ge speeld voor het McCartney-album Ram, dat momenteel op de eerste plaats van de Eng. hitparade voor langspeelplaten staat. Denny Laine, oorspronkelijk van de Moody Blues en een groot gitarist, zanger en componist, completeert Mc Cartney's nieuwe groep. Het is de be doeling. dat de groep live-optredens gaat verzorgen. Maar Shelley Turner, de Amerikaanse secretaresse van Mc Cartney. heeft verklaard, dat eerst alle juridische problemen met de andere oud- Beatles moeten zijn opgelost eer Paul voor het eerst sinds 1966 weer in het openbaar gaat optreden. Schade niet te verhalen op PTT (Van èèn onzer verslaggevers) HILVERSUM De directeur-gene raal van de PT heeft in een schrij ven aan de VPRO verklaard, dat een beoordelingsfout van de PT er de oorzaak van is, dat de VPRO-campus op 15 juli uit Oenkerk in Friesland (Van onze radio- en t,v. redacteur) HILVERSUM De TROS-t.v. was vandaag aanwezig bij de opbouw van het bloemencorso in Rijnsburg. On der het motto „Agrarisch Nederland presenteert zixh" kan men morgen ochtend de diverse praalwagens be zichtigen waarna 's middags het corso officieel door prins Claus zal worden geopend. Tijdens deze TROS-reportage in kleur wordt vooraf een beeld gegeven van de opmaak van de praalwagens, de verkoop van Hollandse bloemen in het buitenland en het veilen van bloemen. Voor het muzikale deel van deze uit zending, die de titel draagt: „Kleu- rensymfonie", zullen ook enkele gas ten aanwezig zijn t.w. Irene Lardy. The Jerry Jox Six" met een speciaal voor dit corso gecomponeerd lied ..Rijnsburg bij Oegstgeest" en het kin derkoor o.l.v. Peter Bontje met „de mooiste bloemen". Een van de deelnemers aan het corso is de bloemenveiling CCWS te Honse- lersdijk. Onder het motto „Winter, lente, zomer, herfst" heeft de Poel dijker Leo de Kok een praalwagen ge- arrengeerd. Het is voor de eerste maal dat de CCWS, de grootste snijbloemen veiling van Nederland, aan het Rijns- burgs corso deelneemt. TROS Ned. I 22.00 uur. niet wrd uitgezonden. Hij spreekt van een menselijke fout, waartegen de VPRO niets zal kunnen ondernemen. De VPRO had namelijk het plan om de 40.000 gulden kosten voor dit cam pus te verhalen op de PT. De directeur-generaal schrijft, dat door de PT, toen zij enige tijd voor de uitzenddatum de lokatie bezocht, bij trajectverkenning hetzij een hoog spanningsmast heeft aangezien voor de mast van Irnsum, hetzij de mast van Irnsum wel is herkend doch ten onrechte is geoordeeld dat op het tra ject geen hinder zou worden onder vonden van de bomen. De directeur-generaal zegt in zijn brief het gebeurte te betreuren. Hij voegt daar aan toe, dat het geven van garanties tegen herhaling van derge lijke voorvallen en de financiële con sequenties daarvan niet mogelijk is. Menselijke fouten zijn iemmers niet volledig uit te schakelen, aldus de directeur-generaal, die voorts wijst op het uitzonderlijke geval dat een ge vraagde verbinding door aanwijsbare tekortkomingen van de zijde van de PT mislukt. De VPRO, die al eerder heeft gezegd zich alle rechten voor te behouden, beraadt zich op het ogenblik over de te nemen stappen. Daarnaast zal de VPRO binnen het raam van de NOS de verhoudingen tussen om roepverenigingen, NOS en PT, met name te aanzien van dergelijke voor vallen, aan de orde stellen. liever helemaal niet en schrij ven wat er gezegd wordt. Gevraagd naar aanleiding voor het interview antwoord ik naar waar heid dat er geruchten de ronde doen als zou hij weer met Esther willen gaan samenwerken. Abi: „Ik ben al anderhalf jaar bezig met de opbouw van deze produktiefirma. We hebben nu 12 artiesten en groepen (bijna allemaal nog volslagen onbe kend) die meer willen dan alleen maar in de hitparade komen en veel geld verdienen. Onze artiesten willen de muziek in Duitsland een andere wending geven of minstens daar een bijdrage aan leveren. Je weet, dat Duitsland jaren lang gezworen heeft bij het smartlappengenre. Liedjes gin gen hier zonder uitzondering over de Liebe, die Sonne en allerlei andere gemeenplaatsen. Wij willen meer dan „Ich liebe dich sosehr" Ik: „Is daar wel een markt voor?" Abi: „Misschien nu nog niet, maar dat is niet erg. Wij zitten in een tijd vol veranderingen. De mode, de denkwe reld rond sex, alles zie je om je heen veranderen. Ook het denken over mu ziek. Zo goed als theater niet alleen komedie is en kranten niet alleen lekkere leesverhalen schrijven, zo moet er ook in de muziek plaats zijn voor iets anders. Het is mijn ideaal geworden om dit uit te proberen". Ik: „En geld is daarbij niet belang rijk?" Abi: „Ja en nee. Ja, omdat je geld nodig hebt om iets op touw te kunnen zetten. Nee, omdat er niet aan ver diend hoeft te worden. Ikzelf heb he lemaal geen behoefte meer aan rijk worden. Ik heb nu al 800.000 Mark in dit project gestoken. Wanneer er nog meer nodig is, stop ik er nog meer in. Dat kan. want in de periode met Esther heb ik erg veel geld verdiend. Ik heb nu nog zo'n vier miljoen over, dus voorlopig kunnen we wel voor uit". Ik: „Is zo'n ideaal niet moeilijk te verkopen. Geloven de mensen wel in je bedoelingen?" Abi: „In het begin helemaal niet. Ik was voor de massa altijd de lieve jongen met de gitaar op de achter grond. Een nette jongeman met mooie pakken en kort haar. Nu loop ik in spijkerbroeken en hangt, het haar over mijn schouders. Daar hebben in 't begin veel mensen moeite mee ge had. Ze dachten dat ik gek geworden was. Ik verdiende met Esther kapita len. We waren wereldberoemd. Het had nog jaren zo door kunnen gaan. En toch stopte ik ermee. Dat hebben veel mensen niet begrepen". Ik: „Nu begin jezelf over het verle- Abi: „Ja. Het kan me eigenlijk niet veel schelen ook. Het is een film voor me, die ik zo af en toe nog eens afdraai. Zonder emoties. Gewoon om dat ik denk dat sommige mensen 'm nog wel eens willen zien wanneer ik dat doe is dat niet om sensationeel te willen zijn, maar omdat ik van m'n oude image af wil. De mensen hebben me een etiketje opgeplakt, dat me als een schaduw overal blijft achtervol gen. Ze hebben een slaaf van me gemaakt. Ilc heb me voor de gemeenschap altijd keurig moeten gedragen. Ik was altijd het jieve jongetje dat toch zo leuk op z'n gitaar speelde en Esther zo be schaafd begeleidde. Misschien is er wel een tijd geweest, dat ik Inderdaad zo was maar dat is al jaren en jaren geleden. In de laatste periode met Esther werd het een soort obses sie voor me. Ik heb toen inwendig erg veel geleden". Ik: „Dat klinkt wel erg dramatisch en sentimenteel". Abi, schuift naar het puntje van z'n stoel, zegt fel: „Dat was het ook. Eén groot drama. Jij kent dat gevoel niet. Vanavond zendt de TROS de derde aflevering van het magazin „Omnibus" uit. Dit programma bevat de volgende onderwerpen: het jongensland in Am sterdam; het Rosa Spierhuis te Laren; een vliegvakantie te Beek en een be zoek aan de St.-Willibrord Abdij bij Doetinchem. TROS. Ned. 1, 19.30 uur. Jij weet niet wat het is om als een slaaf behandeld te worden. Jij weet niet wat er in een mens omgaat -die toevallig beroemd is geworden en die daarvoor de allerzwaarste rol moet betalen die er in een leven bestaat: het gemis van de persoonlijke vrij heid. Het verheven worden tot idool. Ik weet nog goed hoe ik kapot was toen ik in de periode met Esther eens in Hamburg optrad. Het was 23 gra den onder nul. Na afloop hebben fans twee pakken van me volledig ver scheurd om een herinnering te heb ben. Meisjes van 13, 14 jaar trokken me heel hard aan m'n haar. Met plukken in hand. Zoiets is verschrik kelijk, weet je dat? Ik verrekte van Ik: „Dat dit kan gebeuren weet je toch wanneer je begint". Abi: „Oh nee, toen ik dertien jaar geleden met Esther begon waren we heel erg naïef. We zochten communi catie met het publiek. We wilden con tact. Handtekening zetten bijvoor beeld. Daar genoten we van. Ik herin ner me dat er dagen waren, dat we 4'/* uur achter mekaar handtekenin gen zaten te zetten". Ik: „Nu we toch op het hoofdstuk Esther terecht zijn gekomen: wat is et- waar van de geruchten rond een nieuwe samenwerking?" Abi Ofarim: „Laat ik het zo zeggen: het is meer dan een gerucht. In de laatste paar maanden heb ik vaak met Esther gepraat over 'n nieuwe samenwerking. Niet om weer samen op te gaan treden of platen te maken, ook al krijg ik bijna dagelijks enorme aanbiedingen van allerlei platenmaat schappijen. Ze bieden bedragen, daar word je koud van! Hoeveel kan ik niet zeggen. maar het gaat om enorme bedragen. Maar dal samen zingen heb ik dus afgezworen. Je moet die samenwerking meer zoeken in de richting van het artistiek bege leiden. de produktie van haar platen. Esther heeft erg veel talent. Ik ken haar nu al dertien jaar en ik vind haar nog steeds de beste zangeres ter wereld". Ik: „Hoe reageert ze op die toenade ringspogingen? Jullie zijn tenslotte of ficieel gescheiden" Abi: „In het begin was het erg moei lijk haar te overtuigen. Je moet reke nen: we waren 12 jaar vrij gelukkig getrouwd. Dat was op een gegeven moment afgelopen. Wij zijn geschei den. En zo'n scheiding werkt bij 'n vrouw erg diep door. Ergens was Es ther gekwetst. Daarom was het moei lijk weer tot een vorm van contact te komen. Een zakelijk contact alleen nog maar met de bedoeling om Esther als artieste weer de plaats te geven, die zij verdient en die verloren ging als gevolg van de scheiding. Esther wil zelf graag blijven zingen. Ik wil haar daarbij helpen, omdat zij voor heel veel mensen iets betekent". WIM WENNEKE6 RUGBLli? We kunnen nu nog niet beoordelen of we al zijn aangeland op het diepte punt van de zomeravond-tv. maar gis teravond bereikten we wel het mo ment, waarop alles de vaste series en zo zo'n beetje zijn eigen gezapi ge gangnetje ging. Winschoten had in het Spel zonder Grenzen nog voor nieuws kunnen zor gen door hoog te eindigen in het Duitse Offenburg Maar het kwam terecht op de vijfde plaats met 31 punten met voor zich Duitsland (49), Italië (44), België (33) en Engeland (32). Voor Alphen aan den Rijn blijft er een kans op een finaleplaats be staan. Goed nieuws voor de Alphena- Studio Sport bood een portret van Fedor den Hertog, een wielrenner met vele kampioenschappen en met aan biedingen van rond een ton in zijn bagage, die nochtans weigert de ama- teurstatus te verlaten, omdat het le ven meer te bieden heeft dan alleen maar hard rijden. Fedor is een den kertje, die sterk geïnteresseerd is in de vraag hoe het leven in elkaar zit en daar maar niet mee klaar komt. Hij schat een beetje levensvreugde hoger dan roem. En dat is een mooi filosofisch geluid uit de mond van een jonge sportman, die het financieel heel ver zou kunnen schoppen als hij zwichtte. Zijn antwoord blijft onver aderlijk nee. Als eerste club in den lande heeft Ajax een eigen spelersraad, die in alles met het bestuur mag overleggen, maar waarbij het bestuur wel be paalt met welke zaken die raad zich mag bemoeien. Dit is een soort democratie op feodale grondslag. Overigens moet het de voetballiefheb bers, en vooral hen die op het Leidse- plein destijds Ajax en massa hebben gehuldigd, goed hebben gedaan uit de monden van Piet Keizer en Dick van Dijk nog eens standvastig het al be- kende nieuws te vernemen, dat de spelers van Ajax zich tegenover hun aanhang verplicht voelen om voor de wereldcup te strijden Het zal ons benieuwen of de invloed van de spe lers op het bestuur al zover reikt, dat het er inderdaad van zal komen. Hans van Enkhuizen, de atleet, kwam nog even zijn voorgenomen gerechte lijke stappen aankondigen tegen de KNAU, die volgens hem bestaat uit een gezelschap van louter amateurs. Daarin verschilt Hans van Fedor: amateur zijn is toch niet alles. AD Int 18.55 Journaal. TROS 19.05 uur: Wat een familie 19.30 uur: Omnibus 3 20.00 uur Journaal 20.21 uur Mission Impossible, NEDERLAND I Pip en Zip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: A present for Dickie, 19.30 uur: Mijn idee, over uitvindingen 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Arsène Lupin, t.v.-spc Pip 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Van gewest tot gewest 19.05 uur: Toeristische tips 21.55 uur: Klokken des doods 22.20 uur: Journaal 22.35 uur: Samenvatting Kamerdebat 21.15 uur: Lang leve de roman tiek, opera 22.05 uur: Weerschip Cirrus, dóe. 22.50 uur: Religieuze discotheek 23.00 uur: Journaal NEDERLAND II 19.05 uur: Het grote evenwic milieuvervuiling VARA 19.30 uur: Netzilik Eskimo's 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Zomaar een zomeravond 21.45 uur: Corwin, t.v.-spel 22.35 uur: Achter het nieuws 23.00 uur: Journaal volksr jjer des Heils. latje. 19.53 Ontvt i (S) Mui 30 Op ae man ar. 1 J!: radiospel. 21.00 (S) 23.55-24.00 Nie lag vandaag. 22.50 Vakantietoi Informatie over alle facette BELGIE 324 m NEDERLANDS 00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten ?.lek. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevaiieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 De Smidse aan de driesprong, hoorspel. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Dag met een gaatje: lichte gram- mofoonmuzlek en reportages, met om 8.00 Nieuws: 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. NOS: 9.00 Internationaal Spec trum: moderne muziek (opn). (9.35-9.40 Wa terstanden.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Horlepiep: volksmuziek uit Zuid-Amerika. inorecital: moder- nte: raiomagazine NOS: 15.00 (S) Aspekten van de kamermuziek: moderne muziek. 15.40 Toerismo: toeristische informatie uit bin nen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO- Vrljdag: lichte muziek, commentaren, re portages, interviews, berichten en telefoni sche reaktles. (16.00 Nieuws; 17.55 Medede lingen; low. NCRV: 10.00 r koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 :rs vers. 13.00 Nieuws. NOS: 13.03 Jan irduwener Show. waarin o.a. Europees richten. 12.08 Muziekprogramma, tenlands persoverzicht. 13.00 Nieu\ neelagenda. 13.20 Dansmuziek. 14.0i (15.00 Nieu' ïrichten. 16.05 I gramma. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uit- Muziekprogramma. 17.55 Weegschaal.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2