raasde naai^ onaantastbare positii FC DEN HAAG: TWEE WEKEN OM TE GROEIEN Twee keer bloemen Evonne Goolagong Vader Fred Hemmes diende protest in DUITSE LOTTO SPORTBIJLAGE MAANDAG 2 AUGUSTUS DEN HAAG Voor trainer Vaclav Jezek gaat de tijd sneller dan hem lief is. Nog twee weken resten hem om FC Den Haag op topniveau te brengen en blijkens zijn eigen woorden is er nog het nodige te doen. Na de fusie verwacht Den Haag een nog betere prestatie dan in het vorige seizoen. Daarvan is ook Jezek ten volle overtuigd. Maar hij kan onmogelijk met zekerheid garanderen dat hij die verwachting kan in lossen. Dat zou betekenen: ADO ten minste op de tweede plaats, een wel zeer zware opgave. Het materiaal is er maar Vaclav zal nog het een en ander te sleutelen hebben om te kunnen verwezenlijken wat hem glas- zuiver voor ogen staat. Gistermiddag, na de 00 tegen Crystal Palace. moest hij zeggen: „Ik ben teleurgesteld over de persoonlijke inzet van de spelers. We moeten nog groeien, in kracht en in snelheid". Het gehele vorige seizoen heeft Je zek erop gehamerd dat er krachtig moest worden gespeeld. Hoe hij dat bedoelt, legde hij gisteren wederom uit. „Toen Tambling was doorgebro ken, stuitte Thie hem krachtig. Cou perus speelde ook met kracht. Over die twee, en over Roodnat, ben ik tevreden." Jezek is niet de trainer die in raadselen spreekt. Hij noemt man en paard. Couperus, van de eerste oefenwedstrijd af al zeer ac tief. voert uit wat zijn trainer be doelt. Hij stort zich in de duels, hi' knokt ervoor. Het duel met Crystal Palace kwam Jezek dsrrtoe zeer van pas. De Britten beschikken over een behoorlijk sluitende maar vooral fors ingrijpende defensie en daar door kon worden getest wat de aan val van FC Den Haag daar tegeno ver kon stellen. Jezek: ..Roggeveen kon niet voldoen aan miin opdracht v.-3-hii heef*. ':;dens het training kamp kracht verloren." Afwerking FC Den Haag kwam dan ook meer door snelle combinaties dan dooi kracht tot gevaarlijke situaties, ze ker in de eerste helft. Toen schoot Hestad tegen de lat, kopte Rogge veen bijna in het doel over en mikte Hestad in goede positie naast. Dat de Britten niet van plan waren er een zomeravondpartijtje van te maken, bewees Tambling die twee maal op de rand van scoren ver keerde. FC Den Haag had een veldoverwicht maar de afwerking liet te wensen ovc:\ Ook na de rust, toen Jezek enige wijzigingen had aangebracht Thijs Wijngaarde had plaats ge maakt voor Aad Kila. uit de aanval was Hestad verdwenen. Daardoor moest de ploeg worden omgezet: De Zoete op het middenveld waar hij zich wederom nuttiger kon maken dan in de achterste vier. TVeimar Jezek: ..Ik wilde hem ook tegen een sterke tegenstander proberen" in de defensie. Berg op rechts. Deze formatie voldeed minder. De combi naties waren onzuiverder en werden moeizamer uitgevoerd, het individu ele spel nam toe. Bovendien werd het duel ..wrevelig'' omdat FC Den Haag er maar niet in slaagde dat begeerde doelpunt te scoren. Wel kansen Daarvoor werden nog wel kansen geschapen maar doelman Jackson verrichtte een save op een kopbal van Roodnat (die ook eens onbesuisd naast schoot), keerde een enorm schot van De Zoete en zag een schot van Pas, gewisseld voor Roggeveen in het laatste stadium, over de lal vliegen. Er zal niet alleen op kracht en snelheid maar ook op schieten moe ten worden getraind in de laatste twee weken Het publiek (9000 toe schouwers), zo is bewezen in de wedstrijden tegen RVC en Crystal Palace, staat achter de nieuwe for matie. Er klink gistermiddag meer malen waarderend applaus. Vaclav Jezek weet waaraan het schort en zal die lacunes zo veel. en zo snel. mogelijk opvullen. Tegen St.-Truiden zondag in België zal het er helemaal uit moeten ko men. De Belgen zijn, als Crystal Palace, ook vechtjassen. Weer een gelegenheid de kracht op de proef te stellen. Wellicht kan Jezek woensdagavond al meer tevreden zijn als FC Den Haag in Amersfoort tegen HVC speelt. HERMAN VAN BERGEN Andere oefenduels Wytze Couperus (links) staat hier tegenover een numerieke meerderheid i weg niet vinden wat mede de doelpuntloze eindstand verklaart. i tegenstanders. Ook Couperus kon de juiste DFCExcelsior 13 (02); doelpun ten DFC: Struis (strafschop); Excelsi-| or: Kwakkernaal (2) en Libregts. SVV—FC Den Bosch 2—3 (1—1! F Doelpunten SVV: Van der Spek en Poot; Den Bosch: Graaumam Schuurman en Mitic. Heeswijk (4e klasse amateurs)Fq e Den Bosch 07 (03). Doelpunten g Meesters (4), Uyens (2) en Kreekels. I AZ '67Charlton Athletic (GB) 0oj t< De GraafschapFeijenoord 25 (0 2). Doelpunten Feijenoord: MaiwalJ (4) en Schneider De Graafschap: Koos] terveld en Meyers. w Heer—ie klasse amateurs)Blauw h Wit 22. Doelpunten Blauw Wil, B Buys en Kramer; Heer: Eurlingi BudelEindhoven 28 (13). Doel punten Budel: Soers en Sprengen Eindhoven: Struik (2), V. d. Zander (2), Weber (2), Senders en Schalks. Walram (Valkenburg)Blauw 05 (01). Doelpunten: Krai Van Nee. Muller, Frenkel VitesseAS Monaco 43 <21) Doelpunten Vitesse: Van Wijk 10 Melchers (Strafschop), Stovers, Veen- WageningenFC Twente 12 (1 0). Doelpunten Wageningen: Var Ocstenbruggen en Wellerdieck (ei gen doel); Twente: Notten. AGOVVDe Volewijckers 22 (1— 0). Doelpunten AGOVV: Pasman er Vinne; De Volewijckers: Waayen- berg en Bierens. HILVERSUM Christina Sandberg heeft haar jacht op het Hilversumse prijzengeld niet met succes kunnen voltooien. Na haar overwinning met Betty Stöve, in de eindstrijd van l*et damesdubbelspel tegen de volledig falende combinatie Trudy Walhof.Katja Ebbinghaus, volgde verlies in de einds.rijd van het enkelspel tegen In. de finale van het gpmengd dubbel - 1 spél was Christina Sanaberg lang niet meer het lichtvoetige meisje dat haar eerste finale was begonnen. Zij had bovendien het nadeel dat haar partner, Patrice Dominquez, duidelijk minder kwaliteit had dan haar tegenstander Jean Claude Barclay. De gebrilde Fran se accountant, met zijn twee-handige backhand, speelt het enkelpel goed, het heren dubbel beter, maar het gemengd dubbelspel het best, getuige zijn traditi onele overwinningen in Parijs met Fran- coise Durr. In Hilversum had Barclay Betty Stöve aan zijn zijde, die een alleszins nuttige bijdrage leverae in de overwinning van 8i>. 63. Betty Stöve maakte haar reputatie als sterk ste Nederlandse dame in Hilversum waar met twee eerste prijzen, dames dubbel en gemengd dubbel en dat was toch niet alleen een resultaat van goede partnerkeuze. Ook Barclay werd win naar in ae beide dubbelspelen. Minder Van wat minder ahure dan de eind strijd van de dames was het laatste gevecht in de heenafdeling. Minder allure internationaal gezien, wani de krachtmeting van Gerald uattrick en Ross Case steeg nog enkele klassen uit boven het beste dat het nationale he- entennis te bieden neen. Die laatste partij was ook veel boeiender dan de finale van vorig jaar, toen Taylor Ok- ker nauwelijks meer partij gaf dan Hemmes Ezio di Matleo het in het begin van de week in Hilversum had gedaan. Battrick, iets meer ervaren dan de nog groeiende Case, won met 63, 64 cn 97. De meest spectaculaire partij van het weekeinde was zonder twijfel de eindstrijd van het heren dubbelspel, die winst bracht aan het Franse paar Jean Claude Barclay—Daniel Contet. Dank zij hun vernuft weerstonden de Fransen het geweld van de Australiërs Dibley en Cooper in vijf aantrekkelijke sets. Evonne Goolagong en in het gemengd dubbelspel. In de kwalitatief beste partij van het toernooi op de open Nederlandse tenniskampioenschappen versloeg de koningin van Wimbledon de slanke Zweedse met 86 en 6—3. BATTRICK Scherp Een stijlvolle actie Evonne Goolagong trof in Chritina Sandberg 'n tegenstandster, die op het Hilversumse gravel de bal uiterst scherp naar de hoeken kon jagen en met graagte gebruik maakte van haar diepe forehand. Uit het totaal van kwa liteiten voor een toptenniser was Evon ne Goolagong echter iets rijker voor zien. De Australische, voor de wedstrijd in de bloemen gezet vanwege haar 20ste verjaardag, liep niet alleen even wijdig aan de achterlijn over de baan, maar vloog van tijd tot tijd ook recht vooruit naar het net. Dat was een gewoonte die de frêle Zweedse vrijwel nimmer tot de hare maakte. De driest heid van Goolagong werd somds afge straft. maar vaker trok zij er profijt van doordat Sandberg volleerkansen moest weggeven, dan wel uiterst scherp moest spelen, met als consequentie uit ballen. Bovendien dwong de snelle aan pak van Goolagong, die de bal veel vlugger slaat dan Sandberg, de Zweedse tot veel voetenwerk, dat zijn slopende invloed deed gelden. Aan het eind van de eerste set al. nadat beide speelsters orn beurten een voorsprong hadden ge had. afhankelijk van zon mee en zon tegen. De extrascherpte uit haar slagen was kwijtgeraakt. Evonne Goolagong voor de last bleek zeker in de tweede reeks toen Sandberg de scherpe eerste set na iets meer dan drie kwar tier door na een achterstand van 56 3 games achter elkaar te maken. In de tweede reeks hield Christina Sandberg aantrekkelijke vooruitzichten tot de vierde game. Zij stond met 31 voor. Daarna echter bleek overduidelijk dat de inspanningen, die zij in het eerste uw had moeten leveren, te veel van haar krachten hadden gevraagd. Zonder nog een spel prijs te geven, haalde Evonne Goolagong vijf games achter elkaar, waarna zij opnieuw bloemen in ontvangst kon nemen. Ross Case en Gerald Battick hadden zaterdag totaal verschillende tegenstan ders te bestrijden gehad in hun halve finales. Battrick trof Fletcher aan in een uiterst matige vorm. Hij won de eerste set met 6—3 en de volgende twee met dezelfde score, nadat de con centratie van de Australiër in 'r begin van de tweede set volledig was onder mijnd door een wespensteek in zijn rechterarm. Ross Case stond tegenover de uiterst precieze Jun Kamiwazumi, die in principe alle ballen terugsloeg, nauwelijks risico nam en alleen scoorde wanneer Case hem daartoe in de gele genheid stelde. Die speelwijze var Japanner dwong Case tot vijf slopende sets en zijn geleverde inspanningen terdag drukten zijn spel in de finale van zondag nog. De kleine Australiër, 19 jaar oud en voor het eerst echt op tennisreis, begon, gedeeltelijk uit angs, Battrick met diens eigen wapens partij te geven. Van de achterlijn werd het duel geleverd met langdurige slagenwisselingen, waarin Battrick, meester in de lob en de drop- HILVERSUM Tennislcraar W. Hemmes, vader van de Nederlandse kam pioen Fred Hemmes, heeft dit weekeinde bU dc Koninklijke Nederlandse Lawn-Tennisbond een klacht ingediend inzake de houding van de heer J. Mulder, organisator van de internationale tenniskampioenschappen van Ne derland, wegens laster ten aanzien van zijn zoon. De heer Hemmes is van mening dat de heer Mulder zich eerst volledig op de hoogte had dienen te stellen van hetgeen zich in de wedstrijd van Fred Hemmes tegen Ezio di Matteo dinsdag heeft afgespeeld, alvorens een com muniqué te verstrekken, waarin de organisator de naam van zijn zoon in diskrediet heeft gebracht. Fred Hemmes verloor die wedstrijd tegen Di Matteo zonder strijd, binnen een half uur met 06, 06. De toernooiorganisatie besloot toen Hemmes zijn startgeld niet uit te keren en maakte daarna de mening openbaar dat Hem mes vermoedelijk slechts had gespeeld om zijn startgeld te incasseren. Hem mes echter stelde dat hij hevige pijn in zijn rug had, nauwelijks in staat was geweest om te tennissen en het slechts had gedaan om zich niet te hoeven terugtrekken, een handelwijze die hij als onsportief zag. shot. net een tikje beter was dan Ross Case. Het grote verschil tussen het kwalita tief vrijwel vergelijkbare tweetal was de grotere ervaring, die de vijf jaar oudere Gerald Battrick bezat. De En gelsman sloeg geen betere service dan zijn tegenstander, was nauwelijks vas ter in de slagenwisselingen, maar door zag sneller dan Case wat de tegenstan der voor plannen had. Daarvoor behoef de Battrick iets minder gehaast loop werk te verrichten en in lange rally's is dat een zaak die gaat tellen. Ross Case vertelde na afloop dat hij in de derde set echt begon te merken zaterdag ook al een vermoeidende par tij te hebben gespeeld. „Toen", zei hij, „heb ik wat meer risico genomen in mijn slagen en ben ik vaker naar het net gegaan. Ik vraag mij nu af of ik niet een betere kans zou hebben gehad, als ik van het begin zo had gespeeld." HILVERSUM 31-7 De 1 srdag Eiland, zijn: (JAP) 5-7 3-6 6-3 6-3 I Finale damesdubbelspel: Christina Sandberg ZWE) Betty Stöve (NED)-Trudy Alhof (NED) Katja Ebbing haus (WDL) 6-1 6-2 fzWElV# 6-?' NÜRBURGRING De 32-jarige Schot Jackie Stewart heeft gisteren op de verbouwde Nürburgring voor meer dan 250.000 toeschouwers in de derde Grote Prijs van West-Duitsland zijn vijfde Grand Prixzege van dit seizoen behaald en is daardoor vrijwel onaantastbaar geworden voor de concurrentie. Door deze overwin ning na Spanje, Monaco, Frankrijk en Engeland heeft Stewart 51 punten voor het wereldkampioen- Door het uitvallen van Ickx was de race in feite beslist. Stewart was in zijn Tyrrell Ford dermate superieur, dat niemand een kans kreeg hem te bedreigen, mede ook omdat de Zwitser Jo Siffert, die met Ickx de trainings tijden van Stewart het dichtst had benaderd, moeilijkheden met de motor van zijn BRM kreeg en de strijd voortijdig moest staken. Stewarts stalgenoot, de Fransman Frangois Cevert, die in zijn Tyrrell Ford met een gemiddelde van 186.9 km. per uur de snelste ronde reed, eiste de tweede plaats op en pas na hem kwamen de Ferrari's van Regaz- zoni en Andretti binnen. Stewart reed de snelste race, ooit op de Nürburging gehouden. Van de twee en twintig wagens aan de startlijn haalden er twaalf de finish. Een van de grootste pechvogels was de 42- jarige Engelsman Graham Hill, wiens Brabham Ford al bij de start weiger de. Toen de mecaniciens tenslotte gelukte de wagen „aan de praat" te krijgen, had Hill zoveel tijd verloren, dat hij voor een hoge klassering kans loos was geworden. schap, 32 meer dan nummer twee, de Belg Jacky lek: voor wie de wedstrijd op de Nürburgring al zeer sne was afgelopen. Nadat hij in de eerste ronde reeds dr^ seconden .op Stewart had verloren, nam Ickx tweede ronde te veel risico, hield te lang de voet het gaspedaal in de z.g. „Wippermann", raakte bij hé remmen in een slip en vloog van de baan, waarbij zijl wagen beschadigd werd maar Ickx bleef ongeschondei De uitslag van t U; 1 Hill (GB) 1.35.52.7 In de prijzen FRA)- Christin; HAMBURG De winnende ge tallen in de Duitse lotto zijn; 3 - 12 - 28 - 31 - 37 - 40. Reserve getal: 30. Olympianummer: 5387. De Amsterdammer Rob Bron, die dit seizoen al herhaaldelijk in de prijzen is gevallen, heeft ook in de gisteren gereden Grote Prijs van Finland in de 500-cc-klasse achter de Italiaan Agos- tini en de Brit Simmonds een fraaie derde plaats bereikt. Agostini schreef in Imatra motorsport historie. Hij won ook in de 350 cc- klasse, werd daardoor eveneens in het klassement van deze klasse voor de wereldtitel onbereikbaar (eerder was hij al zeker van de wereldtitel in de 500 cc-klase) en brak met tien we reldtitels het record, dat mei negen kampioenschappen op naam van de Brit Mike Hailwood en de Italiaan Carlo Ubbiali stond. De ultslager gereden grote nonds (GB) op Ka\ N (NED) Jack Findlaij 6Matti Salonen (fin) op yamana op 1 Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini 120 punten. 2. Turner 56 pnt. 3. ROB BRON 43 pnt. 4. Simmonds 27 pnt. 5. Findlaij (Aus) 25 pnt, 6. Ottenstadt (Fr) 22 in! (It) op Mv- nde, 6. Laszlo Szabo (Hon) op ronde: Agostini 2.27,5 (gem. 147,2 vereldkampioensc saki 59.39.8 3.ROB Jackie Stewart heft na zün overwinning in de Grand Prix van West-Duitsland de trofee. De Schot heeft na zijn zege een vrijwel onaantastbare voorsprone in het klassement voor het wereldkampioenschap der formule (NED) 36 pnt. 4. Smart (GB) 34 pnt, 5 Snelste ronde: Saarinen 125 °CC :Pi'. Barrij" Sheene^fGB)" op" Varna- 'standwereldkampioensc ha 46 .49.7 (gem.131,3 km-uur) 2. Dieier Read (GB) en Gould 55 p Braun (Wdultsl) op Maico 48.15.0, 3. Gert zovskijn 46 pnt, 4. Braun 4 Motocross De Belg Roger de Coster heeft gis! ren in Namen de Grote Prijs België motorcross 500 cc, lellend het wereldkampioenschap, gewonni De Zweden Jonsson en Aberg werd resp. tweede en derde. Gerrit Wolsi (Ned) werd zesde. •el Nieto (sp)eo Rod Gould (GB) op Yat (Wdultsl) op THEO BULT 54.51 larincn (Fin) FrièdrichsnSS(On-D8|tl'.) Weil (W-Dlf

Leidse Courant | 1971 | | pagina 8