TENTOONSTELLING IN WASSENAARS! BIBLIOTHEEK EN BIJ HEUFF DE JONG BLIJFT IN DE GELE TRUI Hoofdprijs loterij Crescendo kreeg concurrent van schenker De Radiobeurs op plaats Telerama in Consumarkt ROOMBURG-FELICITAS-TOE RNOOI Jan Coubergh en Marian Loudin gemakkelijk in volgende ronde STERK STIJGENDE AANVOER TULPEN Lisse enthousiast voorj deelname Zeskamp LEERLINGJOURNALIST WQENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 ROELOFARENDSVEEN Rondom het circuit Middenweg, Sotaweg, Korte Goog en Gerberastraat had zich gister avond weer een zeer groot aantal be langstellenden verzameld om de 2e etappe van de avond-wielerronde gade te slaan. Zelfs de dreigende donkere wolken van een nabij zijnde onweers bui mocht hen er niet van weerhouden om de 20 rondes tellende strijd van nabij gade te slaan. Mede door de zeer vele premies was er weer een spannende strijd tussen de jeugdige coureurs. De premies zullen na de vierde avond aan de ploegleiders worden afgedragen zodat deze aan de gehele ploeg ten goede zullen komen. Grote pechvogel gisteravond was een van de prominenten van de wielerronde van vorig jaar, Ruud Schrama. Na van fiets te hebben geruild wist hij toch nog weer een groot gedeelte van zijn J, achterstand in te lopen. Bij de finish jj" bleek de volgorde aan de kop geen wijziging te hebben ondergaan,- zodat rondemiss Jeanette Kreuze een herha ling kon geven van het ceremonieel van de eerste avond. Aart de Jong bleef in de gele trui en tevens leider in het ::;j; puntenklassement. Wil van Veen zal r vanavond weer starten in de groene trui. NOORDWIJK De heer G. J. de Roos, in Noordwijk veel bekender onder Goof Roos van de fotowinkel op de Grent, kon gisteravond in het Lido Theater zijn lol niet op. Uitgerekend hij had de eerste prijs in de grote verloting van de Harmoniekapel Cre scendo gewonnen. Dat was op het eer ste gezicht wel leuk voor De Roos maar niet opmerkelijk, ware het niet, dat deze eerste prijs (een complete film- uitrusting) was beschikbaar gesteld door zijn collega Henny Hoogeveen. De gehele verloting is overigens voor Crescendo een daverend succes gewor den. Bij de trekking stelde notaris S. Pasma nog heel eerlijk, dat hij aanvan kelijk twijfelde aan het succes van de actie. 10.000 loten a raison van één gulden dienden aan de man gebracht te worden. Hij zei volle bewondering te hebben voor het zes man sterke actie comité onder leiding van mevrouw L. Kouwenhoven en de uiterst actieve penningmeester K Huizinga, dat met behulp van een vijftiental dames (die eens extra in de bloemetjes gezet wer den) alle loten gesleten heeft. Hoewel naast de filmuitrusting ook andere grote prijzen in Noordwijk bleven, zoals de kleurentelevisie (de famlie De Rid der), de hobbyset (ir. Pfauth) en de zig-zag naaimachines waarmee Hans Verhart kan gaan spelen, accentueerde de cassetterecorder het internationale karakter van de loterij. Breed lachend ging een Duitse jongen met het stuk Nederlands fabrikaat naar zijn (pensi- Ballonwedstrijd Notaris Pasma maakte tussen de be drijven door ook nog de uitslag van de op 3 juli gehouden ballonwedstrijd be kend. Het bleek, dat de ballon van de Rotterdamse Bianca van Eghten de langste adem heeft gehad. Er kwam tenminste een kaartje van van een plaatsje in de buurt van München en dat betekende, dat de bal lon een rit van 900 km. achter de tuut had. Al met al heeft Crescendo een flink gat geslagen in de f 20.000, die men zich ten doel had gesteld door middel van allerlei acties bijeen te garen, teneinde ter gelegenheid van het 75-jarig jubi leum de leden blazers en tamboers in het nieuw te steken. Naar actie-comité lid mevrouw Kouwenhoven ons mede deelde is nu ongeveer de helft binnen. En er lopen nog enkele acties. Daartoe behoren onder meer de activiteiten van het ..kleintje Crescendo een boerenka- pel. die bars opvrolijkt en verjaardagen opluistert en die van de auto-was-nloeg. Aanstaande zaterdag zal Noordwijk aan Zee doelwit zijn van een blikscmloterij: voor een kwartje een lootje kopen en direct op de auto kijken of er een prijs het nummer is. LEIDEN N.V. „De Radiobeurs" van Telerama werd onlangs, zoals gemeld, de Hogewoerd te Leiden komt in de I failliet verklaar op aanvraag van Phi- plaats van Telerama in het gebouw van lips, nadat de eigenaar Maertens in iarkt aan het Levendaal. Di- moeilijkheden was gekomen. Van de 12 Groot begint morgenavond man, die bij Telerama werkten hebben reeds met de verkoop in de Consumarkt er inmiddels acht ander werk gevonden, en wel onder de naam „Panorame j De resterende vier man gaan nu over 2.000". in dienstbetrekking bij Panorama 2.900. Frontale botsing in Sassenheim SASSENHEIM Gistermiddag kwart over 12 had op de Teylingerlaan een autobotsing plaats tussen twee perso nenwagens. die behoudens flinke materiële schade, nog betrekkelijk goed Een Opel trachtte in de bocht een vrachtwagen in te halen, en kwam frontaal in botsing met een Simca. Bei de wagens, bestuurd door inwoners van Voorhout, waren „total loss". De be stuurder van de Simca. liep aan z'n rechterhand enkele gebroken vingers op. en had snijwonden aan gelaat, ar men en benen. Snijwonden hadden ook enkele kleuters die (2 en 4 jr.), gelukkig voor hen, achter in de Simca zaten. Hadden ze op de voorbank gezeten, dan had het er voor hen droevig uitgezien, want de kofferdeksel kwam door de voorruit, cn het dashboard helemaal naar achter. De bestuurder van de Opel liep geen letsel op. LEIDEN Het meest opvallende wa penfeit op de tweede dag van het Room- burg-Felicitas-Toernooi. was de bijzon der gemakkelijke overwinning van Jan Coebergh op Maarten Donkelman. Het i lust het Gerda Wijmans „Gemene meiden" WASSENAAR De leiding van de Openbare Bibliotheek te Wassenaar voort met jonge of minder be kende kunstenaars de gelegenheid fe geven in de zalen en het trappehuis te exposeren. Men vindt er dus geen toptentoonstellingen die de vakpers zullen halen maar doorgaans ernstige pogingen die soms beloften inhouden voor de toekomst. Op het ogenblik zijn er drie exposanten: de eerste is Marinus Reimerink die tekeningen en zeefdrukken meebracht. Hij gebruikt als hoofdmotief een reproducerende fi guur die langzamerhand zichzelf op lost of het tegenovergestelde doet. Zo nu en dan worden we door zijn werk herinnerd aan de getekende grappige plaatjes van de weekly's uit het begin van deze eeuw, de „humo- reske's" in beeld (mede voorlopers van de huidige stripverhalen). Maar Rei merink. die blijkbaar vol goede ideeën zit, heeft een speciale methode gevon den om de dynamiek in zo'n figuren- reeks op te voeren of te doen afnemen waardoor hij zeer expressief is gewor den. In de zeefdrukken gebruikt hij elementaire en gezellige kleuren, die zich lenig aanpassen bij zijn lijnen systeem. Het is interessant werk. De tekenaar Diederik gaat vaak uit van de surrealistische idee die, zoals hekend, een oneindige reeks van vari aties toelaat. Maar in die fantasieën is deze kunstenaar niet zo sterk. Hij volgt te veel de gebruikelijke mode- tll' st'il na zoals „slaapzak" en „Rudy" 'aten zien. „Metamorfose" vinden we bepaald mislukt. Dat komt, veronder stellen wij, omdat Diederiks capacitei- ten op een heel ander vlak liggen Wals „H.W." de man met het glas zeer sterk doet vermoeden. We zien hier een fau Perfect getekend portret met verf op- >gd en verlucht. Het ziet er naar uit dat Diederik veel meer zou kunnen bereiken in een zorgvuldig bedachtzame trant \saarin het tekenwerk of een fijnschilderij tnet aparte accenten (zoals di drinker Margriet Grijm bezit) opvallend zijn. Niet als een akelig soort artistiek snobisme maar uitgaande van een verdiepte en toege spitste mentaliteit die in staat is om het gewone te doen flonkeren. Wij menen dat het hierbij gereproduceer de werk in die richting wijst Portret De etsen van Margriet Grijm bren gen ons op dezelfde gedachten, ook hier zien we en uitsekende werk wijze; dit zijn produkten van iemand die de techniek beheerst en met smaak en inzicht weet toe te passen (want met techniek alleen kom je natuurlijk niet ver). Margriet Grijm echter wil „modern" doen met ab stractie en seminonfiguratief en een erotisch motief er bij. Het lijkt er op dat de inspiratie ontbreekt. Wat we hier aan etsen zien, heeft te weinig inhoud en daardoor is er een afstand ontstaan tussen die inhoud en de zeer te waarderen vorm. De etser maakte ook enkele forse portretten, die van een zuivere visie op de mens blijk geven. De keramiste Gerda Wijmans. bij Kunstzaal Heuff uitkomende, moet een groot gevoel voor humor hebben. Maar het is geen gemakkelijke zaak om huinor over te brengen in aarde werk. Daarvan hebben we in de laat ste jaren de mislukkingen bij bosjes gezien. Gerda Wijmans heeft naar aanleiding van een Engesl verhaal een reeks „Gemene meiden" gemaakt, be staande uit 13 kruikjes die, stuk voor stuk. iets uitdrukken waarin het boos aardige met het grappige gemengd is en waarbij de grijs-groene tint deze expressie verhoogt. Mar dit is slechts één zijde van haar werk waarvan wij onlangs al iets per foto lieten zien. Maaike Braat fs de exposante van aquarellen en houtsneden. De eerste soort schijnt er weer erg in te komen, vergeleken bij enkele decennia gele den. Deze schilderen heeft een vlot, zwierig penseel dat zij echter goed beheerst, zich bepalende tot de hoofd zaken. Dc sfeer van de landschappen en berggezichten heeft zij diep onder gaan. naar het schijnt, en zo direct- mogelijk aan de toeschouwer doorge geven: Noorwegen, de Dolomieten, maar ook het lage wijde Hollandse polderland. Zij heeft een ongecompli ceerde van dikdoenerij zuiver gehou den stijl die velen zal aanspreken. De' expositie in de bibliotheek duurt de hele maand augustus, die bij Heuff tot de 21ste. J.V. hoe Jan Coebergh steeds weer nieuwe, ragfijne aanvalspatronen op het gravel neer wist te leggen. Daarnaast speelde hij uiterst secuur en trefzeker, hetgeen hem een 6-1,6-2-overwinning opbouw de. Wanner hij deze vorm weet te behouden zal het voor zijn tegenstanders zeer moeilijk worden, hem van zijn eindzege af te houden. De als derde geplaatste Marian Loudin had het al leen in de tweede reeks moeilijk tegen de bij vlagen goed spelende Jan Willem Donkelman. maar enkele tempoverho gingen leverden hem toch de uiteinde lijke winst op. Bijzonder interessant was de partij tus sen Nico Welschen en Gert Horneman. Laatsgenoemde is een aankomend ta lent en speelt evenals Hemmes en Hor dijk bij de tennisclub Tilburg, welke financiël gesteund wordt door Henk Pelikaan, bouwer van vele overdekte hallen in Nederland. Horneman ging in de eerste reeks fel van start en greep met 6-3 de eerste winst. De immer clownesk aandoende Nic» Welscher kwam echter goed terug en wist behen dig manoeuvrerend de stand weer ge lijk te trekken. In de laatste en tevens de beslissende reeks had Horneman het N.V. Onderwater bouwt nieuw complex Lisse LISSE De NV J. Onderwater en Co. gaat een groot bloembollen-export bedrijf bouwen aan de Heereweg in Het bedrijf heeft 7'/s hectare grond aangekocht tussen het bloembollenbe- drijf Kooy en Co. en de Stalenbrug. De aangekochte terreinen strekken zich uit vanaf de Heereweg tot aan de Achter weg naast „Wassergeest". De N.V. heeft deze stap gezet omdat het huidige com plex in de Engel, ondanks recente ver bouwingen, te klein is. Grote belangstelling voor prestatieloop SASSENHEIM Hei aantal deelne- MERS AAN DE PRESTATIOOP DIE Do middag door de stichting „Jeugdrecrea- tie" wordt gehouden, groeit met de dag. Diverse verenigingen komen in groe pen uit. Maar er zijn ook veel individu alisten die hun conditie op deze wijze willen testen. De start heeft plaats op het sportpark aan de Menneweg om twee uur. De route is als volgt: Sport- PARKgö meiwegKagerdreefIndus triekadeParklaanProvincialeweg tot de Jachthaven, dan het rijwielpad vol gen langs de Rijksweg naar het viaduct Menneweg en dan over de 5 meiweg met eindpunt Sportpark. initiatief en wist zelfs op 6-5;40-30 één matchpoint te krijgen. Op jammerlijke wijze ging deze kans om de partij uit te maken echter teloor. Hierdoor aan geslagen. lukte Gert Horneman nu niets meer, waarvan Nico Welschen kundig wist te profiteren. Middels twee „love"-games greep hij de volle winst, daarmee de volgende ronde bereikend. Paul van Min bewees ook nu weer momenteel nog niet in grote vorm te verkeren. Tegen Jaap van Mourik moest hij op 5-6 eerst één setpoint tegen wegwerken, alvorens hij met 10- 8;6-3 de partij in zijn voordeel wist te beslissen. Hans Haks tenslotte toonde ook nu weer aan, dat de Leidse banen hem steeds weer lot grote daden inspi reren, na twee korte sets had hij vol doende om de oud Knickerbocker-kam pioen Lex Constandze te doen sneven. Bij de dames had Nellemieke Brouwer een gemakelijkc gemakkelijk dag. Mej. Broer hoefde zij slechts drie games toe te staan. De als vierde geplaatste mevrouw Geenjaar toonde hier geen enkele consideratie met me juffrouw Kenter, die zij in „straight"- sets kop gaf. Piet Veertjer, die zijn par tij tegen de goed spelende Voorschote naar Bram Madera bij de stand 6-4;4-0 door de regen zag afgebroken, bereikte in de herendubbel-A samen met Marian Loudin wel de volgende ronde middels een gemakkelijke overwinning op Nie- berg en Ehrlich. In de B-afdeling had als tweede geplaatste Theo Bollerman weinig moeite met Ted van der Brug gen. Bij de dames wist Co van Berghe- Henegouwe de lopende marathonstrijd tegen de ex-de Munnikspeelster Agnes Engelenburg met 6-4 in de laatste reeks in haar voordeel te beslissen. Een on weersbul zorgde er later op de avond voor, dat vele partijen moesten worden afgebroken, waardoor de kundig opge stelde toernooi-planning volledig in de war werd gestuurd. oebergh—M. -3. M. Loudin—J. Korteweg—w. LISSE Bij de Coöperatieve blocm- bollenveillnK H.B.G. in Lisse is de aan voer van tulpen duidelijk groter dan het voorgaande jaar. Tot en met 31 juli van dit >r werden aangevoerd 16.154.584 i ;»en tegen vorig jaar 11.842.536 st. s. interessant is ook de verhouding van de maten: 12 op dit jaar 8,5 miljoen stuks, vorig jaar 4,9 miljoen. Zift 11 5,2 miljoen tegen vorig jaar 4.6 miljoen, en bij zift 10 blijven de aantallen gelijk: 2,1 miljoen stuks. Duidelijk erkent zich hier de zwaar dere oogst 1971 af. De grootste stijging valt te constateren in de maat 12/ op. De gemiddelde prijs van 12/ op ligt lager dan vorig jaar nl. f8.14 (f9,62). Daarbij dienen we wel te bedenken dat een grote aanvoer van Apeldoorn die slecht in de huid zat, dit cijfer wel heeft gedrukt. Bij 11 is het verschil al minder groot nl. f7,57 (f8,32) en 10 is zelfs iets duurder f 6,15 (f 6,03). De ge middelde prijs bedraagt f 83,per Goede prijzen Mooie tulpen worden in dit seizoen goed betaald. De Parkieten bijvoorbeeld LISSE Lisse doet mee aan Zes kamp. Gisteravond werd In restaurant „Warong Djawa" besloten de uitnodi ging van de NCRV om op 9 oktober aan dit populaire televisiespel mee te doen. aan te nemen. Men gaat de zaken wel stevig aanpakken. De werkgroep van 11, de vorige vergadering in het leven geroepen, legde de vergadering gistera vond een objectenschema voor waarin een coördinatiecommissie als overkoepe lend orgaan wordt voorgesteld met daaronder commissies voor de verschil lende taken. De werkgroep stelde ook voor de heer J. Snik te benoemen tot voorzitter van de coördinatiecommissie en hem daar door de leiding in handen te leggen. Als tweede man werd wethouder P. van Leeuwen gekozen. Hij zal het contact met het gemeentebestuur onderhouden. Een gemeentebestuur dat sympathiek staat tegenover dit initiatief. Aan het begin van de vergadering deelde de heer Van Leeuwen al mee dat men bereid was een bedrag van f 3500,-- beschikbaar te stellen om een goede start mogelijk te maken. Daarna moet men echter op eigen wieken drijven. Vanuit de bevolking zijn er echter al verschillende reacties gekomen. Steun werd onder meer toegezegd door de middenstandsvereniging en de harddra verijvereniging „Lisse en Omstreken". Van de toegeschoven gelden mogen de 6 dames en 10 heren die Lisse vertegen woordigen niet profiteren. Alleen de trainers zullen een uurvergoeding krij- worden voor hoge prijzen afgedrukt, zoals Fantasy 12/ op die f 14,50 noteei'de. Dubbel tulpen zijn eveneens zeer ge vraagd, gezien de prijzen als voor Schoonoord z. 11 f 19,en Bonanza z. 12 f 13,50, die toch zeker wel als prima prijzen mogen worden gekwalificeerd. Maar ook bij een massasoort als Apel doorn noteert een mooie partij nog f9,15 terwijl ook in de broeikwaliteit (waar in de afgelopen weken wel wat mee gespeeld is!) een prijsstijging valt te bemerken. Ook de narcissen tonen het beeld van een zeer vlotte handel. Ondanks grote aanvoer liggen de ge middelde prijzen hoger dan vorig jaar, nl. voor DN III f 10,47 (f8.04) en voor DN II f 15,70 (f 11,91). De eerste hyacin ten leverbaar-vellingen toonden dat de vraag vooral gericht is op de kleine maten van 14 tot en met 16. Ook mooie partijen Pink Pearl, gladde bollen, wer den in de dikke maten echter vlot verkocht. Bloemen De gehele week is het op de vrije bloemenveiling H.B.G. met de bloemen- prijzen uitermate slecht geweest, zo slecht zelfs dat partijen met een rijp bloemetje zo maar doordraaiden. De oorzaak hiervan is in hoofdzaak dat de export op heden zo goed als geen be langstelling heeft voor de bloemen, en de binnenlandse handel de grote aan voeren onmogelijk kan verwerken, het resultaat laat zich dan wel raden. Dit geldt niet alleen voor de gladiolen, die op heden wel heel goed moeten zijn om aan een prijs van 75 cent of een gulden te komen, ook de jaarrond chrysanten worden maar matigjes betaald bv. Spyders en Polis van 110150. Het aanbod van Liatrisbloemen is dit jaar weer belangrijk groter dan het vorige, geweldig grote en goede partijen ver schijnen dagelijks voor dc klok, maar brengen op heden toch ook niet veel meer op dan 40 tot 80 cent. Over het algemeen is dit dus een slechte week geweest, maar het is geheel niet ver wonderlijk als het de volgende week weer net andersom is. Op de REDACTIE VAN DE LEIDSE COURANT kan worden geplaatst een Schriftelijke sollicitaties aan de hoofdredacteur, Papengracht 32, Leiden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5